1. Тернівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів№5
Конспект уроку з
математики
«Порівняння виразів.
Знаходження значень виразів.
Задачі на дві дії різного
ступеня»
2 клас
Учитель початковихкласів
КорчагінаЮ.О.
2015 – 2016 н. р.
2. Тема. Порівняння виразів, що містять табличні випадки множення
числа 2. Знаходження значень виразів на дії різного ступеня.
Розв’язування задач.
Мета:
Формувати уміння порівнювати вирази, знаходити значення
виразів, розв’язувати задачі на дві дії різного ступеня;
розвивати логічне мислення;
виховувати любов до математики, бажання здобувати нові
знання.
Хід уроку
І. Організація класу. Привітання гостям
Діти! Давайте разом щиро та сердечно привітаємо один одного.
Учитель. Я всміхаюсь сонечку.
Учні. Здрастуй, золоте!
Учитель. Я всміхаюсь квіточці.
Учні. Хай вона росте.
Учитель. Я всміхаюсь дощику.
Учні. Лийся, мов з відра.
Учитель. Друзям усміхаюся!
Учні. Зичу їм добра.
Тепер поверніться й подаруйте усмішку своєму товаришеві, нашим гостям. Молодці,
сідайте.
II. Мотивація учбової діяльності.
До вас завітав ще один гість – симпатичний Зайчик. Він просить нашої допомоги.
Зараз наступила зима і Зайчик повинен змінити свою шубку з сірої на білу. Але Зима
подарує йому цю шубку тільки тоді, коли він виконає всі її завдання. А вони
пов’язані з таблицею на множення 2. Зайчик, ще не вчив її у лісовій школі. Він
засмучений. Діти, а ми сьогодні, якраз закріплюємо цю таблицю і можливо зможемо
допомогти Сіренькому. Спробуємо? Але спочатку перевіримо домашнє завдання.
III. Контроль, корекція і закріплення знань.
3. 1. Перевірка домашнього завдання.
- Завдання Зими написані на чарівних сніжинках.
2. 1 сніжинка. – Отже, яке ж завдання пропонує чарівна сніжинка?
3. Усні обчислення.
Задачі:
5 зайченят слухають маму. Скільки вушок у зайченят?
Мавпа висить на дереві й ласує бананами. У кожній кінцівці в неї по 2 банани.
Скільки бананів є у мавпочки? (2 · 3 = 6, адже однією кінцівкою мавпа тримається
за гілку дерева.)
По двору ходять 6 курей і собака. Скільки лап у цих тварин?
В'яже бабуся-лисиця
Чотирьом онукам рукавиці.
— Подарую вам, онуки,
4. Рукавичок по дві штуки.
Бережіть, не загубіть!
Скільки всіх? Перелічіть! (2 х 4)
На дереві 9 гнізд було.
По 2 пташок в них жило.
Не полохайте Ви їх –
Полічите, скільки всіх.
Йшли три їжаки.
несли по два буряки.
А ви їм допоможіть –
буряки ті полічіть.
4. 2 сніжинка – каліграфічна хвилинка.
2 20 22
Що спільного в ціх числах?
IY. 3 сніжинка – Порівняння виразів, знаходження значень виразів.
1. Збери морквинки.
2. Виконання завдання №445.
3. Приклади №447.
Y. Фізкультхвилинка.
YI. 4 сніжинка – Розв’язування задач на дві дії різного ступеня.
1. Розв’язування задачі №446.
2. Розв’язування задачі №448.
YII. 5 сніжинка – Допомогти тваринам.
- Погляньте, завдання Зими ми виконали і тепер наш Зайчик отримає свою біленьку шубку.
Ми заслужили аплодисменти за свої зусилля!
YIII. Підсумок уроку.
IX. Домашнє завдання. С. 72 №451, 452.