1. Тема: Відсоткові розрахунки. Знаходження відсоткового відношення
Мета:
засвоїти поняття відсоткового відношення двох чисел, правило знаходження
відсоткового відношення чисел; формувати вміння розв’язування задач на
знаходження відсоткового відношення двох чисел;
розвивати розумову активність, пам'ять, увагу, мислення, вміння аналізувати і
узагальнювати;
виховувати уважність, працьовитість, кмітливість, самостійність, загальну
культуру; інтерес до навчання, до математики.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Знання збираються по краплині, як вода у долині.
Прислів’я
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Активізація пізнавальної діяльності учнів
Кодовані завдання.
Завдання заготовлені на дошці. Розв’язуючи їх, учні розкодовують слово «Уміння»:
5-У, 0,45-М, 0,045-І, 0,0125-Н, 0,07-Н, 2,45-Я.
Пояснюють, що таке уміння і для чого вони потрібні школярам і взагалі людям.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
IV. Актуалізація опорних знань.
Фронтальне опитування на повторення понять: відсотки, пропорція, відношення.
1. Що називається відсотком?
2. Як перетворити відсотки у дріб та дріб у відсотки?
3. Що таке пропорція?
4. Що називається відношенням двох чисел?
5. Що показує відношення двох чисел?
А як ви думаєте: що таке відсоткове відношення двох чисел?
(відповіді учнів).
45
500
4,5
1,25
7
245
: 100
2. V. Формулювання теми, встановлення мети, завдань уроку.
У класі 28 учнів, 21 із них подивились новий фільм. Скільки відсотків учнів класу
подивились новий фільм?
Це новий тип задач на відсотки – знаходження відсоткового відношення двох чисел.
Сьогодні на уроці ми дізнаємось, що називають відсотковим відношенням двох чисел і як
знайти відсоткове відношення двох чисел.
VІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу.
Фронтальна бесіда
1. Що називають відсотковим відношенням двох чисел?
Відсоткове відношення двох чисел – це відношення цих чисел, виражене у
відсотках.
2. Як знайти відсоткове відношення двох чисел?
3. Розв’яжемо задачу, запропоновану на етапі формулювання теми, мети й завдань
уроку.
Всього: 28 у. – 100%
Дивились ф. : 21 у. – х
28 : 21 = 100 : х,
х = ( 21 · 100 ) : 28 = 75%
Відповідь: 75%
VII. Формування умінь учнів. (задачі на слайдах)
VIII. Закріплення знань і умінь учнів.
Робота з підручником: № 799, 800, 802,829,831, 841
ІХ. Домашнє завдання.
Опрацювати §19(3) , розв’язати № 830, 832, 842
X. Підведення підсумків уроку.
Рефлексія.
Метод «Обери позицію»:
1. Я все засвоїв на уроці. Собою задоволений!
2. Мені ще треба попрацювати щоб досягти бажаного результату.
3. Я у розпачі! Не знаю що робити.
Учні не тільки обирають позицію, а й обґрунтовують її (за бажанням).