SlideShare a Scribd company logo
1 of 22
Математика
1 клас
Тема. Число 10
Мета: формувати уявлення про число 10; вміння записувати його за допомогою
графічної моделі і цифр; повторить схематичну і знакову форму запису чисел в
межах 9; закріплювати вміння розв’язувати рівняння та складені задачі;
розвивали логічне мислення, увагу, старанність,
виховувати дружні стосунки.
Демонстраційний матеріал:
1) малюнок Капітошки;
2) цифри 1 – 9;
3) таблиця з цифрами і буквами;
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
М К Т П А О Ш І О У
4) графічні моделі чисел;
5) число 10;
6) графічна модель числа 10;
7) схеми до задач;
8) зразок для перевірки завдання на порівняння;
9) зразок для перевірки задачі;
10) сходинки « успіху»
Роздатковий матеріал:
1) індивідуальні планшетки;
2) смайлики;
3) краплинки для роботи в парах;
4) числові відрізки;
5) картки на порівняння чисел в межах 10;
10 і 7 10 + 1 і 10 - 1 5 і 10
10 і 0 10 + 0 і 10 - 0 3 і 10
6) картки для роботи в групах ( рівняння)
х + 5 = 9; х – 3 = 4; 6 – х = 2; 1 = х = 7.
7) картки з задачами
Михайлик намалював 5 хмаринок, а Оленка - на 2 хмаринки менше.
Скільки хмаринок намалювали діти?
Хід уроку
І. Мотивація до навчальної діяльності
Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Хай тупають ніжки,
Працюють голівки.
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаю вам здоров’я і добра!
- Діти, сьогодні на урок до нас завітали гості. Вони хочуть побачити, які
працьовиті і старанні учні у 1 класі. Привітаймося. ( Добрий день)
- Сьогодні у нас незвичайний урок
Тому я прошу, щоб ви
Не просто слухали, а чули,
Не просто дивились, а бачили,
Не просто відповідали, а міркували,
Дружно й плідно працювали.
- У мене сьогодні хороший настрій, ось такий ( смайлик)
- А у вас який? Намалюйте свій настрій.
- Я хочу, щоб хороший настрій у вас не змінився до кінця уроку.
ІІ Актуалізація знань і фіксація утруднення
1) Тренінг обчислювальних навичків
- Cьогодні на наш урок завітав незвичайний веселий казковий герой. Його
братики і сестрички живуть всюди: в річках і ставках, у морях і океанах, на
хмаринках і в криничках. Щоб дізнатися ім’я нашого героя , напишемо
математичний диктант.
- Ви повинні будете записати усі числа, які почуєте у характеристиці
нашого героя. Будьте уважні, записуйте тільки числа.
- Я один (1) із багатьох крапельок великого світового океану, який об’єднує
у собі чотири (4) океани, три (3) десятки морів. Всього сім (7) десятків
відсотків поверхні Землі вкрито водою. У нас в Україні є два (2) моря :
Чорне і Азовське. Тіло людини складають вісім( 8) десятків відсотків води.
Близько шести (6) літрів води за один день (1) може випити сім’я із
чотирьох (4) чоловік.
- Перевіримо наш «цифровий струмочок», звіривши його із числами на
дошці ( 1 4 3 7 2 8 6 1 4 )
- Підставте під числа відповідні літери з таблиці - і
дізнаємося ім’я нашого казкового героя.
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
М К Т П А О Ш І О У
- Отже. нашого героя звуть Капітошка. Числа із «цифрового струмочка»
поставте в порядку зростання ( 1 2 3 4 .. 6 7 8 .. )
- Яких чисел не вистачає?
- Де їх місце у числовому ряду?
- До кожного числа доберемо її графічну модель. Модель в якому вигляді?
( У вигляді точок)
- Як ми назвемо ці числа? ( Одноцифрові)
ІІІ. Постановка навчальної проблеми
- Що означає будь - яке число? ( Певну кількість предметів)
- Покладіть ось стільки краплинок. ( Вчитель показує цифру 9)
- Скільки краплинок поклали? ( 9)
- Доповніть цю кількість ще однією краплинкою.
- Скільки стало краплинок? ( 10)
- Як записати число 10? ( Пишемо 1 і 0 )
- Скільки цифр використали? ( Дві )
- Який зробимо висновок? ( Число 10 – двоцифрове)
- Отже, числа від 0 до 9 – одноцифрові.
- Яке найбільше одноцифрове число ? ( 9)
- А найменше двоцифрове число? ( 10)
- То яка тема нашого уроку? ( Число 10)
- Де ми позначимо число 10 на числовому відрізку? ( Ми продовжимо
числовий відрізок ще на один крок і запишемо 10)
- Візьміть числовий відрізок і позначте на ньому число 10.
( Діти працюють з числовими відрізками)
- Ще нам потрібно зобразити число 10 у вигляді графічної моделі.
- У вас на партах лежать біленькі листочки.
- Запишіть число 10 у вигляді графічної моделі. Ставте точки великі, щоб
було видно.
- Що вийшло? ( Різні моделі)
- Так бути не може. Тому я пропоную побудувати будиночок для Капітошки.
Фізкультхвилинка
Руки в боки.
Нахились вперед, нахилились назад
і направо, і наліво,
щоб нічого не боліло.
Один, два, три, чотири
набираємося сили.
Нахилились, повернулись,
до товариша всміхнулись.
ІV. Побудова проекту виходу з утруднення
- З якого числа починали вивчати числовий ряд? ( З 1)
- Ставимо скільки точок? ( 1)
- Яке наступне число? ( 2 )
- Ставимо дві точки.
- Наступне число? ( 3)
- Ставимо три точки.
- Скільки точок всього поставили ?( 6 )
- Продовжіть малюнок так, щоб у вас вийшло 10 точок.
- Скільки точок потрібно домалювати? ( 4 )
- Обведіть точки. Яку ви фігуру отримали? ( Трикутник)
- Який висновок ви зробите? Як виглядає графічна модель числа 10?( Це
трикутник в якому 10 точок)
- Які сьогодні ми зробили « відкриття»? ( Познайомилися з числом 10 та його
графічною моделлю)
V. Первинне закріплення в зовнішньому мовленні
1) Каліграфічна хвилинка
- Кожна людина починає свій новий день з чистої водички. Ми
вмиваємося. А ми продовжимо наш урок із джерельця чистоти – з каліграфічної
хвилинки. Навчимось писати число 10.
- Число 10 ми записуємо в двох сусідніх клітинках. У першій - 1, а в другій –
0.
- Красиво і акуратно пропишіть рядочок числа 10. Виберіть королеву серед
написаних цифр.
VI. Самостійна робота з самоперевіркою за зразком
- Капітошка слідкує за вашою роботою і приготував для вас наступне
завдання.
- А для наступного завдання уважність треба бездоганна.
- Потрібно порівняти числа в межах 10.
(Діти виконують завдання на картках)
10 і 7 10 + 1 і 10 - 1 5 і 10
10 і 0 10 + 0 і 10 - 0 3 і 10
- Поміняйтеся хмаринками. Кожен перевіряє роботу свого товариша.
(Перевірка за зразком)
- Хто виконав все правильно, ставимо +. В кого є помилки ставимо знак
питання . У чому причина помилок?
VII. Включення до системи знань і повторень
1) Розв’язування рівнянь
- Капітошка задоволений вашою роботою і пропонує без вагань перейти до
набуття практичних умінь і розв’язати рівняння.
- Сьогодні ви працювали на різних зошитах - хмаринках. Хто працював на
зелених зошитах - хмаринках – ваше рівняння перше, хто на синіх -
рівняння друге, хто на жовтих - рівняння третє, на червоних – рівняння
четверте. Яка група закінчить розв’язувати рівняння, вивішує зелений
кружечок. Доповідач з групи залишається, всі інші сідають на свої місця.
( Доповідач пояснює спосіб розв’язання рівнянь)
2) Робота над задачею
- Послухайте задачу
Михайлик намалював 5 хмаринок, а Оленка - на 2 хмаринки менше.
Скільки хмаринок намалювали діти?
- Прочитайте задачу самостійно
- Аналіз задачі
- Виберіть схему до задачі.
- Давайте схему одягнемо.
- Розв’яжіть задачу самостійно і розв’язання запишіть на хмаринках.
( Учні працюють самостійно. Перевірка організовується за зразком)
VIII. Рефлексія діяльності на уроці
- Як ви гадаєте, яке число сьогодні було головне? ( Число 10)
- Що ми навчились?
- Оцініть свою роботу на сходинках « успіху»
- Який ваш настрій в кінці уроку?
- Я гадаю, що в Капітошки теж гарний настрій. Йому сподобалось, як
дітки працювали. Дякуємо вам за урок.
- На завершення уроку послухайте пісеньку Капітошки. Хто знає може
підспівувати.
Додаток 1
Додаток 5
Додаток 6
Додаток 10
Математика
1 клас
Тема. Число 10
Мета: формувати уявлення про число 10; вміння записувати його за допомогою
графічної моделі і цифр; повторить схематичну і знакову форму запису чисел в
межах 9; закріплювати вміння розв’язувати рівняння та складені задачі;
розвивали логічне мислення, увагу, старанність,
виховувати дружні стосунки.
Демонстраційний матеріал:
1) малюнок Капітошки;
2) цифри 1 – 9;
3) таблиця з цифрами і буквами;
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
М К Т П А О Ш І О У
4) графічні моделі чисел;
5) число 10;
6) графічна модель числа 10;
7) схеми до задач;
8) зразок для перевірки завдання на порівняння;
9) зразок для перевірки задачі;
10) сходинки « успіху»
Роздатковий матеріал:
1) індивідуальні планшетки;
2) смайлики;
3) краплинки для роботи в парах;
4) числові відрізки;
5) картки на порівняння чисел в межах 10;
10 і 7 10 + 1 і 10 - 1 5 і 10
10 і 0 10 + 0 і 10 - 0 3 і 10
6) картки для роботи в групах ( рівняння)
х + 5 = 9; х – 3 = 4; 6 – х = 2; 1 = х = 7.
7) картки з задачами
Михайлик намалював 5 хмаринок, а Оленка - на 2 хмаринки менше.
Скільки хмаринок намалювали діти?
Хід уроку
І. Мотивація до навчальної діяльності
Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Хай тупають ніжки,
Працюють голівки.
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаю вам здоров’я і добра!
- Діти, сьогодні на урок до нас завітали гості. Вони хочуть побачити, які
працьовиті і старанні учні у 1 класі. Привітаймося. ( Добрий день)
- Сьогодні у нас незвичайний урок
Тому я прошу, щоб ви
Не просто слухали, а чули,
Не просто дивились, а бачили,
Не просто відповідали, а міркували,
Дружно й плідно працювали.
- У мене сьогодні хороший настрій, ось такий ( смайлик)
- А у вас який? Намалюйте свій настрій.
- Я хочу, щоб хороший настрій у вас не змінився до кінця уроку.
ІІ Актуалізація знань і фіксація утруднення
1) Тренінг обчислювальних навичків
- Cьогодні на наш урок завітав незвичайний веселий казковий герой. Його
братики і сестрички живуть всюди: в річках і ставках, у морях і океанах, на
хмаринках і в криничках. Щоб дізнатися ім’я нашого героя , напишемо
математичний диктант.
- Ви повинні будете записати усі числа, які почуєте у характеристиці
нашого героя. Будьте уважні, записуйте тільки числа.
- Я один (1) із багатьох крапельок великого світового океану, який об’єднує
у собі чотири (4) океани, три (3) десятки морів. Всього сім (7) десятків
відсотків поверхні Землі вкрито водою. У нас в Україні є два (2) моря :
Чорне і Азовське. Тіло людини складають вісім( 8) десятків відсотків води.
Близько шести (6) літрів води за один день (1) може випити сім’я із
чотирьох (4) чоловік.
- Перевіримо наш «цифровий струмочок», звіривши його із числами на
дошці ( 1 4 3 7 2 8 6 1 4 )
- Підставте під числа відповідні літери з таблиці - і
дізнаємося ім’я нашого казкового героя.
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
М К Т П А О Ш І О У
- Отже. нашого героя звуть Капітошка. Числа із «цифрового струмочка»
поставте в порядку зростання ( 1 2 3 4 .. 6 7 8 .. )
- Яких чисел не вистачає?
- Де їх місце у числовому ряду?
- До кожного числа доберемо її графічну модель. Модель в якому вигляді?
( У вигляді точок)
- Як ми назвемо ці числа? ( Одноцифрові)
ІІІ. Постановка навчальної проблеми
- Що означає будь - яке число? ( Певну кількість предметів)
- Покладіть ось стільки краплинок. ( Вчитель показує цифру 9)
- Скільки краплинок поклали? ( 9)
- Доповніть цю кількість ще однією краплинкою.
- Скільки стало краплинок? ( 10)
- Як записати число 10? ( Пишемо 1 і 0 )
- Скільки цифр використали? ( Дві )
- Який зробимо висновок? ( Число 10 – двоцифрове)
- Отже, числа від 0 до 9 – одноцифрові.
- Яке найбільше одноцифрове число ? ( 9)
- А найменше двоцифрове число? ( 10)
- То яка тема нашого уроку? ( Число 10)
- Де ми позначимо число 10 на числовому відрізку? ( Ми продовжимо
числовий відрізок ще на один крок і запишемо 10)
- Візьміть числовий відрізок і позначте на ньому число 10.
( Діти працюють з числовими відрізками)
- Ще нам потрібно зобразити число 10 у вигляді графічної моделі.
- У вас на партах лежать біленькі листочки.
- Запишіть число 10 у вигляді графічної моделі. Ставте точки великі, щоб
було видно.
- Що вийшло? ( Різні моделі)
- Так бути не може. Тому я пропоную побудувати будиночок для Капітошки.
Фізкультхвилинка
Руки в боки.
Нахились вперед, нахилились назад
і направо, і наліво,
щоб нічого не боліло.
Один, два, три, чотири
набираємося сили.
Нахилились, повернулись,
до товариша всміхнулись.
ІV. Побудова проекту виходу з утруднення
- З якого числа починали вивчати числовий ряд? ( З 1)
- Ставимо скільки точок? ( 1)
- Яке наступне число? ( 2 )
- Ставимо дві точки.
- Наступне число? ( 3)
- Ставимо три точки.
- Скільки точок всього поставили ?( 6 )
- Продовжіть малюнок так, щоб у вас вийшло 10 точок.
- Скільки точок потрібно домалювати? ( 4 )
- Обведіть точки. Яку ви фігуру отримали? ( Трикутник)
- Який висновок ви зробите? Як виглядає графічна модель числа 10?( Це
трикутник в якому 10 точок)
- Які сьогодні ми зробили « відкриття»? ( Познайомилися з числом 10 та його
графічною моделлю)
V. Первинне закріплення в зовнішньому мовленні
1) Каліграфічна хвилинка
- Кожна людина починає свій новий день з чистої водички. Ми
вмиваємося. А ми продовжимо наш урок із джерельця чистоти – з каліграфічної
хвилинки. Навчимось писати число 10.
- Число 10 ми записуємо в двох сусідніх клітинках. У першій - 1, а в другій –
0.
- Красиво і акуратно пропишіть рядочок числа 10. Виберіть королеву серед
написаних цифр.
VI. Самостійна робота з самоперевіркою за зразком
- Капітошка слідкує за вашою роботою і приготував для вас наступне
завдання.
- А для наступного завдання уважність треба бездоганна.
- Потрібно порівняти числа в межах 10.
(Діти виконують завдання на картках)
10 і 7 10 + 1 і 10 - 1 5 і 10
10 і 0 10 + 0 і 10 - 0 3 і 10
- Поміняйтеся хмаринками. Кожен перевіряє роботу свого товариша.
(Перевірка за зразком)
- Хто виконав все правильно, ставимо +. В кого є помилки ставимо знак
питання . У чому причина помилок?
VII. Включення до системи знань і повторень
1) Розв’язування рівнянь
- Капітошка задоволений вашою роботою і пропонує без вагань перейти до
набуття практичних умінь і розв’язати рівняння.
- Сьогодні ви працювали на різних зошитах - хмаринках. Хто працював на
зелених зошитах - хмаринках – ваше рівняння перше, хто на синіх -
рівняння друге, хто на жовтих - рівняння третє, на червоних – рівняння
четверте. Яка група закінчить розв’язувати рівняння, вивішує зелений
кружечок. Доповідач з групи залишається, всі інші сідають на свої місця.
( Доповідач пояснює спосіб розв’язання рівнянь)
2) Робота над задачею
- Послухайте задачу
Михайлик намалював 5 хмаринок, а Оленка - на 2 хмаринки менше.
Скільки хмаринок намалювали діти?
- Прочитайте задачу самостійно
- Аналіз задачі
- Виберіть схему до задачі.
- Давайте схему одягнемо.
- Розв’яжіть задачу самостійно і розв’язання запишіть на хмаринках.
( Учні працюють самостійно. Перевірка організовується за зразком)
VIII. Рефлексія діяльності на уроці
- Як ви гадаєте, яке число сьогодні було головне? ( Число 10)
- Що ми навчились?
- Оцініть свою роботу на сходинках « успіху»
- Який ваш настрій в кінці уроку?
- Я гадаю, що в Капітошки теж гарний настрій. Йому сподобалось, як
дітки працювали. Дякуємо вам за урок.
- На завершення уроку послухайте пісеньку Капітошки. Хто знає може
підспівувати.
Додаток 1
Додаток 5
Додаток 6
Додаток 10

More Related Content

What's hot

Робочий зошит (Ч.2) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
Робочий зошит (Ч.2) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.2) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.2) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...VsimPPT
 
периметр прямокутника. практичне обчислення
периметр прямокутника. практичне обчисленняпериметр прямокутника. практичне обчислення
периметр прямокутника. практичне обчисленняlelipusik
 
відкритий урок математики у 2 г класі
відкритий урок математики у 2  г класівідкритий урок математики у 2  г класі
відкритий урок математики у 2 г класіzoshnet1
 
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.sveta7940
 
урок квадратні нерівності 2014
урок квадратні нерівності 2014урок квадратні нерівності 2014
урок квадратні нерівності 2014lelipusik
 
8182 урок розв’язування рівнянь 5 клас
8182 урок розв’язування рівнянь 5 клас8182 урок розв’язування рівнянь 5 клас
8182 урок розв’язування рівнянь 5 класurvlan
 
конспект уроку з алгебри 7 клас
конспект уроку з алгебри 7 класконспект уроку з алгебри 7 клас
конспект уроку з алгебри 7 класAndrey Goroshko
 
авторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівнянняавторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівнянняOlena Davidenko
 
3 yds vd_2020-1
3 yds vd_2020-13 yds vd_2020-1
3 yds vd_2020-14book
 
8118 відкритий урок 7 кл.
8118 відкритий  урок  7  кл.8118 відкритий  урок  7  кл.
8118 відкритий урок 7 кл.jasperwtf
 
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 класurvlan
 
периметр квадрата. практичне обчислення периметра
периметр квадрата. практичне обчислення периметрапериметр квадрата. практичне обчислення периметра
периметр квадрата. практичне обчислення периметраlelipusik
 
навчаємо дітей розв
навчаємо дітей розвнавчаємо дітей розв
навчаємо дітей розвssuser33e1a31
 
математика 1 клас
математика 1 клас математика 1 клас
математика 1 клас Aleksandr Dubitskiy
 
Збірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівЗбірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівHelen Pisna
 

What's hot (20)

Робочий зошит (Ч.2) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
Робочий зошит (Ч.2) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.2) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.2) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
 
периметр прямокутника. практичне обчислення
периметр прямокутника. практичне обчисленняпериметр прямокутника. практичне обчислення
периметр прямокутника. практичне обчислення
 
відкритий урок математики у 2 г класі
відкритий урок математики у 2  г класівідкритий урок математики у 2  г класі
відкритий урок математики у 2 г класі
 
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь.
 
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотківВідсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
 
урок квадратні нерівності 2014
урок квадратні нерівності 2014урок квадратні нерівності 2014
урок квадратні нерівності 2014
 
8182 урок розв’язування рівнянь 5 клас
8182 урок розв’язування рівнянь 5 клас8182 урок розв’язування рівнянь 5 клас
8182 урок розв’язування рівнянь 5 клас
 
конспект уроку з алгебри 7 клас
конспект уроку з алгебри 7 класконспект уроку з алгебри 7 клас
конспект уроку з алгебри 7 клас
 
86
8686
86
 
авторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівнянняавторський посібник. рівняння
авторський посібник. рівняння
 
3 yds vd_2020-1
3 yds vd_2020-13 yds vd_2020-1
3 yds vd_2020-1
 
конспект уроку
конспект урокуконспект уроку
конспект уроку
 
5 уроків
5  уроків5  уроків
5 уроків
 
8118 відкритий урок 7 кл.
8118 відкритий  урок  7  кл.8118 відкритий  урок  7  кл.
8118 відкритий урок 7 кл.
 
Урок АЛГЕБРА 7 клас
Урок АЛГЕБРА 7 клас Урок АЛГЕБРА 7 клас
Урок АЛГЕБРА 7 клас
 
13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас13268 математика 6 клас
13268 математика 6 клас
 
периметр квадрата. практичне обчислення периметра
периметр квадрата. практичне обчислення периметрапериметр квадрата. практичне обчислення периметра
периметр квадрата. практичне обчислення периметра
 
навчаємо дітей розв
навчаємо дітей розвнавчаємо дітей розв
навчаємо дітей розв
 
математика 1 клас
математика 1 клас математика 1 клас
математика 1 клас
 
Збірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалівЗбірник корекційних матеріалів
Збірник корекційних матеріалів
 

Similar to математика число 10

звичайні дроби
звичайні дробизвичайні дроби
звичайні дробиCshkilniy
 
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...VsimPPT
 
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17Александр Дрон
 
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5Andrey Goroshko
 
«Склад числа 10. Порівняння чисел у межах 10. Монета номіналом «10 к.». Розпі...
«Склад числа 10. Порівняння чисел у межах 10. Монета номіналом «10 к.». Розпі...«Склад числа 10. Порівняння чисел у межах 10. Монета номіналом «10 к.». Розпі...
«Склад числа 10. Порівняння чисел у межах 10. Монета номіналом «10 к.». Розпі...Ковпитська ЗОШ
 
Розробки уроків в 2 семестрі
Розробки уроків в 2 семестріРозробки уроків в 2 семестрі
Розробки уроків в 2 семестріsveta7940
 
Уроки в 2 семестрі
Уроки в 2 семестріУроки в 2 семестрі
Уроки в 2 семестріsveta7940
 
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1kreidaros1
 
3 m s_2020-1
3 m s_2020-13 m s_2020-1
3 m s_2020-14book
 
Дії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиДії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиsveta7940
 
Matematyka 4-klas-ister-2021-1
Matematyka 4-klas-ister-2021-1Matematyka 4-klas-ister-2021-1
Matematyka 4-klas-ister-2021-1kreidaros1
 
4 klas-matematyka-ister-2021-1
4 klas-matematyka-ister-2021-14 klas-matematyka-ister-2021-1
4 klas-matematyka-ister-2021-1cgf gfgfg
 
Підручник Математика 4 клас О. С. Істер (2021 рік) Частина 1
Підручник Математика 4 клас О. С. Істер (2021 рік) Частина 1Підручник Математика 4 клас О. С. Істер (2021 рік) Частина 1
Підручник Математика 4 клас О. С. Істер (2021 рік) Частина 112Балів ГДЗ
 
інтегрований урок
інтегрований урок інтегрований урок
інтегрований урок innapol
 
7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 клас7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 класurvlan
 

Similar to математика число 10 (20)

конспекти уроків
конспекти уроківконспекти уроків
конспекти уроків
 
звичайні дроби
звичайні дробизвичайні дроби
звичайні дроби
 
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
 
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17віртуальна виставка початкові кл. зош №17
віртуальна виставка початкові кл. зош №17
 
урок математичний турнір в 1класі 5
урок математичний  турнір в 1класі 5урок математичний  турнір в 1класі 5
урок математичний турнір в 1класі 5
 
«Склад числа 10. Порівняння чисел у межах 10. Монета номіналом «10 к.». Розпі...
«Склад числа 10. Порівняння чисел у межах 10. Монета номіналом «10 к.». Розпі...«Склад числа 10. Порівняння чисел у межах 10. Монета номіналом «10 к.». Розпі...
«Склад числа 10. Порівняння чисел у межах 10. Монета номіналом «10 к.». Розпі...
 
Свято першого десятка
Свято першого десяткаСвято першого десятка
Свято першого десятка
 
Розробки уроків в 2 семестрі
Розробки уроків в 2 семестріРозробки уроків в 2 семестрі
Розробки уроків в 2 семестрі
 
Уроки в 2 семестрі
Уроки в 2 семестріУроки в 2 семестрі
Уроки в 2 семестрі
 
1
11
1
 
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
 
3 m s_2020-1
3 m s_2020-13 m s_2020-1
3 m s_2020-1
 
Дії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиДії з раціональними числами
Дії з раціональними числами
 
Математика 1 клас
Математика 1 клас Математика 1 клас
Математика 1 клас
 
Відкритий урок
Відкритий урокВідкритий урок
Відкритий урок
 
Matematyka 4-klas-ister-2021-1
Matematyka 4-klas-ister-2021-1Matematyka 4-klas-ister-2021-1
Matematyka 4-klas-ister-2021-1
 
4 klas-matematyka-ister-2021-1
4 klas-matematyka-ister-2021-14 klas-matematyka-ister-2021-1
4 klas-matematyka-ister-2021-1
 
Підручник Математика 4 клас О. С. Істер (2021 рік) Частина 1
Підручник Математика 4 клас О. С. Істер (2021 рік) Частина 1Підручник Математика 4 клас О. С. Істер (2021 рік) Частина 1
Підручник Математика 4 клас О. С. Істер (2021 рік) Частина 1
 
інтегрований урок
інтегрований урок інтегрований урок
інтегрований урок
 
7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 клас7558 урок математики 5 клас
7558 урок математики 5 клас
 

More from olenafab

Завдання на канікули
Завдання на канікулиЗавдання на канікули
Завдання на канікулиolenafab
 
українське дисидентство
українське дисидентствоукраїнське дисидентство
українське дисидентствоolenafab
 
друга половина хіх ст
друга половина хіх стдруга половина хіх ст
друга половина хіх стolenafab
 
англійська ревPptx
англійська ревPptxанглійська ревPptx
англійська ревPptxolenafab
 
виник у
виник увиник у
виник уolenafab
 
11й клас зно
11й клас зно11й клас зно
11й клас зноolenafab
 
11й клас зно
11й клас зно11й клас зно
11й клас зноolenafab
 
зно 10й клас
зно 10й класзно 10й клас
зно 10й класolenafab
 
критерії
критеріїкритерії
критеріїolenafab
 
критері1
критері1критері1
критері1olenafab
 
виник у
виник увиник у
виник уolenafab
 
11й клас зно
11й клас зно11й клас зно
11й клас зноolenafab
 
зно 10й клас
зно 10й класзно 10й клас
зно 10й класolenafab
 
9й зно
9й зно9й зно
9й зноolenafab
 
українські діячі
українські діячіукраїнські діячі
українські діячіolenafab
 
МАН Змаженко Олександра
МАН Змаженко ОлександраМАН Змаженко Олександра
МАН Змаженко Олександраolenafab
 
Національно-визвольна війна
Національно-визвольна війнаНаціонально-визвольна війна
Національно-визвольна війнаolenafab
 
франція в
франція вфранція в
франція вolenafab
 

More from olenafab (20)

Завдання на канікули
Завдання на канікулиЗавдання на канікули
Завдання на канікули
 
українське дисидентство
українське дисидентствоукраїнське дисидентство
українське дисидентство
 
н в.в8
н в.в8н в.в8
н в.в8
 
друга половина хіх ст
друга половина хіх стдруга половина хіх ст
друга половина хіх ст
 
англійська ревPptx
англійська ревPptxанглійська ревPptx
англійська ревPptx
 
виник у
виник увиник у
виник у
 
11й клас зно
11й клас зно11й клас зно
11й клас зно
 
11й клас зно
11й клас зно11й клас зно
11й клас зно
 
зно 10й клас
зно 10й класзно 10й клас
зно 10й клас
 
критерії
критеріїкритерії
критерії
 
критері1
критері1критері1
критері1
 
виник у
виник увиник у
виник у
 
11й клас зно
11й клас зно11й клас зно
11й клас зно
 
зно 10й клас
зно 10й класзно 10й клас
зно 10й клас
 
9й зно
9й зно9й зно
9й зно
 
українські діячі
українські діячіукраїнські діячі
українські діячі
 
МАН Змаженко Олександра
МАН Змаженко ОлександраМАН Змаженко Олександра
МАН Змаженко Олександра
 
Національно-визвольна війна
Національно-визвольна війнаНаціонально-визвольна війна
Національно-визвольна війна
 
франція в
франція вфранція в
франція в
 
клас
класклас
клас
 

Recently uploaded

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 

Recently uploaded (6)

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 

математика число 10

  • 1. Математика 1 клас Тема. Число 10 Мета: формувати уявлення про число 10; вміння записувати його за допомогою графічної моделі і цифр; повторить схематичну і знакову форму запису чисел в межах 9; закріплювати вміння розв’язувати рівняння та складені задачі; розвивали логічне мислення, увагу, старанність, виховувати дружні стосунки. Демонстраційний матеріал: 1) малюнок Капітошки; 2) цифри 1 – 9; 3) таблиця з цифрами і буквами; 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 М К Т П А О Ш І О У 4) графічні моделі чисел; 5) число 10; 6) графічна модель числа 10; 7) схеми до задач; 8) зразок для перевірки завдання на порівняння; 9) зразок для перевірки задачі; 10) сходинки « успіху» Роздатковий матеріал: 1) індивідуальні планшетки; 2) смайлики; 3) краплинки для роботи в парах; 4) числові відрізки;
  • 2. 5) картки на порівняння чисел в межах 10; 10 і 7 10 + 1 і 10 - 1 5 і 10 10 і 0 10 + 0 і 10 - 0 3 і 10 6) картки для роботи в групах ( рівняння) х + 5 = 9; х – 3 = 4; 6 – х = 2; 1 = х = 7. 7) картки з задачами Михайлик намалював 5 хмаринок, а Оленка - на 2 хмаринки менше. Скільки хмаринок намалювали діти? Хід уроку І. Мотивація до навчальної діяльності Доброго ранку! Доброго дня! Хай плещуть долоньки, Хай тупають ніжки, Працюють голівки. Доброго ранку! Доброго дня! Бажаю вам здоров’я і добра! - Діти, сьогодні на урок до нас завітали гості. Вони хочуть побачити, які працьовиті і старанні учні у 1 класі. Привітаймося. ( Добрий день) - Сьогодні у нас незвичайний урок Тому я прошу, щоб ви Не просто слухали, а чули, Не просто дивились, а бачили, Не просто відповідали, а міркували, Дружно й плідно працювали. - У мене сьогодні хороший настрій, ось такий ( смайлик) - А у вас який? Намалюйте свій настрій. - Я хочу, щоб хороший настрій у вас не змінився до кінця уроку. ІІ Актуалізація знань і фіксація утруднення 1) Тренінг обчислювальних навичків - Cьогодні на наш урок завітав незвичайний веселий казковий герой. Його братики і сестрички живуть всюди: в річках і ставках, у морях і океанах, на
  • 3. хмаринках і в криничках. Щоб дізнатися ім’я нашого героя , напишемо математичний диктант. - Ви повинні будете записати усі числа, які почуєте у характеристиці нашого героя. Будьте уважні, записуйте тільки числа. - Я один (1) із багатьох крапельок великого світового океану, який об’єднує у собі чотири (4) океани, три (3) десятки морів. Всього сім (7) десятків відсотків поверхні Землі вкрито водою. У нас в Україні є два (2) моря : Чорне і Азовське. Тіло людини складають вісім( 8) десятків відсотків води. Близько шести (6) літрів води за один день (1) може випити сім’я із чотирьох (4) чоловік. - Перевіримо наш «цифровий струмочок», звіривши його із числами на дошці ( 1 4 3 7 2 8 6 1 4 ) - Підставте під числа відповідні літери з таблиці - і дізнаємося ім’я нашого казкового героя. 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 М К Т П А О Ш І О У - Отже. нашого героя звуть Капітошка. Числа із «цифрового струмочка» поставте в порядку зростання ( 1 2 3 4 .. 6 7 8 .. ) - Яких чисел не вистачає? - Де їх місце у числовому ряду? - До кожного числа доберемо її графічну модель. Модель в якому вигляді? ( У вигляді точок) - Як ми назвемо ці числа? ( Одноцифрові) ІІІ. Постановка навчальної проблеми - Що означає будь - яке число? ( Певну кількість предметів) - Покладіть ось стільки краплинок. ( Вчитель показує цифру 9) - Скільки краплинок поклали? ( 9) - Доповніть цю кількість ще однією краплинкою. - Скільки стало краплинок? ( 10) - Як записати число 10? ( Пишемо 1 і 0 ) - Скільки цифр використали? ( Дві ) - Який зробимо висновок? ( Число 10 – двоцифрове)
  • 4. - Отже, числа від 0 до 9 – одноцифрові. - Яке найбільше одноцифрове число ? ( 9) - А найменше двоцифрове число? ( 10) - То яка тема нашого уроку? ( Число 10) - Де ми позначимо число 10 на числовому відрізку? ( Ми продовжимо числовий відрізок ще на один крок і запишемо 10) - Візьміть числовий відрізок і позначте на ньому число 10. ( Діти працюють з числовими відрізками) - Ще нам потрібно зобразити число 10 у вигляді графічної моделі. - У вас на партах лежать біленькі листочки. - Запишіть число 10 у вигляді графічної моделі. Ставте точки великі, щоб було видно. - Що вийшло? ( Різні моделі) - Так бути не може. Тому я пропоную побудувати будиночок для Капітошки. Фізкультхвилинка Руки в боки. Нахились вперед, нахилились назад і направо, і наліво, щоб нічого не боліло. Один, два, три, чотири набираємося сили. Нахилились, повернулись, до товариша всміхнулись. ІV. Побудова проекту виходу з утруднення - З якого числа починали вивчати числовий ряд? ( З 1) - Ставимо скільки точок? ( 1) - Яке наступне число? ( 2 ) - Ставимо дві точки. - Наступне число? ( 3) - Ставимо три точки. - Скільки точок всього поставили ?( 6 ) - Продовжіть малюнок так, щоб у вас вийшло 10 точок. - Скільки точок потрібно домалювати? ( 4 )
  • 5. - Обведіть точки. Яку ви фігуру отримали? ( Трикутник) - Який висновок ви зробите? Як виглядає графічна модель числа 10?( Це трикутник в якому 10 точок) - Які сьогодні ми зробили « відкриття»? ( Познайомилися з числом 10 та його графічною моделлю) V. Первинне закріплення в зовнішньому мовленні 1) Каліграфічна хвилинка - Кожна людина починає свій новий день з чистої водички. Ми вмиваємося. А ми продовжимо наш урок із джерельця чистоти – з каліграфічної хвилинки. Навчимось писати число 10. - Число 10 ми записуємо в двох сусідніх клітинках. У першій - 1, а в другій – 0. - Красиво і акуратно пропишіть рядочок числа 10. Виберіть королеву серед написаних цифр. VI. Самостійна робота з самоперевіркою за зразком - Капітошка слідкує за вашою роботою і приготував для вас наступне завдання. - А для наступного завдання уважність треба бездоганна. - Потрібно порівняти числа в межах 10. (Діти виконують завдання на картках) 10 і 7 10 + 1 і 10 - 1 5 і 10 10 і 0 10 + 0 і 10 - 0 3 і 10 - Поміняйтеся хмаринками. Кожен перевіряє роботу свого товариша. (Перевірка за зразком) - Хто виконав все правильно, ставимо +. В кого є помилки ставимо знак питання . У чому причина помилок? VII. Включення до системи знань і повторень 1) Розв’язування рівнянь - Капітошка задоволений вашою роботою і пропонує без вагань перейти до набуття практичних умінь і розв’язати рівняння. - Сьогодні ви працювали на різних зошитах - хмаринках. Хто працював на зелених зошитах - хмаринках – ваше рівняння перше, хто на синіх - рівняння друге, хто на жовтих - рівняння третє, на червоних – рівняння
  • 6. четверте. Яка група закінчить розв’язувати рівняння, вивішує зелений кружечок. Доповідач з групи залишається, всі інші сідають на свої місця. ( Доповідач пояснює спосіб розв’язання рівнянь) 2) Робота над задачею - Послухайте задачу Михайлик намалював 5 хмаринок, а Оленка - на 2 хмаринки менше. Скільки хмаринок намалювали діти? - Прочитайте задачу самостійно - Аналіз задачі - Виберіть схему до задачі. - Давайте схему одягнемо. - Розв’яжіть задачу самостійно і розв’язання запишіть на хмаринках. ( Учні працюють самостійно. Перевірка організовується за зразком) VIII. Рефлексія діяльності на уроці - Як ви гадаєте, яке число сьогодні було головне? ( Число 10) - Що ми навчились? - Оцініть свою роботу на сходинках « успіху» - Який ваш настрій в кінці уроку? - Я гадаю, що в Капітошки теж гарний настрій. Йому сподобалось, як дітки працювали. Дякуємо вам за урок. - На завершення уроку послухайте пісеньку Капітошки. Хто знає може підспівувати.
  • 7.
  • 11. Додаток 10 Математика 1 клас Тема. Число 10 Мета: формувати уявлення про число 10; вміння записувати його за допомогою графічної моделі і цифр; повторить схематичну і знакову форму запису чисел в
  • 12. межах 9; закріплювати вміння розв’язувати рівняння та складені задачі; розвивали логічне мислення, увагу, старанність, виховувати дружні стосунки. Демонстраційний матеріал: 1) малюнок Капітошки; 2) цифри 1 – 9; 3) таблиця з цифрами і буквами; 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 М К Т П А О Ш І О У 4) графічні моделі чисел; 5) число 10; 6) графічна модель числа 10; 7) схеми до задач; 8) зразок для перевірки завдання на порівняння; 9) зразок для перевірки задачі; 10) сходинки « успіху» Роздатковий матеріал: 1) індивідуальні планшетки; 2) смайлики; 3) краплинки для роботи в парах; 4) числові відрізки; 5) картки на порівняння чисел в межах 10; 10 і 7 10 + 1 і 10 - 1 5 і 10 10 і 0 10 + 0 і 10 - 0 3 і 10 6) картки для роботи в групах ( рівняння) х + 5 = 9; х – 3 = 4; 6 – х = 2; 1 = х = 7.
  • 13. 7) картки з задачами Михайлик намалював 5 хмаринок, а Оленка - на 2 хмаринки менше. Скільки хмаринок намалювали діти? Хід уроку І. Мотивація до навчальної діяльності Доброго ранку! Доброго дня! Хай плещуть долоньки, Хай тупають ніжки, Працюють голівки. Доброго ранку! Доброго дня! Бажаю вам здоров’я і добра! - Діти, сьогодні на урок до нас завітали гості. Вони хочуть побачити, які працьовиті і старанні учні у 1 класі. Привітаймося. ( Добрий день) - Сьогодні у нас незвичайний урок Тому я прошу, щоб ви Не просто слухали, а чули, Не просто дивились, а бачили, Не просто відповідали, а міркували, Дружно й плідно працювали. - У мене сьогодні хороший настрій, ось такий ( смайлик) - А у вас який? Намалюйте свій настрій. - Я хочу, щоб хороший настрій у вас не змінився до кінця уроку. ІІ Актуалізація знань і фіксація утруднення 1) Тренінг обчислювальних навичків - Cьогодні на наш урок завітав незвичайний веселий казковий герой. Його братики і сестрички живуть всюди: в річках і ставках, у морях і океанах, на хмаринках і в криничках. Щоб дізнатися ім’я нашого героя , напишемо математичний диктант. - Ви повинні будете записати усі числа, які почуєте у характеристиці нашого героя. Будьте уважні, записуйте тільки числа. - Я один (1) із багатьох крапельок великого світового океану, який об’єднує у собі чотири (4) океани, три (3) десятки морів. Всього сім (7) десятків
  • 14. відсотків поверхні Землі вкрито водою. У нас в Україні є два (2) моря : Чорне і Азовське. Тіло людини складають вісім( 8) десятків відсотків води. Близько шести (6) літрів води за один день (1) може випити сім’я із чотирьох (4) чоловік. - Перевіримо наш «цифровий струмочок», звіривши його із числами на дошці ( 1 4 3 7 2 8 6 1 4 ) - Підставте під числа відповідні літери з таблиці - і дізнаємося ім’я нашого казкового героя. 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 М К Т П А О Ш І О У - Отже. нашого героя звуть Капітошка. Числа із «цифрового струмочка» поставте в порядку зростання ( 1 2 3 4 .. 6 7 8 .. ) - Яких чисел не вистачає? - Де їх місце у числовому ряду? - До кожного числа доберемо її графічну модель. Модель в якому вигляді? ( У вигляді точок) - Як ми назвемо ці числа? ( Одноцифрові) ІІІ. Постановка навчальної проблеми - Що означає будь - яке число? ( Певну кількість предметів) - Покладіть ось стільки краплинок. ( Вчитель показує цифру 9) - Скільки краплинок поклали? ( 9) - Доповніть цю кількість ще однією краплинкою. - Скільки стало краплинок? ( 10) - Як записати число 10? ( Пишемо 1 і 0 ) - Скільки цифр використали? ( Дві ) - Який зробимо висновок? ( Число 10 – двоцифрове) - Отже, числа від 0 до 9 – одноцифрові. - Яке найбільше одноцифрове число ? ( 9) - А найменше двоцифрове число? ( 10) - То яка тема нашого уроку? ( Число 10) - Де ми позначимо число 10 на числовому відрізку? ( Ми продовжимо числовий відрізок ще на один крок і запишемо 10)
  • 15. - Візьміть числовий відрізок і позначте на ньому число 10. ( Діти працюють з числовими відрізками) - Ще нам потрібно зобразити число 10 у вигляді графічної моделі. - У вас на партах лежать біленькі листочки. - Запишіть число 10 у вигляді графічної моделі. Ставте точки великі, щоб було видно. - Що вийшло? ( Різні моделі) - Так бути не може. Тому я пропоную побудувати будиночок для Капітошки. Фізкультхвилинка Руки в боки. Нахились вперед, нахилились назад і направо, і наліво, щоб нічого не боліло. Один, два, три, чотири набираємося сили. Нахилились, повернулись, до товариша всміхнулись. ІV. Побудова проекту виходу з утруднення - З якого числа починали вивчати числовий ряд? ( З 1) - Ставимо скільки точок? ( 1) - Яке наступне число? ( 2 ) - Ставимо дві точки. - Наступне число? ( 3) - Ставимо три точки. - Скільки точок всього поставили ?( 6 ) - Продовжіть малюнок так, щоб у вас вийшло 10 точок. - Скільки точок потрібно домалювати? ( 4 ) - Обведіть точки. Яку ви фігуру отримали? ( Трикутник) - Який висновок ви зробите? Як виглядає графічна модель числа 10?( Це трикутник в якому 10 точок) - Які сьогодні ми зробили « відкриття»? ( Познайомилися з числом 10 та його графічною моделлю) V. Первинне закріплення в зовнішньому мовленні
  • 16. 1) Каліграфічна хвилинка - Кожна людина починає свій новий день з чистої водички. Ми вмиваємося. А ми продовжимо наш урок із джерельця чистоти – з каліграфічної хвилинки. Навчимось писати число 10. - Число 10 ми записуємо в двох сусідніх клітинках. У першій - 1, а в другій – 0. - Красиво і акуратно пропишіть рядочок числа 10. Виберіть королеву серед написаних цифр. VI. Самостійна робота з самоперевіркою за зразком - Капітошка слідкує за вашою роботою і приготував для вас наступне завдання. - А для наступного завдання уважність треба бездоганна. - Потрібно порівняти числа в межах 10. (Діти виконують завдання на картках) 10 і 7 10 + 1 і 10 - 1 5 і 10 10 і 0 10 + 0 і 10 - 0 3 і 10 - Поміняйтеся хмаринками. Кожен перевіряє роботу свого товариша. (Перевірка за зразком) - Хто виконав все правильно, ставимо +. В кого є помилки ставимо знак питання . У чому причина помилок? VII. Включення до системи знань і повторень 1) Розв’язування рівнянь - Капітошка задоволений вашою роботою і пропонує без вагань перейти до набуття практичних умінь і розв’язати рівняння. - Сьогодні ви працювали на різних зошитах - хмаринках. Хто працював на зелених зошитах - хмаринках – ваше рівняння перше, хто на синіх - рівняння друге, хто на жовтих - рівняння третє, на червоних – рівняння четверте. Яка група закінчить розв’язувати рівняння, вивішує зелений кружечок. Доповідач з групи залишається, всі інші сідають на свої місця. ( Доповідач пояснює спосіб розв’язання рівнянь) 2) Робота над задачею - Послухайте задачу
  • 17. Михайлик намалював 5 хмаринок, а Оленка - на 2 хмаринки менше. Скільки хмаринок намалювали діти? - Прочитайте задачу самостійно - Аналіз задачі - Виберіть схему до задачі. - Давайте схему одягнемо. - Розв’яжіть задачу самостійно і розв’язання запишіть на хмаринках. ( Учні працюють самостійно. Перевірка організовується за зразком) VIII. Рефлексія діяльності на уроці - Як ви гадаєте, яке число сьогодні було головне? ( Число 10) - Що ми навчились? - Оцініть свою роботу на сходинках « успіху» - Який ваш настрій в кінці уроку? - Я гадаю, що в Капітошки теж гарний настрій. Йому сподобалось, як дітки працювали. Дякуємо вам за урок. - На завершення уроку послухайте пісеньку Капітошки. Хто знає може підспівувати.
  • 18.