1. Заняття за інтесересами
Розроблена і проведена
вихователем ГПД учнів 1 класу,
спеціалістом першої категорії
Петрівсько - Роменської ЗОШ І – ІІІ ступенів
Суботою Ольгою Олексіївною
Тема. Робота з піском. Зображення тварин.
Мета: вчити дітей малювати на піску різних тварин, розвивати творчий по-
тенціал дитини і активізувати просторову уяву, образно-логічне мислення,
самостійність і креативність, координація рухів, тренувати дрібну моторику
рук; виховувати любов до тварин та живої природи, взаємоповагу.
Обладнання: підноси з піском, вологі серветки, малюнки з зображенням
тварин
Хід заняття
1.Організаційний момент
Я вам рада, любі діти,
І вітаю щиро вас.
І запрошую ласкаво
На заняття у наш клас
2. Оголошення теми і мети .
- Сьогодні ми проведемо заняття за інтересами на тему «Робота з піском.
Зображення тварин». Ми з вами будемо вчитися малювати тварин на піску,
дізнаємося звідки береться пісок, як використовують пісок люди.
3.Бесіда.
- Діти підніміть руку в кого є вдома пісок?
- А де береться пісок?
- Послухайте мою розповідь звідки ж береться пісок? Частинки порід, що
входять до складу грунту, бувають різних розмірів, що відображено в їх
назвах. Пісок — це шматочки породи, що мають у розрізі розміри 0,06-2 мм.
Пісок виходить, коли розпадається камінь — під впливом води, погодних
умов, льодовиків. Існує два місця, де можна виявити найбільші поклади
піску, — це пустелі і пологі морські береги, де бувають пляжі. Якщо грунт
складається в основному з піску, його великі частинки не здатні утримувати
воду і поживні речовини, необхідні для рослин. Це одна з причин, по якій ви
не побачите багато рослин в пустелі, ні на пляжі. Якщо уважно подивитися
на жменю піску, можна побачити, що колір піщинок різний. Це тому, що
пісок утворюється з декількох порід різних видів. Пісок може виглядати
5. 4.Повториння правил користування піском
не можна викидати пісок із підноса;
не можна брати пісок до рота та кидати в інших дітей;
погрався з піском - помий руки та покажи чисті долоньки.
5. Робота з піском
Сьогодні ми будемо малювати різноманітних тварин. Я буду загадувати
загадки, а відгадки ви малюєте на пісочку.
Хоч не шию я ніколи, та голок в мене доволі.
6. Ця тварина вже від ранку
Нам співає колисанку,
Нявкає, муркоче,
Бо сметанки хоче.
Що це, діти, за воркотик?
Це пухнастий сірий …
Маленьке, сіреньке, а хвостик, як шило
Дуже товсті ноги маю,
Ледве їх переставляю,
Сам високий я на зріст,
Замість рота в мене хвіст.
7. В мене довгий хоботок,
З квіт збираю я пилок.
Ще яскраві крильця маю,
Безтурботно я літаю.
Хвіст гачком – ніс п’ятачком
6 . Підсумок
Намалюйте смайлик, який символізуватиме ваш настрій на сьогоднішньому
занятті.