Lesson # 42. drawing up and executing branching algorithms for processing quantities. bzd briefing
1. Урок №____ 8___ клас 1 група ________________
2 група ________________
Тема: Складання та виконання алгоритмів з розгалуженнями для
опрацювання величин. Інструктаж з БЖД
Мета:
навчальна: закріпити вміння використовувати алгоритми з
розгалуженнями для розв’язування практичних задач, розвивати
вміння формувати складені умови з простих;
розвивальна: розвивати логічне та алгоритмічне мислення; формувати
вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i
робити висновки;
виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність,
акуратність, дисциплінованість.
Тип уроку:
формування вмінь та навичок;
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, проектор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Привітання з класом. Повідомлення теми і мети уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Ви вже знайомі з алгоритмічною конструкцією «розгалуження» - такою
формою організації дій, при якій залежно від виконання або невиконання
деякої умови здійснюється або одна, або інша послідовність дій.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Виконання тестового завдання «Алгоритми з розгалуженнями»
IV. Формування вмінь і навичок.:
1. Інструктаж з БЖД
2. Завдання
Написати програму, яка розв’яже наступні задачі:
Задача 1.
Дано три натуральнихчисла a, b, c. Визначте, чи існує трикутник з такими
сторонами. Якщо трикутник існує, виведіть рядок YES, інакше виведіть рядок
NO.
Задача 2.
2. Шаховий король ходить по горизонталі, вертикалі і діагоналі, але тільки
на 1 клітину. Дано дві різні клітини шахової дошки, визначте, чи може король
потрапити з першої клітини на другу одним ходом. Програма отримує на вхід
чотири числа від 1 до 8 кожне, що задають номер стовпця і номер рядка
спочатку для першої клітини, потім для другої клітини (всі числа вводяться в
один рядок через пробіл). Програма повинна вивести YES, якщо з першої
клітинки король може потрапити в другу за 1 хід або NO в іншому випадку.
Задача 3.
Шоколадка має вигляд прямокутника, розділеного на n × m часточок.
Шоколадку можна один раз розламати по прямій на дві частини. Визначте,
чи можна таким чином відламати від шоколадки частину, що складається
рівно з k часточок. Програма отримує на вхід три числа: n, m, k і повинна
вивести YES або NO (всі числа вводяться в один рядок через пробіл).
Задача 4.
Яша плавав в басейні розміром N × M метрів і втомився. У цей момент
він виявив, що знаходиться на відстані x метрів від одного з довгих бортів (не
обов'язково від найближчого) і y метрів від одного з коротких бортиків. Яку
мінімальну відстань повинен пропливти Яша, щоб вибратися з басейну на
бортик? Програма отримує на вхід числа N, M, x, y. Програма повинна
вивести число метрів, які потрібно пропливти Яші до бортика.
V. Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VI. Підбиття підсумків уроку
Виставлення оцінок за роботу на уроці
VIІ. Домашнє завдання
Задача 1
Шаховийслон ходить по діагоналі. Дано дві різні клітини шаховоїдошки,
визначте, чи може слон потрапити з першої клітини на другу одним ходом.
Задача 2
Шаховийферзь ходить по діагоналі, горизонталіабо вертикалі. Дано дві
різні клітини шаховоїдошки, визначте, чи може ферзь потрапитиз першої
клітини на другу одним ходом.
Задача 3
Шаховийкінь ходить буквою "Г" - на дві клітини по вертикалі в будь-
якому напрямку іна одну клітку по горизонталі, або навпаки. Дано дві різні
клітини шахової дошки, визначте, чи можекінь потрапити з першої клітини
на другу одним ходом.