2. Жас ұрпақты іс-әрекет пен қарым-қатынас арқылы
оқушы дүниетанымын,
қабілет-қарымын, бойындағы дарынын дамыта
отырып, иманды, қайырымды, білімді,
салауатты “Қазақстан-2030”
өренін тәрбиелеу.
Тәрбие үрдісінің құрылымы осы үрдістің
шешімін табуға бағытталған
міндеттерінің реттілігін көрсетеді.
Сынып жетекшісі - тәрбие жүйесінің негізгі
ұйтқысы.
3.
4.
5. Тараудың
аты
Тараудың
мақсаты
Күтілетін нәтиже Сабақтың
тақырыбы
Мерзімі Әдіс-тәсілі 7 модулді
ықпалдау
Бағалау критерийі Негізгі дерек
көздері
Квадрат
теңсіздіктер
Квадрат
теңсіздікті
квадраттық
функцияның
графигі және
интервалдар
әдісі арқылы
шешуді үйрету
және
алгоритмімен
таныстыру.
1. Квадрат тең
сіздікті шешу
тәсілін меңгереді
2.Топпен жұмыс
істеуге
дағдыланады.
Өзара және өзін-
өзі бағалауды
үйренеді
3. Оқушы
өз ойын еркін,
ашық жеткізеді..
Интервалдар
әдісі
22.04.
2013
Деңгейлік
тапсырмалар,
топтастыру
Оқыту мен
оқудағы жаңа
тәсілдер
СТО
ОүБ және ОБ
АКТ
Талантты және
дарынды
балаларды
оқыту
Оқушылардың
жас
ерекшеліктеріне
сәйкес оқыту
және оқу
Оқытуды
басқару және
көшбасшылық
Өзара бағалау,
Өзін-өзі бағалау
Формативті және
сумативті бағалау
Алгебра,
8-сынып
А1 форматты
плакат,
стикер,
смайлик,
Интерактив
тақтаТеңсіздікті
интервалдар
әдісімен
шешу.
Есептер
шығару
Семантика-
лық қарта
ББҮ
Тест
Өзара бағалау,
өзін-өзі бағалау,
Формативті және
сумативті бағалау
Алгебра
8-сынып
үлестірмелі
материалдар,
маркер,
стикер,
смайлик,
интерактив
тақта
Рационал
теңсіздікті
интервалдар
әдісімен
шешу
29.04.
2013
Джиксо,
оқушыны
жетектейтін
карта,
деңгейлік
тапсырмалар
Өзара бағалау,
өзін-өзі бағалау.
формативті және
сумативті
бағалау
Алгебра
8-сынып,
маркер,
стикер,
интерактив
тақта
Теңсіздікті
шешу
тақырыбын
қорытынды-
лау
30.04.
2013
Миға шабуыл,
Джиксо,
кластер әдісі
Өзара бағалау, өзін-
өзі бағалау,
формативті және
сумативті бағалау
Алгебра,
8-сынып,
интерактивті
тақта, А,
форматты
қағаз, бағалау
парақшалары
ОРТА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Математика пәні мұғалімі Сұлтанова М. 8-сынып
6. Оқыту мен оқудағы жаңа
әдіс-тәсілдер – оқушыларға
оқуды өз бетінше
жалғастыру үшін
Өзін-өзі бағалау -
оқушы оқып білгеніне
есеп беру, қорытынды
жасау
Мен көшбасшы
АКТ мүмкіндіктері -
интерактивті
тақта, компьютер,
ғаламтор, слайдтар
Сыни тұрғыдан ойлау
оқушылардың өздігінен
білім алуына жол ашады
Жас ерекшеліктеріне сай
тапсырмалар оқушының
оқуға деген қабілетін
жақсартуға мүмкіндік
береді
Дарынды балалар –
күрделі тапсырмаларға
ұмтылады
7. Сабақ барысында кездесті
Қиындықтар НәтижесіндеШешу жолдары
Жаңа әдістерді
сабақ тақырыбына
бейімдеу
Оқушыларды
бағалау әдістерін
анықтау
Оқушыларды жаңа
әдіс-тәсілдерге
бейімдеу
Сабақ
жоспарының
құрылымы
жақсарып,
оқушылардың
сабаққа
қызығушылығы
артады
Оқушылар еркін
сөйлеуге үйренді
Бірігіп шешім
қабылдап,
пікірлерімен
бөлісті
Әріптестермен пікір
алмастыру
Әдістердің тиімді
түрлерін пайдалану
Сыныпта
психологиялық ахуал
қалыптастыру
8.
9. Мен қалай өзгердім?
Бетпе-бет
Топпен жұмыс
7 модульді
меңгердім
Орта мерзімді
жоспар
Жаңаша
бағалау
Мектептегі тәжіриебе
Сыныпта
психологиялық ахуал
Оқушыларды
топтастыру арқылы
ізденіске баулу
Оқуда туындауы мүмкін
кедергілерді анықтау
Оқушы пікірімен санасу
Бетпе-бет
Іс-әрекетіме
талдау жасау
Тәжірибе
бөлісу
10. Курсқа дейін:
• Мұғалімнің әрекеті
басым
• Дайын, жаттанды
білім беру
• Оқушы ойын
білдірмейді
• Мұғалім өзі ғана
бағалайды
Курстан кейін
• Оқушы әрекеті
басым
• Білім дайын
күйінде
берілмейді
• Оқушы еркін
сөйлейді
• Оқушы өзін
бағалайды
11. Жетістікке апарар жол
Кәсіби біліктілігімді математика пәнінде
бақылау арқылы шыңдаймын
Іс-тәжірибені жетілдіру жұмыстарын
жүргіземін
Ұстаз үшін маңызды шешімді талап
ететін мәселелерді анықтаймын
Әріптестерімді қызықтырып, бірлесе
жұмыс жасауға шақырамын.
Үйрете жүріп үйренемін
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24. 0
20
40
60
80
100
І тоқсан ІІ тоқсан ІІІ тоқсан
сапасы 38 42 45.8
үлгерімі 100 100 100
2014-2015 оқу жылындағы 6 "А" сынып
оқушыларының математика пәнінен
мониторингі
0
10
20
30
40
50
60
70
80
90
100
І тоқсан ІІ тоқсан ІІІ тоқсан
сапасы 39 45 53
үлгерімі 100 100 100
2014-2015 оқу жылындағы 6 "Ә" сынып
оқушыларының математика пәнінен мониторингі
25. 0
20
40
60
80
100
2011-2012 2012-2013 2013-2014
сапасы 50 56 58.3
үлгерімі 100 100 100
2011 -2014 оқу жылындағы 5"Ә"сынып
оқушыларының ІІІ жылдық мониторингі
0
20
40
60
80
100
2011-2012 2012-2013 2013-2014
сапасы 59 62 67
үлгерімі 100 100 100
2011 -2014 оқу жылындағы 6"Ә"сынып
оқушыларының ІІІ жылдық мониторингі
26. 0
10
20
30
40
50
60
70
80
90
100
қазақ тілі қазақ
әдебиет
орыс тілі ағылшын
тілі
матем география биология қаз.тарих дене
тәрбиесі
сапасы 54 63 50 54 42 46 58 50 100
үлгерімі 100 100 100 100 100 100 100 100 100
2014 -2015 оқу жылындағы 6 "А" сынып оқушыларының ІІІ
тоқсан бойынша мониторингі