ТЕМА:Розв’язання неповних квадратних рівнянь: 
Мета уроку: 
Навчальна - розширення та поглиблення уявлень учнів про розв’язання рівнянь 
відпрацювання навичок усної лічби, введення понять повне(неповне) квадратне рівняння. 
Виховна - виховання навичок самоконтролю, взаємоконтролю. 
Розвивальна - розвиток пам’яті, уваги, логіки, математичного мислення, вміння правильно 
та послідовно міркувати. 
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. 
Форми організації уроку: індивідуальна, парна. 
Хід уроку: 
Епіграф уроку: « Рівняння – це золотий ключ який відкриває усі математичні сизами» 
С. Коваль 
Оскільки математик повинен бути поетом в душі почнемо урок з вірша Павла 
Антокольського про рівняння: 
«Сухие строки уравнений 
В них сила разума влилась 
В них объяснения явлений 
Вещей разгаданная страсть» 
1.Устна лічба: 
225 +3 121= 48 
+ = 
16 100 14 
+ = 
25 4900 75 
- =- 
0,03 10000 3 
6 
11 
36 
121 
=
2 
- = 
( 5) 5 
4 
× = 
3 5 45 
2 
- =- 
( 34) 34 
Кожна відповідь відповідає деякому фрагменту ілюстрації. 
Портрет Франсуа Віета. 
Доповідь. 
Продовжимо актуалізувати свої знання. 
1. Розкладіть на множники та виберіть правильну відповідь: 
СЛАЙД 2 
Учні перевіряють свої відповіді ставлячи оцінку в карту самоконтролю 
СЛАЙД 3 
2. Розв’яжіть рівняння. Скільки коренем має рівняння? 
СЛАЙД 4 
3.розташуйте данні рівняння в чотири групи поясніть за якою ознакою ви це зробили. 
СЛАЙД 5 
1-я группа: имеет три слагаемых; 
2-я группа: оба слагаемых содержат переменную; 
3-я группа: одно слагаемое с переменной, а другое нет; 
4-я группа: одночлен с переменной в квадрате. 
II.Поставимо навчальні задачі: 
1.Як називаються ці рівняння?(Квадратними) 
2.Знайти і прочитати означення квадратного рівняння у підручнику.(стор.198) 
3.Запишіть рівняння першої групи в загальному вигляді.
Хороший початок половина справи. Отже дуже важливо визначити правильно коефіцієнти 
рівняння. 
4. Занесите в таблицу коэффициенты предлагаемых уравнений. 
СЛАЙД 7 
Організація перевірки за слайдом 8. 
СЛАЙД 8 
5.Учні перевіряють свої відповіді ставлячи оцінку в карту самоконтролю 
6.Відновіть квадратні рівняння: 
СЛАЙД 9 
Організація перевірки за слайдом 10. 
СЛАЙД 10 
Учні перевіряють свої відповіді ставлячи оцінку в карту самоконтролю 
Чи усі рівняння повні? 
В яких випадках квадратні рівняння можна вважати не повними?(Дати характеристику 
кожній групі). 
Яких рівнянь записано більше? 
Перед нами стає задача систематизувати знання про розв’язання не повних квадратних 
рівнянь. 
Розглянути у підручнику на стор. 200 таблицю розв’язань неповних квадратних рівнянь. 
Розв’язати біля дошки квадратні рівняння: 
х х 
+ = 
- = 
0 
1 
1 
1 
3 
7 0 
7 
5 0 
5 
2 
2 
2 
= 
х 
х 
IV. Первинне осмислення та застосування вивченого матеріалу. 
Навчальна самостійна робота.
Критерії оцінок: 
Оцінка «10» - 8 балів; 
Оцінка «8» - 6-7 балів; 
Оцінка «5» - 3 бали. 
ВАРІАНТ І 
1. Розв’яжіть квадратне рівняння ( кожне рівняння 1 бал) 
2 
- = 
х 
2 18 0 
+ = 
5 15 0 
5 0 
2 
2 
+ = 
х 
х х 
2. Складіть квадратне рівняння, яке має корені 5 і -5.( 2 бали) 
3. Розв’яжіть рівняння: 
(х +1)2 +(1+ х) = 0 
( 3 бали) 
ВАРІАНТ ІІ 
1. Розв’яжіть квадратне рівняння ( кожне рівняння 1 бал) 
2 
- = 
х 
6 12 0 
2 
х х 
+ = 
3 12 0 
2 
х 
+ = 
7 0 
2. Складіть квадратне рівняння, яке має корені 0 і 8.( 2 бали) 
3. Розв’яжіть рівняння: 
(х-4)(х+4)=2х-16 
( 3 бали)
Найважчим і найважливішою справою для кожного учня є виконання домашньої роботи. 
Якщо домашнє завдання виконано правильно то на уроці ви відчуваєте себе впевнено. 
Випишіть коефіцієнти рівнянь: 
2 
х х 
+ + = 
4 9 0 
2 
х х 
+ = 
4 2 0 
2 
х х 
+ + = 
4 3 2 0 
Виписані коефіцієнти і будуть номерами домашньої роботи: 
№ 419(3) 
№ 420(4-6) 
№ 432(1;3)
Найважчим і найважливішою справою для кожного учня є виконання домашньої роботи. 
Якщо домашнє завдання виконано правильно то на уроці ви відчуваєте себе впевнено. 
Випишіть коефіцієнти рівнянь: 
2 
х х 
+ + = 
4 9 0 
2 
х х 
+ = 
4 2 0 
2 
х х 
+ + = 
4 3 2 0 
Виписані коефіцієнти і будуть номерами домашньої роботи: 
№ 419(3) 
№ 420(4-6) 
№ 432(1;3)

Urok3

  • 1.
    ТЕМА:Розв’язання неповних квадратнихрівнянь: Мета уроку: Навчальна - розширення та поглиблення уявлень учнів про розв’язання рівнянь відпрацювання навичок усної лічби, введення понять повне(неповне) квадратне рівняння. Виховна - виховання навичок самоконтролю, взаємоконтролю. Розвивальна - розвиток пам’яті, уваги, логіки, математичного мислення, вміння правильно та послідовно міркувати. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Форми організації уроку: індивідуальна, парна. Хід уроку: Епіграф уроку: « Рівняння – це золотий ключ який відкриває усі математичні сизами» С. Коваль Оскільки математик повинен бути поетом в душі почнемо урок з вірша Павла Антокольського про рівняння: «Сухие строки уравнений В них сила разума влилась В них объяснения явлений Вещей разгаданная страсть» 1.Устна лічба: 225 +3 121= 48 + = 16 100 14 + = 25 4900 75 - =- 0,03 10000 3 6 11 36 121 =
  • 2.
    2 - = ( 5) 5 4 × = 3 5 45 2 - =- ( 34) 34 Кожна відповідь відповідає деякому фрагменту ілюстрації. Портрет Франсуа Віета. Доповідь. Продовжимо актуалізувати свої знання. 1. Розкладіть на множники та виберіть правильну відповідь: СЛАЙД 2 Учні перевіряють свої відповіді ставлячи оцінку в карту самоконтролю СЛАЙД 3 2. Розв’яжіть рівняння. Скільки коренем має рівняння? СЛАЙД 4 3.розташуйте данні рівняння в чотири групи поясніть за якою ознакою ви це зробили. СЛАЙД 5 1-я группа: имеет три слагаемых; 2-я группа: оба слагаемых содержат переменную; 3-я группа: одно слагаемое с переменной, а другое нет; 4-я группа: одночлен с переменной в квадрате. II.Поставимо навчальні задачі: 1.Як називаються ці рівняння?(Квадратними) 2.Знайти і прочитати означення квадратного рівняння у підручнику.(стор.198) 3.Запишіть рівняння першої групи в загальному вигляді.
  • 3.
    Хороший початок половинасправи. Отже дуже важливо визначити правильно коефіцієнти рівняння. 4. Занесите в таблицу коэффициенты предлагаемых уравнений. СЛАЙД 7 Організація перевірки за слайдом 8. СЛАЙД 8 5.Учні перевіряють свої відповіді ставлячи оцінку в карту самоконтролю 6.Відновіть квадратні рівняння: СЛАЙД 9 Організація перевірки за слайдом 10. СЛАЙД 10 Учні перевіряють свої відповіді ставлячи оцінку в карту самоконтролю Чи усі рівняння повні? В яких випадках квадратні рівняння можна вважати не повними?(Дати характеристику кожній групі). Яких рівнянь записано більше? Перед нами стає задача систематизувати знання про розв’язання не повних квадратних рівнянь. Розглянути у підручнику на стор. 200 таблицю розв’язань неповних квадратних рівнянь. Розв’язати біля дошки квадратні рівняння: х х + = - = 0 1 1 1 3 7 0 7 5 0 5 2 2 2 = х х IV. Первинне осмислення та застосування вивченого матеріалу. Навчальна самостійна робота.
  • 4.
    Критерії оцінок: Оцінка«10» - 8 балів; Оцінка «8» - 6-7 балів; Оцінка «5» - 3 бали. ВАРІАНТ І 1. Розв’яжіть квадратне рівняння ( кожне рівняння 1 бал) 2 - = х 2 18 0 + = 5 15 0 5 0 2 2 + = х х х 2. Складіть квадратне рівняння, яке має корені 5 і -5.( 2 бали) 3. Розв’яжіть рівняння: (х +1)2 +(1+ х) = 0 ( 3 бали) ВАРІАНТ ІІ 1. Розв’яжіть квадратне рівняння ( кожне рівняння 1 бал) 2 - = х 6 12 0 2 х х + = 3 12 0 2 х + = 7 0 2. Складіть квадратне рівняння, яке має корені 0 і 8.( 2 бали) 3. Розв’яжіть рівняння: (х-4)(х+4)=2х-16 ( 3 бали)
  • 5.
    Найважчим і найважливішоюсправою для кожного учня є виконання домашньої роботи. Якщо домашнє завдання виконано правильно то на уроці ви відчуваєте себе впевнено. Випишіть коефіцієнти рівнянь: 2 х х + + = 4 9 0 2 х х + = 4 2 0 2 х х + + = 4 3 2 0 Виписані коефіцієнти і будуть номерами домашньої роботи: № 419(3) № 420(4-6) № 432(1;3)
  • 6.
    Найважчим і найважливішоюсправою для кожного учня є виконання домашньої роботи. Якщо домашнє завдання виконано правильно то на уроці ви відчуваєте себе впевнено. Випишіть коефіцієнти рівнянь: 2 х х + + = 4 9 0 2 х х + = 4 2 0 2 х х + + = 4 3 2 0 Виписані коефіцієнти і будуть номерами домашньої роботи: № 419(3) № 420(4-6) № 432(1;3)