ТЕМА:
      %:

Мета:Навчальна:Узагальнити і систематизувати        знання учнів про функції та
їх властивості;
сформувати знання учнів про спосіб задання функції
формулою у = f(xта вміння працювати з формулою
у = f(x).
Розвивальна:розвивати розумову діяльність;
Виховна: виховувати самостійність, намагатися скласти ситуацію успіху
                         для кожного учня.

Обладнання:комп’ютери,           картки із завданнями.

                                   Хід уроку.
І. Організаційний момент.
 На цьому етапі уроку надати учням інформацію про:

       Орієнтовний план вивчення теми ’’ Квадратична функція’’;
       Кількість навчальних годин;
       Приблизний зміст матеріалу;
       Державні вимоги до знань та вмінь учнів;
       Термін проведення контрольної роботи.
       Слайд №1.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.
   Експерти повідомляють про виконання письмового завдання членами груп.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
  Однією із змістових ліній курсу алгебри середньої школи є функціональна лінія. З
деякими відомостями про функцію ми знайомилися в 7 та 8 класах. Але вивченого
на досить для того, щоб розв’язувати деякі практичні задачі. Тому постає питання
про повторення основних означень та властивостей функцій, а також вивчення
інших властивостей.

             (Повідомлення теми та мети уроку).

Слайд №2 – 3.
З історії функції – презентація учнів.

Слайд №4 – 11.

ІV. Систематизація та доповнення знань.
   Робота біля дошки:

   Встановити відповідність між графіком функції та формулою функції:
                y
                y
            2
хf(x) = x




                y



                                                         f(x) =
                               х




                y




                                                         f(x) = ;
                                   х




                y




                                                         f(x) = x.

                                   х
Назвати область визначення кожної з даних функцій.



  Так як матеріал уроку складається в основному з понять, відомих учням із 7 та 8
класів, то з метою раціонального використання часу, їм пропонується самостійно
опрацювати теоретичний матеріал поданий у вигляді конспекту.

                                 (робота в групах)




 По закінченні опрацювання теоретичного матеріалу, учні дають відповідь на
запитання, попередньо записані на дошці.

     Дати означення числової функції;
     Записати позначення функції;
Що таке х?;
Що таке y?;
Що називають областю визначення функції?;
Що таке область значення функції?;
                                    Слайди №12 – 14.

                           (робота в групах)

Знайти область визначення функцій. Слайди №15 - 16;
Знайдіть область значень функцій.Слайд №17;
Способи задання функцій.             Слайди №18;
Графік функції.                      Слайди №19;
Основні види елементарних функцій та їх графіки. Слайд №20;




                                                          Слайд №21.
   Робота біля дошки:
Функцію задано формулою:


     y =- f(x) = x2


     Знайти:
     f(1)f(- 3)

     Знайтиx, якщо:
     f(х) = 5                                            f(х) = 81.



     Виконати письмово.                  Слайд №22.
     Підказка.                           Слайд №23.



V.Підсумок уроку.




     Слайд №24.
       Оцінювання:
      Учитель оцінює експертів, експерти оцінюють членів своїх груп.



VІ.Домашнєзавдання.
     Конспект;
     Завдання за рванями:                 Слайди №25 - 26.

алгебра 9 клас

  • 1.
    ТЕМА: %: Мета:Навчальна:Узагальнити і систематизувати знання учнів про функції та їх властивості; сформувати знання учнів про спосіб задання функції формулою у = f(xта вміння працювати з формулою у = f(x). Розвивальна:розвивати розумову діяльність; Виховна: виховувати самостійність, намагатися скласти ситуацію успіху для кожного учня. Обладнання:комп’ютери, картки із завданнями. Хід уроку. І. Організаційний момент. На цьому етапі уроку надати учням інформацію про: Орієнтовний план вивчення теми ’’ Квадратична функція’’; Кількість навчальних годин; Приблизний зміст матеріалу; Державні вимоги до знань та вмінь учнів; Термін проведення контрольної роботи. Слайд №1. ІІ. Перевірка домашнього завдання. Експерти повідомляють про виконання письмового завдання членами груп. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Однією із змістових ліній курсу алгебри середньої школи є функціональна лінія. З деякими відомостями про функцію ми знайомилися в 7 та 8 класах. Але вивченого на досить для того, щоб розв’язувати деякі практичні задачі. Тому постає питання про повторення основних означень та властивостей функцій, а також вивчення інших властивостей. (Повідомлення теми та мети уроку). Слайд №2 – 3.
  • 2.
    З історії функції– презентація учнів. Слайд №4 – 11. ІV. Систематизація та доповнення знань. Робота біля дошки: Встановити відповідність між графіком функції та формулою функції: y y 2 хf(x) = x y f(x) = х y f(x) = ; х y f(x) = x. х
  • 3.
    Назвати область визначеннякожної з даних функцій. Так як матеріал уроку складається в основному з понять, відомих учням із 7 та 8 класів, то з метою раціонального використання часу, їм пропонується самостійно опрацювати теоретичний матеріал поданий у вигляді конспекту. (робота в групах) По закінченні опрацювання теоретичного матеріалу, учні дають відповідь на запитання, попередньо записані на дошці. Дати означення числової функції; Записати позначення функції;
  • 4.
    Що таке х?; Щотаке y?; Що називають областю визначення функції?; Що таке область значення функції?; Слайди №12 – 14. (робота в групах) Знайти область визначення функцій. Слайди №15 - 16; Знайдіть область значень функцій.Слайд №17; Способи задання функцій. Слайди №18; Графік функції. Слайди №19; Основні види елементарних функцій та їх графіки. Слайд №20; Слайд №21. Робота біля дошки:
  • 5.
    Функцію задано формулою: y =- f(x) = x2 Знайти: f(1)f(- 3) Знайтиx, якщо: f(х) = 5 f(х) = 81. Виконати письмово. Слайд №22. Підказка. Слайд №23. V.Підсумок уроку. Слайд №24. Оцінювання: Учитель оцінює експертів, експерти оцінюють членів своїх груп. VІ.Домашнєзавдання. Конспект; Завдання за рванями: Слайди №25 - 26.