SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
ПЛАН УРОКУ
виробничого навчання
ТЕМА програми_7. Пакет MICROSOFT OFFISE. ТАБЛИЧНИЙ РЕДАКТОР EXCEL.
Тема уроку :Створення графіків та діаграм. Проміжна атестація.
Мета уроку:
• закріпити набуті вміння та навички по раніше вивчених темах: удосконалити
робочі прийоми при роботі з таблицями, форматуванні даних, введенні та
копіюванні формул, поглибити знання при роботі з функціями, розв’язуванні
задач, наближених до підприємства.
• сприяти розвитку розумових здібностей та технічного, логічного мислення,
уваги, пам’яті, вміння використовувати теоретичні знання в практичній
роботі, формувати професійний інтерес, використовувати раціональні способи
роботи.
• прищеплювати працелюбність, акуратність, свідоме відношення до праці,
бережливе відношення до комп’ютерної техніки, відповідальність за
результати роботи, раціональне використання робочого часу.
Тип уроку: Урок – КВН.
Методи проведення уроку: інструктаж, контроль, взаємоконтроль, вирішення
проблемних ситуацій.
Методи перевірки знань, умінь і навичків: усне опитування, робота в парах,
робота в групах, робота на ПК.
Форми організації виробничого навчання: фронтальні, індивідуальні, групові.
Матеріально-технічне і методичне забезпечення уроку:
Перспективно-тематичний план, план уроку, комп’ютерна техніка, проектор
Дидактичний матеріал: роздавальний матеріал: Лабіринт, технічний диктант, ребус,
підручник О. Ф. Клименко Інформатика та комп’ютерна техніка стор.248 - 262. Л.М.
Дибкова Інформатика та комп’ютерна техніка стор.124 – 127. Руденко В.Д.
Практичний курс Інформатики стор.(204 – 206).
Міжпредметні зв’язки: з предметом Технологія комп’ютерної обробки інформації,
математика, бухоблік.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент: перевірка присутності учнів, огляд їх зовнішності,
відповідність одягу безпечним умовам роботи і вимогам естетики праці.
ІІ. Вступний інструктаж :
1. Цільова настанова: повідомлення теми і роз'яснення цілей уроку.
2. Актуалізація знань учнів: активізувати мислення учнів по темі:
Microsoft Excel.
Перед початком уроку майстер розповідає про організацію проведення уроку,
його пріоритети. Майстер визначає капітанів команд, назву команд, перераховує усі
конкурси цього уроку та оцінювання конкурсів. Представляє незалежне конкурсне
рефері.
1. Привітання команд.(Максимальна оцінка – 5 балів.)
2. Розминка (рзгадування лабіринту). Командна гра. Майстер демонструє
лабіринт за допомогою проектоа на екрані, а учні повинні в запропонований
час (3хв.) скласти визначення, формулювання програми. (Максимальна
оцінка – 5балів) додаток_1
3. Технічний диктант виконується на ПК по варіантах. Учні одної команди
контролюють виконання технічного диктанту іншої команди і заносять оцінки
у картки - контролю. На це завдання відводиться (15 хв.) додаток_2
4. Для закріплення теми: Створення графіків і діаграм учням на екрані показана
діаграма. Учні повинні: знайти файл термін окупності підприємства:
• створити за зразком діаграму, яка представлена на екрані;
• вказати діапазони комірок за яким побудовано діаграму. На це
завданнявідводиться (6 хв.) додаток_3
5. Конкурс: «Сліпий метод набору інформації». Приймають участь по чотири
учасники конкурсу від кожної команди. Переможницею вважається та
команда, у якої більше набраних знаків за хвилину, учні працюють з
мінімальними помилками та не підглядають на клавіатуру. Для сліпого методу
набору інформації час не встановлюємо, тому що програма сама зупиниться.
Незалежні рефері записують результати та проставляють оцінки в картки -
контролю. Кількість знаків для учнів при наборі сліпого методу набору
інформації:
 150зн/хв - 12 балів;
 140зн/хв. - 11 балів;
 130зн/хв. – 10 балів;
 120зн/хв – 9 балів;
 110зн/хв. – 8 балів;
 100зн/хв. – 7 балів;
 90зн/хв. – 6 балів;
 80зн/хв. - 5 балів.
6. Конкурс капітанів. Кожна команда приготувала для суперників по три
запитання. В залежності від того скільки правильних відповідей дасть
капітан, стільки балів і заробляє він для своєї команди. Якщо в разі капітан не
знає відповіді, за нього може відповісти інший учень з його команди. Таким
чином бали зараховуються так, як би відповів сам капітан. Якщо ж члени
команди не знають відповіді, то це запитання знімається. (Максимальна
оцінка – 6 балів).
7. Конкурс для команд: «Найкмітливіший». Командам по черзі задаються
питання, таким чином кожна команда заробляє собі бали. Якщо ж команда
не знає відповіді на поставлене запитання, то відповісти може команда -
суперник і заробити таким чином собі додаткові бали. (Максимальна оцінка –
12 балів.) Презентація.
8. Домашнє завдання. Команди представляють презентацію на тему: «Мандрівка
у світ Excel».. Презентація повинна бути інформативною, доступною для
читання, цікавою, естетично оформленою та з сучасним творчим підходом.
(Максимальна оцінка – 12 балів.)
9. Всі конкурси крім технічного диктанту, створення графіків та діаграм.,
сліпого методу набору текстової інформації оцінюються незалежним рефері та
заносяться у таблицю їхніх команд.
Поточний інструктаж
Засобами програми Excel учні розв’язують задачі наближені до виробничих.
На основі розв’язаних задач створюють графіки та діаграми.
Заключний інструктаж
1. Аналіз майстром проведеного уроку: яких навчальних результатів досягла
група і окремі учні, які були допущені помилки, як дотримувались учні
технологічної дисципліни та техніки безпеки.
2. Виставлення та обґрунтовування оцінок. Дати домашнє завдання: повторити
прийоми роботи по форматуванню таблиці, роботу з листами робочої книги в
програмі Excel, обчислення в електронній таблиці, роботу з функціями.
підручник О. Ф. Клименко Інформатика та комп’ютерна техніка стор.248 -
262. Л.М. Дибкова Інформатика та комп’ютерна техніка стор.124 – 127.
Руденко В.Д. Практичний курс Інформатики стор.(204 – 206).
Додатки
Додаток_1
додаток_2
Технічний диктант з теми: Табличний редактор EXCEL
Варіант_1
1. Завантажте програму з робочого столу.
2. Виконайте настройку табличного редактора Excel:
 Відмініть панелі інструментів Стандартная, Форматирование, Рисование,
 Прибрати з екрану строку формул,
 Прибрати з екрану горизонтальну, вертикальну, полосу прокрутки,
 Встановіть стандартний шрифт Times New Roman;
 Розмір – 11 пунктів;
4. Перейменуйте 1 та 2 ярлички листів в назву завдання_1, завдання_2, затайте колір ярлича синій та
зелений.
5. Виділіть блок клітинок A8:D8.
6. Введіть число 13 в комірку A1
7. Скопіюйте число 13 в блок несуміжних клітинок A8:D8.
8. Введіть сьогоднішню дату, місяць, рік.
9. Розповсюдити вхідні дані на 7 стовпчиків вправо.
10. Перемістити значення одної комірки в верхній правий куток книги.
11. Виділіть п’ять стовпчиків за допомогою одного робочого прийому та задайте ширину 9, 28 пікселів.
12. Скрийте стовпці B, С та відновіть їх.
13. Введіть число 180 задати інтервал в сторону зменшення на 30, розповсюдити вхідні дані на 12
клітинок вниз.
14. Поверніть на екран строку формул.
15. В діапазон клітинок А1:А10 введіть наступні дані:23, 35, 67, 98, 47, 95, 43, 235, 654, 456.
16. Підрахуйте суму чисел.
17. Створити таблицю заданого зразку.
18. Розрахувати термін окупності фірм.
формі
поданої
опрацювання
призначені
клас
прикладних
які
таблиці
для
в табличній
інформації
це
Електронні
програм,
19. Підрахувати суму інвестиційних витрати по фірмі Astat.
20. Підрахувати рентабельні запропоновані фірми чи ні:
• Якщо термін окупності складає 1рік або 1,5 роки то підприємство рентабельне.
• Виконати умовне форматування для значень: від 0,6 року до 1,5 вивеси синім кольором, а
для значень 1,5 до 3,5р. вивести червоним кольором.
21. Рентабельні підприємства виведіть синім кольором за допомогою умовного форматування.
фірма
інвестаційні
витрати
виручка
від
реалізації
продукції
поточні
витрати податки
термін
окупності
Рентабельність
підприємства
Аsтат 140 145 80 8
Concord 129,28 257,32 50 8
Астат 143,46 121,47 25 55
Concord 98,01 143,15 45 12
Geroy 124,36 247,33 40 12
Аsтат 145 196,96 65 12
Geroy 153,42 297,95 40 8
Технічний диктант з теми: Табличний редактор EXCEL
Варіант_2
1. Виконайте настройку табличного редактора Excel:
 Поверніть панелі інструментів Стандартная, Форматирование, Рисование,
 Поверніть горизонтальну, вертикальну, полосу прокрутки,
 Підключіть ярлички листів,
 Листов в новой книге встановити – 6;
2. Перейменуйте 1 та 2 ярлички листів в назву Підгрупа_1, Підгрупа_2.
3. Виділіть блок клітинок A1:С10.
4. Введіть слово оператор в комірку A1
5. Скопіюйте слово оператор в блок несуміжних клітинок A1:С10.
6. Заповніть комірки даними 7 днів тижня.
7. Перемістити значення одної комірки в верхній лівий кут книги, а потім в інше місце.
8. Виділіть сім стовпчиків за допомогою одного робочого прийому та задайте ширину 10, 57 пікселів.
9. Скрийте стовпці B, D та відновіть їх.
10. Скрийте дві строчки та відновіть їх.
11. Введіть число 65, задати орієнтацію 45 0, задати грошовий формат, збільшити на 15 одиниць,
розповсюдити вхідні дані на 15 клітинок вниз.
12. Створити таблицю за заданим зразком, (при створенні таблиці склейте три листи).
13. Підрахувати суму товару.
14. У колонку Примітка зробити такі розрахунки:
• якщо покупець скупився на суму більш, як 33550гр., то товар буде відпускатися за
оптовими цінами;
• якщо покупець скупився на суму 350гр., і менше то товар буде відпускатися по
роздрібній ціні;
17.Виконати умовне форматування: роздрібні ціни вивести зеленим кольором, а оптові ціни червоним
кольором.
18.Відфільтрувати увесь товар, який закупили після 19.11.2012 року.
19. Розгрупуйте листи.
20. Підрахувати суму товару по продажі шоколаду.
21. Збережіть документ на диску D:Мои документи723Прізвище учня.
22. Закрийте програму за допомогою комбінації клавіш.
№
з/п
Вид товару Назва товару
Дата
виготовлення
Ціна Кількість
Сума
товару
Примітка
1 Шоколад "Міленіум" 19.11.2012 22,30 140
2 Печиво "Буратіно" 21.11.2012 25,70 25
3 Шоколад "Світоч" 22.12.2012 23,10 70
4 Печиво "Домашнє" 23.12.2012 25,40 14
5 Шоколад "Альонка" 19.11.2012 22,50 180
6 Цукерки "Ромашка" 21.11.2012 47,80 150
7 Цукерки "Кара-Кум" 22.12.2012 52,50 180
8 Цукерки "Сніжок" 19.11.2012 46,30 85
9 Морозиво "Імперія" 21.11.2012 18,50 145
10 Морозиво "Полтавське" 22.12.2012 23,50 180
Додаток_3
Діаграма
22. Закрийте програму за допомогою комбінації клавіш.
№
з/п
Вид товару Назва товару
Дата
виготовлення
Ціна Кількість
Сума
товару
Примітка
1 Шоколад "Міленіум" 19.11.2012 22,30 140
2 Печиво "Буратіно" 21.11.2012 25,70 25
3 Шоколад "Світоч" 22.12.2012 23,10 70
4 Печиво "Домашнє" 23.12.2012 25,40 14
5 Шоколад "Альонка" 19.11.2012 22,50 180
6 Цукерки "Ромашка" 21.11.2012 47,80 150
7 Цукерки "Кара-Кум" 22.12.2012 52,50 180
8 Цукерки "Сніжок" 19.11.2012 46,30 85
9 Морозиво "Імперія" 21.11.2012 18,50 145
10 Морозиво "Полтавське" 22.12.2012 23,50 180
Додаток_3
Діаграма

More Related Content

What's hot

Системи рівнянь другого степеня з двома змінними
Системи рівнянь другого  степеня з двома зміннимиСистеми рівнянь другого  степеня з двома змінними
Системи рівнянь другого степеня з двома зміннимиsveta7940
 
Урок-КВК: Арифметичний квадратний корінь
Урок-КВК: Арифметичний квадратний коріньУрок-КВК: Арифметичний квадратний корінь
Урок-КВК: Арифметичний квадратний коріньsveta7940
 
алгебра 9 клас
алгебра 9 класалгебра 9 клас
алгебра 9 класvalia55
 
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратнихрозвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратнихLyubow Bondar
 

What's hot (8)

л п№6-7
л п№6-7л п№6-7
л п№6-7
 
л п№13
л п№13л п№13
л п№13
 
Системи рівнянь другого степеня з двома змінними
Системи рівнянь другого  степеня з двома зміннимиСистеми рівнянь другого  степеня з двома змінними
Системи рівнянь другого степеня з двома змінними
 
Урок-КВК: Арифметичний квадратний корінь
Урок-КВК: Арифметичний квадратний коріньУрок-КВК: Арифметичний квадратний корінь
Урок-КВК: Арифметичний квадратний корінь
 
алгебра 9 клас
алгебра 9 класалгебра 9 клас
алгебра 9 клас
 
урок відсоткові розрахунки
урок  відсоткові розрахункиурок  відсоткові розрахунки
урок відсоткові розрахунки
 
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратнихрозвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
 
л п№10-11
л п№10-11л п№10-11
л п№10-11
 

Viewers also liked

Ключевые проекты и достижения
Ключевые проекты и достиженияКлючевые проекты и достижения
Ключевые проекты и достиженияAnna Kolokolnikova
 
DLR Group Courts Portfolio
DLR Group Courts PortfolioDLR Group Courts Portfolio
DLR Group Courts PortfolioJeff Winney
 
Comparacion de Aula Digital y Aula Tradicional,
Comparacion de Aula Digital y Aula Tradicional,Comparacion de Aula Digital y Aula Tradicional,
Comparacion de Aula Digital y Aula Tradicional,Anghela Abril
 
Escuela tradicional VS Escuela activa
Escuela tradicional VS Escuela activaEscuela tradicional VS Escuela activa
Escuela tradicional VS Escuela activa21981992
 
Planificación de programación 2014
Planificación de programación 2014Planificación de programación 2014
Planificación de programación 2014profemiria
 
Corporate Presentation_NAAVS_Promo - LinkedIn
Corporate Presentation_NAAVS_Promo - LinkedInCorporate Presentation_NAAVS_Promo - LinkedIn
Corporate Presentation_NAAVS_Promo - LinkedInomotoke kalejaiye
 

Viewers also liked (12)

ASHA
ASHAASHA
ASHA
 
Ключевые проекты и достижения
Ключевые проекты и достиженияКлючевые проекты и достижения
Ключевые проекты и достижения
 
DLR Group Courts Portfolio
DLR Group Courts PortfolioDLR Group Courts Portfolio
DLR Group Courts Portfolio
 
Comparacion de Aula Digital y Aula Tradicional,
Comparacion de Aula Digital y Aula Tradicional,Comparacion de Aula Digital y Aula Tradicional,
Comparacion de Aula Digital y Aula Tradicional,
 
Why Airtime
Why AirtimeWhy Airtime
Why Airtime
 
Escuela tradicional VS Escuela activa
Escuela tradicional VS Escuela activaEscuela tradicional VS Escuela activa
Escuela tradicional VS Escuela activa
 
Planificación de programación 2014
Planificación de programación 2014Planificación de programación 2014
Planificación de programación 2014
 
Corporate Presentation_NAAVS_Promo - LinkedIn
Corporate Presentation_NAAVS_Promo - LinkedInCorporate Presentation_NAAVS_Promo - LinkedIn
Corporate Presentation_NAAVS_Promo - LinkedIn
 
MICHELLE_Halford_Cv
MICHELLE_Halford_CvMICHELLE_Halford_Cv
MICHELLE_Halford_Cv
 
Pressemeldung_Generator Hostel Hamburg.pdf
Pressemeldung_Generator Hostel Hamburg.pdfPressemeldung_Generator Hostel Hamburg.pdf
Pressemeldung_Generator Hostel Hamburg.pdf
 
pi.961.pdf
pi.961.pdfpi.961.pdf
pi.961.pdf
 
Pressemeldung_Generator Hostels.pdf
Pressemeldung_Generator Hostels.pdfPressemeldung_Generator Hostels.pdf
Pressemeldung_Generator Hostels.pdf
 

Similar to Plan uroku vidkritiy_urok_kvk

практична робота
практична роботапрактична робота
практична роботаantalia1010
 
3852 станд вигляд числа конспект уроку
3852 станд вигляд числа конспект уроку3852 станд вигляд числа конспект уроку
3852 станд вигляд числа конспект урокуjasperwtf
 
Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...
Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...
Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...Nikolay Shaygorodskiy
 
практичні роботи № 1 10 ms excel 2003
практичні роботи № 1 10 ms excel 2003практичні роботи № 1 10 ms excel 2003
практичні роботи № 1 10 ms excel 2003slavinskiy
 
кисылььDocx
кисылььDocxкисылььDocx
кисылььDocxLala Lalala
 
кисылььDocx
кисылььDocxкисылььDocx
кисылььDocxLala Lalala
 
9 информ пилипчук_шестопалов_пособ_2011_укр
9 информ пилипчук_шестопалов_пособ_2011_укр9 информ пилипчук_шестопалов_пособ_2011_укр
9 информ пилипчук_шестопалов_пособ_2011_укрAira_Roo
 
Urok13 programni zasobi-navchalnogo_priznachennja
Urok13 programni zasobi-navchalnogo_priznachennjaUrok13 programni zasobi-navchalnogo_priznachennja
Urok13 programni zasobi-navchalnogo_priznachennjadnzcpto1
 
Урок №14. Стовпчасті та секторні діаграми, їх об’єкти і властивості.
Урок №14. Стовпчасті та секторні діаграми, їх  об’єкти і властивості.Урок №14. Стовпчасті та секторні діаграми, їх  об’єкти і властивості.
Урок №14. Стовпчасті та секторні діаграми, їх об’єкти і властивості.Nikolay Shaygorodskiy
 
Елементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиЕлементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиsveta7940
 

Similar to Plan uroku vidkritiy_urok_kvk (20)

практична робота
практична роботапрактична робота
практична робота
 
3852 станд вигляд числа конспект уроку
3852 станд вигляд числа конспект уроку3852 станд вигляд числа конспект уроку
3852 станд вигляд числа конспект уроку
 
Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...
Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...
Урок №13. Практична робота №4. «Виконання обчислень за даними електронної таб...
 
урок №26 8 клас
урок №26 8 класурок №26 8 клас
урок №26 8 клас
 
практичні роботи № 1 10 ms excel 2003
практичні роботи № 1 10 ms excel 2003практичні роботи № 1 10 ms excel 2003
практичні роботи № 1 10 ms excel 2003
 
лп10
лп10лп10
лп10
 
лп10
лп10лп10
лп10
 
лп10
лп10лп10
лп10
 
Конспект.pdf
Конспект.pdfКонспект.pdf
Конспект.pdf
 
кисылььDocx
кисылььDocxкисылььDocx
кисылььDocx
 
кисылььDocx
кисылььDocxкисылььDocx
кисылььDocx
 
л п№5
л п№5л п№5
л п№5
 
Урок інформатики 7 клас.docx
Урок інформатики 7 клас.docxУрок інформатики 7 клас.docx
Урок інформатики 7 клас.docx
 
9 информ пилипчук_шестопалов_пособ_2011_укр
9 информ пилипчук_шестопалов_пособ_2011_укр9 информ пилипчук_шестопалов_пособ_2011_укр
9 информ пилипчук_шестопалов_пособ_2011_укр
 
План-конспект
План-конспект План-конспект
План-конспект
 
Urok13 programni zasobi-navchalnogo_priznachennja
Urok13 programni zasobi-navchalnogo_priznachennjaUrok13 programni zasobi-navchalnogo_priznachennja
Urok13 programni zasobi-navchalnogo_priznachennja
 
Урок №14. Стовпчасті та секторні діаграми, їх об’єкти і властивості.
Урок №14. Стовпчасті та секторні діаграми, їх  об’єкти і властивості.Урок №14. Стовпчасті та секторні діаграми, їх  об’єкти і властивості.
Урок №14. Стовпчасті та секторні діаграми, їх об’єкти і властивості.
 
Yrok 5 6-praktuka
Yrok 5 6-praktukaYrok 5 6-praktuka
Yrok 5 6-praktuka
 
Елементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиЕлементи прикладної математики
Елементи прикладної математики
 
Less38
Less38Less38
Less38
 

More from Вячеслав Пикулин (20)

Plan uroku 2014_polniy
Plan uroku 2014_polniyPlan uroku 2014_polniy
Plan uroku 2014_polniy
 
Noviy otkryty urok
Noviy otkryty urokNoviy otkryty urok
Noviy otkryty urok
 
Ya zna yu_vse_33
Ya zna yu_vse_33Ya zna yu_vse_33
Ya zna yu_vse_33
 
Stsenariyi pozaklasnikh zakhodiv1
Stsenariyi pozaklasnikh zakhodiv1Stsenariyi pozaklasnikh zakhodiv1
Stsenariyi pozaklasnikh zakhodiv1
 
Kucheryuk doc
Kucheryuk docKucheryuk doc
Kucheryuk doc
 
Ulyublena tekhnologiya
Ulyublena tekhnologiyaUlyublena tekhnologiya
Ulyublena tekhnologiya
 
Metod rozrobka
Metod rozrobkaMetod rozrobka
Metod rozrobka
 
Napryamki studiyi
Napryamki studiyiNapryamki studiyi
Napryamki studiyi
 
Kintseva obrobka bluzi
Kintseva obrobka bluziKintseva obrobka bluzi
Kintseva obrobka bluzi
 
Interaktivni tekhnologiyi
Interaktivni tekhnologiyiInteraktivni tekhnologiyi
Interaktivni tekhnologiyi
 
Proekt vibori
Proekt viboriProekt vibori
Proekt vibori
 
Plan uroku -_2015
Plan uroku -_2015Plan uroku -_2015
Plan uroku -_2015
 
Moralniy vchinok
Moralniy vchinokMoralniy vchinok
Moralniy vchinok
 
Sobivartist tsina
Sobivartist tsinaSobivartist tsina
Sobivartist tsina
 
Meta format
Meta formatMeta format
Meta format
 
Stsenariy geroyam krut
Stsenariy geroyam krutStsenariy geroyam krut
Stsenariy geroyam krut
 
Gero yi krut
Gero yi krutGero yi krut
Gero yi krut
 
Dovzhenko
DovzhenkoDovzhenko
Dovzhenko
 
Urok na 1_veresnya_mi_ye_buli
Urok na 1_veresnya_mi_ye_buliUrok na 1_veresnya_mi_ye_buli
Urok na 1_veresnya_mi_ye_buli
 
2 prezentatsiya opovidan_dovzhenka
2 prezentatsiya opovidan_dovzhenka2 prezentatsiya opovidan_dovzhenka
2 prezentatsiya opovidan_dovzhenka
 

Plan uroku vidkritiy_urok_kvk

  • 1. ПЛАН УРОКУ виробничого навчання ТЕМА програми_7. Пакет MICROSOFT OFFISE. ТАБЛИЧНИЙ РЕДАКТОР EXCEL. Тема уроку :Створення графіків та діаграм. Проміжна атестація. Мета уроку: • закріпити набуті вміння та навички по раніше вивчених темах: удосконалити робочі прийоми при роботі з таблицями, форматуванні даних, введенні та копіюванні формул, поглибити знання при роботі з функціями, розв’язуванні задач, наближених до підприємства. • сприяти розвитку розумових здібностей та технічного, логічного мислення, уваги, пам’яті, вміння використовувати теоретичні знання в практичній роботі, формувати професійний інтерес, використовувати раціональні способи роботи. • прищеплювати працелюбність, акуратність, свідоме відношення до праці, бережливе відношення до комп’ютерної техніки, відповідальність за результати роботи, раціональне використання робочого часу. Тип уроку: Урок – КВН. Методи проведення уроку: інструктаж, контроль, взаємоконтроль, вирішення проблемних ситуацій. Методи перевірки знань, умінь і навичків: усне опитування, робота в парах, робота в групах, робота на ПК. Форми організації виробничого навчання: фронтальні, індивідуальні, групові. Матеріально-технічне і методичне забезпечення уроку: Перспективно-тематичний план, план уроку, комп’ютерна техніка, проектор Дидактичний матеріал: роздавальний матеріал: Лабіринт, технічний диктант, ребус, підручник О. Ф. Клименко Інформатика та комп’ютерна техніка стор.248 - 262. Л.М. Дибкова Інформатика та комп’ютерна техніка стор.124 – 127. Руденко В.Д. Практичний курс Інформатики стор.(204 – 206). Міжпредметні зв’язки: з предметом Технологія комп’ютерної обробки інформації, математика, бухоблік. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент: перевірка присутності учнів, огляд їх зовнішності, відповідність одягу безпечним умовам роботи і вимогам естетики праці. ІІ. Вступний інструктаж : 1. Цільова настанова: повідомлення теми і роз'яснення цілей уроку. 2. Актуалізація знань учнів: активізувати мислення учнів по темі: Microsoft Excel. Перед початком уроку майстер розповідає про організацію проведення уроку, його пріоритети. Майстер визначає капітанів команд, назву команд, перераховує усі конкурси цього уроку та оцінювання конкурсів. Представляє незалежне конкурсне рефері. 1. Привітання команд.(Максимальна оцінка – 5 балів.) 2. Розминка (рзгадування лабіринту). Командна гра. Майстер демонструє лабіринт за допомогою проектоа на екрані, а учні повинні в запропонований час (3хв.) скласти визначення, формулювання програми. (Максимальна оцінка – 5балів) додаток_1 3. Технічний диктант виконується на ПК по варіантах. Учні одної команди контролюють виконання технічного диктанту іншої команди і заносять оцінки у картки - контролю. На це завдання відводиться (15 хв.) додаток_2 4. Для закріплення теми: Створення графіків і діаграм учням на екрані показана діаграма. Учні повинні: знайти файл термін окупності підприємства: • створити за зразком діаграму, яка представлена на екрані; • вказати діапазони комірок за яким побудовано діаграму. На це завданнявідводиться (6 хв.) додаток_3
  • 2. 5. Конкурс: «Сліпий метод набору інформації». Приймають участь по чотири учасники конкурсу від кожної команди. Переможницею вважається та команда, у якої більше набраних знаків за хвилину, учні працюють з мінімальними помилками та не підглядають на клавіатуру. Для сліпого методу набору інформації час не встановлюємо, тому що програма сама зупиниться. Незалежні рефері записують результати та проставляють оцінки в картки - контролю. Кількість знаків для учнів при наборі сліпого методу набору інформації:  150зн/хв - 12 балів;  140зн/хв. - 11 балів;  130зн/хв. – 10 балів;  120зн/хв – 9 балів;  110зн/хв. – 8 балів;  100зн/хв. – 7 балів;  90зн/хв. – 6 балів;  80зн/хв. - 5 балів. 6. Конкурс капітанів. Кожна команда приготувала для суперників по три запитання. В залежності від того скільки правильних відповідей дасть капітан, стільки балів і заробляє він для своєї команди. Якщо в разі капітан не знає відповіді, за нього може відповісти інший учень з його команди. Таким чином бали зараховуються так, як би відповів сам капітан. Якщо ж члени команди не знають відповіді, то це запитання знімається. (Максимальна оцінка – 6 балів). 7. Конкурс для команд: «Найкмітливіший». Командам по черзі задаються питання, таким чином кожна команда заробляє собі бали. Якщо ж команда не знає відповіді на поставлене запитання, то відповісти може команда - суперник і заробити таким чином собі додаткові бали. (Максимальна оцінка – 12 балів.) Презентація. 8. Домашнє завдання. Команди представляють презентацію на тему: «Мандрівка у світ Excel».. Презентація повинна бути інформативною, доступною для читання, цікавою, естетично оформленою та з сучасним творчим підходом. (Максимальна оцінка – 12 балів.) 9. Всі конкурси крім технічного диктанту, створення графіків та діаграм., сліпого методу набору текстової інформації оцінюються незалежним рефері та заносяться у таблицю їхніх команд. Поточний інструктаж Засобами програми Excel учні розв’язують задачі наближені до виробничих. На основі розв’язаних задач створюють графіки та діаграми. Заключний інструктаж 1. Аналіз майстром проведеного уроку: яких навчальних результатів досягла група і окремі учні, які були допущені помилки, як дотримувались учні технологічної дисципліни та техніки безпеки. 2. Виставлення та обґрунтовування оцінок. Дати домашнє завдання: повторити прийоми роботи по форматуванню таблиці, роботу з листами робочої книги в програмі Excel, обчислення в електронній таблиці, роботу з функціями. підручник О. Ф. Клименко Інформатика та комп’ютерна техніка стор.248 - 262. Л.М. Дибкова Інформатика та комп’ютерна техніка стор.124 – 127. Руденко В.Д. Практичний курс Інформатики стор.(204 – 206).
  • 3. Додатки Додаток_1 додаток_2 Технічний диктант з теми: Табличний редактор EXCEL Варіант_1 1. Завантажте програму з робочого столу. 2. Виконайте настройку табличного редактора Excel:  Відмініть панелі інструментів Стандартная, Форматирование, Рисование,  Прибрати з екрану строку формул,  Прибрати з екрану горизонтальну, вертикальну, полосу прокрутки,  Встановіть стандартний шрифт Times New Roman;  Розмір – 11 пунктів; 4. Перейменуйте 1 та 2 ярлички листів в назву завдання_1, завдання_2, затайте колір ярлича синій та зелений. 5. Виділіть блок клітинок A8:D8. 6. Введіть число 13 в комірку A1 7. Скопіюйте число 13 в блок несуміжних клітинок A8:D8. 8. Введіть сьогоднішню дату, місяць, рік. 9. Розповсюдити вхідні дані на 7 стовпчиків вправо. 10. Перемістити значення одної комірки в верхній правий куток книги. 11. Виділіть п’ять стовпчиків за допомогою одного робочого прийому та задайте ширину 9, 28 пікселів. 12. Скрийте стовпці B, С та відновіть їх. 13. Введіть число 180 задати інтервал в сторону зменшення на 30, розповсюдити вхідні дані на 12 клітинок вниз. 14. Поверніть на екран строку формул. 15. В діапазон клітинок А1:А10 введіть наступні дані:23, 35, 67, 98, 47, 95, 43, 235, 654, 456. 16. Підрахуйте суму чисел. 17. Створити таблицю заданого зразку. 18. Розрахувати термін окупності фірм. формі поданої опрацювання призначені клас прикладних які таблиці для в табличній інформації це Електронні програм,
  • 4. 19. Підрахувати суму інвестиційних витрати по фірмі Astat. 20. Підрахувати рентабельні запропоновані фірми чи ні: • Якщо термін окупності складає 1рік або 1,5 роки то підприємство рентабельне. • Виконати умовне форматування для значень: від 0,6 року до 1,5 вивеси синім кольором, а для значень 1,5 до 3,5р. вивести червоним кольором. 21. Рентабельні підприємства виведіть синім кольором за допомогою умовного форматування. фірма інвестаційні витрати виручка від реалізації продукції поточні витрати податки термін окупності Рентабельність підприємства Аsтат 140 145 80 8 Concord 129,28 257,32 50 8 Астат 143,46 121,47 25 55 Concord 98,01 143,15 45 12 Geroy 124,36 247,33 40 12 Аsтат 145 196,96 65 12 Geroy 153,42 297,95 40 8 Технічний диктант з теми: Табличний редактор EXCEL Варіант_2 1. Виконайте настройку табличного редактора Excel:  Поверніть панелі інструментів Стандартная, Форматирование, Рисование,  Поверніть горизонтальну, вертикальну, полосу прокрутки,  Підключіть ярлички листів,  Листов в новой книге встановити – 6; 2. Перейменуйте 1 та 2 ярлички листів в назву Підгрупа_1, Підгрупа_2. 3. Виділіть блок клітинок A1:С10. 4. Введіть слово оператор в комірку A1 5. Скопіюйте слово оператор в блок несуміжних клітинок A1:С10. 6. Заповніть комірки даними 7 днів тижня. 7. Перемістити значення одної комірки в верхній лівий кут книги, а потім в інше місце. 8. Виділіть сім стовпчиків за допомогою одного робочого прийому та задайте ширину 10, 57 пікселів. 9. Скрийте стовпці B, D та відновіть їх. 10. Скрийте дві строчки та відновіть їх. 11. Введіть число 65, задати орієнтацію 45 0, задати грошовий формат, збільшити на 15 одиниць, розповсюдити вхідні дані на 15 клітинок вниз. 12. Створити таблицю за заданим зразком, (при створенні таблиці склейте три листи). 13. Підрахувати суму товару. 14. У колонку Примітка зробити такі розрахунки: • якщо покупець скупився на суму більш, як 33550гр., то товар буде відпускатися за оптовими цінами; • якщо покупець скупився на суму 350гр., і менше то товар буде відпускатися по роздрібній ціні; 17.Виконати умовне форматування: роздрібні ціни вивести зеленим кольором, а оптові ціни червоним кольором. 18.Відфільтрувати увесь товар, який закупили після 19.11.2012 року. 19. Розгрупуйте листи. 20. Підрахувати суму товару по продажі шоколаду. 21. Збережіть документ на диску D:Мои документи723Прізвище учня.
  • 5. 22. Закрийте програму за допомогою комбінації клавіш. № з/п Вид товару Назва товару Дата виготовлення Ціна Кількість Сума товару Примітка 1 Шоколад "Міленіум" 19.11.2012 22,30 140 2 Печиво "Буратіно" 21.11.2012 25,70 25 3 Шоколад "Світоч" 22.12.2012 23,10 70 4 Печиво "Домашнє" 23.12.2012 25,40 14 5 Шоколад "Альонка" 19.11.2012 22,50 180 6 Цукерки "Ромашка" 21.11.2012 47,80 150 7 Цукерки "Кара-Кум" 22.12.2012 52,50 180 8 Цукерки "Сніжок" 19.11.2012 46,30 85 9 Морозиво "Імперія" 21.11.2012 18,50 145 10 Морозиво "Полтавське" 22.12.2012 23,50 180 Додаток_3 Діаграма
  • 6. 22. Закрийте програму за допомогою комбінації клавіш. № з/п Вид товару Назва товару Дата виготовлення Ціна Кількість Сума товару Примітка 1 Шоколад "Міленіум" 19.11.2012 22,30 140 2 Печиво "Буратіно" 21.11.2012 25,70 25 3 Шоколад "Світоч" 22.12.2012 23,10 70 4 Печиво "Домашнє" 23.12.2012 25,40 14 5 Шоколад "Альонка" 19.11.2012 22,50 180 6 Цукерки "Ромашка" 21.11.2012 47,80 150 7 Цукерки "Кара-Кум" 22.12.2012 52,50 180 8 Цукерки "Сніжок" 19.11.2012 46,30 85 9 Морозиво "Імперія" 21.11.2012 18,50 145 10 Морозиво "Полтавське" 22.12.2012 23,50 180 Додаток_3 Діаграма