SlideShare a Scribd company logo
Щиро вітаю з Новорічними святами та Різдвом Христовим!
Пропоную трохи повчитися.
06 січня 2015р. 6 клас Українська література
Тема. Ірина Жиленко «Жар – Птиця»
Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом І.Жиленко;
учити аналізувати поезію «Жар – Птиця», уміти коментувати її зміст, знаходити та пояснювати
художні засоби; висловлювати власні роздуми про щастя, агальнолюдські цінності; розвивати
культуру зв’язного мовлення, уміння творчо мислити, робити висновки; формувати світогляд учнів;
виховувати почуття дружби, уміння бачити красу навколо, цінувати доброту.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Що таке казка? Казка - це фольклорний розповідний твір про вигадані, а часом і фантастичні
події.
- Для чого і з якого метою письменники у своїх творах застосовують реальне та уявне?
- Чому боротьба добра і зла є вічною проблемою?
- А що ви знаєте про Жар – Птицю – казкову істоту?
- У якій народній казці ви вже читали про цього птаха?
- А що вам відомо про Новорічні свята?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності . Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
ІV.Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.
1.Ознайомтеся з життям та творчістю І.В.Жиленко за підручником (стор…..)
2.Виразно прочитайте твір І.Жиленко «Жар – Птиця»
Зверніть увагу на визначення і запишіть їх у зошит.
Тема: зображення Жар – Птиці, яка, перебуваючи у клітці, а потім покинувши її, освітила все довкола у
столиці і принесла людям радість і щастя.
Ідея: возвеличення краси екзотичного птаха, який робить усіх радісними, веселими; засудження
заздрості.
Композиція: поезія побудована як протиставлення доброго і злого, радісного і лютого.
Експозиція: покинувши чарівницю через відчинені дверцята клітки, Жар – Птиця на волі освітлює
“казково столицю”
Зав’язка: радість люду від світла Жар – Птиці, заздрість ґави птаху.
Кульмінація: чудесний птах “простудився трішки”, його лікування.
Розв’язка: сподівання на швидке одужання Жар –Птиці, сподівання, що вона принесе “новорічну
радість” усім людям.
3.Дайте відповіді (усно) на наступні запитання.
- Де і в яких умовах жила Жар – птиця?
- Чому птах покинув чарівницю?Як люди сприйняли його появу?
- А як поводиться ґава?Як вона себе називає?
- Чому “скрекотняву” ґаву поетеса називає лютою?
- Через що у людей “посмутніли лиця”?
- Що трапилося із Жар - птицею?Як про це сказано у творі?
- Що необхідно робити, щоб не захворіти узимку?
- Як ви думаєте,чому люди не байдужі до того,що трапилося з Жар – Птицею?
- А як ви ставитесь до птахів узимку?Для чого ми повинні їм допомагати?
- Як ви розумієте народну мудрість: “Не лови ґав”?
4.Характеристика героїв твору.
1) Жар – птиця: “золота”, “очі - намистинки”, “чудесна”, “непристойно яскрава”, “нескромна птиця”,
“птаха екзотична,південна,до снігів незвична”, чита “ Барвінок” і “Мурзилку”, “клює родзинки”,п’є
молоко.
2) Ґава: “трьохсотлітня”, “старезна,без ока”, “кульгава”,у неї “люта стрекотня”,заздрі-
сна,підступна,називає себе Павою.
5. Самостійна робота.
- Знайдіть і запишіть художні засоби:
Епітети: “золота,чудесна жар - птиця”, ….
Порівняння: ….
Метафори: ….
Повтори:…
Риторичні запитання: ….
Риторичні оклики: ...
V.Підсумки уроку. Дайте відповідь на тестові запитання:
1. Як описано Паву у вірші «Жар-Птиця»?
А непристойно яскрава, з очима-намистинками
Б старезна, без ока, та ще й кульгава
В екзотична, до снігів незвична
Г золота, на місяць схожа
2. Якими негативними рисами наділена Пава у вірші Жиленко «Жар-Птиця»?
3. Чи можна вірш «Жар-Птиця» назвати казкою? Чому?
4. Чого навчає людину вірш «Жар-Птиця»?
VI.Самооцінка.
VII. Домашнє завдання.
Виразно читати поезію І.Жиленко,коментувати її зміст, знаходити і пояснювати приклади художніх
засобів, дописати самостійну роботу.
08 січня 2015 р. 6 клас Українська література
Тема. Ірина Жиленко “Підкова”, “Гном у буфеті”.
Мета: поглибити знання учнів про життєвий та творчий шлях І.Жиленко; уміти коментувати зміст
творів поетеси, знаходити та пояснювати художні засоби; висловлювати власні роздуми про щастя,
загальнолюдські цінності; розвивати культуру зв’язного мовлення, уміння творчо мислити, робити
висновки; формувати світогляд учнів; виховувати почуття дружби, уміння бачити красу навколо,
цінувати доброту.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка д/з.
- Які почуття у вас викликає Жар – Птиця?Чому “хороше жити під сонцем Жар – Птиці?”
- Як ви вважаєте, кого уособлює в собі Ґава?
- Яка основна думка твору?
- Чого навчає нас дана поезія?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
ІV.Сприйняття і засвоєння учнями навчально матеріалу.
1. Опрацювання програмових творів І.Жиленко“Підкова”
2.Виразне читання твору
3.Аналіз поезії
- Яка тема твору? Ідея? Основна думка?
- Перекажіть зміст поезії.
4.Охарактеризуйте героїв твору
(Лірична героїня вірить у силу чарівних речей, мрійниця, фантазерка, порядна, відповідальна)
5.Бесіда за змістом
- Опишіть красу зимової природи. Як про це сказано у творі?
- Згадайте, яким ви бачили сніг взимку за сонячної погоди?
- Якою у творі побачили підкову?
- Яке враження справила підкова на оточуючих?
- З яким проханням звернулась лірична героїня твору до підкови?
- Чому діти вірили у чарівність підкови?
- Що свідчить бажання дівчини повернути підкову Діду Морозу?
- Чи здійснюються бажання, які ви загадуєте на Новий рік?
- За що ви любите це свято?
- А що необхідно зробити для обов’язкового здійсненя наших мрій?
- Чим ця поезія пов’язана з поезією “Жар – Птиця”, яку розглядали на попередньому уроці?
6.Самостійна робота.
7.Виразне читання та аналіз твору “Гном у буфеті”.
- Яка тема поезії? Основна думка твору?
- Охарактеризувати образ гнома за планом.
8.План характеристики образу гнома.
1.Давній мешканець людського будинку.
2.Обов’язки гнома:
а) гукав пустунам: “Ая – яй!”;
б) слухняним давав шоколадки;
в) золотить на свято сервізи;
г) нашіптує дітям казки.
3.Риси характеру:
а) чемний;
б) працьовитий;
в) відповідальний;
г) вихований;
д) вміє підтримувати дружні стосунки;
е) полюбляє смачно поїсти і солодко поспати.
4.Гном – франтом
5.Значення образу гнома для виховання не одного покоління дітей.
9.Бесіда за змістом поезії.
- Хто такі гноми? Що ви про них знаєте?
- Як поетеса ставиться до гнома?
- Чому гнома вважали сімейною реліквією?
- Як гном виховує малят?Як про це сказано у творі?
- Що любить смакувати гном? Як це його характеризує?
- Хто і для чого навчив гнома чемним манерам?
- Які звуки у буфеті свідчать про наявність у ньому гнома?
- За що діти люблять гнома?
- Чого навчає нас ця поезія?
10.Самостійна робота. Визначити групи художніх засобів, ужитих у поезії, з’ясувати їхню роль у творі.
Епітет: ….
Метафора:…..
Риторичні оклики:…...
11.Гра “Заповни анкету”( за віршем І.Жиленко “Гном у буфеті”.
Анкета
Ім’я
Вік
Зовнішність
Занятя
Уподобання
Друзі
Риси характеру
- Яка ж основна думка поезії?
12. Скласти твір – мініатюру “У чому чаруюча краса дивосвіту? (за твором І.Жиленко)
V.Підсумок уроку.
Гра “Хто швидше?” Із чого була зроблена підкова?
Скільки роззяв дивилися на підкову?
Куди зібралася поїхати лірична героїня вірша “Підкова”?
Що дав гном слухняним дітям?
Як гном готується до свят?
У кого гном навчився чемних манер?
Як гном розважає дітей у довгі засніжені ночі?
VІ.Самооцінювання навчальної діяльності . Рефлексія.
1. У вірші «Підкова» події відбуваються
А узимку
Б навесні
В улітку
Г восени
2. Гном з вірша «Гном у буфеті» любить спати
А у фарфоровому сервізі
Б за буфетними шибками
В у музикальній скриньці
Г серед різних вазочок
3. Що означає прикмета знайти підкову?
4. Знайдіть приклад персоніфікації у вірші "Підкова".
5. Що більше зачарувало роззяв: золота підкова чи сніг, що світився різними кольорами?
Як це характеризує роззяв?
6. Добрим чи злим ви уявляєте старого гнома з вірша "Гном у буфеті»? З чого це видно?
7. Яка з ілюстрацій до віршів І. Жиленко вам найбільше сподобалася? Чим саме?
VІІ. Домашнє завдання. Виразно читати одну з поезій І.Жиленко. Намалювати ілюстрацію до одного з
творів. Поміркуйте над запитанням, що таке щастя.- Достатній рівень.
Запишіть свої думки в робочий зошит( 5-7речень ) проілюструвавши їх прикладами з віршів І.
Жиленко.- Високий рівень.

More Related Content

What's hot

Кросворди історія України 7 клас
Кросворди історія України 7 класКросворди історія України 7 клас
Кросворди історія України 7 клас
Наталія Бондаренко
 
Українські землі у складі Великого князівства Литовського
Українські землі у складі Великого князівства ЛитовськогоУкраїнські землі у складі Великого князівства Литовського
Українські землі у складі Великого князівства Литовського
IrinaKusch
 
режим дня школяра
режим дня школярарежим дня школяра
режим дня школяра
Natalia Filipova
 
Презентація "Красуня калина"
Презентація "Красуня калина"Презентація "Красуня калина"
Презентація "Красуня калина"
remetasch
 
довженко о
довженко одовженко о
довженко о
Анна Єфименко
 
Ядро клітини. Будова та функції.
Ядро клітини. Будова та функції.Ядро клітини. Будова та функції.
Ядро клітини. Будова та функції.
labinskiir-33
 
Міфи та релігія давнього єгипту
Міфи та релігія давнього єгиптуМіфи та релігія давнього єгипту
Міфи та релігія давнього єгиптуpetrynik1
 
Підручник Українська мова 9 клас Заболотний О.В.
Підручник Українська мова 9 клас Заболотний О.В.Підручник Українська мова 9 клас Заболотний О.В.
Підручник Українська мова 9 клас Заболотний О.В.
oleg379
 
Конспект уроку Стівенсон "Вересовий мед"
Конспект уроку Стівенсон "Вересовий мед"Конспект уроку Стівенсон "Вересовий мед"
Конспект уроку Стівенсон "Вересовий мед"
dtamara123
 
кіммерійці та скіфи
кіммерійці та скіфикіммерійці та скіфи
кіммерійці та скіфи
viktorzadan
 
завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.
завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.
завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.
Vitaliy01
 
українська мова заболотний 7 кл
українська мова заболотний 7 клукраїнська мова заболотний 7 кл
українська мова заболотний 7 кл
Школа Леди и Кадетство
 
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантастаРоберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Adriana Himinets
 
О.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завдань
О.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завданьО.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завдань
О.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завдань
Tetjana Bilotserkivets
 
Античність
 Античність Античність
Античність
enka2017
 
Сполуки неметалів з Гідрогеном
Сполуки неметалів з ГідрогеномСполуки неметалів з Гідрогеном
Сполуки неметалів з Гідрогеном
Елена Мешкова
 
загальна характеристика античності
загальна характеристика античностізагальна характеристика античності
загальна характеристика античності
Валентина Кодола
 
синоніми
синонімисиноніми
синоніми
Cshkilniy
 
Povedika tvarin. pr_no._7
Povedika tvarin. pr_no._7Povedika tvarin. pr_no._7
Povedika tvarin. pr_no._7
ssuser950b9d
 
збірник тестових завдань з української мови
збірник тестових завдань з української мовизбірник тестових завдань з української мови
збірник тестових завдань з української мови
Helen Golovina
 

What's hot (20)

Кросворди історія України 7 клас
Кросворди історія України 7 класКросворди історія України 7 клас
Кросворди історія України 7 клас
 
Українські землі у складі Великого князівства Литовського
Українські землі у складі Великого князівства ЛитовськогоУкраїнські землі у складі Великого князівства Литовського
Українські землі у складі Великого князівства Литовського
 
режим дня школяра
режим дня школярарежим дня школяра
режим дня школяра
 
Презентація "Красуня калина"
Презентація "Красуня калина"Презентація "Красуня калина"
Презентація "Красуня калина"
 
довженко о
довженко одовженко о
довженко о
 
Ядро клітини. Будова та функції.
Ядро клітини. Будова та функції.Ядро клітини. Будова та функції.
Ядро клітини. Будова та функції.
 
Міфи та релігія давнього єгипту
Міфи та релігія давнього єгиптуМіфи та релігія давнього єгипту
Міфи та релігія давнього єгипту
 
Підручник Українська мова 9 клас Заболотний О.В.
Підручник Українська мова 9 клас Заболотний О.В.Підручник Українська мова 9 клас Заболотний О.В.
Підручник Українська мова 9 клас Заболотний О.В.
 
Конспект уроку Стівенсон "Вересовий мед"
Конспект уроку Стівенсон "Вересовий мед"Конспект уроку Стівенсон "Вересовий мед"
Конспект уроку Стівенсон "Вересовий мед"
 
кіммерійці та скіфи
кіммерійці та скіфикіммерійці та скіфи
кіммерійці та скіфи
 
завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.
завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.
завдання іі етапу олімпіади з української мови і літер.
 
українська мова заболотний 7 кл
українська мова заболотний 7 клукраїнська мова заболотний 7 кл
українська мова заболотний 7 кл
 
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантастаРоберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
Роберт Шеклі. Біографія письменника-фантаста
 
О.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завдань
О.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завданьО.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завдань
О.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завдань
 
Античність
 Античність Античність
Античність
 
Сполуки неметалів з Гідрогеном
Сполуки неметалів з ГідрогеномСполуки неметалів з Гідрогеном
Сполуки неметалів з Гідрогеном
 
загальна характеристика античності
загальна характеристика античностізагальна характеристика античності
загальна характеристика античності
 
синоніми
синонімисиноніми
синоніми
 
Povedika tvarin. pr_no._7
Povedika tvarin. pr_no._7Povedika tvarin. pr_no._7
Povedika tvarin. pr_no._7
 
збірник тестових завдань з української мови
збірник тестових завдань з української мовизбірник тестових завдань з української мови
збірник тестових завдань з української мови
 

Viewers also liked

круг. площадь круга
круг. площадь кругакруг. площадь круга
круг. площадь круга
Аня Иванова
 
отношения
отношенияотношения
отношения
Аня Иванова
 
6 клас іменник (для сд учня)
6 клас  іменник (для сд учня)6 клас  іменник (для сд учня)
6 клас іменник (для сд учня)
Аня Иванова
 
окружность и круг моя
окружность и круг   мояокружность и круг   моя
окружность и круг моя
Аня Иванова
 
Proportsii 6 klass
Proportsii 6 klassProportsii 6 klass
Proportsii 6 klass
Аня Иванова
 
День флага
День флагаДень флага
День флага
Аня Иванова
 
стенд пэ - 6,7,8,10
стенд   пэ - 6,7,8,10стенд   пэ - 6,7,8,10
стенд пэ - 6,7,8,10
Аня Иванова
 
стенд гиа-9
стенд   гиа-9стенд   гиа-9
стенд гиа-9
Аня Иванова
 
презентация безопасный интернет
презентация безопасный интернетпрезентация безопасный интернет
презентация безопасный интернет
Аня Иванова
 
Отчет по месячнику бжд
Отчет по месячнику бждОтчет по месячнику бжд
Отчет по месячнику бжд
Аня Иванова
 
фффф
фффффффф
вайновские
вайновскиевайновские
вайновские
Аня Иванова
 
Черненко
ЧерненкоЧерненко
Черненко
Аня Иванова
 
семейный котел
семейный котелсемейный котел
семейный котел
Аня Иванова
 
арифметична прогресія презентація
арифметична прогресія презентаціяарифметична прогресія презентація
арифметична прогресія презентаціяiri23shka
 
музыка
музыкамузыка
музыка
aldoschina
 

Viewers also liked (20)

круг. площадь круга
круг. площадь кругакруг. площадь круга
круг. площадь круга
 
отношения
отношенияотношения
отношения
 
6 клас іменник (для сд учня)
6 клас  іменник (для сд учня)6 клас  іменник (для сд учня)
6 клас іменник (для сд учня)
 
окружность и круг моя
окружность и круг   мояокружность и круг   моя
окружность и круг моя
 
Proportsii 6 klass
Proportsii 6 klassProportsii 6 klass
Proportsii 6 klass
 
на 09
на 09на 09
на 09
 
англ 6 кл
англ 6 клангл 6 кл
англ 6 кл
 
6 инф
6 инф6 инф
6 инф
 
День флага
День флагаДень флага
День флага
 
Miss
Miss Miss
Miss
 
стенд пэ - 6,7,8,10
стенд   пэ - 6,7,8,10стенд   пэ - 6,7,8,10
стенд пэ - 6,7,8,10
 
стенд гиа-9
стенд   гиа-9стенд   гиа-9
стенд гиа-9
 
презентация безопасный интернет
презентация безопасный интернетпрезентация безопасный интернет
презентация безопасный интернет
 
Отчет по месячнику бжд
Отчет по месячнику бждОтчет по месячнику бжд
Отчет по месячнику бжд
 
фффф
фффффффф
фффф
 
вайновские
вайновскиевайновские
вайновские
 
Черненко
ЧерненкоЧерненко
Черненко
 
семейный котел
семейный котелсемейный котел
семейный котел
 
арифметична прогресія презентація
арифметична прогресія презентаціяарифметична прогресія презентація
арифметична прогресія презентація
 
музыка
музыкамузыка
музыка
 

Similar to укр.літерат. 6 клас для сд учнівword

Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"
Semenuk
 
6 клас літ 06.01.15
6 клас літ 06.01.156 клас літ 06.01.15
6 клас літ 06.01.15
aldoschina
 
Вступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиВступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казки
Ковпитська ЗОШ
 
Сікун Оксана Валентинівна
Сікун Оксана ВалентинівнаСікун Оксана Валентинівна
Сікун Оксана Валентинівна
Людмила Шведенко
 
сухомлинський Василь
сухомлинський Васильсухомлинський Василь
сухомлинський Василь
Людмила Шведенко
 
департамент освіти і науки
департамент освіти і наукидепартамент освіти і науки
департамент освіти і науки
Kseniya Ponomar
 
Творчими стежками В.О.Сухомлинського
Творчими стежками В.О.СухомлинськогоТворчими стежками В.О.Сухомлинського
Творчими стежками В.О.Сухомлинського
ЗШ №10 м.Світловодська
 
сухомлинський в
сухомлинський всухомлинський в
сухомлинський в
Людмила Шведенко
 
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Наталія Касарда
 
відкритий урок література 7кл
відкритий урок література 7клвідкритий урок література 7кл
відкритий урок література 7кл
Vova Loboda
 
Візитка Гилюн С.М.
Візитка Гилюн С.М. Візитка Гилюн С.М.
Візитка Гилюн С.М.
pc8kab17ppt
 
2 um b(z)_2019_2
2 um b(z)_2019_22 um b(z)_2019_2
2 um b(z)_2019_2
4book
 
Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2
kreidaros1
 
ткаченко о.в.
ткаченко о.в.ткаченко о.в.
ткаченко о.в.tatyana6221310
 

Similar to укр.літерат. 6 клас для сд учнівword (20)

Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"
 
6 клас літ 06.01.15
6 клас літ 06.01.156 клас літ 06.01.15
6 клас літ 06.01.15
 
1
11
1
 
Вступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиВступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казки
 
153
153153
153
 
федорова в.в.
федорова в.в.федорова в.в.
федорова в.в.
 
Сікун Оксана Валентинівна
Сікун Оксана ВалентинівнаСікун Оксана Валентинівна
Сікун Оксана Валентинівна
 
сухомлинський Василь
сухомлинський Васильсухомлинський Василь
сухомлинський Василь
 
укр.
укр.укр.
укр.
 
департамент освіти і науки
департамент освіти і наукидепартамент освіти і науки
департамент освіти і науки
 
Творчими стежками В.О.Сухомлинського
Творчими стежками В.О.СухомлинськогоТворчими стежками В.О.Сухомлинського
Творчими стежками В.О.Сухомлинського
 
69
6969
69
 
сухомлинський в
сухомлинський всухомлинський в
сухомлинський в
 
81
8181
81
 
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
 
відкритий урок література 7кл
відкритий урок література 7клвідкритий урок література 7кл
відкритий урок література 7кл
 
Візитка Гилюн С.М.
Візитка Гилюн С.М. Візитка Гилюн С.М.
Візитка Гилюн С.М.
 
2 um b(z)_2019_2
2 um b(z)_2019_22 um b(z)_2019_2
2 um b(z)_2019_2
 
Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2
 
ткаченко о.в.
ткаченко о.в.ткаченко о.в.
ткаченко о.в.
 

More from Аня Иванова

08. приказ мон днр от 15.12.2015 № 905 ,,об утв. инструкции по учету соп,,
08.   приказ мон днр от 15.12.2015 № 905 ,,об утв.  инструкции по учету соп,,08.   приказ мон днр от 15.12.2015 № 905 ,,об утв.  инструкции по учету соп,,
08. приказ мон днр от 15.12.2015 № 905 ,,об утв. инструкции по учету соп,,
Аня Иванова
 
04. полож. мон днр от 06.08.2016 № 377 ,,типовое положение об учете детей,,
04.   полож. мон днр от 06.08.2016 № 377 ,,типовое положение об учете детей,,04.   полож. мон днр от 06.08.2016 № 377 ,,типовое положение об учете детей,,
04. полож. мон днр от 06.08.2016 № 377 ,,типовое положение об учете детей,,
Аня Иванова
 
02. закон днр «об образовании» ст. 7 (ч.12, 13)
02.   закон днр «об образовании» ст. 7 (ч.12, 13)02.   закон днр «об образовании» ст. 7 (ч.12, 13)
02. закон днр «об образовании» ст. 7 (ч.12, 13)
Аня Иванова
 
01. конституция днр – ст.36
01.   конституция днр – ст.3601.   конституция днр – ст.36
01. конституция днр – ст.36
Аня Иванова
 
дебатная технология
дебатная технологиядебатная технология
дебатная технология
Аня Иванова
 
дебаты
дебатыдебаты
дебаты
Аня Иванова
 
дебатная технология
дебатная технологиядебатная технология
дебатная технология
Аня Иванова
 
№ 50 организация работы в микрорайоне
№ 50  организация работы в микрорайоне№ 50  организация работы в микрорайоне
№ 50 организация работы в микрорайоне
Аня Иванова
 
№ 357 о кол ном составе обучающихся
№ 357 о кол ном составе обучающихся№ 357 о кол ном составе обучающихся
№ 357 о кол ном составе обучающихся
Аня Иванова
 
учебный план 2017 18
учебный план 2017 18учебный план 2017 18
учебный план 2017 18
Аня Иванова
 
№ 267 об исполнении порядка и типового положения по учету подростков (1)
№ 267  об исполнении порядка и типового положения по учету подростков (1)№ 267  об исполнении порядка и типового положения по учету подростков (1)
№ 267 об исполнении порядка и типового положения по учету подростков (1)
Аня Иванова
 
приказ № 267, 01.08.2017 всеобуч 2017 2018 уч.год
приказ № 267, 01.08.2017 всеобуч 2017 2018 уч.годприказ № 267, 01.08.2017 всеобуч 2017 2018 уч.год
приказ № 267, 01.08.2017 всеобуч 2017 2018 уч.год
Аня Иванова
 
самоанализ школы
самоанализ школысамоанализ школы
самоанализ школы
Аня Иванова
 
стенд гиа-11
стенд   гиа-11стенд   гиа-11
стенд гиа-11
Аня Иванова
 
Prikazmtsp n62 2_531_17092015_0
Prikazmtsp n62 2_531_17092015_0Prikazmtsp n62 2_531_17092015_0
Prikazmtsp n62 2_531_17092015_0
Аня Иванова
 
электронные версии пособий 2017 2018
электронные версии пособий 2017 2018электронные версии пособий 2017 2018
электронные версии пособий 2017 2018
Аня Иванова
 
документ
документдокумент
документ
Аня Иванова
 
Den zdorovya
Den zdorovyaDen zdorovya
Den zdorovya
Аня Иванова
 
Shkolnaya estafeta dlya_uchenikov_3-4_klassov
Shkolnaya estafeta dlya_uchenikov_3-4_klassovShkolnaya estafeta dlya_uchenikov_3-4_klassov
Shkolnaya estafeta dlya_uchenikov_3-4_klassov
Аня Иванова
 

More from Аня Иванова (20)

08. приказ мон днр от 15.12.2015 № 905 ,,об утв. инструкции по учету соп,,
08.   приказ мон днр от 15.12.2015 № 905 ,,об утв.  инструкции по учету соп,,08.   приказ мон днр от 15.12.2015 № 905 ,,об утв.  инструкции по учету соп,,
08. приказ мон днр от 15.12.2015 № 905 ,,об утв. инструкции по учету соп,,
 
04. полож. мон днр от 06.08.2016 № 377 ,,типовое положение об учете детей,,
04.   полож. мон днр от 06.08.2016 № 377 ,,типовое положение об учете детей,,04.   полож. мон днр от 06.08.2016 № 377 ,,типовое положение об учете детей,,
04. полож. мон днр от 06.08.2016 № 377 ,,типовое положение об учете детей,,
 
02. закон днр «об образовании» ст. 7 (ч.12, 13)
02.   закон днр «об образовании» ст. 7 (ч.12, 13)02.   закон днр «об образовании» ст. 7 (ч.12, 13)
02. закон днр «об образовании» ст. 7 (ч.12, 13)
 
01. конституция днр – ст.36
01.   конституция днр – ст.3601.   конституция днр – ст.36
01. конституция днр – ст.36
 
дебатная технология
дебатная технологиядебатная технология
дебатная технология
 
дебаты
дебатыдебаты
дебаты
 
дебатная технология
дебатная технологиядебатная технология
дебатная технология
 
№ 50 организация работы в микрорайоне
№ 50  организация работы в микрорайоне№ 50  организация работы в микрорайоне
№ 50 организация работы в микрорайоне
 
№ 357 о кол ном составе обучающихся
№ 357 о кол ном составе обучающихся№ 357 о кол ном составе обучающихся
№ 357 о кол ном составе обучающихся
 
учебный план 2017 18
учебный план 2017 18учебный план 2017 18
учебный план 2017 18
 
№ 267 об исполнении порядка и типового положения по учету подростков (1)
№ 267  об исполнении порядка и типового положения по учету подростков (1)№ 267  об исполнении порядка и типового положения по учету подростков (1)
№ 267 об исполнении порядка и типового положения по учету подростков (1)
 
приказ № 267, 01.08.2017 всеобуч 2017 2018 уч.год
приказ № 267, 01.08.2017 всеобуч 2017 2018 уч.годприказ № 267, 01.08.2017 всеобуч 2017 2018 уч.год
приказ № 267, 01.08.2017 всеобуч 2017 2018 уч.год
 
самоанализ школы
самоанализ школысамоанализ школы
самоанализ школы
 
стенд гиа-11
стенд   гиа-11стенд   гиа-11
стенд гиа-11
 
Prikazmtsp n62 2_531_17092015_0
Prikazmtsp n62 2_531_17092015_0Prikazmtsp n62 2_531_17092015_0
Prikazmtsp n62 2_531_17092015_0
 
электронные версии пособий 2017 2018
электронные версии пособий 2017 2018электронные версии пособий 2017 2018
электронные версии пособий 2017 2018
 
документ
документдокумент
документ
 
Iosif kobzon
Iosif kobzonIosif kobzon
Iosif kobzon
 
Den zdorovya
Den zdorovyaDen zdorovya
Den zdorovya
 
Shkolnaya estafeta dlya_uchenikov_3-4_klassov
Shkolnaya estafeta dlya_uchenikov_3-4_klassovShkolnaya estafeta dlya_uchenikov_3-4_klassov
Shkolnaya estafeta dlya_uchenikov_3-4_klassov
 

Recently uploaded

Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 

Recently uploaded (10)

Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 

укр.літерат. 6 клас для сд учнівword

  • 1. Щиро вітаю з Новорічними святами та Різдвом Христовим! Пропоную трохи повчитися. 06 січня 2015р. 6 клас Українська література Тема. Ірина Жиленко «Жар – Птиця» Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом І.Жиленко; учити аналізувати поезію «Жар – Птиця», уміти коментувати її зміст, знаходити та пояснювати художні засоби; висловлювати власні роздуми про щастя, агальнолюдські цінності; розвивати культуру зв’язного мовлення, уміння творчо мислити, робити висновки; формувати світогляд учнів; виховувати почуття дружби, уміння бачити красу навколо, цінувати доброту. Тип уроку: засвоєння нових знань. Хід уроку І. Організаційний момент. ІІ. Актуалізація опорних знань. - Що таке казка? Казка - це фольклорний розповідний твір про вигадані, а часом і фантастичні події. - Для чого і з якого метою письменники у своїх творах застосовують реальне та уявне? - Чому боротьба добра і зла є вічною проблемою? - А що ви знаєте про Жар – Птицю – казкову істоту? - У якій народній казці ви вже читали про цього птаха? - А що вам відомо про Новорічні свята? ІІІ. Мотивація навчальної діяльності . Повідомлення теми, мети та завдань уроку. ІV.Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу. 1.Ознайомтеся з життям та творчістю І.В.Жиленко за підручником (стор…..) 2.Виразно прочитайте твір І.Жиленко «Жар – Птиця» Зверніть увагу на визначення і запишіть їх у зошит. Тема: зображення Жар – Птиці, яка, перебуваючи у клітці, а потім покинувши її, освітила все довкола у столиці і принесла людям радість і щастя. Ідея: возвеличення краси екзотичного птаха, який робить усіх радісними, веселими; засудження заздрості. Композиція: поезія побудована як протиставлення доброго і злого, радісного і лютого. Експозиція: покинувши чарівницю через відчинені дверцята клітки, Жар – Птиця на волі освітлює “казково столицю” Зав’язка: радість люду від світла Жар – Птиці, заздрість ґави птаху. Кульмінація: чудесний птах “простудився трішки”, його лікування. Розв’язка: сподівання на швидке одужання Жар –Птиці, сподівання, що вона принесе “новорічну радість” усім людям. 3.Дайте відповіді (усно) на наступні запитання. - Де і в яких умовах жила Жар – птиця? - Чому птах покинув чарівницю?Як люди сприйняли його появу? - А як поводиться ґава?Як вона себе називає? - Чому “скрекотняву” ґаву поетеса називає лютою? - Через що у людей “посмутніли лиця”? - Що трапилося із Жар - птицею?Як про це сказано у творі? - Що необхідно робити, щоб не захворіти узимку? - Як ви думаєте,чому люди не байдужі до того,що трапилося з Жар – Птицею? - А як ви ставитесь до птахів узимку?Для чого ми повинні їм допомагати?
  • 2. - Як ви розумієте народну мудрість: “Не лови ґав”? 4.Характеристика героїв твору. 1) Жар – птиця: “золота”, “очі - намистинки”, “чудесна”, “непристойно яскрава”, “нескромна птиця”, “птаха екзотична,південна,до снігів незвична”, чита “ Барвінок” і “Мурзилку”, “клює родзинки”,п’є молоко. 2) Ґава: “трьохсотлітня”, “старезна,без ока”, “кульгава”,у неї “люта стрекотня”,заздрі- сна,підступна,називає себе Павою. 5. Самостійна робота. - Знайдіть і запишіть художні засоби: Епітети: “золота,чудесна жар - птиця”, …. Порівняння: …. Метафори: …. Повтори:… Риторичні запитання: …. Риторичні оклики: ... V.Підсумки уроку. Дайте відповідь на тестові запитання: 1. Як описано Паву у вірші «Жар-Птиця»? А непристойно яскрава, з очима-намистинками Б старезна, без ока, та ще й кульгава В екзотична, до снігів незвична Г золота, на місяць схожа 2. Якими негативними рисами наділена Пава у вірші Жиленко «Жар-Птиця»? 3. Чи можна вірш «Жар-Птиця» назвати казкою? Чому? 4. Чого навчає людину вірш «Жар-Птиця»? VI.Самооцінка. VII. Домашнє завдання. Виразно читати поезію І.Жиленко,коментувати її зміст, знаходити і пояснювати приклади художніх засобів, дописати самостійну роботу. 08 січня 2015 р. 6 клас Українська література Тема. Ірина Жиленко “Підкова”, “Гном у буфеті”. Мета: поглибити знання учнів про життєвий та творчий шлях І.Жиленко; уміти коментувати зміст творів поетеси, знаходити та пояснювати художні засоби; висловлювати власні роздуми про щастя, загальнолюдські цінності; розвивати культуру зв’язного мовлення, уміння творчо мислити, робити висновки; формувати світогляд учнів; виховувати почуття дружби, уміння бачити красу навколо, цінувати доброту. Тип уроку: засвоєння нових знань Хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Перевірка д/з. - Які почуття у вас викликає Жар – Птиця?Чому “хороше жити під сонцем Жар – Птиці?” - Як ви вважаєте, кого уособлює в собі Ґава? - Яка основна думка твору? - Чого навчає нас дана поезія? ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.Повідомлення теми, мети та завдань уроку. ІV.Сприйняття і засвоєння учнями навчально матеріалу. 1. Опрацювання програмових творів І.Жиленко“Підкова” 2.Виразне читання твору
  • 3. 3.Аналіз поезії - Яка тема твору? Ідея? Основна думка? - Перекажіть зміст поезії. 4.Охарактеризуйте героїв твору (Лірична героїня вірить у силу чарівних речей, мрійниця, фантазерка, порядна, відповідальна) 5.Бесіда за змістом - Опишіть красу зимової природи. Як про це сказано у творі? - Згадайте, яким ви бачили сніг взимку за сонячної погоди? - Якою у творі побачили підкову? - Яке враження справила підкова на оточуючих? - З яким проханням звернулась лірична героїня твору до підкови? - Чому діти вірили у чарівність підкови? - Що свідчить бажання дівчини повернути підкову Діду Морозу? - Чи здійснюються бажання, які ви загадуєте на Новий рік? - За що ви любите це свято? - А що необхідно зробити для обов’язкового здійсненя наших мрій? - Чим ця поезія пов’язана з поезією “Жар – Птиця”, яку розглядали на попередньому уроці? 6.Самостійна робота. 7.Виразне читання та аналіз твору “Гном у буфеті”. - Яка тема поезії? Основна думка твору? - Охарактеризувати образ гнома за планом. 8.План характеристики образу гнома. 1.Давній мешканець людського будинку. 2.Обов’язки гнома: а) гукав пустунам: “Ая – яй!”; б) слухняним давав шоколадки; в) золотить на свято сервізи; г) нашіптує дітям казки. 3.Риси характеру: а) чемний; б) працьовитий; в) відповідальний; г) вихований; д) вміє підтримувати дружні стосунки; е) полюбляє смачно поїсти і солодко поспати. 4.Гном – франтом 5.Значення образу гнома для виховання не одного покоління дітей. 9.Бесіда за змістом поезії. - Хто такі гноми? Що ви про них знаєте? - Як поетеса ставиться до гнома? - Чому гнома вважали сімейною реліквією? - Як гном виховує малят?Як про це сказано у творі? - Що любить смакувати гном? Як це його характеризує? - Хто і для чого навчив гнома чемним манерам? - Які звуки у буфеті свідчать про наявність у ньому гнома? - За що діти люблять гнома? - Чого навчає нас ця поезія? 10.Самостійна робота. Визначити групи художніх засобів, ужитих у поезії, з’ясувати їхню роль у творі. Епітет: …. Метафора:….. Риторичні оклики:…... 11.Гра “Заповни анкету”( за віршем І.Жиленко “Гном у буфеті”.
  • 4. Анкета Ім’я Вік Зовнішність Занятя Уподобання Друзі Риси характеру - Яка ж основна думка поезії? 12. Скласти твір – мініатюру “У чому чаруюча краса дивосвіту? (за твором І.Жиленко) V.Підсумок уроку. Гра “Хто швидше?” Із чого була зроблена підкова? Скільки роззяв дивилися на підкову? Куди зібралася поїхати лірична героїня вірша “Підкова”? Що дав гном слухняним дітям? Як гном готується до свят? У кого гном навчився чемних манер? Як гном розважає дітей у довгі засніжені ночі? VІ.Самооцінювання навчальної діяльності . Рефлексія. 1. У вірші «Підкова» події відбуваються А узимку Б навесні В улітку Г восени 2. Гном з вірша «Гном у буфеті» любить спати А у фарфоровому сервізі Б за буфетними шибками В у музикальній скриньці Г серед різних вазочок 3. Що означає прикмета знайти підкову? 4. Знайдіть приклад персоніфікації у вірші "Підкова". 5. Що більше зачарувало роззяв: золота підкова чи сніг, що світився різними кольорами? Як це характеризує роззяв? 6. Добрим чи злим ви уявляєте старого гнома з вірша "Гном у буфеті»? З чого це видно? 7. Яка з ілюстрацій до віршів І. Жиленко вам найбільше сподобалася? Чим саме? VІІ. Домашнє завдання. Виразно читати одну з поезій І.Жиленко. Намалювати ілюстрацію до одного з творів. Поміркуйте над запитанням, що таке щастя.- Достатній рівень. Запишіть свої думки в робочий зошит( 5-7речень ) проілюструвавши їх прикладами з віршів І. Жиленко.- Високий рівень.