SlideShare a Scribd company logo
1 of 9
Людмила Миколаївна Горобець
головаМО вчителів
природничо-математичного циклу
Туріянської ЗШІ-ІІІ ступенів
Педагогічний тренінг
Тема: Крокуємо до майстерності.
Креативність- важливий фактор розвиткутворчоїособистості.
Мета: Стимулювати бажання підвищувати свій професійний рівень,
сформуватив учасників тренінгу уявлення про креативність, її роль у житті
людини, шляхи формування і розвитку;допомогтикожномуучаснику
тренінгу усвідомити креативність у собіі необхідність її розвитку;
усвідомити перешкоди проявукреативності і шляхи її подолань;активізувати
творчийпотенціал кожного педагога.
Девіз: «Кожендень починай з позитиву, бо від настрою, з яким
ти прокидаєшся, залежатьтвої успіхи».
Хід заняття
Вступ. Активізація уваги учасників
Сповідь учителя
Я щоранку заходжуу клас,
На дитячих обличчях – усміх.
Чого варта я, діти, без вас?
Ви – натхнення моє, мій успіх!
За плечима – минулі роки,
Але й досвід прийшов із літами.
Що я варта без вас, малюки?
Я безмежно люблю вас, я з вами!
Щоб любові вогонь не згас,
Щоб віддать дітям серце і душу,
Я щоранку заходжуу клас:
Я – учитель, я вчити мушу!
Всі ми вчителі і прийшли до школи за покликанням серця, щоб віддати свою
любов дітям.
Час проведення тренінгу:40 хв.
Обладнання:карточкиіз завданнями для кожної малої групи, предмети для
виконання завдання
Етапи тренінгу
І етап
Вступне слово
«Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які
породжують бажання вчитися, енергію для подолання труднощів» -так
говорив В.О.Сухомлинський.Головнаособливість людини, яка може
створитисаме життя, - це віра у власні сили і можливості. Як тільки людина
вірить у це – у неї звільняється творченачало, яке ніхто потім не може
заглушити. Ситуація успіху – це суб’єктивнепереживання людиною
особистіснихдосягнень уконтексті історії її життя. Мається на увазі не
продукція масштабу світової культури, а досягнення вузькогоплану
особистоїдолі, які щодня здійснюються на уроці. Лише компетентність
учителя може сприяти створеннюситуації успіху
Конкурентноспроможність учителя – нова ідея сучасної школи. Школі
потрібен учитель-професіонал. На перший план виходить вміння аналізувати
й прогнозувати, ризикувати, не боятися нового, бутиоптимістичним,
творчим креативним педагогом.
Всі учасники сьогоднішньогонавчального тренінгу отримають можливість
стимулювати бажання підвищувати свій професійний рівень, усвідомити, що
таке креативність, які її прояви, а також бар’єри, які перешкоджають
актуалізувати власні творчіресурси. Доброзичливість, гнучкість, терпіння
кожного з вас допоможуть швидше прийти до мети. Не поспішайте
висловлюватися – вмійте вислухати думку іншої людини.
Регламент роботисуворо лімітований, час для виконання кожного виду
діяльності обумовлюватиметься в ході заняття.
ІІ етап
Актуалізаціяопорних знань учасниківтренінгу
Професія педагога – професія творча. Саме від рівня інтелектуального
потенціалу вчителя, його вміння творчо мислитиі втілювати свої задумиу
життя залежить кінцевий результат розвитку учнів.
- Хто з вас вважає себе людиноютворчою? Неординарною?
Творчість – діяльність людини, спрямованана створення якісно нових,
невідомих раніше духовних або матеріальних цінностей.
Педагогічна творчість – особистіснаякість педагога, яка є невичерпним
джерелом його ініціативи, активності, інновацій, постійного натхнення для
вдосконалення всьогопедагогічного процесу.Там, денемає творчостів
педагогічній діяльності, там немає живої душі, там педагогіка є бездітною.
- А чи кожна людина може бути творцем і створитищось нове,
оригінальне?
У кожної людини є внутрішній ресурс, потенціал, тобто КРЕАТИВНІСТЬ.
Креативність – це здатність особистостідо конструктивного,
нестандартного мислення і поведінки.
Під креативністю розуміють також здатність людини відмовитися від
стереотипних методів мислення і знаходити все нові способивирішення
проблем.
Іншими словами – КРЕАТИВНІСТЬ – це швидкість, точність,
оригінальність мислення, багата уява, почуття гумору, а також впевненість у
собіі цілеспрямованість.
1.Вправа «Знайомство»
Перш ніж розпочатинашу роботу, нам потрібно познайомитись. Всім
пропонуюна спеціальному аркуші паперу намалювати уявний герб, в якому
буде розкритаособистість кожного. Після завершення завдання кожен
учасник представляється і по черзірозповідаєпро свій герб і пояснюєчому
намалював його саме таким.
- От ми з вами і познайомилися та більше дізналися один про одного.
2.Мозковий штурм «Правила роботи в групі»
- Бути позитивними;
- говоритипо черзі;
- бути активними;
- слухати й чути кожного;
- толерантно ставитись один до одного;
- бути пунктуальними;
- діяти за принципом «тут і зараз».
Чи згодніви та чи приймаєте ці правила?
Вправа 3( 5хв)
Ця вправа направлена на усвідомлення кожним учасником групи свого
досвіду життя у сучасному мінливому світі.
У наш важкий час відбувається дуже багато різних змін. Одні – приємні,
хороші. Інші – погані, навіть катастрофічні. Але всі вони якимось чином
діють на кожного з нас.
Зараз вам необхідно буде риси характеру і особливостіповедінки людини
розділити на дві групи:
а) рисихарактеру, які допомагають жити у сучасномумінливому світі,
б) риси характеру, які ускладнюють наше життя у сучасномусвіті.
1. любов до людей, оптимізм;
2. прийняття себе і світу у всіх його проявах;
3. невпевненість у собі;
4. вміння оцінити проблему очимаінших;
5. упередженість;
6. занижена самооцінка;
7. комунікабельність;
8. бажання допомогтилюдям;
9. надмірна прихильність до принципів;
10. несамостійність;
11. формалізм, заорганізованість;
12. Мрійливість, вміння фантазувати;
13. стереотип у мисленні та поведінці;
14. тривожність;
15. амбіційність;
16. рішучість, цілеспрямованість, наполегливість;
17. почуття гумору;
18. впевненість у собі;
19. оригінальність мислення;
20. багата уява.
Вправа 4 ( 5 хв)
Вправа сприяєусвідомленню проявівкреативності.
-Назвіть рисихарактеру, особливостіповедінки, які притаманні креативній
людині.
Вправа 5 ( 5 хв)
Вправа даєможливість усвідомити бар’єри креативності
Кожен предмет має своєпряме призначення. Наприклад, молотом –
забивати цвяхи. Але часто ми використовуємопредметине за призначенням.
Наприклад: молотком можна притримати папери на столі; використати як
якір під час будівельних робіт; як ручка для важкої сумки.
Завдання.
Назвати нестандартний спосіб використання даного предмета.
Предмети: кулькова ручка, чашка, указка, газета, ложка, книжка.
Вправа 6 ( 5 хв)
Розвиває асоціативнемислення, гнучкість і швидкість думки
Завдання
Отримавши м’яч, і, почувшиіменник, ви називаєте слово-асоціацію, яке
виникло відразу ж після почутого іменника.
Думати і відповідати потрібно дуже швидко. Кожен учасник називає своє
слово-асоціацію.
Асоціації:
Україна –
сонце –
радість –
кохання -
Що буває холодним?
Вправа 7 ( 5 хв) Вправанаправлена на розвиток уяви, а також здатності
бачити різні сторони однієї проблеми, розвиває гнучкість мислення.
Завдання
Назвати плюси (позитивні сторони) і мінуси (негативні сторони)якоїсь
неймовірної, фантастичної ситуації.
Ситуації:
1. Всі люди на Землі вдень сплять, а вночіпрацюють.
2. Всі люди на Землі говорятьоднією мовою.
Вправа 8 «Портрет ідеальноговчителя»
Робота в групах
1 групі дається завдання створитипортретневдалого і неуспішного вчителя,
вказавши на його помилки і причинитакого становища.
2 група описує вчителя успішного і створюєйого портретз перевагами,
завдякияким він став успішним.
3 групі потрібно від імені міністерства освіти і науки України запропонувати
щось нове щодо структури, змісту освіти, методів і прийомів навчання,
поглядів на урок, ролі вчителя в процесінабуття учнями знань.
Кожна група зачитує і захищає свого вчителя і свій список. У кінці ми
виділяємо, які помилки не потрібно допускати у своїйроботі, щоб не стати
поганим вчителем – спеціалістом, а чому потрібно вчитися, щоб стати
успішним педагогом.
Обговорення
Звичайно, навіть у найуспішнішого вчителя були кризиі поразкита ті
факти, які ставили його у глухий кут, але не той вчитель успішний, який не
припускається помилок, а той, хто зробившипомилку, не опускає руки, а
проаналізувавши їх, зміг прийняти і вдосконалитиїх у своїйтворчійроботіз
учнями. Не бійтеся робитипомилки, найголовніше вмійте з них виноситидля
себе правильні висновки.
9. Вправа «Числа,які правлять світом»
Номер будинку і квартири, номер телефону і авто, номер паспортаі дата
народження. Скільки чисел у нашому житті! Нумерологія - містика чисел -
переконує, що ці цифри даються долею не випадково.
У кожного є своєчисло, дане йому при народженні. Запишіть своюдату
народження. Наприклад, 25.07.1976. знайдіть суму всіх цифр. Додаємо доти,
поки не буде число з однією цифрою. А тепер послухайте, що значить ваше
число.
1- у багатьох релігіях світу це - символбожественної сили. Його носії-
яскраво виражені лідери. Вони цілеспрямовані і прагнуть до влади. Для
досягнення мети такі люди розраховують тільки на себе і не сприймають
натиску з боку. Вони впевненні в унікальності і часто досягають успіху.
2- цим людям притаманні романтизм і фантазія. Вони мають філософські
нахили, вміють добрепристосовуватися до різних обставин. Легко
поступаються в дрібницях, але від головної метине відступають, тому дуже
часто успішні в бізнесі. Двоїстість особистостіробить їхнепостійними. Але
«двієчники» - ласкаві і не люблять лишатися на самоті.
3- саме своєютриєдністю сильна «СвятаТрійця». Трійка - символ
динамічності особистості. Люди з числом «З» - артистичні, мають нахили до
творчості. Вони щедрі. Але повсякденностівони не переносять, потребують
різноманітності.
4- люди з цією цифроюнадійні. Вони друзів не зраджують. Понад усе в житті
цінять надійність, стабільність. У почуттях і вчинках вони, як правило,
простодушні, через це вибирати для спілкування «трієчників» їм не
рекомендують - «четвірочник» швидко засумує. Але для тих, хто шукає
партнера серйозногоі надовго - то це те, що вам треба.
5- у п'ятірці криється сильна, але суперечлива енергетика. Якщо п'ятиконечна
зірка дивиться вершиноювгору– це енергія позитивна, якщо вершиною вниз
- навпаки. Кожнийносій «5» робить для себе цей вибір. Ці люди люблять
волю і експерименти, прекрасніпрацівники.
6 - шестиконечна зірка в давнину вважалась символом гармонії. Пізніше до
шістки почали ставитися як до символупереходу, незавершеності. Людиз
символом «6» вміють узагальнювати, підкорювати собіінших. Мета їхнього
життя - постійність. Їхня вимогливість до інших - підвищена. Вони розумні,
але їх легко вивести з рівноваги.
7 - це - щаслива цифра. Людям з цифрою«7» притаманно більше удачі ніж
іншим. Вони «везучі». Якщо у вашому житті це не так, то ви відійшли від
цього шляху. Намагайтесь зрозуміти, що ви зробилине так. Люди з цією
цифрою - потайні, мають сильний незалежний характер і сильні до
нестандартних вчинків. Але в душі емоційні, тому з ними не доведеться
сумувати.
8 - символвлади. Покладена на бік вісімка стає символом безпомічності.
Носії цифри«8» мають сильну волю.Такі люди рішучі і завжди йдуть до
кінця. Вони завждивірні в усьому.
9 - символкосмосу. Такілюди вкрай сентиментальні, їх легко образити, вони
вміють переживати біль. Носії «9» - ідеальні виконавці будь-якихробіт,
готовіпрацювати цілу добу без відпочинку. Таким людям потрібна похвала,
ласка, підтримка.
10. Вправа «Рука дружби»
Обведіть на своєму аркуші праву руку, підпишіть своє прізвище і
передайте по колу своємусусідові, де кожен напише свої побажання. Вправа
продовжуєтьсядо тих пір поки «своя»рука не повернеться до свого
власника.
11. Підсумки заняття
Метод «Прес»
Підсумовуючи роботуна сьогоднішньомусемінарі, закінчіть думку:
Сьогоднімене вразило…
Сьогоднімені згадалося…
Мені запам’яталося …
Мене дратувало …
Мені було цікаво …
Мене порадувало ...
Спілкування було …
* * * *
Нехай життя дарує щастя й долю,
Душевну щедрість, добротуйлюбов.
Терпіння, працьовитість, силу й волю,
Поступливість і злагоду в усьому.
Дякую за увагу !

More Related Content

What's hot

шляхи формування здорового психологічного клімату в колективі
шляхи формування здорового психологічного клімату  в колективішляхи формування здорового психологічного клімату  в колективі
шляхи формування здорового психологічного клімату в колективіГанна Бойко
 
психолого пед. тренінг
психолого пед. тренінгпсихолого пед. тренінг
психолого пед. тренінгElena Bosa
 
Дорога до успіху в школі першого ступеня
Дорога до успіху в школі першого ступеняДорога до успіху в школі першого ступеня
Дорога до успіху в школі першого ступеняТамила Черепанова
 
система роботи (2)
система роботи (2)система роботи (2)
система роботи (2)leoolya2012
 
Tema 16 здібності
Tema 16 здібностіTema 16 здібності
Tema 16 здібностіcdecit
 
Критичне мислення клуб "Перлина" ( засідання 2)
Критичне мислення клуб "Перлина" ( засідання 2)Критичне мислення клуб "Перлина" ( засідання 2)
Критичне мислення клуб "Перлина" ( засідання 2)Тамила Черепанова
 
Успішна особистість –
Успішна особистість –Успішна особистість –
Успішна особистість –maggyzig
 
виступ бургар
виступ бургарвиступ бургар
виступ бургарSveta Kovalets
 
мотивація навч. діяльності необхідна складова пед. впливу на розв. компетен...
мотивація навч. діяльності   необхідна складова пед. впливу на розв. компетен...мотивація навч. діяльності   необхідна складова пед. впливу на розв. компетен...
мотивація навч. діяльності необхідна складова пед. впливу на розв. компетен...ssuser389ffd
 
стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...
стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...
стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...ssuser389ffd
 
назарівка, до інтелект кафе
назарівка, до інтелект кафеназарівка, до інтелект кафе
назарівка, до інтелект кафеИрина Клёз
 
олексієнко презентація
олексієнко презентаціяолексієнко презентація
олексієнко презентаціяfreedom_Z
 
“професійна самосвідомість педагога. способи саморегуляції емоційного стану
“професійна самосвідомість педагога. способи саморегуляції емоційного стану“професійна самосвідомість педагога. способи саморегуляції емоційного стану
“професійна самосвідомість педагога. способи саморегуляції емоційного стануОльга Демидова
 
розумове виховання. тема 4
розумове виховання. тема 4розумове виховання. тема 4
розумове виховання. тема 4mad psychologist
 

What's hot (20)

шляхи формування здорового психологічного клімату в колективі
шляхи формування здорового психологічного клімату  в колективішляхи формування здорового психологічного клімату  в колективі
шляхи формування здорового психологічного клімату в колективі
 
психолого пед. тренінг
психолого пед. тренінгпсихолого пед. тренінг
психолого пед. тренінг
 
30
3030
30
 
самоосвіта
самоосвітасамоосвіта
самоосвіта
 
Дорога до успіху в школі першого ступеня
Дорога до успіху в школі першого ступеняДорога до успіху в школі першого ступеня
Дорога до успіху в школі першого ступеня
 
система роботи (2)
система роботи (2)система роботи (2)
система роботи (2)
 
Tema 16 здібності
Tema 16 здібностіTema 16 здібності
Tema 16 здібності
 
Критичне мислення клуб "Перлина" ( засідання 2)
Критичне мислення клуб "Перлина" ( засідання 2)Критичне мислення клуб "Перлина" ( засідання 2)
Критичне мислення клуб "Перлина" ( засідання 2)
 
Успішна особистість –
Успішна особистість –Успішна особистість –
Успішна особистість –
 
виступ бургар
виступ бургарвиступ бургар
виступ бургар
 
мотивація навч. діяльності необхідна складова пед. впливу на розв. компетен...
мотивація навч. діяльності   необхідна складова пед. впливу на розв. компетен...мотивація навч. діяльності   необхідна складова пед. впливу на розв. компетен...
мотивація навч. діяльності необхідна складова пед. впливу на розв. компетен...
 
стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...
стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...
стратегії розвиткитку критичного і креативного розвитку молодших школярів. се...
 
назарівка, до інтелект кафе
назарівка, до інтелект кафеназарівка, до інтелект кафе
назарівка, до інтелект кафе
 
олексієнко презентація
олексієнко презентаціяолексієнко презентація
олексієнко презентація
 
Розвиток креативного мислення школярів на уроках української мови
Розвиток креативного мислення школярів на уроках української мовиРозвиток креативного мислення школярів на уроках української мови
Розвиток креативного мислення школярів на уроках української мови
 
О.А.Хоменко. Формування критичного мислення на уроках трудового навчання
О.А.Хоменко. Формування критичного мислення на уроках трудового навчанняО.А.Хоменко. Формування критичного мислення на уроках трудового навчання
О.А.Хоменко. Формування критичного мислення на уроках трудового навчання
 
Урок 4.
Урок 4. Урок 4.
Урок 4.
 
“професійна самосвідомість педагога. способи саморегуляції емоційного стану
“професійна самосвідомість педагога. способи саморегуляції емоційного стану“професійна самосвідомість педагога. способи саморегуляції емоційного стану
“професійна самосвідомість педагога. способи саморегуляції емоційного стану
 
розумове виховання. тема 4
розумове виховання. тема 4розумове виховання. тема 4
розумове виховання. тема 4
 
1
11
1
 

Viewers also liked

Урок 37 для 8 класу - Величини логічного типу
Урок 37 для 8 класу - Величини логічного типуУрок 37 для 8 класу - Величини логічного типу
Урок 37 для 8 класу - Величини логічного типуVsimPPT
 
Урок 13 для 3 класу - Перегляд карт. Пошук рідного краю на картах.
Урок 13 для 3 класу - Перегляд карт. Пошук рідного краю на картах.Урок 13 для 3 класу - Перегляд карт. Пошук рідного краю на картах.
Урок 13 для 3 класу - Перегляд карт. Пошук рідного краю на картах.VsimPPT
 
Урок 24 для 6 класу - Вставляння графічних об’єктів у текстовий документ. Вст...
Урок 24 для 6 класу - Вставляння графічних об’єктів у текстовий документ. Вст...Урок 24 для 6 класу - Вставляння графічних об’єктів у текстовий документ. Вст...
Урок 24 для 6 класу - Вставляння графічних об’єктів у текстовий документ. Вст...VsimPPT
 
Урок 22 для 3 класу - . Використання логічних висловлювань з «не», «і», «або».
Урок 22 для 3 класу - . Використання логічних висловлювань з «не», «і», «або».Урок 22 для 3 класу - . Використання логічних висловлювань з «не», «і», «або».
Урок 22 для 3 класу - . Використання логічних висловлювань з «не», «і», «або».VsimPPT
 
Урок 22 для 4 класу - Алгоритми з циклами
Урок 22 для 4 класу - Алгоритми з цикламиУрок 22 для 4 класу - Алгоритми з циклами
Урок 22 для 4 класу - Алгоритми з цикламиVsimPPT
 
Урок 21 для 4 класу - Цикли: повторення задану кількість разів. Повторення до...
Урок 21 для 4 класу - Цикли: повторення задану кількість разів. Повторення до...Урок 21 для 4 класу - Цикли: повторення задану кількість разів. Повторення до...
Урок 21 для 4 класу - Цикли: повторення задану кількість разів. Повторення до...VsimPPT
 

Viewers also liked (6)

Урок 37 для 8 класу - Величини логічного типу
Урок 37 для 8 класу - Величини логічного типуУрок 37 для 8 класу - Величини логічного типу
Урок 37 для 8 класу - Величини логічного типу
 
Урок 13 для 3 класу - Перегляд карт. Пошук рідного краю на картах.
Урок 13 для 3 класу - Перегляд карт. Пошук рідного краю на картах.Урок 13 для 3 класу - Перегляд карт. Пошук рідного краю на картах.
Урок 13 для 3 класу - Перегляд карт. Пошук рідного краю на картах.
 
Урок 24 для 6 класу - Вставляння графічних об’єктів у текстовий документ. Вст...
Урок 24 для 6 класу - Вставляння графічних об’єктів у текстовий документ. Вст...Урок 24 для 6 класу - Вставляння графічних об’єктів у текстовий документ. Вст...
Урок 24 для 6 класу - Вставляння графічних об’єктів у текстовий документ. Вст...
 
Урок 22 для 3 класу - . Використання логічних висловлювань з «не», «і», «або».
Урок 22 для 3 класу - . Використання логічних висловлювань з «не», «і», «або».Урок 22 для 3 класу - . Використання логічних висловлювань з «не», «і», «або».
Урок 22 для 3 класу - . Використання логічних висловлювань з «не», «і», «або».
 
Урок 22 для 4 класу - Алгоритми з циклами
Урок 22 для 4 класу - Алгоритми з цикламиУрок 22 для 4 класу - Алгоритми з циклами
Урок 22 для 4 класу - Алгоритми з циклами
 
Урок 21 для 4 класу - Цикли: повторення задану кількість разів. Повторення до...
Урок 21 для 4 класу - Цикли: повторення задану кількість разів. Повторення до...Урок 21 для 4 класу - Цикли: повторення задану кількість разів. Повторення до...
Урок 21 для 4 класу - Цикли: повторення задану кількість разів. Повторення до...
 

Similar to мо засідання

презентація педагогічного досвіду роботи
презентація педагогічного досвіду роботипрезентація педагогічного досвіду роботи
презентація педагогічного досвіду роботиbhfghj555
 
2012 Гра-тренінг (Момотюк)
2012 Гра-тренінг (Момотюк)2012 Гра-тренінг (Момотюк)
2012 Гра-тренінг (Момотюк)Антон
 
Готовність педагогічного колективу до інноваційної діяльності
Готовність педагогічного колективу до інноваційної діяльностіГотовність педагогічного колективу до інноваційної діяльності
Готовність педагогічного колективу до інноваційної діяльностіkoblevoschool1
 
01 малахов про роботу педколективу з розвитку творчих здібностей учнів, форм...
01  малахов про роботу педколективу з розвитку творчих здібностей учнів, форм...01  малахов про роботу педколективу з розвитку творчих здібностей учнів, форм...
01 малахов про роботу педколективу з розвитку творчих здібностей учнів, форм...Андррей Малахов
 
Dosvid roboti
Dosvid robotiDosvid roboti
Dosvid robotiolgia64
 
Ірина Братищенко «Складові успішного професійного розвитку сучасного вчителя»
Ірина Братищенко	«Складові успішного професійного розвитку сучасного вчителя»Ірина Братищенко	«Складові успішного професійного розвитку сучасного вчителя»
Ірина Братищенко «Складові успішного професійного розвитку сучасного вчителя»Просвіта
 
Cимейкометоди розв. критич.мислення учнів
Cимейкометоди розв. критич.мислення учнівCимейкометоди розв. критич.мислення учнів
Cимейкометоди розв. критич.мислення учнівАлексей Тимошенко
 
формування творчої особистості учня 3
формування творчої особистості учня 3формування творчої особистості учня 3
формування творчої особистості учня 3Andrey Goroshko
 
Attestation 2020
Attestation 2020Attestation 2020
Attestation 2020kzh kzh
 
Презентація Темпінської М.І
Презентація Темпінської М.ІПрезентація Темпінської М.І
Презентація Темпінської М.ІІра Кушнір
 
година психолога
година психологагодина психолога
година психологаCshkilniy
 
Впровадження інтерактивних методів навчання при вивченні математики
Впровадження інтерактивних методів навчання при вивченні математикиВпровадження інтерактивних методів навчання при вивченні математики
Впровадження інтерактивних методів навчання при вивченні математикиprofessor140
 
Заняття з педагогами "Мобільність"..docx
Заняття з педагогами "Мобільність"..docxЗаняття з педагогами "Мобільність"..docx
Заняття з педагогами "Мобільність"..docxSvitlana Skydan
 
psychology
psychologypsychology
psychologyJohn Doe
 
освітні інновації
освітні інноваціїосвітні інновації
освітні інноваціїШкола 54
 

Similar to мо засідання (20)

3
33
3
 
66
6666
66
 
презентація педагогічного досвіду роботи
презентація педагогічного досвіду роботипрезентація педагогічного досвіду роботи
презентація педагогічного досвіду роботи
 
Конспект тренінгу-дискусії.docx
Конспект тренінгу-дискусії.docxКонспект тренінгу-дискусії.docx
Конспект тренінгу-дискусії.docx
 
2012 Гра-тренінг (Момотюк)
2012 Гра-тренінг (Момотюк)2012 Гра-тренінг (Момотюк)
2012 Гра-тренінг (Момотюк)
 
Готовність педагогічного колективу до інноваційної діяльності
Готовність педагогічного колективу до інноваційної діяльностіГотовність педагогічного колективу до інноваційної діяльності
Готовність педагогічного колективу до інноваційної діяльності
 
01 малахов про роботу педколективу з розвитку творчих здібностей учнів, форм...
01  малахов про роботу педколективу з розвитку творчих здібностей учнів, форм...01  малахов про роботу педколективу з розвитку творчих здібностей учнів, форм...
01 малахов про роботу педколективу з розвитку творчих здібностей учнів, форм...
 
Dosvid roboti
Dosvid robotiDosvid roboti
Dosvid roboti
 
Ірина Братищенко «Складові успішного професійного розвитку сучасного вчителя»
Ірина Братищенко	«Складові успішного професійного розвитку сучасного вчителя»Ірина Братищенко	«Складові успішного професійного розвитку сучасного вчителя»
Ірина Братищенко «Складові успішного професійного розвитку сучасного вчителя»
 
МАЙСТЕР-КЛАС.docx
МАЙСТЕР-КЛАС.docxМАЙСТЕР-КЛАС.docx
МАЙСТЕР-КЛАС.docx
 
Cимейкометоди розв. критич.мислення учнів
Cимейкометоди розв. критич.мислення учнівCимейкометоди розв. критич.мислення учнів
Cимейкометоди розв. критич.мислення учнів
 
65
6565
65
 
формування творчої особистості учня 3
формування творчої особистості учня 3формування творчої особистості учня 3
формування творчої особистості учня 3
 
Attestation 2020
Attestation 2020Attestation 2020
Attestation 2020
 
Презентація Темпінської М.І
Презентація Темпінської М.ІПрезентація Темпінської М.І
Презентація Темпінської М.І
 
година психолога
година психологагодина психолога
година психолога
 
Впровадження інтерактивних методів навчання при вивченні математики
Впровадження інтерактивних методів навчання при вивченні математикиВпровадження інтерактивних методів навчання при вивченні математики
Впровадження інтерактивних методів навчання при вивченні математики
 
Заняття з педагогами "Мобільність"..docx
Заняття з педагогами "Мобільність"..docxЗаняття з педагогами "Мобільність"..docx
Заняття з педагогами "Мобільність"..docx
 
psychology
psychologypsychology
psychology
 
освітні інновації
освітні інноваціїосвітні інновації
освітні інновації
 

More from Elena Bosa

Я за безпечний Інтернет
Я за безпечний ІнтернетЯ за безпечний Інтернет
Я за безпечний ІнтернетElena Bosa
 
рідний край турія1
рідний  край турія1рідний  край турія1
рідний край турія1Elena Bosa
 
презентация храмалюк
презентация храмалюкпрезентация храмалюк
презентация храмалюкElena Bosa
 
бібліотека
бібліотекабібліотека
бібліотекаElena Bosa
 
психолого пед. семінар
психолого  пед. семінарпсихолого  пед. семінар
психолого пед. семінарElena Bosa
 
наш клас
наш класнаш клас
наш класElena Bosa
 
д.і.менделєев урок 8 кл.
д.і.менделєев урок 8 кл.д.і.менделєев урок 8 кл.
д.і.менделєев урок 8 кл.Elena Bosa
 
презентація досвіду
презентація досвідупрезентація досвіду
презентація досвідуElena Bosa
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1Elena Bosa
 
свято букваря моє
свято букваря моєсвято букваря моє
свято букваря моєElena Bosa
 
нова борисівна
нова борисівнанова борисівна
нова борисівнаElena Bosa
 
горобець, соц.педагог
горобець, соц.педагоггоробець, соц.педагог
горобець, соц.педагогElena Bosa
 
Кармазін Н.Л.
Кармазін Н.Л.Кармазін Н.Л.
Кармазін Н.Л.Elena Bosa
 
чичулін л.б.,турія
чичулін л.б.,туріячичулін л.б.,турія
чичулін л.б.,туріяElena Bosa
 
директор школи кармазин о.о.
директор школи кармазин о.о.директор школи кармазин о.о.
директор школи кармазин о.о.Elena Bosa
 

More from Elena Bosa (20)

126565
126565126565
126565
 
Sten
StenSten
Sten
 
1515855
15158551515855
1515855
 
1211212
12112121211212
1211212
 
1212
12121212
1212
 
Я за безпечний Інтернет
Я за безпечний ІнтернетЯ за безпечний Інтернет
Я за безпечний Інтернет
 
рідний край турія1
рідний  край турія1рідний  край турія1
рідний край турія1
 
презентация храмалюк
презентация храмалюкпрезентация храмалюк
презентация храмалюк
 
бібліотека
бібліотекабібліотека
бібліотека
 
психолого пед. семінар
психолого  пед. семінарпсихолого  пед. семінар
психолого пед. семінар
 
наш клас
наш класнаш клас
наш клас
 
д.і.менделєев урок 8 кл.
д.і.менделєев урок 8 кл.д.і.менделєев урок 8 кл.
д.і.менделєев урок 8 кл.
 
презентація досвіду
презентація досвідупрезентація досвіду
презентація досвіду
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
свято букваря моє
свято букваря моєсвято букваря моє
свято букваря моє
 
нова борисівна
нова борисівнанова борисівна
нова борисівна
 
горобець, соц.педагог
горобець, соц.педагоггоробець, соц.педагог
горобець, соц.педагог
 
Кармазін Н.Л.
Кармазін Н.Л.Кармазін Н.Л.
Кармазін Н.Л.
 
чичулін л.б.,турія
чичулін л.б.,туріячичулін л.б.,турія
чичулін л.б.,турія
 
директор школи кармазин о.о.
директор школи кармазин о.о.директор школи кармазин о.о.
директор школи кармазин о.о.
 

Recently uploaded

Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищOleksii Voronkin
 
exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024
exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024
exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024OASISENGLISHOFFICIAL
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніestet13
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"tetiana1958
 
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptxУкраїна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptxgravebabyjohn
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаAdriana Himinets
 
Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з нимиХвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з нимиtetiana1958
 

Recently uploaded (8)

Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024
exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024
exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptxУкраїна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з нимиХвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними
 

мо засідання

  • 1. Людмила Миколаївна Горобець головаМО вчителів природничо-математичного циклу Туріянської ЗШІ-ІІІ ступенів Педагогічний тренінг Тема: Крокуємо до майстерності. Креативність- важливий фактор розвиткутворчоїособистості. Мета: Стимулювати бажання підвищувати свій професійний рівень, сформуватив учасників тренінгу уявлення про креативність, її роль у житті людини, шляхи формування і розвитку;допомогтикожномуучаснику тренінгу усвідомити креативність у собіі необхідність її розвитку; усвідомити перешкоди проявукреативності і шляхи її подолань;активізувати творчийпотенціал кожного педагога. Девіз: «Кожендень починай з позитиву, бо від настрою, з яким ти прокидаєшся, залежатьтвої успіхи». Хід заняття Вступ. Активізація уваги учасників Сповідь учителя Я щоранку заходжуу клас, На дитячих обличчях – усміх. Чого варта я, діти, без вас? Ви – натхнення моє, мій успіх! За плечима – минулі роки, Але й досвід прийшов із літами.
  • 2. Що я варта без вас, малюки? Я безмежно люблю вас, я з вами! Щоб любові вогонь не згас, Щоб віддать дітям серце і душу, Я щоранку заходжуу клас: Я – учитель, я вчити мушу! Всі ми вчителі і прийшли до школи за покликанням серця, щоб віддати свою любов дітям. Час проведення тренінгу:40 хв. Обладнання:карточкиіз завданнями для кожної малої групи, предмети для виконання завдання Етапи тренінгу І етап Вступне слово «Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують бажання вчитися, енергію для подолання труднощів» -так говорив В.О.Сухомлинський.Головнаособливість людини, яка може створитисаме життя, - це віра у власні сили і можливості. Як тільки людина вірить у це – у неї звільняється творченачало, яке ніхто потім не може заглушити. Ситуація успіху – це суб’єктивнепереживання людиною особистіснихдосягнень уконтексті історії її життя. Мається на увазі не продукція масштабу світової культури, а досягнення вузькогоплану особистоїдолі, які щодня здійснюються на уроці. Лише компетентність учителя може сприяти створеннюситуації успіху Конкурентноспроможність учителя – нова ідея сучасної школи. Школі потрібен учитель-професіонал. На перший план виходить вміння аналізувати й прогнозувати, ризикувати, не боятися нового, бутиоптимістичним, творчим креативним педагогом. Всі учасники сьогоднішньогонавчального тренінгу отримають можливість стимулювати бажання підвищувати свій професійний рівень, усвідомити, що
  • 3. таке креативність, які її прояви, а також бар’єри, які перешкоджають актуалізувати власні творчіресурси. Доброзичливість, гнучкість, терпіння кожного з вас допоможуть швидше прийти до мети. Не поспішайте висловлюватися – вмійте вислухати думку іншої людини. Регламент роботисуворо лімітований, час для виконання кожного виду діяльності обумовлюватиметься в ході заняття. ІІ етап Актуалізаціяопорних знань учасниківтренінгу Професія педагога – професія творча. Саме від рівня інтелектуального потенціалу вчителя, його вміння творчо мислитиі втілювати свої задумиу життя залежить кінцевий результат розвитку учнів. - Хто з вас вважає себе людиноютворчою? Неординарною? Творчість – діяльність людини, спрямованана створення якісно нових, невідомих раніше духовних або матеріальних цінностей. Педагогічна творчість – особистіснаякість педагога, яка є невичерпним джерелом його ініціативи, активності, інновацій, постійного натхнення для вдосконалення всьогопедагогічного процесу.Там, денемає творчостів педагогічній діяльності, там немає живої душі, там педагогіка є бездітною. - А чи кожна людина може бути творцем і створитищось нове, оригінальне? У кожної людини є внутрішній ресурс, потенціал, тобто КРЕАТИВНІСТЬ. Креативність – це здатність особистостідо конструктивного, нестандартного мислення і поведінки. Під креативністю розуміють також здатність людини відмовитися від стереотипних методів мислення і знаходити все нові способивирішення проблем. Іншими словами – КРЕАТИВНІСТЬ – це швидкість, точність, оригінальність мислення, багата уява, почуття гумору, а також впевненість у собіі цілеспрямованість. 1.Вправа «Знайомство»
  • 4. Перш ніж розпочатинашу роботу, нам потрібно познайомитись. Всім пропонуюна спеціальному аркуші паперу намалювати уявний герб, в якому буде розкритаособистість кожного. Після завершення завдання кожен учасник представляється і по черзірозповідаєпро свій герб і пояснюєчому намалював його саме таким. - От ми з вами і познайомилися та більше дізналися один про одного. 2.Мозковий штурм «Правила роботи в групі» - Бути позитивними; - говоритипо черзі; - бути активними; - слухати й чути кожного; - толерантно ставитись один до одного; - бути пунктуальними; - діяти за принципом «тут і зараз». Чи згодніви та чи приймаєте ці правила? Вправа 3( 5хв) Ця вправа направлена на усвідомлення кожним учасником групи свого досвіду життя у сучасному мінливому світі. У наш важкий час відбувається дуже багато різних змін. Одні – приємні, хороші. Інші – погані, навіть катастрофічні. Але всі вони якимось чином діють на кожного з нас. Зараз вам необхідно буде риси характеру і особливостіповедінки людини розділити на дві групи: а) рисихарактеру, які допомагають жити у сучасномумінливому світі, б) риси характеру, які ускладнюють наше життя у сучасномусвіті. 1. любов до людей, оптимізм; 2. прийняття себе і світу у всіх його проявах; 3. невпевненість у собі;
  • 5. 4. вміння оцінити проблему очимаінших; 5. упередженість; 6. занижена самооцінка; 7. комунікабельність; 8. бажання допомогтилюдям; 9. надмірна прихильність до принципів; 10. несамостійність; 11. формалізм, заорганізованість; 12. Мрійливість, вміння фантазувати; 13. стереотип у мисленні та поведінці; 14. тривожність; 15. амбіційність; 16. рішучість, цілеспрямованість, наполегливість; 17. почуття гумору; 18. впевненість у собі; 19. оригінальність мислення; 20. багата уява. Вправа 4 ( 5 хв) Вправа сприяєусвідомленню проявівкреативності. -Назвіть рисихарактеру, особливостіповедінки, які притаманні креативній людині. Вправа 5 ( 5 хв) Вправа даєможливість усвідомити бар’єри креативності Кожен предмет має своєпряме призначення. Наприклад, молотом – забивати цвяхи. Але часто ми використовуємопредметине за призначенням. Наприклад: молотком можна притримати папери на столі; використати як якір під час будівельних робіт; як ручка для важкої сумки.
  • 6. Завдання. Назвати нестандартний спосіб використання даного предмета. Предмети: кулькова ручка, чашка, указка, газета, ложка, книжка. Вправа 6 ( 5 хв) Розвиває асоціативнемислення, гнучкість і швидкість думки Завдання Отримавши м’яч, і, почувшиіменник, ви називаєте слово-асоціацію, яке виникло відразу ж після почутого іменника. Думати і відповідати потрібно дуже швидко. Кожен учасник називає своє слово-асоціацію. Асоціації: Україна – сонце – радість – кохання - Що буває холодним? Вправа 7 ( 5 хв) Вправанаправлена на розвиток уяви, а також здатності бачити різні сторони однієї проблеми, розвиває гнучкість мислення. Завдання Назвати плюси (позитивні сторони) і мінуси (негативні сторони)якоїсь неймовірної, фантастичної ситуації. Ситуації: 1. Всі люди на Землі вдень сплять, а вночіпрацюють. 2. Всі люди на Землі говорятьоднією мовою. Вправа 8 «Портрет ідеальноговчителя» Робота в групах
  • 7. 1 групі дається завдання створитипортретневдалого і неуспішного вчителя, вказавши на його помилки і причинитакого становища. 2 група описує вчителя успішного і створюєйого портретз перевагами, завдякияким він став успішним. 3 групі потрібно від імені міністерства освіти і науки України запропонувати щось нове щодо структури, змісту освіти, методів і прийомів навчання, поглядів на урок, ролі вчителя в процесінабуття учнями знань. Кожна група зачитує і захищає свого вчителя і свій список. У кінці ми виділяємо, які помилки не потрібно допускати у своїйроботі, щоб не стати поганим вчителем – спеціалістом, а чому потрібно вчитися, щоб стати успішним педагогом. Обговорення Звичайно, навіть у найуспішнішого вчителя були кризиі поразкита ті факти, які ставили його у глухий кут, але не той вчитель успішний, який не припускається помилок, а той, хто зробившипомилку, не опускає руки, а проаналізувавши їх, зміг прийняти і вдосконалитиїх у своїйтворчійроботіз учнями. Не бійтеся робитипомилки, найголовніше вмійте з них виноситидля себе правильні висновки. 9. Вправа «Числа,які правлять світом» Номер будинку і квартири, номер телефону і авто, номер паспортаі дата народження. Скільки чисел у нашому житті! Нумерологія - містика чисел - переконує, що ці цифри даються долею не випадково. У кожного є своєчисло, дане йому при народженні. Запишіть своюдату народження. Наприклад, 25.07.1976. знайдіть суму всіх цифр. Додаємо доти, поки не буде число з однією цифрою. А тепер послухайте, що значить ваше число. 1- у багатьох релігіях світу це - символбожественної сили. Його носії- яскраво виражені лідери. Вони цілеспрямовані і прагнуть до влади. Для досягнення мети такі люди розраховують тільки на себе і не сприймають натиску з боку. Вони впевненні в унікальності і часто досягають успіху. 2- цим людям притаманні романтизм і фантазія. Вони мають філософські нахили, вміють добрепристосовуватися до різних обставин. Легко поступаються в дрібницях, але від головної метине відступають, тому дуже
  • 8. часто успішні в бізнесі. Двоїстість особистостіробить їхнепостійними. Але «двієчники» - ласкаві і не люблять лишатися на самоті. 3- саме своєютриєдністю сильна «СвятаТрійця». Трійка - символ динамічності особистості. Люди з числом «З» - артистичні, мають нахили до творчості. Вони щедрі. Але повсякденностівони не переносять, потребують різноманітності. 4- люди з цією цифроюнадійні. Вони друзів не зраджують. Понад усе в житті цінять надійність, стабільність. У почуттях і вчинках вони, як правило, простодушні, через це вибирати для спілкування «трієчників» їм не рекомендують - «четвірочник» швидко засумує. Але для тих, хто шукає партнера серйозногоі надовго - то це те, що вам треба. 5- у п'ятірці криється сильна, але суперечлива енергетика. Якщо п'ятиконечна зірка дивиться вершиноювгору– це енергія позитивна, якщо вершиною вниз - навпаки. Кожнийносій «5» робить для себе цей вибір. Ці люди люблять волю і експерименти, прекрасніпрацівники. 6 - шестиконечна зірка в давнину вважалась символом гармонії. Пізніше до шістки почали ставитися як до символупереходу, незавершеності. Людиз символом «6» вміють узагальнювати, підкорювати собіінших. Мета їхнього життя - постійність. Їхня вимогливість до інших - підвищена. Вони розумні, але їх легко вивести з рівноваги. 7 - це - щаслива цифра. Людям з цифрою«7» притаманно більше удачі ніж іншим. Вони «везучі». Якщо у вашому житті це не так, то ви відійшли від цього шляху. Намагайтесь зрозуміти, що ви зробилине так. Люди з цією цифрою - потайні, мають сильний незалежний характер і сильні до нестандартних вчинків. Але в душі емоційні, тому з ними не доведеться сумувати. 8 - символвлади. Покладена на бік вісімка стає символом безпомічності. Носії цифри«8» мають сильну волю.Такі люди рішучі і завжди йдуть до кінця. Вони завждивірні в усьому. 9 - символкосмосу. Такілюди вкрай сентиментальні, їх легко образити, вони вміють переживати біль. Носії «9» - ідеальні виконавці будь-якихробіт, готовіпрацювати цілу добу без відпочинку. Таким людям потрібна похвала, ласка, підтримка. 10. Вправа «Рука дружби»
  • 9. Обведіть на своєму аркуші праву руку, підпишіть своє прізвище і передайте по колу своємусусідові, де кожен напише свої побажання. Вправа продовжуєтьсядо тих пір поки «своя»рука не повернеться до свого власника. 11. Підсумки заняття Метод «Прес» Підсумовуючи роботуна сьогоднішньомусемінарі, закінчіть думку: Сьогоднімене вразило… Сьогоднімені згадалося… Мені запам’яталося … Мене дратувало … Мені було цікаво … Мене порадувало ... Спілкування було … * * * * Нехай життя дарує щастя й долю, Душевну щедрість, добротуйлюбов. Терпіння, працьовитість, силу й волю, Поступливість і злагоду в усьому. Дякую за увагу !