SlideShare a Scribd company logo
1 of 13
Відділ освіти Дніпропетровської міської ради
КЗО «середня загальноосвітня школа № 62»
Бінарний урок з математики та біології
У 7 класі
« Математика та вітаміни»
Підготували :
вчитель біології
Поліщук Наталія Ігорівна
вчитель математики
Гладка Наталія Кирилівна та
КЗО СЗШ № 62
2016-2017 н. р.
1
Тема уроку: « Математика і вітаміни»
Мета уроку:
- закріпити уміння розв’язувати задачі на вирази , степені, відношення і
пропорції; розкрити значення вітамінів С і Є для здоров`я людини;
навчити учнів застосовувати знання на практиці;
- розвивати обчислювальні навички, пізнавальний інтерес учнів,
розширювати кругозір, розвивати вміння обґрунтовувати свою думку,
розширювати валеологічні знання учнів;
- виховувати взаємоповагу, уважність, прагнення досягти мети;
сприяти розвитку здоров’язбережувальних компетентностей учнів
через використання інтерактивних методів навчання.
Обладнання: презентація до уроку, ватмани, фломастери або олівці, робочі
картки для учнів, картки з завданнями на групи, смайли, кошик з
фруктами для учнів , квашена капуста та соняшникова олія для
демонстрації .
Хід уроку
1 етап (Організація класу)
Слова учителя математики
- Доброго дня, хлопці! Сьогодні гарний день, тож подаруймо посмішку
один одному і присутнім гостям. Пам'ятайте, що посмішка має
дивовижну властивість : вона збагачує тих, хто її отримує, і не робить
біднішими тих, хто її дарує.
Вона триває мить, а в пам'яті, часом, залишається назавжди. Від неї
добре, тепло,
підвищується настрій і працездатність. Отже, давайте з гарним
настроєм
працювати на нашому уроці. Сьогодні наш урок буде особливим,
разом із нами
сьогодні буде працювати і ваш учитель біології.
Слова учителя біології
- Щоб наша робота на уроці була плідною та успішною, ми одразу
озвучимо правила, за якими будемо працювати . На ваших столах для
кожного лежить робочий лист. На цьому листі ви побачите завдання з
математики і біології, які необхідно виконати протягом уроку. Працювати
будете прямо в листку, попередньо підписавши його. Якщо ви правильно
виконали всі завдання у робочому листку – ви вже заробили 7 балів за урок.
Але це не все. У куточку вашого робочого листа ви бачите пусту клітинку.
Протягом уроку за вашу активну роботу та правильні відповіді ви будете
отримувати смайли ( в нашому випадку, шоколадні монетки). Наприкінці
уроку кожен з вас підрахує кількість смайликів у себе і запише їх кількість у
2
вільну клітинку вашого робочого листа. Кількість смайлів може суттєво
вплинути на вашу оцінку за роботу на уроці.
2 етап (Актуалізація опорних знань)
Слова учителя математики
- Якою темою ми з вами займались протягом останнього часу?
( Учні відповідають)
1 слайд з питаннями :
Пригадаємо вивчене
• - Що називається степенем числа а з натуральним
показником, більшим за 1?
• - Чому дорівнює перший степінь будь-якого числа?
• - Як перемножити степені з однаковими основами?
• аn:am=an+m
• - Як поділити степені з однаковими основами?
• аn:am=an-m
• - Як піднести степінь до степеня?
• (am)n=amn
• - Як піднести до степеня добуток кількох
множників?
• (ab)n = an * bn
- Що називається степенем числа а з натуральним показником, більшим за
1?
- Чому дорівнює перший степінь будь-якого числа?
- Як перемножити степені з однаковими основами?
- Як поділити степені з однаковими основами?
- Як піднести степінь до степеня?
- Як піднести до степеня добуток кількох множників?
( Учні відповідають на кожне питання , після відповідей учнів правильні
відповіді виводяться на екран. За правильні відповіді учням протягом
всього уроку видаються смали, кількість яких учні впишуть у робочі
листки наприкінці уроку. Кількість смаглів вплине на оцінку за урок.)
3 етап (Перебіг уроку)
Слова учителя математики
- Діти! Чи не виникала у вас думка про те, що математика - це нудна
наука про числа, формули, розрахунки? Думаю, що такі думки хоча б
іноді виникали у багатьох. Але сьогодні ми з вашим учителем біології
переконаємо вас у протилежному і продемонструємо, скільки
3
корисної практичної інформації може дати вам математика.
Подивіться зараз на екран.
2 слайд ( на екран виводиться незакінчений вислів)
МАТЕМАТИКА І …………
Слова учителя математики
- Ви бачите перед собою незакінчене речення. «Математика і……..».
Щоб дізнатися , якого саме слова не вистачає, вам необхідно зробити
певні розрахунки . Попрацюйте зараз у ваших робочих листках.
Капітан тієї групи, яка першою вирішить завдання, піднімає руку.
3 слайд ( на екран виводяться математичні завдання),
(Діти вирішують математичні завдання і отримують відповіді. )
Вирішить завдання
4
Слова учителя математики
- Скажіть будь ласка, хлопці, а якими математичними правилами ви
користувались для виконання цих вправ?
(Діти відповідають, після цього на екран виводиться слайд з необхідними
математичними правилами. )
3 слайд ( на екран виводяться математичні правила)
Якими математичними правилами ви
користувались для вирішення цих завдань?
• Поняття спепеня
• Дії над степенями
• Порядок виконання дій
• Правила виконання дій над десятковими дробами
• Розподільний закон множення відносно
додавання та віднімання
• Зведення подібних членів
• Тотожні перетворення виразів
• Числові і буквенні вирази
• Знаходження значень числових і буквенних
виразів при заданих значення змінних
• Дії з раціональними числами
Слова учителя математики
5 слайд ( на екран виводиться таблиця відповідності)
Таблиця відповідності
АІНМІВТ
12004- 232764
- А тепер подивіться на таблицю відповідності і складіть ,нарешті,
зашифроване слово.
5
(Учні вирішують завдання і отримують слово «вітаміни»)
Слова учителя математики
- Діти! Ми отримали слово, яке буде другим ключовим а нашому уроці.
І я з задоволенням передаю слово учителю біології.
6слайд ( на екрані виводиться повне словосполучення)
.
МАТЕМАТИКА І
ВІТАМІНИ
7слайд ( на екрані виводиться переклад слова вітаміни з латині)
Слова учителя біології
- Хлопці, зараз я розповім вам трішки нового для вас матеріалу, а ви не
просто слухаєте мене, а й не забуваєте працювати з вашими робочими
листками.
Розповідь учителя біології
- У 1911-1912 роках польський учений Казимир Функ в ході певних
експериментів виділив унікальний препарат з висівок та назвав його
вітаміном. Вчений довів, що цей препарат позитивно вливає ріст и розвиток
лабораторних тварин. З того часу і почалось активне вивчення вітамінів.
На латині слово вітамін перекладається як «речовини життя».
6
Вітаміни – це речовини з високою
біологічною активністю, для організму
необхідні лічені мг цих речовин
• Вітаміни - повинні надходити з
навколишнього середовища разом з
харчовими продуктами.
• На сьогоднішній день відомо
близько 20 речовин, які відносяться
до вітамінів.
- З'ясувалось, що вітаміни - це сполуки, які не синтезуються організмом, або
утворюються в мізерній кількості, тому повинні надходити з навколишнього
середовища разом з харчовими продуктами.
Крім цього, вітаміни – це речовини з високою біологічною активністю
На сьогоднішній день відомо близько 20 речовин, які відносяться до
вітамінів і діляться на дві групи: жиророзчинні ( вітаміни А, К, Д, Е, та ін.) та
водорозчинні ( вітаміни групи В та С).
8слайд ( на екрані виводиться схема водо і жиророзчинних вітамінів)
ВІТАМІНИ діляться на дві
групи:
жиророзчинні
• ( вітаміни А, К, Д, Е,
та інші)
водорозчинні
( вітаміни групи В та
С).
7
- Слова учителя біології
- Кожен вітамін має свою хімічну формулу та у звя'зку з цим має і свій
особливий вплив на організм людини. Вітаміни містяться у різних продуктах
харчування в неоднаковій кількості. Нестача або надлишок вітаміну
призводить до порушення функціонування всього організму. Щоб бути
здоровим необхідно знати , які продукти та у якій кількості необхідно
вживати, щоб отримати денну норму вітамінів. В цьому як раз і допоможе
вам математика.
Зараз кожна з ваших груп виконає чергове завдання. Двом групам
дістанеться завдання з математики, ( хлопці вирішують задачі), а двом – з
біології ( хлопці опрацьовують уривок тексту про вітаміни, складають схеми
на ватмані та потім розповідають про те, чого дізнались, іншим). Протягом
п'яти хвилин ви виконуєте своє завдання, час пішов.
(Групи тягнуть завдання та приступають до його виконання)
В І Т А М І Н
ПО закінченні часу виступає 1 група, розповідає іншим про вітамін С
9слайд ( на екрані виводяться відомості про вітамін С)
Слова учителя математики
- А тепер давайте запросимо хлопців, які вирішували задачу про
легкодоступне нам всім джерело вітаміну С - капусту
Виступає дуга група, що вирішувала задачу про капусту.
8
10 слайд (на екран виводиться задача про вітамін С і капусту)
Задача№1
• Капуста , яку засолили , втрачає
20% своєї ваги. Чи достатньо буде
12 кг свіжої капусти, щоб отримати
10 кг квашеної капусти?
Слова учителя біології
- Зверніть увагу, що денна норма вітаміну С складає 60 м г. Щоб отримати
денну норму вітаміну С людині треба з'їсти 200 грамів квашеної капусти.
11 слайд ( на екран виводиться довідка про вітамін С)
• Зверніть увагу, що денна норма
вітаміну С складає 60 м г.
• Щоб отримати денну норму
вітаміну С людині треба з'їсти
приблизно 200 грамів квашеної
капусти.
- Щоб ви собі розуміли , скільки це, подивіться зараз сюди .
( вчитель показує 200 грамів квашеної капусти в тарілці)
9
- А якщо ще цю капусту приправити олією, ми з вами отримаємо і дуже
необхідний нам вітамін Е. Зараз ваші товариші поближче познайомлять вас з
цим вітаміном.
Виступає 3 група учнів, розповідає іншим про вітамін Е
12 слайд ( на екрані виводяться відомості про вітамін Е)
В І Т А М І Н
Та як ви вже знаєте, для кожного вітаміну існує своя добова норма вживання.
Давайте запросимо хлопців, про вітамін Е що вирішували задачу
Слова учителя математики
Задача№2
• Маса вітаміна С , яка щоденно
необхідна людині , відноситься до
маси вітаміна Е, як 4:1. Яку
кількість вітаміну Е необхідно
споживати людині за добу, якщо
потреба у вітаміні С за добу
складає 60 мг?
10
Виступає 4 група учнів, вирішувала задачу про вітамін Е
13слайд (на екран виводиться задача про вітамін Е)
Слова учителя біології
- Подивіться на цю пробірку в моїх руках ( демонструє пробірку з олією) .
Така кількість соняшникової олії містить денну норму вітаміну Е. Якщо
додати до 200 гр. квашеної капусти 40-50 мл соняшникової олії, ми
отримаємо з вами чудовий недорогий салат та добову дозу вітамінів С та Е,
підтримаємо своє здоров'я та красу.
Слова учителя біології
- Дорогі діти, сьогодні ми з вами вкотре побачили, як пов'язані між собою
природничі науки, як можна використовувати в повсякденному житті знання
, що ви отримуєте в школі.
Слова учителя математики
14слайд (на екран виводиться зображення яблук)
- А ваші батьки також потурбувались про вітамінну підтримку для вас і
передали цілий кошик яблук. Після уроку кожен з вас підійде за яблучком.
Адже у яблуках містяться не тільки вітаміни С та Е, а ще й вітаміни групи В,
вітамін А та величезна кількість корисних мікроелементів.
Слова учителя біології
- Наш з вами урок поступово добігає кінця і зараз ми з вами дізнаємось,
наскільки корисним він був для вас. На ваших робочих листках, в яких ви
працювали протягом уроку, є словосполучення, які вам необхідно
доповнити.
11
4 етап (Рефлексія)
15 слайд (на екран виводяться словосполучення для рефлексії)
• - тепер я знаю …………………………
• - тепер я розумію………………………
• - тепер я навчився…………………
• - тепер я буду використовувати…..
- тепер я знаю
- тепер я розумію
- тепер я навчився
- тепер я буду використовувати.
Слова учителя математики
- хлопці, тепер кожна група озвучить свої думки. 1 група розкаже, що ви
знаєте нового після уроку, 2 група – чого навчилися протягом уроку, 3 група
– що зрозуміли на уроці, 4 група – що ж ви можете використати з цього
уроку в реальному житті.
Слова учителя біології
- Підрахуйте свої смайли, які ви заробили протягом уроку та впишіть їх
кількість у куточок вашого робочого листка. Нагадую, що повністю
правильно заповнений робочий листок уроку оцінюється в 7 балів,
кожен ваш смайл – це 1 додатковий бал до вашої оцінки. Всі вписали
кількість смайликів? Тоді зараз я пройду і зберу ваші робочі листки.
15 слайд (на екран виводиться домашнє завдання)
Слова учителя математики
- Запишіть домашнє завдання, яке перед вами на екрані
12
13

More Related Content

What's hot

Задачі на знаходження четвертого пропорційного.
Задачі на знаходження четвертого пропорційного.Задачі на знаходження четвертого пропорційного.
Задачі на знаходження четвертого пропорційного.Електронні книги Ранок
 
14107 конспект уроку 5 клас семінар
14107 конспект уроку 5 клас семінар14107 конспект уроку 5 клас семінар
14107 конспект уроку 5 клас семінарurvlan
 
Методика навчання розв'язування задач в 4-му класі: складені задачі, що міс...
Методика навчання розв'язування задач в 4-му класі: складені задачі, що міс...Методика навчання розв'язування задач в 4-му класі: складені задачі, що міс...
Методика навчання розв'язування задач в 4-му класі: складені задачі, що міс...Електронні книги Ранок
 
Презентація:Числові вирази
Презентація:Числові виразиПрезентація:Числові вирази
Презентація:Числові виразиsveta7940
 
Методика навчання розвязування задач на рух. Методика вивчення площі фігур.
Методика навчання розвязування задач на рух.  Методика вивчення площі фігур.Методика навчання розвязування задач на рух.  Методика вивчення площі фігур.
Методика навчання розвязування задач на рух. Методика вивчення площі фігур.Електронні книги Ранок
 
№12 алгоритми з розгалуженням
№12 алгоритми з розгалуженням№12 алгоритми з розгалуженням
№12 алгоритми з розгалуженнямOlga Sokolik
 
Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійне...
Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійне...Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійне...
Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійне...Електронні книги Ранок
 
Oporni shemi prostih zadac
Oporni shemi prostih zadacOporni shemi prostih zadac
Oporni shemi prostih zadace-ranok e-ranok
 
Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійн...
 Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійн... Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійн...
Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійн...Електронні книги Ранок
 
Презентація на урок математики. Учитель року
Презентація на урок математики. Учитель рокуПрезентація на урок математики. Учитель року
Презентація на урок математики. Учитель рокуtmanoylo
 
порівняння чисел математика
порівняння чисел математикапорівняння чисел математика
порівняння чисел математикаolenafab
 
Практичне застосування математики у моєму житті
Практичне застосування математики у моєму життіПрактичне застосування математики у моєму житті
Практичне застосування математики у моєму життіsveta7940
 
Складання таблиці множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різног...
Складання таблиці множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різног...Складання таблиці множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різног...
Складання таблиці множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різног...Ковпитська ЗОШ
 
математика число 10
математика число 10математика число 10
математика число 10olenafab
 

What's hot (20)

Задачі на знаходження четвертого пропорційного.
Задачі на знаходження четвертого пропорційного.Задачі на знаходження четвертого пропорційного.
Задачі на знаходження четвертого пропорційного.
 
14107 конспект уроку 5 клас семінар
14107 конспект уроку 5 клас семінар14107 конспект уроку 5 клас семінар
14107 конспект уроку 5 клас семінар
 
Підготовка до ЗНО з математики
Підготовка до ЗНО з математикиПідготовка до ЗНО з математики
Підготовка до ЗНО з математики
 
Методика навчання розв'язування задач в 4-му класі: складені задачі, що міс...
Методика навчання розв'язування задач в 4-му класі: складені задачі, що міс...Методика навчання розв'язування задач в 4-му класі: складені задачі, що міс...
Методика навчання розв'язування задач в 4-му класі: складені задачі, що міс...
 
Презентація:Числові вирази
Презентація:Числові виразиПрезентація:Числові вирази
Презентація:Числові вирази
 
Методика навчання розвязування задач на рух. Методика вивчення площі фігур.
Методика навчання розвязування задач на рух.  Методика вивчення площі фігур.Методика навчання розвязування задач на рух.  Методика вивчення площі фігур.
Методика навчання розвязування задач на рух. Методика вивчення площі фігур.
 
№12 алгоритми з розгалуженням
№12 алгоритми з розгалуженням№12 алгоритми з розгалуженням
№12 алгоритми з розгалуженням
 
самоосвіта заболотня а. л.
самоосвіта заболотня а. л.самоосвіта заболотня а. л.
самоосвіта заболотня а. л.
 
Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійне...
Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійне...Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійне...
Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійне...
 
урок
урокурок
урок
 
Oporni shemi prostih zadac
Oporni shemi prostih zadacOporni shemi prostih zadac
Oporni shemi prostih zadac
 
Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійн...
 Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійн... Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійн...
Ділення на двоцифрове число. Методика навчання розвязування задач на подвійн...
 
Презентація на урок математики. Учитель року
Презентація на урок математики. Учитель рокуПрезентація на урок математики. Учитель року
Презентація на урок математики. Учитель року
 
порівняння чисел математика
порівняння чисел математикапорівняння чисел математика
порівняння чисел математика
 
1
11
1
 
23
2323
23
 
Практичне застосування математики у моєму житті
Практичне застосування математики у моєму життіПрактичне застосування математики у моєму житті
Практичне застосування математики у моєму житті
 
Складання таблиці множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різног...
Складання таблиці множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різног...Складання таблиці множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різног...
Складання таблиці множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різног...
 
математика число 10
математика число 10математика число 10
математика число 10
 
Задачi на знаходження невiдомих (1 частина )
Задачi на знаходження невiдомих (1 частина )Задачi на знаходження невiдомих (1 частина )
Задачi на знаходження невiдомих (1 частина )
 

Viewers also liked

презентація до уроку у 6 класі "Умови,необхідні для проростання насінини"
презентація до уроку у  6 класі "Умови,необхідні для проростання насінини"презентація до уроку у  6 класі "Умови,необхідні для проростання насінини"
презентація до уроку у 6 класі "Умови,необхідні для проростання насінини"Наталья Полищук
 
план конспект уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
план   конспект уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"план   конспект уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
план конспект уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"Наталья Полищук
 
презентация до уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
презентация  до уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"презентация  до уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
презентация до уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"Наталья Полищук
 
Короткий орієнтовний план --конспект до уроку "Зоровий аналізатор"
Короткий орієнтовний план --конспект до уроку "Зоровий аналізатор"Короткий орієнтовний план --конспект до уроку "Зоровий аналізатор"
Короткий орієнтовний план --конспект до уроку "Зоровий аналізатор"Наталья Полищук
 
урок з біології у 6 класі "Умови, необхідні для проростання насінини
урок з біології у  6 класі "Умови, необхідні для проростання насіниниурок з біології у  6 класі "Умови, необхідні для проростання насінини
урок з біології у 6 класі "Умови, необхідні для проростання насіниниНаталья Полищук
 
презентація до уроку "Будова і функції шкіри"
презентація до уроку "Будова і функції шкіри"презентація до уроку "Будова і функції шкіри"
презентація до уроку "Будова і функції шкіри"Наталья Полищук
 
Презентація до уроку "Зоровий аналізатор"
Презентація до уроку "Зоровий аналізатор"Презентація до уроку "Зоровий аналізатор"
Презентація до уроку "Зоровий аналізатор"Наталья Полищук
 
екологічне виховання кзозосш №62 борщова наталія ігорівна копия
екологічне виховання кзозосш №62 борщова наталія ігорівна   копияекологічне виховання кзозосш №62 борщова наталія ігорівна   копия
екологічне виховання кзозосш №62 борщова наталія ігорівна копияНаталья Полищук
 
доцільність використання презентацій
доцільність використання презентаційдоцільність використання презентацій
доцільність використання презентаційНаталья Полищук
 
Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...
Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...
Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...Наталья Полищук
 
педрада
педрадапедрада
педрадаD B
 
очеретянка велика птах року 2015
очеретянка велика птах року 2015очеретянка велика птах року 2015
очеретянка велика птах року 2015Наталья Полищук
 
Проектна робота - призер обласного екологічного конкурсу "Біощит"
Проектна робота - призер обласного екологічного конкурсу "Біощит"Проектна робота - призер обласного екологічного конкурсу "Біощит"
Проектна робота - призер обласного екологічного конкурсу "Біощит"Наталья Полищук
 
моя батьківщина україна.заповідними стежками дніпропетровщини
моя батьківщина   україна.заповідними стежками дніпропетровщинимоя батьківщина   україна.заповідними стежками дніпропетровщини
моя батьківщина україна.заповідними стежками дніпропетровщиниНаталья Полищук
 
блакитна синиця птах року 2011
блакитна синиця   птах року 2011блакитна синиця   птах року 2011
блакитна синиця птах року 2011Наталья Полищук
 
проект - переможець Всеукраїнської акції "Птах року 2014 серпокрилець"
проект - переможець Всеукраїнської акції "Птах року 2014  серпокрилець"проект - переможець Всеукраїнської акції "Птах року 2014  серпокрилець"
проект - переможець Всеукраїнської акції "Птах року 2014 серпокрилець"Наталья Полищук
 
Проектна робота, виконана в рамках Всеукраїнської акції "Птах року 2011- Блак...
Проектна робота, виконана в рамках Всеукраїнської акції "Птах року 2011- Блак...Проектна робота, виконана в рамках Всеукраїнської акції "Птах року 2011- Блак...
Проектна робота, виконана в рамках Всеукраїнської акції "Птах року 2011- Блак...Наталья Полищук
 
Проектна робота - переможець,виконана до Всеукраїнської акції "Птах року 201...
Проектна робота - переможець,виконана  до Всеукраїнської акції "Птах року 201...Проектна робота - переможець,виконана  до Всеукраїнської акції "Птах року 201...
Проектна робота - переможець,виконана до Всеукраїнської акції "Птах року 201...Наталья Полищук
 

Viewers also liked (20)

презентація до уроку у 6 класі "Умови,необхідні для проростання насінини"
презентація до уроку у  6 класі "Умови,необхідні для проростання насінини"презентація до уроку у  6 класі "Умови,необхідні для проростання насінини"
презентація до уроку у 6 класі "Умови,необхідні для проростання насінини"
 
план конспект уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
план   конспект уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"план   конспект уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
план конспект уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
 
презентация до уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
презентация  до уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"презентация  до уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
презентация до уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
 
Короткий орієнтовний план --конспект до уроку "Зоровий аналізатор"
Короткий орієнтовний план --конспект до уроку "Зоровий аналізатор"Короткий орієнтовний план --конспект до уроку "Зоровий аналізатор"
Короткий орієнтовний план --конспект до уроку "Зоровий аналізатор"
 
урок з біології у 6 класі "Умови, необхідні для проростання насінини
урок з біології у  6 класі "Умови, необхідні для проростання насіниниурок з біології у  6 класі "Умови, необхідні для проростання насінини
урок з біології у 6 класі "Умови, необхідні для проростання насінини
 
презентація до уроку "Будова і функції шкіри"
презентація до уроку "Будова і функції шкіри"презентація до уроку "Будова і функції шкіри"
презентація до уроку "Будова і функції шкіри"
 
Презентація до уроку "Зоровий аналізатор"
Презентація до уроку "Зоровий аналізатор"Презентація до уроку "Зоровий аналізатор"
Презентація до уроку "Зоровий аналізатор"
 
птах року 2012 одуд
птах року  2012 одудптах року  2012 одуд
птах року 2012 одуд
 
екологічне виховання кзозосш №62 борщова наталія ігорівна копия
екологічне виховання кзозосш №62 борщова наталія ігорівна   копияекологічне виховання кзозосш №62 борщова наталія ігорівна   копия
екологічне виховання кзозосш №62 борщова наталія ігорівна копия
 
доцільність використання презентацій
доцільність використання презентаційдоцільність використання презентацій
доцільність використання презентацій
 
портфоліо борщова н. і копия
портфоліо борщова н. і   копияпортфоліо борщова н. і   копия
портфоліо борщова н. і копия
 
Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...
Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...
Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...
 
педрада
педрадапедрада
педрада
 
очеретянка велика птах року 2015
очеретянка велика птах року 2015очеретянка велика птах року 2015
очеретянка велика птах року 2015
 
Проектна робота - призер обласного екологічного конкурсу "Біощит"
Проектна робота - призер обласного екологічного конкурсу "Біощит"Проектна робота - призер обласного екологічного конкурсу "Біощит"
Проектна робота - призер обласного екологічного конкурсу "Біощит"
 
моя батьківщина україна.заповідними стежками дніпропетровщини
моя батьківщина   україна.заповідними стежками дніпропетровщинимоя батьківщина   україна.заповідними стежками дніпропетровщини
моя батьківщина україна.заповідними стежками дніпропетровщини
 
блакитна синиця птах року 2011
блакитна синиця   птах року 2011блакитна синиця   птах року 2011
блакитна синиця птах року 2011
 
проект - переможець Всеукраїнської акції "Птах року 2014 серпокрилець"
проект - переможець Всеукраїнської акції "Птах року 2014  серпокрилець"проект - переможець Всеукраїнської акції "Птах року 2014  серпокрилець"
проект - переможець Всеукраїнської акції "Птах року 2014 серпокрилець"
 
Проектна робота, виконана в рамках Всеукраїнської акції "Птах року 2011- Блак...
Проектна робота, виконана в рамках Всеукраїнської акції "Птах року 2011- Блак...Проектна робота, виконана в рамках Всеукраїнської акції "Птах року 2011- Блак...
Проектна робота, виконана в рамках Всеукраїнської акції "Птах року 2011- Блак...
 
Проектна робота - переможець,виконана до Всеукраїнської акції "Птах року 201...
Проектна робота - переможець,виконана  до Всеукраїнської акції "Птах року 201...Проектна робота - переможець,виконана  до Всеукраїнської акції "Птах року 201...
Проектна робота - переможець,виконана до Всеукраїнської акції "Птах року 201...
 

Similar to урок математика биология

Елементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиЕлементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиsveta7940
 
конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)
конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)
конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)Cshkilniy
 
семінар фізика
семінар фізикасемінар фізика
семінар фізикаninaripna
 
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...VsimPPT
 
урок математики.таблиці множення та ділення на 2 і 3.
урок математики.таблиці множення та ділення на 2 і 3.урок математики.таблиці множення та ділення на 2 і 3.
урок математики.таблиці множення та ділення на 2 і 3.qqwsaqwsa
 
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5Andrey Goroshko
 
розвиток логічного мислення на уроках маткматики в початкових класах
розвиток  логічного  мислення  на  уроках  маткматики  в  початкових  класахрозвиток  логічного  мислення  на  уроках  маткматики  в  початкових  класах
розвиток логічного мислення на уроках маткматики в початкових класахNata Благій
 
Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"
Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"
Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"HelenDz
 
Heometriia 8-klas-ister-2021
Heometriia 8-klas-ister-2021Heometriia 8-klas-ister-2021
Heometriia 8-klas-ister-2021kreidaros1
 
Підручник Геометрія 8 клас О.С. Істер (2021 рік)
Підручник Геометрія 8 клас О.С. Істер (2021 рік) Підручник Геометрія 8 клас О.С. Істер (2021 рік)
Підручник Геометрія 8 клас О.С. Істер (2021 рік) 12Балів ГДЗ
 

Similar to урок математика биология (20)

Урок 12
Урок 12Урок 12
Урок 12
 
Конпект уроку (1).pdf
Конпект уроку (1).pdfКонпект уроку (1).pdf
Конпект уроку (1).pdf
 
5 уроків
5  уроків5  уроків
5 уроків
 
кисыль
кисылькисыль
кисыль
 
кисыль
кисылькисыль
кисыль
 
Елементи прикладної математики
Елементи прикладної математикиЕлементи прикладної математики
Елементи прикладної математики
 
конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)
конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)
конспект уроку звичайні дроби і дії над ними (1)
 
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотківВідсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
 
семінар фізика
семінар фізикасемінар фізика
семінар фізика
 
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
 
272,23.doc
272,23.doc272,23.doc
272,23.doc
 
урок математики.таблиці множення та ділення на 2 і 3.
урок математики.таблиці множення та ділення на 2 і 3.урок математики.таблиці множення та ділення на 2 і 3.
урок математики.таблиці множення та ділення на 2 і 3.
 
220
220220
220
 
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5
 
розвиток логічного мислення на уроках маткматики в початкових класах
розвиток  логічного  мислення  на  уроках  маткматики  в  початкових  класахрозвиток  логічного  мислення  на  уроках  маткматики  в  початкових  класах
розвиток логічного мислення на уроках маткматики в початкових класах
 
Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"
Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"
Конспект уроку "Подібні члени многочлена та їх зведення"
 
конспекти уроків
конспекти уроківконспекти уроків
конспекти уроків
 
Heometriia 8-klas-ister-2021
Heometriia 8-klas-ister-2021Heometriia 8-klas-ister-2021
Heometriia 8-klas-ister-2021
 
Підручник Геометрія 8 клас О.С. Істер (2021 рік)
Підручник Геометрія 8 клас О.С. Істер (2021 рік) Підручник Геометрія 8 клас О.С. Істер (2021 рік)
Підручник Геометрія 8 клас О.С. Істер (2021 рік)
 
1
11
1
 

More from Наталья Полищук

Цікаве про тварин Чернігівщини.
Цікаве про тварин Чернігівщини.Цікаве про тварин Чернігівщини.
Цікаве про тварин Чернігівщини.Наталья Полищук
 
Земля - наша рідна планета. Колосок
Земля - наша рідна планета. КолосокЗемля - наша рідна планета. Колосок
Земля - наша рідна планета. КолосокНаталья Полищук
 
7 клас, підручник з біології, Остапченко, Балан 2020
 7 клас, підручник з біології, Остапченко, Балан 2020 7 клас, підручник з біології, Остапченко, Балан 2020
7 клас, підручник з біології, Остапченко, Балан 2020Наталья Полищук
 
Підручник з біології 7 клас , В.І. Соболь, 2015
Підручник з біології 7 клас , В.І. Соболь, 2015Підручник з біології 7 клас , В.І. Соболь, 2015
Підручник з біології 7 клас , В.І. Соболь, 2015Наталья Полищук
 
Добірка інтернет-ресурсів для учителя і учня
Добірка інтернет-ресурсів для учителя і учняДобірка інтернет-ресурсів для учителя і учня
Добірка інтернет-ресурсів для учителя і учняНаталья Полищук
 
Мову рідної природи розуміти серцем вчись...
Мову рідної природи розуміти серцем вчись... Мову рідної природи розуміти серцем вчись...
Мову рідної природи розуміти серцем вчись... Наталья Полищук
 
Мову рідної природоди розуміти серцем вчись...
Мову рідної природоди розуміти серцем вчись...Мову рідної природоди розуміти серцем вчись...
Мову рідної природоди розуміти серцем вчись...Наталья Полищук
 
Про вивчення біології, природознавства та екології , природничих дисциплін у ...
Про вивчення біології, природознавства та екології , природничих дисциплін у ...Про вивчення біології, природознавства та екології , природничих дисциплін у ...
Про вивчення біології, природознавства та екології , природничих дисциплін у ...Наталья Полищук
 
Сучасні проблеми вірусології та імунології. Розвиток біотехнології та її суча...
Сучасні проблеми вірусології та імунології. Розвиток біотехнології та її суча...Сучасні проблеми вірусології та імунології. Розвиток біотехнології та її суча...
Сучасні проблеми вірусології та імунології. Розвиток біотехнології та її суча...Наталья Полищук
 
Формування біолоічної картини світу у шкільному курсі біології та пиродознавства
Формування біолоічної картини світу у шкільному курсі біології та пиродознавстваФормування біолоічної картини світу у шкільному курсі біології та пиродознавства
Формування біолоічної картини світу у шкільному курсі біології та пиродознавстваНаталья Полищук
 
Презентація "Теоретичні основи селекції"
Презентація "Теоретичні основи селекції"Презентація "Теоретичні основи селекції"
Презентація "Теоретичні основи селекції"Наталья Полищук
 
Підручник з біології 6 клас, Костіков
Підручник  з біології 6 клас, КостіковПідручник  з біології 6 клас, Костіков
Підручник з біології 6 клас, КостіковНаталья Полищук
 
Підручник " Біологія і екологія" 11 клас, Соболь
Підручник " Біологія і екологія" 11 клас, СобольПідручник " Біологія і екологія" 11 клас, Соболь
Підручник " Біологія і екологія" 11 клас, СобольНаталья Полищук
 

More from Наталья Полищук (20)

Біологічна вікторина
Біологічна вікторинаБіологічна вікторина
Біологічна вікторина
 
Комахи України
Комахи УкраїниКомахи України
Комахи України
 
Комахи України
Комахи УкраїниКомахи України
Комахи України
 
Цікаве про тварин Чернігівщини.
Цікаве про тварин Чернігівщини.Цікаве про тварин Чернігівщини.
Цікаве про тварин Чернігівщини.
 
Земля - наша рідна планета. Колосок
Земля - наша рідна планета. КолосокЗемля - наша рідна планета. Колосок
Земля - наша рідна планета. Колосок
 
7 клас, підручник з біології, Остапченко, Балан 2020
 7 клас, підручник з біології, Остапченко, Балан 2020 7 клас, підручник з біології, Остапченко, Балан 2020
7 клас, підручник з біології, Остапченко, Балан 2020
 
Підручник з біології 7 клас , В.І. Соболь, 2015
Підручник з біології 7 клас , В.І. Соболь, 2015Підручник з біології 7 клас , В.І. Соболь, 2015
Підручник з біології 7 клас , В.І. Соболь, 2015
 
Добірка інтернет-ресурсів для учителя і учня
Добірка інтернет-ресурсів для учителя і учняДобірка інтернет-ресурсів для учителя і учня
Добірка інтернет-ресурсів для учителя і учня
 
Мову рідної природи розуміти серцем вчись...
Мову рідної природи розуміти серцем вчись... Мову рідної природи розуміти серцем вчись...
Мову рідної природи розуміти серцем вчись...
 
Мову рідної природоди розуміти серцем вчись...
Мову рідної природоди розуміти серцем вчись...Мову рідної природоди розуміти серцем вчись...
Мову рідної природоди розуміти серцем вчись...
 
Задачі з екології
Задачі з екологіїЗадачі з екології
Задачі з екології
 
Про вивчення біології, природознавства та екології , природничих дисциплін у ...
Про вивчення біології, природознавства та екології , природничих дисциплін у ...Про вивчення біології, природознавства та екології , природничих дисциплін у ...
Про вивчення біології, природознавства та екології , природничих дисциплін у ...
 
Сучасні проблеми вірусології та імунології. Розвиток біотехнології та її суча...
Сучасні проблеми вірусології та імунології. Розвиток біотехнології та її суча...Сучасні проблеми вірусології та імунології. Розвиток біотехнології та її суча...
Сучасні проблеми вірусології та імунології. Розвиток біотехнології та її суча...
 
Формування біолоічної картини світу у шкільному курсі біології та пиродознавства
Формування біолоічної картини світу у шкільному курсі біології та пиродознавстваФормування біолоічної картини світу у шкільному курсі біології та пиродознавства
Формування біолоічної картини світу у шкільному курсі біології та пиродознавства
 
Презентація "Теоретичні основи селекції"
Презентація "Теоретичні основи селекції"Презентація "Теоретичні основи селекції"
Презентація "Теоретичні основи селекції"
 
Селекція
СелекціяСелекція
Селекція
 
Підручник з біології 6 клас, Костіков
Підручник  з біології 6 клас, КостіковПідручник  з біології 6 клас, Костіков
Підручник з біології 6 клас, Костіков
 
Природознавство 5 клас
Природознавство 5 класПриродознавство 5 клас
Природознавство 5 клас
 
Підручник " Біологія і екологія" 11 клас, Соболь
Підручник " Біологія і екологія" 11 клас, СобольПідручник " Біологія і екологія" 11 клас, Соболь
Підручник " Біологія і екологія" 11 клас, Соболь
 
Biologiya s hkala-1-12-probne-zno-2019
Biologiya s hkala-1-12-probne-zno-2019Biologiya s hkala-1-12-probne-zno-2019
Biologiya s hkala-1-12-probne-zno-2019
 

Recently uploaded

Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfolha1koval
 
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdfolha1koval
 
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxhome
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .zaskalko111
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenolha1koval
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxssuserc6cee7
 

Recently uploaded (12)

Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
 
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
 
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
 

урок математика биология

  • 1. Відділ освіти Дніпропетровської міської ради КЗО «середня загальноосвітня школа № 62» Бінарний урок з математики та біології У 7 класі « Математика та вітаміни» Підготували : вчитель біології Поліщук Наталія Ігорівна вчитель математики Гладка Наталія Кирилівна та КЗО СЗШ № 62 2016-2017 н. р. 1
  • 2. Тема уроку: « Математика і вітаміни» Мета уроку: - закріпити уміння розв’язувати задачі на вирази , степені, відношення і пропорції; розкрити значення вітамінів С і Є для здоров`я людини; навчити учнів застосовувати знання на практиці; - розвивати обчислювальні навички, пізнавальний інтерес учнів, розширювати кругозір, розвивати вміння обґрунтовувати свою думку, розширювати валеологічні знання учнів; - виховувати взаємоповагу, уважність, прагнення досягти мети; сприяти розвитку здоров’язбережувальних компетентностей учнів через використання інтерактивних методів навчання. Обладнання: презентація до уроку, ватмани, фломастери або олівці, робочі картки для учнів, картки з завданнями на групи, смайли, кошик з фруктами для учнів , квашена капуста та соняшникова олія для демонстрації . Хід уроку 1 етап (Організація класу) Слова учителя математики - Доброго дня, хлопці! Сьогодні гарний день, тож подаруймо посмішку один одному і присутнім гостям. Пам'ятайте, що посмішка має дивовижну властивість : вона збагачує тих, хто її отримує, і не робить біднішими тих, хто її дарує. Вона триває мить, а в пам'яті, часом, залишається назавжди. Від неї добре, тепло, підвищується настрій і працездатність. Отже, давайте з гарним настроєм працювати на нашому уроці. Сьогодні наш урок буде особливим, разом із нами сьогодні буде працювати і ваш учитель біології. Слова учителя біології - Щоб наша робота на уроці була плідною та успішною, ми одразу озвучимо правила, за якими будемо працювати . На ваших столах для кожного лежить робочий лист. На цьому листі ви побачите завдання з математики і біології, які необхідно виконати протягом уроку. Працювати будете прямо в листку, попередньо підписавши його. Якщо ви правильно виконали всі завдання у робочому листку – ви вже заробили 7 балів за урок. Але це не все. У куточку вашого робочого листа ви бачите пусту клітинку. Протягом уроку за вашу активну роботу та правильні відповіді ви будете отримувати смайли ( в нашому випадку, шоколадні монетки). Наприкінці уроку кожен з вас підрахує кількість смайликів у себе і запише їх кількість у 2
  • 3. вільну клітинку вашого робочого листа. Кількість смайлів може суттєво вплинути на вашу оцінку за роботу на уроці. 2 етап (Актуалізація опорних знань) Слова учителя математики - Якою темою ми з вами займались протягом останнього часу? ( Учні відповідають) 1 слайд з питаннями : Пригадаємо вивчене • - Що називається степенем числа а з натуральним показником, більшим за 1? • - Чому дорівнює перший степінь будь-якого числа? • - Як перемножити степені з однаковими основами? • аn:am=an+m • - Як поділити степені з однаковими основами? • аn:am=an-m • - Як піднести степінь до степеня? • (am)n=amn • - Як піднести до степеня добуток кількох множників? • (ab)n = an * bn - Що називається степенем числа а з натуральним показником, більшим за 1? - Чому дорівнює перший степінь будь-якого числа? - Як перемножити степені з однаковими основами? - Як поділити степені з однаковими основами? - Як піднести степінь до степеня? - Як піднести до степеня добуток кількох множників? ( Учні відповідають на кожне питання , після відповідей учнів правильні відповіді виводяться на екран. За правильні відповіді учням протягом всього уроку видаються смали, кількість яких учні впишуть у робочі листки наприкінці уроку. Кількість смаглів вплине на оцінку за урок.) 3 етап (Перебіг уроку) Слова учителя математики - Діти! Чи не виникала у вас думка про те, що математика - це нудна наука про числа, формули, розрахунки? Думаю, що такі думки хоча б іноді виникали у багатьох. Але сьогодні ми з вашим учителем біології переконаємо вас у протилежному і продемонструємо, скільки 3
  • 4. корисної практичної інформації може дати вам математика. Подивіться зараз на екран. 2 слайд ( на екран виводиться незакінчений вислів) МАТЕМАТИКА І ………… Слова учителя математики - Ви бачите перед собою незакінчене речення. «Математика і……..». Щоб дізнатися , якого саме слова не вистачає, вам необхідно зробити певні розрахунки . Попрацюйте зараз у ваших робочих листках. Капітан тієї групи, яка першою вирішить завдання, піднімає руку. 3 слайд ( на екран виводяться математичні завдання), (Діти вирішують математичні завдання і отримують відповіді. ) Вирішить завдання 4
  • 5. Слова учителя математики - Скажіть будь ласка, хлопці, а якими математичними правилами ви користувались для виконання цих вправ? (Діти відповідають, після цього на екран виводиться слайд з необхідними математичними правилами. ) 3 слайд ( на екран виводяться математичні правила) Якими математичними правилами ви користувались для вирішення цих завдань? • Поняття спепеня • Дії над степенями • Порядок виконання дій • Правила виконання дій над десятковими дробами • Розподільний закон множення відносно додавання та віднімання • Зведення подібних членів • Тотожні перетворення виразів • Числові і буквенні вирази • Знаходження значень числових і буквенних виразів при заданих значення змінних • Дії з раціональними числами Слова учителя математики 5 слайд ( на екран виводиться таблиця відповідності) Таблиця відповідності АІНМІВТ 12004- 232764 - А тепер подивіться на таблицю відповідності і складіть ,нарешті, зашифроване слово. 5
  • 6. (Учні вирішують завдання і отримують слово «вітаміни») Слова учителя математики - Діти! Ми отримали слово, яке буде другим ключовим а нашому уроці. І я з задоволенням передаю слово учителю біології. 6слайд ( на екрані виводиться повне словосполучення) . МАТЕМАТИКА І ВІТАМІНИ 7слайд ( на екрані виводиться переклад слова вітаміни з латині) Слова учителя біології - Хлопці, зараз я розповім вам трішки нового для вас матеріалу, а ви не просто слухаєте мене, а й не забуваєте працювати з вашими робочими листками. Розповідь учителя біології - У 1911-1912 роках польський учений Казимир Функ в ході певних експериментів виділив унікальний препарат з висівок та назвав його вітаміном. Вчений довів, що цей препарат позитивно вливає ріст и розвиток лабораторних тварин. З того часу і почалось активне вивчення вітамінів. На латині слово вітамін перекладається як «речовини життя». 6
  • 7. Вітаміни – це речовини з високою біологічною активністю, для організму необхідні лічені мг цих речовин • Вітаміни - повинні надходити з навколишнього середовища разом з харчовими продуктами. • На сьогоднішній день відомо близько 20 речовин, які відносяться до вітамінів. - З'ясувалось, що вітаміни - це сполуки, які не синтезуються організмом, або утворюються в мізерній кількості, тому повинні надходити з навколишнього середовища разом з харчовими продуктами. Крім цього, вітаміни – це речовини з високою біологічною активністю На сьогоднішній день відомо близько 20 речовин, які відносяться до вітамінів і діляться на дві групи: жиророзчинні ( вітаміни А, К, Д, Е, та ін.) та водорозчинні ( вітаміни групи В та С). 8слайд ( на екрані виводиться схема водо і жиророзчинних вітамінів) ВІТАМІНИ діляться на дві групи: жиророзчинні • ( вітаміни А, К, Д, Е, та інші) водорозчинні ( вітаміни групи В та С). 7
  • 8. - Слова учителя біології - Кожен вітамін має свою хімічну формулу та у звя'зку з цим має і свій особливий вплив на організм людини. Вітаміни містяться у різних продуктах харчування в неоднаковій кількості. Нестача або надлишок вітаміну призводить до порушення функціонування всього організму. Щоб бути здоровим необхідно знати , які продукти та у якій кількості необхідно вживати, щоб отримати денну норму вітамінів. В цьому як раз і допоможе вам математика. Зараз кожна з ваших груп виконає чергове завдання. Двом групам дістанеться завдання з математики, ( хлопці вирішують задачі), а двом – з біології ( хлопці опрацьовують уривок тексту про вітаміни, складають схеми на ватмані та потім розповідають про те, чого дізнались, іншим). Протягом п'яти хвилин ви виконуєте своє завдання, час пішов. (Групи тягнуть завдання та приступають до його виконання) В І Т А М І Н ПО закінченні часу виступає 1 група, розповідає іншим про вітамін С 9слайд ( на екрані виводяться відомості про вітамін С) Слова учителя математики - А тепер давайте запросимо хлопців, які вирішували задачу про легкодоступне нам всім джерело вітаміну С - капусту Виступає дуга група, що вирішувала задачу про капусту. 8
  • 9. 10 слайд (на екран виводиться задача про вітамін С і капусту) Задача№1 • Капуста , яку засолили , втрачає 20% своєї ваги. Чи достатньо буде 12 кг свіжої капусти, щоб отримати 10 кг квашеної капусти? Слова учителя біології - Зверніть увагу, що денна норма вітаміну С складає 60 м г. Щоб отримати денну норму вітаміну С людині треба з'їсти 200 грамів квашеної капусти. 11 слайд ( на екран виводиться довідка про вітамін С) • Зверніть увагу, що денна норма вітаміну С складає 60 м г. • Щоб отримати денну норму вітаміну С людині треба з'їсти приблизно 200 грамів квашеної капусти. - Щоб ви собі розуміли , скільки це, подивіться зараз сюди . ( вчитель показує 200 грамів квашеної капусти в тарілці) 9
  • 10. - А якщо ще цю капусту приправити олією, ми з вами отримаємо і дуже необхідний нам вітамін Е. Зараз ваші товариші поближче познайомлять вас з цим вітаміном. Виступає 3 група учнів, розповідає іншим про вітамін Е 12 слайд ( на екрані виводяться відомості про вітамін Е) В І Т А М І Н Та як ви вже знаєте, для кожного вітаміну існує своя добова норма вживання. Давайте запросимо хлопців, про вітамін Е що вирішували задачу Слова учителя математики Задача№2 • Маса вітаміна С , яка щоденно необхідна людині , відноситься до маси вітаміна Е, як 4:1. Яку кількість вітаміну Е необхідно споживати людині за добу, якщо потреба у вітаміні С за добу складає 60 мг? 10
  • 11. Виступає 4 група учнів, вирішувала задачу про вітамін Е 13слайд (на екран виводиться задача про вітамін Е) Слова учителя біології - Подивіться на цю пробірку в моїх руках ( демонструє пробірку з олією) . Така кількість соняшникової олії містить денну норму вітаміну Е. Якщо додати до 200 гр. квашеної капусти 40-50 мл соняшникової олії, ми отримаємо з вами чудовий недорогий салат та добову дозу вітамінів С та Е, підтримаємо своє здоров'я та красу. Слова учителя біології - Дорогі діти, сьогодні ми з вами вкотре побачили, як пов'язані між собою природничі науки, як можна використовувати в повсякденному житті знання , що ви отримуєте в школі. Слова учителя математики 14слайд (на екран виводиться зображення яблук) - А ваші батьки також потурбувались про вітамінну підтримку для вас і передали цілий кошик яблук. Після уроку кожен з вас підійде за яблучком. Адже у яблуках містяться не тільки вітаміни С та Е, а ще й вітаміни групи В, вітамін А та величезна кількість корисних мікроелементів. Слова учителя біології - Наш з вами урок поступово добігає кінця і зараз ми з вами дізнаємось, наскільки корисним він був для вас. На ваших робочих листках, в яких ви працювали протягом уроку, є словосполучення, які вам необхідно доповнити. 11
  • 12. 4 етап (Рефлексія) 15 слайд (на екран виводяться словосполучення для рефлексії) • - тепер я знаю ………………………… • - тепер я розумію……………………… • - тепер я навчився………………… • - тепер я буду використовувати….. - тепер я знаю - тепер я розумію - тепер я навчився - тепер я буду використовувати. Слова учителя математики - хлопці, тепер кожна група озвучить свої думки. 1 група розкаже, що ви знаєте нового після уроку, 2 група – чого навчилися протягом уроку, 3 група – що зрозуміли на уроці, 4 група – що ж ви можете використати з цього уроку в реальному житті. Слова учителя біології - Підрахуйте свої смайли, які ви заробили протягом уроку та впишіть їх кількість у куточок вашого робочого листка. Нагадую, що повністю правильно заповнений робочий листок уроку оцінюється в 7 балів, кожен ваш смайл – це 1 додатковий бал до вашої оцінки. Всі вписали кількість смайликів? Тоді зараз я пройду і зберу ваші робочі листки. 15 слайд (на екран виводиться домашнє завдання) Слова учителя математики - Запишіть домашнє завдання, яке перед вами на екрані 12
  • 13. 13