SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Тема. Формула коренів квадратного рівняння
Мета: домогтися засвоєння учнями змісту поняття «дискримінант
квадратного рівняння з парним другим коефіцієнтом», формули дис-
кримінанта квадратного рівняння з парним другим коефіцієнтом та
формул коренів такого квадратного рівняння; сформувати первинні
вміння знаходити дискримінант квадратного рівняння за новими фор-
мулами та за його значенням визначати кількість розв'язків квадрат-
ного рівняння, а також обчислювати корені квадратного рівняння;
відпрацювати вміння розв'язувати квадратні рівняння за формулами,
вивченими на попередньому уроці.
Тип уроку: застосування знань та вмінь.
Наочність та обладнання: Опорний конспект «Квадратні рів¬няння».
Хід уроку
I. Організаційний етан
II. Перевірка домашнього завдання
Математичний диктант
Варіант 1 Варіант 2
1. Розв'яжіть рівняння
х2 – 8х – 9 = 0 х2 – 8х + 7 = 0
виділенням квадрата двочлена
2. Обчисліть дискримінант рівняння
3х2 – 8х – 3 = 0 2х2 – 3х – 2 = 0
3. Знайдіть корені рівняння:
3х2 – 8х – 3 = 0 2х2 – 3х – 2 = 0
4. За якої умови деяке повне квадратне рівняння
має один корінь (два рівних дійсних корені)? не має дійсних коренів?
5. Скільки коренів має рівняння:
х2 – 10х + 25 = 0? х2 + 6х + 9 = 0?
III. Формулювання мети і завдань уроку
Усвідомленому вивченню питання уроку (формула коренів квадрат¬ного
рівняння з парним другим коефіцієнтом) сприятиме поставлене вчителем
завдання: за вивченими на попередньому уроці формулами, виконуючи
усні обчислення, розв'язати квадратне рівняння з досить ве¬ликими
коефіцієнтами (рівняння має бути підібране так щоб дискри¬мінант був
більшим за 10000, тобто не було можливості скористатися таблицею
квадратів, наведеною в підручнику). Аналізуючи проблему, доходимо
висновку про необхідність «вдосконалення», вивчених на
по¬передньому уроці формул. Вивчення окремих випадків застосування
формул коренів квадратного рівняння та оволодіння вміннями їх
вико¬ристовувати визначаємо як провідну мету уроку.
IV. Актуалізація опорних знань та вмінь
Для успішного сприйняття учнями навчального матеріалу уро¬ку слід
активізувати такі знання і вміння: виконання тотожних перетворень
ірраціональних виразів; визначення коефіцієнтів квадратного рівняння;
визначення дискримінанта квадратного рівняння та знаходження
кількості та значень коренів квадрат¬ного рівняння за визначеним
значенням дискримінанта.
Виконання усних вправ
1. Укажіть у квадратному рівнянні його коефіцієнти:
а) 3у2 – 5у + 1 = 0; б) -х2 + х – 3 = 0; в) 12t – 7t2 + 4 = 0; г) 9t – 6 +
t2 = 0;
д) 5т – т2 = 0; є) п2 – 7 = 0.
2. Спростіть вирази: ; (2k)2 – 4ат.
3. Скільки коренів має квадратне рівняння:
x2 – 64 = 0; у2 + 49 = 0; 2р2 – 7р = 0; k2 = 0; 2х2 + 4х – 1 = 0;
х2 + 3х + 4 = 0; у2 + 3у + 2 = 0.
V. Застосування знань
План вивчення нового матеріалу
1. Формули коренів квадратного рівняння для випадку, якщо другий
коефіцієнт рівняння парний.
2. Алгоритм застосування нових формул.
3. Приклад застосування складеного алгоритму.
У виведенні «нових» формул коренів квадратного рівняння для
спрощення виду формул можна відразу ввести додаткові позна¬чення:
, і під час розв'язування опорних прикладів уже починати закріплення
нових позначень. Так само як і на попередньому уроці, після виведення
формул слід дати учням орієнтовну схему розв'язання квадратного
рівняння цим спосо¬бом і в розв'язуванні опорного завдання вимагати
строгого її дотримання.
VI. Формування вмінь
Виконання усних вправ
1. Серед даних квадратних рівнянь виберіть ті, в яких парний другий
коефіцієнт:
a) 3у2 – 5у + 1 = 0; б) 12х – 7х2 + 4 = 0; в) х2 + 2х – 3 = 0; г) 10х2 +
3х – 7 = 0.
2. Знайдіть значення виразу якщо:
а) b = -2; а = 3; с = -2; б) b = 6; а = 1; с = 2.
Виконання письмових вправ
Для реалізації дидактичної мети уроку слід розв'язати завдання та¬кого
змісту:
1. Розв'язування квадратного рівняння за формулами.
1) Розв'яжіть рівняння:
а) х2 – 2х – 1 = 0; б) 7х2 – 18х + 8 = 0; в) 3х2 + 22х – 16 = 0;
г) х2 + 21х + 90 = 0; Д) 3х2 + 53х – 18 = 0; є) -25х2 + 50х + 75 = 0;
ж) х2 + 0,5х – 1,5 = 0; з) 2х2 – х + = 0; и) х2 – х – = 0.
2) Розв'яжіть рівняння:
а) 3х2 – 14х + 16 = 0; б) 5х2 – 16х + 3 = 0; в) х2 + 2х – 80 = 0;
г) х2 – 22х – 23 = 0; д) 4х2 – 36х + 77 = 0; є) 15у2 – 22у – 37 = 0;
ж) 7z2 – 20z + 14 = 0; з) у2 – 10у – 25 = 0.
2. Розв'язування квадратного рівняння найбільш зручним способом.
Розв'яжіть рівняння:
а) 2х2 – 5х – 3 = 0; б) 3х2 – 8х + 5 = 0; в) 5х2 + 9х + 4 = 0;
г) 36у2 – 12y + 1 = 0; д) 3t2 – 3t + 1 = 0; є) х2 + 9х – 22 = 0;
ж) у2 – 12у + 32 = 0; з) 100х2 – 160х + 63 = 0.
3. Розв'язування рівнянь з попереднім виконанням рівносильних пе-
ретворень та обранням найбільш зручного способу розв'язання.
1) Розв'яжіть рівняння:
а) t2 + 3t = - 4t – 6 – t2; б) 5(y2 + 3) = -24у + 20; в) 4х(х – 2) + х2 = 6х
+ 3;
г) 6х2 + 3х = 5(2х + 1); д) (х – 1)2 + 4х2 = 0; е) (3х – 2)(3х + 2) = 6х +
3;
ж) 5х2 – х = 0,1 – х + 4х2; з) .
2) Знайдіть корені рівняння:
а) 3(х + 4)2 = 10х + 32; б) 15х2 + 17 = 15(х + 1)2; в) (x + 1)2 = (2х –
1)2;
г) (х – 2)2 + 48 = (2 – 3х)2.
3) Розв'яжіть рівняння:
а) ; б) ; в) ;
г) .
4) Розв'яжіть рівняння:
а) 0,7х2 = 1,3х + 2; б) 7 = 0,4у + 0,2у2; в) х2 – 1,6х – 0,36 = 0;
г) z2 – 2z + 2,91 = 0; д) 0,2у2 – 10y + 125 = 0; є) х2 + 2х – 9 = 0.
4. Логічні вправи та завдання підвищеного рівня складності для учнів,
які мають достатній та високий рівні знань. Вставте пропущений вираз.
х ≥ 3 х – 3
х ≤ 2 ?
Письмові вправи мають на меті закріплення нових формул ко¬ренів
квадратного рівняння (для рівняння з парним другим коефіцієнтом) та
формування вмінь застосовувати ці формули (нові знання) в поєднані з
вивченими раніше способами розв'язання квадратних рівнянь. На уроці
продовжується за¬своєння формул коренів квадратного рівняння, тому,
як і на попередньому уроці, з метою попередження помилок та кра¬щого
запам'ятовування формул, слід вимагати від учнів дотри¬мання
алгоритму (див. конспект) та усного й письмового відтворення виведених
формул.
На цьому уроці можна запропонувати учням завдання, що передба¬чає
виконання рівносильних перетворень рівнянь перед застосуванням
вивчених формул, при цьому слід виділити рівняння, в яких виникає
необхідність перетворення рівняння з дробовими коефіцієнтами в
рів¬няння з цілими коефіцієнтами (множенням обох частин рівняння на
НСК знаменників дробових коефіцієнтів) та на рівняння з цілими
коефіцієнтами, що мають спільний дільник, відмінний від нуля. Також
звертаємо увагу учнів на зручність оволодіння ще й таким прийомом:
старший коефіцієнт квадратного рівняння краще мати додатним (в ідеалі
- дорівнює одиниці).
VII. Підсумки уроку
В якому випадку правильно знайдено корені?
а) х2 – 2х – 8 = 0, D1 = 1 + 8 = 9, , х1 = , х2 = ;
б) х2 + 2х – 8 = 0, D1 = 2 + 8 = 10, ;
в) x2 – 4х – 12 = 0, D1 = 4 + 12 = 16, х1,2 = 2 ± 4, х1 = 6, х2 = -2.
VIII. Домашнє завдання
1. Вивчити всі формули коренів квадратного рівняння.
2. Розв'язати приклади на застосування цих формул.
3. На повторення: тотожні перетворення раціональних виразів та
ви¬разів, що містять квадратні корені.

More Related Content

What's hot

Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.sveta7940
 
8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас8056 математика 5 клас
8056 математика 5 класurvlan
 
7126 брошура формули
7126 брошура формули7126 брошура формули
7126 брошура формулиurvlan
 
Конспект уроку (Радовець Н)
Конспект уроку (Радовець Н)Конспект уроку (Радовець Н)
Конспект уроку (Радовець Н)Andy Levkovich
 
Степінь з цілим показником
Степінь з цілим показникомСтепінь з цілим показником
Степінь з цілим показникомasdfghj7
 
конспекты на атестацию
конспекты на атестациюконспекты на атестацию
конспекты на атестациюnina1953
 
ткаченко ціпки
ткаченко ціпкиткаченко ціпки
ткаченко ціпкиTamara Emec
 
Квадратні рівняння. Теорема Вієта
Квадратні рівняння. Теорема ВієтаКвадратні рівняння. Теорема Вієта
Квадратні рівняння. Теорема ВієтаOlexandr Lazarets
 
Неповні квадратні рівняння
Неповні квадратні  рівнянняНеповні квадратні  рівняння
Неповні квадратні рівнянняninelka92
 
властивості арифметичного квадратного кореня
властивості арифметичного квадратного коренявластивості арифметичного квадратного кореня
властивості арифметичного квадратного кореняГергель Ольга
 
Множення многочлена на одночлен
Множення многочлена  на одночленМноження многочлена  на одночлен
Множення многочлена на одночленninelka92
 
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні коренітотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні кореніГергель Ольга
 
8 КЛАС д.н.алгебра 8
8 КЛАС д.н.алгебра 88 КЛАС д.н.алгебра 8
8 КЛАС д.н.алгебра 8school8zv
 
розв’язування тригонометричних рівнянь методом заміни змінних
розв’язування тригонометричних рівнянь методом заміни зміннихрозв’язування тригонометричних рівнянь методом заміни змінних
розв’язування тригонометричних рівнянь методом заміни зміннихkristina_chepil
 
Тотожні перетворення виразів із коренями
Тотожні перетворення виразів із коренямиТотожні перетворення виразів із коренями
Тотожні перетворення виразів із коренямиГімназія Ковель
 
квадратные уравнения...
квадратные уравнения...квадратные уравнения...
квадратные уравнения...AlVladimir
 
Алгебра 8 кл.
Алгебра 8 кл.Алгебра 8 кл.
Алгебра 8 кл.school8zv
 
конспекти мої
конспекти моїконспекти мої
конспекти моїkristina_chepil
 

What's hot (20)

Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
Презентація:Рівняння х2=а. Основна тотожність квадратного кореня.
 
8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас8056 математика 5 клас
8056 математика 5 клас
 
7126 брошура формули
7126 брошура формули7126 брошура формули
7126 брошура формули
 
Конспект уроку (Радовець Н)
Конспект уроку (Радовець Н)Конспект уроку (Радовець Н)
Конспект уроку (Радовець Н)
 
Степінь з цілим показником
Степінь з цілим показникомСтепінь з цілим показником
Степінь з цілим показником
 
конспекты на атестацию
конспекты на атестациюконспекты на атестацию
конспекты на атестацию
 
Matematuka
MatematukaMatematuka
Matematuka
 
ткаченко ціпки
ткаченко ціпкиткаченко ціпки
ткаченко ціпки
 
Квадратні рівняння. Теорема Вієта
Квадратні рівняння. Теорема ВієтаКвадратні рівняння. Теорема Вієта
Квадратні рівняння. Теорема Вієта
 
Неповні квадратні рівняння
Неповні квадратні  рівнянняНеповні квадратні  рівняння
Неповні квадратні рівняння
 
властивості арифметичного квадратного кореня
властивості арифметичного квадратного коренявластивості арифметичного квадратного кореня
властивості арифметичного квадратного кореня
 
Множення многочлена на одночлен
Множення многочлена  на одночленМноження многочлена  на одночлен
Множення многочлена на одночлен
 
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні коренітотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
тотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені
 
8 КЛАС д.н.алгебра 8
8 КЛАС д.н.алгебра 88 КЛАС д.н.алгебра 8
8 КЛАС д.н.алгебра 8
 
розв’язування тригонометричних рівнянь методом заміни змінних
розв’язування тригонометричних рівнянь методом заміни зміннихрозв’язування тригонометричних рівнянь методом заміни змінних
розв’язування тригонометричних рівнянь методом заміни змінних
 
Тотожні перетворення виразів із коренями
Тотожні перетворення виразів із коренямиТотожні перетворення виразів із коренями
Тотожні перетворення виразів із коренями
 
квадратные уравнения...
квадратные уравнения...квадратные уравнения...
квадратные уравнения...
 
Алгебра 8 кл.
Алгебра 8 кл.Алгебра 8 кл.
Алгебра 8 кл.
 
конспекти мої
конспекти моїконспекти мої
конспекти мої
 
функція у=коріньх
функція у=коріньхфункція у=коріньх
функція у=коріньх
 

Similar to урок квадратні корені рівняння

Теорема Вієта
Теорема ВієтаТеорема Вієта
Теорема Вієтаsveta7940
 
розробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошкарозробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошкаschool11_dp
 
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"sveta7940
 
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.sveta7940
 
11308 9 клас
11308 9 клас11308 9 клас
11308 9 класjasperwtf
 
календарне планування 8 клас. алгебра
календарне планування 8 клас. алгебракалендарне планування 8 клас. алгебра
календарне планування 8 клас. алгебраТетяна Шверненко
 
Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"
Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"
Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"sveta7940
 
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"sveta7940
 
Квадратні рівняння
Квадратні рівняння Квадратні рівняння
Квадратні рівняння school
 
Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"
Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"
Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"sveta7940
 
Контрольна робота
Контрольна роботаКонтрольна робота
Контрольна роботаsveta7940
 
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"sveta7940
 
Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"
Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"
Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"sveta7940
 
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратнихрозвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратнихLyubow Bondar
 
квадратні рівняння
квадратні рівнянняквадратні рівняння
квадратні рівнянняcipkischool
 
Презентація:Подорож на планету МІФ або все про квадратні рівняння
Презентація:Подорож на планету МІФ або все про квадратні рівнянняПрезентація:Подорож на планету МІФ або все про квадратні рівняння
Презентація:Подорож на планету МІФ або все про квадратні рівнянняsveta7940
 
Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...
Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...
Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...12Балів ГДЗ
 
Matematyka 4-klas-lohachevska-2021-2
Matematyka 4-klas-lohachevska-2021-2Matematyka 4-klas-lohachevska-2021-2
Matematyka 4-klas-lohachevska-2021-2kreidaros1
 

Similar to урок квадратні корені рівняння (20)

Теорема Вієта
Теорема ВієтаТеорема Вієта
Теорема Вієта
 
розробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошкарозробка уроку інтерактивна дошка
розробка уроку інтерактивна дошка
 
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"
 
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.
Урок №4 Основна властивість дробу. Зведення дробів до спільного знаменника.
 
11308 9 клас
11308 9 клас11308 9 клас
11308 9 клас
 
тема
тематема
тема
 
календарне планування 8 клас. алгебра
календарне планування 8 клас. алгебракалендарне планування 8 клас. алгебра
календарне планування 8 клас. алгебра
 
Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"
Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"
Контрольна робота по темі "Множення та ділення раціональних чисел"
 
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"
Урок "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені"
 
На допомогу учням.pdf
На допомогу учням.pdfНа допомогу учням.pdf
На допомогу учням.pdf
 
Квадратні рівняння
Квадратні рівняння Квадратні рівняння
Квадратні рівняння
 
Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"
Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"
Урок систематизації та узагальнення знань по темі "Квадратні рівняння"
 
Контрольна робота
Контрольна роботаКонтрольна робота
Контрольна робота
 
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
Розробки уроків по темі "Квадратні рівняння"
 
Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"
Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"
Контрольна робота по темі " Розв"язування задач за допомогою рівнянь"
 
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратнихрозвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
 
квадратні рівняння
квадратні рівнянняквадратні рівняння
квадратні рівняння
 
Презентація:Подорож на планету МІФ або все про квадратні рівняння
Презентація:Подорож на планету МІФ або все про квадратні рівнянняПрезентація:Подорож на планету МІФ або все про квадратні рівняння
Презентація:Подорож на планету МІФ або все про квадратні рівняння
 
Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...
Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...
Підручник Математика 4 клас С. П. Логачевська, Т. А. Логачевська (2021 рік) Ч...
 
Matematyka 4-klas-lohachevska-2021-2
Matematyka 4-klas-lohachevska-2021-2Matematyka 4-klas-lohachevska-2021-2
Matematyka 4-klas-lohachevska-2021-2
 

More from Lyubow Bondar

урок гра квадратні рівняння
урок гра квадратні рівнянняурок гра квадратні рівняння
урок гра квадратні рівнянняLyubow Bondar
 
Random 120321035409-phpapp02
Random 120321035409-phpapp02Random 120321035409-phpapp02
Random 120321035409-phpapp02Lyubow Bondar
 
шкільна їдальня
шкільна їдальняшкільна їдальня
шкільна їдальняLyubow Bondar
 
кіровоград – мій золотистий край
кіровоград – мій золотистий крайкіровоград – мій золотистий край
кіровоград – мій золотистий крайLyubow Bondar
 
Презентація школи
Презентація школиПрезентація школи
Презентація школиLyubow Bondar
 
Random 120329024214-phpapp02
Random 120329024214-phpapp02Random 120329024214-phpapp02
Random 120329024214-phpapp02Lyubow Bondar
 
мо природничоматематичного циклу
мо природничоматематичного циклумо природничоматематичного циклу
мо природничоматематичного циклуLyubow Bondar
 
Безпека в Інтернеті
Безпека в ІнтернетіБезпека в Інтернеті
Безпека в ІнтернетіLyubow Bondar
 
Соціальна сітка. Добро і зло що вона в собі ховає..
Соціальна сітка. Добро і зло що вона в собі ховає..Соціальна сітка. Добро і зло що вона в собі ховає..
Соціальна сітка. Добро і зло що вона в собі ховає..Lyubow Bondar
 
соціальний проект у дитячому садочку
соціальний проект у дитячому садочкусоціальний проект у дитячому садочку
соціальний проект у дитячому садочкуLyubow Bondar
 
Портфоліо творчого вчителя математики та інформатики
Портфоліо творчого вчителя математики та інформатикиПортфоліо творчого вчителя математики та інформатики
Портфоліо творчого вчителя математики та інформатикиLyubow Bondar
 
диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.
диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.
диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.Lyubow Bondar
 
цифрові аборигени
цифрові аборигеницифрові аборигени
цифрові аборигениLyubow Bondar
 
многочлени 7 клас
многочлени 7 класмногочлени 7 клас
многочлени 7 класLyubow Bondar
 
ілюстрації до казок
ілюстрації до казокілюстрації до казок
ілюстрації до казокLyubow Bondar
 
людина є такою,
людина є такою,людина є такою,
людина є такою,Lyubow Bondar
 
Intel «шлях до успіху» соціальний проект Парк
Intel «шлях до успіху» соціальний проект  ПаркIntel «шлях до успіху» соціальний проект  Парк
Intel «шлях до успіху» соціальний проект ПаркLyubow Bondar
 
Соціальний проект_ Футбольне поле
Соціальний проект_ Футбольне полеСоціальний проект_ Футбольне поле
Соціальний проект_ Футбольне полеLyubow Bondar
 
вчительська презентація до уроку подібність гомотетія
вчительська презентація до уроку подібність гомотетіявчительська презентація до уроку подібність гомотетія
вчительська презентація до уроку подібність гомотетіяLyubow Bondar
 

More from Lyubow Bondar (20)

урок гра квадратні рівняння
урок гра квадратні рівнянняурок гра квадратні рівняння
урок гра квадратні рівняння
 
Random 120321035409-phpapp02
Random 120321035409-phpapp02Random 120321035409-phpapp02
Random 120321035409-phpapp02
 
шкільна їдальня
шкільна їдальняшкільна їдальня
шкільна їдальня
 
кіровоград – мій золотистий край
кіровоград – мій золотистий крайкіровоград – мій золотистий край
кіровоград – мій золотистий край
 
Презентація школи
Презентація школиПрезентація школи
Презентація школи
 
Random 120329024214-phpapp02
Random 120329024214-phpapp02Random 120329024214-phpapp02
Random 120329024214-phpapp02
 
мо природничоматематичного циклу
мо природничоматематичного циклумо природничоматематичного циклу
мо природничоматематичного циклу
 
Безпека в Інтернеті
Безпека в ІнтернетіБезпека в Інтернеті
Безпека в Інтернеті
 
Соціальна сітка. Добро і зло що вона в собі ховає..
Соціальна сітка. Добро і зло що вона в собі ховає..Соціальна сітка. Добро і зло що вона в собі ховає..
Соціальна сітка. Добро і зло що вона в собі ховає..
 
соціальний проект у дитячому садочку
соціальний проект у дитячому садочкусоціальний проект у дитячому садочку
соціальний проект у дитячому садочку
 
мишка
мишкамишка
мишка
 
Портфоліо творчого вчителя математики та інформатики
Портфоліо творчого вчителя математики та інформатикиПортфоліо творчого вчителя математики та інформатики
Портфоліо творчого вчителя математики та інформатики
 
диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.
диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.
диференціація при викладанні інформатики. учнівска конференція.
 
цифрові аборигени
цифрові аборигеницифрові аборигени
цифрові аборигени
 
многочлени 7 клас
многочлени 7 класмногочлени 7 клас
многочлени 7 клас
 
ілюстрації до казок
ілюстрації до казокілюстрації до казок
ілюстрації до казок
 
людина є такою,
людина є такою,людина є такою,
людина є такою,
 
Intel «шлях до успіху» соціальний проект Парк
Intel «шлях до успіху» соціальний проект  ПаркIntel «шлях до успіху» соціальний проект  Парк
Intel «шлях до успіху» соціальний проект Парк
 
Соціальний проект_ Футбольне поле
Соціальний проект_ Футбольне полеСоціальний проект_ Футбольне поле
Соціальний проект_ Футбольне поле
 
вчительська презентація до уроку подібність гомотетія
вчительська презентація до уроку подібність гомотетіявчительська презентація до уроку подібність гомотетія
вчительська презентація до уроку подібність гомотетія
 

урок квадратні корені рівняння

  • 1. Тема. Формула коренів квадратного рівняння Мета: домогтися засвоєння учнями змісту поняття «дискримінант квадратного рівняння з парним другим коефіцієнтом», формули дис- кримінанта квадратного рівняння з парним другим коефіцієнтом та формул коренів такого квадратного рівняння; сформувати первинні вміння знаходити дискримінант квадратного рівняння за новими фор- мулами та за його значенням визначати кількість розв'язків квадрат- ного рівняння, а також обчислювати корені квадратного рівняння; відпрацювати вміння розв'язувати квадратні рівняння за формулами, вивченими на попередньому уроці. Тип уроку: застосування знань та вмінь. Наочність та обладнання: Опорний конспект «Квадратні рів¬няння». Хід уроку I. Організаційний етан II. Перевірка домашнього завдання Математичний диктант Варіант 1 Варіант 2 1. Розв'яжіть рівняння х2 – 8х – 9 = 0 х2 – 8х + 7 = 0 виділенням квадрата двочлена 2. Обчисліть дискримінант рівняння 3х2 – 8х – 3 = 0 2х2 – 3х – 2 = 0 3. Знайдіть корені рівняння: 3х2 – 8х – 3 = 0 2х2 – 3х – 2 = 0 4. За якої умови деяке повне квадратне рівняння має один корінь (два рівних дійсних корені)? не має дійсних коренів? 5. Скільки коренів має рівняння: х2 – 10х + 25 = 0? х2 + 6х + 9 = 0? III. Формулювання мети і завдань уроку Усвідомленому вивченню питання уроку (формула коренів квадрат¬ного рівняння з парним другим коефіцієнтом) сприятиме поставлене вчителем завдання: за вивченими на попередньому уроці формулами, виконуючи усні обчислення, розв'язати квадратне рівняння з досить ве¬ликими коефіцієнтами (рівняння має бути підібране так щоб дискри¬мінант був більшим за 10000, тобто не було можливості скористатися таблицею квадратів, наведеною в підручнику). Аналізуючи проблему, доходимо висновку про необхідність «вдосконалення», вивчених на по¬передньому уроці формул. Вивчення окремих випадків застосування формул коренів квадратного рівняння та оволодіння вміннями їх вико¬ристовувати визначаємо як провідну мету уроку.
  • 2. IV. Актуалізація опорних знань та вмінь Для успішного сприйняття учнями навчального матеріалу уро¬ку слід активізувати такі знання і вміння: виконання тотожних перетворень ірраціональних виразів; визначення коефіцієнтів квадратного рівняння; визначення дискримінанта квадратного рівняння та знаходження кількості та значень коренів квадрат¬ного рівняння за визначеним значенням дискримінанта. Виконання усних вправ 1. Укажіть у квадратному рівнянні його коефіцієнти: а) 3у2 – 5у + 1 = 0; б) -х2 + х – 3 = 0; в) 12t – 7t2 + 4 = 0; г) 9t – 6 + t2 = 0; д) 5т – т2 = 0; є) п2 – 7 = 0. 2. Спростіть вирази: ; (2k)2 – 4ат. 3. Скільки коренів має квадратне рівняння: x2 – 64 = 0; у2 + 49 = 0; 2р2 – 7р = 0; k2 = 0; 2х2 + 4х – 1 = 0; х2 + 3х + 4 = 0; у2 + 3у + 2 = 0. V. Застосування знань План вивчення нового матеріалу 1. Формули коренів квадратного рівняння для випадку, якщо другий коефіцієнт рівняння парний. 2. Алгоритм застосування нових формул. 3. Приклад застосування складеного алгоритму. У виведенні «нових» формул коренів квадратного рівняння для спрощення виду формул можна відразу ввести додаткові позна¬чення: , і під час розв'язування опорних прикладів уже починати закріплення нових позначень. Так само як і на попередньому уроці, після виведення формул слід дати учням орієнтовну схему розв'язання квадратного рівняння цим спосо¬бом і в розв'язуванні опорного завдання вимагати строгого її дотримання. VI. Формування вмінь Виконання усних вправ 1. Серед даних квадратних рівнянь виберіть ті, в яких парний другий коефіцієнт: a) 3у2 – 5у + 1 = 0; б) 12х – 7х2 + 4 = 0; в) х2 + 2х – 3 = 0; г) 10х2 + 3х – 7 = 0. 2. Знайдіть значення виразу якщо: а) b = -2; а = 3; с = -2; б) b = 6; а = 1; с = 2. Виконання письмових вправ Для реалізації дидактичної мети уроку слід розв'язати завдання та¬кого змісту: 1. Розв'язування квадратного рівняння за формулами. 1) Розв'яжіть рівняння: а) х2 – 2х – 1 = 0; б) 7х2 – 18х + 8 = 0; в) 3х2 + 22х – 16 = 0; г) х2 + 21х + 90 = 0; Д) 3х2 + 53х – 18 = 0; є) -25х2 + 50х + 75 = 0; ж) х2 + 0,5х – 1,5 = 0; з) 2х2 – х + = 0; и) х2 – х – = 0.
  • 3. 2) Розв'яжіть рівняння: а) 3х2 – 14х + 16 = 0; б) 5х2 – 16х + 3 = 0; в) х2 + 2х – 80 = 0; г) х2 – 22х – 23 = 0; д) 4х2 – 36х + 77 = 0; є) 15у2 – 22у – 37 = 0; ж) 7z2 – 20z + 14 = 0; з) у2 – 10у – 25 = 0. 2. Розв'язування квадратного рівняння найбільш зручним способом. Розв'яжіть рівняння: а) 2х2 – 5х – 3 = 0; б) 3х2 – 8х + 5 = 0; в) 5х2 + 9х + 4 = 0; г) 36у2 – 12y + 1 = 0; д) 3t2 – 3t + 1 = 0; є) х2 + 9х – 22 = 0; ж) у2 – 12у + 32 = 0; з) 100х2 – 160х + 63 = 0. 3. Розв'язування рівнянь з попереднім виконанням рівносильних пе- ретворень та обранням найбільш зручного способу розв'язання. 1) Розв'яжіть рівняння: а) t2 + 3t = - 4t – 6 – t2; б) 5(y2 + 3) = -24у + 20; в) 4х(х – 2) + х2 = 6х + 3; г) 6х2 + 3х = 5(2х + 1); д) (х – 1)2 + 4х2 = 0; е) (3х – 2)(3х + 2) = 6х + 3; ж) 5х2 – х = 0,1 – х + 4х2; з) . 2) Знайдіть корені рівняння: а) 3(х + 4)2 = 10х + 32; б) 15х2 + 17 = 15(х + 1)2; в) (x + 1)2 = (2х – 1)2; г) (х – 2)2 + 48 = (2 – 3х)2. 3) Розв'яжіть рівняння: а) ; б) ; в) ; г) . 4) Розв'яжіть рівняння: а) 0,7х2 = 1,3х + 2; б) 7 = 0,4у + 0,2у2; в) х2 – 1,6х – 0,36 = 0; г) z2 – 2z + 2,91 = 0; д) 0,2у2 – 10y + 125 = 0; є) х2 + 2х – 9 = 0. 4. Логічні вправи та завдання підвищеного рівня складності для учнів, які мають достатній та високий рівні знань. Вставте пропущений вираз. х ≥ 3 х – 3 х ≤ 2 ? Письмові вправи мають на меті закріплення нових формул ко¬ренів квадратного рівняння (для рівняння з парним другим коефіцієнтом) та формування вмінь застосовувати ці формули (нові знання) в поєднані з вивченими раніше способами розв'язання квадратних рівнянь. На уроці продовжується за¬своєння формул коренів квадратного рівняння, тому, як і на попередньому уроці, з метою попередження помилок та кра¬щого запам'ятовування формул, слід вимагати від учнів дотри¬мання алгоритму (див. конспект) та усного й письмового відтворення виведених формул. На цьому уроці можна запропонувати учням завдання, що передба¬чає виконання рівносильних перетворень рівнянь перед застосуванням вивчених формул, при цьому слід виділити рівняння, в яких виникає необхідність перетворення рівняння з дробовими коефіцієнтами в рів¬няння з цілими коефіцієнтами (множенням обох частин рівняння на НСК знаменників дробових коефіцієнтів) та на рівняння з цілими
  • 4. коефіцієнтами, що мають спільний дільник, відмінний від нуля. Також звертаємо увагу учнів на зручність оволодіння ще й таким прийомом: старший коефіцієнт квадратного рівняння краще мати додатним (в ідеалі - дорівнює одиниці). VII. Підсумки уроку В якому випадку правильно знайдено корені? а) х2 – 2х – 8 = 0, D1 = 1 + 8 = 9, , х1 = , х2 = ; б) х2 + 2х – 8 = 0, D1 = 2 + 8 = 10, ; в) x2 – 4х – 12 = 0, D1 = 4 + 12 = 16, х1,2 = 2 ± 4, х1 = 6, х2 = -2. VIII. Домашнє завдання 1. Вивчити всі формули коренів квадратного рівняння. 2. Розв'язати приклади на застосування цих формул. 3. На повторення: тотожні перетворення раціональних виразів та ви¬разів, що містять квадратні корені.