Урок математика
в 2 класі
з використанням інноваційних технологій
Тема. « Створення комфортних умов шляхом впровадження інноваційних
методів. Повторення письмового додавання та віднімання. Знаходження
значень виразів з дужками.Творча робота над задачею,геометричний
матеріал»
Мета: закріпити навички додавання і віднімання з переходом через десяток;
вправляти учнів у застосуванні знань таблиці множення і ділення для
знаходження значень виразів; створити комфортні умови навчання та
виховання шляхом впровадження новітніх технологій; розвивати логічне та
творче мислення, кмітливість; розвивати образне мислення, увагу, пам'ять,
музичний слух; виховувати любов до математики, музики, природи,
прищеплювати естетичні смаки, вчити допомагати слабшим.
Тип уроку: узагальнюючий урок-подорож з використанням інтерактивних
та мультимедійних технологій.
Обладнання: презентація у програмі MS Power Point (слайди), картки з
цифрами (віяла), предметні та сюжетні малюнки, горіхи, жолуді, олівці,
магнітофон (аудіо запис, запис музичного супроводу для фізкультхвилинки,
запис пісеньки Лисички),емблеми з назвами місяців, опорні схеми, малюнки
птахів, мозаїка з прикладами, дівчина Весна.
Хід уроку
I. Створення психологічного настрою класу. Мотивація навчальної
діяльності.
Організаційна частина
– Прислухайтеся до порад у вірші. Вони стануть у нагоді нам на
сьогоднішньому уроці.
Всі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно піднімати,
Чітко, влад відповідати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Щоб не було нам мороки,
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаєм
І в дорогу вирушаєм.
Девіз уроку: Міркуємо- швидко!
Відповідаємо- точно!
Лічимо- правильно!
Пишемо гарно!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. (Cлайд 1)
-Діти,до нас в гості завітав чудовий птах, але він з’явиться тоді , коли
розкодуємо його ім’я.
39-31 – О 82-51 -А
57-37 – Г 36+52-Ш
На дошці малюнок Гоші з конвертом у дзьобі.
– Куди ж ми помандруємо?
– У Країну МАТЕМАТИКИ, побуваємо у трьох великих містах –
Множення,Додавання та Віднімання.
– Щось наш папуга Гоша - дуже стурбований. Чому це? Подивимось, що він
приніс нам цього разу? Тут прохання до вас: «Визначте маршрут
подорожі, провівши усний рахунок».
– Спробуємо?
Учням 2-го
класу
III. Актуалізація опорних знань.
1. Усний рахунок.
( Діти показують відповідь на картках цифр )
1. До 30+12, до 43+3;
2. Від 52-10,, від 95-15;
3. 2 збільшити у 4рази, 26 збільшити на 10;
4. 28 зменшити у 7 разів, 5 4 зменшити на 50;
5. Показати число попереднє 12, 25,6 7; наступне 13, 46, 78;
6. Назвати «сусідів» числа 24, 16,99.
– То ж який наш маршрут?
(Cлайд 2)
– Нічого не розумію… Чому він зачарований? Здається, я не все вийняла з
конверта. Тут ще й лист є.
Гей, хто чує – озовися! Гей, хто чує – відгукнися! Звертаюсь до всіх, хто
усвідомив, що нікому не дано право знищувати воду, повітря, рослинний і
тваринний світ нашої планети. Допоможіть! Злий Чарівник зачарував ліс і
лісових мешканців. Допоможіть врятувати їх.
Добрий чарівник
ІV. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу.
– Давайте, діти, допоможемо Доброму чарівнику і негайно вирушимо. Але в
який бік нам йти? Де ж наша стежинка? Мабуть, це витівки Злого чарівника.
Та ми його гуртом дружно переможемо! Берімося до роботи. Треба скласти
стежинку із частин. Почнемо з частини, на якій записаний приклад 100-80.
1. Гра «Склади стежинку» у вигляді колових прикладів. (Слайд 3)
До зачарованого лісу
100-80
20-8
12-10
2+18
2. Робота в групах ( Слайд 4)
1.Повторення правил роботи в групах
2.Діти об’єднуються в групи за емблемами .(Слайд 5)
3.Очікування
- Чого очікує кожна група від уроку математики?
4. Завдання для груп
-Учні розв’язують приклади і складають весняні квіти у вигляді мозаїки.
5.Презентація робіт учнів
6. Бесіда про бережливе ставлення до квітів.
-Входить Весна , декламує вірш
Просимо усіх запам’ятати:
Із корінням їх не виривати.
Стане дуже сумно в світі,
Якщо згинуть весняні квіти!
- Діти. То що пообіцяємо Весні?
7.Художнє читання тексту (музичний супровід: Є.Дога «Вальс»).
Стежинка в’ється, і в’ється…, пошматована батогами трав,
посріблена ранковими росами. Як хочеться швидше ступити на неї.
Ось ми ступили і вже несила спинитися. .
Ми опинились у весняному лісі. Ліс дрімає. Він мовчазний. А хто
мовчить, той багато знає. Мудре це мовчання. Але, здається, хтось схлипує.
Це білочка. Вона несла додому горішки, а Злий чарівник перелякав її. Горішки
розсипались. Допоможемо білочці зібрати їх?
2*5+40
2*7-5
(12-9)*9
2*(3+5)
3*4+8
2*6+30
50 9
27
16
20
42
3. Порівняння чисел. Гра «Збери горішки». (Слайд 6)
– Розкрийте горішок.
– Порівняйте числа. Поставте знаки і запишіть
вирази у зошит та на дошці.
28:7 * 5 35-5 * 7 4*2 * 6 24-4 * 0
– Молодці! Швидко допомогли білочці. Білочка за це
пригощає вас справжніми горішками. А ми подорожуємо далі лісом. Хто
ж це копошиться біля лісової яблуньки?
4. Повторення таблиці множення і ділення. Гра «Добрий чарівник».
(Слайд7)
– Їжаченя біля яблуньки десь знайшло 3 яблучка. Та не може їх зібрати. Знаєте
чому, малята?
Бо поганий чарівник, той, що зло робити звик,
В цьому лісі побував і усе зачарував.
Усі яблука забрав і на гіллі розкидав.
Підкажіть їжаченяті, діти,
Що ж йому тепер робити?
– Здається, я знаю. Ви хочете допомогти їжачку? Отже, ви
добрі чарівники. І зараз дістанете яблучка для звірятка.
Множення
на з Множення на 9 Ділення на 6
– Біжи, малий, та більше не потрапляй до злого чарівника.
5.Фізкультхвилинка. (Слайд8)
– Ми йдемо тихенько по стежинці.
Дерева в лісі – високі, високі.
А травичка – низенька, низенька.
Вітер дерева – колише, гойдає.
То вліво, то вправо їх нахиляє.
Пташки з вирію летять, прилітають,
А діти тихенько за парти сідають.
– Ідемо далі стежинкою, петляємо поміж деревами. Що це за скрип чи стогін?
Це старий дуб промовляє до нас.
V.Робота в зошиті.
1.Каліграфічна хвилинка(Слайд9)
Жучок пройшовся по базару,
Купив чобіт червоних пару.
Подумав, щось порахував
І пару жовтих ще придбав,
А потім ще й зелених пару.
Летів, як світлофор, з базару!
А загадка вам ось така:
То скільки ж ніжок у жука?
(Шість)
- Давайте дамо характеристику числа 6.
- Які двоцифрові числа можна утворити з цифрою 6?
- А зараз пропишіть у зошиті один рядочок числа 6.
- У другому рядочку запишіть утворене вами двоцифрове число.
2.Математичний диктант(Слайд10)
Метод «Мозковий штурм»
-Складаємо квітку з пелюсток
- А зараз, ми з вами подолаємо ще одне завдання – це математичний
диктант. Тож будьте уважними, записуйте в зошиті лише відповідь.
1) Йшли чотири їжаки,
В кошиках несли по три буряки.
Скільки всього буряків
У чотирьох їжаків?
2) Троє бобрів попрали по 5 кожухів.
Посушити поклали – сороки покрали
Полічіть, скільки кожухів
Украли у бобрів?
3) Дощ періщить третій день,
Засмутився старий пень,
Не полічить він гриби,
Що ростуть немов з води.
П’ять сімей по три грибочки:
Браві дочки і синочки.
Нумо, діти, поспішіть,
Всі гриби ви полічіть.
4) Раз, два, три, чотири, п’ять –
Крались кицьки полювать.
По чотири мишки зловили,
Всі їх разом полічили.
Миші ледь не повтікали,
Доки кицьки рахували.
Кицькам, діти, поможіть,
Мишенят ви полічіть.
5) 4 лисиці в’яжуть по 4 рукавиці.
Будуть зручні і м’якенькі,
І пухнасті, ще й тепленькі.
Скільки рукавиць буде у лисиць?
6) Скатертину Галя вишивала
І всю ніч вона не спала.
На скатертині 9 кліток,
В кожній клітці по 4 квітки.
Порахуйте, діти,
На скатертині квіти.
7) Квітки дівчинка збирала
І в букетик їх складала.
6 букетів по 4 квітки,
Скільки всього квітів, дітки?
- Обміняйтесь із сусідом по парті зошитом і звірте з відповідями на екрані.
3. Стежина прикладів (Слайд 11)
- Ідемо далі по лісовій стежині Розв’яжемо приклади і дізнаємося, які до нас
прилетіли птахи.
-94 +12
59 18
ШПАКИ КАЧКИ
12 15
15
36
24
20
16
30 35
4.Розв’язування віршованих задач (Слайд12)
БЛІЦ-ТУРНІР.
Що ж, я радий людині. Привіт! Я давно не стрічався з людьми. Не було
тут нікого із 20 вже літ. В цьому царстві дрімоти і тьми.
А людей я люблю, бо гіллястий свій рід я від них починаю, від них. Так давно
це було, як відкривсь мені світ. Я вже й постаріти встиг.
Та про себе я не турбуюсь, а от за дітей-жолудів – страшно. Злий чарівник
пообіцяв зробити так, що з них нічого не виросте і вони ніколи не побачать
сонечка.
Допоможіть, діти, врятуйте жолудят. Посадіть їх у теплу мокру землю.
Нехай з них виростуть могутні дубки, які нічого і нікого не боятимуться.
– На дошці, діти, ви бачите дуб, а на ньому маленькі жолуді. Їх потрібно
врятувати: прочитати та розв’язати записані на них задачі.
Віршовані задачі.
По дорозі їжак біг.
Ніс 3 яблука на пиріг.
2 упало, покотилось.
Скільки яблук залишилось?
20 ялинок у лісі росли.
В школу одну ялинку взяли.
Скільки ялинок лишилося там?
Подумаєш, скажеш сам.
Дятел 6 годин літав,
Короїдів поїдав.
Щогодини по двоє їв.
Скільки знищив шкідників?
– Молодці, отримайте справжні жолуді. Тепер залишилося посадити їх у теплу
мокру землю і виростуть з них молоді дубочки.
5.Робота з геометричним матеріалом. (Слайд13
– Стежинка веде нас далі. Відгадайте загадку, діти, і ви здогадаєтеся, хто це
заховався за дубом?
Зимою в білому, як сніг.
А літом в сірому гуляє.
Зловить його ніхто не міг
Тому, що ноги довгі має,
Великі вуха, косий зір.
Як називається цей звір?
Заєць
– Правильно, це зайчик. Він, мабуть, від вовка тікав. І
так його злякався, що геть на себе не схожий.
– Порахуйте: скільки і яких фігур тут сховалося?
– Яких фігур найбільше?
– Яких фігур найменше?
– Зайчик дякує вам, діти, за те, що ви його впізнали. А ми
вирушаємо далі. Здається, до нас хтось іде. Хто б це міг
бути?
(звучить пісенька Лисички)
Я Лисичка, я Сестричка
Не сиджу без діла:
Каченяток пасла,
полювать ходила.
VI.Робота над задачею. (Слайд 14)
– Діти, а ви не бачили моїх каченяток?
– Ось вони.
– Допоможіть мені їх порахувати, бо Злий чарівник так мене наполохав, що
й рахувати розучилася.
Торік у мене було 5 каченят, а цього року – у 3 рази більше. Скільки каченят
у мене за два роки?
у 3 рази більше
– Що означає число 5? (було каченят у качки минулого року)
– Що означає «у 3 рази більше»? (це стільки ж, як і минулого року, та ще у
3рази більше)
– Яку дію доберемо, щоб дізнатися, скільки у качки каченят за два року?
(дію додавання)
– Запишіть розв’язання задачі у зошит.
Задача
1) 5 * 3 = 15(к.)- цього року;
2) 5+15 = 20(к.)
Відповідь: у мене за два роки 20
каченяти.
Знову звучить пісенька Лисички.
А тепер мені хутенько
Треба відпочити,
Свою хатку гарнесенько
Треба прикрасити.
– Давайте відпочинемо разом з веселими каченятами і Лисичкою.
6.Фізкультхвилинка. «Танок маленьких каченят».
7.Самостійна робота. Гра «Розфарбуємо квіти». (Слайд 15)
Знову звучить пісенька Лисички
А щоб краща, а щоб краща
Була моя хатка,
Треба піти на галявку –
Квіточок нарвати.
– Що ж це з нашими квіточками сталось? Вони усі білі, негарні. Діти,
допоможіть.
– Добре, Лисичко, але квіти не треба бездумно рвати – нищити. Давайте
пограємо у гру і розфарбуємо квіти. На дошці ви бачите картку з числовим
позначенням кольорів.
7 – жовтий 5 - фіолетовий
– На кожній пелюсточці квітки розв’яжіть приклад.
0+7 5+2 3+4 7-2 1+4 9-4
10-3 8-1 8-3 10-5
4+3 6+1 9-2 5-0 4+1 3+2
– Зафарбуйте квіти у відповідний колір.
Виходить Весна і читає вірш:
Всі ви добре працювали,
На уроці не дрімали,
Гарно руки піднімали
Й знань багато упіймали!
Тож прийміть оці весняні квіти,
Бо ви у класі- працьовиті діти!
– Зберіть квіти у один загальний букет: приклейте свою квіточку на загальний
букет, що прикріплений на дошці. Ось з таким букетом ми повертаємось
додому.
VIІ. Підсумок уроку. Рефлексія
– Сьогодні на нашому уроці ми допомогли лісовим мешканцям і перемогли
Злого чарівника. Адже добро завжди перемагає зло.
– Чи справдилися ваші очікування?
– Завдання якого лісового мешканця вам сподобалось найбільше?
– Хто на уроці працював найкраще?
– Привітаємо цих учнів оплесками.
479,23.docx

479,23.docx

  • 1.
    Урок математика в 2класі з використанням інноваційних технологій Тема. « Створення комфортних умов шляхом впровадження інноваційних методів. Повторення письмового додавання та віднімання. Знаходження значень виразів з дужками.Творча робота над задачею,геометричний матеріал» Мета: закріпити навички додавання і віднімання з переходом через десяток; вправляти учнів у застосуванні знань таблиці множення і ділення для знаходження значень виразів; створити комфортні умови навчання та виховання шляхом впровадження новітніх технологій; розвивати логічне та творче мислення, кмітливість; розвивати образне мислення, увагу, пам'ять, музичний слух; виховувати любов до математики, музики, природи, прищеплювати естетичні смаки, вчити допомагати слабшим. Тип уроку: узагальнюючий урок-подорож з використанням інтерактивних та мультимедійних технологій. Обладнання: презентація у програмі MS Power Point (слайди), картки з цифрами (віяла), предметні та сюжетні малюнки, горіхи, жолуді, олівці, магнітофон (аудіо запис, запис музичного супроводу для фізкультхвилинки, запис пісеньки Лисички),емблеми з назвами місяців, опорні схеми, малюнки птахів, мозаїка з прикладами, дівчина Весна. Хід уроку I. Створення психологічного настрою класу. Мотивація навчальної діяльності. Організаційна частина – Прислухайтеся до порад у вірші. Вони стануть у нагоді нам на сьогоднішньому уроці.
  • 2.
    Всі сідайте тихо,діти. Домовляймось – не шуміти, Руку гарно піднімати, Чітко, влад відповідати, На уроці не дрімати, А знання мерщій хапати. Щоб не було нам мороки, Всі готові до уроку? Тож гаразд, часу не гаєм І в дорогу вирушаєм. Девіз уроку: Міркуємо- швидко! Відповідаємо- точно! Лічимо- правильно! Пишемо гарно! ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. (Cлайд 1) -Діти,до нас в гості завітав чудовий птах, але він з’явиться тоді , коли розкодуємо його ім’я. 39-31 – О 82-51 -А 57-37 – Г 36+52-Ш На дошці малюнок Гоші з конвертом у дзьобі. – Куди ж ми помандруємо? – У Країну МАТЕМАТИКИ, побуваємо у трьох великих містах – Множення,Додавання та Віднімання. – Щось наш папуга Гоша - дуже стурбований. Чому це? Подивимось, що він приніс нам цього разу? Тут прохання до вас: «Визначте маршрут подорожі, провівши усний рахунок». – Спробуємо? Учням 2-го класу
  • 3.
    III. Актуалізація опорнихзнань. 1. Усний рахунок. ( Діти показують відповідь на картках цифр ) 1. До 30+12, до 43+3; 2. Від 52-10,, від 95-15; 3. 2 збільшити у 4рази, 26 збільшити на 10; 4. 28 зменшити у 7 разів, 5 4 зменшити на 50; 5. Показати число попереднє 12, 25,6 7; наступне 13, 46, 78; 6. Назвати «сусідів» числа 24, 16,99. – То ж який наш маршрут? (Cлайд 2) – Нічого не розумію… Чому він зачарований? Здається, я не все вийняла з конверта. Тут ще й лист є. Гей, хто чує – озовися! Гей, хто чує – відгукнися! Звертаюсь до всіх, хто усвідомив, що нікому не дано право знищувати воду, повітря, рослинний і тваринний світ нашої планети. Допоможіть! Злий Чарівник зачарував ліс і лісових мешканців. Допоможіть врятувати їх. Добрий чарівник ІV. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу. – Давайте, діти, допоможемо Доброму чарівнику і негайно вирушимо. Але в який бік нам йти? Де ж наша стежинка? Мабуть, це витівки Злого чарівника. Та ми його гуртом дружно переможемо! Берімося до роботи. Треба скласти стежинку із частин. Почнемо з частини, на якій записаний приклад 100-80. 1. Гра «Склади стежинку» у вигляді колових прикладів. (Слайд 3) До зачарованого лісу 100-80 20-8 12-10 2+18
  • 4.
    2. Робота вгрупах ( Слайд 4) 1.Повторення правил роботи в групах 2.Діти об’єднуються в групи за емблемами .(Слайд 5) 3.Очікування - Чого очікує кожна група від уроку математики? 4. Завдання для груп -Учні розв’язують приклади і складають весняні квіти у вигляді мозаїки.
  • 5.
    5.Презентація робіт учнів 6.Бесіда про бережливе ставлення до квітів. -Входить Весна , декламує вірш Просимо усіх запам’ятати: Із корінням їх не виривати. Стане дуже сумно в світі, Якщо згинуть весняні квіти! - Діти. То що пообіцяємо Весні? 7.Художнє читання тексту (музичний супровід: Є.Дога «Вальс»). Стежинка в’ється, і в’ється…, пошматована батогами трав, посріблена ранковими росами. Як хочеться швидше ступити на неї. Ось ми ступили і вже несила спинитися. . Ми опинились у весняному лісі. Ліс дрімає. Він мовчазний. А хто мовчить, той багато знає. Мудре це мовчання. Але, здається, хтось схлипує. Це білочка. Вона несла додому горішки, а Злий чарівник перелякав її. Горішки розсипались. Допоможемо білочці зібрати їх? 2*5+40 2*7-5 (12-9)*9 2*(3+5) 3*4+8 2*6+30 50 9 27 16 20 42
  • 6.
    3. Порівняння чисел.Гра «Збери горішки». (Слайд 6) – Розкрийте горішок. – Порівняйте числа. Поставте знаки і запишіть вирази у зошит та на дошці. 28:7 * 5 35-5 * 7 4*2 * 6 24-4 * 0 – Молодці! Швидко допомогли білочці. Білочка за це пригощає вас справжніми горішками. А ми подорожуємо далі лісом. Хто ж це копошиться біля лісової яблуньки? 4. Повторення таблиці множення і ділення. Гра «Добрий чарівник». (Слайд7) – Їжаченя біля яблуньки десь знайшло 3 яблучка. Та не може їх зібрати. Знаєте чому, малята? Бо поганий чарівник, той, що зло робити звик, В цьому лісі побував і усе зачарував. Усі яблука забрав і на гіллі розкидав. Підкажіть їжаченяті, діти, Що ж йому тепер робити? – Здається, я знаю. Ви хочете допомогти їжачку? Отже, ви добрі чарівники. І зараз дістанете яблучка для звірятка. Множення на з Множення на 9 Ділення на 6
  • 7.
    – Біжи, малий,та більше не потрапляй до злого чарівника. 5.Фізкультхвилинка. (Слайд8) – Ми йдемо тихенько по стежинці. Дерева в лісі – високі, високі. А травичка – низенька, низенька. Вітер дерева – колише, гойдає. То вліво, то вправо їх нахиляє. Пташки з вирію летять, прилітають, А діти тихенько за парти сідають. – Ідемо далі стежинкою, петляємо поміж деревами. Що це за скрип чи стогін? Це старий дуб промовляє до нас. V.Робота в зошиті. 1.Каліграфічна хвилинка(Слайд9) Жучок пройшовся по базару, Купив чобіт червоних пару. Подумав, щось порахував І пару жовтих ще придбав, А потім ще й зелених пару. Летів, як світлофор, з базару! А загадка вам ось така: То скільки ж ніжок у жука? (Шість) - Давайте дамо характеристику числа 6. - Які двоцифрові числа можна утворити з цифрою 6? - А зараз пропишіть у зошиті один рядочок числа 6. - У другому рядочку запишіть утворене вами двоцифрове число.
  • 8.
    2.Математичний диктант(Слайд10) Метод «Мозковийштурм» -Складаємо квітку з пелюсток - А зараз, ми з вами подолаємо ще одне завдання – це математичний диктант. Тож будьте уважними, записуйте в зошиті лише відповідь. 1) Йшли чотири їжаки, В кошиках несли по три буряки. Скільки всього буряків У чотирьох їжаків? 2) Троє бобрів попрали по 5 кожухів. Посушити поклали – сороки покрали Полічіть, скільки кожухів Украли у бобрів? 3) Дощ періщить третій день, Засмутився старий пень, Не полічить він гриби, Що ростуть немов з води. П’ять сімей по три грибочки: Браві дочки і синочки. Нумо, діти, поспішіть, Всі гриби ви полічіть. 4) Раз, два, три, чотири, п’ять – Крались кицьки полювать. По чотири мишки зловили, Всі їх разом полічили. Миші ледь не повтікали, Доки кицьки рахували. Кицькам, діти, поможіть, Мишенят ви полічіть.
  • 9.
    5) 4 лисиців’яжуть по 4 рукавиці. Будуть зручні і м’якенькі, І пухнасті, ще й тепленькі. Скільки рукавиць буде у лисиць? 6) Скатертину Галя вишивала І всю ніч вона не спала. На скатертині 9 кліток, В кожній клітці по 4 квітки. Порахуйте, діти, На скатертині квіти. 7) Квітки дівчинка збирала І в букетик їх складала. 6 букетів по 4 квітки, Скільки всього квітів, дітки? - Обміняйтесь із сусідом по парті зошитом і звірте з відповідями на екрані. 3. Стежина прикладів (Слайд 11) - Ідемо далі по лісовій стежині Розв’яжемо приклади і дізнаємося, які до нас прилетіли птахи. -94 +12 59 18 ШПАКИ КАЧКИ 12 15 15 36 24 20 16 30 35
  • 10.
    4.Розв’язування віршованих задач(Слайд12) БЛІЦ-ТУРНІР. Що ж, я радий людині. Привіт! Я давно не стрічався з людьми. Не було тут нікого із 20 вже літ. В цьому царстві дрімоти і тьми. А людей я люблю, бо гіллястий свій рід я від них починаю, від них. Так давно це було, як відкривсь мені світ. Я вже й постаріти встиг. Та про себе я не турбуюсь, а от за дітей-жолудів – страшно. Злий чарівник пообіцяв зробити так, що з них нічого не виросте і вони ніколи не побачать сонечка. Допоможіть, діти, врятуйте жолудят. Посадіть їх у теплу мокру землю. Нехай з них виростуть могутні дубки, які нічого і нікого не боятимуться. – На дошці, діти, ви бачите дуб, а на ньому маленькі жолуді. Їх потрібно врятувати: прочитати та розв’язати записані на них задачі. Віршовані задачі. По дорозі їжак біг. Ніс 3 яблука на пиріг. 2 упало, покотилось. Скільки яблук залишилось? 20 ялинок у лісі росли. В школу одну ялинку взяли. Скільки ялинок лишилося там? Подумаєш, скажеш сам. Дятел 6 годин літав, Короїдів поїдав. Щогодини по двоє їв.
  • 11.
    Скільки знищив шкідників? –Молодці, отримайте справжні жолуді. Тепер залишилося посадити їх у теплу мокру землю і виростуть з них молоді дубочки. 5.Робота з геометричним матеріалом. (Слайд13 – Стежинка веде нас далі. Відгадайте загадку, діти, і ви здогадаєтеся, хто це заховався за дубом? Зимою в білому, як сніг. А літом в сірому гуляє. Зловить його ніхто не міг Тому, що ноги довгі має, Великі вуха, косий зір. Як називається цей звір? Заєць – Правильно, це зайчик. Він, мабуть, від вовка тікав. І так його злякався, що геть на себе не схожий. – Порахуйте: скільки і яких фігур тут сховалося? – Яких фігур найбільше? – Яких фігур найменше? – Зайчик дякує вам, діти, за те, що ви його впізнали. А ми вирушаємо далі. Здається, до нас хтось іде. Хто б це міг бути?
  • 12.
    (звучить пісенька Лисички) ЯЛисичка, я Сестричка Не сиджу без діла: Каченяток пасла, полювать ходила. VI.Робота над задачею. (Слайд 14) – Діти, а ви не бачили моїх каченяток? – Ось вони. – Допоможіть мені їх порахувати, бо Злий чарівник так мене наполохав, що й рахувати розучилася. Торік у мене було 5 каченят, а цього року – у 3 рази більше. Скільки каченят у мене за два роки? у 3 рази більше – Що означає число 5? (було каченят у качки минулого року) – Що означає «у 3 рази більше»? (це стільки ж, як і минулого року, та ще у 3рази більше) – Яку дію доберемо, щоб дізнатися, скільки у качки каченят за два року? (дію додавання) – Запишіть розв’язання задачі у зошит. Задача 1) 5 * 3 = 15(к.)- цього року; 2) 5+15 = 20(к.) Відповідь: у мене за два роки 20 каченяти.
  • 13.
    Знову звучить пісенькаЛисички. А тепер мені хутенько Треба відпочити, Свою хатку гарнесенько Треба прикрасити. – Давайте відпочинемо разом з веселими каченятами і Лисичкою. 6.Фізкультхвилинка. «Танок маленьких каченят». 7.Самостійна робота. Гра «Розфарбуємо квіти». (Слайд 15) Знову звучить пісенька Лисички А щоб краща, а щоб краща Була моя хатка, Треба піти на галявку – Квіточок нарвати. – Що ж це з нашими квіточками сталось? Вони усі білі, негарні. Діти, допоможіть. – Добре, Лисичко, але квіти не треба бездумно рвати – нищити. Давайте пограємо у гру і розфарбуємо квіти. На дошці ви бачите картку з числовим позначенням кольорів. 7 – жовтий 5 - фіолетовий – На кожній пелюсточці квітки розв’яжіть приклад. 0+7 5+2 3+4 7-2 1+4 9-4 10-3 8-1 8-3 10-5 4+3 6+1 9-2 5-0 4+1 3+2
  • 14.
    – Зафарбуйте квітиу відповідний колір. Виходить Весна і читає вірш: Всі ви добре працювали, На уроці не дрімали, Гарно руки піднімали Й знань багато упіймали! Тож прийміть оці весняні квіти, Бо ви у класі- працьовиті діти! – Зберіть квіти у один загальний букет: приклейте свою квіточку на загальний букет, що прикріплений на дошці. Ось з таким букетом ми повертаємось додому. VIІ. Підсумок уроку. Рефлексія – Сьогодні на нашому уроці ми допомогли лісовим мешканцям і перемогли Злого чарівника. Адже добро завжди перемагає зло. – Чи справдилися ваші очікування? – Завдання якого лісового мешканця вам сподобалось найбільше? – Хто на уроці працював найкраще? – Привітаємо цих учнів оплесками.