2. Дата 28.11.2014 рік
Клас 6 - А
Тема: Відсоткове відношення двох чисел. Відсоткові розрахунки.
Комп’ютерні презентації,їх призначення.
Мета: навчальна – познайомити з історією походження відсотків,
сформувати уявлення про зміст поняття відсоткове відношення двох чисел та
виробити вміння знаходити відсоткове відношення двох чисел та розв’язувати
різні типи задач, що передбачають цю дію;
закріпити поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення,
слайдові та потокові презентації;
розвивальна – розвивати пам’ять, уяву, логічне мислення, обчислювальні
навички та вміння;
виховна – виховувати культуру математичнихзаписівта математично-
інформаційногомовлення, толерантністьдотоваришів та повагу до їх думок.
Тип уроку: засвоєннянових знань, уміньта навичок.
Обладнання та наочність: комп’ютерний клас (5 комп’ютерів,
операційна система Windows7, Microsoft Office2010), локальна мережа,
навчальнапрезентація, проектор, роздатковий матеріал.
Підготовчий етап: Об’єднанняучнів в 4 творчі проектні групи (за 2 тижні до
уроку). Визначити експертів та консультантів, оголосити групам творчі
завдання:
1. З історії виникнення відсотків, результат діяльності – презентація.
2. Задачі на відсотки, результат діяльності – презентація.
3. Структура уроку
№
п/п
Етапи уроку Час
Методи та форми роботи з
класом
I.
Організаційний момент
1
II.
Оголошення темиі мети уроку,
мотивація навчальноїдіяльності учнів
2
III.
Актуалізація опорних знань
3 Тести
IV. Повторення вивченого матеріалу 5
Інтерактивнізавдання в
PowerPoint
V. Вивчення нового матеріалу 25
Демонстрація дитячих
презентацій
VI.
Закріплення нового матеріал
5 Робота за ПК
VII.
Підсумок уроку
2 Метод «Мікрофон»
Домашнє завдання
1
Оцінювання роботи учнів
1
4. ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Сьогодні в нас з вами незвичайний урок, який будуть проводити два
вчителі, математики та інформатики.
Ми поринемо з вами в країну «Відсотки» і разом з нами поринуть наші
гості (представники РМК, вчителі району, адміністрація школи), а також наші
давні друзі: герої нашого улюбленого мультика про математику.
Звернемосядоісторії:
5. ІІ. Оголошеннятеми і мети уроку,мотиваціянавчальної
діяльності учнів.
Виховувати культуру математичних записів та математично-
інформаційного мовлення, толерантність до товаришів та повагу до їх думок.
Сьогодні ви будете працювати в 4 групах з експертами та консультантами.
Правила роботи в групах ви знаєте, тож прошу їх дотримуватися. В кінці
уроку буде визначено, яка група працювала найкраще, а також зібрано зошити
для перевірки домашнього завдання та завдань, виконаних на уроці.
І так, ви чули, що на сьогоднішньомууроці ми з вами удосконалимонаші
знання про відсотки, адже зараз нас скрізь оточує реклама на знижки на ціни
продуктів харчування, на побутову техніку, мобільні телефони, взуття, одяг,
меблі, золото, хутряні вироби, житло і т. д. Скрізь нас оточує реклама із
знижками - що це означає? Як порахувати гроші, які ми і так економимо, через
нестабільність економіки. І як заощаджувати, щоб купити ті речі, які нам не по
кишені?
Як вигідновкладатигроші в банк, щоб отримувати немалівідсоткина які
можна поїхати на відпочинок в різні країни світу. Мріємо. Я думаю, що ми
зацікавили вас нашою інформацією, тож розпочинаємо вчитися рахувати
відсотки, а отже заощаджувати гроші.
6. ІІІ. Актуалізація опорних знань
Перед тим, якпроведемоневеличкусамостійнуроботу з виконанням усних
та письмових тестових завдань, пригадаємо наші, попередньо набуті знання.
В зошиті записуємо число, класна робота.
Усне опитування:
- що таке відсоток( у звичайних та десяткових дробах)?;
- Як записати відсоток у вигляді десяткового дробу? (навести приклад);
- Як записати десятковий дріб у відсотках? (навести приклад);
- Як знайти відсоток від числа? (навести приклад);
Виконання тестових завдань:
- Експерти підготували тестові завдання у вигляді слайдів презентації.
Записуємо в зошитах слово тест 1 і, працюємо як завжди, самостійно, без
сторонньої допомоги. Записуємо номер слайду і вказуємо правильний варіант
відповіді, тобто номер.
7. Взяли в руки олівці і перевіряємоз вами
нашу роботу.
ІV. Повторення вивченого матеріалу.
- Продовжуємо нашу самостійну роботу. На попередніх уроках ми вивчали з
вами пропорцію, тому два наступних завданнярозв’язуємо використовуючи
знання про пропорцію. Записуємо в зошитах тест 2. Обчислення виконати
письмово. Визначаємо, яка група справиться швидше.
Слайд 6-відповідь 3 Слайд 7-відповідь 1
Сьогоднішній урок проходитьв кабінеті інформатики. Томунеобхідно
пригадати правилатехніки безпеки при роботі в комп’ютерномукласі.
8. А тепер пригадаємоз вами програмудля створенняпрезентацій, оскільки
саме з її допомогою були створені тестові завдання та буде проведений захист
ваших презентацій.
Дайте відповіді на запитання:
- Програма для створення презентацій;
- Призначення програми Power Point;
- Елементи презентації;
- Що можна розмістити на слайдах;
- Пристрій для демонстрації презентацій.
Пропонуємо вашій увазі кросворд, правильно розгадавши який, прочитаєте
термін, який має безпосереднє відношення до нашого сьогоднішнього уроку.
9. V. Вивчення нового матеріалу.
Продовжуємо пригадувати попередньо набуті знання, але вже про
відношення:
- що таке відношення?
- навести приклад відношення. Записати в зошити.
- знайти значення свого відношення.
Наприклад 5 : 2 = 2.5
Сьогодні навчимося знаходити значення відношення у відсотках, тобто:
відсоткове відношення двох чисел, або скільки відсотків становить число 5 від
числа 2.
Записати в зошитах тему уроку: Відсоткове відношення двох
чисел. Відсоткові розрахунки.
Зараз наші друзі із мультфільму допоможуть дізнатися, як це зробити
(перегляд урок 47 Відсоткове відношення двох чисел. Знаходження
відсоткового відношення із конструктора уроків для 6 класу).
1. Спочатку ми дізнаємось, де можна використативідсотковевідношення
в житті;
2. Приклад 1 з мультфільму;
3. Закінчити знаходження свого відношення у відсотках.
4. Приклад 2 з мультфільму9з підказкою героїв. Перевіритичи правильну
відповідь отримали.
Робота з підручником:
Сторінки 131 – 132 § 27.
1. Прочитати та переказати правило на ст.132 один одному в групах;
2. Як знайти відсоткове відношення двох чисел?
3. Як дізнатися, скільки відсотків одне число складає від іншого?
Експерти вдома попрацювали над презентаціями“З історії відсотків”. Це
буде продовженням поясненнянової теми. Вони пропонують переглянути дану
презентацію. (Перегляд презентації “З історії відсотків”.)
10. VI. Закріплення матеріалу.
Експерти також приготували задачі на знаходженнявідсоткового
відношення чисел. Умови задач у вас на столах та екранах комп’ютерів.
Задачі.
1. У 6 – А класі 24 учні, з них математикузнають:
на початковому, середньому, достатньомута високому рівнях
навчальних досягненьвідповідно:
2 - 8 – 10 - 4
Знайти відсоткове відношенняданих учнів від усіх учнів класу.
2. Банк приймаєвклади під 20% річних. Яка сума буде у вкладника,
якщо він поклав до банку
1300-1700-1800-1500 гривнів?
Яка група швидше справиться з завданням.
VIІ. Підсумокуроку.
1. Яку тему вивчали на уроці?
2. Послухайтекілька висловів про гроші. Пояснітьяк ви розумієтеці
вислови.
• Грошима треба управляти, а не служити їм. (Сенека)
• Гроші – благо негативне: про них, як про здоров'я, думаєш тільки тоді,
коли їх немає. (А. Апухтін)
• Грошей не вистачає всім, але багатим не хватає значно більше.
(Михайло Мамчич)
• Гроші завжди є, тільки кишені міняються. (Гертруда Стайн)
• Гроші – найбільше зло, яке може лежати в чужій кишені.
(Валентина Беднова)
11. А зараз визначте ваш настрій після сьогоднішнього уроку за допомогою
смайликів.
VIІІ. Оцінювання роботи учнів на уроці.
ІХ. Домашнє завдання.
1. § 27, №697;
2. Підготувати та подати у вигляді слайдівзадачі економічногозмісту на
відсоткове відношеннядвох чисел.
Зібрати зошити на перевірку.