SlideShare a Scribd company logo
Урок з алгебри у 9клас.
Тема: Перетворення графіків функцій.
Мета:
• Формування нових знань з теми, умінь та навичок будувати
графіки функцій.
• Формування
навичок
застосовувати
інформаційнокомп’ютерні технології для оволодіння новими знаннями.
• Розвиток логічного мислення.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: таблиця: «Перетворення графіків функцій»,
персональні комп’ютери.
Роздавальний матеріал:
• самостійні роботи,
• картки самоконтролю.
ХІД УРОКУ:
І. Організаційна частина.
Привітання та психологічний налаштунок на урок.
Добрий день, учні! Сьогодні в нас незвичайний урок: ми
проведемо деякі дослідження функцій за допомогою інформаційнокомунікативних технологій.
Чи готові ви до випробувань?
Пропоную на планшетах замалювати смайлик вашого
настрою.Сподіваюся, що ваш настрій залишиться гарним до кінця
уроку, а в деяких учнів покращиться. Отже всім бажаю успіху і
вдачі.
У кожного з вас на парті є карта самоконтролю. Заповніть її
будь-ласка. Ви бачите 5 видів завдань, за виконання яких ви будете
отримувати певну кількість балів.
Карта самоконтролю учня (учениці) 9–Б класу
________________________________________________
Варіант ____
Кількість
балів
50–52
46–49
42–45
38–41
34–37
30–33
26–29
21–25
16–20
11–15
6–10
1–5

Оцінка
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Кількість балів за виконання завдань
1. Самостійна робота №1____________
2. Усне опитування ________________
3. Робота на комп’ютері_____________
4. Тестове опитування______________
5. Самостійна робота №2____________
Загальна кількість балів____________

Оцінка ____________________
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Перше завдання–самостійна робота№1,яке перевіряє рівень
вашої підготовки до цього уроку. Час виконання роботи 7 хвилин.
Завдання 1 варіанту
Самостійна робота №1
1. Позначте область визначення функції

у=

А) усі дійсні числа

25 х

.

В) числа 0 і 1

Б) х ≤ 0

Г) проміжок [0; +∞)
−6

2. Задано функцію f ( x) = х + 2 . Позначте правильне твердження
плюсом, неправильне – мінусом.
А) f(0) = 3
Б) областю визначення функції f(x) є всі дійсні числа
В) графік функції f(х) проходить через точку М(–8; 0)
Г) область визначення функції f(х) задається умовою х ≠ –2
3. На рисунку зображено графік функції у = f(x). Позначте
правильне твердження плюсом, неправильне – мінусом.
у

х
–3

–2

–1

1

2

3

4

5

6

7

А) якщо х ∈ ( 4;7), то f(х) ≥ 0
Б) якщо х ∈ [–3; –1], то f(х) ≤ 0
В) f(х) < 0, якщо х ∈ (–3;–1) U (2; 4) U ( 7; + ∞)
Г) якщо х ∈ (–1; 2), то f(х) < 0
Всього балів
Завдання 2 варіанту
Самостійна робота №1
1. Позначте область визначення функції

у = 16 х

А) усі дійсні числа

.

В) числа 0 і 1

Б) х < 0

Г) проміжок [0; +∞)
4

2. Задано функцію f ( x) = х − 2 . Позначте правильне твердження
плюсом, неправильне – мінусом.
А) f(0) = 2
Б) областю визначення функції f(x) є всі дійсні числа
В) графік функції f(х) проходить через точку М(6; 1)
Г) область визначення функції f(х) задається умовою х ≠ 2
3. На рисунку зображено графік функції у = f(x). Позначте
правильне твердження плюсом, правильне твердження плюсом,
у

х
1

2

3

А) якщо х ∈ ( 1;3), то f(х) < 0
Б) якщо х ∈ [3; 5], то f(х) ≥ 0

4

5

6
В) f(х) > 0, якщо х ∈ (3;5) U (6; + ∞)
Г) якщо х ∈ (5; 6), то f(х) > 0
Всього балів
Після закінчення виконання роботи перевірка в парах за
поданим зразком на дошці. За кожну правильну відповідь
зараховуємо 1 бал. Записуємо результат до карти самоконтролю.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Візьміть , будь-ласка, планшети. Я прошу вас дати відповіді на
деякі питання. Будьте уважні, за кожну правильну відповідь ви
отримуєте 1 бал.
Питання:
1
1. Вказати область визначення функції у = х .
2. Вказати область значень функції у = х − 2 +1 .
3. Знайти значення функції у = х2 + 3х – 4 при х = 1.
4. Вказати область визначення функції у = х +1 .
5. Схематично зобразити графік функції у = – х .
6. Схематично зобразити графік функції у = –х2.
7. Чи проходить графік функції у = х 2 – 1 через точку з
координатами (3; 5)?
8. Назвати нулі функції у = х2 – 4.
9. На якому з рисунків зображено зростаючу функцію?
ІV. Повідомлення теми, мети уроку.
Дослідження функції за готовим графіком є більш простим,
ніж за формулою (підтвердженням цієї думки можуть стати
результати перевірки тестових завдань з домашнього завдання).
В ряді випадків для розв’язування задач необхідно буває
побудувати графік функції, яка не є елементарною. Чи існують
засоби за допомогою яких можна побудувати графік деякої функції,
використовуючи при цьому вміння будувати графіки елементарних
функцій. Якщо існують, то як ними користуватися?
Сьогодні на уроці ми познайомимося з перетвореннями
графіків елементарних функцій. Але спочатку повторимо деякі
теоретичні положення.
Завдання:
Встановити відповідність між графіком і
відповідною функцією.
V. Формування нових знань.
Вивчаючи попередню тему, ми з вами досліджували
перетворення у = –f(x) та у = f(–х) за допомогою комп’ютера.
Назвіть, будь ласка:
1. Як називається програма для побудови графіків функцій?
2. Яка мова використовується в програмі?
3. Як комп’ютер вводить функції кореня квадратного, степеня?
4. Повторення правил техніки безпеки під час роботи на ПК.
Зараз з вашою допомогою ми дослідимо нові перетворення
графіків функцій. Кожна група учнів отримує завдання знайти в
комп’ютері файли з завданнями на побудову графіків функцій і
після виконання роботи протягом 5 хвилин презентує свій проект.
Учні займають робочі місця, вмикають комп’ютер, працюють над
проектом.
Завдання для роботи на комп’ютері
РМУ № 1, 2, 3 – Побудувати графіки функцій y = х2, y = (х + 1)2,
y = (х+3)2
РМУ № 4, 5, 6 – Побудувати графіки функцій y = x , y = x −1 ,
y = x −3 .
РМУ № 7, 8 – Побудувати графіки функцій y = х3, y = х3 + 1 y = х3+
3.
РМУ № 9, 10 – Побудувати графіки функцій y = х2, y = х2– 1,
y = х2– 3.
Презентація проектів. Під час презентації учні заповнюють
таблицю перетворень графіків функцій у зошитах, виставляють
оцінку за роботу.
Занесення результату до карти самоконтролю.
Поміркуємо разом:
За допомогою яких перетворень можна отримати з графіка
функції у = х2 графіки функцій: у = ( х +1)2 – 3 ,у = ( х –2)2 + 2, у =
= ( х –1)2 – 1.
VІ. Систематизація та осмислення вивченого матеріалу.
1. «Перші номери» залишаються за комп’ютерами і працюють
з тестовою програмою Test–w «Графіки функцій». «Другі номери»
розв’язують завдання на картках(самостійна робота№2). Після
виконання завдань учні міняються місцями і виконують відповідні
завдання. Занесення результатів роботи над тестом до карти
самоконтролю.

Завдання 1 варіанту
Самостійна робота №2
1. Графік функції у = х2 перенесли вправо на 2 одиниці. Позначте
функцію, графік якої отримали.
А) у = х2 + 2

В) у = х2 – 2

Б) у = (х + 2)2
Г) у = (х – 2)2
2. Графік функції у = х + 4 − 2 можна отримати із графіка функції
у = х , якщо виконати паралельне перенесення
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
______
3. У таблицю запишіть формули функцій, графіки яких зображені
на відповідних рисунках.
Всього балів
Завдання 2 варіанту
Самостійна робота №2
1. Графік функції у = х2 перенесли вниз на 2 одиниці. Позначте
функцію, графік якої отримали.
А) у = х2 + 2

В) у = х2 – 2

Б) у = (х + 2)2

Г) у = (х – 2)2

2. Графік функції у = х − 2 + 4 можна отримати із графіка функції
у = х , якщо виконати паралельне перенесення
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
______
3. У таблицю запишіть формули функцій, графіки яких зображені
на відповідних рисунках.
Всього балів
Перевірку виконання письмової роботи здійснюють експерти
за зразком.
2. Під час перевірки робіт усне виконання вправ за
підручником.
Занесення результатів роботи до карти самоконтролю.
3.Письмове виконання вправ на побудову графіків функцій з
використанням шаблонів.
VІІ. Підсумок уроку та домашнє завдання.
Ми з вами дослідили перетворення графіків функцій.
Пригадаємо їх: вчитель показує функцію, учні називають які
перетворення необхідно виконати перетворення.
Чому ви навчилися на уроці?
Яку оцінку ви в поставили собі за урок? (Відповідь запишіть
на планшеті.)
Просумуйте отримані бали і згідно таблиці отримайте оцінку.
Чи співпали ваші отримані результати з власною оцінкою?
Після уроку учні здають карти самоконтролю вчителю для
виставлення оцінки до журналу. Вчитель повідомляє, що оцінки
менші семи балів виставлятися не будуть і учень отримує
можливість допрацювати матеріал і покращити оцінку.
На наступному уроці ми продовжимо роботу над темою. Щоб
закріпити отримані знання на уроці вдома виконайте завдання №№
281,285(а, б).
На планшетах зобразити смайлик настрою.( Можливі слова
вчителя: Мені приємно бачити ваші усмішки. Бажаю вам зберігати
гарний настрій протягом тривалого часу. На цьому урок закінчено,
дякую за увагу.)

More Related Content

What's hot

Системи рівнянь другого степеня з двома змінними
Системи рівнянь другого  степеня з двома зміннимиСистеми рівнянь другого  степеня з двома змінними
Системи рівнянь другого степеня з двома змінними
sveta7940
 
функція у=коріньх
функція у=коріньхфункція у=коріньх
функція у=коріньх
Гергель Ольга
 
Вікторина з алгебри 7 клас
Вікторина з алгебри 7 класВікторина з алгебри 7 клас
Вікторина з алгебри 7 клас
AnnaTimohovich
 
урок аукціон
урок аукціонурок аукціон
урок аукціонbygai1953
 
Квадратное неравенство
Квадратное неравенствоКвадратное неравенство
Квадратное неравенство
Илья Сыч
 
мпр т 8
мпр т 8мпр т 8
мпр т 8Ivan
 
Алгебра8 урок16
Алгебра8 урок16Алгебра8 урок16
Алгебра8 урок16
Slovyansk School
 
мпр т 7
мпр т 7мпр т 7
мпр т 7Ivan
 
Графік функції франгмент
Графік функції франгментГрафік функції франгмент
Графік функції франгмент
AnnaTimohovich
 
6210 презентація1
6210 презентація16210 презентація1
6210 презентація1jasperwtf
 
Синтез оптимального керування для систем диференціальних рівнянь с нефіксован...
Синтез оптимального керування для систем диференціальних рівнянь с нефіксован...Синтез оптимального керування для систем диференціальних рівнянь с нефіксован...
Синтез оптимального керування для систем диференціальних рівнянь с нефіксован...
Вероника Черепинец
 
урок 6
урок 6урок 6
урок 6
Galina Yaceiko
 
мпр т 4
мпр т 4мпр т 4
мпр т 4Ivan
 
Lesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefing
Lesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefingLesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefing
Lesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefing
Nikolay Shaygorodskiy
 
презентація моя 23 06-2016
презентація моя 23 06-2016презентація моя 23 06-2016
презентація моя 23 06-2016
GTM_NUFT
 
мпр т 5
мпр т 5мпр т 5
мпр т 5Ivan
 
мпр т 2
мпр т 2мпр т 2
мпр т 2Ivan
 

What's hot (20)

Системи рівнянь другого степеня з двома змінними
Системи рівнянь другого  степеня з двома зміннимиСистеми рівнянь другого  степеня з двома змінними
Системи рівнянь другого степеня з двома змінними
 
функція у=коріньх
функція у=коріньхфункція у=коріньх
функція у=коріньх
 
Вікторина з алгебри 7 клас
Вікторина з алгебри 7 класВікторина з алгебри 7 клас
Вікторина з алгебри 7 клас
 
1
11
1
 
урок аукціон
урок аукціонурок аукціон
урок аукціон
 
Plan uroku vidkritiy_urok_kvk
Plan uroku vidkritiy_urok_kvkPlan uroku vidkritiy_urok_kvk
Plan uroku vidkritiy_urok_kvk
 
Квадратное неравенство
Квадратное неравенствоКвадратное неравенство
Квадратное неравенство
 
мпр т 8
мпр т 8мпр т 8
мпр т 8
 
Алгебра8 урок16
Алгебра8 урок16Алгебра8 урок16
Алгебра8 урок16
 
мпр т 7
мпр т 7мпр т 7
мпр т 7
 
Графік функції франгмент
Графік функції франгментГрафік функції франгмент
Графік функції франгмент
 
6210 презентація1
6210 презентація16210 презентація1
6210 презентація1
 
Синтез оптимального керування для систем диференціальних рівнянь с нефіксован...
Синтез оптимального керування для систем диференціальних рівнянь с нефіксован...Синтез оптимального керування для систем диференціальних рівнянь с нефіксован...
Синтез оптимального керування для систем диференціальних рівнянь с нефіксован...
 
урок 6
урок 6урок 6
урок 6
 
2
22
2
 
мпр т 4
мпр т 4мпр т 4
мпр т 4
 
Lesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefing
Lesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefingLesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefing
Lesson # 41. branching algorithms for processing quantities. bzd briefing
 
презентація моя 23 06-2016
презентація моя 23 06-2016презентація моя 23 06-2016
презентація моя 23 06-2016
 
мпр т 5
мпр т 5мпр т 5
мпр т 5
 
мпр т 2
мпр т 2мпр т 2
мпр т 2
 

Viewers also liked

8664 урок з алгебри в 9 класі
8664 урок з алгебри в 9 класі8664 урок з алгебри в 9 класі
8664 урок з алгебри в 9 класіjasperwtf
 
11158 урок алгебры, 9 класс
11158 урок алгебры, 9 класс11158 урок алгебры, 9 класс
11158 урок алгебры, 9 классjasperwtf
 
6210 розв вправ на перетв граф фун
6210 розв вправ на перетв граф фун6210 розв вправ на перетв граф фун
6210 розв вправ на перетв граф фунjasperwtf
 
12255 тема квадратичні нерівності
12255 тема квадратичні нерівності12255 тема квадратичні нерівності
12255 тема квадратичні нерівностіjasperwtf
 
3110 математична модель
3110 математична модель3110 математична модель
3110 математична модельjasperwtf
 
7469 урок геометрії у 9 класі
7469 урок геометрії у 9 класі7469 урок геометрії у 9 класі
7469 урок геометрії у 9 класіjasperwtf
 
642 презентация застос похыдн
642 презентация застос похыдн642 презентация застос похыдн
642 презентация застос похыднjasperwtf
 
13474 контролюючий матеріал
13474 контролюючий матеріал 13474 контролюючий матеріал
13474 контролюючий матеріал jasperwtf
 
2020 теорема пифагора
2020 теорема пифагора2020 теорема пифагора
2020 теорема пифагораjasperwtf
 
3842 урок7
3842 урок73842 урок7
3842 урок7jasperwtf
 
13474 прямі в просторі презентація
13474 прямі в просторі презентація13474 прямі в просторі презентація
13474 прямі в просторі презентаціяjasperwtf
 
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...jasperwtf
 
3254 урок 6 правильні многокутнники
3254 урок 6 правильні многокутнники3254 урок 6 правильні многокутнники
3254 урок 6 правильні многокутнникиjasperwtf
 
1153 урок 16.02.2011
1153 урок 16.02.20111153 урок 16.02.2011
1153 урок 16.02.2011jasperwtf
 
4227 презентація
4227 презентація4227 презентація
4227 презентаціяjasperwtf
 
12049 вісім способів розв’язання тригонометричного рівняння
12049 вісім способів розв’язання тригонометричного рівняння12049 вісім способів розв’язання тригонометричного рівняння
12049 вісім способів розв’язання тригонометричного рівнянняjasperwtf
 
7539 презентація
7539 презентація7539 презентація
7539 презентаціяjasperwtf
 
1366 похідна розв вправ
1366 похідна розв вправ1366 похідна розв вправ
1366 похідна розв вправjasperwtf
 
11308 9 клас
11308 9 клас11308 9 клас
11308 9 класjasperwtf
 
8414 опорні
8414 опорні8414 опорні
8414 опорніjasperwtf
 

Viewers also liked (20)

8664 урок з алгебри в 9 класі
8664 урок з алгебри в 9 класі8664 урок з алгебри в 9 класі
8664 урок з алгебри в 9 класі
 
11158 урок алгебры, 9 класс
11158 урок алгебры, 9 класс11158 урок алгебры, 9 класс
11158 урок алгебры, 9 класс
 
6210 розв вправ на перетв граф фун
6210 розв вправ на перетв граф фун6210 розв вправ на перетв граф фун
6210 розв вправ на перетв граф фун
 
12255 тема квадратичні нерівності
12255 тема квадратичні нерівності12255 тема квадратичні нерівності
12255 тема квадратичні нерівності
 
3110 математична модель
3110 математична модель3110 математична модель
3110 математична модель
 
7469 урок геометрії у 9 класі
7469 урок геометрії у 9 класі7469 урок геометрії у 9 класі
7469 урок геометрії у 9 класі
 
642 презентация застос похыдн
642 презентация застос похыдн642 презентация застос похыдн
642 презентация застос похыдн
 
13474 контролюючий матеріал
13474 контролюючий матеріал 13474 контролюючий матеріал
13474 контролюючий матеріал
 
2020 теорема пифагора
2020 теорема пифагора2020 теорема пифагора
2020 теорема пифагора
 
3842 урок7
3842 урок73842 урок7
3842 урок7
 
13474 прямі в просторі презентація
13474 прямі в просторі презентація13474 прямі в просторі презентація
13474 прямі в просторі презентація
 
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
 
3254 урок 6 правильні многокутнники
3254 урок 6 правильні многокутнники3254 урок 6 правильні многокутнники
3254 урок 6 правильні многокутнники
 
1153 урок 16.02.2011
1153 урок 16.02.20111153 урок 16.02.2011
1153 урок 16.02.2011
 
4227 презентація
4227 презентація4227 презентація
4227 презентація
 
12049 вісім способів розв’язання тригонометричного рівняння
12049 вісім способів розв’язання тригонометричного рівняння12049 вісім способів розв’язання тригонометричного рівняння
12049 вісім способів розв’язання тригонометричного рівняння
 
7539 презентація
7539 презентація7539 презентація
7539 презентація
 
1366 похідна розв вправ
1366 похідна розв вправ1366 похідна розв вправ
1366 похідна розв вправ
 
11308 9 клас
11308 9 клас11308 9 клас
11308 9 клас
 
8414 опорні
8414 опорні8414 опорні
8414 опорні
 

Similar to 5698 а 9

Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docx
Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docxЗагальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docx
Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docx
Репетитор Історія України
 
557,23.docx
557,23.docx557,23.docx
557,23.docx
ssuser33f19a
 
Fynksia
FynksiaFynksia
план конспект
план конспектплан конспект
план конспект
Оксана Науменко
 
презент урока
презент урокапрезент урока
презент урокаgtdonnu
 
урок функціїї
урок функціїїурок функціїї
урок функціїї
Татьяна Чабала
 
Operator prisvoy
Operator prisvoyOperator prisvoy
Operator prisvoy
metallurg056
 
Найпростіші перетворення графіків функції
Найпростіші перетворення графіків функціїНайпростіші перетворення графіків функції
Найпростіші перетворення графіків функції
alenkakuzmenko
 
Презентація:Функція. Лінійна функція.
Презентація:Функція. Лінійна функція.Презентація:Функція. Лінійна функція.
Презентація:Функція. Лінійна функція.
sveta7940
 
застосування інтеграла 11 клас
застосування інтеграла 11 класзастосування інтеграла 11 клас
застосування інтеграла 11 класirinagava77
 
урок 8
урок 8урок 8
урок 8
Galina Yaceiko
 
Функции
ФункцииФункции
Функции
Илья Сыч
 
найпростіші перетворення графіків функцій
найпростіші перетворення графіків функційнайпростіші перетворення графіків функцій
найпростіші перетворення графіків функційFr3dd0
 
найпростіші перетворення графіків функцій
найпростіші перетворення графіків функційнайпростіші перетворення графіків функцій
найпростіші перетворення графіків функційFr3dd0
 
Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
sveta7940
 
Лінійна функція та її графік
Лінійна функція та її графікЛінійна функція та її графік
Лінійна функція та її графік
Галина Дудчик
 
3_6_grafik_funkciji (1).pptx
3_6_grafik_funkciji (1).pptx3_6_grafik_funkciji (1).pptx
3_6_grafik_funkciji (1).pptx
ssuser0e2f2a
 

Similar to 5698 а 9 (20)

Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docx
Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docxЗагальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docx
Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docx
 
557,23.docx
557,23.docx557,23.docx
557,23.docx
 
Fynksia
FynksiaFynksia
Fynksia
 
план конспект
план конспектплан конспект
план конспект
 
1
11
1
 
презент урока
презент урокапрезент урока
презент урока
 
урок функціїї
урок функціїїурок функціїї
урок функціїї
 
Operator prisvoy
Operator prisvoyOperator prisvoy
Operator prisvoy
 
1
11
1
 
Найпростіші перетворення графіків функції
Найпростіші перетворення графіків функціїНайпростіші перетворення графіків функції
Найпростіші перетворення графіків функції
 
графік
графікграфік
графік
 
Презентація:Функція. Лінійна функція.
Презентація:Функція. Лінійна функція.Презентація:Функція. Лінійна функція.
Презентація:Функція. Лінійна функція.
 
застосування інтеграла 11 клас
застосування інтеграла 11 класзастосування інтеграла 11 клас
застосування інтеграла 11 клас
 
урок 8
урок 8урок 8
урок 8
 
Функции
ФункцииФункции
Функции
 
найпростіші перетворення графіків функцій
найпростіші перетворення графіків функційнайпростіші перетворення графіків функцій
найпростіші перетворення графіків функцій
 
найпростіші перетворення графіків функцій
найпростіші перетворення графіків функційнайпростіші перетворення графіків функцій
найпростіші перетворення графіків функцій
 
Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
 
Лінійна функція та її графік
Лінійна функція та її графікЛінійна функція та її графік
Лінійна функція та її графік
 
3_6_grafik_funkciji (1).pptx
3_6_grafik_funkciji (1).pptx3_6_grafik_funkciji (1).pptx
3_6_grafik_funkciji (1).pptx
 

More from jasperwtf

3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхніjasperwtf
 
3254 урок 4 площі поверхні призми
3254 урок 4 площі поверхні призми3254 урок 4 площі поверхні призми
3254 урок 4 площі поверхні призмиjasperwtf
 
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудоваjasperwtf
 
3254 урок 2 призма та паралелепіпед
3254 урок 2 призма та паралелепіпед3254 урок 2 призма та паралелепіпед
3254 урок 2 призма та паралелепіпедjasperwtf
 
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний кути
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний        кути3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний        кути
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний кутиjasperwtf
 
3254 правильні многогранники.
3254 правильні многогранники.3254 правильні многогранники.
3254 правильні многогранники.jasperwtf
 
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і конус.
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і  конус.3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і  конус.
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і конус.jasperwtf
 
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.jasperwtf
 
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина доjasperwtf
 
3160 показникові рівняння
3160 показникові рівняння3160 показникові рівняння
3160 показникові рівнянняjasperwtf
 
3160 показникові рівнянн
3160 показникові рівнянн3160 показникові рівнянн
3160 показникові рівняннjasperwtf
 
2044 наибольшее и наименьшее
2044 наибольшее и наименьшее2044 наибольшее и наименьшее
2044 наибольшее и наименьшееjasperwtf
 
1897 презентація многогранники
1897 презентація многогранники1897 презентація многогранники
1897 презентація многогранникиjasperwtf
 
1217 геометрия 11_класс
1217 геометрия 11_класс1217 геометрия 11_класс
1217 геометрия 11_классjasperwtf
 
642 презентація застос похідн
642 презентація застос похідн642 презентація застос похідн
642 презентація застос похіднjasperwtf
 
092 урок методи розвязування систем рівнянь.
092 урок методи розвязування систем рівнянь.092 урок методи розвязування систем рівнянь.
092 урок методи розвязування систем рівнянь.jasperwtf
 
092 теорема крамера
092 теорема крамера092 теорема крамера
092 теорема крамераjasperwtf
 
092 методи розвязування систем лінійних рівнянь
092 методи розвязування систем лінійних рівнянь092 методи розвязування систем лінійних рівнянь
092 методи розвязування систем лінійних рівняньjasperwtf
 
092 методи розвязування нелінійних систем рівнянь
092 методи розвязування нелінійних систем рівнянь092 методи розвязування нелінійних систем рівнянь
092 методи розвязування нелінійних систем рівняньjasperwtf
 
090 похідна
090 похідна090 похідна
090 похіднаjasperwtf
 

More from jasperwtf (20)

3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
 
3254 урок 4 площі поверхні призми
3254 урок 4 площі поверхні призми3254 урок 4 площі поверхні призми
3254 урок 4 площі поверхні призми
 
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
 
3254 урок 2 призма та паралелепіпед
3254 урок 2 призма та паралелепіпед3254 урок 2 призма та паралелепіпед
3254 урок 2 призма та паралелепіпед
 
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний кути
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний        кути3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний        кути
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний кути
 
3254 правильні многогранники.
3254 правильні многогранники.3254 правильні многогранники.
3254 правильні многогранники.
 
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і конус.
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і  конус.3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і  конус.
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і конус.
 
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
 
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
 
3160 показникові рівняння
3160 показникові рівняння3160 показникові рівняння
3160 показникові рівняння
 
3160 показникові рівнянн
3160 показникові рівнянн3160 показникові рівнянн
3160 показникові рівнянн
 
2044 наибольшее и наименьшее
2044 наибольшее и наименьшее2044 наибольшее и наименьшее
2044 наибольшее и наименьшее
 
1897 презентація многогранники
1897 презентація многогранники1897 презентація многогранники
1897 презентація многогранники
 
1217 геометрия 11_класс
1217 геометрия 11_класс1217 геометрия 11_класс
1217 геометрия 11_класс
 
642 презентація застос похідн
642 презентація застос похідн642 презентація застос похідн
642 презентація застос похідн
 
092 урок методи розвязування систем рівнянь.
092 урок методи розвязування систем рівнянь.092 урок методи розвязування систем рівнянь.
092 урок методи розвязування систем рівнянь.
 
092 теорема крамера
092 теорема крамера092 теорема крамера
092 теорема крамера
 
092 методи розвязування систем лінійних рівнянь
092 методи розвязування систем лінійних рівнянь092 методи розвязування систем лінійних рівнянь
092 методи розвязування систем лінійних рівнянь
 
092 методи розвязування нелінійних систем рівнянь
092 методи розвязування нелінійних систем рівнянь092 методи розвязування нелінійних систем рівнянь
092 методи розвязування нелінійних систем рівнянь
 
090 похідна
090 похідна090 похідна
090 похідна
 

5698 а 9

  • 1. Урок з алгебри у 9клас. Тема: Перетворення графіків функцій. Мета: • Формування нових знань з теми, умінь та навичок будувати графіки функцій. • Формування навичок застосовувати інформаційнокомп’ютерні технології для оволодіння новими знаннями. • Розвиток логічного мислення. Тип уроку: комбінований. Обладнання: таблиця: «Перетворення графіків функцій», персональні комп’ютери. Роздавальний матеріал: • самостійні роботи, • картки самоконтролю. ХІД УРОКУ: І. Організаційна частина. Привітання та психологічний налаштунок на урок. Добрий день, учні! Сьогодні в нас незвичайний урок: ми проведемо деякі дослідження функцій за допомогою інформаційнокомунікативних технологій. Чи готові ви до випробувань? Пропоную на планшетах замалювати смайлик вашого настрою.Сподіваюся, що ваш настрій залишиться гарним до кінця уроку, а в деяких учнів покращиться. Отже всім бажаю успіху і вдачі. У кожного з вас на парті є карта самоконтролю. Заповніть її будь-ласка. Ви бачите 5 видів завдань, за виконання яких ви будете отримувати певну кількість балів.
  • 2. Карта самоконтролю учня (учениці) 9–Б класу ________________________________________________ Варіант ____ Кількість балів 50–52 46–49 42–45 38–41 34–37 30–33 26–29 21–25 16–20 11–15 6–10 1–5 Оцінка 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Кількість балів за виконання завдань 1. Самостійна робота №1____________ 2. Усне опитування ________________ 3. Робота на комп’ютері_____________ 4. Тестове опитування______________ 5. Самостійна робота №2____________ Загальна кількість балів____________ Оцінка ____________________ ІІ. Перевірка домашнього завдання. Перше завдання–самостійна робота№1,яке перевіряє рівень вашої підготовки до цього уроку. Час виконання роботи 7 хвилин. Завдання 1 варіанту
  • 3. Самостійна робота №1 1. Позначте область визначення функції у= А) усі дійсні числа 25 х . В) числа 0 і 1 Б) х ≤ 0 Г) проміжок [0; +∞) −6 2. Задано функцію f ( x) = х + 2 . Позначте правильне твердження плюсом, неправильне – мінусом. А) f(0) = 3 Б) областю визначення функції f(x) є всі дійсні числа В) графік функції f(х) проходить через точку М(–8; 0) Г) область визначення функції f(х) задається умовою х ≠ –2 3. На рисунку зображено графік функції у = f(x). Позначте правильне твердження плюсом, неправильне – мінусом. у х –3 –2 –1 1 2 3 4 5 6 7 А) якщо х ∈ ( 4;7), то f(х) ≥ 0 Б) якщо х ∈ [–3; –1], то f(х) ≤ 0 В) f(х) < 0, якщо х ∈ (–3;–1) U (2; 4) U ( 7; + ∞)
  • 4. Г) якщо х ∈ (–1; 2), то f(х) < 0 Всього балів Завдання 2 варіанту Самостійна робота №1 1. Позначте область визначення функції у = 16 х А) усі дійсні числа . В) числа 0 і 1 Б) х < 0 Г) проміжок [0; +∞) 4 2. Задано функцію f ( x) = х − 2 . Позначте правильне твердження плюсом, неправильне – мінусом. А) f(0) = 2 Б) областю визначення функції f(x) є всі дійсні числа В) графік функції f(х) проходить через точку М(6; 1) Г) область визначення функції f(х) задається умовою х ≠ 2 3. На рисунку зображено графік функції у = f(x). Позначте правильне твердження плюсом, правильне твердження плюсом, у х 1 2 3 А) якщо х ∈ ( 1;3), то f(х) < 0 Б) якщо х ∈ [3; 5], то f(х) ≥ 0 4 5 6
  • 5. В) f(х) > 0, якщо х ∈ (3;5) U (6; + ∞) Г) якщо х ∈ (5; 6), то f(х) > 0 Всього балів Після закінчення виконання роботи перевірка в парах за поданим зразком на дошці. За кожну правильну відповідь зараховуємо 1 бал. Записуємо результат до карти самоконтролю. ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Візьміть , будь-ласка, планшети. Я прошу вас дати відповіді на деякі питання. Будьте уважні, за кожну правильну відповідь ви отримуєте 1 бал. Питання: 1 1. Вказати область визначення функції у = х . 2. Вказати область значень функції у = х − 2 +1 . 3. Знайти значення функції у = х2 + 3х – 4 при х = 1. 4. Вказати область визначення функції у = х +1 . 5. Схематично зобразити графік функції у = – х . 6. Схематично зобразити графік функції у = –х2. 7. Чи проходить графік функції у = х 2 – 1 через точку з координатами (3; 5)? 8. Назвати нулі функції у = х2 – 4. 9. На якому з рисунків зображено зростаючу функцію? ІV. Повідомлення теми, мети уроку. Дослідження функції за готовим графіком є більш простим, ніж за формулою (підтвердженням цієї думки можуть стати результати перевірки тестових завдань з домашнього завдання). В ряді випадків для розв’язування задач необхідно буває побудувати графік функції, яка не є елементарною. Чи існують засоби за допомогою яких можна побудувати графік деякої функції, використовуючи при цьому вміння будувати графіки елементарних функцій. Якщо існують, то як ними користуватися?
  • 6. Сьогодні на уроці ми познайомимося з перетвореннями графіків елементарних функцій. Але спочатку повторимо деякі теоретичні положення. Завдання: Встановити відповідність між графіком і відповідною функцією. V. Формування нових знань. Вивчаючи попередню тему, ми з вами досліджували перетворення у = –f(x) та у = f(–х) за допомогою комп’ютера. Назвіть, будь ласка: 1. Як називається програма для побудови графіків функцій? 2. Яка мова використовується в програмі? 3. Як комп’ютер вводить функції кореня квадратного, степеня? 4. Повторення правил техніки безпеки під час роботи на ПК. Зараз з вашою допомогою ми дослідимо нові перетворення графіків функцій. Кожна група учнів отримує завдання знайти в комп’ютері файли з завданнями на побудову графіків функцій і після виконання роботи протягом 5 хвилин презентує свій проект. Учні займають робочі місця, вмикають комп’ютер, працюють над проектом. Завдання для роботи на комп’ютері РМУ № 1, 2, 3 – Побудувати графіки функцій y = х2, y = (х + 1)2, y = (х+3)2 РМУ № 4, 5, 6 – Побудувати графіки функцій y = x , y = x −1 , y = x −3 . РМУ № 7, 8 – Побудувати графіки функцій y = х3, y = х3 + 1 y = х3+ 3. РМУ № 9, 10 – Побудувати графіки функцій y = х2, y = х2– 1, y = х2– 3. Презентація проектів. Під час презентації учні заповнюють таблицю перетворень графіків функцій у зошитах, виставляють оцінку за роботу. Занесення результату до карти самоконтролю. Поміркуємо разом: За допомогою яких перетворень можна отримати з графіка функції у = х2 графіки функцій: у = ( х +1)2 – 3 ,у = ( х –2)2 + 2, у =
  • 7. = ( х –1)2 – 1. VІ. Систематизація та осмислення вивченого матеріалу. 1. «Перші номери» залишаються за комп’ютерами і працюють з тестовою програмою Test–w «Графіки функцій». «Другі номери» розв’язують завдання на картках(самостійна робота№2). Після виконання завдань учні міняються місцями і виконують відповідні завдання. Занесення результатів роботи над тестом до карти самоконтролю. Завдання 1 варіанту Самостійна робота №2 1. Графік функції у = х2 перенесли вправо на 2 одиниці. Позначте функцію, графік якої отримали. А) у = х2 + 2 В) у = х2 – 2 Б) у = (х + 2)2 Г) у = (х – 2)2 2. Графік функції у = х + 4 − 2 можна отримати із графіка функції у = х , якщо виконати паралельне перенесення __________________________________________________________ __________________________________________________________ __________________________________________________________ ______ 3. У таблицю запишіть формули функцій, графіки яких зображені на відповідних рисунках.
  • 8. Всього балів Завдання 2 варіанту Самостійна робота №2 1. Графік функції у = х2 перенесли вниз на 2 одиниці. Позначте функцію, графік якої отримали. А) у = х2 + 2 В) у = х2 – 2 Б) у = (х + 2)2 Г) у = (х – 2)2 2. Графік функції у = х − 2 + 4 можна отримати із графіка функції у = х , якщо виконати паралельне перенесення __________________________________________________________ __________________________________________________________ __________________________________________________________ ______ 3. У таблицю запишіть формули функцій, графіки яких зображені на відповідних рисунках.
  • 9. Всього балів Перевірку виконання письмової роботи здійснюють експерти за зразком. 2. Під час перевірки робіт усне виконання вправ за підручником. Занесення результатів роботи до карти самоконтролю. 3.Письмове виконання вправ на побудову графіків функцій з використанням шаблонів. VІІ. Підсумок уроку та домашнє завдання. Ми з вами дослідили перетворення графіків функцій. Пригадаємо їх: вчитель показує функцію, учні називають які перетворення необхідно виконати перетворення. Чому ви навчилися на уроці? Яку оцінку ви в поставили собі за урок? (Відповідь запишіть на планшеті.) Просумуйте отримані бали і згідно таблиці отримайте оцінку. Чи співпали ваші отримані результати з власною оцінкою? Після уроку учні здають карти самоконтролю вчителю для виставлення оцінки до журналу. Вчитель повідомляє, що оцінки менші семи балів виставлятися не будуть і учень отримує можливість допрацювати матеріал і покращити оцінку. На наступному уроці ми продовжимо роботу над темою. Щоб закріпити отримані знання на уроці вдома виконайте завдання №№ 281,285(а, б).
  • 10. На планшетах зобразити смайлик настрою.( Можливі слова вчителя: Мені приємно бачити ваші усмішки. Бажаю вам зберігати гарний настрій протягом тривалого часу. На цьому урок закінчено, дякую за увагу.)