Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
колективний перегляд 2
1. для дітей 2-ої молодшої групи із ознайомлення з соціумомта розвитку
мовлення з елементами образотворчої діяльності на тему:
Вихователь:Міхалєвська С.М.
Мета:
Ознайомити дітей із хусткою як елементом українського
національного одягу; розширювати та систематизувати знання
про хустку як оберіг української родини; навчати давати розгорнуті
відповіді на запитання вихователя; формувати відчуття
приналежності до народу України; вміння складати описові
розповіді ; вправляти в умінні застосовувати нетрадиційну техніку
малювання пальчиками; закріпити назви кольорів ; розвивати
естетичний смак , творчість , самостійність , акуратність. Виховувати
ціннісне ставлення до родини, батьківського дому, рідного краю;
повагу до національного одягу та традицій.
Попередня робота:
Розгляд хусток ,читання вірша про хустину Т . Чорновіл «Візьму
бабусину хустину.» , народні ігри «Пов’яжи хустину » , « Хто під
хусткою скажи ».
Матеріал:
Аркуші паперу 30/30 різних кольорів, гуаш зеленого, червоного,
синього, рожевого кольору,клей ,пензлики, серветки, хустки святкові,
хустки буденні.
2. Хід заняття:
(Гарно прибрана святковими хустками бабусина світлиця. Бабуся ,
одягнена в національний одяг, на голові святкова хустина.)
Вихователь: Любі діти , ласкаво прошу вас до Бабусиної світлиці.
Бабуся з нетерпінням чекала на нас і дуже гарно прибрала свою
світлицю. Погляньте навкруги! Що Бабуся розвісила на
стінах?(Хустки)
Діти давайте уважно розглянемо ці хустки. Ось гляньте на цю білу
хустину. (Знімає хустку зі стіни)
- Якого кольору хустина?
- Як прикрашена хустина ?
- Як прикрашена середина хустини ?
- Чим прикрашені краї хустини?
- Хустина велика чи маленька?
- Коли пов’язують цю хустку - на свято чи для роботи в полі?
-
Вихователь: Діти , розгляньте усі хустки, які розвішені на
стінах, і виберіть ту , яка найбільше вам до вподоби. Але не
підходьте до цієї хустки, а розкажіть про неї так, щоб діти
змогли її впізнати.
(Троє – четверо дітей описують хустки. Діти визначають про
яку хустку йдеться.)
Бабуся: онучата мої любі , учора я прибирала хату і загубила
свою улюблену святкову хустку!
Може , вона тут, у світлиці ховається, та я не можу знайти її,
бо погано бачу. Допоможіть мені ,будь – ласка, відшукати
хустку .А щоб полегшити вам пошук, я розповім про неї. Моя
хустка менша за ось цю білу, але більша за зелену. Вона
жовтого кольору, з блакитними квітами. Посередині візерунків
немає. Знайдіть її.(Діти знаходять ,Бабуся дякує і повязує
хустку комусь з дівчаток.)
3. Вихователь: Діти , які ще предмети в бабусиній світлиці
прикрашені хустками?( Діти оглядають меблі і помічають, що
святковими хустками накритий стіл і подушка. Вихователь
розповідає про хустку – скатертину і хустку – наволочку.
Вихователь: Бабусю а в тебе є така святкова хустина , яка
стане оберегом у нашій групі?
Бабуся: Авжеж , я маю . Я пропоную хлопчикам пов язати
хустки на голівки дівчаткам. Хусток вистачить усім – вони
лежать у скрині. Відкривайте її хлопці!. (Хлопці відкривають
скриню і достають буденні хустки ).
Вихователь: Ви дістали хустки зі скрині. Зазвичай у скринях
зберігаються лише святкові хустки . А ц і хустки - буденні .
Для чого люди використовують буденні хустки? Як вони
прикрашенні?
Якого кольору буденні хустки ? (вихователь демонструє дітям
ілюстрації різних хусток, і пропонує визначити, які з них
святкові ,а які буденні.)
Бабуся: Любі діти , оберіть собі для оберега святкову
хустину.(діти обирають)
Вихователь: Бабусю, а ти дозволиш нам потанцювати з
чарівною хустиною?
Гра «Чарівна хустина.»
Вихователь: діти Бабуся розповіла вам сьогодні багато
цікавого про хустки, погралася з вами і навіть подарувала
одну зі своїх дорогоцінних хусток, що від нині стане для нас
оберегом. Давайте попросимо бабусю допомогти нам
намалювати красиві хустини для наших ляльок, які стануть
для них оберегом.
Діти об’єднуються в групи й за бажанням вибирають хустину
для прикрашання.
4. (Вихователь нагадує , як за допомогою пальчиків малювати
ягоди, квіти, листочки. Під тихе звучання пісні «Мамина
хустина» діти починають працювати. Після завершення
малювання разом з дітьми розглядають роботи.)
Вихователь: Як же гарно і оригінально ми з вами прикрасили
хустини . Упевнена , що лялькам вони дуже сподобаються!
Давайте підемо і подаруємо їх нашим лялькам.
- В кожного народу є своя святиня
- А для Українців – святкова хустина
- Світлий символ щастя ніжності в серцях
- Мов весна квітуча- хусточка ось ця!
Бабуся пригощає дітей солодощами .