SlideShare a Scribd company logo
1 of 3
Батыс Қазақстан облысы, Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, 
Қ.И.Сәтбаев атындағы жалпы орта білім беру мектебінің қазақ тілі мен 
әдебиеті пәнінің мұғалімі 
Сабақтың тақырыбы: Ғ. Мүсірепов «Жаңа достар» 
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушының пәнге деген қызығушылығын 
арттыру. Сұраққа толық, дұрыс жауап беруге, өз ойларын дәл жеткізуге, 
әңгімедегі негізгі ойды таба білуге үйрету. 
Дамытушылық: Дүниетанымдық көзқарастарын тереңдету . Білімге деген 
құмарлықтарын, талпыныстарын арттыру. Тапқырлыққа баулу. 
Шығармашылық қабілеттерін, сөздік қорларын дамыту. 
Тәрбиелік: Оқушыларды адал достыққа баулып, оны бағалай білуге, жақсы- 
жаман қасиеттерді ажырата білуге тәрбиелеу. 
Көрнекі құралдар: Ғ. Мүсірепов суреті, слайд, Қайырғали Сұмағұлов 
портреті, интерактивті тақтаны пайдалану(сұрақ кестесі). 
Сабақтың түрі: Іздендіру 
Сабақтың әдіс-тәсілі: Деңгейлік тапсырмалар беру. Топпен жұмыс, сұрақ- 
жауап. 
Сабақтың барысы: 
І Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындықтарын 
тексеру. 
ІІ Үй тапсырмасын сұрау 
1-топ. Үзіндіге өз ойларын жазып келу. 2- топ. Үзіндіден портрет табу. 
3- топ. Шығармадан пейзаж, кейіптеуді табу. 
1. Қызығушылығын ояту. «Бәрін білгім келеді?» ойыны 
Тест сұрақтар: 1. Ғ.Мүсірепов қай жылы дүниеге келді? 1902ж 
2. Ақын қай жерде дүниеге келді? Солтүстік Қазақстан 
3. Ғ.Мүсірепов пьесасы қайсысы? Қыз Жібек 
4. Қайрош шешесімен бірге ауылға кетпей неге балалар үйінде қалды? 
Оқығысы келді. 
5. Қайрош кімнің прототипі? Қайырғали Смағұлов 
6. Ол кезде қай жыл бейнеленген? 1941ж 
7. Қайрош нешеге дейін санау білді? 2887 
8. Шеген неше өсиет айтты? 3 
9. Қайрош қандай бала? Талапты. 
10. Шеген не себепті үйден кетті? Молдада оқымау үшін 
11. Бораш қандай бала? Қыз мінезді 
12. Шеген Қайроштың аяғы ауырғанда не істеді? Йод пен май жақты.
13. Борашты өгей шешесі неден құлатып жіберді? Қораның төбесінен. 
14. Бораштың аяғын не кесіп кетті? Соқа. 
15. Олар қандай достар? Адал 
16. «Салқын сарай» үйлері неден жасалған? Үңгір ішінен. 
17. Балалар үйінде неше бала тәрбиеленді? 50 
18. Тәрбиеші апай кім? Мария апай 
19. Тәрбиеші анасына не ұсынды? Шай. 
20. Қайроштың ағасы кім? Айдаш 
21. Қай теңіз бейнеленген? Каспий. 
22. Шеген ең алдымен адамға не керек деді? Бас. 
23. Балалар күнкөріс жолында не істеді? Өнерлерін көрсетті. 
24. Ақын неше жасында қайтыс болды? 83ж. 
25. Қайрош қалаға не үшін қашты? Сиыр бақпау үшін. 
2. Мағынаны тану. Композициялық құрылымы: 
1. Шығарманың басталуы – Қайроштың қалаға қашуы 
2. Шығарманың байланысы – Қайроштың Шегенмен, Борашпен 
танысуы, достасуы 
3. Шығарманың дамуы – Тамақ табу үшін базар халқына өнер көрсетуі 
4. Шығарманың шиеленісуі – Милиционердің балаларды қууы. 
5. Шығарманың шарықтау шегі - Қайрошты балалар үйіне тапсыруы. 
6. Шығарманың аяқталуы – Қайырғалидің балалар үйінде қалуы, оқуға 
ниет білдіруі. 
№ Бөлім аты Кейіпкерлер тағдыры Шығарманың көркемдік 
әдісі 
1 Каспий теңізі Қайроштың қалаға қашуы Пейзаж, кейіптеу 
2 Балалармен танысуы Шеген мен Бораштың кездесуі Диалог, портрет 
3 Достық көмек Шеген жақсылығы Баяндау, диалог 
4 Күнкөріс жолында Бораш, Шеген іс-әрекеті Баяндау 
5 Салқын сарай Шегеннің шарты Баяндау, суреттеу, диалог 
6 Қаланың қызықтары Үшеуінің қашуы Баяндау, суреттеу 
7 Балалар үйіне келуі Мейірімді Мария апай Баяндау 
8 Анамен қауышу Ана мен Қайрош шешімі Баяндау, диалог 
Әдеби-теориялық ұғымдарға тоқталу 
А) Қ. Смағұлов туралы мәлімет беру 
Ә) Шығармадағы кейіпкерлерге мінездеме беру. 
1 - топ Қайрошқа мінездеме 
2 - топ Шегенге мінездеме 
3 - топ Борашқа мінездеме 
Б) Венн диаграммасы 
1. Қайроштың бойындағы оқуға деген құштарлық қандай? 
2. Қазіргі жастардың оқуға деген құштарлығы қандай? 
Әр сұраққа әр топ оқушысы өз сөздерімен толық, шығарма тілімен, ұтымды 
жауап беруі тиіс. Сұраққа жауап беріп болғаннан кейін оқушылар 
шығарманың негізгі ойына тоқталады.
3. Толғаныс сәті РАФТ, автор орындығы 
VІ Оқушылар білімін бағалау. 
VІІ Үйге тапсырма: 1- топ «Менің досым», 2 -топ «Достық» , 
3 -топ «Адамгершілік» ой толғау жазып келу тапсырылады.

More Related Content

What's hot

What's hot (20)

44ewerrew
44ewerrew44ewerrew
44ewerrew
 
38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ
38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ
38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ
 
Dvdvvd
DvdvvdDvdvvd
Dvdvvd
 
113сыввыавыавы
113сыввыавыавы113сыввыавыавы
113сыввыавыавы
 
1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...
1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...
1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...
 
ыыыыы
ыыыыыыыыыы
ыыыыы
 
2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds
 
7546
75467546
7546
 
112укцукукыы
112укцукукыы112укцукукыы
112укцукукыы
 
2012выаывавыав
2012выаывавыав2012выаывавыав
2012выаывавыав
 
(1)3
  (1)3  (1)3
(1)3
 
623
623623
623
 
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
 
счч
сччсчч
счч
 
3221rtrtrtrt
3221rtrtrtrt3221rtrtrtrt
3221rtrtrtrt
 
Cccc
CcccCccc
Cccc
 
3222er3243344
3222er32433443222er3243344
3222er3243344
 
963fd
963fd963fd
963fd
 
Etistikk
EtistikkEtistikk
Etistikk
 
Ғажайып бақ (ертегі)
Ғажайып бақ (ертегі)Ғажайып бақ (ертегі)
Ғажайып бақ (ертегі)
 

Similar to Gabitg

азамат соғысы қазақстанда сабақ жоспары 11 сынып
азамат соғысы қазақстанда сабақ жоспары 11 сыныпазамат соғысы қазақстанда сабақ жоспары 11 сынып
азамат соғысы қазақстанда сабақ жоспары 11 сыныпoquzaman
 
жумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевнажумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевнаoquzaman
 
ашық сабак айгуль асылхановнаға
ашық сабак айгуль асылхановнағаашық сабак айгуль асылхановнаға
ашық сабак айгуль асылхановнағаAsem Sarsembayeva
 
Б.Соқпақбаев "КОМПАС"
Б.Соқпақбаев  "КОМПАС"Б.Соқпақбаев  "КОМПАС"
Б.Соқпақбаев "КОМПАС"Bilim All
 
Az t szh-lgisi (2)
Az t szh-lgisi (2)Az t szh-lgisi (2)
Az t szh-lgisi (2)Serjan Kasen
 
гүлмира шығаруп
гүлмира шығарупгүлмира шығаруп
гүлмира шығарупNurlan Abilhanov
 

Similar to Gabitg (20)

азамат соғысы қазақстанда сабақ жоспары 11 сынып
азамат соғысы қазақстанда сабақ жоспары 11 сыныпазамат соғысы қазақстанда сабақ жоспары 11 сынып
азамат соғысы қазақстанда сабақ жоспары 11 сынып
 
ашық сабак айгуль 2 сынып
ашық сабак айгуль 2 сыныпашық сабак айгуль 2 сынып
ашық сабак айгуль 2 сынып
 
жумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевнажумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевна
 
ашық сабак айгуль асылхановнаға
ашық сабак айгуль асылхановнағаашық сабак айгуль асылхановнаға
ашық сабак айгуль асылхановнаға
 
95887
9588795887
95887
 
256fd
256fd256fd
256fd
 
Hjg
HjgHjg
Hjg
 
тукенова е. кітап оқуға қызығушылық
тукенова е. кітап оқуға қызығушылықтукенова е. кітап оқуға қызығушылық
тукенова е. кітап оқуға қызығушылық
 
Microsoft word-2-78
 Microsoft word-2-78 Microsoft word-2-78
Microsoft word-2-78
 
Б.Соқпақбаев "КОМПАС"
Б.Соқпақбаев  "КОМПАС"Б.Соқпақбаев  "КОМПАС"
Б.Соқпақбаев "КОМПАС"
 
Az t szh-lgisi (2)
Az t szh-lgisi (2)Az t szh-lgisi (2)
Az t szh-lgisi (2)
 
гүлмира шығаруп
гүлмира шығарупгүлмира шығаруп
гүлмира шығаруп
 
циркте ашық сабақ (1)
циркте ашық сабақ (1)циркте ашық сабақ (1)
циркте ашық сабақ (1)
 
сабақ қазақ батырлары
сабақ қазақ батырларысабақ қазақ батырлары
сабақ қазақ батырлары
 
Tazwaaa
TazwaaaTazwaaa
Tazwaaa
 
искакова а.а ашық сабақтар
искакова а.а ашық сабақтарискакова а.а ашық сабақтар
искакова а.а ашық сабақтар
 
ауыз әдебиеті асыл мұрамыз
ауыз әдебиеті асыл мұрамызауыз әдебиеті асыл мұрамыз
ауыз әдебиеті асыл мұрамыз
 
сапар мен парта
сапар мен партасапар мен парта
сапар мен парта
 
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
 
622
622622
622
 

More from Nurlan Abilhanov

Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...Nurlan Abilhanov
 
микропланирование1
микропланирование1микропланирование1
микропланирование1Nurlan Abilhanov
 
письмо культура одежды
письмо культура одеждыписьмо культура одежды
письмо культура одеждыNurlan Abilhanov
 
жыл мезгілі көктем
жыл мезгілі көктемжыл мезгілі көктем
жыл мезгілі көктемNurlan Abilhanov
 
Едендік жабындармен жұмыс істеу
Едендік жабындармен жұмыс істеуЕдендік жабындармен жұмыс істеу
Едендік жабындармен жұмыс істеуNurlan Abilhanov
 
Абишева Гульназ Балтабаевна
Абишева Гульназ БалтабаевнаАбишева Гульназ Балтабаевна
Абишева Гульназ БалтабаевнаNurlan Abilhanov
 
ұлыстың ұлы күніі тәр сағ
ұлыстың ұлы күніі тәр сағұлыстың ұлы күніі тәр сағ
ұлыстың ұлы күніі тәр сағNurlan Abilhanov
 
бастауыш құстар
бастауыш құстарбастауыш құстар
бастауыш құстарNurlan Abilhanov
 
Арифметикалық прогрессия
Арифметикалық прогрессияАрифметикалық прогрессия
Арифметикалық прогрессияNurlan Abilhanov
 
тараз қал тараз қаласы тараз қаласы
тараз қал тараз қаласы тараз қаласытараз қал тараз қаласы тараз қаласы
тараз қал тараз қаласы тараз қаласыNurlan Abilhanov
 
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.Nurlan Abilhanov
 
787878787878 rgre evrgrt ertert
787878787878 rgre evrgrt ertert787878787878 rgre evrgrt ertert
787878787878 rgre evrgrt ertertNurlan Abilhanov
 
84684fddddddddddd545 j k jk k jkh
84684fddddddddddd545 j k  jk k jkh  84684fddddddddddd545 j k  jk k jkh
84684fddddddddddd545 j k jk k jkh Nurlan Abilhanov
 
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)ана тілі. сиыр (ашық сабақ)
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)Nurlan Abilhanov
 
“Қысқы ойындар” Омоним
“Қысқы ойындар” Омоним“Қысқы ойындар” Омоним
“Қысқы ойындар” ОмонимNurlan Abilhanov
 
м. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейдім. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейдіNurlan Abilhanov
 
The first President of Kazakhstan
The first President of KazakhstanThe first President of Kazakhstan
The first President of KazakhstanNurlan Abilhanov
 
«Қысқы ойындар» Омонимдер
«Қысқы ойындар» Омонимдер«Қысқы ойындар» Омонимдер
«Қысқы ойындар» ОмонимдерNurlan Abilhanov
 

More from Nurlan Abilhanov (20)

Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
 
микропланирование1
микропланирование1микропланирование1
микропланирование1
 
письмо культура одежды
письмо культура одеждыписьмо культура одежды
письмо культура одежды
 
жыл мезгілі көктем
жыл мезгілі көктемжыл мезгілі көктем
жыл мезгілі көктем
 
Едендік жабындармен жұмыс істеу
Едендік жабындармен жұмыс істеуЕдендік жабындармен жұмыс істеу
Едендік жабындармен жұмыс істеу
 
Абишева Гульназ Балтабаевна
Абишева Гульназ БалтабаевнаАбишева Гульназ Балтабаевна
Абишева Гульназ Балтабаевна
 
ұлыстың ұлы күніі тәр сағ
ұлыстың ұлы күніі тәр сағұлыстың ұлы күніі тәр сағ
ұлыстың ұлы күніі тәр сағ
 
биология гул
биология гулбиология гул
биология гул
 
бастауыш құстар
бастауыш құстарбастауыш құстар
бастауыш құстар
 
Арифметикалық прогрессия
Арифметикалық прогрессияАрифметикалық прогрессия
Арифметикалық прогрессия
 
тараз қал тараз қаласы тараз қаласы
тараз қал тараз қаласы тараз қаласытараз қал тараз қаласы тараз қаласы
тараз қал тараз қаласы тараз қаласы
 
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
 
787878787878 rgre evrgrt ertert
787878787878 rgre evrgrt ertert787878787878 rgre evrgrt ertert
787878787878 rgre evrgrt ertert
 
84684fddddddddddd545 j k jk k jkh
84684fddddddddddd545 j k  jk k jkh  84684fddddddddddd545 j k  jk k jkh
84684fddddddddddd545 j k jk k jkh
 
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)ана тілі. сиыр (ашық сабақ)
ана тілі. сиыр (ашық сабақ)
 
“Қысқы ойындар” Омоним
“Қысқы ойындар” Омоним“Қысқы ойындар” Омоним
“Қысқы ойындар” Омоним
 
м. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейдім. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейді
 
The first President of Kazakhstan
The first President of KazakhstanThe first President of Kazakhstan
The first President of Kazakhstan
 
«Қысқы ойындар» Омонимдер
«Қысқы ойындар» Омонимдер«Қысқы ойындар» Омонимдер
«Қысқы ойындар» Омонимдер
 
8 сынып логика
8 сынып логика8 сынып логика
8 сынып логика
 

Gabitg

  • 1. Батыс Қазақстан облысы, Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, Қ.И.Сәтбаев атындағы жалпы орта білім беру мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Сабақтың тақырыбы: Ғ. Мүсірепов «Жаңа достар» Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушының пәнге деген қызығушылығын арттыру. Сұраққа толық, дұрыс жауап беруге, өз ойларын дәл жеткізуге, әңгімедегі негізгі ойды таба білуге үйрету. Дамытушылық: Дүниетанымдық көзқарастарын тереңдету . Білімге деген құмарлықтарын, талпыныстарын арттыру. Тапқырлыққа баулу. Шығармашылық қабілеттерін, сөздік қорларын дамыту. Тәрбиелік: Оқушыларды адал достыққа баулып, оны бағалай білуге, жақсы- жаман қасиеттерді ажырата білуге тәрбиелеу. Көрнекі құралдар: Ғ. Мүсірепов суреті, слайд, Қайырғали Сұмағұлов портреті, интерактивті тақтаны пайдалану(сұрақ кестесі). Сабақтың түрі: Іздендіру Сабақтың әдіс-тәсілі: Деңгейлік тапсырмалар беру. Топпен жұмыс, сұрақ- жауап. Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. ІІ Үй тапсырмасын сұрау 1-топ. Үзіндіге өз ойларын жазып келу. 2- топ. Үзіндіден портрет табу. 3- топ. Шығармадан пейзаж, кейіптеуді табу. 1. Қызығушылығын ояту. «Бәрін білгім келеді?» ойыны Тест сұрақтар: 1. Ғ.Мүсірепов қай жылы дүниеге келді? 1902ж 2. Ақын қай жерде дүниеге келді? Солтүстік Қазақстан 3. Ғ.Мүсірепов пьесасы қайсысы? Қыз Жібек 4. Қайрош шешесімен бірге ауылға кетпей неге балалар үйінде қалды? Оқығысы келді. 5. Қайрош кімнің прототипі? Қайырғали Смағұлов 6. Ол кезде қай жыл бейнеленген? 1941ж 7. Қайрош нешеге дейін санау білді? 2887 8. Шеген неше өсиет айтты? 3 9. Қайрош қандай бала? Талапты. 10. Шеген не себепті үйден кетті? Молдада оқымау үшін 11. Бораш қандай бала? Қыз мінезді 12. Шеген Қайроштың аяғы ауырғанда не істеді? Йод пен май жақты.
  • 2. 13. Борашты өгей шешесі неден құлатып жіберді? Қораның төбесінен. 14. Бораштың аяғын не кесіп кетті? Соқа. 15. Олар қандай достар? Адал 16. «Салқын сарай» үйлері неден жасалған? Үңгір ішінен. 17. Балалар үйінде неше бала тәрбиеленді? 50 18. Тәрбиеші апай кім? Мария апай 19. Тәрбиеші анасына не ұсынды? Шай. 20. Қайроштың ағасы кім? Айдаш 21. Қай теңіз бейнеленген? Каспий. 22. Шеген ең алдымен адамға не керек деді? Бас. 23. Балалар күнкөріс жолында не істеді? Өнерлерін көрсетті. 24. Ақын неше жасында қайтыс болды? 83ж. 25. Қайрош қалаға не үшін қашты? Сиыр бақпау үшін. 2. Мағынаны тану. Композициялық құрылымы: 1. Шығарманың басталуы – Қайроштың қалаға қашуы 2. Шығарманың байланысы – Қайроштың Шегенмен, Борашпен танысуы, достасуы 3. Шығарманың дамуы – Тамақ табу үшін базар халқына өнер көрсетуі 4. Шығарманың шиеленісуі – Милиционердің балаларды қууы. 5. Шығарманың шарықтау шегі - Қайрошты балалар үйіне тапсыруы. 6. Шығарманың аяқталуы – Қайырғалидің балалар үйінде қалуы, оқуға ниет білдіруі. № Бөлім аты Кейіпкерлер тағдыры Шығарманың көркемдік әдісі 1 Каспий теңізі Қайроштың қалаға қашуы Пейзаж, кейіптеу 2 Балалармен танысуы Шеген мен Бораштың кездесуі Диалог, портрет 3 Достық көмек Шеген жақсылығы Баяндау, диалог 4 Күнкөріс жолында Бораш, Шеген іс-әрекеті Баяндау 5 Салқын сарай Шегеннің шарты Баяндау, суреттеу, диалог 6 Қаланың қызықтары Үшеуінің қашуы Баяндау, суреттеу 7 Балалар үйіне келуі Мейірімді Мария апай Баяндау 8 Анамен қауышу Ана мен Қайрош шешімі Баяндау, диалог Әдеби-теориялық ұғымдарға тоқталу А) Қ. Смағұлов туралы мәлімет беру Ә) Шығармадағы кейіпкерлерге мінездеме беру. 1 - топ Қайрошқа мінездеме 2 - топ Шегенге мінездеме 3 - топ Борашқа мінездеме Б) Венн диаграммасы 1. Қайроштың бойындағы оқуға деген құштарлық қандай? 2. Қазіргі жастардың оқуға деген құштарлығы қандай? Әр сұраққа әр топ оқушысы өз сөздерімен толық, шығарма тілімен, ұтымды жауап беруі тиіс. Сұраққа жауап беріп болғаннан кейін оқушылар шығарманың негізгі ойына тоқталады.
  • 3. 3. Толғаныс сәті РАФТ, автор орындығы VІ Оқушылар білімін бағалау. VІІ Үйге тапсырма: 1- топ «Менің досым», 2 -топ «Достық» , 3 -топ «Адамгершілік» ой толғау жазып келу тапсырылады.