1. RUBRIK PEMARKAHAN HOLISTIK
Tarikh mula tugasan : 23 FEBRUARI 2014 Tarikh hantar tugasan : 28 MAC 2014
SKALA KRITERIA
Amat cemerlang
90 – 100%
Penulisan RPH
Pengetahuan sangat luas dan menyeluruh
Mengikut format yang terkini dan betul :
1. Hasil Pembelajaran dan standard Kandungan ditulis dengan baik dan sesuai
2. Aktiviti pembelajaran yang dirancang menarik dan berkesan.
3. Butiran mengajar yang ditulis sangat sesuai dan sangat tepat.
4. Organisasi yang dirancang sangat sesuai.
Penggunaan bahasa yang sangat baik dan mudah difahami.
Pengajaran Mikro
Dapat melaksanankan pengajaran mikro dengan begitu yakin dan sangat baik.
Penggunaan bahasa yang sangat sesuai dan lancar.
Penggunaan masa yang tepat.
Dapat mengawal kelas dengan sangat baik.
Refleksi
Dapat menunjukkan keupayaan pemikiran reflektif dengan amat baik.
Dapat mencatat refleksi dengan kaedah penulisan yang amat bermutu.
Cemerlang
80 – 89%
Penulisan RPH
Pengetahuan luas dan menyeluruh.
Mengikut format yang betul :
1. Hasil Pembelajaran dan standard Kandungan ditulis dengan baik.
2. Aktiviti pembelajaran yang dirancang dan menarik.
3. Butiran mengajar yang ditulis menarik dan tepat.
4. Organisasi yang dirancang sesuai.
Penggunaan bahasa yang baik dan mudah difahami.
KURSUS : KURIKULUM & PEDAGOGI
PENDIDIKAN JASMANI
KOD : PJM 3110
PROGRAM : PPG
SEMESTER : 5
2. PengajaranMikro
Dapat melaksanankan pengajaran mikro dengan yakin dan baik.
Penggunaan bahasa yang sesuai dan lancar.
Penggunaan masa yang tepat.
Dapat mengawal kelas dengan baik.
Refleksi
Dapat menunjukkan keupayaan pemikiran reflektif dengan baik.
Dapat mencatat refleksi dengan kaedah penulisan yang bermutu.
Kepujian
65 – 79%
Penulisan RPH
Pengetahuan yang memuaskan.
Mengikut format yang betul :
1. Hasil Pembelajaran dan standard Kandungan ditulis memuaskan.
2. Aktiviti pembelajaran yang dirancang memuaskan.
3. Butiran mengajar yang ditulis memuaskan.
4. Organisasi yang dirancang dengan memuaskan.
Penggunaan bahasa yang agak baik dan difahami.
PengajaranMikro
Dapat melaksanankan pengajaran mikro dengan kurang keyakinan dan kurang
baik.
Penggunaan bahasa yang memuaskan.
Penggunaan masa yang tidak tepat.
Dapat mengawal kelas dengan memuaskan.
Refleksi
Dapat menunjukkan keupayaan pemikiran reflektif dengan memuaskan.
Dapat mencatat refleksi dengan kaedah penulisan yang memuaskan.
Lulus
50 – 64%
Penulisan RPH
Pengetahuan terhad.
Mengikut format yang kurang betul :
1. Hasil Pembelajaran dan standard Kandungan ditulis kurang baik dan
sesuai.
2. Aktiviti pembelajaran dirancang kurang baik dan kurang berkesan.
3. Butiran mengajar ditulis kurang tepat.
4. Organisasi dirancang kurang sesuai.
Penggunaan bahasa yang terhad.
Pengajaran Mikro
Dapat melaksanankan pengajaran mikro dengan kurang keyakinan
Penggunaan bahasa yang kurang sesuai.
Penggunaan masa yang kurang tepat.
Tidak dapat mengawal kelas dengan baik.
Refleksi
Tidak dapat menunjukkan keupayaan pemikiran reflektif dengan baik.
Tidak dapat mencatat refleksi dengan kaedah penulisan yang bermutu.
3. Gagal
0 – 49%
Penulisan RPH
Tidak mempunyai pengetahuan yang luas dan menyeluruh.
Tidak mengikut format yang terkini dan betul :
1. Hasil Pembelajaran dan standard Kandungan ditulis tidak baik.
2. Aktiviti pembelajaran dirancang tidak menarik dan tidak berkesan.
3. Butiran mengajar tidak tepat.
4. Organisasi dirancang tidak sesuai.
Penggunaan bahasa yang sangat lemah dan terhad.
PengajaranMikro
Tidak dapat melaksanankan pengajaran mikro dengan yakin dan baik.
Penggunaan bahasa yang sangat lemah dan tidak lancar.
Penggunaan masa yang tidak tepat.
Tidak dapat mengawal kelas dengan baik.
Refleksi
Tidak dapat menunjukkan keupayaan pemikiran reflektif.
Tidak dapat mencatat refleksi dengan kaedah penulisan yang betul.