SlideShare a Scribd company logo
Урок математики в 6 класі «Сім Чудес Дніпропетровщини»
Тема уроку: Множення раціональних чисел
Мета уроку: сформувати в учнів навички множення раціональних чисел, обчислення
значень виразів, що містять раціональні числа з використанням таких
арифметичних дій, як множення, додавання, віднімання;
Розвивати логічне мислення, вміння аналізувати ситуацію, культуру математичної
мови й записів.
Виховувати почуття патріотизму, інтерес до історії рідного краю, рішучість і впевненість
під час прийняття рішень, вміння працювати в групі.
Тип уроку: урок формування вмінь та навичок
Обладнання:варіанти тестів, картки для роботи в групі, індивідуальні картки, гра
«Математичний бій», аудіо та медіа підтримка, історичні довідки
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Вчитель. Сьогодні діти у нас незвичайний урок, а урок-подорож по нашій рідній
Дніпропетровщині. Перед вами карта нашої області, подивіться скільки міст та селищ
розташувалося на нашій землі. Наша область відома як один з найбільших
промислових центрів України. Та не тільки залізною рудою, гранітом і навіть золотом
багате Придніпров´я . Наш регіон славиться історією. Тут збереглося безліч пам´яток
XVII – XX століть, а долини річок Дніпра, Самари і Орелі чарують мальовничими
пейзажами і унікальними краєвидами. І сьогодні на уроці ми з вами дізнаємось про
7 чудес Дніпропетровщини, які по-новому відкриють для вас неповторний та
привабливий край на Дніпрі.
Вчитель повідомляє тему та мету уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Вчитель. Для того щоб вирушити у подорож та дізнатися про перше диво
Дніпропетровщини потрібно виконати тестові завдання.
Варіант №1
1. У якому з наведених випадків добуток дорівнює одному з множників?
А) – 6,8×0; Б) 0,8×(-2); В) 12,4×(-1); Г)-6,5×(-1).
2.Обчисліть значення виразу: 20 – х + 20 – х + 20 – х, якщо х=-10
А) 30; Б)90; В) -30; Г)40.
3.Знайдіть добуток: (-15-5)×(4-6)=
А) -20; Б)-40; В)40; Г)100.
4.Який з наведених добутків від´ємний?
А) (-5)×(-6)×(-2); Б) (-2)×(-5)×(-6)×(-3); В) (-2)×(-10)×5; Г) (-5)×6×4×(-8).
5.Яке з чисел є розв´язком рівняння (-2)(-5)у=-10 ?
А)1; Б)0; В)-1; Г)10.
Варіант №2
1. У якому з наведених випадків добуток дорівнює одному з множників?
А) – 3,2×2; Б) 4,5×0; В) -16,2×(-1); Г)14,5×(-1).
2.Обчисліть значення виразу: 10-а+10-а+10-а+10-а+10-а, якщо а=-5
А) 15; Б)-15; В) 75; Г)30.
3.Знайдіть добуток: (-28+13)×(2-6)=
А) 60; Б)-60; В)70; Г)120.
4.Який з наведених добутків від´ємний?
А) (-2)×(-3)×(-6)×(-4); Б) 2×(-4)×5; В) (-6)×(-7)×4; Г) (-10)×5×4×(-7).
5.Яке з чисел є розв´язком рівняння 10(-2)у=20 ?
А)1; Б)0; В)-1; Г)20.
Вчитель. Молодці! Ви виконали тестові завдання і дісталися до першого дива
Дніпропетровщини – це хутір «Галушківка».
Історична довідка ( повідомляє учень)
Хутір засновано наприкінці XVII сторіччязапорозькимикозаками, якіселилися на території Дикого Поля.
Хутір входив до складу ПротовчанськоїпаланкиВійськаЗапорозького. Нинівінрозташований на території
села ГречанеПетриківського району. У межах комплексу знаходяться макет козацькогоукріплення «Січ»
та три селянськісадиби, збудованінаприкінці ХІХсторіччя. В першійсадибі - корчма та музей
селянськогопобуту, друга - садиба гончара, а третя - оселя художника, справжньогомайстравідомого на
весь світПетриківськогорозпису.
ІІІ.Актуалізація опорних знань.
Вчитель. Вирушаємо далі. Для того щоб дістатися другого дива Дніпропетровщини, ви
повинні відповісти на деякі питання.
Фронтальне опитування «Думай – переможеш»
1.Як називається множина чисел до якої входять додатні, від´ємні числа та число нуль?
(раціональні)
2.Усі додатні числа та число нуль називаються.. (невід´ємними)
3.З двох від´ємних чисел більше те..(яке ближче до нуля або те, яке стоїть правіше)
4.Сумою двох від´ємних чисел є число… (додатне)
5.Добутком двох від´ємних чисел є число…(додатне)
6.Сума двох протилежних чисел дорівнює….(нулю)
7.Добуток двох чисел з різними знаками є число…(від´ємне)
8.На яке число ділити не можна (на 0)
9.Модуль від´ємного числа є число..(додатне)
10.Добуток двох обернених чисел дорівнює…(одиниці)
11.Додатне чи від´ємне число нуль? (не додатне і не від´ємне)
12.Модуль якого числа дорівнює 0? (числа 0)
Вчитель. Ви впорались і з цим завданням. Тому час дізнатися про друге диво
Дніпропетровщини – це китайгородські церкви.
Історична довідка(повідомляє учень)
Китайгородські церкви
Комплекс храмів у Царичанському районі складається з трьох мурованих бароккових церков -
Успенської, Варваринської та Миколаївської. Найстарішізізбережених - козацькіхрами, споруджені
коштом китайгородського сотника Павла Семенова у 60-х роках XVIII століття. Успенська і Варваринська
за своїмкомпозиційнимрішенням не маютьаналогіввукраїнськійархітектурі. ТетраконховаМиколаївська -
споруджена за зразками, поширеними на Гетьманщині.
Вчитель. А тепер я пропоную виконати усний рахунок, знайти правильну відповідь та
відповідну літеру, і скласти назву третього дива Дніпропетровщини.
-7×2 30 (Л)
-6×4 -6 (І)
3×(-7) -8(И)
4×(-2) 42(А)
-6×(-5) -14(М)
-6×(-7) 15(І)
1×(-6) 70(Н)
-1,5×(-2) -21(Г)
-4×(-3)×(-1) -24(О)
7×(-5)×(-2) 3(В)
-4×3×(-5) -12(А)
-2×(-3)×(-4)×(-5) 0(Р)
-2,5×(-2)×3 60(А)
-4,5×(-2)×0 120(С)
-6×3,5×2 -120(А)
-5×(-6)×(-4) -42(К)
МОГИЛА ІВАНА СІРКА – третє диво Дніпропетровщини
Історична довідка (повідомляє учениця)
Могила ІванаСірка
Нікопольщина - старовиннийкозацький край, на територіїякогознаходилися 5 із 8 ЗапорозькихСічей
(ниніїхтериторія затоплена Каховськимводосховищем). Неподаліквід села Капулівкавстановили
комплекс «Могила кошовогоотаманаІванаСірка». Пам’ятник одного з найвідомішихкошовихотаманів та
талановитоговоєначальникаспорудили в 1967 році, коли прах кошового і первіснийнадгробок з могили
перенесли іззонируйнуванняузбережжяКаховського моря на Сторожову могилу.
IV.Формування умінь та навичок
Вчитель. Наша подорож триває і наступне завдання має назву «Шифрувальник»
Учні працюють в групах по п´ять чоловік та два учня біля дошки за картками (за
отриманими відповідями заповнюють таблицю)
№ Обчислити Відповідь Літера
1 -12,6×0,7 +4,8×(-1,7) -54,6 К
2 8×(-125)×(-0,16) 100 Е
3 0,8×(-125)×0,5×(-2) -4,5 И
4 -5,46×20×(-5)×(-0,1) -1,5 М
5 -7/8×(-4/23)×9/14×(-46) -0,373 Л
6 -4/9×(-3/11)×9/16×(-22) -7,38 С
7 -3,73×50×(-2)×(-0,001) 160 О
8 4,8×(-3,2) – 11,4×(-0,7) 16,98 Т
9 -7/11×(-2/13)×11/21×(-39) 0,648 В
10 (-6,23 + 6,17)×(34,2 – 45) -2 А
Картка 1
Знайдіть значення виразу: 0,6×(4х – 12) – 0,4(5х – 7) при х = 4 ¼
Відповідь: Я (-2,7)
Картка 2
Знайдіть значення виразу: 5 1/7(у – 7) – 3 3/7(14 – у) при у = -0,7
Відповідь: Г (-90)
Заповнити таблиці
-54,6 160 -7,38 16,98 100 -0,373
-7,38 0,648 -2,7 16,98 160 -90 160
-1,5 -4,5 -54,6 160 -0,373 -2 -2,7
(КОСТЕЛ СВЯТОГО МИКОЛАЯ)
Історична довідка (повідомляє учениця)
Костел Святого Миколая
Дніпродзержинський костел вважаєтьсянайбільшим у ПівденнійУкраїні. Йогоспорудили у 1896-1897
роках за проектом польськогоархітектораМаріанаХорманського для католиків, якіпрацювали на
металургійномузаводі у Дніпродзержинську - тодішньомуКам’янському. Готичніформи собору, двійого
33-метрові вежі красою і величчювражають не менше,
ніжсередньовічнікостелиПольщіабоЗахідноїУкраїни. А з висотипташиногопольоту костел Святого
Миколаявиглядає,нібихрестлатинськоїформи.
V.Валеологічна пауза.
Вчитель. Ви добре попрацювали, а тепер настав час відпочити. За вікном ще й досі
зима, морозно і сонечко не гріє, коли падає сніг, то всі люди схожі на великі сніжинки.
Але нас зігріває думка, що скоро прийде тепле літо та ми вирушимо до моря.
ФОН (море)
Заплющітьочі! Покладіть руки на коліна. Вам зручно, вам ніщо не
заважає… Зараз почнемовідтавати. Зігріваються і відтають пальчики ніг,
зігріваються і відтаютьступні, зігріваються і розслабляютьсяколіна. Тепло
йдевідпальчиківнігвгору, ноги теплі, вони розслабляються. Зігріваються
пальчики рук. Пальцірозслабляються. Зігріваються і розслабляються
долоні. Зігріваються і розслабляютьсякисті рук. Тепло від кистей
піднімається до ліктиків. Відліктиків до плечей. Руки теплі, розслабились.
Вам тепло. Тепло йде по всьомутілу, від животика піднімається до грудей,
шиї, голови. І ми чуємо пісню моря. Ви щасливі і сповнені енергії. Відкривайте очі.
Вчитель. Ми недаремно згадали про море, воду, тому що п´яте диво
Дніпропетровщини – це Токівський водоспад.
Історична довідка (повідомлення учня)
Токівськийводоспад
Одне з наймальовничішихмісцьрегіону - в Апостолівськомурайоні. Цейєдиний у межах областіводоспад
на річціКам’янказаймаєзагальнуплощупонад 2,6 тисячігектарів. Скеліканьйонурічкивисотою до 30
метрівскладаються з рожевого, червоного та сірогограніту, вікякогосягає 2,6-2,7 млн. років. Цікаво,
щофактичновсі блоки гранітів правильноїпаралелепіпедноїформи, і вони можутьдосягати 27 м3. До речі,
поряд з водоспадом у XVIII ст. буврозташованийзимівникостанньогокошовогоотаманаЗапорозькоїСічі
Петра Калнишевського.
Вчитель. Продовжуємо працювати. Вам потрібно розв´язати рівняння. Рівняння за
різними рівнями складності, тому вирішуйте, хто і що буде виконувати, коли група
закінчить розв´язувати, я перевірю правильність відповідей, та група відкриє своє
слово, яке знаходиться за кругом на дошці.
Троїцький собор
Історична довідка (повідомляє учень)
4(у+2,3) = -2 2/5
5(у – 1,6) = -3 4/7
І ІхІ – 7І = 6
-2(6 – х) = 04(х+1) = 0
Іх + 6І – 4 = 5
І ІхІ – 12І = 9
Іх + 2І – 4 = 5
-1,3 + х = -2,18 -2,4 + х = -3,16
Троїцький собор
Унікальнийдерев’янийдев’ятибанний храм у Новомосковську, збудований на коштизапорозькихкозаків, -
перлинаукраїнськоїдерев’яноїархітектури, пам’ятникнаціональногозначення. Аналогів храму,
збудованому в 1775 - 1778 роках, у світінемає. Автором проекту собору вважаєтьсянародниймайстер,
уродженецьСлобожанщиниЯкимПогребняк. За легендою, спорудузбудували без жодногоцвяха.
Реставраційніроботивперше провели в 1830 році: підбудівлюпідвелицегляний фундамент, баніпофарбували в
зеленийколір та вкрили позолотою.
VI. Підсумок уроку.
Вчитель. Нам залишилось дізнатися про останнє диво Дніпропетровщини, тому я
пропоную вам гру «Математичний бій», працюємо колективно і складаємо таблицю
№ Зведіть подібні
доданки
ДАЦЬ ФОР ЦЯ КО ТЕ КА
1 9a – a – 8b + 3b -9 – 5b -9а +5b 10а + 5b 8а – 5b 10a + 11b 10a – 3b
2 8x – 17x – 19x + 2 -28x +2 28x + 2 44x + 2 -28x - 2 -44x - 2 -2 – 28x
3 2,6a – 5,4b – a + 2b 2,6a +7,4 2,6 + 2b 8b – 1,6a 1,6a + 3,4b 3,4b – 1,6a 1,6a – 3,4b
4 -5,6t + 4,8 + 8,2t – 9,1 -2,6t + 4,3 2,6t – 4,3 2,6t + 4,3 13,8t – 4,3 13,8t + 4,3 3t - 5
5 4,6m + 8,3n – 2,4 – 8,6m –
6,3n
4m – 2n 4m + 2n 4m – 2,4 2n + 2,4 -4m +2n –
2,4
4m + 2n +
2,4
6 8,4c + 6,7 -2,4d + 2,4c – 1,6d 6c – 4d 6c + 4d 10,8c – 4d +
6,7
6c – 4d + 6,7 -6c-4d-6,7 10,8c-4d-6,7
1 2 3
4 5 6
(КОДАЦЬКА ФОРТЕЦЯ)
Історична довідка (повідомлення учня)
Кодацькафортеця
Фортеця у селіСтарі Кодаки, що в Дніпропетровськомурайоні, заснована за розпорядженнямпольського
уряду у 1635 році. Перший замок споруджувався за проектом французькогоінженераБоплана. У цьому ж
роційогозруйнувавкошовийІван Сулима. У 1635 роцізвелиновийпотужний замок «староголландського»
типу з чотирмабастіонами. У 1652-1709 роках фортецябула центром
КозацькоїпаланкиВійськаЗапорозького. До наших днівзбереглися два бастіони і частинавалів, а
такожколишнійзамковийцвинтар.
Вчитель. Ось і закінчилась наша подорож. Ми дізналися про 7 чудес
Дніпропетровщини та добре попрацювали.
Оцінювання учнів.
VII.Домашнє завдання: №1092, №1452 та індивідуальні картки.

More Related Content

What's hot

3 m s_2020-1
3 m s_2020-13 m s_2020-1
3 m s_2020-1
4book
 
4 матем скворцова_онопрієнко_1_2015_укр
4 матем скворцова_онопрієнко_1_2015_укр4 матем скворцова_онопрієнко_1_2015_укр
4 матем скворцова_онопрієнко_1_2015_укр
Aira_Roo
 
3 m k_2020-2
3 m k_2020-23 m k_2020-2
3 m k_2020-2
4book
 
4 klas matematika_zajika_2015
4 klas matematika_zajika_20154 klas matematika_zajika_2015
4 klas matematika_zajika_2015
della street
 
3 m k_2020-1
3 m k_2020-13 m k_2020-1
3 m k_2020-1
4book
 
3 yds vd_2020-1
3 yds vd_2020-13 yds vd_2020-1
3 yds vd_2020-1
4book
 
2 m s_2019
2 m s_20192 m s_2019
2 m s_2019
4book
 
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
VsimPPT
 
Peterson l g_matematika_robochii_zoshit_2_klas_4_chastina
Peterson l g_matematika_robochii_zoshit_2_klas_4_chastinaPeterson l g_matematika_robochii_zoshit_2_klas_4_chastina
Peterson l g_matematika_robochii_zoshit_2_klas_4_chastina
Игор Левченко
 
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
lyaskovsky_oleg
 
3 m z_2020-2
3 m z_2020-23 m z_2020-2
3 m z_2020-2
4book
 

What's hot (13)

3 m s_2020-1
3 m s_2020-13 m s_2020-1
3 m s_2020-1
 
4 матем скворцова_онопрієнко_1_2015_укр
4 матем скворцова_онопрієнко_1_2015_укр4 матем скворцова_онопрієнко_1_2015_укр
4 матем скворцова_онопрієнко_1_2015_укр
 
1
11
1
 
3 m k_2020-2
3 m k_2020-23 m k_2020-2
3 m k_2020-2
 
4 klas matematika_zajika_2015
4 klas matematika_zajika_20154 klas matematika_zajika_2015
4 klas matematika_zajika_2015
 
3 m k_2020-1
3 m k_2020-13 m k_2020-1
3 m k_2020-1
 
1
11
1
 
3 yds vd_2020-1
3 yds vd_2020-13 yds vd_2020-1
3 yds vd_2020-1
 
2 m s_2019
2 m s_20192 m s_2019
2 m s_2019
 
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.3) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
 
Peterson l g_matematika_robochii_zoshit_2_klas_4_chastina
Peterson l g_matematika_robochii_zoshit_2_klas_4_chastinaPeterson l g_matematika_robochii_zoshit_2_klas_4_chastina
Peterson l g_matematika_robochii_zoshit_2_klas_4_chastina
 
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
математика 4 клас л. оляницька 2015 р.
 
3 m z_2020-2
3 m z_2020-23 m z_2020-2
3 m z_2020-2
 

Viewers also liked

Fullprof Refinement
Fullprof RefinementFullprof Refinement
Fullprof Refinement
Saurav Ch. Sarma
 
tugasan 5 pembangunan bandar mapan
 tugasan 5 pembangunan bandar mapan tugasan 5 pembangunan bandar mapan
tugasan 5 pembangunan bandar mapan
LynnChern
 
Gamification im DaF-Unterricht - Vorschläge
Gamification im DaF-Unterricht - VorschlägeGamification im DaF-Unterricht - Vorschläge
Gamification im DaF-Unterricht - Vorschläge
DeutschDetektiv
 
Дії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиДії з раціональними числами
Дії з раціональними числами
sveta7940
 
анжела арендс
анжела арендсанжела арендс
анжела арендс
Kiselman Violetta
 
The Australian Cyber Security Growth Network Strategy and Goals
The Australian Cyber Security Growth Network Strategy and GoalsThe Australian Cyber Security Growth Network Strategy and Goals
The Australian Cyber Security Growth Network Strategy and Goals
Australian Cyber Security Growth Network Ltd
 
Kelompok 4 rutherford anorganik 1 20 maret 2017
Kelompok 4 rutherford anorganik 1 20 maret 2017Kelompok 4 rutherford anorganik 1 20 maret 2017
Kelompok 4 rutherford anorganik 1 20 maret 2017
Mutiara Nur Aulia
 
Урок-подорож "Теорема Вієта"
Урок-подорож "Теорема Вієта"Урок-подорож "Теорема Вієта"
Урок-подорож "Теорема Вієта"
sveta7940
 
Выднымання дробу выд натурального числа
Выднымання дробу выд натурального числаВыднымання дробу выд натурального числа
Выднымання дробу выд натурального числа
sveta7940
 
Оксиди
ОксидиОксиди
Оксиди
sveta7940
 
Презентация:Магниты. Магнитное поле Земли.
Презентация:Магниты. Магнитное поле Земли.Презентация:Магниты. Магнитное поле Земли.
Презентация:Магниты. Магнитное поле Земли.
sveta7940
 
Оксиди,їх склад, назви
Оксиди,їх склад, назвиОксиди,їх склад, назви
Оксиди,їх склад, назви
sveta7940
 
Дії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиДії з раціональними числами
Дії з раціональними числами
sveta7940
 
Презентація:Дії з раціональними числами
Презентація:Дії з раціональними числамиПрезентація:Дії з раціональними числами
Презентація:Дії з раціональними числами
sveta7940
 
поіппо методичні рекомендації до нового 2016 2017 н.р..doc математика сайти п...
поіппо методичні рекомендації до нового 2016 2017 н.р..doc математика сайти п...поіппо методичні рекомендації до нового 2016 2017 н.р..doc математика сайти п...
поіппо методичні рекомендації до нового 2016 2017 н.р..doc математика сайти п...
sveta7940
 
Bahasa indonesia kelompok 2
Bahasa indonesia kelompok 2Bahasa indonesia kelompok 2
Bahasa indonesia kelompok 2
Mutiara Nur Aulia
 
Concrete, Concrete Bowling Ball SIS5
Concrete, Concrete Bowling Ball SIS5Concrete, Concrete Bowling Ball SIS5
Concrete, Concrete Bowling Ball SIS5
Qatar University- Young Scientists Center (Al-Bairaq)
 
Презентація:Оксиди, їх склад. назви
Презентація:Оксиди, їх склад. назвиПрезентація:Оксиди, їх склад. назви
Презентація:Оксиди, їх склад. назви
sveta7940
 
Презентація:Підсумковий урок по темі "Звичайні дроби"
Презентація:Підсумковий урок по темі "Звичайні дроби"Презентація:Підсумковий урок по темі "Звичайні дроби"
Презентація:Підсумковий урок по темі "Звичайні дроби"
sveta7940
 
Презентація:Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками
Презентація:Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменникамиПрезентація:Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками
Презентація:Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками
sveta7940
 

Viewers also liked (20)

Fullprof Refinement
Fullprof RefinementFullprof Refinement
Fullprof Refinement
 
tugasan 5 pembangunan bandar mapan
 tugasan 5 pembangunan bandar mapan tugasan 5 pembangunan bandar mapan
tugasan 5 pembangunan bandar mapan
 
Gamification im DaF-Unterricht - Vorschläge
Gamification im DaF-Unterricht - VorschlägeGamification im DaF-Unterricht - Vorschläge
Gamification im DaF-Unterricht - Vorschläge
 
Дії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиДії з раціональними числами
Дії з раціональними числами
 
анжела арендс
анжела арендсанжела арендс
анжела арендс
 
The Australian Cyber Security Growth Network Strategy and Goals
The Australian Cyber Security Growth Network Strategy and GoalsThe Australian Cyber Security Growth Network Strategy and Goals
The Australian Cyber Security Growth Network Strategy and Goals
 
Kelompok 4 rutherford anorganik 1 20 maret 2017
Kelompok 4 rutherford anorganik 1 20 maret 2017Kelompok 4 rutherford anorganik 1 20 maret 2017
Kelompok 4 rutherford anorganik 1 20 maret 2017
 
Урок-подорож "Теорема Вієта"
Урок-подорож "Теорема Вієта"Урок-подорож "Теорема Вієта"
Урок-подорож "Теорема Вієта"
 
Выднымання дробу выд натурального числа
Выднымання дробу выд натурального числаВыднымання дробу выд натурального числа
Выднымання дробу выд натурального числа
 
Оксиди
ОксидиОксиди
Оксиди
 
Презентация:Магниты. Магнитное поле Земли.
Презентация:Магниты. Магнитное поле Земли.Презентация:Магниты. Магнитное поле Земли.
Презентация:Магниты. Магнитное поле Земли.
 
Оксиди,їх склад, назви
Оксиди,їх склад, назвиОксиди,їх склад, назви
Оксиди,їх склад, назви
 
Дії з раціональними числами
Дії з раціональними числамиДії з раціональними числами
Дії з раціональними числами
 
Презентація:Дії з раціональними числами
Презентація:Дії з раціональними числамиПрезентація:Дії з раціональними числами
Презентація:Дії з раціональними числами
 
поіппо методичні рекомендації до нового 2016 2017 н.р..doc математика сайти п...
поіппо методичні рекомендації до нового 2016 2017 н.р..doc математика сайти п...поіппо методичні рекомендації до нового 2016 2017 н.р..doc математика сайти п...
поіппо методичні рекомендації до нового 2016 2017 н.р..doc математика сайти п...
 
Bahasa indonesia kelompok 2
Bahasa indonesia kelompok 2Bahasa indonesia kelompok 2
Bahasa indonesia kelompok 2
 
Concrete, Concrete Bowling Ball SIS5
Concrete, Concrete Bowling Ball SIS5Concrete, Concrete Bowling Ball SIS5
Concrete, Concrete Bowling Ball SIS5
 
Презентація:Оксиди, їх склад. назви
Презентація:Оксиди, їх склад. назвиПрезентація:Оксиди, їх склад. назви
Презентація:Оксиди, їх склад. назви
 
Презентація:Підсумковий урок по темі "Звичайні дроби"
Презентація:Підсумковий урок по темі "Звичайні дроби"Презентація:Підсумковий урок по темі "Звичайні дроби"
Презентація:Підсумковий урок по темі "Звичайні дроби"
 
Презентація:Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками
Презентація:Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменникамиПрезентація:Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками
Презентація:Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками
 

Similar to Множення раціональних чисел

Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чиселРозв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
sveta7940
 
346 відкритий урок довжина кола площа круга
346 відкритий урок довжина кола площа круга346 відкритий урок довжина кола площа круга
346 відкритий урок довжина кола площа кругаurvlan
 
6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класі6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класіurvlan
 
Matematyka 3-klas-rivkind
Matematyka 3-klas-rivkindMatematyka 3-klas-rivkind
Matematyka 3-klas-rivkind
kreidaros1
 
3k matem-rivkin-olyani-13
3k matem-rivkin-olyani-133k matem-rivkin-olyani-13
3k matem-rivkin-olyani-13
booking123
 
3 m r_2013
3 m r_20133 m r_2013
3 m r_2013
Agent Plus UK
 
3 клас математика ф.м.рівкінд, л.в.оляницька
3 клас математика ф.м.рівкінд, л.в.оляницька3 клас математика ф.м.рівкінд, л.в.оляницька
3 клас математика ф.м.рівкінд, л.в.оляницька
lyaskovsky_oleg
 
Підручник Математика 3 клас Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В.
Підручник Математика 3 клас Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В.Підручник Математика 3 клас Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В.
Підручник Математика 3 клас Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В.
oleg379
 
Matematyka 3klas rivkind
Matematyka 3klas rivkindMatematyka 3klas rivkind
Matematyka 3klas rivkind
NoName520
 
Matematyka 3-klas-olianytska-2020-2
Matematyka 3-klas-olianytska-2020-2Matematyka 3-klas-olianytska-2020-2
Matematyka 3-klas-olianytska-2020-2
kreidaros1
 
Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...
Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...
Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...
sveta7940
 
5457 8клас квадратні корені семінар
5457 8клас квадратні корені семінар5457 8клас квадратні корені семінар
5457 8клас квадратні корені семінарjasperwtf
 
Презентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
Презентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числамиПрезентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
Презентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
sveta7940
 
інтегрований урок
інтегрований урок інтегрований урок
інтегрований урок
innapol
 
3 klas-matematyka-olianytska-2020-2
3 klas-matematyka-olianytska-2020-23 klas-matematyka-olianytska-2020-2
3 klas-matematyka-olianytska-2020-2
NoName520
 
математика 4 кл
математика 4 клматематика 4 кл
математика 4 кл
Elena Bosa
 
поле чудес василенко
поле чудес василенкополе чудес василенко
поле чудес василенкоnelarina
 
математика 2 кл частина 4
математика 2 кл частина 4математика 2 кл частина 4
математика 2 кл частина 4
Школа Леди и Кадетство
 
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 класПлан конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
Максим Павленко
 

Similar to Множення раціональних чисел (20)

Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чиселРозв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
 
346 відкритий урок довжина кола площа круга
346 відкритий урок довжина кола площа круга346 відкритий урок довжина кола площа круга
346 відкритий урок довжина кола площа круга
 
6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класі6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класі
 
Matematyka 3-klas-rivkind
Matematyka 3-klas-rivkindMatematyka 3-klas-rivkind
Matematyka 3-klas-rivkind
 
3 m r_2013
3 m r_20133 m r_2013
3 m r_2013
 
3k matem-rivkin-olyani-13
3k matem-rivkin-olyani-133k matem-rivkin-olyani-13
3k matem-rivkin-olyani-13
 
3 m r_2013
3 m r_20133 m r_2013
3 m r_2013
 
3 клас математика ф.м.рівкінд, л.в.оляницька
3 клас математика ф.м.рівкінд, л.в.оляницька3 клас математика ф.м.рівкінд, л.в.оляницька
3 клас математика ф.м.рівкінд, л.в.оляницька
 
Підручник Математика 3 клас Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В.
Підручник Математика 3 клас Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В.Підручник Математика 3 клас Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В.
Підручник Математика 3 клас Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В.
 
Matematyka 3klas rivkind
Matematyka 3klas rivkindMatematyka 3klas rivkind
Matematyka 3klas rivkind
 
Matematyka 3-klas-olianytska-2020-2
Matematyka 3-klas-olianytska-2020-2Matematyka 3-klas-olianytska-2020-2
Matematyka 3-klas-olianytska-2020-2
 
Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...
Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...
Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...
 
5457 8клас квадратні корені семінар
5457 8клас квадратні корені семінар5457 8клас квадратні корені семінар
5457 8клас квадратні корені семінар
 
Презентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
Презентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числамиПрезентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
Презентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
 
інтегрований урок
інтегрований урок інтегрований урок
інтегрований урок
 
3 klas-matematyka-olianytska-2020-2
3 klas-matematyka-olianytska-2020-23 klas-matematyka-olianytska-2020-2
3 klas-matematyka-olianytska-2020-2
 
математика 4 кл
математика 4 клматематика 4 кл
математика 4 кл
 
поле чудес василенко
поле чудес василенкополе чудес василенко
поле чудес василенко
 
математика 2 кл частина 4
математика 2 кл частина 4математика 2 кл частина 4
математика 2 кл частина 4
 
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 класПлан конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
План конспект уроку АЛГЕБРА 7 клас
 

More from sveta7940

Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
sveta7940
 
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікПортфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
sveta7940
 
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукГенетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
sveta7940
 
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукГенетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
sveta7940
 
Вода в організмах
Вода в організмахВода в організмах
Вода в організмах
sveta7940
 
Глобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваГлобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людства
sveta7940
 
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіЕкологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
sveta7940
 
Колообіг води
Колообіг водиКолообіг води
Колообіг води
sveta7940
 
Цікаві факти про воду
Цікаві факти про водуЦікаві факти про воду
Цікаві факти про воду
sveta7940
 
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ..."Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
sveta7940
 
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
sveta7940
 
Чи мирний атом
Чи мирний атомЧи мирний атом
Чи мирний атом
sveta7940
 
Тим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуТим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізику
sveta7940
 
Українська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьУкраїнська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузь
sveta7940
 
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетикиРозвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
sveta7940
 
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніПобудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
sveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
sveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
sveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
sveta7940
 
Розв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиРозв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсотки
sveta7940
 

More from sveta7940 (20)

Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
 
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікПортфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
 
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукГенетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
 
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукГенетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
 
Вода в організмах
Вода в організмахВода в організмах
Вода в організмах
 
Глобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваГлобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людства
 
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіЕкологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
 
Колообіг води
Колообіг водиКолообіг води
Колообіг води
 
Цікаві факти про воду
Цікаві факти про водуЦікаві факти про воду
Цікаві факти про воду
 
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ..."Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
 
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
 
Чи мирний атом
Чи мирний атомЧи мирний атом
Чи мирний атом
 
Тим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуТим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізику
 
Українська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьУкраїнська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузь
 
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетикиРозвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
 
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніПобудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Розв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиРозв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсотки
 

Множення раціональних чисел

  • 1. Урок математики в 6 класі «Сім Чудес Дніпропетровщини» Тема уроку: Множення раціональних чисел Мета уроку: сформувати в учнів навички множення раціональних чисел, обчислення значень виразів, що містять раціональні числа з використанням таких арифметичних дій, як множення, додавання, віднімання; Розвивати логічне мислення, вміння аналізувати ситуацію, культуру математичної мови й записів. Виховувати почуття патріотизму, інтерес до історії рідного краю, рішучість і впевненість під час прийняття рішень, вміння працювати в групі. Тип уроку: урок формування вмінь та навичок Обладнання:варіанти тестів, картки для роботи в групі, індивідуальні картки, гра «Математичний бій», аудіо та медіа підтримка, історичні довідки Хід уроку І. Організаційний момент. Вчитель. Сьогодні діти у нас незвичайний урок, а урок-подорож по нашій рідній Дніпропетровщині. Перед вами карта нашої області, подивіться скільки міст та селищ розташувалося на нашій землі. Наша область відома як один з найбільших промислових центрів України. Та не тільки залізною рудою, гранітом і навіть золотом багате Придніпров´я . Наш регіон славиться історією. Тут збереглося безліч пам´яток XVII – XX століть, а долини річок Дніпра, Самари і Орелі чарують мальовничими пейзажами і унікальними краєвидами. І сьогодні на уроці ми з вами дізнаємось про 7 чудес Дніпропетровщини, які по-новому відкриють для вас неповторний та привабливий край на Дніпрі.
  • 2. Вчитель повідомляє тему та мету уроку. ІІ. Перевірка домашнього завдання. Вчитель. Для того щоб вирушити у подорож та дізнатися про перше диво Дніпропетровщини потрібно виконати тестові завдання. Варіант №1 1. У якому з наведених випадків добуток дорівнює одному з множників? А) – 6,8×0; Б) 0,8×(-2); В) 12,4×(-1); Г)-6,5×(-1). 2.Обчисліть значення виразу: 20 – х + 20 – х + 20 – х, якщо х=-10 А) 30; Б)90; В) -30; Г)40. 3.Знайдіть добуток: (-15-5)×(4-6)= А) -20; Б)-40; В)40; Г)100.
  • 3. 4.Який з наведених добутків від´ємний? А) (-5)×(-6)×(-2); Б) (-2)×(-5)×(-6)×(-3); В) (-2)×(-10)×5; Г) (-5)×6×4×(-8). 5.Яке з чисел є розв´язком рівняння (-2)(-5)у=-10 ? А)1; Б)0; В)-1; Г)10. Варіант №2 1. У якому з наведених випадків добуток дорівнює одному з множників? А) – 3,2×2; Б) 4,5×0; В) -16,2×(-1); Г)14,5×(-1). 2.Обчисліть значення виразу: 10-а+10-а+10-а+10-а+10-а, якщо а=-5 А) 15; Б)-15; В) 75; Г)30. 3.Знайдіть добуток: (-28+13)×(2-6)= А) 60; Б)-60; В)70; Г)120. 4.Який з наведених добутків від´ємний? А) (-2)×(-3)×(-6)×(-4); Б) 2×(-4)×5; В) (-6)×(-7)×4; Г) (-10)×5×4×(-7). 5.Яке з чисел є розв´язком рівняння 10(-2)у=20 ? А)1; Б)0; В)-1; Г)20. Вчитель. Молодці! Ви виконали тестові завдання і дісталися до першого дива Дніпропетровщини – це хутір «Галушківка».
  • 4. Історична довідка ( повідомляє учень) Хутір засновано наприкінці XVII сторіччязапорозькимикозаками, якіселилися на території Дикого Поля. Хутір входив до складу ПротовчанськоїпаланкиВійськаЗапорозького. Нинівінрозташований на території села ГречанеПетриківського району. У межах комплексу знаходяться макет козацькогоукріплення «Січ» та три селянськісадиби, збудованінаприкінці ХІХсторіччя. В першійсадибі - корчма та музей селянськогопобуту, друга - садиба гончара, а третя - оселя художника, справжньогомайстравідомого на весь світПетриківськогорозпису. ІІІ.Актуалізація опорних знань. Вчитель. Вирушаємо далі. Для того щоб дістатися другого дива Дніпропетровщини, ви повинні відповісти на деякі питання.
  • 5. Фронтальне опитування «Думай – переможеш» 1.Як називається множина чисел до якої входять додатні, від´ємні числа та число нуль? (раціональні) 2.Усі додатні числа та число нуль називаються.. (невід´ємними) 3.З двох від´ємних чисел більше те..(яке ближче до нуля або те, яке стоїть правіше) 4.Сумою двох від´ємних чисел є число… (додатне) 5.Добутком двох від´ємних чисел є число…(додатне) 6.Сума двох протилежних чисел дорівнює….(нулю) 7.Добуток двох чисел з різними знаками є число…(від´ємне) 8.На яке число ділити не можна (на 0) 9.Модуль від´ємного числа є число..(додатне) 10.Добуток двох обернених чисел дорівнює…(одиниці) 11.Додатне чи від´ємне число нуль? (не додатне і не від´ємне) 12.Модуль якого числа дорівнює 0? (числа 0) Вчитель. Ви впорались і з цим завданням. Тому час дізнатися про друге диво Дніпропетровщини – це китайгородські церкви. Історична довідка(повідомляє учень) Китайгородські церкви Комплекс храмів у Царичанському районі складається з трьох мурованих бароккових церков - Успенської, Варваринської та Миколаївської. Найстарішізізбережених - козацькіхрами, споруджені коштом китайгородського сотника Павла Семенова у 60-х роках XVIII століття. Успенська і Варваринська за своїмкомпозиційнимрішенням не маютьаналогіввукраїнськійархітектурі. ТетраконховаМиколаївська - споруджена за зразками, поширеними на Гетьманщині.
  • 6. Вчитель. А тепер я пропоную виконати усний рахунок, знайти правильну відповідь та відповідну літеру, і скласти назву третього дива Дніпропетровщини. -7×2 30 (Л) -6×4 -6 (І) 3×(-7) -8(И) 4×(-2) 42(А) -6×(-5) -14(М) -6×(-7) 15(І) 1×(-6) 70(Н) -1,5×(-2) -21(Г) -4×(-3)×(-1) -24(О) 7×(-5)×(-2) 3(В) -4×3×(-5) -12(А)
  • 7. -2×(-3)×(-4)×(-5) 0(Р) -2,5×(-2)×3 60(А) -4,5×(-2)×0 120(С) -6×3,5×2 -120(А) -5×(-6)×(-4) -42(К) МОГИЛА ІВАНА СІРКА – третє диво Дніпропетровщини Історична довідка (повідомляє учениця) Могила ІванаСірка Нікопольщина - старовиннийкозацький край, на територіїякогознаходилися 5 із 8 ЗапорозькихСічей (ниніїхтериторія затоплена Каховськимводосховищем). Неподаліквід села Капулівкавстановили комплекс «Могила кошовогоотаманаІванаСірка». Пам’ятник одного з найвідомішихкошовихотаманів та талановитоговоєначальникаспорудили в 1967 році, коли прах кошового і первіснийнадгробок з могили перенесли іззонируйнуванняузбережжяКаховського моря на Сторожову могилу.
  • 8. IV.Формування умінь та навичок Вчитель. Наша подорож триває і наступне завдання має назву «Шифрувальник» Учні працюють в групах по п´ять чоловік та два учня біля дошки за картками (за отриманими відповідями заповнюють таблицю) № Обчислити Відповідь Літера 1 -12,6×0,7 +4,8×(-1,7) -54,6 К 2 8×(-125)×(-0,16) 100 Е 3 0,8×(-125)×0,5×(-2) -4,5 И 4 -5,46×20×(-5)×(-0,1) -1,5 М 5 -7/8×(-4/23)×9/14×(-46) -0,373 Л 6 -4/9×(-3/11)×9/16×(-22) -7,38 С 7 -3,73×50×(-2)×(-0,001) 160 О 8 4,8×(-3,2) – 11,4×(-0,7) 16,98 Т 9 -7/11×(-2/13)×11/21×(-39) 0,648 В 10 (-6,23 + 6,17)×(34,2 – 45) -2 А Картка 1 Знайдіть значення виразу: 0,6×(4х – 12) – 0,4(5х – 7) при х = 4 ¼ Відповідь: Я (-2,7) Картка 2 Знайдіть значення виразу: 5 1/7(у – 7) – 3 3/7(14 – у) при у = -0,7 Відповідь: Г (-90) Заповнити таблиці -54,6 160 -7,38 16,98 100 -0,373
  • 9. -7,38 0,648 -2,7 16,98 160 -90 160 -1,5 -4,5 -54,6 160 -0,373 -2 -2,7 (КОСТЕЛ СВЯТОГО МИКОЛАЯ) Історична довідка (повідомляє учениця) Костел Святого Миколая Дніпродзержинський костел вважаєтьсянайбільшим у ПівденнійУкраїні. Йогоспорудили у 1896-1897 роках за проектом польськогоархітектораМаріанаХорманського для католиків, якіпрацювали на металургійномузаводі у Дніпродзержинську - тодішньомуКам’янському. Готичніформи собору, двійого 33-метрові вежі красою і величчювражають не менше, ніжсередньовічнікостелиПольщіабоЗахідноїУкраїни. А з висотипташиногопольоту костел Святого Миколаявиглядає,нібихрестлатинськоїформи. V.Валеологічна пауза.
  • 10. Вчитель. Ви добре попрацювали, а тепер настав час відпочити. За вікном ще й досі зима, морозно і сонечко не гріє, коли падає сніг, то всі люди схожі на великі сніжинки. Але нас зігріває думка, що скоро прийде тепле літо та ми вирушимо до моря. ФОН (море) Заплющітьочі! Покладіть руки на коліна. Вам зручно, вам ніщо не заважає… Зараз почнемовідтавати. Зігріваються і відтають пальчики ніг, зігріваються і відтаютьступні, зігріваються і розслабляютьсяколіна. Тепло йдевідпальчиківнігвгору, ноги теплі, вони розслабляються. Зігріваються пальчики рук. Пальцірозслабляються. Зігріваються і розслабляються долоні. Зігріваються і розслабляютьсякисті рук. Тепло від кистей піднімається до ліктиків. Відліктиків до плечей. Руки теплі, розслабились. Вам тепло. Тепло йде по всьомутілу, від животика піднімається до грудей, шиї, голови. І ми чуємо пісню моря. Ви щасливі і сповнені енергії. Відкривайте очі. Вчитель. Ми недаремно згадали про море, воду, тому що п´яте диво Дніпропетровщини – це Токівський водоспад. Історична довідка (повідомлення учня) Токівськийводоспад Одне з наймальовничішихмісцьрегіону - в Апостолівськомурайоні. Цейєдиний у межах областіводоспад на річціКам’янказаймаєзагальнуплощупонад 2,6 тисячігектарів. Скеліканьйонурічкивисотою до 30 метрівскладаються з рожевого, червоного та сірогограніту, вікякогосягає 2,6-2,7 млн. років. Цікаво, щофактичновсі блоки гранітів правильноїпаралелепіпедноїформи, і вони можутьдосягати 27 м3. До речі, поряд з водоспадом у XVIII ст. буврозташованийзимівникостанньогокошовогоотаманаЗапорозькоїСічі Петра Калнишевського.
  • 11. Вчитель. Продовжуємо працювати. Вам потрібно розв´язати рівняння. Рівняння за різними рівнями складності, тому вирішуйте, хто і що буде виконувати, коли група закінчить розв´язувати, я перевірю правильність відповідей, та група відкриє своє слово, яке знаходиться за кругом на дошці. Троїцький собор Історична довідка (повідомляє учень) 4(у+2,3) = -2 2/5 5(у – 1,6) = -3 4/7 І ІхІ – 7І = 6 -2(6 – х) = 04(х+1) = 0 Іх + 6І – 4 = 5 І ІхІ – 12І = 9 Іх + 2І – 4 = 5 -1,3 + х = -2,18 -2,4 + х = -3,16
  • 12. Троїцький собор Унікальнийдерев’янийдев’ятибанний храм у Новомосковську, збудований на коштизапорозькихкозаків, - перлинаукраїнськоїдерев’яноїархітектури, пам’ятникнаціональногозначення. Аналогів храму, збудованому в 1775 - 1778 роках, у світінемає. Автором проекту собору вважаєтьсянародниймайстер, уродженецьСлобожанщиниЯкимПогребняк. За легендою, спорудузбудували без жодногоцвяха. Реставраційніроботивперше провели в 1830 році: підбудівлюпідвелицегляний фундамент, баніпофарбували в зеленийколір та вкрили позолотою. VI. Підсумок уроку. Вчитель. Нам залишилось дізнатися про останнє диво Дніпропетровщини, тому я пропоную вам гру «Математичний бій», працюємо колективно і складаємо таблицю № Зведіть подібні доданки ДАЦЬ ФОР ЦЯ КО ТЕ КА 1 9a – a – 8b + 3b -9 – 5b -9а +5b 10а + 5b 8а – 5b 10a + 11b 10a – 3b 2 8x – 17x – 19x + 2 -28x +2 28x + 2 44x + 2 -28x - 2 -44x - 2 -2 – 28x 3 2,6a – 5,4b – a + 2b 2,6a +7,4 2,6 + 2b 8b – 1,6a 1,6a + 3,4b 3,4b – 1,6a 1,6a – 3,4b 4 -5,6t + 4,8 + 8,2t – 9,1 -2,6t + 4,3 2,6t – 4,3 2,6t + 4,3 13,8t – 4,3 13,8t + 4,3 3t - 5 5 4,6m + 8,3n – 2,4 – 8,6m – 6,3n 4m – 2n 4m + 2n 4m – 2,4 2n + 2,4 -4m +2n – 2,4 4m + 2n + 2,4 6 8,4c + 6,7 -2,4d + 2,4c – 1,6d 6c – 4d 6c + 4d 10,8c – 4d + 6,7 6c – 4d + 6,7 -6c-4d-6,7 10,8c-4d-6,7
  • 13. 1 2 3 4 5 6 (КОДАЦЬКА ФОРТЕЦЯ) Історична довідка (повідомлення учня) Кодацькафортеця Фортеця у селіСтарі Кодаки, що в Дніпропетровськомурайоні, заснована за розпорядженнямпольського уряду у 1635 році. Перший замок споруджувався за проектом французькогоінженераБоплана. У цьому ж роційогозруйнувавкошовийІван Сулима. У 1635 роцізвелиновийпотужний замок «староголландського» типу з чотирмабастіонами. У 1652-1709 роках фортецябула центром КозацькоїпаланкиВійськаЗапорозького. До наших днівзбереглися два бастіони і частинавалів, а такожколишнійзамковийцвинтар. Вчитель. Ось і закінчилась наша подорож. Ми дізналися про 7 чудес Дніпропетровщини та добре попрацювали. Оцінювання учнів. VII.Домашнє завдання: №1092, №1452 та індивідуальні картки.