SlideShare a Scribd company logo
1 of 10
Графік функції. Перетворення графіків функцій
Розв’язування задач і вправ.
Мета:
- продовжувати повторювати й систематизувати знання учнів про
графік функції, перетворення графіків функції;
- реалізація наскрізної лінії «Громадянська відповідальність» та
«Підприємливість та фінансова грамотність»;
- розвивати активність на уроці, уважність, впевненість в своїх
силах, самостійність, навички самоконтролю, чесність; вдосконалювати
навички розв’язування завдань на побудову графіків функції, знаходження
області визначення, множини значень;
- виховувати звичкудо систематичної розумової праці.
Очікуванірезультати:
- учні повинні вміти застосовувати правила перетворення графіків
функції при розв’язуваннівправ;
- уміти використовувати набуті знання про графік функції при
виконанні самостійної роботи.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання:
- комп’ютер;
- презентація 2 Microsoft Power Point;
- форма Google диску;
- картки із завданнямисамостійної роботи;
- електронний додаток LearningApps;
- смартфони.
Клас:10.
Підручник: Афанасьєва О.М., Бродський Я.С., Павлов О.Л., Сліпенко
А.К. Математика. 10 клас: Підручник для загальноосвітніх навчальних
закладів. Рівень стандарту. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2010. –
480 с.
Хід уроку
І Організаційнийетап.
ІІ Перевірка домашнього завдання.
1. До дошки виходять два учні, які впевнені в правильності виконання
домашнього завдання і записують розв’язкивправ (коментарі за потребою).
2. Поки йдуть записи на дошці клас виконує вправу
«Геометричні перетворення графіків функцій» в електронному додатку
LearningApps за QR- кодом (слайд 1). Посилання:
https://learningapps.org/2297185
ІІІ Повідомлення теми, мети й завдань уроку. Мотивація
навчальноїдіяльності (слайди 2-4).
Реалізація наскрізної лінії «Громадянська відповідальність». Діти,
подивіться на слайд і скажіть чи знаєте ви того хто там зображений. Це Ілля
Кваша, миколаївський стрибун у воду, призер Олімпійських ігор.
Багаторазовий чемпіон та призер Європи. Срібний призер чемпіонату світу з
водних видів спорту (2013). Багаторазовий чемпіон України, володар Кубка
України (2016). Заслужений майстер спорту України зi стрибків у воду. Щоб
досягти таких результатів він багато займався та тренувався. Щоб вам
отримувати достойні оцінки, а в подальшому написати ЗНО на високі бали
необхідно також багато тренуватись. Саме цим сьогодні на уроці ми будемо
займатись.
Оголошення теми та завдань уроку.
IV Актуалізація опорнихзнань. Уснівправи
Вправа 1. Задайте формулою функцію та запишіть координати
вершини параболи за графіком функції (слайд 5)
Вправа 2. Хто краще знає та пам’ятає » (слайд 6).
Графік якої функції отримаємо, якщо графік функції
паралельно перенесемо:
1) на 7 одиниць управо;
2) на 4 одиниць угору;
3) на 8 одиниць униз;
4) на 6 одиниць уліво;
5) на 10 одиниць вправо і на 3 одиниці вниз.
Відповідь:
Методичні рекомендації: якщо є інтерактивна дошка, зобразити на
ній усі паралельніпереноси.
7)11( 4
 ху
Вправа 3. «Четвертий зайвий» (слайд 7)
Вправа 4. За графіком функції задати її символьнийзапис (слайд 8).
Вправа 5. Встановіть відповідність (слайд 9)
V Розв’язуваннязадач івправ
1. Робота з підручником (слайд 10).
Письмово:№55(1), 56(а,б), 58.
2. Робота з формою Google диску з подальшим аналізом
результатів у виглядідіаграми.
Учні за посиланням проходять тести на Google диску, тим самим
мають можливість підвищити на 1,2 бали оцінку з самостійної роботи: якщо
дадуть 4-5 правильних відповідей – на 1 бал, якщо 6 – на 2 бали.
Хто не має доступу до інтернету виконують ці завдання в
файлі 3 інфокейсу «Практичний тренінг» (файл 1 роздаються
всім учням). Після закінчення часу на виконання цих вправ учитель
відмічає кількість помилок в тих учнів хто виконував завдання в файлі 1,
потім повідомляє правильні відповіді, а також демонструє на екрані
результати проходження форми Google диску у виглядідіаграми.
VI Самостійна робота
Дітям роздаються картки із завданнями самостійної роботи, які
вони виконують протягом деякого часу.
Варіант І
1. Знайти область визначення функції:
2. Побудувати графіки функції
3. На рисунку зображено графіки функції у=f(x), y=f(x)+n, y=f(x)-m.
Знайдіть n і m.
4. Графік функції у=f(x)+а лежить вище від графіка у=f(x). Визначте знак
параметра а.
Варіант ІІ
1. Знайти область визначення функції:
2. Побудувати графіки функції
3. На рисунку зображено графіки функцій у=f(x), у=f(x-а), у=f(x+b).
Знайдіть а і b.
385
8,0
2



xx
x
y
3)2( 2
 xy
32
7,1
2



xx
x
y
2)1( 2
 xy
4. Графік функції у=f(x-m) одержали паралельним перенесенням графіка
функції у=f(x) уздовж осі Ох на m одиниць вліво. Визначте знак
параметра m.
Увага! На початку наступного уроку необхідно повести аналіз
результатівта основних помилок самостійної роботи у вигляді діаграми.
VII Домашнє завдання (слайд 13)
Параграф 3 п.2 (повторити), розв’язативправи № 55 (2), 56 (в), 57(2).
Додаткове завдання (реалізація наскрізної лінії «Підприємливість та
фінансова грамотність») – протягом двох тижнів створити
навчальний проект «Економне використання електроенергії (тепла,
газу) в побуті». Найкращі проекти будуть представлені на уроці
узагальнення й систематизації знань. Структура проекту знаходиться в
файлі 2 інфокейсу.
VIII Підбиття підсумків уроку
Запитання до класу:
1) Які види функцій були розглянуті?
2) Які типи завдань ми виконували?
3) З якими завданнями ви впорались, які у вас викликали труднощі?
4) Що допоможевам позбутись прогалинв знаннях з цієї теми?
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Афанасьєва О.М., Бродський Я.С., Павлов О.Л., Сліпенко А.К.
Математика. 10 клас: Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів.
Рівень стандарту. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2010. – 480 с.
2. Гельфанд І.М. Функції і графіки (Базові приклади). – 6-те вид.,
перепрац. / І.М. Гельфанд, Е.Г. Глаголієва, Е.Е. Шноль. – М.: Москва
«МЦНМО» 2004р. – 120стор.: ілюстроване.
3. Інтерактивні технології на уроках математики/ Упорядн.
І.С.Маркова. – Х.: Вид. група «Основа», 2007. – (Б-ка журн. «Математика в
школах України»).
4. Нелін Є. П. Алгебра і початки аналізу : підруч. для 10 кл. академ.
рівень. / Є. П. Нелін. – Харків: Гімназія 2010. – 416 с. : іл.
5. Расіна Л.С., Расін І.Г., Карпов А.Н. Додаткові глави до шкільного
курсу. Побудова графіків складних функцій. / Л.С. Расіна, І.Г. Расін, А.Н.
Карпов. – Дніпропетровськ:НМОПИ «Альфа», 1997р. – 60 с.
6. Шахмейстер А.Х. Побудова графіків функцій елементарними
методами. / А.Х. Шахмейстер. – Вид. 2-е, перепраць. – СПб.: Москва
МЦНМО «ЧеРо-на-Неве» 2004р. – 184с.: іл.
7. https://goo.gl/forms/PGmGk5q8RfMtXY9t2

More Related Content

What's hot (9)

182
182182
182
 
1
11
1
 
урок 5
урок 5урок 5
урок 5
 
алгебра 9 клас
алгебра 9 класалгебра 9 клас
алгебра 9 клас
 
11324 урок 9 клас
11324 урок 9 клас11324 урок 9 клас
11324 урок 9 клас
 
8648 множення десяткових дробів
8648 множення десяткових дробів8648 множення десяткових дробів
8648 множення десяткових дробів
 
7126 середнє арифметичне ,5 кл
7126 середнє арифметичне ,5 кл7126 середнє арифметичне ,5 кл
7126 середнє арифметичне ,5 кл
 
алгебра 8 клас
алгебра 8 класалгебра 8 клас
алгебра 8 клас
 
тема
тематема
тема
 

Similar to 1

Excel готова
Excel готоваExcel готова
Excel готоваslavinskiy
 
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"sveta7940
 
фізичні задачі
фізичні задачіфізичні задачі
фізичні задачіnatasha-luke4a
 
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"sveta7940
 
11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр
11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр
11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укрAira_Roo
 
нетрадиційні форми організації занять з иатематики
нетрадиційні форми організації занять з иатематикинетрадиційні форми організації занять з иатематики
нетрадиційні форми організації занять з иатематикиНаташа Иванякова
 
Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docx
Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docxЗагальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docx
Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docxРепетитор Історія України
 
Informatyka 7-klas-bondarenko-2020
Informatyka 7-klas-bondarenko-2020Informatyka 7-klas-bondarenko-2020
Informatyka 7-klas-bondarenko-2020kreidaros1
 
7 in b_2020
7 in b_20207 in b_2020
7 in b_20204book
 
Виступ на вченій раді
Виступ на вченій радіВиступ на вченій раді
Виступ на вченій радіIren50
 

Similar to 1 (20)

урок 7
урок 7урок 7
урок 7
 
565,23.docx
565,23.docx565,23.docx
565,23.docx
 
5698 а 9
5698 а 95698 а 9
5698 а 9
 
урок 4
урок 4урок 4
урок 4
 
Excel готова
Excel готоваExcel готова
Excel готова
 
557,23.docx
557,23.docx557,23.docx
557,23.docx
 
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"
 
тема
тематема
тема
 
фізичні задачі
фізичні задачіфізичні задачі
фізичні задачі
 
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"
Підсумковий урок "Арифметичний квадратний корінь та його властивості"
 
11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр
11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр
11 информ костриба_лещук_пособ_2011_укр
 
нетрадиційні форми організації занять з иатематики
нетрадиційні форми організації занять з иатематикинетрадиційні форми організації занять з иатематики
нетрадиційні форми організації занять з иатематики
 
Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docx
Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docxЗагальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docx
Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docx
 
Informatyka 7-klas-bondarenko-2020
Informatyka 7-klas-bondarenko-2020Informatyka 7-klas-bondarenko-2020
Informatyka 7-klas-bondarenko-2020
 
1
11
1
 
7 in b_2020
7 in b_20207 in b_2020
7 in b_2020
 
Виступ на вченій раді
Виступ на вченій радіВиступ на вченій раді
Виступ на вченій раді
 
майстер клас
майстер класмайстер клас
майстер клас
 
Майстер-клас
Майстер-класМайстер-клас
Майстер-клас
 
конспект уроку з інформатики.doc
конспект уроку з інформатики.docконспект уроку з інформатики.doc
конспект уроку з інформатики.doc
 

More from Cshkilniy (20)

10
1010
10
 
08
0808
08
 
08
0808
08
 
07
0707
07
 
28.04.2021. 3
28.04.2021. 328.04.2021. 3
28.04.2021. 3
 
28.04.2021.2
28.04.2021.228.04.2021.2
28.04.2021.2
 
28.04.2021
28.04.202128.04.2021
28.04.2021
 
6,03,2021
6,03,20216,03,2021
6,03,2021
 
21.02.21.2
21.02.21.221.02.21.2
21.02.21.2
 
21.02.21
21.02.2121.02.21
21.02.21
 
6.02.2020
6.02.20206.02.2020
6.02.2020
 
18.10
18.1018.10
18.10
 
5.10
5.105.10
5.10
 
1,10
1,101,10
1,10
 
30.09
30.0930.09
30.09
 
Toys
ToysToys
Toys
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
29.09
29.0929.09
29.09
 
1
11
1
 
1
11
1
 

Recently uploaded

Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 

Recently uploaded (8)

Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 

1

  • 1. Графік функції. Перетворення графіків функцій Розв’язування задач і вправ. Мета: - продовжувати повторювати й систематизувати знання учнів про графік функції, перетворення графіків функції; - реалізація наскрізної лінії «Громадянська відповідальність» та «Підприємливість та фінансова грамотність»; - розвивати активність на уроці, уважність, впевненість в своїх силах, самостійність, навички самоконтролю, чесність; вдосконалювати навички розв’язування завдань на побудову графіків функції, знаходження області визначення, множини значень; - виховувати звичкудо систематичної розумової праці. Очікуванірезультати: - учні повинні вміти застосовувати правила перетворення графіків функції при розв’язуваннівправ; - уміти використовувати набуті знання про графік функції при виконанні самостійної роботи. Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок. Обладнання: - комп’ютер; - презентація 2 Microsoft Power Point; - форма Google диску; - картки із завданнямисамостійної роботи; - електронний додаток LearningApps; - смартфони. Клас:10.
  • 2. Підручник: Афанасьєва О.М., Бродський Я.С., Павлов О.Л., Сліпенко А.К. Математика. 10 клас: Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. Рівень стандарту. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2010. – 480 с. Хід уроку І Організаційнийетап. ІІ Перевірка домашнього завдання. 1. До дошки виходять два учні, які впевнені в правильності виконання домашнього завдання і записують розв’язкивправ (коментарі за потребою). 2. Поки йдуть записи на дошці клас виконує вправу «Геометричні перетворення графіків функцій» в електронному додатку LearningApps за QR- кодом (слайд 1). Посилання: https://learningapps.org/2297185
  • 3. ІІІ Повідомлення теми, мети й завдань уроку. Мотивація навчальноїдіяльності (слайди 2-4). Реалізація наскрізної лінії «Громадянська відповідальність». Діти, подивіться на слайд і скажіть чи знаєте ви того хто там зображений. Це Ілля Кваша, миколаївський стрибун у воду, призер Олімпійських ігор. Багаторазовий чемпіон та призер Європи. Срібний призер чемпіонату світу з водних видів спорту (2013). Багаторазовий чемпіон України, володар Кубка України (2016). Заслужений майстер спорту України зi стрибків у воду. Щоб досягти таких результатів він багато займався та тренувався. Щоб вам отримувати достойні оцінки, а в подальшому написати ЗНО на високі бали необхідно також багато тренуватись. Саме цим сьогодні на уроці ми будемо займатись. Оголошення теми та завдань уроку. IV Актуалізація опорнихзнань. Уснівправи
  • 4. Вправа 1. Задайте формулою функцію та запишіть координати вершини параболи за графіком функції (слайд 5) Вправа 2. Хто краще знає та пам’ятає » (слайд 6). Графік якої функції отримаємо, якщо графік функції паралельно перенесемо: 1) на 7 одиниць управо; 2) на 4 одиниць угору; 3) на 8 одиниць униз; 4) на 6 одиниць уліво; 5) на 10 одиниць вправо і на 3 одиниці вниз. Відповідь: Методичні рекомендації: якщо є інтерактивна дошка, зобразити на ній усі паралельніпереноси. 7)11( 4  ху
  • 5. Вправа 3. «Четвертий зайвий» (слайд 7) Вправа 4. За графіком функції задати її символьнийзапис (слайд 8). Вправа 5. Встановіть відповідність (слайд 9)
  • 6. V Розв’язуваннязадач івправ 1. Робота з підручником (слайд 10). Письмово:№55(1), 56(а,б), 58. 2. Робота з формою Google диску з подальшим аналізом результатів у виглядідіаграми. Учні за посиланням проходять тести на Google диску, тим самим мають можливість підвищити на 1,2 бали оцінку з самостійної роботи: якщо дадуть 4-5 правильних відповідей – на 1 бал, якщо 6 – на 2 бали.
  • 7. Хто не має доступу до інтернету виконують ці завдання в файлі 3 інфокейсу «Практичний тренінг» (файл 1 роздаються всім учням). Після закінчення часу на виконання цих вправ учитель відмічає кількість помилок в тих учнів хто виконував завдання в файлі 1, потім повідомляє правильні відповіді, а також демонструє на екрані результати проходження форми Google диску у виглядідіаграми. VI Самостійна робота Дітям роздаються картки із завданнями самостійної роботи, які вони виконують протягом деякого часу.
  • 8. Варіант І 1. Знайти область визначення функції: 2. Побудувати графіки функції 3. На рисунку зображено графіки функції у=f(x), y=f(x)+n, y=f(x)-m. Знайдіть n і m. 4. Графік функції у=f(x)+а лежить вище від графіка у=f(x). Визначте знак параметра а. Варіант ІІ 1. Знайти область визначення функції: 2. Побудувати графіки функції 3. На рисунку зображено графіки функцій у=f(x), у=f(x-а), у=f(x+b). Знайдіть а і b. 385 8,0 2    xx x y 3)2( 2  xy 32 7,1 2    xx x y 2)1( 2  xy
  • 9. 4. Графік функції у=f(x-m) одержали паралельним перенесенням графіка функції у=f(x) уздовж осі Ох на m одиниць вліво. Визначте знак параметра m. Увага! На початку наступного уроку необхідно повести аналіз результатівта основних помилок самостійної роботи у вигляді діаграми. VII Домашнє завдання (слайд 13) Параграф 3 п.2 (повторити), розв’язативправи № 55 (2), 56 (в), 57(2). Додаткове завдання (реалізація наскрізної лінії «Підприємливість та фінансова грамотність») – протягом двох тижнів створити навчальний проект «Економне використання електроенергії (тепла, газу) в побуті». Найкращі проекти будуть представлені на уроці узагальнення й систематизації знань. Структура проекту знаходиться в файлі 2 інфокейсу. VIII Підбиття підсумків уроку Запитання до класу: 1) Які види функцій були розглянуті? 2) Які типи завдань ми виконували? 3) З якими завданнями ви впорались, які у вас викликали труднощі? 4) Що допоможевам позбутись прогалинв знаннях з цієї теми? СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
  • 10. 1. Афанасьєва О.М., Бродський Я.С., Павлов О.Л., Сліпенко А.К. Математика. 10 клас: Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. Рівень стандарту. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2010. – 480 с. 2. Гельфанд І.М. Функції і графіки (Базові приклади). – 6-те вид., перепрац. / І.М. Гельфанд, Е.Г. Глаголієва, Е.Е. Шноль. – М.: Москва «МЦНМО» 2004р. – 120стор.: ілюстроване. 3. Інтерактивні технології на уроках математики/ Упорядн. І.С.Маркова. – Х.: Вид. група «Основа», 2007. – (Б-ка журн. «Математика в школах України»). 4. Нелін Є. П. Алгебра і початки аналізу : підруч. для 10 кл. академ. рівень. / Є. П. Нелін. – Харків: Гімназія 2010. – 416 с. : іл. 5. Расіна Л.С., Расін І.Г., Карпов А.Н. Додаткові глави до шкільного курсу. Побудова графіків складних функцій. / Л.С. Расіна, І.Г. Расін, А.Н. Карпов. – Дніпропетровськ:НМОПИ «Альфа», 1997р. – 60 с. 6. Шахмейстер А.Х. Побудова графіків функцій елементарними методами. / А.Х. Шахмейстер. – Вид. 2-е, перепраць. – СПб.: Москва МЦНМО «ЧеРо-на-Неве» 2004р. – 184с.: іл. 7. https://goo.gl/forms/PGmGk5q8RfMtXY9t2