Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Г.У. Калініченко

81 views

Published on

Досвід впровадження Програми “Сімейна розмова” у спеціалізованій школі №305 з поглибленим вивченням англійської мови Дарницького району м. Києва

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Г.У. Калініченко

 1. 1. Досвід впровадження Програми “Сімейна розмова” у спеціалізованій школі №305 з поглибленим вивченням англійської мови Дарницького району м. Києва Територія батьків Презентація “Увійдіть до світу своєї дитини, поки відчинені двері…” з використанням “Сімейного щоденника” для практичної роботи Територія підлітка Заняття з елементами тренінгу та робота з анкетами і завданнями з “Сімейного щоденника”
 2. 2. Програма “Сімейний щоденник для сімейної розмови” - це запрошення: Увійдіть до світу своєї дитини, поки відчинені двері... Це розмова про два шляхи розвитку юної особистості: Шлях впевненості - спокій, рішучість, вміння протистояти тиску, сказати “ні” на небезпечну пропозицію Шлях невпевненості - висока тривожність, несміливість, залежність від зовнішнього впливу
 3. 3. Дещо про залежності (поневолення, підкорення, рабство; безвілля, слабохарактерність) Залежність - надмірне, неприродне, хворобливе захоплення “Залежність” викликає агресію, почуття провини, сорому, страху, безвиході, невдачі, що ведуть до депресії та інших негативних станів.
 4. 4. Причини для збентеження - статистика Пияцтво в Україні набуває ознак національної епідемії. Щодня алкоголь спричиняє смерть 40 українців. У 25-30% випадків патологій новонароджених причиною є алкоголь. . 40% українських підлітків регулярно вживають спиртні напої. За даними опитування ВООЗ серед школярів у 41 країні світу, чи вживають вони спиртне, Україна в списку на перших позиціях.
 5. 5. Система сімейного виховання як фактор ризику або захисту від появи проблем залежності Тема 2 у “Сімейному щоденнику”. с. 64-66. У впевнених - висока стабільна самооцінка, ініціативність та сміливість у стосунках з іншими, здатність сказати “ні” , покликати на допомогу та звернутися з проханням. У невпевнених - занижена самооцінка, соціальний страх стає основним почуттям, яке блокує активність у спілкуванні, схильність “йти” за чужою волею, страх сковує, не дає можливості просити про допомогу.
 6. 6. Корисні навички та вміння дитини в ситуаціях, пов’язаних з ризиком виникнення залежності. Тема 4. с.75-78 Анкета для самоперевірки “Корисні навички моєї дитини” Інформаційне повідомлення “ Прийоми формування самоповаги у дитини” “Як показати дитині, що ви її любите та поважаєте ” Питання Від - Так по - Ні відь Не знаю 1. Чи... 2. Чи... … 17. Чи ..
 7. 7. Емоційний стан дитини - шлях до успіху чи невдач. Тема 5. с.81-82 Анкета для самоперевірки “Чи задовольняю я духовні потреби своєї дитини ” Задоволення потреб викликає стан радості, піднесення, впевненості. Інформаційне повідомлення “Основні сигнали тривоги щодо потреб дитини” Не задоволені потреби спричиняють смуток, безнадію, почуття покинутості, самотності.
 8. 8. СІМЕЙНИЙ ЗАХИСТ як фундамент для ОСОБИСТІСНОГО ЗАХИСТУ Тема 7. с. 90 - 91 Анкета для самоперевірки “Спілкування з дитиною” Інформаційне повідомлення “Прийоми ефективного спілкування зі своєю дитиною” Дитина завжди потребує спілкування з батьками, навіть тоді, коли про це їм не повідомляє. Розмовляти з дитиною, не означає слідкувати та контролювати кожен її крок.
 9. 9. Учіть дитину розпізнавати факти та міфи про залежність Тема 2. с.12. Територія підлітка Факт - це достовірна інформація. Якщо ти володієш фактами, ти знаєш ступінь ризику і приймаєш рішення на користь безпечної поведінки. Міфи - недостовірна інформація, яка може здаватися правдою. Якщо ти довіряєш міфам, ти у небезпеці.

×