урок математики.таблиці множення та ділення на 2 і 3.
1. Мета. Закріплювати знання таблиці множення та ділення на 2 і 3, вдосконалювати
обчислювальні навички, вміння розв’язувати складені задачі, знаходити периметр
трикутника, прямокутника, квадрата; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, навички
усної лічби, вміння працювати в парах, групах; виховувати почуття дружби,
взаємодопомоги, прагнення до знань, любов до природи, бережливе ставлення до води.
Обладнання. Зображення Крапельки, маленькі крапельки з номерами на зворотній
стороні,схеми задач,крапельки з прикладами для естафети, теоретичне доміно, макет
озера, аркуші з геометричним матеріалом, геометричні фігури, ребуси.
Хід уроку
І. Організація класу.
Пролунав і стих дзвінок
Починається урок.
Повернемось, посміхнемось до гостей
І радісно промовимо «Добрий день».
Біля парти станем чемно,
Хай мине час недаремно.
Будемо уважні і старанні всі,
Сядемо тихенько на місця свої.
ІІ. Знайомство з казковим героєм.
Математичний диктант.
- Діти, на наш урок завітав веселий казковий герой. Щоб дізнатися ім’я нашого
гостя, ми напишемо невеличкий математичний диктант. Ви повинні будете записати усі
числа, які почуєте в розповіді нашого героя.
Я краплинка великого світового океану, який об’єднує у собі 4 океани. У нас в
Україні є 2 моря Чорне і Азовське. 70 відсотків поверхні Землі вкрито водою. Тільки 3
відсотки від всієї води на Землі - прісна вода, придатна до вживання. Наше тіло на 75
відсотків складається із води , а мозок на 90 відсотків. 22 березня об’явлений
Міжнародним днем води. Без води людина може прожити тільки 4 доби. Кожна людина за
добу повинна вживати 2 літри води.
- Перевіримо наш «цифровий струмочок», звіривши його із цифрами, закріпленими
на дошці. Підставте пі цифри відповідні літери , які ви бачите на дошці.
Отже нашого героя звуть Капітошка.
ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку
Він прийшов до нас не один, а зі своїми друзями крапельками. Їм треба допомогти
повернутися додому в озеро. Для цього нам необхідно виконати всі завдання , які вони
нам приготували. За правильні відповіді ви будете отримувати крапельки.
ІV. Робота над темою уроку.
1. «Числовий струмочок».
- На які множини можна розподілити написані цифри?
-Назвіть двоцифрові, одноцифрові.
- Назвіть парні, непарні.
-Скільки десятків і одиниць у числах 22, 75?
- Назвіть сусідів числа 90.
Молодці, перша крапелька потрапила додому.
2. «Естафета».
Розв’язання прикладів на крапельках.
3.«Теоретичне доміно».Робота в парах.
4. Розв’язання кругових прикладів з коментуванням. Підручник, с.134, №810
5. Розв’язання задачі з коментуванням. Підручник, с.135, №815.
V. Фізкультхвилинка (музична.)
2. VІ.Робота з геометричним матеріалом.
(Завдання на аркушах на дошці. Диференційована робота.)
-Яка геометрична фігура зображена на малюнку?(Трикутник).
-Що відомо? Що потрібно знайти?
-Що називається периметром трикутника?
- Діти, у кого на парті лежить рожевий трикутник, починайте працювати над цим
завданням.
-Яка геометрична фігура зображена на малюнку?(Квадрат).
-Що відомо? Що потрібно знайти?
-Яку властивість має квадрат?
- Діти, у кого на парті лежить жовтий квадрат, починайте працювати над цим
завданням.
а = 4см
b = ? на 3 см >
P-? 4
-Яка геометрична фігура зображена на малюнку?(Прямокутник).
-Що відомо? Що потрібно знайти?
-Яку властивість має прямокутник?
- Діти, у кого на парті лежить зелений прямокутник, починайте працювати над цим
завданням.
Працюють самостійно.
Перевірка. Троє учнів виконують завдання біля дошки.
- Молодці! Впоралися із завданням.
VІІ.Читання ребусів.
-Діти, у нас залишилася одна крапелька. Нам необхідно розшифрувати послання
Капітошки. Для цього треба прочитати ребуси.
С3ж 3буна ак3са 40а
На зворотньому боці аркушів з ребусами записаний вислів « Без води немає життя
на Землі».
-Давайте прочитаємо хором.
-Як ви розумієте ці слова?
- Що значить бережно відноситися до води?
VІІІ.Підсумок уроку.
-Діти, подивіться на дошку. Всі краплинки повернулися додому. А це значить,що
всі завдання виконані.
- Чи сподобався вам урок?
-Що набільше сподобалося?
- Що нового дізналися і чому навчилися?
Давайте оцінимо свою працю на уроці. Порахуйте краплинки.
(Оцінювання. )