Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
відкрите заняття додавання і віднімання
1. МЕТА: Формувати вміння і навички розв’язувати приклади на додавання і
віднімання, порівнювати числа в межах 10, розв’язувати прості задачі; закріпити
нумерацію чисел в межах 10, назви геометричних фігур. Розвивати мову, пам'ять,
логічне мислення. Виховувати почуття дружби, взаємодопомоги, любов до природи,
бережливе ставлення до навколишнього.
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Організаційний момент.
Встановлення режиму підсилення:
- Як ви мене чуєте ?
- Ти мене чуєш, Дмитре?
- Як ти мене чуєш, Оленко?
- Віталику, ти мене чуєш добре?
- Кого я назвала? Повтори, Олю.
- Яке буде заняття?
- Що будемо робити?
11. Фонетична ритміка.
1. Цільова установка.
- Який черговий звук?
- Черговий звук Т.
2. Робота з профілем звука, артикуляційні вправи.
3. Промовляння звука Т за допомогою рухів. Вихідне положення:
Встати, ноги разом, руки зігнуті на рівні грудей, лікті опущені. Різкі рухи /як
удар/ поперемінне то правою то лівою рукою, яку зігнуто в кулак: униз і в бік
при одночасному вимовлянні складу ТА.
4.Промовляння складів з рухами. ТА ТО ТУ ТІ ТЕ
5. Робота над голосом і ритмом.
татаТАТУ туту тиТИти
тотоТОТЕтететіТІті
6.Робота над мовним диханням.
Тататататататата
Тотототототото
7. Робота над реченням…танцює… танцюють…
8. Підсумок фонетичної ритміки.
111. Мовна хвилинка.
- Яка пора року?
- Який зараз місяць?
- Яка погода?
Так надворі тепло, гарно. І сьогодні я розповім вам, що трапилось одного
весняного сонячного дня. Отже слухаємо.. Жили - були дід та баба. Одного разу
дід просить бабу спекти Колобка. Послухала баба діда, принесла борошно і
замісила тісто…
2. 1У. Пальчикова гімнастика.
Імітування рухів замішування тіста та випікання колобка. Випекла баба
Колобка і поставила його на вікні. А Колобок був дуже допитливий, зістрибнув
він з вікна і покотився дорогою…
У. Усний рахунок.
1. Ребус.
А дізнаємось ми як називається ця казка, коли розгадаємо ребус. Поставте
цифри по порядку і прочитайте ребус.
6514372
ОБКОЛКО КОЛОБОК
Отже, спекла баба Колобка і поклала на вікні, щоб прохолов. А він не
послухався баби, та й покотився дорогою до лісу.
2. Пряма й обернена лічба в межах 10.
3. Покотився наш Колобок, а назустріч йому Заєць. Побачив Колобка та й
каже: «Колобок, колобок, допоможи мені розв’язати задачі, а ні – то з’їм тебе!»
Розв’язування задач
4. Попрощався Колобок із Зайцем і покотився далі..
А тут знову перешкода –Вовк заступив дорогу: «Колобок-Колобок, я тебе
з’їм, якщо не виконаєш моє завдання».
Завдання. Назви дні тижня. Дидактична гра: «Що за чим?»
У11. Фізкультхвилинка.
- Колобок дуже задоволений ти, що ви виявилися справжніми друзями та
запрошує вас потанцювати з ним.
Звучить пісня «Дружба»
Діти, сприймаючи на слух музику, танцюють. Коли музика виключається,
діти зупиняються.
5. Попрощався Колобок з Вовком та покотився далі. А назустріч йому
Ведмідь: «Колобок-колобок, допоможи мені розв’язати приклади, а то з’їм
тебе». Засумував Колобок, боїться, що з’їсть його Ведмідь. Діти, давайте
допоможемо Колобку.
Розв’язування прикладів
Попрощався Колобок з Ведмедем і покотився далі. А тут нова зустріч –
хитра Лисичка: «Колобок-Колобок, я тебе з’їм, якщо не виконаєш моє
завдання».
Робота з геометричним матеріалом.
1. Гра «Склади з геометричних фігур задумане»
2. Називання геометричних фігур.
3. Виконання доручень.-Дай трикутник, квадрат..
6. Молодці діти, з вашою допомогою впорався Колобок і з останньою
перешкодою на шляху.
Х1. Підсумок заняття.