У методичному посібнику запропоновано 17 конспектів уроків позакласного читання, укладених відповідно до вимог Державного стандарту ПЗО чи чинної програми.
Передбачено використання інтерактивних технологійнавчання: робота в группах, парах, ігри, кросворди, побудова асрціативних кущів, творчі завдання на відновлення речень і малих жанрів фольклору. Крім того, посібник містить орієнтовні тести за творами , поданими у хрестоматії.
У методичному посібнику запропоновано 17 конспектів уроків позакласного читання, укладених відповідно до вимог Державного стандарту ПЗО чи чинної програми.
Передбачено використання інтерактивних технологійнавчання: робота в группах, парах, ігри, кросворди, побудова асрціативних кущів, творчі завдання на відновлення речень і малих жанрів фольклору. Крім того, посібник містить орієнтовні тести за творами , поданими у хрестоматії.
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»Андрей Виноходов
Мета: дати першокласникам уявлення про свою Батьківщину, познайомити з державними символами країни, формувати у них інтерес до знань, прагнення їх здобувати, розвивати пам'ять, мислення, бажання працювати творчо, збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню почуття любові до школи, як до рідної домівки.
розробки уроків з української мови та читання. 2 класCshkilniy
Автор: Шпак Оксана Павлівна, вчитель початкових класів Снігурівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Миколаївської області.
Розміщено на сайті "Шкільного порталу"
http://testportal.ucoz.com/
Автори та упорядники:
Роєцька Т.П . – завідувач дошкільного навчального закладу №16;
Вінцюк О. А. – вихователь-методист дошкільного навчального закладу №16
Рецензент:
Шевеленко Т. А. – методист з дошкільної освіти Кам’янець- Подільської міської ради управління освіти і науки;
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»Андрей Виноходов
Мета: дати першокласникам уявлення про свою Батьківщину, познайомити з державними символами країни, формувати у них інтерес до знань, прагнення їх здобувати, розвивати пам'ять, мислення, бажання працювати творчо, збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню почуття любові до школи, як до рідної домівки.
розробки уроків з української мови та читання. 2 класCshkilniy
Автор: Шпак Оксана Павлівна, вчитель початкових класів Снігурівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Миколаївської області.
Розміщено на сайті "Шкільного порталу"
http://testportal.ucoz.com/
Автори та упорядники:
Роєцька Т.П . – завідувач дошкільного навчального закладу №16;
Вінцюк О. А. – вихователь-методист дошкільного навчального закладу №16
Рецензент:
Шевеленко Т. А. – методист з дошкільної освіти Кам’янець- Подільської міської ради управління освіти і науки;
Передвиборча програма Майора Станіславаtetiana1958
Передвиборча програма Майора Станіслава - кандидата на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
Передвиборча програма Ковальової Катериниtetiana1958
Передвиборча програма Ковальової Катерини - кандидатки на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщіtetiana1958
Пропонуємо студентам Державного біотехнологічного університету активно поринути у аспекти логістики складу одягу H&M.
Метою практики є не тільки отримання теоретичних знань, а й їх застосування практично.
Нинішній етап розвитку економіки країни вимагає підвищеного попиту на сільськогосподарську продукцію, виробництво якої неможливе без розвинутого агропромислового комплексу. Тому вплив наукових розробок на сферу виробництва сільськогосподарської продукції набуває все більшої уваги, розцінюється як визначальний фактор інноваційного розвитку в розбудові продовольчого ринку України.
У сучасних умовах сільськогосподарського виробництва пріоритетним напрямком наукових досліджень є обґрунтування та удосконалення сучасних агротехнологій вирощування зернобобових культур на засадах енерго- і ресурсозбереження та екологічної безпечності. Зернобобові культури належать до цінних у продовольчому, кормовому та агроекологічному значенні рослин сільського господарства України.
За посівними площами та валовими зборами товарного насіння група зернобобових культур у світовому землеробстві займає друге місце після зернових. Така їхня позиція зумовлена тим, що вони є найдешевшим джерелом високоякісного білка для харчування людей і годівлі тварин та птиці. Крім цього, насіння бобових вирізняється позитивним впливом на здоров’я людей та тварин завдяки оптимально поєднаному в ньому амінокислотному складу, комплексу вітамінів, мінеральних елементів, інших біологічно активних сполук.
До 190-річчя від дня нродження українського письменника Юрія Федьковича пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку, на якій представлена література про його життєвий шлях і твори автора.
Безбар’єрність в бібліотеці – суспільна нормаssuser15a891
Виступ директора Арцизької міської публічної бібліотеки Галини Стоматової 08.06.2024 р. під час засідання круглого столу «Безбар’єрне середовище в публічній бібліотеці: комфорт для кожного», який відбувся в місті Чорноморськ, в рамках ХХІV Інтелект-форуму «Українська книга на Одещині»
проєкту від Національної бібліотеки України для дітей «Подорож містами України», у якому ти відкриєш для себе найкращі краєзнавчі перлини Батьківщини. Дванадцята зупинка присвячена західному, колоритному, найменшому за розміром регіону України - Чернівецькій області, яку називають Буковиною.
1. Кіровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Проект у 4 класі
Тема. В гостях у пташиному царстві.
Вчитель
Федорова Галина Іванівна
2. Урок-проект. 4 клас
Тема. В гостях у пташиному царстві.
Тип проекту: творчо-індивідуальний.
Об'єкт пізнання: казки,оповідання, етюди В.О.Сухомлинського.
Провідна проблема: поглибити знання дітей про суттєві ознаки жанрів
літературна казка, оповідання, етюд; збагатити їх читацький досвід;
познайомити з життям птахів в природі; розвивати мовлення учнів; виховувати
морально-етичні цінності, любов до природи.
Спосіб вирішення проблеми: робота з бібліотечним каталогом,
ознайомлення з додатковою літературою,складання анотацій, власна творча
робота.
Освітній продукт: колективно створений ілюстрований довідник «Казки,
оповідання, етюди Василя Олександровича Сухомлинського.
План виконання проекту.
1. Обговорення в класі ідеї проекту.
2. Склад учасників проекту (учні, бібліотекар, учитель).
1. Висловлення міркувань щодо форми представлення результату (міні-
книга).
2. Вибір одного варіанту із запропонованих — ілюстрований довідник.
3. Обміркування шляхів вирішення проблеми (робота з каталогом у
бібліотеці; ознайомлення із змістом творів; малювання ілюстрацій).
3. Складання власного плану роботи.
4. Робота в бібліотеці з картотекою.
5. Самостійне читання творів.
6. Складання анотації до книг.
7. Підбір загадок,віршів, прислів’їв та приказок про птахів.
8. Малювання ілюстрацій до творів.
12.Створення колективного ілюстрованого довідника.
13.Презентація сторінок довідника на уроці.
14.Інсценізація творів.
3. Хід реалізації проекту
Урок 1 (початок роботи над проектом, робота з художньою
літературою).
Уроки 2 – 3 (робота дітей у групах).
Учні об’єднані в 4 творчі групи, кожна готує анонс до свого розділу казок.
І розділ «Птахи – провісники весни»
Твори «Лелеки прилетіли», «Коли прилітають птахи», «Прилетіли
жайвори», «Шпак прилетів».
II розділ «Птахи екологи, лікарі та співаки»
Твори «Зозулина журба», «Соромно перед соловейком», «Чудова жайворова
пісня», «Як синичка будить мене вранці».
III розділ «Птахи - патріоти»
Твори «Що найтяжче журавлям», «Відлітають лебеді», «Перепел і кулик».
IVрозділ «Птахи екстремали та модельєри »
Твори «Ластівка й горобець», «Голуб полетів у хмару», «Сорока-білобока»
«Веселинка від горобчика»
Твори «Як горобець став білим», «Чорний горобець»
Урок 4 (ілюстрування та інсценізація творів В.О.Сухомлинського).
Створити ілюстрації до своїх розділів за творами В.Сухомлинського.
Інсценізувати твори В.О.Сухомлинського.
4. Урок 5.
ХІД УРОКУ-ПРЕЗЕНТАЦІЇ
Тема. У пташиному царстві .
Мета: удосконалювати вміння вибирати і читати твори з орієнтацією на тему
автора і стисло переказувати прочитане, допомагати з’ясовувати питання, що
виникли при читанні; розширити уявлення про сюжетну різноманітність казок;
збагатити читацький досвід учнів; розвивати мовлення; виховувати інтерес до
літератури, читацьку активність школярів; сприяти бережливому ставленню до
природи.
Обладнання: портрет В.О.Сухомлинського; виставка книжок з його
творами; маски для інсценізації казок; ілюстрації, підготовлені учнями; творчі
роботи.
I. Організація класу.
II. Оголошення теми і мети уроку.
Учитель.
Сьогодні ми вирушимо в казковий світ природи. Ви старанно працювали, щоб
представити результати дослідження. Нас чекає презентація книжок, які ви
самостійно створили. Бажаю вам гарної подорожі.
Учень.
Проект про птахів представляємо
У світ природи вирушаємо.
Учень.
Пташиний світ він незвичайний,
І неповторний і незнаний
Багато ми про це дізнались
З цим світом разом поєднались.
Учениця. Казко , двері відчиняй
Сьогодні ти нас зустрічай.
5. В гостину до тебе
Четвертий наш клас завітав.
Учитель. Птахи - прекрасні. Тільки вони можуть розмовляти людською мовою
і наслідувати голоси інших тварин. А ще вони - телепати і віщуни, здатні
передбачати майбутнє. Птахи − унікальні тварини, єдині, хто освоїли
повітряний простір, єдині, хто весь час все бачать з “пташиного польоту”, тобто
зі свого власного польоту. Вивчення птахів, мабуть найважча галузь зоології,
адже складно прослідкувати всі рухи птахів, маршрути їх постійних міграцій та
способи їхньої життєдіяльності.
Але з іншого боку, це цікаво і приємно, бо ж кому не подобається спів цих
милих створінь, і хто не любувався зграям перелітних пташок. Вони скрізь,
навколо нас. Майже кожного дня чуєш їхні розмови, які розслабляють, дарують
відчуття свободи та комфорту. Сьогодні настав час дізнатися чимало цікавого
про птахів.
ІІІ.Презентації
І розділ «Птахи – провісники весни».
Твори « Лелеки прилетіли»,»Коли прилітають птахи», «Прилетіли
жайвори»,»Шпак прилетів».
Анотація .
Мати розповідає про те, що лелеки відмикають золоті ворота і приходить
весна. Там де живе лелека-там щастя (« Лелеки прилетіли»);в народі
вважають, що птахи на крилах весну несуть (»Коли прилітають птахи»);
смачні жайвори з пшеничного тіста печуть коли в весняному небі
з’являються жайвори («Прилетіли жайвори»); радість від повернення на
рідну землю шпака зображено в казці(«Шпак прилетів».
Представлення ілюстрацій.
Інсценізація твору «Коли прилітають птахи».
6. Вірші про птахів
Андрій Малишко
Бусол
Він прилітає з далекого краю,
Не спочиваючи, лине, лине.
Здається, на світі миліш немає,
Чим наше подвір’я, стара яворина.
Спочине звечора в темному лузі,
Де в синій заводі чайка кигиче,
А потім купається собі в галуззі,
Гніздо лаштує, буслиху кличе.
Олександр Олесь
В небі жайворонки в'ються
В небі жайворонки в'ються,
Заливаються — сміються,
Грають, дзвонять цілий день,
І щебечуть, і співають,
І з весною світ вітають
Дзвоном радісних пісень.
Ось вони на землю впали,
Щось шепнули їй, сказали
І розтали знов у млі...
І щоб глянути на диво,
Виглядають полохливо
Перші проліски з землі.
Анатолій Камінчук
ЖАЙВІР
— Жайвір, жайвір, жаиворина,
Чи у тебе є хатина?
— Серед жита є хатина,
Там живе моя родина.
Понад полем я літаю,
Пісню житечку співаю.
В. Гринько
7. Жайвір у небі понад Десною
Жайвір у небі понад Десною.
Жайвір вітає землю з весною.
В небо високе радісно гляну —
Жайвір дарує пісню весняну.
А ми шпаківні будували
А ми шпаківні будували...
Як розпускалися садки,
До нас весною завітали
Веселі наші співаки.
І ціле літо, ціле літо
Вони співали нам пісні.
Повиростали їхні діти,
Такі ж співучо-голосні.
Прислів’я та приказки про птахів
• У всякої пташки свої замашки.
• Видно птаха по пір'ю.
• Видно птаха по польоту.
• Всяка пташка свої пісні має.
• Кожна птиця знайде свого Гриця.
• Де багато пташок, там нема комашок.
• Доспівалась пташка до зими, пришилося під стріхою зимувати.
Лелека
• Де лелека водиться, там щастя родиться.
Загадки про птахів
8. Українські загадки про лелеку
Довгі ноги — довгий ніс.
Прилетів – обід приніс.
Смачних жабеняток Для своїх маляток. (Лелека)
Які ноги заввишки,
Такий ніс завдовжки.
Хату на хаті має, Жабам рахунок знає.
(Лелека)
Відлітають за моря у краї далекі,
На будинках гнізда в’ють.
Звати їх… (лелеки).
На березі поза тином
Я вчепив йому хатину.
Він навколо обдивився,
Заспівав і оселився.
Як горобчик, цвірінчить,
Мов сорока, стрекотить,
Передражнює птахів,
Підробляє їхній спів.
Пересмішник і дивак,
Називають пташку... (шпак).
Ось хатина, в ній – Співак
Як цю пташку звати…
(Шпак)
Ти відгадай мою загадку,
Вгорі тремтить сіренька цятка‚
Й пісні співає голосні.
Та жаль‚ що тільки навесні.
Ну називай же без відмовок,
Що ця пташка.. (жайворонок)
9. II розділ «Птахи екологи, лікарі та
співаки».
Твори « Зозулина журба», «Соромно перед соловейком», «Чудова жайворова
пісня», « Як синичка будить мене вранці».
Анотація.
Зозулю вважають жорстокою пташкою, бо вона підкидає яйця в чужі гнізда,
але вона знищує гусінь і цим приносить користь( « Зозулина журба»); Лілі
було соромно перед соловейком за те, що люди недбало відносяться до
природи(«Соромно перед соловейком»); про чарівну жайворову пісню
розповідається в казці «Чудова жайворова пісня»; цікава історія про
синичку, яка будить вранці і просить шматочок сала.( « Як синичка будить
мене вранці»).
Представлення ілюстрацій до творів.
Інсценізація казки «Зозулина журба».
Вірші про птахів
Дмитро Павличко
Синиця
Синичка дзьобала сало,
Прив´язане до вікна,
А потім сала не стало,
Та все прилітала вона.
На скрипці грала під хатою,
Але не просила їди,
Бо стала сама багатою –
Минулися холоди.
І з вдячності вона грала,
Неначе скрипаль-корифей.
А хата їй відповідала
Щасливим сміхом дітей.
Бойко Віктор
Синичка
10. Пташечка мене гука,
вийду – зразу ж утіка.
Тільки в хату я зайду,
вже виспівує в саду.
Винесу їй хлібця, сала,
щоб і завтра заспівала.
Володимир Підпалий
Зозуля
У зеленому гайку
роздає вона "ку-ку":
дошкільнятам, школярам,
мамам, татам, вам і нам,
щоб на довгому віку
мали всі своє "ку-ку".
Петро Ребро
Юля і зозуля
- Ку-ку! - долинуло згори –
Кує в гаю зозуля. –
1 раз, і два, і три –
Тихенько лічить Юля.
А потім просить: - Ох!
Не треба більш кувати,
Бо я лише до трьох
Умію рахувати.
Прислів’я та приказки про птахів
Синиця
• Краще синиця в жмені, ніж журавель у небі.
• За морем і синиця птиця.
• Синицю хоч на пшеницю, так не буде толку.
11. • Синиця — не птиця.
Зозуля
• Зозуля своє гніздо не в'є.
• Зозуля собі гнізда не мостить.
• Ще й на нашій вулиці зозуля закує.
• Зозуля житнім колосом удавилася.
• Про те зозуля кує, що свого гнізда не має.
Загадки про птахів
Може скрізь вона літати,
Бо нема своєї хати.
Яйця іншим підкидає,
Скільки кому жити – знає!
(Зозуля)
На зріст маленька,
Свитка сіренька.
І у лісі в холодку
Все кує: «Ку-ку! Ку-ку!».
(Зозуля)
Жовтогруді щебетушки
Мають чорні капелюшки,
Сірі лапки, білі щічки,
Називаються… (синички)
Не боїться ця пташка зими,
Сало любить вона так, як ми.
Жовта грудка та сивії крильця.
Здогадалися, хто це? … (Синиця)
Пташка невеличка,
В неї білі щічки,
Сірі лапки, чорна шапка,
Фартушок жовтенький,
12. Голосок тоненький.
І ця пташка невеличка
Називається… (Синичка)
Цікава пташка у нас проживає.
Животик жовтенький ця пташка має.
За море у теплі краї не літає,
А з нами зимує і для нас співає.
(Синичка)
III розділ «Птахи - патріоти».
Твори» Що найтяжче журавлям», «Відлітають лебеді», «Перепел і кулик».
Анотація.
Тяжко відлітати журавлям з рідної землі в далекі краї (» Що найтяжче
журавлям»);відліт лебедів сіє на рідну землю печаль( «Відлітають
лебеді»);найкращим місцем на землі є рідна оселя вважають герої цього
твору ( «Перепел і кулик»).
Представлення ілюстрацій до творів.
Інсценізація казки «Перепел і кулик».
ВІРШІ ПРО ПТАХІВ
Олена Пчілка
Безконечна пісенька
Був собі журавель
Та журавочка,
Наносили сінця
Повні ясельця.
Наша пісня гарна й нова, –
Почнемо її, братці, знову:
Був собі журавель
Та журавочка...
(і так далі, без кінця).
Віктор Кочевський
ЖУРАВКА ВІДЛІТАЄ
Низько світить сонце тьмяне,
На вільшині листя в'яне,
На осичині — тріпоче,
У політ зірватись хоче.
І курликає журавка: їй покинуть лугу жалко.
13. Не журися! Ми з тобою
Ще зустрінемось весною!
Качан Анатолій
Перепілчине поле
Грає-котиться хлібами
Хвиля-самоцвіт,
І рука над колосками
Чайкою летить.
Від села до небокраю
Стежка нас веде.
Раптом поруч хтось гукає:
— Хто іде? Хто йде?!
Озираємось навколо —
Ні душі ніде.
Та лунає знов над полем:
— Хто іде? Хто йде?!
— Перепілко, в цій долині
Хазяйнуєш ти.
Тож дозволь нам по стежині
Поле перейти.
Обізвалась перепілка:
— Ну ідіть, ідіть,
Та глядіть пшеницю тільки
Не потолочіть!
Прислів’я та приказки про птахів
Соловей
• І соловейко не співає, коли їсти не має.
• У кожного солов'я пісня своя.
• Не потрібна солов'ю золота клітка, краща йому зеленая вітка.
14. • Не прилетів соловей, нехай же іволга за нього править.
• Прирівняв солов'я до зозулі.
• При соловію і горобець співак.
Кулик
• Кулик — не велик, а все-таки птиця.
• Кожний кулик своє болото хвалить.
• Кулик кулика бачить здалека.
Гніздо
• Всяка пташка своє гніздо знає.
• Кожна пташка своє гніздо хвалить.
• Погана та пташка, якій своє гніздо не миле.
• Добра птиця свого гнізда не каляє.
• Свого гнізда не цурайся.
• Своє гніздо найтепліше.
• Воля пташці краща від золотої клітки.
• Гарна клітка не нагодує пташки.
Загадки про птахів
У болоті плаче,
А з болота не йде. (Кулик)
Гніздо своє він у полі в'є,
Де тягнуться рослини.
Його і пісні, і політ
Увійшли у вірші. (Жайворонок)
Тендітна шия, ніжний стан,
Ця птаха білокрила,
Нехай шипить, а не співа,
Все ж людство полонила.
Прикраса паркових озер,
Яку зустрінеш зрідка –
Красуня дивна на воді,
15. Білесенька … (Лебідка)
Ця птаха тендітна та сильна,
Пливе вона в річці повільно.
Шия довга, наче спиця,
А постава, як в цариці.
IVрозділ «Птахи екстремали та модельєри»
Твори «Ластівка й горобець»,»Голуб полетів у хмару» «Сорока-білобока».
Анотація.
Суперечка між Ластівкою та Горобцем про висоту польотів зображена в казці
«Ластівка й горобець»; дуже високо піднімається голуб в небо і не боїться ні
грому ні блискавки («Голуб полетів у хмару»);казка «Сорока-білобока»
розповідає про кравця Ворона та бажання сороки мати модний одяг .
ВІРШІ ПРО ПТАШОК
Йосип Лозяк
Два голуба
Я дивлюсь в небо, і милуюсь
І бачу голубів там я.
Вони і вверх, і вниз. Дивуюсь:
Чому вони там, а не я?
Мій погляд тихо привернули
Два голуба у млі ясній.
Вони про все-усе забули
Пливуть на хвилі,на блідій.
16. Н. Спіріна
Пісня про голуба
Білий Голуб вість приніс :
- Буде радість після сліз.
Буде щастя після бід ,
А від смутку зникне й слід.
Буде всім голодним хліб
І достаток на землі.
Прислів’я та приказки про птахів
Сорока
• Всяка сорока від свого язика страждає.
• Двох сорок разом за хвіст не вдержиш.
• Дружні сороки і орла заклюють.
• Сорока на хвості принесла.
• І сорока розказує, та толку мало.
• Не одна сорока білобока.
Ластівка
• Де ластівка не літає, а на весну додому прилітає.
• Ластівка день починає, а соловей його кінчає.
• Ластівка весну починає, осінь накликає.
• Ластівки вилітають — годину обіцяють.
• Одна ластівка не робить весни.
Ранні ластівки — щасливий рік
17. Загадки про птахів
За вікном гніздо будує,
тільки в нас не зимує (Ластівка)
Зранку, вдень і в надвечір’я
Облітає все подвір’я.
Вона живе в селі.
Полюбляє комашки малі.
(Ластівка)
Має ноги коротенькі,
Два пера в хвості довгенькі,
У повітрі все літає,
Безліч мошок поїдає.
(Ластівка)
Стрекотуха білобока,
Звуть усі її…
(Сорока)
Біло-чорна скрекотуха
Забалакала нам вуха,
Бо новини непрості
Є у неї на хвості…
Хто ж ця пташка білобока?
Здогадалися? …(Сорока)
Тут і там вона літає,
і на хвіст плітки збирає.
Що довідається, — все
вмить по лісу рознесе.
(Сорока)
«Веселинка від горобчика»
Твори «Як горобець став білим», «Чорний горобець».
Анотація.
Весела історія про горобчика, який бажав поласувати пшеницею, а вилетів з
мішка білим, бо там було борошно( «Як горобець став білим»); про Горобця-
сажотруса розповідається в казці «Чорний горобець».
Представлення ілюстрацій.
Інсценізація казки «Як горобець став білим».
18. ВІРШІ ПРО ПТАХІВ
Костенко Ліна
Горобець із білою бородою
Розбігайтесь, людоньки, хто кудою!
Горобець із білою бородою
Що за диво дивнеє? На віку
вперше бачу бороду отаку.
Може, він старійшина чи мудрець?
Може, він заслужений горобець?
Ні, несе у дзьобику він пір'їнку.
Пригодиться діточкам на перинку.
Прислів’я та приказки про птахів
Горобець
• Горобець маленький, а серденько має.
• Горобців боятися - проса не сіяти.
• Краще нині горобець, як узавтра голубець.
• Ліпше горобець у жмені, як журавель у небі.
Загадки про птахів
По дворах стрибає,
Крихти збирає,
Ростом він маленький,
Сірий, чепурненький.
19. Справжній молодець!
Хто він?...
(Горобець)
Сіра шубка із пір’їн,
На морозі жвавий він.
Не орел цей стрибунець.
Хто це, діти?... (Горобець)
У селі, а чи в містечку
Біля житла недалечко
Цвірінчить і скаче хлопчик,
Називається ... (Горобчик)
Що це за сіренька пташка?
Ловить гусінь і комашок,
Цвірінчить вона, стрибає,
В теплий край не відлітає.
Цей маленький жвавий хлопчик
Називається … (горобчик).
Підсумок.
Готується титульна сторінка. Весь зібраний матеріал складається і
скріплюється. Утворюється книжечка. Робота закінчена. Книга поповнює класну
бібліотечку.