1. Тема уроку: Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів.
Мета уроку: закріпити поняття чисельника і знаменника дробу,
правильного і неправильного дробу; розглянути окремий
випадок неправильного дробу як інший вигляд натурального
числа; формувати пізнавальну компетентність, культуру
математичної мови; виховувати акуратність, самостійність,
уважність, толерантність.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Епіграф до уроку:
«Без знання дробів ніхто не може сказати, що знає
математику»
Цицерон, I ст..до н.е.,давньоримський діяч
Хід уроку
І. Організаційний етап.
Запис у журналі, облік відвідування.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1. Фронтально.
№ 872 Зафарбована
1
6
частина.
№ 874 № 880
1 см =
1
100
м Правильні дроби:
2
13
,
3
4
,
2
6
,
133
155
,
1458
1546
,
51
52
,
2
6
.
16 см =
16
100
м Неправильні дроби:
4
3
,
13
13
,
12
6
,
145
144
,
10
9
,
4
4
,
6
2
.
54 см =
54
100
м
4 дм =
4
10
м
16 дм =
16
10
м
58 дм =
58
10
м
2. Фронтальне опитування.
3
1
, 5
4
, 6
7
, 4
1
, 4
2
, 5
17
, 3
12
, 6
5
, 7
7
, 12
15
.
2. - Як називаються дані числа ?
- Як називається число, записане над (під) рискою дробу?
- Що показує знаменник (чисельник) дробу?
- Який з дробів виражає третину(половину, четвертину)?
- Які з даних дробів є правильними (неправильними)? Чому?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
На практиці нам часто доводиться порівнювати числові величини. Відомо, що дробові
числа виражають певну кількість, тому їх можна теж порівнювати.
Сьогодні на уроці ми навчимось порівнювати правильні і неправильні дроби з 1, між собою;
ознайомимось з правилами порівняння дробів з однаковими знаменниками та однаковими
чисельниками.
ІV. Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу.
Порівняння звичайних дробів
з одиницею
• Один цілий пиріг розрізали на 8 рівних
частин.
• пирога - це частина цілого, а
оскільки частина завжди менша за цілий
пиріг, то дріб менший від 1.
• пирога - це весь цілий пиріг. Отже,
дріб дорівнює 1.
• пирога – це більше, ніж весь цілий
пиріг. Отже, дріб більший за 1.
8
3
8
8
8
118
11
8
8
8
3
Усні вправи
1. Прочитайте дроби.
2. Які із даних дробів є правильними?
3. Які з цих дробів є неправильними?
4. Порівняйте ці дроби з одиницею.
59
59
;
42
41
;
5
18
;
10
13
;
10
3
;
5
2
;
6
6
;
6
5
Письмові вправи: № 884, 886.
3. (Вивчення нового матеріалу виконується методом протиставлення).
Порівняння дробів
з однаковими знаменниками з однаковими чисельниками
4
2
<
4
3
4
3
<
8
3
Учні самостійно формулюють правила:
З двох дробів з однаковими
знаменниками більший той, у якого
більший чисельник
З двох дробів з однаковими
чисельниками більший той, у якого
менший знаменник
Письмові вправи: № 888, 890.
V. Підсумки уроку.
Що вивчили на уроці?
Учні відповідають використовуючи метод «Мікрофон»
Я дізнався на уроці, що…
VI. Повідомлення домашнього завдання:
§23 вивчити правила,
Розв’язати №885, 887, 889, 902.