Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
конспект
1. Тема. Узагальнення і систематизація знань з теми «Геометричні
перетворення»
Мета:
Навчальна. Узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок учнів з
теми «Геометричні перетворення».
Виховна. Виховувати позитивне ставлення учнів до навчально-пізнавальної
діяльності.
Розвивальна. Розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес, ініціативу,
творчість.
Тип уроку: урок комплексного застосування знань, умінь, навичок.
Наочність та обладнання: ілюстрації, комп’ютер.
Хід уроку
«Подібно до того як усі мистецтва тяжіють до музики,
усі науки прагнуть до математики…»
Джордж Сантаяна
І. Організаційна частина.
Невідомо, хто, коли, але хтось сказав слова, які передаються нам і які
ми передаємо нашим нащадкам: «Намагайтеся кожного дня для кожної
справи знайти якийсь позитивний початок, оскільки від того настрою, з
яким ви вступаєте в день, або в якусь справу залежать ваші успіхи, а
можливо, і невдачі».
Я бажаю вам розпочати урок з гарним настроєм і отримати від нього
задоволення і гарні результати.
ІІ. Формування мети і завдань уроку.
Створення найрізноманітніших проектів є ознакою сьогодення. Хтось
захоплюється проектуванням будинків, інші проектують і будують мости.
Все це неможливо без розв’язування різноманітних задач, тобто без знання
математики. Відомо, що математика, як ніякий інший шкільний предмет,
виховує логічне мислення, а воно потрібне всім людям. Вивчення
математики, особливо геометрії, сприяє розвитку просторової уяви, а вона
також потрібна не лише математикам.
За допомогою задач ми будуємо своє успішне майбутнє, готуємось до
обраного фаху, доводимо собі, що без математики неможлива успішна
діяльність людини. Тож тема нашого уроку: Узагальнення і систематизація
знань з теми «Геометричні перетворення»
2. ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Бліц – опитування «ланцюжком».
Учні по черзі ставлять один одному запитання.
ІV. Етап застосування знань і навичок
Уявіть собі, що ви жбурляєте камінець у гладінь тихого ставка і по воді
колами розбігаються брижі, причому центр кожного кола розміщений саме
там, де камінець торкнувся води. А тепер станьте перед дзеркалом,
тримаючи в правій руці олівець - і дзеркало «перетворить «вас на лівшу,
адже ваш двійник триматиме олівець у лівій руці. Так чи інакше, в кожному
з цих випадків фігури, про які йдеться, зазнають певних змін, перетворень.
Ідея перетворень є однією з провідних ідей сучасної математики. За її
допомогою з успіхом доводять складні твердження з різних розділів
геометрії, які виходять далеко за межі шкільного курсу. За допомогою
геометричних перетворень і комп’ютерної графіки кінематографісти
бентежать уяву глядача дивовижними образами і незвичайними
перевтіленнями на екрані. Перетворення допомагають художникам
правильно будувати композиції картин, а хімікам – досліджувати структуру
кристалів.
На цьому уроці ми розглянемо застосування основних видів
геометричних перетворень на площині.
(Виступи учнів, презентації).
Розв'язування вправ.
Симетрія існує і в музиці.
Влітку 2012 року виповнюється рівно 30 років з дня появи широко
поширеного сьогодні формату і носія для запису музики – компакт-диска. У
1982 році японська компанія Sony представила на японському ринку перший
CD-програвач. Першим у світі аудіо-CD став альбом Біллі Джоела "52nd
Street", випущений звукозаписною компанією Sony Music.
Вправа 1-2 розвязати самостійно під музику
1. Накреслiть рiвнобедрений трикутник АВС з основою АС.
Побудуйте:
а) вiдрiзок, симетричний вiдрiзку ВС вiдносно точки А;
б) кут, симетричний куту АСВ вiдносно прямої АС.
2. Дано точки А(-1;-2), в(3;0), С(-1;0). 3найдiть координати точки,
симетричної серединi вiдрiзка АВ вiдносно:
а) точки С;
б) прямої АС.
Задачі 3- 4 розв’язати колективно
3. 3. Складiть формули паралелъного перенесення, унаслiдок
якого центр кола (х - 4)2 +(у+7)2 = 4 переходить у точку перетину прямих
х = 2 i у = -3.
4. Площа прямокутного трикутника з кутом 170 дopiвнює 36 см2, а площа
прямокутного трикутника з кутом 730 дорiвнюе 81 см. 3найдiть вiдношення
гiпотенуз цих трикутникiв.
Домашнє завдання:
Повторити п. 13.2 п. 8.3 вправа 523, 524
Підсумок уроку.
«Сніжна грудка».
Слово – речення – питання – відповідь.
Перший учень проговорює слово, що стосується даної теми, другий складає
речення з цим словом, третій складає питання до цього слова, а четвертий
відповідає на нього.
На уроці я:
Дізнався:
Зрозумів:
Навчився:
Симетрія, яку людина розкрила і осмислила у творіннях природи,
ставала для неї поступово своєрідною нормою прекрасного. Вона починала
свідомо використовувати її вже як засіб гармонійної організації форми.