Складання таблиці множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різного ступеня.
1. Тема: Складання таблиці множення числа 3.
Знаходження значень виразів на дії різного ступеня.
Мета: Ознайомити учнів із таблицею множення числа 3 та її
практичним застосуванням;формуватиуміння знаходитизначення виразів на
дії різного ступеня, розв’язуватизадачі. Розвиватилогічне мислення, пам'ять.
Виховувати старанність, любов та увагу до тварин.
Обладнання: підручник для 2 класу «Математика» (автор М.В.
Богданович, Г.П. Лишенко), мультимедійний проектор, комп’ютер, екран.
Хід уроку
I. Організація учнів до уроку.
Діти, до нас на урок сьогодні завітали гості. Тож давайте привітаємо
їх:
Добрий день! (Слайд № 3)
У добрий час!
Радо ми вітаєм вас!
З миром зустрічаємо,
Щастя вам бажаємо!
А тепер давайте проведемо автотренінг і налаштуємося на роботу (
Слайд №4).
Я – учень.
Я ходжу до школи.
Мене навчають вчитися.
Я все розумію.
Я все хочу знати і вміти.
Створення емоційного настрою.
А щоб урок пройшов гарно ми будемо працювати під таким гаслом (
Слайд № 5).
Щоб робота в нас кипіла,
Працювати будем:
2. Швидко! Дружно! Вміло!
II. Перевірка домашнього завдання ( Слайд №6 ).
Діти, до нас на урок завітав казковий герой Буратіно і хоче дізнатися,
як ви справилися з домашнім завданням №514. Зачитайте, будь ласка,
йому відповіді прикладів №514 у порядку зростання:
3 18 36 48 51 77
А які приклади ви записали у №515:
2х8=16
14:2=7
Молодці! Гарно справились!
III. Актуалізація опорних знань.
А тепер учителька мудра Сова (Слайд №7) хоче вас перевірити, чи
вмієте ви швидко рахувати:
1. Гра «Сердечко» (на засвоєння таблиці множення числа 2). Слайд
№ 8.
2. Гра «Сонечко» ( на засвоєння таблиці ділення на 2). Слайд №9 .
3. Математичний диктант. Слайд №10.
- Частку чисел 16 і 2 збільшити на 32;
- Добуток чисел 2 і 9 зменшити на 12;
- 11 збільшити на частку чисел 14 і 2;
- 25 зменшити на суму чисел 9 і 6.
4. Каліграфічна хвилинка із завданням.
Подані числа збільшити на 3 і записати результати
3 6 9 12 15 18
Слайд №11.
IV. Оголошення теми уроку.
Сьогодні на уроці ми вирушимо в подорож до лісу і
допоможемо лісовим мешканцям виконати завдання від
вчительки мудрої Сови, навчимо їх складати таблицю множення
3. числа 3, розв’язувати задачі і приклади на дії різного ступеня.
(Слайд №12).
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Підготовчі вправи.
Спочатку вашої допомоги просить Зайчик. Давайте йому
допоможемо:
а) Сплести «мереживо»
3+3…30
Слайд №13.
б) Замінити додавання множенням
3+3+3=
3+3+3+3+3=
Слайд №14.
2. Складання таблиці множення числа 3.
А зараз ми допоможемо Білочкам скласти таблицю множення числа 3,
використовуючи їх улюблену їжу. (Слайд №15).
Одна Білочка просить порахувати скільки в неї горішків? (6)
Як дізналися? (3+3=6)
Замініть додавання множенням. (3х2=6).
Друга Білочка не може порахувати свої горішки. Давайте допоможемо і
їй:
Скільки всього в неї горішків? (9)
Як дізналися? (3+3+3=9)
Замініть додавання множенням. (3х3=9).
Слайд №16. А цим Білочкам ми допоможемо рахувати грибочки:
Який вираз на множення складемо за цим малюнком? (3х4=12)
А за цим? (3х5=15).
Слайд №17. Інші білочки просять порахувати шишки:
Складіть приклад на множення за цим малюнком. (3х6=18)
Замініть множення додаванням. (3+3+3+3+3+3=18)
4. Який приклад зручніше записувати?
Чому?
А скільки шишок у цієї Білочки? (21)
Скільки буде, якщо 3х7? (21)
А як ви дізналися?
Слайд № 18. А ці трудівниці не можуть порахувати жолуді.
Допоможемо їм?
Скільки жолудів по 3 зірвала ця Білочка? (24)
А як ви дізналися?
А її сусідка теж задумалася… Скільки у неї жолудів? Підкажіть, діти.
Як скласти вираз на множення за цим малюнком? (3х9=27).
Молодці!
3. Первинне закріплення.
А тепер давайте допоможемо впоратися Білочкам із цими завданнями:
а) Прочитайте таблицю множення числа 3 користуючись таким
записом. Запишіть її в зошит.
Слайд №19.
б) Гра « Найкращий фотограф». ( Слайд №20)
Учасники гри стараються швидко і правильно відтворити таблицю
множення числа 3 на дошці.
в) Користуючись таблицею множення числа 3, розв’язати
самостійно вирази №518 по варіантах. (Завдання від Ведмедика)
Слайд №21.
Робота в парах. Взаємоперевірка.
Слайд №22.
г) Розвиток логічного мислення.
Диференційна робота над задачею №519. Слайд №23.
Перший етап. Колективний аналіз умови задачі.
Про кого умова задачі?
Які овочі він купував?
5. Чи відома маса буряків?
А капусти?
Що сказано про масу капусти?
Про що запитується в задачі?
Слайд №23
Другий етап. Розгляньте короткий запис на екрані. Хто може
самостійно розв’язати задачу – приступайте до роботи. (З рештою
учнів учитель складає план розв’язання задачі).
План
1) Яка маса капусти?
2) Скільки всього кілограмів овочів купив тато?
Третій етап.
- Додаткові завдання для учнів, які справилися із завданням:
Скласти і записати вираз до задачі;
Скласти подібну задачу про фрукти.
(Решта учнів записують розв’язання задачі під керівництвом учителя.)
Слайд №24
1) 3х4=12 (кг) – капусти
2) 12+5=17 (кг)
Відповідь: 17 кілограмів овочів купив тато.
VI. Фізкультхвилинка
Слайд №25
VII. Закріплення вивченого
1. Самостійна робота над задачею №521. Слайд № 26.
Ще вашої допомоги просить Їжачок. Допоможіть йому розв’язати ось
таку задачу. Але цю задачу буде розв’язувати кожен самостійно.
Перевірка розв’язання задачі за слайдом.
Слайд №27
2. Задачі-вірші. Слайд №28
6. А зараз ми відпочинемо і усно розв’яжемо задачі – вірші, які мудра
Сова запропонувала всім звірятам.
В гаю 6 зайчиків сиділи,
з апетитом моркву їли,
всі по 3, як один.
Скільки з’їли всіх морквин ?
Слайд №29
В’яже бабуся Лисиця
3 онукам рукавиці.
Подарую вам , онуки,
Рукавичок по 2 штуки.
Бережіть, не загубіть.
Скільки всіх, перелічіть?
Слайд №30
Два ведмеді на велосипеді.
П’ятий пішки біг.
А ви тихенько полічіть
Скільки всього у них ніг?
3. Геометричний матеріал. Слайд №31
А зараз розкажемо Вовчику з яких геометричних фігур
складається це чарівна галявина.
Які геометричні фігури використали щоб створити таку чудову
галявину?
Порахуйте скільки трикутників, прямокутників, кругів?
VIII. Підсумок
- Діти, чи сподобалося вам подорожувати і допомагати виконувати
завдання лісовим мешканцям? Слайд №32
- Чого ви навчилися?
- Що запам’ятали?
7. Слайд №33
Пам’ятайте завжди, любі діти,
У житті всім потрібні знання
А ще завжди слід добро творити
Щохвилини і щодня.
Лісові мешканці дякують вам за допомогу і добро.
IX. Домашнє завдання
С. 82, №522, 523.(Слайд №34)