1. Департамент освіти і науки
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів
Вивчення таблички множення методом ЦОК
(Відкрите заняття з корекції)
Підготувала вчитель-дефектолог,
спеціаліст вищої категорії
Лєонова Т.В.
Знам’янка 2014рік
2. Тема: Вивчення таблички множення методом ЦОК
Мета: Вчити дітей запам’ятовувати табличку множення асоціюючи її з малюнком,
де зображені казкові герої та віршиком до неї.
Розвивати пам’ять, логічне мислення, образне мислення.
Коригувати увагу, уяву, спостережливість, дрібну моторику рук.
Виховувати у дітей інтерес до вивчення таблички множення, до заучування
напам’ять віршів та плетіння із резинок казкових героїв.
Обладнання: малюнки до таблички множення, казкові герої із резинок
сплетені самими дітьми, віршики до кожної дії множення, набір карток для
перевірки знань таблички множення і ділення.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Привітання , перевірка готовності дітей до заняття
Слайд №1
ІІ. Нервово-психічна підготовка
Наше заняття незвичайне. І почнемо його з розгляду казкових героїв.
-Погляньте сюди, шановні гості, усі ці фігурки ми виготовляли з дітьми на протязі
цього року і продовжуємо над цим працювати під час занять з корекції.
-А виготовляли ми їх не просто так, а для того, щоб вони допомогли нам вивчити
табличку множення.
-Ви здивовані? Так, так. Дійсно завдяки їм дітям нашого класу вдалося засвоїти
табличку множення легко та без напруги.
-А також ми розвивали вміння працювати руками, добре мислити, бути
спостережливими, уважними та наполегливими.
ІІІ. Основна частина заняття.
-Діти, а яким чином ці фігурки допомогли нам вивчити табличку множення?
3. (Кожний предмет (образ) який ми зробили відповідає і позначає певну цифру)
-Ну що ж, давайте повторимо якій цифрі відповідає певна фігурка,(образ).
(Вчитель показує фігурку, діти називають цифру)
-А які ще предмети позначають ці цифри? Давайте пригадаємо.
Слайд №2 – Слайд №11
Вчитель:
-Ну що ж наші виробими розглянули, назвали яку цифру вони позначають, назвали
інших казкових героїв які будуть зустрічатись при вивченні таблички множення.
-А що ще нам допомогло вивчити табличку множення?
-Ми також знаємо віршики на кожну дію множення, багато з них ви мені самі
допомагали складати.
-Ми також будемо сьогодні їх розповідати.
-Діти, наші казкові герої забули як називаються числа при множенні і діленні.
Давайте їм нагадаємо
-А як називаються числа при множенні? (множене, множник, добуток)
-А при діленні? (ділене,дільник, частка)
-Ми домовились що множники будуть постійними образами, які майже не
змінюються.
-А ще ми знаємо, що при перестановцімножників добуток не змінюється. Тому чим
далі ми вивчали табличку, тим менше віршиків ми вчили. Чому? (Ми міняли
місцями множники , добуток був той самий.)
-Табличку множення на 1 і 10 ми не розглядали, тому,що вона легка і зрозуміла для
вивчення.
Число х 1=те саме число
Число х 10=число з 0
-А зараз ми покажемо як ми засвоїли табличку множення (2-6).
4. І в цьому нам допоможуть наші казкові герої. Вони підготували для вас
завдання
-Перше завдання яке вони нам пропонують - це
1. Дидактична гра: «Розкажи віршик»
Я називаю вам табличку множення вроздріб, а ви (кого я викличу) розповідаєте
віршик, описуєте малюнок і говорите відповідь дії множення і ділення.
(Вчитель показує відповіді правильні в слайді)
3х8 =24;
6х8=48; 5х7=35;
6х7=42; 4х8=32;
3х9=27; 5х6=30;
2х8=16; 6х6=36; 5х8=40;
3х6=18; 3х4=12 6х4=24;
4х9=36 5х9=45; 3х3=9; 3х7=21
Слайд № 12 – 28
2. Робота з малюнками.
-А зараз виконаємо завдання яке теж підготували наші гості для вас.
Я показую вам малюнки, а ви розповідаєте яка дія множення зображена, виконуєте
усно дію ділення, , і розповідаєте віршик.
3. Фізпауза (виконується під відеоролик з піснею «Множення»)
Діти співають та виконують вправи
4. І останнє завдання від наших казкових героїв «Назви більше число»
5. -Вчитель показує по два малюнки, а учні відповідають де більше число, пояснити
чому?
5. Висновок, підсумок заняття.
Отже, діти, ми з вами вивчили табличку множення дуже швидко і без напруги. А чи
цікаво вам було вчити табличку множення у такий спосіб?
-А що найцікавіше було для вас? (виготовляти фігурки, запам’ятовувати малюнки ,
вчити віршики)
ІV.Зняття нервово-психічної напруженості. Релакс.
Вчитель:
-А зараз,діти, розслабтесь і послухайте пісню про табличку множення. (слухають)
-Перевіримо як уважно ви слухали.
-Які приклади з таблички множення множення ви почули в цій пісні?
-А зараз ми переглянемо малюнки без пісні, вони змінені, не такі як були у нас. І в
малюнках зустрічається табличка множення , яку ми ще не вчили.
-Давайте спробуємо, використовуючи вжеодержанізнання по перетворенню образів
в цифри, назвати які дії множення зображені і дати відповідь.
V. Підсумок заняття.
-Підведемо підсумок заняття.
-Ви,діти, дуже добре працювали на протязі усього року.
Мені надзвичайно приємно було з вами вивчати вірші, плести різноманітні фігурки
(образи), вчити табличку множення таким незвичайним способом, який дав вам
змогу запам’ятати табличку множення легко і без напруги, де ви проявили свої
надзвичайні здібності та жагу до здобуття знань.
І тому, діти, я дуже вам вдячна за те, що ви такі наполегливі, за те, що ви любите
заняття з корекції і завжди добре працюєте.