Інтегрований урок з алгебри та інформатики
по темі:
Узагальнення і систематизація знань,
умінь та навичок з теми:
‘‘Функція. Властивості функції.
Функція у = ах2 + bх + с.
Розв’язування квадратичних нерівностей’’.
’’Використання можливостей текстового
редактора Microsoft Word для побудови
графіків квадратичної функції.’’
Інтегрований урок з алгебри та інформатики
по темі:
Узагальнення і систематизація знань,
умінь та навичок з теми:
‘‘Функція. Властивості функції.
Функція у = ах2 + bх + с.
Розв’язування квадратичних нерівностей’’.
’’Використання можливостей текстового
редактора Microsoft Word для побудови
графіків квадратичної функції.’’
Тема: Розв'язування вправ. Мета: Закріпити вміння та навички розв'язування показникових рівнянь.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань і навичок. Обладнання: таблиці.
Тема: Розв'язування вправ. Мета: Закріпити вміння та навички розв'язування показникових рівнянь.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань і навичок. Обладнання: таблиці.
Electricity generation, distribution and transmissionAshar143
COMSATS Institute of Information and Technology, Sahiwal
Department of Electrical Engineering
Prepared By: Umaiz Ahmad and Yasir Zulfiqar
CONTACT:
+92-321-7899091
+92-336-0006247
Посібник містить зразки контрольних робіт з алгебри та початків аналізу для класів з поглибленим вивченням математики, розроблені творчою групою вчителів. Він може бути також корисний учителям загальноосвітніх шкіл для індивідуальної роботи з обдарованими учнями.
1. Розгорнутий конспект уроку
6 клас
Тема: Дії з раціональними числами (розв’язування вправ).
Мета: формувати уміння виконувати дії з раціональними числами,
використовуючи елементи гри, розвивати пам'ять, виховувати зацікавленість до
вивчення математики.
Вид уроку: гра з фронтальним опитуванням і різними формами організації
усного рахунку.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
2. Усний рахунок – розминка.
Усний рахунок почати з менш складних завдань, а потім виконувати
більш складні:
1) швидкий обрахунок: вчитель пропонує за допомогою проектора
завдання:
9 + (-7) -39+16 |х| = 4,5
8 + 5 25 + (-10) - (-х) = - 4,5
14+31 -37+21 |х| = -35
Учні усно виконують дії та називають свої відповіді. Вчитель в кінці
запитує, якими правилами користувались учні при розв’язуванні
запропонованих вчителем завдань;
2) «рівний рахунок»:вчитель пропонує вправи з відповіддю:
-29,4 - 47, 5 = -76,9 -31,5 + 19,8 = - 11,7
- 25×(-3) = 75 84,4 ÷ (- 2) = - 42,2
Учні повинні усно вигадати свої приклади з такою ж відповіддю;
3) «рахунок-доповнення»:вчитель пропонує число (наприклад, 92,4;
-37,8; -51,5), потім повільно називає інше число, а учень повинен назвати таке
2. число, яке в сумі з названим вчителем дасть записане на дошці. Таким чином
забезпечується тренування в запам’ятовуванні чисел.
3. Самостійна робота з частковою самоперевіркою.
Діти отримують карточки із завданням. Відповіді в них записують
олівцем, щоб потім можна було використати карточку і наступного разу. За
закритою дошкою теж працює учень і в результаті проводиться колективна
перевірка. Діти коментують, яким чином одержали такі відповіді, як розкрили
дужки.
8 -7 -2 -5х-3 -11х+3 3
х+2 8х+16
4 -20х-12
-2х+7 -16х+56
-3х+2 6х-4 -9х+6
8 -88х+24
5х-1 -35х+7
4. «Кодування» (тестові завдання):
Обчислити:
І – В
1) 27,3 – (-2,6) = а,
2) -3,3 – а + (-3,4) = в,
3) -13 – в – (-11,2) = с,
4) (а + в) – с = д.
ІІ – В
1) -5,6 – 3,7 = а,
2) 31,2 – а + (-2,5) = в,
3) -12 – (-6,1) – в = с,
4) (в + с) – а = д.
3. Кодовані відповіді: 1) -41,5; 2) -36,6; 3) -43,9; 4) 3,4; 5) -9,3; 6) 29,9; 7) 38; 8)
34,8. (Шуканий код першого варіанту 6281, а другого - 5734).
Суть цього завдання в тому, що виконавши приклад, учень шукає
одержане число серед кодованих відповідей. Якщо його там немає – допущена
помилка. Виконавши всі вправи свого варіанту правильно, учень подає вчителю
лише кодовану відповідь. Ось таку відповідь учні й запишуть у даному випадку
біля свого прізвища на картці.
5. Розв’язування вправ.
Для формування умінь учнів розкривати дужки, спрощувати вирази,
розв’язувати рівняння, пропонуються приклади-гра в такому порядку:
а) відгадуємо число та місяць народження. Для цього потрібно число
свого народження помножити на 2, потім дописати 0, до добутку додати 73,
знайдену суму помножити на 5 і до результату додати порядковий номер місяця
свого народження. Потім назвати результат. Вчитель від нього віднімає 365 і
перші дві цифри дають день народження, останні дві – порядковий номер
місяця. Учням пропонується розкрити секрет, тобто скласти вираз, розкрити
дужки (спростити) і вказати закономірність:
(х * 2 * 10 + 73) * 5 + у = 100х + 365 +у
б) відгадаємо день тижня:
понеділок – перший, вівторок – другий і т.п.
Задумаємо якийсь день тижня, помножимо його номер на 2, додамо 5, все
помножимо на 5 і допишемо 0. Коли діти називають результат, вчитель
віднімає 250. Різниця завжди буде мати круглі сотні. Цифра сотень дає номер
задуманого дня.
Тут можна до відгадування:
4. 1 ≤ х ≤ 7, (х * 2 + 5) * 5 * 10 = 100х + 250,
додати цей розв’язок рівняння. Щоб перевірити відповіді вчителя,
наприклад,
(х * 2 + 5) * 5 * 10 = 450
100х + 250 = 450
100х = 200
х = 2, тобто вівторок
в) відгадування числа: загадаємо число, від нього віднімаємо 8 і все
множимо на 3, потім від добутку віднімаємо задумане число та додаємо 24.
Коли учні називають відповідь, то вчитель її ділить на 2 і говорить число:
(х – 8) * 3 – х + 24 = 2х
В цьому випадку теж можна задати рівняння, але щоб кожний розв’язав
своє та цим підтвердив відповідь.
г) по малюнках складаємо задачі. На дошці малюнки. Наприклад, таку
задачу:
На одній шальці терез 4 однакових пакети борошна та гирі 1 кг і 2 кг. На
другій шальці – три гирі по 5 кг. Терези зрівноважено. Скільки важить одна
пачка борошна?
Тут дітям треба показати, що за х кг можна прийняти як кожний пакет
борошна, так і всі чотири разом і тоді вид рівнянь трошки буде інший. Таких
задач можна розглянути декілька. В класі записується «шапка» та рівняння, а
розв’язати їх потрібно дома.
6. Підсумок уроку.