SlideShare a Scribd company logo
Департамент освіти і науки
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів
У світі казки чарівної
Виховний захід
Підготувала Смірнова В.О.,
вчитель-логопед, спеціаліст
вищої кваліфікаційної
категорії, старший вчитель
м. Знам᾽янка
2014 р.
Тема. Цей цікавий світ казок.
Мета: розвивати читацький інтерес школярів, викликати бажання читати,
спілкуватися з книжкою. Розвивати навички правильного усного мовлення,
збагачувати словник дітей, коригувати процеси мислення, пам’яті.
Обладнання: мультимедійна система, навчальні плакати, предметні
малюнки, загадки, «чарівна квітка», «чарівна торбинка», «казковістрави»,
ляльковий театр, книжкова виставка.
Хід заходу
Любі діти! Сьогодні ми зібралися тут, щоб зазирнути на хвилиночку до
цікавого світу казок. З казкою ми зустрічаємося ще немовлятами, слухаючи
ніжну оповідку матусі про курочку-рябу та сороку-білобоку.
А з чим зустрічаємося в улюблених книжках, дитячих телепередачах? Теж
із мудрим другом та вчителем – цікавою казкою.
А чи знаєте ви, діти, де живе казка? Так, вона живе в книгах, книжки
знаходяться в бібліотеці. Є, навіть, поличка, де розміщені ці привабливі
книги.
Існує книг багато на землі,
Вони цікаві, мудрі та повчальні.
Та кожен з нас, дорослий чи малий,
Казки читає – дуже вони гарні.
1). Які бувають казки?
Казки існують з давніх-давен в усіх народів земної кулі. Слово «казка»
утворено від «казати» (розповідати). Казки – це усне народне оповідання про
вигадані події. Вигадка пов’язана з життям людей і їхніми мріями про краще
майбутнє. Казки завжди закінчуються перемогою доброї сили над злою,
правди - над кривдою. Нам всім відомі казки, в яких розповідається про
хитру лисичку-сестричку, грізну козу-дерезу, полохливого зайчика-
побігайчика, жадібного хижого вовка, незграбного ведмідя тощо.
Тварини своєюповедінкою нагадують людей: вони розмовляють,думають,
сміються, плачуть. Це казки про тварин: «Колобок», «Рукавичка», «Пан
Коцький», «Котик і Півник», «Лисичка-Сестричка та Вовк-Панібрат»,
«Солом’яний Бичок».
У багатьох казках засуджується жадібність, жорстокість, бездушність
людей, висміюються ледарі, скнари, боягузи, дурні; розповідається, як бідні
своїм розумом і дотепністю перемагають багатих. Це соціально-побутові
казки: «Добрі брати», «Мудра дівчина», «Хліб і золото».
Є казки фантастичні – про незвичайні події. Героями цих казок
здебільшого виступають сміливі, наділені нечуваною силою люди, здатні на
дивовижні вчинки. Вони перемагають лютого змія, хащика невмерущого та
інші злі сили, визволяють невільників, захищають скривджених. Таким,
наприклад, є Іван-богатир, Микита Кожум’яка, Котигорошко.
Часто в казках зустрічаємо чудодійні предмети – жива і мертва вода,
сопілка, що промовляє людським голосом, чоботи-скороходи, шапка-
невидимка, шабля-самобійка, килим-самоліт («Котигорошко»,»Кирило
Кожум’яка», «Килим-самоліт»).
З’явились казки задовго до того, як люди навчилися писати і друкувати.
Одна людина складе, скажімо, казку, потім перекаже її іншим, а ті ще комусь.
Передаючи казки із уст в уста, люди могли їх змінювати, додавати своє,
поліпшувати. Ім’я першого автора забувалося, а всі, хто змінював,
удосконалював, ставали теж його безіменними авторами.
Так і з’явилися народні казки.
За роки навчання у школі ви читали оповідання, вірші,казки, пісні. Ці
твори написали талановиті люди – письменники. Їхні прізвища вказують на
книжках. Друковані твори називаються літературними, від слова «літера»
(буква).
Ми всі знайомі з такими літературними казками, що притулилися на нашій
поличці. Придивіться уважніше до книжкової виставки, привітайте наших
добрих друзів. (На виставці книжки: Ш.Перо «Кіт у чоботях», «Червона
Шапочка»,»Попелюшка»; М.Носов «Пригоди Незнайка»; О.Толстой
«Золотий ключик»; Г.К.Андерсен «Дюймовочка», «Снігова королева»;
О.С.Пушкін «Казка про рибака та рибку»).
2). Знайомство з казками В.О.Сухомлинського.
Казки пишуться і в наш час. Я хочу познайомити вас з творами гарної
людини, нашого земляка, письменника, вчителя, колишнього директора
Павлишської середньої школи Василя Олександровича Сухомлинського.
Він написав понад 700 цікавих розповідей про дітей і для дітей. Серед них
є цікаві, розумніказки, які вчать бути чуйними, добрими, боротися з різними
недоліками.
а). Інсценівка казки.
Подивіться та послухайте казку «Найледачий у світі кіт».
Лежав на підлозі кіт. Дівчинка принесла і поставила перед ним дві миски:
одну зі сметаною, другу – з молоком. Кіт подумав: «Це дівчинка принесла
мені частування. Але що краще: сметана чи молоко?» Кіт зібрався
подумати,що краще, але не міг думати – такий він був ледачий. Коли це у
відчинене вікно залетів горобець. Залетів, сів на стіл та клює там якісь
крихти. Тепер перед котом було вже три смачні речі: сметана, молоко і
горобець. Та хіба легко зважитись, що з цих трьох речей смачніше? Кіт
збирався подумати, що краще, заплющив очі та й заснув. Це був най ледачий
у світі кіт.
б). Народна мудрість.
- Що висміює ця казка?
- Що говорить народна мудрість про ледарів?
Ледачому хоч три дні не їсти, аби з печі не злізти.
Для того і муха в світі, щоб ліниві удень не спали.
в). Казка - цікавинка.
3). Складають казки казкарі.
Всі діти люблять слухати та читати казки. Деякі з них фантазують і
складають свої твори.
Лише на мить чарівниками себе уявіть. І ви побачите, і ви почуєте, що
навкруги лише казки та чудові , незвичайні пригоди. Ось яка пригода
трапилась в лісі біля старого пенька.
Дивна пригода
Гриб у лісі заблукав,
Бо листок на нього впав.
Глянув вліво він і вправо
Та й подумав: "Кепськісправи".
Тут горобчикпролітав
І листочокз гриба зняв.
А тепер ми пропонуємо вам скласти невелику казку.
З планом підказкою - це дуже легко зробити.
Цікава пригода в осінньомулісі.
План
1. Прийшла красуня осінь.
2. Осінній листопад.
3. Вітерець-пустунець.
4. Чому маленький опеньокзлякався?
5. Година в темряві.
6. Веселий горобчик.
7. А поруч вже сімейка.
Сподобалося?Гарнаказка! Ти справжній чарівник!
Цікава пригода.
Непомітно прийшла красуня осінь .
З дерев почали опадати листочки.
Непосидько-вітерець великимлисткомнакривгрибок-опеньок.
Грибзлякався, бо настала темрява.
Він розгубився і тремтів цілу годину.
Повз старий пеньок пролітавгоробчик. Він зняв листок з оксамитової
шапочки гриба.
Опеньок відкривочі і побачив,щобіля нього з’явилися маленькі братики –
опеньки.
4 . Де ти, Осінь, заховалась у казках?
Якщо уважно придивитися, можнапереконатися, що вона заховалась у
наших улюблених казках. Требатільки її там розшукати. Давайте разом
спробуємо. Пригадайтеказку та, можливо, у згадці про врожай, погоду,
осінні природніявища ви і знайдете осінь.
1. Казка Івана Франка"Ріпка".Пам'ятаєте, як починається казка? Ріпка
вирославелика. Чим були зайняті герої казки, що вони робили?Коли це
буває? Тепер здогадалися, деОсінь заховалася? (врожайріпи збирають
восени)
2. Українськанародна казка "Івасик Телесик". Пригадайте, в яку біду
потрапив Івасик. Хто йому допоміг врятуватися від відьми та її дочки?
Ви здогадались, деОсінь заховалась, про яке осіннє явище згадується в цій
казці? (птахи летять у теплі краї).
3. Українськаказка "Колосок". Пам'ятаєтепівник-трудівник знайшов
колосок, а потім його обмолотив, відніс зерно до млина та намолов
борошна, і, нарешті, пиріжків напік? Ви теж вважаєте, що це відбувалося
наприкінці літа та на початку осені? Отже, виходить, що казка ця також
осіння.
4. Українськаказка "Кривенькакачечка". Згадайте, якпочинається казка.
Про які осінні дари згадується в ній? Назвіть, які осінні грибимогли
збиратив лісі дід та баба. Куди летіли качки табунцем?
5. Українськаказка "Пан Коцький". Звичайно,видобрепам'ятаєте
історію, як лисичка побралася з котом та назвала його паном Коцьким.
Тодіви легко знайдете Осінь в цій казці, якщо пригадаєте, з яких осінніх
дарів звірі приготували котові частування.
а). « Схованки»
В чарівному яблучку заховалися і осінні місяці. Відшукайте їх.
5).Чарівна квітка.
У казковому лісі зацвіла гарна квітка, пелюстки якої повторюють кольори
веселки. Вона пропонує нам назвати ім’я казкового героя. Частинки імені
на пелюстках змив веселий дощик. Чи впізнаєш їх ти?
Коза–(дереза) Півник- (Голосистегорличко)
Івасик-(Телесик) Пан (Коцький)
Кривенька(качечка) Мишенята (Круть і Верть)
Баба (Яга)
6). Упізнай казку.
Героїв казки відгадали , а всі казки ви згадали? Про яку казочку читаю?
Маленьке, сіреньке, біди наробило.
Щось біле, кругленьке хвостиком розбило.
Плаче бабуся, дідусь витирає сльозу,
А курочка кудакче: «Я вам простезнесу».
(«КурочкаРяба»)
Розкажу вам, діти, казку
Я про кішку, про собачку,
І про діда, про бабусю,
І про мишку, і про внучку.
Я скажу, а ви згадайте,
Назву казки відгадайте.
(«Ріпка»)
7). Казковітаємниці.
Ми потрапили на галявину таємниць. Будь уважним, малюнки розглядай –
таємниці відгадай!
а). До якої казки ілюстрація-силуети?
б). Знайди помилку художника.
8). «Чарівна торбинка».
На казковій галявині знайшла я торбинку. Не проставона, а чарівна. Там
лежать загублені речі. З якої вони казочки?
Яйце – «КурочкаРяба».
Рукавиця –«Рукавичка».
Пір’ячко та грибочки – «Кривенькакачечка».
Колосок – «Колосок».
9). Лялькова вистава «Курочка Ряба».
Сьогодніми Казку до нас запросили,
Щоб бачити Казку і слухать гуртом.
А Казка у школі десь заблукала –
Давайте її погукаєм разом.
- Казко, до нас прийди!
В тепле із сінця гніздечко
Курочка знесла яєчко.
Захотіла вона вмить
Діда й Бабу пригостить.
- Це моє! – сказала Баба.-
Дуже я яєчку рада.
- Ні, моє! Не поділюсь,-
Відповів старий Дідусь.
Рябадума: що робити?
Як яєчко поділити?
Мудра Курочкабула:
Ще одне яйце знесла.
Як яєчко віддавала,
Про таке їх попрохала:
- Діду й Бабо, помиріться,
За яєчко не сваріться.
Дід і Баба помирились,
Більш ніколи не сварились.
Тільки інколи яйце
Їм нагадує про це!
- Чому вчить нас ця казка?
10). Ресторан «Дивовижністрави».
Казка запрошує нас на гостину. Почастує смачним коктейлем та салатами.
Колобок скочив їй на язик та й почав співати. А лисичка увязла зубами.
Ніяк не вирветься. Баба дідові сказала, дід укинув у погріб і лисичку. От
поліз Рак у хату та й питається: «А хто, хто в зайчиковій хатці?» А Коза з
печі: «Я Бичок-третячок, з соломи зроблений, соломою засмолений».
Відгадай, з яких компонентів веселі страви?
11) . Подарунок на згадку.
На жаль, час дуже швидко проминув, треба вертатися у звичайне шкільне
життя. На згадку казка дарує веселий танок «каченят».
у світі казки

More Related Content

What's hot

3 um e_2020-2
3 um e_2020-23 um e_2020-2
3 um e_2020-2
4book
 
українські народні казки презентація
українські народні казки презентаціяукраїнські народні казки презентація
українські народні казки презентаціяmolchanovanata
 
Складання казки про сонечко 2 клас
Складання казки про сонечко 2 класСкладання казки про сонечко 2 клас
Складання казки про сонечко 2 клас
Лидия Рудакова
 
Знання - сонце, книга - віконце
Знання - сонце, книга - віконцеЗнання - сонце, книга - віконце
Авторські казки дітей та батьків на тему: “ Хороші казки для ...
  Авторські казки дітей та батьків на тему: “ Хороші казки для               ...  Авторські казки дітей та батьків на тему: “ Хороші казки для               ...
Авторські казки дітей та батьків на тему: “ Хороші казки для ...Tamara Emec
 
Природознавча вікторина
Природознавча вікторинаПриродознавча вікторина
Природознавча вікторина
Library43
 
Цікаві пригоди братів наших менших
Цікаві пригоди братів наших меншихЦікаві пригоди братів наших менших
Цікаві пригоди братів наших менших
Ковпитська ЗОШ
 
Вікторина "У світі казки чарівної"
Вікторина  "У світі казки чарівної"Вікторина  "У світі казки чарівної"
Вікторина "У світі казки чарівної"
Center_Inspiration
 
У світі казок. Презентація
У світі казок. ПрезентаціяУ світі казок. Презентація
У світі казок. Презентаціяolyasmetyukh
 
Сучасна дитяча проза
Сучасна дитяча прозаСучасна дитяча проза
Сучасна дитяча проза
ВКіО УМЦСБ Уманська
 
Видавнича група «КМ- БУКС» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від вида...
Видавнича група «КМ- БУКС» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від вида...Видавнича група «КМ- БУКС» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від вида...
Видавнича група «КМ- БУКС» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від вида...
Елена Ташлык
 
Мандруємо творами В.Нестайка
Мандруємо творами В.НестайкаМандруємо творами В.Нестайка
Мандруємо творами В.Нестайка
Library43
 
презентация Microsoft power point Казки українських письменників
презентация Microsoft power point Казки українських письменниківпрезентация Microsoft power point Казки українських письменників
презентация Microsoft power point Казки українських письменників
Леся Кучма
 
українські народні казки
українські народні казкиукраїнські народні казки
українські народні казкиMarinaRybalko
 
Андерсен
АндерсенАндерсен
Андерсен
ninakysman
 
3 литер науменко_2014_укр
3 литер науменко_2014_укр3 литер науменко_2014_укр
3 литер науменко_2014_укр
Aira_Roo
 
Казкарі світу дітям
Казкарі світу дітямКазкарі світу дітям
СУЧАСНА КНИЖКА – В ДАРУНОК ШКОЛЯРАМ
СУЧАСНА КНИЖКА – В  ДАРУНОК ШКОЛЯРАМСУЧАСНА КНИЖКА – В  ДАРУНОК ШКОЛЯРАМ
СУЧАСНА КНИЖКА – В ДАРУНОК ШКОЛЯРАМЯна Іванова
 

What's hot (19)

3 um e_2020-2
3 um e_2020-23 um e_2020-2
3 um e_2020-2
 
українські народні казки презентація
українські народні казки презентаціяукраїнські народні казки презентація
українські народні казки презентація
 
Складання казки про сонечко 2 клас
Складання казки про сонечко 2 класСкладання казки про сонечко 2 клас
Складання казки про сонечко 2 клас
 
Знання - сонце, книга - віконце
Знання - сонце, книга - віконцеЗнання - сонце, книга - віконце
Знання - сонце, книга - віконце
 
Дослід №1
Дослід №1Дослід №1
Дослід №1
 
Авторські казки дітей та батьків на тему: “ Хороші казки для ...
  Авторські казки дітей та батьків на тему: “ Хороші казки для               ...  Авторські казки дітей та батьків на тему: “ Хороші казки для               ...
Авторські казки дітей та батьків на тему: “ Хороші казки для ...
 
Природознавча вікторина
Природознавча вікторинаПриродознавча вікторина
Природознавча вікторина
 
Цікаві пригоди братів наших менших
Цікаві пригоди братів наших меншихЦікаві пригоди братів наших менших
Цікаві пригоди братів наших менших
 
Вікторина "У світі казки чарівної"
Вікторина  "У світі казки чарівної"Вікторина  "У світі казки чарівної"
Вікторина "У світі казки чарівної"
 
У світі казок. Презентація
У світі казок. ПрезентаціяУ світі казок. Презентація
У світі казок. Презентація
 
Сучасна дитяча проза
Сучасна дитяча прозаСучасна дитяча проза
Сучасна дитяча проза
 
Видавнича група «КМ- БУКС» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від вида...
Видавнича група «КМ- БУКС» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від вида...Видавнича група «КМ- БУКС» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від вида...
Видавнича група «КМ- БУКС» (Віртуально-інформаційний проєкт «Новинки від вида...
 
Мандруємо творами В.Нестайка
Мандруємо творами В.НестайкаМандруємо творами В.Нестайка
Мандруємо творами В.Нестайка
 
презентация Microsoft power point Казки українських письменників
презентация Microsoft power point Казки українських письменниківпрезентация Microsoft power point Казки українських письменників
презентация Microsoft power point Казки українських письменників
 
українські народні казки
українські народні казкиукраїнські народні казки
українські народні казки
 
Андерсен
АндерсенАндерсен
Андерсен
 
3 литер науменко_2014_укр
3 литер науменко_2014_укр3 литер науменко_2014_укр
3 литер науменко_2014_укр
 
Казкарі світу дітям
Казкарі світу дітямКазкарі світу дітям
Казкарі світу дітям
 
СУЧАСНА КНИЖКА – В ДАРУНОК ШКОЛЯРАМ
СУЧАСНА КНИЖКА – В  ДАРУНОК ШКОЛЯРАМСУЧАСНА КНИЖКА – В  ДАРУНОК ШКОЛЯРАМ
СУЧАСНА КНИЖКА – В ДАРУНОК ШКОЛЯРАМ
 

Viewers also liked

презентація до заняття
презентація до заняттяпрезентація до заняття
презентація до заняттяmolchanovanata
 
подорож країною міркувань
подорож країною міркуваньподорож країною міркувань
подорож країною міркуваньmolchanovanata
 
осіння подорож
осіння подорожосіння подорож
осіння подорожmolchanovanata
 
заняття корекції розвитку
заняття корекції розвиткузаняття корекції розвитку
заняття корекції розвиткуmolchanovanata
 
звіт про проведення тижня корекційного навчання з 24
звіт про проведення тижня корекційного навчання з  24звіт про проведення тижня корекційного навчання з  24
звіт про проведення тижня корекційного навчання з 24molchanovanata
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентаціяmolchanovanata
 
корекційне заняття осіння подорож
корекційне заняття осіння подорожкорекційне заняття осіння подорож
корекційне заняття осіння подорожmolchanovanata
 

Viewers also liked (7)

презентація до заняття
презентація до заняттяпрезентація до заняття
презентація до заняття
 
подорож країною міркувань
подорож країною міркуваньподорож країною міркувань
подорож країною міркувань
 
осіння подорож
осіння подорожосіння подорож
осіння подорож
 
заняття корекції розвитку
заняття корекції розвиткузаняття корекції розвитку
заняття корекції розвитку
 
звіт про проведення тижня корекційного навчання з 24
звіт про проведення тижня корекційного навчання з  24звіт про проведення тижня корекційного навчання з  24
звіт про проведення тижня корекційного навчання з 24
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
 
корекційне заняття осіння подорож
корекційне заняття осіння подорожкорекційне заняття осіння подорож
корекційне заняття осіння подорож
 

Similar to у світі казки

урок читання казки
урок читання казкиурок читання казки
урок читання казки
juliaplusch
 
У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.olyasmetyukh
 
Літературні казки
Літературні казкиЛітературні казки
Літературні казки
Ковпитська ЗОШ
 
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
Alyona Bilyk
 
Тварини – герої книг .pdf
Тварини – герої книг  .pdfТварини – герої книг  .pdf
Тварини – герої книг .pdf
Дарницька Книгиня
 
Казка в гості запросила
Казка в гості запросилаКазка в гості запросила
Казка в гості запросила
Марина Балдовская
 
Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2
kreidaros1
 
сучасна дит.проза
сучасна дит.прозасучасна дит.проза
сучасна дит.проза
Надія Лазоришин
 
Заняття казкова майстерня маленьких фантазерів
Заняття  казкова майстерня маленьких фантазерівЗаняття  казкова майстерня маленьких фантазерів
Заняття казкова майстерня маленьких фантазерів
Anhelina Mytsura
 
департамент освіти і науки
департамент освіти і наукидепартамент освіти і науки
департамент освіти і науки
Kseniya Ponomar
 
план роботи
план роботиплан роботи
план роботи
doradyrda
 
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Наталія Касарда
 
сторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казоксторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казок
SvetaMytchenko
 
сучасна дитяча проза
сучасна дитяча прозасучасна дитяча проза
сучасна дитяча прозаkirilik
 
сторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казоксторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казок
Sveta Mutchenko
 
сторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казоксторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казок
Sveta Mutchenko
 
Умій дружити і добро творити
Умій дружити і добро творити  Умій дружити і добро творити
Умій дружити і добро творити
library_darnitsa
 
досвід оригінал
досвід оригіналдосвід оригінал
досвід оригінал
shdp1
 

Similar to у світі казки (20)

урок читання казки
урок читання казкиурок читання казки
урок читання казки
 
У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.У світі казок 5 6 кл.
У світі казок 5 6 кл.
 
Літературні казки
Літературні казкиЛітературні казки
Літературні казки
 
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
Заняття з художньої літератури "Гуси-лебеді" (середній вік)
 
Тварини – герої книг .pdf
Тварини – герої книг  .pdfТварини – герої книг  .pdf
Тварини – герої книг .pdf
 
74
7474
74
 
Казка в гості запросила
Казка в гості запросилаКазка в гості запросила
Казка в гості запросила
 
Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-jemets-2020-2
 
1
11
1
 
сучасна дит.проза
сучасна дит.прозасучасна дит.проза
сучасна дит.проза
 
Заняття казкова майстерня маленьких фантазерів
Заняття  казкова майстерня маленьких фантазерівЗаняття  казкова майстерня маленьких фантазерів
Заняття казкова майстерня маленьких фантазерів
 
департамент освіти і науки
департамент освіти і наукидепартамент освіти і науки
департамент освіти і науки
 
план роботи
план роботиплан роботи
план роботи
 
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
 
сторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казоксторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казок
 
сучасна дитяча проза
сучасна дитяча прозасучасна дитяча проза
сучасна дитяча проза
 
сторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казоксторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казок
 
сторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казоксторінками прочитаних казок
сторінками прочитаних казок
 
Умій дружити і добро творити
Умій дружити і добро творити  Умій дружити і добро творити
Умій дружити і добро творити
 
досвід оригінал
досвід оригіналдосвід оригінал
досвід оригінал
 

More from molchanovanata

вимоги до уроку в спеціальній школі
вимоги до уроку в спеціальній школівимоги до уроку в спеціальній школі
вимоги до уроку в спеціальній школі
molchanovanata
 
жовтень
жовтеньжовтень
жовтень
molchanovanata
 
мо вчителів корекційного навчання
мо вчителів корекційного навчаннямо вчителів корекційного навчання
мо вчителів корекційного навчанняmolchanovanata
 
подорож гра буду я природі другом
подорож гра буду я природі другомподорож гра буду я природі другом
подорож гра буду я природі другомmolchanovanata
 
корекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
корекційне заняття де є знання, знайдеться шляхкорекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
корекційне заняття де є знання, знайдеться шляхmolchanovanata
 
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмомособенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмомmolchanovanata
 
обсеження мовлення
обсеження мовленняобсеження мовлення
обсеження мовленняmolchanovanata
 
чому діти не вміють читати
чому діти не вміють читатичому діти не вміють читати
чому діти не вміють читатиmolchanovanata
 
емоційні розлади дітей
емоційні розлади дітейемоційні розлади дітей
емоційні розлади дітейmolchanovanata
 
заблукали картинки
заблукали картинкизаблукали картинки
заблукали картинкиmolchanovanata
 
гра назви всі звуки у словах
гра назви всі звуки у словахгра назви всі звуки у словах
гра назви всі звуки у словахmolchanovanata
 
критерии оценивания продуктов деятельности групп
критерии оценивания продуктов деятельности группкритерии оценивания продуктов деятельности групп
критерии оценивания продуктов деятельности группmolchanovanata
 
лист продвижения группы
лист продвижения группылист продвижения группы
лист продвижения группыmolchanovanata
 
презентация2
презентация2презентация2
презентация2molchanovanata
 

More from molchanovanata (18)

вимоги до уроку в спеціальній школі
вимоги до уроку в спеціальній школівимоги до уроку в спеціальній школі
вимоги до уроку в спеціальній школі
 
жовтень
жовтеньжовтень
жовтень
 
мо вчителів корекційного навчання
мо вчителів корекційного навчаннямо вчителів корекційного навчання
мо вчителів корекційного навчання
 
подорож гра буду я природі другом
подорож гра буду я природі другомподорож гра буду я природі другом
подорож гра буду я природі другом
 
корекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
корекційне заняття де є знання, знайдеться шляхкорекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
корекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
 
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмомособенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
 
Shulgenko
ShulgenkoShulgenko
Shulgenko
 
обсеження мовлення
обсеження мовленняобсеження мовлення
обсеження мовлення
 
чому діти не вміють читати
чому діти не вміють читатичому діти не вміють читати
чому діти не вміють читати
 
емоційні розлади дітей
емоційні розлади дітейемоційні розлади дітей
емоційні розлади дітей
 
заблукали картинки
заблукали картинкизаблукали картинки
заблукали картинки
 
гра назви всі звуки у словах
гра назви всі звуки у словахгра назви всі звуки у словах
гра назви всі звуки у словах
 
публикация
публикацияпубликация
публикация
 
критерии оценивания продуктов деятельности групп
критерии оценивания продуктов деятельности группкритерии оценивания продуктов деятельности групп
критерии оценивания продуктов деятельности групп
 
лист продвижения группы
лист продвижения группылист продвижения группы
лист продвижения группы
 
презентация2
презентация2презентация2
презентация2
 
Таблиця
ТаблицяТаблиця
Таблиця
 
буклет1
буклет1буклет1
буклет1
 

у світі казки

  • 1. Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів У світі казки чарівної Виховний захід Підготувала Смірнова В.О., вчитель-логопед, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель м. Знам᾽янка 2014 р.
  • 2. Тема. Цей цікавий світ казок. Мета: розвивати читацький інтерес школярів, викликати бажання читати, спілкуватися з книжкою. Розвивати навички правильного усного мовлення, збагачувати словник дітей, коригувати процеси мислення, пам’яті. Обладнання: мультимедійна система, навчальні плакати, предметні малюнки, загадки, «чарівна квітка», «чарівна торбинка», «казковістрави», ляльковий театр, книжкова виставка. Хід заходу Любі діти! Сьогодні ми зібралися тут, щоб зазирнути на хвилиночку до цікавого світу казок. З казкою ми зустрічаємося ще немовлятами, слухаючи ніжну оповідку матусі про курочку-рябу та сороку-білобоку. А з чим зустрічаємося в улюблених книжках, дитячих телепередачах? Теж із мудрим другом та вчителем – цікавою казкою. А чи знаєте ви, діти, де живе казка? Так, вона живе в книгах, книжки знаходяться в бібліотеці. Є, навіть, поличка, де розміщені ці привабливі книги. Існує книг багато на землі, Вони цікаві, мудрі та повчальні. Та кожен з нас, дорослий чи малий, Казки читає – дуже вони гарні. 1). Які бувають казки? Казки існують з давніх-давен в усіх народів земної кулі. Слово «казка» утворено від «казати» (розповідати). Казки – це усне народне оповідання про вигадані події. Вигадка пов’язана з життям людей і їхніми мріями про краще майбутнє. Казки завжди закінчуються перемогою доброї сили над злою, правди - над кривдою. Нам всім відомі казки, в яких розповідається про хитру лисичку-сестричку, грізну козу-дерезу, полохливого зайчика- побігайчика, жадібного хижого вовка, незграбного ведмідя тощо. Тварини своєюповедінкою нагадують людей: вони розмовляють,думають, сміються, плачуть. Це казки про тварин: «Колобок», «Рукавичка», «Пан Коцький», «Котик і Півник», «Лисичка-Сестричка та Вовк-Панібрат», «Солом’яний Бичок». У багатьох казках засуджується жадібність, жорстокість, бездушність людей, висміюються ледарі, скнари, боягузи, дурні; розповідається, як бідні своїм розумом і дотепністю перемагають багатих. Це соціально-побутові казки: «Добрі брати», «Мудра дівчина», «Хліб і золото». Є казки фантастичні – про незвичайні події. Героями цих казок здебільшого виступають сміливі, наділені нечуваною силою люди, здатні на
  • 3. дивовижні вчинки. Вони перемагають лютого змія, хащика невмерущого та інші злі сили, визволяють невільників, захищають скривджених. Таким, наприклад, є Іван-богатир, Микита Кожум’яка, Котигорошко. Часто в казках зустрічаємо чудодійні предмети – жива і мертва вода, сопілка, що промовляє людським голосом, чоботи-скороходи, шапка- невидимка, шабля-самобійка, килим-самоліт («Котигорошко»,»Кирило Кожум’яка», «Килим-самоліт»). З’явились казки задовго до того, як люди навчилися писати і друкувати. Одна людина складе, скажімо, казку, потім перекаже її іншим, а ті ще комусь. Передаючи казки із уст в уста, люди могли їх змінювати, додавати своє, поліпшувати. Ім’я першого автора забувалося, а всі, хто змінював, удосконалював, ставали теж його безіменними авторами. Так і з’явилися народні казки. За роки навчання у школі ви читали оповідання, вірші,казки, пісні. Ці твори написали талановиті люди – письменники. Їхні прізвища вказують на книжках. Друковані твори називаються літературними, від слова «літера» (буква). Ми всі знайомі з такими літературними казками, що притулилися на нашій поличці. Придивіться уважніше до книжкової виставки, привітайте наших добрих друзів. (На виставці книжки: Ш.Перо «Кіт у чоботях», «Червона Шапочка»,»Попелюшка»; М.Носов «Пригоди Незнайка»; О.Толстой «Золотий ключик»; Г.К.Андерсен «Дюймовочка», «Снігова королева»; О.С.Пушкін «Казка про рибака та рибку»). 2). Знайомство з казками В.О.Сухомлинського. Казки пишуться і в наш час. Я хочу познайомити вас з творами гарної людини, нашого земляка, письменника, вчителя, колишнього директора Павлишської середньої школи Василя Олександровича Сухомлинського. Він написав понад 700 цікавих розповідей про дітей і для дітей. Серед них є цікаві, розумніказки, які вчать бути чуйними, добрими, боротися з різними недоліками. а). Інсценівка казки. Подивіться та послухайте казку «Найледачий у світі кіт». Лежав на підлозі кіт. Дівчинка принесла і поставила перед ним дві миски: одну зі сметаною, другу – з молоком. Кіт подумав: «Це дівчинка принесла мені частування. Але що краще: сметана чи молоко?» Кіт зібрався подумати,що краще, але не міг думати – такий він був ледачий. Коли це у відчинене вікно залетів горобець. Залетів, сів на стіл та клює там якісь крихти. Тепер перед котом було вже три смачні речі: сметана, молоко і горобець. Та хіба легко зважитись, що з цих трьох речей смачніше? Кіт
  • 4. збирався подумати, що краще, заплющив очі та й заснув. Це був най ледачий у світі кіт. б). Народна мудрість. - Що висміює ця казка? - Що говорить народна мудрість про ледарів? Ледачому хоч три дні не їсти, аби з печі не злізти. Для того і муха в світі, щоб ліниві удень не спали. в). Казка - цікавинка. 3). Складають казки казкарі. Всі діти люблять слухати та читати казки. Деякі з них фантазують і складають свої твори. Лише на мить чарівниками себе уявіть. І ви побачите, і ви почуєте, що навкруги лише казки та чудові , незвичайні пригоди. Ось яка пригода трапилась в лісі біля старого пенька. Дивна пригода Гриб у лісі заблукав, Бо листок на нього впав. Глянув вліво він і вправо Та й подумав: "Кепськісправи". Тут горобчикпролітав І листочокз гриба зняв.
  • 5. А тепер ми пропонуємо вам скласти невелику казку. З планом підказкою - це дуже легко зробити. Цікава пригода в осінньомулісі. План 1. Прийшла красуня осінь. 2. Осінній листопад. 3. Вітерець-пустунець. 4. Чому маленький опеньокзлякався? 5. Година в темряві. 6. Веселий горобчик. 7. А поруч вже сімейка. Сподобалося?Гарнаказка! Ти справжній чарівник! Цікава пригода. Непомітно прийшла красуня осінь . З дерев почали опадати листочки. Непосидько-вітерець великимлисткомнакривгрибок-опеньок. Грибзлякався, бо настала темрява. Він розгубився і тремтів цілу годину. Повз старий пеньок пролітавгоробчик. Він зняв листок з оксамитової шапочки гриба. Опеньок відкривочі і побачив,щобіля нього з’явилися маленькі братики – опеньки. 4 . Де ти, Осінь, заховалась у казках? Якщо уважно придивитися, можнапереконатися, що вона заховалась у наших улюблених казках. Требатільки її там розшукати. Давайте разом спробуємо. Пригадайтеказку та, можливо, у згадці про врожай, погоду, осінні природніявища ви і знайдете осінь. 1. Казка Івана Франка"Ріпка".Пам'ятаєте, як починається казка? Ріпка вирославелика. Чим були зайняті герої казки, що вони робили?Коли це буває? Тепер здогадалися, деОсінь заховалася? (врожайріпи збирають восени) 2. Українськанародна казка "Івасик Телесик". Пригадайте, в яку біду потрапив Івасик. Хто йому допоміг врятуватися від відьми та її дочки? Ви здогадались, деОсінь заховалась, про яке осіннє явище згадується в цій
  • 6. казці? (птахи летять у теплі краї). 3. Українськаказка "Колосок". Пам'ятаєтепівник-трудівник знайшов колосок, а потім його обмолотив, відніс зерно до млина та намолов борошна, і, нарешті, пиріжків напік? Ви теж вважаєте, що це відбувалося наприкінці літа та на початку осені? Отже, виходить, що казка ця також осіння. 4. Українськаказка "Кривенькакачечка". Згадайте, якпочинається казка. Про які осінні дари згадується в ній? Назвіть, які осінні грибимогли збиратив лісі дід та баба. Куди летіли качки табунцем? 5. Українськаказка "Пан Коцький". Звичайно,видобрепам'ятаєте історію, як лисичка побралася з котом та назвала його паном Коцьким. Тодіви легко знайдете Осінь в цій казці, якщо пригадаєте, з яких осінніх дарів звірі приготували котові частування. а). « Схованки» В чарівному яблучку заховалися і осінні місяці. Відшукайте їх. 5).Чарівна квітка. У казковому лісі зацвіла гарна квітка, пелюстки якої повторюють кольори веселки. Вона пропонує нам назвати ім’я казкового героя. Частинки імені на пелюстках змив веселий дощик. Чи впізнаєш їх ти? Коза–(дереза) Півник- (Голосистегорличко) Івасик-(Телесик) Пан (Коцький) Кривенька(качечка) Мишенята (Круть і Верть) Баба (Яга) 6). Упізнай казку. Героїв казки відгадали , а всі казки ви згадали? Про яку казочку читаю? Маленьке, сіреньке, біди наробило. Щось біле, кругленьке хвостиком розбило. Плаче бабуся, дідусь витирає сльозу, А курочка кудакче: «Я вам простезнесу». («КурочкаРяба») Розкажу вам, діти, казку Я про кішку, про собачку, І про діда, про бабусю, І про мишку, і про внучку. Я скажу, а ви згадайте, Назву казки відгадайте. («Ріпка») 7). Казковітаємниці.
  • 7. Ми потрапили на галявину таємниць. Будь уважним, малюнки розглядай – таємниці відгадай! а). До якої казки ілюстрація-силуети? б). Знайди помилку художника. 8). «Чарівна торбинка». На казковій галявині знайшла я торбинку. Не проставона, а чарівна. Там лежать загублені речі. З якої вони казочки? Яйце – «КурочкаРяба». Рукавиця –«Рукавичка». Пір’ячко та грибочки – «Кривенькакачечка». Колосок – «Колосок». 9). Лялькова вистава «Курочка Ряба». Сьогодніми Казку до нас запросили, Щоб бачити Казку і слухать гуртом. А Казка у школі десь заблукала – Давайте її погукаєм разом. - Казко, до нас прийди! В тепле із сінця гніздечко Курочка знесла яєчко. Захотіла вона вмить
  • 8. Діда й Бабу пригостить. - Це моє! – сказала Баба.- Дуже я яєчку рада. - Ні, моє! Не поділюсь,- Відповів старий Дідусь. Рябадума: що робити? Як яєчко поділити? Мудра Курочкабула: Ще одне яйце знесла. Як яєчко віддавала, Про таке їх попрохала: - Діду й Бабо, помиріться, За яєчко не сваріться. Дід і Баба помирились, Більш ніколи не сварились. Тільки інколи яйце Їм нагадує про це! - Чому вчить нас ця казка? 10). Ресторан «Дивовижністрави». Казка запрошує нас на гостину. Почастує смачним коктейлем та салатами.
  • 9. Колобок скочив їй на язик та й почав співати. А лисичка увязла зубами. Ніяк не вирветься. Баба дідові сказала, дід укинув у погріб і лисичку. От поліз Рак у хату та й питається: «А хто, хто в зайчиковій хатці?» А Коза з печі: «Я Бичок-третячок, з соломи зроблений, соломою засмолений». Відгадай, з яких компонентів веселі страви? 11) . Подарунок на згадку. На жаль, час дуже швидко проминув, треба вертатися у звичайне шкільне життя. На згадку казка дарує веселий танок «каченят».