80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...
урок математики (1).docx
1. Тема. Число і цифра 7. Склад числа 7.
Мета: ознайомитиз числом і цифрою 7,пояснитиутворення його та склад,вправляти
в лічбі предметів у прямомуі зворотномупорядку. Розвиватилогічне мислення,
пам'ять, увагу, математичну, соціальну,інформаційну, громадянську
компетентності,вміння вчитися. Виховувати почуття взаємодопомоги,бажання до
підприємницької діяльності.
Обладнання: цеглинки LEGO, лист, математичний казковий пазл, картки для усного
рахунку, магнітний набор цифр НУШ, числовевіяло, зразокнаписання цифри 7,
презентація до уроку, підручник «Математика для 1 класу» Н. Листопад.
Очікувані результати : лічить за правилами лічби об’єктипослідовно у прямомуі
зворотномупорядку та хаотично;
читає і записує числа від 1до 7;
утворює числа 2-7;
співвідносить цифру з іі зображенням.
Хід уроку
І. Оргмомент. Барометр настрою.( цеглинки LEGO)
- За допомогоюцеглинокпокажіть свій настрій на даний момент. Дякую. Бажаю вам
успіхів.
ІІ. Мотиваціянавчальної діяльності.
1. Створення проблемноїситуації.
- Сьогодніна урокматематики ми чекаємо незвичайну гостю. Вона прийде з
хвилини на хвилину. Ми покажемо їй ,чого навчилися на уроках математики,
запитаємо, чи можемо вважати себе підприємливими. Ви готові? Ой , що це ? Лист:
«Дорогідіти,пробачте, що не змогла прийти. Але я знаю,як ви любите казки, тому я
запрошую вас у казку. А в яку, дізнаєтеся самі, коли складете пазли». Голова
Правління банку «Математика».
2. Роботав парі.
-Давайте швиденько дізнаємося назву казки. (Складання пазлу) .
2. -Як називається казка? (Ріпка)
3.Сторінками казки.
-Пригадаймо,якділо було. «Був собідід Андрушка і було в нього баба Марушка, а в
баби дочкаМінка, а в дочки-собака Хвінка, а в собачкитоваришка, кицька
Варварка, а у киці-вихованка, мишка Сіроманка. Раз весною взяв дiд мотику, скопав
у городiгрядкувелику, гною трохи наносив, грабельками пiдпушив, зробив пальцем
дiрку та й посадив рiпку».
ІІІ. Повторення вивченого.
1.Усний рахунок.
-порахуйте від 1 до 10 і від 10 до 1;
-покажіть попереднє число щодо числа 3, 5;
- покажіть наступне щодо числа 4,5;
-назвіть сусідів числа2, 4, 6.
2.Продовження казки.
- «Працював дiд не марно: зiйшла рiпка гарно. Щодень iшов дiд у город, набравши
водиповен рот, своюрiпку поливав, їй до життя охоти додавав.
Давайте,діти і ми допоможемо дідові, порацюємо з ним на городі».
3.Самостійна робота за малюнками.
- Порахуйте кількість лійок, грабель,лопат,садовихножиць, тачок, їх кількість
впишіть у кружечки біля кожного предмета.
4. Самоперевірка. (3,5,7,3,6,2)
3. -Добреми попрацювали , можна тепер і відпочити та казку далі послухати..
- «Росладiдова рiпка, росла! І стала така, як дiдова голова. Пiшов вiн на город —
гуп, гуп! Узяв рiпку за зелений чуб; тягне руками, вперся ногами, мучився, потiв
увесь день, а рiпка сидить у землi, як пень».
-Мабуть , дід не підготувався належним чином. Покажімо, як треба готуватися .
5. Руханка.
-Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За хороший день вчорашній.
І до сонця потягніться.
В різні бокипохиліться,
Веретеном покрутіться.
Раз –присядьте, два- присядьте
І на місце тихо сядьте.
ІV. Вивченнянового матеріалу.
1. Повідомлення теми уроку.
-Скільки героїв тягло ріпку? (6)
-Скільки ріпок виросло у діда? (1)
-Скільки всього героів у казці? (7)
Як утворити число 7? (До 6+ 1)
-Отже, сьогодніна уроці познайомимося з новим числом 7, і дізнаємося, з яких двох
чисел воно складається .
-Пригадайте , де в житті зустрічається число 7?( Кольори веселки, ноти, дні тижня)
2.Знайомство з цифрою 7.
-На що схожа? («Цифра 7,як кочерга. В неї бач,одна нога»)
– З яких елементів складається? (на дошці магнітна 7)
Продовжуємо казку. Кличе вiн бабу Марушку:
— Ходи, бабусю, не лежи, менi рiпку вирвати поможи!
Пiшли вони на город — гуп, гуп! Узяв дiд рiпку за чуб, баба дiда за плече.
3. Вправа «Привіталочка» . (https://www.youtube.com/watch?v=O7jXI62xieo)
-Тож берімося, діти до роботи, будемо допомагатиріпку тягти. Розминаємо
пальчики.
4. Роботав зошиті.
4. Письмо цифри 7. (аналіз її елементів, письмо в повітрі, зворотнім боком ручки, в
зошиті по зразку і самостійно. Письмо7 один рядок)
5.Роботаз підручником. (С.23 №2)
-Як прикладом можна записати утворення числа 7? ( Пишуть у зошиті 6+1=7)
6.Продовження казки.
-«Смикає дiд рiпку за гичку, смикає баба дiда за сорочку, працюють руками,
упираються ногами — промучилися увесь день, а рiпка сидить у землi, як пень.
Кличе баба дочку Мiнку:
— Ходи, доню, не бiжи, нам рiпку вирвати поможи!
Пiшли вони на город — гуп, гуп! Узяв дiд рiпку за чуб, баба дiда за сорочку, дочка
бабу за торочку — тягнуть руками, упираються ногами, промучились увесь день, а
рiпка сидить у землi, як пень».
7. Руханка. (https://www.youtube.com/watch?v=D1oUKSmtFdw )
- Ставаймо і ми, підготуємося до роботи.
8. Склад числа 7.
-Діти, без вашої допомогине впоратися їм. Зробімо добрусправу-допоможемо.
У зошиті за квадратиками запишемо склад числа 7. (коментовано)
-Ви справилися із завданням добре. А от у героїв казки нічого не вийшло.
-«Кличе дочкасобачкуХвiнку.Промучились увесь день, а рiпка сидить у землi, як
пень. Кличе собачкакицю Варварку. Промучились увесь день, а рiпка сидить у
землi, як пень. Кличе киця мишку Сiроманку. Як потягли, як потягли, так i
покотилися».
V. Закріплення.
-Давайте пригадаємо назви днів тижня. (понеділок,вівторок,середа,четвер,
п’ятниця,субота,неділя)
-Скільки робочихднів? (5)
– А вихідних?(2)
-Пофантазуйте, що зробить дід з ріпкою?(підказки у малюнках).
5. VI. Підсумок уроку. Рефлексія.
Який настрій у вас на кінець уроку? Покажіть цеглинками.
-У кого погіршився? Чому?
- Яким був для вас урок. Тож ,чи кожна людина може бути підприємливою?
-Які здібностідіда допомогливитягтиріпку? (вміння кликати на
допомогу,зорієнтуватися в ситуації, допомога близьких)
-Які здібності ви проявили?(допомогли)
-Ви себе вважаєте підприємливими?добродіями?(так)