SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Тема : Написання слів з пів –
Мета: формувати вміння правильно писати слова з пів-, уміти доречно
використовувати їх у мовленні; узагальнити і систематизувати знання з теми
«Словотвір», розвивати в учнів уміння самостійно здобувати знання, спонукати
їх до пошукової діяльності, сприяти розвитку активного мислення школярів,
стимулювати прагнення до відкриттів, викликати інтерес до програмового
матеріалу, бажання глибше пізнавати мовні скарби; виховувати любов до
рідного слова, до природи.
Тип : Комбінований
Обладнання : фонограма із записом шуму дощу , сигнальні картки,
мультимедійна установка .
Хід уроку
І. Організаційний момент. Релаксація.
- Добрий день , діти. Дуже рада новій зустрічі з вами. Я, Олена Миколаївна,
буду сьогодні вашим учителем. Бажаю вам успіхів у вивченні нової теми, нових
творчих злетів. А зараз подивіться один на одного , посміхніться, побажайте
подумки успіхів на сьогоднішній день.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- А зараз ми з вами перевіримо набуті знання. Пограємо в гру « Так чи Ні».
При допомозі сигнальної картки дати відповідь.
1. Гра « Так чи Ні».
1.Словотвір – це розділ, який вивчає частини мови.(Ні)
2.Основних способів творення шість (Так)
3.Слово «прадід» утворено суфіксальним способом (Ні)
4.Словозміна – це творення граматичних форм слова( Так)
5.Слово « річечка» утворене префіксальним способом (Ні)
6.Суфіксальний спосіб утворюється за допомогою префіксів (Ні)
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Тема уроку « Написання слів з пів – » . Ми з вами навчимось правильно
писати слова з пів-. Сьогодні у нас з вами незвичайний урок. Давайте подумки
покинемо клас і опинимось на лоні природи. Заплющить очі і скажіть з чим у вас
асоціюється цей звук. Так, це звук дощу.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу.
1.Виразне читання поезії «Дощ»
А зараз ми послухаємо вірш Світлани Федорової «Дощ» ( до речі його текст
лежить у кожного на парті). Мені хочеться почути , яке враження він на вас
справить, які емоції та почуття викликає.
Закрило хмарою півнеба
І так раптово дощ полив.
Спочатку тихо, у півсили,
А потім як з відра полив.
Пів’ яблучка зосталось зовні –
Не все сховалось під листком.
І вже води по вінця повні
Стоять калюжі під вікном
Півсвіту вкрито пеленою,
Немов прорвались небеса!
Гримлять громи над головою…
Яка печаль, яка краса!
Все мокре: луки і долини,
Від сліз дощу на серці щем.
Здається нам, пів - України
Враз опинилось під дощем.
- Які почуття викликав у вас твір?
2. Створення проблемної ситуації. Розглянути виділені слова з пів- і з’ясувати
їх правопис.
- Назвіть виділені слова.
- Що у них є спільного?
- Чим відрізняються?
- Як ви думаєте, чому деякі слова записані разом, а деякі окремо і через дефіс ?
А зараз ми подивимось, чи вірно ви думаєте.
3 . Робота з опорною таблицею на екрані. Учні з вчителем опрацьовують нову
тему.
4. Робота з підручником. Опрацювання теоретичного матеріалу на стор. 83
- Ми з вами дізналися, що слова з пів- пишуться разом, через дефіс, з
апострофом. А тепер самостійно опрацюйте матеріал підручника с.83. Дайте
відповідь на питання .
- Як ще можуть писатися слова з пів-?
- Отже, як пишуться слова з пів - ? Наведіть приклади. А кому важко,
скористайтесь картинками на екрані.
ІV. Усвідомлення теоретичного матеріалу у процесі практичної роботи.
1. Знайти зашифровані слова за схемою( вправа 189).
2. Фізкультхвилинка. У нашій мові багато чарівних слів. Одне з них – будь
ласка. Ви повинні виконувати вправу тоді, коли я говорю чарівне слово.
3.Розподільний диктант. Вправа с ключем.
Розподілитислова у три колонки . Перша – разом, друга – через дефіс, третя – з
апострофом. Якщо ви виконаєте вірно , то отримаєте словосполучення.
Півріки, пів – Москви, півісторії, пів´яру, пів – Одеси, пів – Вінниці, пів´ящика,
півдороги, півниви, пів – Алушти, пів ´юрби, півабрикоси, пів´ їдальні.
- А тепер, будь ласка , підкресліть четверту букву кожного словапершої і другої
колонки.
- Яке словосполучення у вас вийшло ? ( Рідна мова)
4. Гра «Лови помилку»
Подивіться уважно на екран. Тут записані слова з помилками. Виправте їх.
Пів – аркуша, півзеленоголистка, півАмерики, півтарілки, півна сьому,
пів´Артемівська, пів – столу, пів – яблука, півїдальні.
А тепер перевіримо. А хто зробив так.
VІ. Систематизація й узагальнення знань.
1. Робота в парах. Творче завдання. Скласти діалог на тему нашого уроку,
використовуючи слова з пів – .
VІІ. Домашнє завдання.
Вивчити параграф 24,стор.83-84, виконати вправу червоненькі -192,синенькі –
191. За бажанням написати твір-мініатюру «Наодинці з природою».
VІІ. Підсумок уроку
1. Інтерактивна вправа « Мікрофон»
- Так, як пишуться слова з пів -?
- Чи вам подобаються слова з пів - ?

More Related Content

What's hot

українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.
українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.
українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.
Olesea_Moldovan
 
знаходження кореня у спільнокореневих словах
знаходження кореня у спільнокореневих словахзнаходження кореня у спільнокореневих словах
знаходження кореня у спільнокореневих словах
Olesea_Moldovan
 
монотипія. барвисті метелики
монотипія. барвисті метеликимонотипія. барвисті метелики
монотипія. барвисті метелики
Levxhenko Oksana
 
довідник учня 3 класу
довідник учня 3 класудовідник учня 3 класу
довідник учня 3 класу
Olesea_Moldovan
 
урок з використанням компютерної технології
урок з використанням компютерної технологіїурок з використанням компютерної технології
урок з використанням компютерної технології
Mykytiv
 
Дорога до школи
Дорога до школиДорога до школи
Дорога до школи
ryabich1976
 

What's hot (20)

урок 1
урок 1урок 1
урок 1
 
Виховний захід Новорічний ранок
Виховний захід Новорічний ранокВиховний захід Новорічний ранок
Виховний захід Новорічний ранок
 
до Дня писемності
до Дня писемностідо Дня писемності
до Дня писемності
 
українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.
українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.
українська мова. усний курсю 1 клас. хорошковська о, палій н.
 
Урок - подорож. Узагальнення знань учнів про іменник. 2 клас
Урок - подорож. Узагальнення знань учнів про іменник. 2 класУрок - подорож. Узагальнення знань учнів про іменник. 2 клас
Урок - подорож. Узагальнення знань учнів про іменник. 2 клас
 
Внеклассная работа по украинскому языку и литературе
Внеклассная работа по украинскому языку и литературеВнеклассная работа по украинскому языку и литературе
Внеклассная работа по украинскому языку и литературе
 
Интеллектуальная игра "Языковый кросс"
Интеллектуальная игра "Языковый кросс"Интеллектуальная игра "Языковый кросс"
Интеллектуальная игра "Языковый кросс"
 
Відкритий урок
Відкритий урокВідкритий урок
Відкритий урок
 
знаходження кореня у спільнокореневих словах
знаходження кореня у спільнокореневих словахзнаходження кореня у спільнокореневих словах
знаходження кореня у спільнокореневих словах
 
монотипія. барвисті метелики
монотипія. барвисті метеликимонотипія. барвисті метелики
монотипія. барвисті метелики
 
довідник учня 3 класу
довідник учня 3 класудовідник учня 3 класу
довідник учня 3 класу
 
урок з використанням компютерної технології
урок з використанням компютерної технологіїурок з використанням компютерної технології
урок з використанням компютерної технології
 
3 im r_2020
3 im r_20203 im r_2020
3 im r_2020
 
урок№1
урок№1урок№1
урок№1
 
урок№2
урок№2урок№2
урок№2
 
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
 
урок№3
урок№3урок№3
урок№3
 
Конспект. Висловлювання. Істинні та хибні висловлювання.
Конспект. Висловлювання. Істинні та хибні висловлювання.Конспект. Висловлювання. Істинні та хибні висловлювання.
Конспект. Висловлювання. Істинні та хибні висловлювання.
 
3 mys o_2020
3 mys o_20203 mys o_2020
3 mys o_2020
 
Дорога до школи
Дорога до школиДорога до школи
Дорога до школи
 

Viewers also liked

Viewers also liked (10)

підсумкова лінійка за іі семестр
підсумкова лінійка за іі семестрпідсумкова лінійка за іі семестр
підсумкова лінійка за іі семестр
 
Nationally recognized authority on ADHD
Nationally recognized authority on ADHDNationally recognized authority on ADHD
Nationally recognized authority on ADHD
 
Jornada de acogida en el programa de transición
Jornada de acogida en el programa de transiciónJornada de acogida en el programa de transición
Jornada de acogida en el programa de transición
 
Borys danevych 16 12 2014
Borys danevych 16 12 2014Borys danevych 16 12 2014
Borys danevych 16 12 2014
 
AMP Racing - Авто Мото Профессионалы
AMP Racing - Авто Мото ПрофессионалыAMP Racing - Авто Мото Профессионалы
AMP Racing - Авто Мото Профессионалы
 
Public Policy dan Administrasi Negara
Public Policy dan Administrasi NegaraPublic Policy dan Administrasi Negara
Public Policy dan Administrasi Negara
 
Buah (fructus)
Buah  (fructus)Buah  (fructus)
Buah (fructus)
 
Preparing for natural disasters
Preparing for natural disastersPreparing for natural disasters
Preparing for natural disasters
 
սասունցի դավիթ
սասունցի դավիթսասունցի դավիթ
սասունցի դավիթ
 
La Madera
La MaderaLa Madera
La Madera
 

Similar to урок українська мова 6 клас

українська народна казка
українська народна казкаукраїнська народна казка
українська народна казка
Olesea_Moldovan
 
укр мова фраз.
укр мова фраз.укр мова фраз.
укр мова фраз.
innapol
 
Педагогічний бестселер Радченко Н.В.
Педагогічний бестселер Радченко Н.В.Педагогічний бестселер Радченко Н.В.
Педагогічний бестселер Радченко Н.В.
slavschool9
 
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнятОсобливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Ольга Трифонова
 

Similar to урок українська мова 6 клас (20)

Конкурс Іменник.docx
Конкурс Іменник.docxКонкурс Іменник.docx
Конкурс Іменник.docx
 
442,23.docx
442,23.docx442,23.docx
442,23.docx
 
відкритий світ
відкритий світвідкритий світ
відкритий світ
 
українська народна казка
українська народна казкаукраїнська народна казка
українська народна казка
 
Дієприкметник як особлива форма дієслова
Дієприкметник як особлива форма дієсловаДієприкметник як особлива форма дієслова
Дієприкметник як особлива форма дієслова
 
відкритий урок українська мова
відкритий урок українська мовавідкритий урок українська мова
відкритий урок українська мова
 
урок апостроф №2
урок апостроф №2урок апостроф №2
урок апостроф №2
 
1-а открытый урок
1-а открытый урок1-а открытый урок
1-а открытый урок
 
укр мова фраз.
укр мова фраз.укр мова фраз.
укр мова фраз.
 
Засоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкою
Засоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкоюЗасоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкою
Засоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкою
 
Урок розвитку зв'язного мовлення 4 клас (РЗМ)
Урок розвитку зв'язного мовлення 4 клас (РЗМ)Урок розвитку зв'язного мовлення 4 клас (РЗМ)
Урок розвитку зв'язного мовлення 4 клас (РЗМ)
 
6 um t_2019_pl
6 um t_2019_pl6 um t_2019_pl
6 um t_2019_pl
 
Ukrainska mova-4-klas-varzacka-2015
Ukrainska mova-4-klas-varzacka-2015Ukrainska mova-4-klas-varzacka-2015
Ukrainska mova-4-klas-varzacka-2015
 
Урок розвитку мовлення
Урок розвитку мовлення Урок розвитку мовлення
Урок розвитку мовлення
 
Урок 9
Урок 9Урок 9
Урок 9
 
Українська мова. Буквар. Іваниця Г. М. 1 частина
Українська мова. Буквар. Іваниця Г. М. 1 частинаУкраїнська мова. Буквар. Іваниця Г. М. 1 частина
Українська мова. Буквар. Іваниця Г. М. 1 частина
 
Педагогічний бестселер Радченко Н.В.
Педагогічний бестселер Радченко Н.В.Педагогічний бестселер Радченко Н.В.
Педагогічний бестселер Радченко Н.В.
 
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнятОсобливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
 
Конспект уроку.doc
Конспект уроку.docКонспект уроку.doc
Конспект уроку.doc
 
115
115115
115
 

More from 1978lena

мэри поппинс 2
мэри поппинс 2мэри поппинс 2
мэри поппинс 2
1978lena
 
сценарій свята в сосюра
сценарій свята в сосюрасценарій свята в сосюра
сценарій свята в сосюра
1978lena
 
сценарій свята в сосюра
сценарій свята в сосюрасценарій свята в сосюра
сценарій свята в сосюра
1978lena
 
уроки
урокиуроки
уроки
1978lena
 
виховний захід №1
виховний захід №1виховний захід №1
виховний захід №1
1978lena
 
досвід роботи
досвід роботидосвід роботи
досвід роботи
1978lena
 
робота ман шляхами української вишивки
  робота ман  шляхами української вишивки  робота ман  шляхами української вишивки
робота ман шляхами української вишивки
1978lena
 
Портфоліо жук о.м.
Портфоліо жук о.м.Портфоліо жук о.м.
Портфоліо жук о.м.
1978lena
 

More from 1978lena (9)

мэри поппинс 2
мэри поппинс 2мэри поппинс 2
мэри поппинс 2
 
сценарій свята в сосюра
сценарій свята в сосюрасценарій свята в сосюра
сценарій свята в сосюра
 
сценарій свята в сосюра
сценарій свята в сосюрасценарій свята в сосюра
сценарій свята в сосюра
 
Sosura
SosuraSosura
Sosura
 
уроки
урокиуроки
уроки
 
виховний захід №1
виховний захід №1виховний захід №1
виховний захід №1
 
досвід роботи
досвід роботидосвід роботи
досвід роботи
 
робота ман шляхами української вишивки
  робота ман  шляхами української вишивки  робота ман  шляхами української вишивки
робота ман шляхами української вишивки
 
Портфоліо жук о.м.
Портфоліо жук о.м.Портфоліо жук о.м.
Портфоліо жук о.м.
 

урок українська мова 6 клас

  • 1. Тема : Написання слів з пів – Мета: формувати вміння правильно писати слова з пів-, уміти доречно використовувати їх у мовленні; узагальнити і систематизувати знання з теми «Словотвір», розвивати в учнів уміння самостійно здобувати знання, спонукати їх до пошукової діяльності, сприяти розвитку активного мислення школярів, стимулювати прагнення до відкриттів, викликати інтерес до програмового матеріалу, бажання глибше пізнавати мовні скарби; виховувати любов до рідного слова, до природи. Тип : Комбінований Обладнання : фонограма із записом шуму дощу , сигнальні картки, мультимедійна установка . Хід уроку І. Організаційний момент. Релаксація. - Добрий день , діти. Дуже рада новій зустрічі з вами. Я, Олена Миколаївна, буду сьогодні вашим учителем. Бажаю вам успіхів у вивченні нової теми, нових творчих злетів. А зараз подивіться один на одного , посміхніться, побажайте подумки успіхів на сьогоднішній день. ІІ. Актуалізація опорних знань. - А зараз ми з вами перевіримо набуті знання. Пограємо в гру « Так чи Ні». При допомозі сигнальної картки дати відповідь. 1. Гра « Так чи Ні». 1.Словотвір – це розділ, який вивчає частини мови.(Ні) 2.Основних способів творення шість (Так) 3.Слово «прадід» утворено суфіксальним способом (Ні) 4.Словозміна – це творення граматичних форм слова( Так) 5.Слово « річечка» утворене префіксальним способом (Ні) 6.Суфіксальний спосіб утворюється за допомогою префіксів (Ні) ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. - Тема уроку « Написання слів з пів – » . Ми з вами навчимось правильно писати слова з пів-. Сьогодні у нас з вами незвичайний урок. Давайте подумки
  • 2. покинемо клас і опинимось на лоні природи. Заплющить очі і скажіть з чим у вас асоціюється цей звук. Так, це звук дощу. ІІІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу. 1.Виразне читання поезії «Дощ» А зараз ми послухаємо вірш Світлани Федорової «Дощ» ( до речі його текст лежить у кожного на парті). Мені хочеться почути , яке враження він на вас справить, які емоції та почуття викликає. Закрило хмарою півнеба І так раптово дощ полив. Спочатку тихо, у півсили, А потім як з відра полив. Пів’ яблучка зосталось зовні – Не все сховалось під листком. І вже води по вінця повні Стоять калюжі під вікном Півсвіту вкрито пеленою, Немов прорвались небеса! Гримлять громи над головою… Яка печаль, яка краса! Все мокре: луки і долини, Від сліз дощу на серці щем. Здається нам, пів - України Враз опинилось під дощем. - Які почуття викликав у вас твір?
  • 3. 2. Створення проблемної ситуації. Розглянути виділені слова з пів- і з’ясувати їх правопис. - Назвіть виділені слова. - Що у них є спільного? - Чим відрізняються? - Як ви думаєте, чому деякі слова записані разом, а деякі окремо і через дефіс ? А зараз ми подивимось, чи вірно ви думаєте. 3 . Робота з опорною таблицею на екрані. Учні з вчителем опрацьовують нову тему. 4. Робота з підручником. Опрацювання теоретичного матеріалу на стор. 83 - Ми з вами дізналися, що слова з пів- пишуться разом, через дефіс, з апострофом. А тепер самостійно опрацюйте матеріал підручника с.83. Дайте відповідь на питання . - Як ще можуть писатися слова з пів-? - Отже, як пишуться слова з пів - ? Наведіть приклади. А кому важко, скористайтесь картинками на екрані. ІV. Усвідомлення теоретичного матеріалу у процесі практичної роботи. 1. Знайти зашифровані слова за схемою( вправа 189). 2. Фізкультхвилинка. У нашій мові багато чарівних слів. Одне з них – будь ласка. Ви повинні виконувати вправу тоді, коли я говорю чарівне слово. 3.Розподільний диктант. Вправа с ключем. Розподілитислова у три колонки . Перша – разом, друга – через дефіс, третя – з апострофом. Якщо ви виконаєте вірно , то отримаєте словосполучення. Півріки, пів – Москви, півісторії, пів´яру, пів – Одеси, пів – Вінниці, пів´ящика, півдороги, півниви, пів – Алушти, пів ´юрби, півабрикоси, пів´ їдальні. - А тепер, будь ласка , підкресліть четверту букву кожного словапершої і другої колонки. - Яке словосполучення у вас вийшло ? ( Рідна мова)
  • 4. 4. Гра «Лови помилку» Подивіться уважно на екран. Тут записані слова з помилками. Виправте їх. Пів – аркуша, півзеленоголистка, півАмерики, півтарілки, півна сьому, пів´Артемівська, пів – столу, пів – яблука, півїдальні. А тепер перевіримо. А хто зробив так. VІ. Систематизація й узагальнення знань. 1. Робота в парах. Творче завдання. Скласти діалог на тему нашого уроку, використовуючи слова з пів – . VІІ. Домашнє завдання. Вивчити параграф 24,стор.83-84, виконати вправу червоненькі -192,синенькі – 191. За бажанням написати твір-мініатюру «Наодинці з природою». VІІ. Підсумок уроку 1. Інтерактивна вправа « Мікрофон» - Так, як пишуться слова з пів -? - Чи вам подобаються слова з пів - ?