Інтегрований урок з алгебри та інформатики
по темі:
Узагальнення і систематизація знань,
умінь та навичок з теми:
‘‘Функція. Властивості функції.
Функція у = ах2 + bх + с.
Розв’язування квадратичних нерівностей’’.
’’Використання можливостей текстового
редактора Microsoft Word для побудови
графіків квадратичної функції.’’
Ресурс призначений для проведення уроку з теми «Функція у=х2». Розглянуто властивості функції, приклади розв’язання рівнянь графічним способом, наведені завдання для відпрацювання основних умінь та навичок з теми, тестові завдання для перевірки рівня засвоєння навчального матеріалу . Ресурс може бути використаний вчителями математики, а також учнями як на уроці, так і з метою повторення та узагальнення знань.
Ресурс призначений для проведення уроку з теми «Функція у=х2». Розглянуто властивості функції, приклади розв’язання рівнянь графічним способом, наведені завдання для відпрацювання основних умінь та навичок з теми, тестові завдання для перевірки рівня засвоєння навчального матеріалу . Ресурс може бути використаний вчителями математики, а також учнями як на уроці, так і з метою повторення та узагальнення знань.
Узагальнення і систематизація знань,
умінь та навичок з теми:
‘‘Функція. Властивості функції.
Функція у = ах2 + х + с.
Розв’язування квадратичних
нерівностей’’.
’’Використання можливостей
текстового редактора
Microsoft Word для побудови
графіків квадратичної функції.’
Тема: Розв'язування вправ. Мета: Закріпити вміння та навички розв'язування показникових рівнянь.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань і навичок. Обладнання: таблиці.
Тема: Визначення та властивості логарифма. Мета: Ознайомити студентів з поняттям логарифма числа, навчити переходити від показникових рівностей до логарифмічних. Ознайомити з основною логарифмічною тотожністю.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь. Обладнання: роздавальний матеріал
Ресурс призначений для проведення уроку алгебри 8 класу з теми «Функція у = √х». Навчальний матеріал відповідає діючий програми: Міністерство освіти і науки України. Математика. 8кл. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: “Перун”, 2005. Ресурс може бути використано і при викладанні предмета у класах із поглибленим вивченням математики.
Показано побудову графіка функції, розглянуто властивості функції. Запропоновані завдання на розв’язування рівнянь графічним способом. Тестові завдання допоможуть вчителеві здійснити ефективний контроль над рівнем засвоєння навчального матеріалу, а учневі – зорієнтуватися у завданнях та набути навичок швидкого та безпомилкового виконання робіт.
Ресурс може бути використаний вчителями математики, а також учнями як на уроці, так і з метою повторення та узагальнення знань.
Тема: Показникові рівняння. Мета: Набуття навичок застосування різних способів розв’язання показникових рівняннь.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь. Обладнання: таблиці
Узагальнення і систематизація знань,
умінь та навичок з теми:
‘‘Функція. Властивості функції.
Функція у = ах2 + х + с.
Розв’язування квадратичних
нерівностей’’.
’’Використання можливостей
текстового редактора
Microsoft Word для побудови
графіків квадратичної функції.’
Тема: Розв'язування вправ. Мета: Закріпити вміння та навички розв'язування показникових рівнянь.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань і навичок. Обладнання: таблиці.
Тема: Визначення та властивості логарифма. Мета: Ознайомити студентів з поняттям логарифма числа, навчити переходити від показникових рівностей до логарифмічних. Ознайомити з основною логарифмічною тотожністю.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь. Обладнання: роздавальний матеріал
Ресурс призначений для проведення уроку алгебри 8 класу з теми «Функція у = √х». Навчальний матеріал відповідає діючий програми: Міністерство освіти і науки України. Математика. 8кл. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: “Перун”, 2005. Ресурс може бути використано і при викладанні предмета у класах із поглибленим вивченням математики.
Показано побудову графіка функції, розглянуто властивості функції. Запропоновані завдання на розв’язування рівнянь графічним способом. Тестові завдання допоможуть вчителеві здійснити ефективний контроль над рівнем засвоєння навчального матеріалу, а учневі – зорієнтуватися у завданнях та набути навичок швидкого та безпомилкового виконання робіт.
Ресурс може бути використаний вчителями математики, а також учнями як на уроці, так і з метою повторення та узагальнення знань.
Тема: Показникові рівняння. Мета: Набуття навичок застосування різних способів розв’язання показникових рівняннь.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь. Обладнання: таблиці
Тема: Найпростіші перетворення графіків функцій: y=f (x)+b,y= f (x+b),y=−f (x) Мета: Ознайомити студентів з нафпростішими перетвореннями графіків функцій. При побудові графіків звернути увагу на правильність виконання графіка, естетичне оформлення, виховувати при цьому охайність, увагу, чіткість, вміння раціонально використовувати кожну хвилину учбового часу. Розвивати творчість здібності студентів.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь. Обладнання: Таблиці “Графіки функцій виду y=f (x)+b,y= f (x+b),y=−f (x)
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, підготував віртуальну виставку «Допомога НАТО Україні».
22 травня виповнюється 145 років від дня народження українського державного і політичного діяча Симона Петлюри.
Симон Петлюра – це видатна постать в українській історії, особистість загальнонаціонального масштабу, людина, яка була здатна своєю діяльністю консолідувати етнос, стати на чолі визвольних змагань за національну незалежність і процесу українського державотворення.
Будучи керівником УНР у найважчий для неї період, він зумів не лише на практиці очолити державну структуру, а й реалізувати її модель, закласти підвалини демократичної республіки. Аксіомою для С. Петлюри упродовж усієї його політичної діяльності періоду Української революції було невідступне дотримання постулату державної незалежності України.
Довгі десятиліття життя та діяльність Симона Петлюри були перекручені та спаплюжені радянською пропагандою. Таким чином комуністична пропаганда намагалася дискредитувати не тільки ім’я видатного політичного й військового діяча, а й саму українську ідею, до реалізації якої долучився Симон Петлюра й уособленням якої він був. Тому й досі надзвичайно актуальною залишається потреба пізнання справжнього Петлюри, аналіз як його досягнень і здобутків на ниві української справи, так і помилок та прорахунків.
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинtetiana1958
24 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарських рослин» від – кандидат сільськогосподарських наук, фізіолога рослин, директора з виробництва ТОВ НВП "Екзогеніка" Олександра Обозного та завідувача відділу маркетингу ТОВ НВП "Екзогеніка" Бориса Коломойця.
Участь у заході взяли понад 75 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пану Олександру та пану Борису за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного сільського господарства у нашій країні!
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
29 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випробувань пестицидів: шлях до підвищення якості та надійності досліджень» від кандидата біологічних наук, виконавчого директора ГК Bionorma, директора Інституту агробіології Ірини Бровко.
Участь у заході взяли понад 70 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пані Ірині за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного захисту рослин у нашій країні!
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жаріковаestet13
До вашої уваги історія про українську поетку, бойову медикиню, музикантку – Єлизавету Жарікову, яка з початку повномасштабної війни росії проти України приєдналася до лав ЗСУ.
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
тема
1. Вільшанська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів
Інтегрований урок з алгебри та інформатики
по темі:
Узагальнення і систематизація знань,
умінь та навичок з теми:
‘‘Функція. Властивості функції.
Функція у = ах2
+ bх + с.
Розв’язування квадратичних нерівностей’’.
’’Використання можливостей текстового
редактора Microsoft Word для побудови
графіків квадратичної функції.’’
9 –А клас
Учителі: Ларіонова
В.Ю.
СівакЗ.Т.
2. Тема : Узагальненняі систематизаціязнань, умінь та
навичок з теми: ‘‘Функція. Властивості функції.
Функція у = ах2
+ х + с.
Розв’язуванняквадратичних нерівностей’’.
’’Використання можливостейтекстовогоредактора
MicrosoftWordдля побудови графіків квадратичної
функції.’’
Мета уроку:
Навчальна: Повторити, систематизувати та узагальнити
знання, способи дій, які опанували учні з теми.
Підготовка до виконання учнями контрольної
роботи.
Розвивальна: Формувати математичне мислення;
розвивати усне мовлення, слухове зосередження.
Виховна: Виховувати інтерес до предметів алгебри,
інформатики; культуру мислення; уміння
співпрацювати в колективі; толерантно ставитися
до думок інших; аргументовано висловлювати
свої міркування.
(слайд №1)
3. Тип уроку: Систематизація та узагальнення знань, вмінь.
Наочність та обладнання: Комп’ютери, таблиці, шаблони,
картки, приладдя, тести.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Налаштуватиклас на здійснення навчально – пізнавальноїдіяльностіна уроці;
Перевірити наявність підручників, зошитів, приладдя;
Пригадатиправила взаємодії під час спілкування в парах;
Згадатиправила техніки безпеки прироботі на комп’ютерах.
( Розслабитись, зняти напругу, бути активними, аджев кінці уроку необхідно
підвести підсумки виконаного на уроці).
Усний рахунок.
1. Функціюзадано формулою f( x ) = 5 – x2
.
Знайти:
Значення х, при якому f( x ) = -4;
(- 4 = 5 – x2
; . . . )
f( - 1 );
( f( - 1 ) = 5 – ( - 1)2
= . . . )
f( 2 );
( f( 2 ) = 5 – 22
= . . . )
2. Знайти область визначення функції:
у =
𝟒
𝟗−𝟑х
;
( 9 – 3х ≠ 𝟎 )
у = √ 𝟐х + 𝟖;
4. ( 2х + 8 >0 )
3. . Розв’язати квадратичне рівняння: х2
– х – 2 = 0.
D = b2
– 4ac;
( D = ( - 1 )2
+ 4 * ( - 2 ) = . . . )
( х1 =
− 𝒃+ √ 𝐃
𝟐∗𝟏
; х1 =
− ( −𝟏 )+ √ 𝐃
𝟐∗𝟏
= . . .
х2 =
− 𝒃 − √ 𝐃
𝟐∗𝟏
; х2 =
− ( −𝟏 )− √ 𝐃
𝟐∗𝟏
= . . . ).
(слайд №2)
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Вчительповідомляє, що в кінці кроку збере зошити дляперевірки домашньої
самостійної тестової роботи і завдання виконані на уроці;
Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів.
(слайд №3 )
Презентація ‘’Квадратична функція. Застосування на практиці’’.
(слайд №4 )
ІІІ. Формулювання теми, мети і завдань уроку.
Вчительформулюєтему, мету і слідуючі завдання:
Повторення необхідногоматеріалу;
Презентації учнів;
Робота в групах;
5. Скласти алгоритм розв’язування типових завдань, що будуть на контрольній
роботі;
Презентаціяконсультантами виконаної в групах роботи;
Індивідуальна робота по рівнях.
ІV. Повторення та систематизація знань.
Бліц - опитування.
Що називається функцією? Які є способи задання функції?
Що називається областю визначення, областю значення функції?
Що називається графіком функції?
Що називається нулями функції?
Знайти нулі функції у = х2
– 9.
Як знайти нулі функції заданої графічно?
Що називається проміжками знакосталості?
Яка функція називається зростаючою, спадною на проміжку?
Як, користуючисьграфіком функції у = х2
, побудувати графік функцій?
Які перетворення слід здійснити?
1. а) у = х2
+ 3; б) у = х2
– 4.
2. а) у = (х – 3)2
; б) у = (х + 6)2
.
3. а) у = 2 х2
; б) у =
𝟏
𝟑
х2.
4. у = - х2.
5. у = (х + 1)2
– 2.
Яка функція називається квадратичною?
Що є графіком даної функції та як його побудувати?
Презентація учнів:
Властивості квадратичної функції у =ах2 + bx + c
(слайд №5 )
Дослідити квадратичну функцію заграфіком:
6. Знайти:
Координати вершини;
Областьвизначення;
Областьзначення;
Нулі функції;
Проміжки знакосталості;
Проміжки зростання,спадання.
(слайд №6)
Які нерівності називаються квадратними?Якрозв’язуються квадратні
нерівності?
Приклад: х2 +3х – 4 < 0.
Презентація учнів:
Квадратні нерівності.
(слайд №7)
V. Повторення та систематизаціявмінь.
Цей етап уроку буде проведено в формі групової роботи.
Необхідно буде розв’язати завдання, подібні до яких будуть на
контрольній роботі.
У
4
-2 О 1 4 х
7. Консультанти надаютьнеобхідні консультації.
Скласти алгоритми побудови графікаквадратичної функції;.
Забезпечити алгоритмами всіх учнів та використати при
виконанні домашнього завдання.
( В зошитах учні записують число,класнаробота,тема уроку ,
отримуютьтипові завдання,які будутьвиконувати в групах).
Типові завдання:
1. Функцію задано формулою f( x ) = - х2 + 4.
Знайти:
а) значення х при якому f( x ) = - 12;
b) f( 0 ); f( -3 ).
2. Записати рівняння параболи,що утворюється з параболи у = х2 внаслідок
паралельного перенесення вздовж осі абсцисс на3одиниці праворуч,
а потімуздовж осі ординат на5 одиницьуниз.
3. Побудувати графікфункції у = - х2 - 6х – 5.
Користуючисьграфікомвизначити:
а) областьвизначення функції;
b) областьзначення функції;
в) проміжки зростання таспадання функції;
с) нулі функції;
d) проміжки знакосталості.
Скласти алгоритмпобудови графікаквадратичної функції;
(слайд №8)
Побудувати графікданої функції засобами Microsoft Word.
8. 4. Розв’язати нерівність:
а) х2 + 4х – 21≤0;
b) 4х2 + 4х + 1 > 0.
VІ. Домашнє завдання.
Вивчити складені науроці алгоритми;
Використати дані алгоритми під час виконання домашньої
контрольної роботи.
Підготувати необхідні заготовки для побудови графікаквадратичної
функції накомп’ютері.
Повторити правилазображення авто фігурв текстовому редакторі.
VІІ. Підсумок уроку.
Коментоване оцінювання роботиучнів науроці:
В групах;
Під час усних відповідей.
Акцентувати увагу напозитивних моментах співпраці науроці;
вдало виконаних видах робіт;
активності.
Самооцінкасвоєї роботи науроці.
Обміняти зошити.
Завдання за рівнями:
І рівень - ст.112 ( 2, 7, 8, 9 )
ІІ рівень - ст.114 ( 1, 3, 4, 6 )
ІІІ рівень - ст.114 ( 1, 4, № 266 (г, д) )
Підручник: Алгебра9 клас
9. Розв’язок типових завдань.
1.
1). – 12 = - х2 + 4;
х2 = 4 + 12;
х1,2 = ± √ 𝟏𝟔;
х1 = - 4; х2 = 4.
2). f ( 0 ) = - 02 + 4 = 4; f ( 0 ) = 4;
f ( - 3 ) = - ( - 3)2 + 4 = - 9 + 4 = - 5; f ( - 3 ) = - 5;
2. у = ( х – 3) – 5.
3. у = - х2 – 6х – 5;
Знайдемо:
Координати вершини параболи,напрямленої вітками вниз.
х = -
𝐛
𝟐а
= -
𝟔
𝟐∗(−𝟏)
= - 3;
у = - ( - 3 )2 – 5 = - 9 + 18 – 5 = 4.
(- 3; 4).
Вісь параболи: х = - 3.
Координати кількох точоксправавідосі:
х = 0; у = - 5.
х = - 2; у = - (- 2 )2 – 5 = - 4 + 12 – 5 = 3.
1). D( у ) = (- ∞;∞);
2). Е( у ) = (- ∞; - 4 ];
4
-3 О х
у