1. Конспект бінарного уроку математики та розвитку мовлення
для 1 та 2 класів учнів з вадами слуху
Тема: «Разом веселіше»
Мета:
На основі практичних та ігрових дій із предметами вдосконалювати в учнів
обчислювальні навички та вміння розв’язувати і робити короткий запис задачі, що
ґрунтується на знанні складу чисел.
Формувати уявлення про числовий промінь на основі порядку слідування
чисел у натуральному ряді.
Закріплювати уявлення дітей про геометричні фігури та розвивати
абстрактне мислення.
Розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових
дій: аналізу, синтезу та порівняння. Дотримуватися рухливого режиму під час
навчальних ігор.
Тип уроку: урок – гра.
Обладнання:
1. Адаптовані кадри із казки «Білосніжка і сім гномів» для демонстрації на
мультимедійній дошці.
2. Фрагмент музичного супроводу для гри «Дні тижня».
3. Костюми та наочність для інсценованої задачі.
4. Картки та таблички із цифрами (Гра «Парні – непарні»).
5. Таблички для розв’язування прикладів.
6. Малюнки геометричних фігур та сюжетний малюнок (Гра «Геометричні
фігури»).
7. Ілюстрація з текстом для проведення фізпаузи.
Хід уроку
І. Актуалізація.
- Який зараз урок? ( Не знаю)
- Спитайте.
- Зараз буде урок – гра з математики «Разом веселіше».
- Що ми будемо робити? (Говорити, думати, рахувати, грати).
П. Казка «Дні тижня».
Діти слухають казку і дивляться сюжети на мультимедійній дошці.
2. Казка «Білосніжка і сім гномів».
Жили собі 7 гномів і звали їх Субота, Неділя, Четвер, Середа, П’ятниця
і Понеділок. Вони ходили до лісу працювати. Але більше всього вони
любили бавитися і бешкетувати.
Одного разу у них з’явилася дівчинка Білосніжка. Вона була дуже
розумна і вирішила навести у гномів порядок. Кожен день вона визначила
одного з гномів бути відповідальним за роботу і відпочинок. Це дуже
сподобалося гномам. Такий порядок днів називається «дні тижня».
Гра «Дні тижня»
Інсценовані дії гномів. Потім Білосніжка ставить гномів по порядку.
- А зараз ми перевіремо, як ви запам’ятали порядок днів тижня.
Гноми надівають шапки іншим дітям і на рахунок 1,2,3 діти стають по
порядку днів тижня.
Ш. Гра «Парні – непарні».
У дітей картки з цифрами.
- Назвіть парні цифри.
- Назвіть непарні цифри.
- А зараз ми пограємо і перевіремо , якви запам’ятали парні і непарні
цифри.
На рахунок 1, 2, 3 учні із картками стають у 2 ряди (парні і непарні).
Діти міняються картками і гра повторюється.
ІV. Задача. На дошці деформований запис тексту задачі. У ході інсценованої
задачі учні дописують потрібні слова , рішення і відповідь.
У бабусі було 16 яблук. Вона дала дівчинці 5 яблук. Скільки яблук
залишилося?
- Ви добре розв’язали задачу , а увечері самі напишите її у зошити.
V. Фізпауза. Плакат .
4. VІ. Приклади.
- Зараз будемо рахувати.
- Це приклади. Це відповіді.
Діти з табличками прикладів стають уперед. Усі читають приклади.
- Скільки буде? Знайдіть правильну відповідь.
Учень з табличкою відповіді стає поряд і промовляє число.
VП. Гра «Геометричні фігури».
1) На м/м дошці файл «Назвіть фігури»
- Яка це фігура? (Квадрат, трикутник, прямокутник, коло, куб) Поступово на
дошці з’являються назви.
2) На мм дошці файл малюнок «Будинок, ялинки, сонце, кубики»
- Що це? (Дім, вікно, ялинка, сонце, кубики).
- Яка це фігура? (Квадрат, трикутник, прямокутник, коло , куб).
VШ. Підсумок уроку.
- Що ми робили на уроці? ( Грали, рахували, думали, говорили)
- Вами сподобався урок – гра?
- Як ваше здоров’я?
Посилання на відео-урок https://youtu.be/Is_Bjp-2Xlg