SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
Автор: СагиндыковаРаушан Рымгалиевна, учитель истории, КГУ СОШ №11
Организатор:Бисенова Гульназ Амангельдиновна
Сабақ № 27
Тақырыбы Азамат соғысы Қазақстанда(1918-1920 жж)
Мақсаты Қазақстандағы Азамат соғысы туралы толық мағұлмат алады,
түсініп оқуға, топпен тақырыптарды талдауға дағдыланады.
Жалпы мақсат Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздіккорын
дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығынарттыру
Күтілетін
нәтиже
Оқушылар тақырыптың мағынасынбіледі, түсінеді, өз
ойларын дәлелдеуге, топпен жұмыс істеуде пайдаланады
7 модульдің
қолданылуы
АКТ, « Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау» «Сынитұрғыданойлауға
үйрету», «Оқытуды басқару және көшбасшылық»
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
Миға шабуыл, Кубизм, Деңгейлік тапсырма, тест
Қолданылатын
ресурстар
Электронды оқулық, постер, тақта, стикерлер, маркерлер
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
Оқушыларды топқа бөлу. топ
басшыларынсайлау.
Әр топқа бағалау парағын
тарату.
Топерережесін құру
Оқушылар топқа бөлініп, өз
топбасшыларынсайлайды.
Бағалау парағы арқылы
топбасшылар өз топ
мүшелерін бағалап отырады.
Сабақ кезеңдері Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардыңіс-
әрекеті
Біліу кезеңі
Қызығушылық
тарын ояту
Сұрақ-жауап
«Жылдар
сөйлейді» миға
шабуыл
Сұрақ-жауап арқылы
оқушыларды
диалогка түсіру
Слайдта берілген
сұрақтарғажауап
беру, топпен
тапсырманы орындау
Мұғалім берген
тапсырмасын
орындауарқылы
оқушылардың
Оқушылардың
сабаққа дайындығын
тексеру
Түсіну Электрондық
оқулықтағы
бейне ролик
Тақырыбы:
Азамат соғысы
әдісі бойынша жаңа
материалдарға
байланысты сұрақтар
беру арқылы жаңа
сабақтың
мақсаттарын
ашылып,
қалыптастыру
Оқушылар сабақ
мақсатын анықтайды
Мұғалімді тыңдау, өз
ойлары мен
пікірлерін айту
Қолдану «Топтастыру» Әр топқа тақырыпқа Берілген тапсырманы
арқылы жалпы
бүгінгі сабақты
меңгерту іс-
әрекетіне
байланысты
сабақта
қолдану
байланысты
математикалық
сұрақтар тарату. Әр
топ өз беттерінше
ақылдасып, топтаса
отырыпортақжауап
табады, соларқылы
тақырыптың
мағынасынашады
уақытылы орындау,
сұрақтарғанақты
жауап беру, топпен,
жеке дара
тапсырмаларды
орындайды,
нәтижесінде топтаса
отырыпортақжауап
табу керек
Талдау Деңгейлік
тапсырма
постермен
жұмыс
Өз ойларын
ортаға салады
сабақты
талдайды
Постермен жұмыс, өз
ойларын ортаға
салады, сабақта
талдайды
Топтарғажаңа
тақырып бойынша
толық меңгерту
мақсатында, өз
пікірлерін сурет
арқылы қорғайды, ол
үшін Кубизм әдісі
бойынша тақырыптар
таратылады
таратылады
Жинақтау Тақырыпты
қалай
меңгердім
тақтадағы Тест
тапсырмаларын
орындау, әр
дұрыс жауапқа
1 ұпай беріледі
Әр оқушы тест
жұмысы арқылы,
бүгінгі тақырыпты
қалай меңгергенін
белгілейді,
тақырыпты
жинақтайды
Оқушылар жеке тест
тапсырмасын
орындайды
Бағалау Өзін-өзі
бағалауы
(минут)
Бағалау парағын
қадағалау
Топты бағалау
Өзін-өзі бағалау
Рефлексия Стикерлерді
толтыру
Оқушыларға стикер
толтыруға ұсыну
Ұсынылған стикерді
толтыру
Үй тапсырмасы Өткен тақырыпты
оқу, талдау. ҰБТ-ға
дайындықбарысында
Азамат соғысы
тақырыбы бойынша
тест тапсырмаларын
орындапкелу
Тақырыпты оқу,
талдау тестпен,
картамен жұмыс
Сабақ № 26
Тақырыбы Қыпшақ хандығы
Мақсаты Қыпшақ хандығы туралы толық мағұлмат алады, түсініп
оқуға, топпен тақырыптарды талдауға дағдыланады.
Жалпы мақсат Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік корын
дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығынарттыру
Күтілетін
нәтиже
Оқушылар тақырыптың мағынасынбіледі, түсінеді, өз
ойларындәлелдеуге, топпен жұмыс істеуде пайдаланады
7 модульдің
қолданылуы
АКТ, « Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау» «Сынитұрғыданойлауға
үйрету», «Оқытуды басқару және көшбасшылық»
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
Миға шабуыл, Кубизм, Деңгейлік тапсырма, тест
Қолданылатын
ресурстар
Онлайын сабақ, постер, тақта, стикерлер, маркерлер
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
Оқушыларды топқа бөлу. топ
басшыларынсайлау.
Әр топқа бағалау парағын
тарату.
Топерережесін еске түсіру
Оқушылар топқа бөлініп, өз
топбасшыларынсайлайды.
Бағалау парағы арқылы
топбасшылар өз топ
мү1шелерін бағалап отырады.
Сабақ кезеңдері Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардыңіс-
әрекеті
Біліу кезеңі
Қызығушылық
тарын ояту
Сұрақ-жауап
«Жылдар
сөйлейді» миға
шабуыл
Сұрақ-жауап арқылы
оқушыларды
диалогка түсіру
Слайдта берілген
сұрақтарғажауап
беру, топпен
тапсырманы орындау
Мұғалім берген
тапсырмасын
орындауарқылы
оқушылардың
Оқушылардың
сабаққа дайындығын
тексеру
Түсіну Онлайн сабақ
Тақырыбы:
Қыпшақ
хандығы
әдісі бойынша жаңа
материалдарға
байланысты сұрақтар
беру арқылы жаңа
сабақтың
мақсаттарын
ашылып,
қалыптастыру
Оқушылар сабақ
мақсатын анықтайды
Мұғалімді тыңдау, өз
ойлары мен
пікірлерін айту
Қолдану «Топтастыру»
арқылы жалпы
Әр топқа тақырыпқа
байланысты
Берілген тапсырманы
уақытылы орындау,
бүгінгі сабақты
меңгерту іс-
әрекетіне
байланысты
сабақта
қолдану
математикалық
сұрақтар тарату. Әр
топ өз беттерінше
ақылдасып, топтаса
отырыпортақжауап
табады, соларқылы
тақырыптың
мағынасынашады
сұрақтарғанақты
жауап беру, топпен,
жеке дара
тапсырмаларды
орындайды,
нәтижесінде топтаса
отырыпортақжауап
табу керек
Талдау Деңгейлік
тапсырма
постермен
жұмыс
Өз ойларын
ортаға салады
сабақты
талдайды
Постермен жұмыс, өз
ойларынортаға
салады, сабақта
талдайды
Топтарғажаңа
тақырып бойынша
толық меңгерту
мақсатында, өз
пікірлерін сурет
арқылы қорғайды, ол
үшін Кубизм әдісі
бойынша тақырыптар
таратылады
таратылады
Жинақтау Тақырыпты
қалай
меңгердім
тақтадағы Тест
тапсырмаларын
орындау, әр
дұрыс жауапқа
1 ұпай беріледі
Әр оқушы тест
жұмысы арқылы,
бүгінгі тақырыпты
қалай меңгергенін
белгілейді,
тақырыпты
жинақтайды
Оқушылар жеке тест
тапсырмасын
орындайды
Бағалау Өзін-өзі
бағалауы
(минут)
Бағалау парағын
қадағалау
Топты бағалау
Өзін-өзі бағалау
Рефлексия Стикерлерді
толтыру
Оқушыларға стикер
толтыруға ұсыну
Ұсынылған стикерді
толтыру
Үй тапсырмасы Өткен тақырыпты
оқу, талдау. ҰБТ-ға
дайындықбарысында
Қыпшақ хандығы
бойынша тест
тапсырмаларын
орындапкелу
Тақырыпты оқу,
талдау тестпен,
картамен жұмыс
Деңгейлік тапсырмалар
І деңгейҚыпшақ тайпалырыныңішіндегі ең беделдісі :
ІІ деңгейХ= 2016-1312-
ІІІ деңгейАвестасөзінің мағынасынаш
Деңгейлік тапсырма
І деңгей: Қыпшақтардың этникалық құрамы қай ғасырдақалыптасты
ІІ деңгей У =2016-1474-
ІІІ деңгей«Аң стиль» кимдергетиесілі және қандай жәдігерде, бұл өнер түрі
кездеседі
Деңгейлік тапсырма
І деңгей:«Қыпшақдаласы» аталуының себебі:
ІІ деңгей :t = 2016-1413-
ІІІ деңгей:Гуньмо- күнби сөзінің мағынасынаш
Деңейлік тапсырма
І деңгей
Ақсүйек шонжарларға кімдер жатады атаңыз:
ІІ деңгей
2 S = 2016-170+100-
ІІІ деңгей
Қаған – сөзінің мән-мағынасына сипаттама бериниздер
Тест тапсырмалары
1.2,6 млн-12мың жылдық арасын қамтыған кезең
А. Мезолит В. Палеолит С. Энеолит
2. Мезолит дәуірінің тұрақтары
А. Беғазы-Дәндібай В. Ботай С. Шебір Д.Қалба
3.552-603 жжөмір сүрген қағанат
А.Түркештер В. Түрік С. Қимақ Д. Қаңлылыар
4. Жетісу жеріне белгілі үшсебептермен қоныс аударған халық
А. Соғдылар В. Қимақтар С. Оғыздар Д. Қаңлылар
5. Жабғу титулықай мемлекетке тиесілі:
А. Қыпшақтар В. Қаңлылар С. Оғыздар Д. Шығыс Түрік
6. 1128- 1213 жж өмірсүрген мемлекет
А. Қыпшақ В. Қарақытайлар С. Түрік қағанаты Д.Түрештер
7.Жамбыл(Тараз)қаласынан 18км жерде орналасқанкесенелер:
А. Айша-бибі В. Арыстан-баб С. Бабаджа-қатын Д. К. Иассауи
8. Қыпшақ хандығының оң қанатының ордасы:
А.Сарайшық В. Созақ С. Сығанақ Д. Суяб
9. ХІІІ ғасырда Сыр бойындағықалалар үшін Қыпшақ хандығымен кімдер аасында соғыс болды:
А.Хорезм шахыМұхаммед В. Рубрукпен С. Елюй Дашимен Д.Тонмен
10. Қыпшақ билеушісінің титулы:
А. Қаған В. Жабғу С. Хан Д. Гуньмо
Тест тапсырмалары
1.2,6 млн-12мың жылдық арасын қамтыған кезең
А. Мезолит В. Палеолит С. Энеолит
2. Мезолит дәуірінің тұрақтары
А. Беғазы-Дәндібай В. Ботай С. Шебір Д.Қалба
3.552-603 жжөмір сүрген қағанат
А.Түркештер В. Түрік С. Қимақ Д. Қаңлылыар
4. Жетісу жеріне белгілі үшсебептермен қоныс аударған халық
А. Соғдылар В. Қимақтар С. Оғыздар Д. Қаңлылар
5. Жабғу титулықай мемлекетке тиесілі:
А. Қыпшақтар В. Қаңлылар С. Оғыздар Д. Шығыс Түрік
6. 1128- 1213 жж өмір сүрген мемлекет
А. Қыпшақ В. Қарақытайлар С. Түрік қағанаты Д.Түрештер
7.Жамбыл(Тараз)қаласынан 18км жерде орналасқанкесенелер:
А. Айша-бибі В. Арыстан-баб С. Бабаджа-қатын Д. К. Иассауи
8. Қыпшақ хандығының оң қанатының ордасы:
А.Сарайшық В. Созақ С. Сығанақ Д. Суяб
9. ХІІІ ғасырда Сыр бойындағықалалар үшін Қыпшақ хандығымен кімдер аасында соғыс болды:
А.Хорезм шахыМұхаммед В. Рубрукпен С. Елюй Дашимен Д.Тонмен
10. Қыпшақ билеушісінің титулы:
А. Қаған В. Жабғу С. Хан Д. Гуньмо
Тест тапсырмалары
1.2,6 млн-12мың жылдық арасын қамтыған кезең
А. Мезолит В. Палеолит С. Энеолит
2. Мезолит дәуірінің тұрақтары
А. Беғазы-Дәндібай В. Ботай С. Шебір Д.Қалба
3.552-603 жжөмір сүрген қағанат
А.Түркештер В. Түрік С. Қимақ Д. Қаңлылыар
4. Жетісу жеріне белгілі үшсебептермен қоныс аударған халық
А. Соғдылар В. Қимақтар С. Оғыздар Д. Қаңлылар
5. Жабғу титулықай мемлекетке тиесілі:
А. Қыпшақтар В. Қаңлылар С. Оғыздар Д. Шығыс Түрік
6. 1128- 1213 жж өмір сүрген мемлекет
А. Қыпшақ В. Қарақытайлар С. Түрік қағанаты Д.Түрештер
7.Жамбыл(Тараз)қаласынан 18км жерде орналасқанкесенелер:
А. Айша-бибі В. Арыстан-баб С. Бабаджа-қатын Д. К. Иассауи
8. Қыпшақ хандығының оң қанатының ордасы:
А.Сарайшық В. Созақ С. Сығанақ Д. Суяб
9. ХІІІ ғасырда Сыр бойындағықалалар үшін Қыпшақ хандығымен кімдер аасында соғыс болды:
А.Хорезм шахыМұхаммед В. Рубрукпен С. Елюй Дашимен Д.Тонмен
10. Қыпшақ билеушісінің титулы:
А. Қаған В. Жабғу С. Хан Д. Гуньмо

More Related Content

What's hot (20)

Бауыржан Момышұлы
Бауыржан МомышұлыБауыржан Момышұлы
Бауыржан Момышұлы
 
214erwred
214erwred214erwred
214erwred
 
623
623623
623
 
5555858gf
5555858gf5555858gf
5555858gf
 
Etistikk
EtistikkEtistikk
Etistikk
 
113сыввыавыавы
113сыввыавыавы113сыввыавыавы
113сыввыавыавы
 
7878fd
7878fd7878fd
7878fd
 
3223кеккекекууу
3223кеккекекууу3223кеккекекууу
3223кеккекекууу
 
622
622622
622
 
5 45
 5 45 5 45
5 45
 
алтынай апталык
алтынай апталыкалтынай апталык
алтынай апталык
 
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
 
963fd
963fd963fd
963fd
 
Fvyvfv (3)
Fvyvfv (3)Fvyvfv (3)
Fvyvfv (3)
 
8558trtrtrtrtrtr
8558trtrtrtrtrtr8558trtrtrtrtrtr
8558trtrtrtrtrtr
 
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
 
44ewerrew
44ewerrew44ewerrew
44ewerrew
 
2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds
 
1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...
1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...
1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...
 
Raimbekk
RaimbekkRaimbekk
Raimbekk
 

Viewers also liked

қазақстан тарихы пәнінен жұмыс дәптері
қазақстан тарихы пәнінен жұмыс дәптеріқазақстан тарихы пәнінен жұмыс дәптері
қазақстан тарихы пәнінен жұмыс дәптеріoquzaman
 
қазақстан тарихы пәнінен 6 7 сынып тапсырмалары
қазақстан тарихы пәнінен 6 7 сынып тапсырмаларықазақстан тарихы пәнінен 6 7 сынып тапсырмалары
қазақстан тарихы пәнінен 6 7 сынып тапсырмаларыoquzaman
 
презен.урока калыбаева ж.о.
презен.урока  калыбаева ж.о.презен.урока  калыбаева ж.о.
презен.урока калыбаева ж.о.oquzaman
 
статья. активизация познавательной деятельности как средство формирования пол...
статья. активизация познавательной деятельности как средство формирования пол...статья. активизация познавательной деятельности как средство формирования пол...
статья. активизация познавательной деятельности как средство формирования пол...oquzaman
 
менің достарым
менің достарымменің достарым
менің достарымoquzaman
 
менің достарым
менің достарымменің достарым
менің достарымoquzaman
 
интернет ашық с
интернет ашық синтернет ашық с
интернет ашық сoquzaman
 
ғ. мүсірепов ананын анасы
ғ. мүсірепов ананын анасығ. мүсірепов ананын анасы
ғ. мүсірепов ананын анасыoquzaman
 
ғабит мүсірепов
ғабит мүсіреповғабит мүсірепов
ғабит мүсіреповoquzaman
 
учебно методическое пособие. решение неравенств методом интервалов
учебно методическое пособие. решение неравенств методом интерваловучебно методическое пособие. решение неравенств методом интервалов
учебно методическое пособие. решение неравенств методом интерваловoquzaman
 
калыбаева ж.о.
калыбаева ж.о.калыбаева ж.о.
калыбаева ж.о.oquzaman
 
тарас бульба 8 класс
тарас бульба 8 класстарас бульба 8 класс
тарас бульба 8 классoquzaman
 
урок литературы в 8 классе калыбаева ж.о.
урок литературы в 8 классе калыбаева ж.о.урок литературы в 8 классе калыбаева ж.о.
урок литературы в 8 классе калыбаева ж.о.oquzaman
 
тема урока
тема урокатема урока
тема урокаoquzaman
 
даручиткон
даручиткондаручиткон
даручитконoquzaman
 
открытый урок
открытый урокоткрытый урок
открытый урокoquzaman
 
открытый урок. сложение, вычитание и умножение десятичных дробей
открытый урок. сложение, вычитание и умножение десятичных дробейоткрытый урок. сложение, вычитание и умножение десятичных дробей
открытый урок. сложение, вычитание и умножение десятичных дробейoquzaman
 
мұғалімнің жетістіктері
мұғалімнің жетістіктерімұғалімнің жетістіктері
мұғалімнің жетістіктеріAsem Sarsembayeva
 

Viewers also liked (20)

қазақстан тарихы пәнінен жұмыс дәптері
қазақстан тарихы пәнінен жұмыс дәптеріқазақстан тарихы пәнінен жұмыс дәптері
қазақстан тарихы пәнінен жұмыс дәптері
 
қазақстан тарихы пәнінен 6 7 сынып тапсырмалары
қазақстан тарихы пәнінен 6 7 сынып тапсырмаларықазақстан тарихы пәнінен 6 7 сынып тапсырмалары
қазақстан тарихы пәнінен 6 7 сынып тапсырмалары
 
презен.урока калыбаева ж.о.
презен.урока  калыбаева ж.о.презен.урока  калыбаева ж.о.
презен.урока калыбаева ж.о.
 
статья. активизация познавательной деятельности как средство формирования пол...
статья. активизация познавательной деятельности как средство формирования пол...статья. активизация познавательной деятельности как средство формирования пол...
статья. активизация познавательной деятельности как средство формирования пол...
 
менің достарым
менің достарымменің достарым
менің достарым
 
менің достарым
менің достарымменің достарым
менің достарым
 
интернет ашық с
интернет ашық синтернет ашық с
интернет ашық с
 
презентация развитие мелкой моторики через руки ребенка 0
презентация  развитие мелкой моторики через руки ребенка 0презентация  развитие мелкой моторики через руки ребенка 0
презентация развитие мелкой моторики через руки ребенка 0
 
ғ. мүсірепов ананын анасы
ғ. мүсірепов ананын анасығ. мүсірепов ананын анасы
ғ. мүсірепов ананын анасы
 
ғабит мүсірепов
ғабит мүсіреповғабит мүсірепов
ғабит мүсірепов
 
учебно методическое пособие. решение неравенств методом интервалов
учебно методическое пособие. решение неравенств методом интерваловучебно методическое пособие. решение неравенств методом интервалов
учебно методическое пособие. решение неравенств методом интервалов
 
калыбаева ж.о.
калыбаева ж.о.калыбаева ж.о.
калыбаева ж.о.
 
тарас бульба 8 класс
тарас бульба 8 класстарас бульба 8 класс
тарас бульба 8 класс
 
урок литературы в 8 классе калыбаева ж.о.
урок литературы в 8 классе калыбаева ж.о.урок литературы в 8 классе калыбаева ж.о.
урок литературы в 8 классе калыбаева ж.о.
 
тема урока
тема урокатема урока
тема урока
 
даручиткон
даручиткондаручиткон
даручиткон
 
открытый урок
открытый урокоткрытый урок
открытый урок
 
открытый урок. сложение, вычитание и умножение десятичных дробей
открытый урок. сложение, вычитание и умножение десятичных дробейоткрытый урок. сложение, вычитание и умножение десятичных дробей
открытый урок. сложение, вычитание и умножение десятичных дробей
 
мұғалімнің жетістіктері
мұғалімнің жетістіктерімұғалімнің жетістіктері
мұғалімнің жетістіктері
 
природный комплекс
природный комплексприродный комплекс
природный комплекс
 

Similar to азамат соғысы қазақстанда сабақ жоспары 11 сынып

Қазақстан тарихы сабағында жаңа технологиялар мен әртүрлі әдіс тәсілдерді қол...
Қазақстан тарихы сабағында жаңа технологиялар мен әртүрлі әдіс тәсілдерді қол...Қазақстан тарихы сабағында жаңа технологиялар мен әртүрлі әдіс тәсілдерді қол...
Қазақстан тарихы сабағында жаңа технологиялар мен әртүрлі әдіс тәсілдерді қол...Bilim All
 
Сәбит Мұқанов "Лашын"
Сәбит Мұқанов "Лашын"Сәбит Мұқанов "Лашын"
Сәбит Мұқанов "Лашын"Bilim All
 
ашық сабақ уровника
ашық сабақ уровникаашық сабақ уровника
ашық сабақ уровникаoquzaman
 
00ууауауууууууууууууууууу
00ууауауууууууууууууууууу00ууауауууууууууууууууууу
00ууауаууууууууууууууууууnurlan93kz
 
дара және күрделі сан есімдер улмекен
дара және күрделі сан есімдер   улмекендара және күрделі сан есімдер   улмекен
дара және күрделі сан есімдер улмекенAsem Sarsembayeva
 
54rerereeeeeeeeeeeeeeeeee
54rerereeeeeeeeeeeeeeeeee54rerereeeeeeeeeeeeeeeeee
54rerereeeeeeeeeeeeeeeeeenurlan93kz
 
қадыр мырза әлі
қадыр  мырза әлі қадыр  мырза әлі
қадыр мырза әлі oquzaman
 
материал для конкурса белхаирова
материал для конкурса белхаироваматериал для конкурса белхаирова
материал для конкурса белхаироваAsem Sarsembayeva
 

Similar to азамат соғысы қазақстанда сабақ жоспары 11 сынып (20)

Қазақстан тарихы сабағында жаңа технологиялар мен әртүрлі әдіс тәсілдерді қол...
Қазақстан тарихы сабағында жаңа технологиялар мен әртүрлі әдіс тәсілдерді қол...Қазақстан тарихы сабағында жаңа технологиялар мен әртүрлі әдіс тәсілдерді қол...
Қазақстан тарихы сабағында жаңа технологиялар мен әртүрлі әдіс тәсілдерді қол...
 
Microsoft word-2-78
 Microsoft word-2-78 Microsoft word-2-78
Microsoft word-2-78
 
Microsoft word-4-6
 Microsoft word-4-6 Microsoft word-4-6
Microsoft word-4-6
 
Сәбит Мұқанов "Лашын"
Сәбит Мұқанов "Лашын"Сәбит Мұқанов "Лашын"
Сәбит Мұқанов "Лашын"
 
қмж марта
қмж мартақмж марта
қмж марта
 
ашық сабақ уровника
ашық сабақ уровникаашық сабақ уровника
ашық сабақ уровника
 
69hjyjyy
69hjyjyy69hjyjyy
69hjyjyy
 
00ууауауууууууууууууууууу
00ууауауууууууууууууууууу00ууауауууууууууууууууууу
00ууауауууууууууууууууууу
 
дара және күрделі сан есімдер улмекен
дара және күрделі сан есімдер   улмекендара және күрделі сан есімдер   улмекен
дара және күрделі сан есімдер улмекен
 
400
400400
400
 
йййй
йййййййй
йййй
 
54rerereeeeeeeeeeeeeeeeee
54rerereeeeeeeeeeeeeeeeee54rerereeeeeeeeeeeeeeeeee
54rerereeeeeeeeeeeeeeeeee
 
2-.в
  2-.в  2-.в
2-.в
 
сссссс
сссссссссссс
сссссс
 
тоқсандық қайталау қмж
тоқсандық қайталау қмжтоқсандық қайталау қмж
тоқсандық қайталау қмж
 
открытый урок
открытый урокоткрытый урок
открытый урок
 
искакова а.а ашық сабақтар
искакова а.а ашық сабақтарискакова а.а ашық сабақтар
искакова а.а ашық сабақтар
 
қадыр мырза әлі
қадыр  мырза әлі қадыр  мырза әлі
қадыр мырза әлі
 
қадыр мырза әлі
қадыр  мырза әлі қадыр  мырза әлі
қадыр мырза әлі
 
материал для конкурса белхаирова
материал для конкурса белхаироваматериал для конкурса белхаирова
материал для конкурса белхаирова
 

азамат соғысы қазақстанда сабақ жоспары 11 сынып

  • 1. Автор: СагиндыковаРаушан Рымгалиевна, учитель истории, КГУ СОШ №11 Организатор:Бисенова Гульназ Амангельдиновна Сабақ № 27 Тақырыбы Азамат соғысы Қазақстанда(1918-1920 жж) Мақсаты Қазақстандағы Азамат соғысы туралы толық мағұлмат алады, түсініп оқуға, топпен тақырыптарды талдауға дағдыланады. Жалпы мақсат Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздіккорын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығынарттыру Күтілетін нәтиже Оқушылар тақырыптың мағынасынбіледі, түсінеді, өз ойларын дәлелдеуге, топпен жұмыс істеуде пайдаланады 7 модульдің қолданылуы АКТ, « Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау» «Сынитұрғыданойлауға үйрету», «Оқытуды басқару және көшбасшылық» Қолданылатын әдіс-тәсілдер Миға шабуыл, Кубизм, Деңгейлік тапсырма, тест Қолданылатын ресурстар Электронды оқулық, постер, тақта, стикерлер, маркерлер Ұйымдастыру кезеңі Тренинг Оқушыларды топқа бөлу. топ басшыларынсайлау. Әр топқа бағалау парағын тарату. Топерережесін құру Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларынсайлайды. Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады. Сабақ кезеңдері Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардыңіс- әрекеті Біліу кезеңі Қызығушылық тарын ояту Сұрақ-жауап «Жылдар сөйлейді» миға шабуыл Сұрақ-жауап арқылы оқушыларды диалогка түсіру Слайдта берілген сұрақтарғажауап беру, топпен тапсырманы орындау Мұғалім берген тапсырмасын орындауарқылы оқушылардың Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру Түсіну Электрондық оқулықтағы бейне ролик Тақырыбы: Азамат соғысы әдісі бойынша жаңа материалдарға байланысты сұрақтар беру арқылы жаңа сабақтың мақсаттарын ашылып, қалыптастыру Оқушылар сабақ мақсатын анықтайды Мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Қолдану «Топтастыру» Әр топқа тақырыпқа Берілген тапсырманы
  • 2. арқылы жалпы бүгінгі сабақты меңгерту іс- әрекетіне байланысты сабақта қолдану байланысты математикалық сұрақтар тарату. Әр топ өз беттерінше ақылдасып, топтаса отырыпортақжауап табады, соларқылы тақырыптың мағынасынашады уақытылы орындау, сұрақтарғанақты жауап беру, топпен, жеке дара тапсырмаларды орындайды, нәтижесінде топтаса отырыпортақжауап табу керек Талдау Деңгейлік тапсырма постермен жұмыс Өз ойларын ортаға салады сабақты талдайды Постермен жұмыс, өз ойларын ортаға салады, сабақта талдайды Топтарғажаңа тақырып бойынша толық меңгерту мақсатында, өз пікірлерін сурет арқылы қорғайды, ол үшін Кубизм әдісі бойынша тақырыптар таратылады таратылады Жинақтау Тақырыпты қалай меңгердім тақтадағы Тест тапсырмаларын орындау, әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі Әр оқушы тест жұмысы арқылы, бүгінгі тақырыпты қалай меңгергенін белгілейді, тақырыпты жинақтайды Оқушылар жеке тест тапсырмасын орындайды Бағалау Өзін-өзі бағалауы (минут) Бағалау парағын қадағалау Топты бағалау Өзін-өзі бағалау Рефлексия Стикерлерді толтыру Оқушыларға стикер толтыруға ұсыну Ұсынылған стикерді толтыру Үй тапсырмасы Өткен тақырыпты оқу, талдау. ҰБТ-ға дайындықбарысында Азамат соғысы тақырыбы бойынша тест тапсырмаларын орындапкелу Тақырыпты оқу, талдау тестпен, картамен жұмыс
  • 3. Сабақ № 26 Тақырыбы Қыпшақ хандығы Мақсаты Қыпшақ хандығы туралы толық мағұлмат алады, түсініп оқуға, топпен тақырыптарды талдауға дағдыланады. Жалпы мақсат Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік корын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығынарттыру Күтілетін нәтиже Оқушылар тақырыптың мағынасынбіледі, түсінеді, өз ойларындәлелдеуге, топпен жұмыс істеуде пайдаланады 7 модульдің қолданылуы АКТ, « Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау» «Сынитұрғыданойлауға үйрету», «Оқытуды басқару және көшбасшылық» Қолданылатын әдіс-тәсілдер Миға шабуыл, Кубизм, Деңгейлік тапсырма, тест Қолданылатын ресурстар Онлайын сабақ, постер, тақта, стикерлер, маркерлер Ұйымдастыру кезеңі Тренинг Оқушыларды топқа бөлу. топ басшыларынсайлау. Әр топқа бағалау парағын тарату. Топерережесін еске түсіру Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларынсайлайды. Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ мү1шелерін бағалап отырады. Сабақ кезеңдері Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардыңіс- әрекеті Біліу кезеңі Қызығушылық тарын ояту Сұрақ-жауап «Жылдар сөйлейді» миға шабуыл Сұрақ-жауап арқылы оқушыларды диалогка түсіру Слайдта берілген сұрақтарғажауап беру, топпен тапсырманы орындау Мұғалім берген тапсырмасын орындауарқылы оқушылардың Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру Түсіну Онлайн сабақ Тақырыбы: Қыпшақ хандығы әдісі бойынша жаңа материалдарға байланысты сұрақтар беру арқылы жаңа сабақтың мақсаттарын ашылып, қалыптастыру Оқушылар сабақ мақсатын анықтайды Мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Қолдану «Топтастыру» арқылы жалпы Әр топқа тақырыпқа байланысты Берілген тапсырманы уақытылы орындау,
  • 4. бүгінгі сабақты меңгерту іс- әрекетіне байланысты сабақта қолдану математикалық сұрақтар тарату. Әр топ өз беттерінше ақылдасып, топтаса отырыпортақжауап табады, соларқылы тақырыптың мағынасынашады сұрақтарғанақты жауап беру, топпен, жеке дара тапсырмаларды орындайды, нәтижесінде топтаса отырыпортақжауап табу керек Талдау Деңгейлік тапсырма постермен жұмыс Өз ойларын ортаға салады сабақты талдайды Постермен жұмыс, өз ойларынортаға салады, сабақта талдайды Топтарғажаңа тақырып бойынша толық меңгерту мақсатында, өз пікірлерін сурет арқылы қорғайды, ол үшін Кубизм әдісі бойынша тақырыптар таратылады таратылады Жинақтау Тақырыпты қалай меңгердім тақтадағы Тест тапсырмаларын орындау, әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі Әр оқушы тест жұмысы арқылы, бүгінгі тақырыпты қалай меңгергенін белгілейді, тақырыпты жинақтайды Оқушылар жеке тест тапсырмасын орындайды Бағалау Өзін-өзі бағалауы (минут) Бағалау парағын қадағалау Топты бағалау Өзін-өзі бағалау Рефлексия Стикерлерді толтыру Оқушыларға стикер толтыруға ұсыну Ұсынылған стикерді толтыру Үй тапсырмасы Өткен тақырыпты оқу, талдау. ҰБТ-ға дайындықбарысында Қыпшақ хандығы бойынша тест тапсырмаларын орындапкелу Тақырыпты оқу, талдау тестпен, картамен жұмыс
  • 5. Деңгейлік тапсырмалар І деңгейҚыпшақ тайпалырыныңішіндегі ең беделдісі : ІІ деңгейХ= 2016-1312- ІІІ деңгейАвестасөзінің мағынасынаш Деңгейлік тапсырма І деңгей: Қыпшақтардың этникалық құрамы қай ғасырдақалыптасты ІІ деңгей У =2016-1474- ІІІ деңгей«Аң стиль» кимдергетиесілі және қандай жәдігерде, бұл өнер түрі кездеседі Деңгейлік тапсырма І деңгей:«Қыпшақдаласы» аталуының себебі: ІІ деңгей :t = 2016-1413- ІІІ деңгей:Гуньмо- күнби сөзінің мағынасынаш Деңейлік тапсырма І деңгей Ақсүйек шонжарларға кімдер жатады атаңыз: ІІ деңгей 2 S = 2016-170+100- ІІІ деңгей Қаған – сөзінің мән-мағынасына сипаттама бериниздер
  • 6. Тест тапсырмалары 1.2,6 млн-12мың жылдық арасын қамтыған кезең А. Мезолит В. Палеолит С. Энеолит 2. Мезолит дәуірінің тұрақтары А. Беғазы-Дәндібай В. Ботай С. Шебір Д.Қалба 3.552-603 жжөмір сүрген қағанат А.Түркештер В. Түрік С. Қимақ Д. Қаңлылыар 4. Жетісу жеріне белгілі үшсебептермен қоныс аударған халық А. Соғдылар В. Қимақтар С. Оғыздар Д. Қаңлылар 5. Жабғу титулықай мемлекетке тиесілі: А. Қыпшақтар В. Қаңлылар С. Оғыздар Д. Шығыс Түрік 6. 1128- 1213 жж өмірсүрген мемлекет А. Қыпшақ В. Қарақытайлар С. Түрік қағанаты Д.Түрештер 7.Жамбыл(Тараз)қаласынан 18км жерде орналасқанкесенелер: А. Айша-бибі В. Арыстан-баб С. Бабаджа-қатын Д. К. Иассауи 8. Қыпшақ хандығының оң қанатының ордасы: А.Сарайшық В. Созақ С. Сығанақ Д. Суяб 9. ХІІІ ғасырда Сыр бойындағықалалар үшін Қыпшақ хандығымен кімдер аасында соғыс болды: А.Хорезм шахыМұхаммед В. Рубрукпен С. Елюй Дашимен Д.Тонмен 10. Қыпшақ билеушісінің титулы: А. Қаған В. Жабғу С. Хан Д. Гуньмо Тест тапсырмалары 1.2,6 млн-12мың жылдық арасын қамтыған кезең А. Мезолит В. Палеолит С. Энеолит 2. Мезолит дәуірінің тұрақтары А. Беғазы-Дәндібай В. Ботай С. Шебір Д.Қалба 3.552-603 жжөмір сүрген қағанат А.Түркештер В. Түрік С. Қимақ Д. Қаңлылыар 4. Жетісу жеріне белгілі үшсебептермен қоныс аударған халық А. Соғдылар В. Қимақтар С. Оғыздар Д. Қаңлылар 5. Жабғу титулықай мемлекетке тиесілі: А. Қыпшақтар В. Қаңлылар С. Оғыздар Д. Шығыс Түрік 6. 1128- 1213 жж өмір сүрген мемлекет А. Қыпшақ В. Қарақытайлар С. Түрік қағанаты Д.Түрештер 7.Жамбыл(Тараз)қаласынан 18км жерде орналасқанкесенелер: А. Айша-бибі В. Арыстан-баб С. Бабаджа-қатын Д. К. Иассауи 8. Қыпшақ хандығының оң қанатының ордасы: А.Сарайшық В. Созақ С. Сығанақ Д. Суяб 9. ХІІІ ғасырда Сыр бойындағықалалар үшін Қыпшақ хандығымен кімдер аасында соғыс болды: А.Хорезм шахыМұхаммед В. Рубрукпен С. Елюй Дашимен Д.Тонмен 10. Қыпшақ билеушісінің титулы: А. Қаған В. Жабғу С. Хан Д. Гуньмо Тест тапсырмалары 1.2,6 млн-12мың жылдық арасын қамтыған кезең А. Мезолит В. Палеолит С. Энеолит 2. Мезолит дәуірінің тұрақтары А. Беғазы-Дәндібай В. Ботай С. Шебір Д.Қалба 3.552-603 жжөмір сүрген қағанат А.Түркештер В. Түрік С. Қимақ Д. Қаңлылыар 4. Жетісу жеріне белгілі үшсебептермен қоныс аударған халық А. Соғдылар В. Қимақтар С. Оғыздар Д. Қаңлылар 5. Жабғу титулықай мемлекетке тиесілі: А. Қыпшақтар В. Қаңлылар С. Оғыздар Д. Шығыс Түрік 6. 1128- 1213 жж өмір сүрген мемлекет А. Қыпшақ В. Қарақытайлар С. Түрік қағанаты Д.Түрештер 7.Жамбыл(Тараз)қаласынан 18км жерде орналасқанкесенелер: А. Айша-бибі В. Арыстан-баб С. Бабаджа-қатын Д. К. Иассауи 8. Қыпшақ хандығының оң қанатының ордасы:
  • 7. А.Сарайшық В. Созақ С. Сығанақ Д. Суяб 9. ХІІІ ғасырда Сыр бойындағықалалар үшін Қыпшақ хандығымен кімдер аасында соғыс болды: А.Хорезм шахыМұхаммед В. Рубрукпен С. Елюй Дашимен Д.Тонмен 10. Қыпшақ билеушісінің титулы: А. Қаған В. Жабғу С. Хан Д. Гуньмо