Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкритий урок
1. Тема. Додавання і віднімання чисел в межах 10.
Мета:
працювати над закріпленням та навичками додаватиі віднімати в межах
10, порівнюватичисла;
формувативміння розв'язуватизадачі;
виховувати інтерес до уроку математики;
розвивати уважність, спостережливість, пам'ять, логічнемислення;
збагачуватисловниковийзапас,працюватинад розвитком мовлення;
виховувати культуру поведінкина уроці,охайність,любов до навчання.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Стали рівно, порівнялись,
До гостей всі привітались,
До сусіда повернулись,
Один-одному всміхнулись.
Пролунав уже дзвінок ,
Розпочинаємо урок.
Не стоїмо ми на місці
Треба нам за парти сісти.
ІІ. Повідомленнятеми, мети, завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Метод «Мікрофон»
Діти, а який зараз у вас настрій?
Учні.
У мене гарний настрій, бо я дуже люблю математику.
У мене гарний настрій, бо в класі маю друзів.
А мені цікаво, які завдання ми будемо сьогодні виконувати?
Вчитель
У мене теж святковий настрій. А коли у людини гарний настрій, то хочеться
робити щось добре на користь людям. А ваші добрі справи, то гарне навчання.
На сьогоднішньому уроцімиз вамизакріпимо тему «Додавання та віднімання у
межах 10». Будемо розв’язувати задачі різних типів, повторимо геометричний
матеріал.
- Діти, гляньте на наше віконечко. Хто заглядаєдо нашого класу? (Сніговики.)
2. - Так, це сніговики. Вони хочуть перевірити, чого ви навчились на уроках
математики. А для цього принесли вам завдання у цьому конверті. Давайте
подивимось, якізавдання приготували для нас ці бешкетники. За кожне
правильно виконане завдання для вас нагорода.
Каліграфічнахвилинка
В хованки сніговики грались.
За деревами три сховались
І за кущиками, диви,
Заховались також три.
Скільки всіх сніговиків,
Заховались у дворі?
- Скільки сніговиків ? Запишіть каліграфічно рядок цифри 6 у своїх зошитах.
Виберіть найкращу цифру і намалюйте над нею корону.
ІІІ. Актуалізація знань учнів.
Усна лічба.
- Нашим сніговикам сумно на нашому вікні. Вони пропонують нам зліпити іще
кілька сніговиків. Для цього потрібно вибрати кульки з відповіддю, яка є на
шапці сніговика.
3. 9-2 5+1
5-1 3+48-4 5+2
7
9-71+2
5-4 2-09-6 5-3
2
Подарунок – сніжинка з буквою м.
Математичний диктант
Десять зменшити на п’ять.
Вісім мінус шість.
На скільки п’ять менше восьми?
На скільки дев’ять більше трьох?
Перший доданок два, другий вісім. Знайти суму.
Записати число наступне до числа п’ять.
Зменшуване 9, від’ємник 2, знайти різницю.
4. Перевіримо результати : 5, 2, 3, 6, 10, 6, 7.Подарунок – сніжинка з буквою о.
ІV. Закріплення знань і способів дій.
Скоро Новий рік. Сніговими ретельно до нього готуються. Вони виготовили
іграшки на ялинку, але деякі іграшки загубилися. Порахуйте скільки іграшок у
кожного з них залишилося. А для цього потрібно скласти приклади на
віднімання за малюнками.
Подарунок –сніжинка з літерою л.
Розв’язування задачі.
Для виготовлення гірляндисніговикам потрібно нарізати смужкичервоного і
оранжевого кольорів. Червонісмужкидовжиною 8 см, а оранжевого – на 3 см
коротші. Якої довжиниповинні бути смужкиоранжевого кольору?
Подарунок –сніжинка з літерою о.
5. Гірляндивиготовлені, ялинковііграшкитакож. Настав час прикрасити ялинку.
Допоможіть сніговикам це зробити.
Для цього потрібно обчислити вирази.
5+2-1=
8-2+1=
6+1+1=
10-2-2=
4+2+1=
7+2-1=
Подарунок –сніжинка з літерою д.
Залишилось покластипід ялинку подарунки. Розв’яжіть нерівності.
6. 7+3 4
2+8 8
6-4 4
5+2 8
5+3 8
3+6 9
Подарунок –сніжинка з літерою ц.
- До свята усе готово. Щоб зустріти Новий рік сніговикихотіли б святково
одягнутися. Допоможіть їм. Розмалюйтесніговика.
7. Подарунок –сніжинка з літерою і.
V. Підсумокуроку.
Сніговики дужезадоволенівами. Ви виконалиусі завдання. Прочитайте, що
вони написали вам на сніжинках.
Ми сьогоднідодавали,
Ми сьогоднівіднімали,
Та задачкирозв’язали,
Все зумілита змогли
Ми сьогодніМОЛОДЦІ!