Смолінське НВО
Урок читання
у 2-Б класі
В.О. Сухомлинський
«Покинуте кошеня»
Вчитель Діхтяренко Л.В.
Тема. В.О. Сухомлинський «Покинуте кошеня».
Мета:удосконалювати навички правильного свідомого та виразного читання тек-
сту ,вчити аналізувати твір, розвивати зв’ язне мовлення під час висловлю-
влювання власних думок,вчити працювати в групі; виховувати бережне
ставлення до природи, викликати бажання стати її захисником.
Обладнання:складові таблиці, картки «Плутанка», таблиця словникових слів,
картки для характеристики героїв, план з порушеною послідовністю,сигналь-
ні картки, виставка малюнків, виставка поробок, маркери.
Хід уроку.
I Організація учнів до уроку.
1) Розминка.
-Урок почнемо з розминки, яка буде підказкою до нової теми
нашого уроку.( Учні повторюють вірш за опорними малюнками).
«Падав сніг на поріг,
Кіт зліпив собі пиріг.
Поки смажив, поки пік,
А пиріг водою стік.
Кіт не знав, що на пиріг
Треба тісто, а не сніг!»
II. Перевірка домашнього завдання.
1) Захист проекту « Брати наші менші».
1.Група «Інформатори».
2.Група «Дослідники».
3.Група «Літературознавці».
4.Група «Умілі рученята».
2
Група «Інформатори» презентує свою роботу».
Група«Літературознавці» проаналізувала твори художньої літератури, героями
яких є кіт. Зібрані матеріали оформила у вигляді «Картинної галереї»..
Група «Умілі рученята» виготовила поробки котика в різних техніках. Свою
роботу оформили у вигляді виставки.
ІІІ.Актуалізація опорних знань.
1) Бесіда.
3
- Яку велику тему вивчаємо? («Рідна домівка, рідна сім я- тут виростає доля
моя»)
- А як ви гадаєте, чому кошеня пов’ язане з цією темою?
- А які клички можуть мати котики?
- А в нашого буде Мурко.
- Доберіть до кожної літери слова «Мурко», слова, які показують, якими повинні
бути учні на уроці.
М-мудрі
У-уважні
Р-розумні
К-кмітливі
О-охайні
2)Фізкультхвилинка
«Сірий котик міцно спав
Навіть пісню не співав.
Та нарешті пробудився
І довкола обдивився (повороти голови вліво, вправо).
Став смачненько потягатись ( потягування).
І чистенько умиватись (поглажування обличчя).
Порозчісував він вуса
Довгі-довгі, русі-русі (нахили тулуба).
Ми, як котик, відпочили»
Щоб зміцніли наші сили (ходьба на місці).»
IY.Повідомлення теми і завдань уроку.
-Сьогодні будемо працювати над оповіданням В.О.Сухомлин-
ського «Покинуте кошеня».
Y.Робота над темою уроку.
1)Бліц-опитування
- Що знаєте про В.О. Сухомлинського?
2) Розчитування за складовою таблицею.
3)Робота за картками «Плутанка» ( пари)
4) Опрацювання оповідання В.О.Сухомлинського «Покинуте кошеня».
4
а) Робота над заголовком.
-Як ви гадаєте, хто б міг покинути тваринку? Сподіваюсь, що до кінця уроку ми це
дізнаємось.
б)Первинне читання вчителем.
- Як кошенятко опинилось на дорозі?
в)Словникова робота.
Нявчить
Тремтить
Кошенятко
Пригорнулося
г) Читання тексту учнями вголос.
-Яким було кошенятко?
д)Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.
-Чому кошенятко нявчало?
-Прочитайте, куди воно хотіло?
-Прочитайте, як люди відносились до котика?
-Чи допоміг хтось із цих людей тваринці?
-У яких людей найзліше серце? Чому ви так думаєте?
-Прочитайте, як стало відчувати себе кошенятко з настанням вечора?
-Прочитайте, як вчинила Наталка?
- Які почуття ви переживали, читаючи оповідання?
е)Фізкультхвилинка.
«Кіт збирався до роботи,
Та завадили турботи:
Треба висушить хвоста,
Накрутити вусик.
І зчесати з живота
Позапічний трусок.
Цілий день такі турботи
Що й не встигнеш до роботи!»
ж) Робота в групах.
1 група.
- Оберіть риси характеру, притаманні дівчинці і поясніть, чому так думаєте.
Добра
Зла
Жаліслива
Милосердна
Бездушна
5
2 група
- Оберіть риси характеру, притаманні людям. Поясніть свій вибір.
Добрі
Злі
Безсердечні
Жорстокі
Черстві
3 група
- Доберіть пестливі слова до слова «кіт» (котик, кошеня, кицюня, кицюнька)
4 група
- Відновіть план з порушеною послідовністю
О- Настав вечір.
О- Хтось виніс з хати кошеня.
О- Наталочка забрала тваринку.
О- Людять проходять мимо.
5 група
- Яке прислів я відповідає темі твору?
«Пташка красна пір ям, а людина своїми знаннями».
«Хочеш їсти калачі, не сиди на печі».
«Добре діло роби сміло».
«Під лежачий камінь вода не тече».
6 група
- Позначте кольором своє ставлення до героїв. Обґрунтуйте свій вибір.
Кошенятко Люди Дівчинка
з) Бесіда.
- Якби ви вчинили з кошенятком?
6
- Так хто ж виніс з хати кошеня?
YI.Підсумок уроку.
1)Бесіда.
- Що вдалось? Що було важким?
2) Домашнє завдання.
- Придумати кінцівку до оповідання.
7

покинуте кошеня Сухомлинський

  • 1.
    Смолінське НВО Урок читання у2-Б класі В.О. Сухомлинський «Покинуте кошеня» Вчитель Діхтяренко Л.В.
  • 2.
    Тема. В.О. Сухомлинський«Покинуте кошеня». Мета:удосконалювати навички правильного свідомого та виразного читання тек- сту ,вчити аналізувати твір, розвивати зв’ язне мовлення під час висловлю- влювання власних думок,вчити працювати в групі; виховувати бережне ставлення до природи, викликати бажання стати її захисником. Обладнання:складові таблиці, картки «Плутанка», таблиця словникових слів, картки для характеристики героїв, план з порушеною послідовністю,сигналь- ні картки, виставка малюнків, виставка поробок, маркери. Хід уроку. I Організація учнів до уроку. 1) Розминка. -Урок почнемо з розминки, яка буде підказкою до нової теми нашого уроку.( Учні повторюють вірш за опорними малюнками). «Падав сніг на поріг, Кіт зліпив собі пиріг. Поки смажив, поки пік, А пиріг водою стік. Кіт не знав, що на пиріг Треба тісто, а не сніг!» II. Перевірка домашнього завдання. 1) Захист проекту « Брати наші менші». 1.Група «Інформатори». 2.Група «Дослідники». 3.Група «Літературознавці». 4.Група «Умілі рученята». 2
  • 3.
    Група «Інформатори» презентуєсвою роботу». Група«Літературознавці» проаналізувала твори художньої літератури, героями яких є кіт. Зібрані матеріали оформила у вигляді «Картинної галереї».. Група «Умілі рученята» виготовила поробки котика в різних техніках. Свою роботу оформили у вигляді виставки. ІІІ.Актуалізація опорних знань. 1) Бесіда. 3
  • 4.
    - Яку великутему вивчаємо? («Рідна домівка, рідна сім я- тут виростає доля моя») - А як ви гадаєте, чому кошеня пов’ язане з цією темою? - А які клички можуть мати котики? - А в нашого буде Мурко. - Доберіть до кожної літери слова «Мурко», слова, які показують, якими повинні бути учні на уроці. М-мудрі У-уважні Р-розумні К-кмітливі О-охайні 2)Фізкультхвилинка «Сірий котик міцно спав Навіть пісню не співав. Та нарешті пробудився І довкола обдивився (повороти голови вліво, вправо). Став смачненько потягатись ( потягування). І чистенько умиватись (поглажування обличчя). Порозчісував він вуса Довгі-довгі, русі-русі (нахили тулуба). Ми, як котик, відпочили» Щоб зміцніли наші сили (ходьба на місці).» IY.Повідомлення теми і завдань уроку. -Сьогодні будемо працювати над оповіданням В.О.Сухомлин- ського «Покинуте кошеня». Y.Робота над темою уроку. 1)Бліц-опитування - Що знаєте про В.О. Сухомлинського? 2) Розчитування за складовою таблицею. 3)Робота за картками «Плутанка» ( пари) 4) Опрацювання оповідання В.О.Сухомлинського «Покинуте кошеня». 4
  • 5.
    а) Робота надзаголовком. -Як ви гадаєте, хто б міг покинути тваринку? Сподіваюсь, що до кінця уроку ми це дізнаємось. б)Первинне читання вчителем. - Як кошенятко опинилось на дорозі? в)Словникова робота. Нявчить Тремтить Кошенятко Пригорнулося г) Читання тексту учнями вголос. -Яким було кошенятко? д)Аналіз змісту з елементами вибіркового читання. -Чому кошенятко нявчало? -Прочитайте, куди воно хотіло? -Прочитайте, як люди відносились до котика? -Чи допоміг хтось із цих людей тваринці? -У яких людей найзліше серце? Чому ви так думаєте? -Прочитайте, як стало відчувати себе кошенятко з настанням вечора? -Прочитайте, як вчинила Наталка? - Які почуття ви переживали, читаючи оповідання? е)Фізкультхвилинка. «Кіт збирався до роботи, Та завадили турботи: Треба висушить хвоста, Накрутити вусик. І зчесати з живота Позапічний трусок. Цілий день такі турботи Що й не встигнеш до роботи!» ж) Робота в групах. 1 група. - Оберіть риси характеру, притаманні дівчинці і поясніть, чому так думаєте. Добра Зла Жаліслива Милосердна Бездушна 5
  • 6.
    2 група - Оберітьриси характеру, притаманні людям. Поясніть свій вибір. Добрі Злі Безсердечні Жорстокі Черстві 3 група - Доберіть пестливі слова до слова «кіт» (котик, кошеня, кицюня, кицюнька) 4 група - Відновіть план з порушеною послідовністю О- Настав вечір. О- Хтось виніс з хати кошеня. О- Наталочка забрала тваринку. О- Людять проходять мимо. 5 група - Яке прислів я відповідає темі твору? «Пташка красна пір ям, а людина своїми знаннями». «Хочеш їсти калачі, не сиди на печі». «Добре діло роби сміло». «Під лежачий камінь вода не тече». 6 група - Позначте кольором своє ставлення до героїв. Обґрунтуйте свій вибір. Кошенятко Люди Дівчинка з) Бесіда. - Якби ви вчинили з кошенятком? 6
  • 7.
    - Так хтож виніс з хати кошеня? YI.Підсумок уроку. 1)Бесіда. - Що вдалось? Що було важким? 2) Домашнє завдання. - Придумати кінцівку до оповідання. 7