Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
природознавче заняття з пріоритетом
1. Природознавче заняття з пріоритетом
мовленнєвих та креативних завдань
для старших дошкільнят
Ж»ПОДОРОЖ НА ВЕСНЯНУ ГАЛЯВИНУ»
ПІДГОТУВАЛА
ВИХОВАТЕЛЬ ДНЗ «КОЛОСОК»
КОЛТУНОВА С.А
2. ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ: Продовжувати ознайомлювати дітей з
весняними змінами в природі / від сонячного тепла і світла
з’являються листочки і квіти, прокидаються комахи, прилітають
птахи/, розширити знання про різноманітність квітів, виховувати
естетичні почуття ; створювати сприятливі умови для збагачення
уявлень дітей про птахів, виробляти вміння вихованців робити
висновки в ході проведення досліду з папером, водою,пір’їною,
розвивати мовлення, асоціативне мислення, виховувати дбайливе
ставлення до природи, вчити жити з людьми різних національностей в
світі дружби і миру.
Матеріал та обладнання: малюнки із зображенням перелітних та
зимуючих птахів, весняні квіти, миска з водою, паперові квіти,
пір’їнки, глобус.
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Організаційний момент
Любі діти, до нас завітали гості
Давайте привітаємось в добрий час
Гостей посмішкою й миром
Усміхніться, роздивіться
І на мене подивіться.
11.Повідомлення теми заняття.
Вихователь.
- Діти, скажіть, яка зараз пора року?
- З якого місяця починається весна ?
Ось чому ми зібрались на весняній галявині.
Будем гратися ми всі
Мандруватимемо в природу
Юний друже я, і ти.
Дидактична вправа «Сонечко яке?»
- Сонечко жовте, як /кульбабка/ і т.д.
- Сонечко кругле, як…
- Сонечко ласкаве, як….
- Кого сонечко розбудило від сну ?
- Малята на нашу галявину прилетіла Сорока.
Сорока – білобока
3. Я сорока –білобока
Я стрибаю, я літаю,
І про все на світі знаю,
Не затримуюсь на місці,
А розношу швидко вісті.
Скреке - ке, скреке-ке
Я у лісі літала, новини збирала
Секрет знайшла, і вам його принесла.
На хвіст почепила
Та десь загубила.
Вихователь.
- Хочете дізнатися, який у сороки був секрет? У неї є чарівні стрілочки
намальовані на доріжці. Вони й покажуть стежку до секрету, який загубила
сорока. Підемо по них, виконуючи різні завдання, і дізнаємось який секрет
загубила сорока-білобока.
У сороки є багато друзів. Поміркуємо, хто може бути її друзями? /люди, птахи/
Птахи вони звеселяють нас своїм чудовим співом і ще допомагають.
- Хто скаже, яку добру справу для нас роблять птахи ? /Де багато пташок, там
нема шкідливих комашок/
- Малята,хочете дізнатися, як звуть друзів Сороки
Д.Г. «Загадки Сороки»
Мета: З’ясувати , яким птахам належить роздане пір’я, закріпити знання дітей
про кольорове забарвлення та якій пташці воно належить.
Вихователь.
- Діти, а чи чули ви коли-небудь приказку: «Вийти сухим з води» Що вона
означає? А от деякі птахи справді можуть це робити? Знаєте, що їм
допомагає? Давайте проведемо експеримент.
Дослідницька діяльність: «Чому птахи, які плавають, не намокають»
Мета: підвести дітей до висновку, що не намокати птахам, які плавають
допомагає жир, який виробляють спеціальні залози і який вони змащують своє
пір’я.
Дослід №2 «Паперові лілії»
Мета: Розширити та закріпити знання про властивості паперу. Розвивати
бажання дізнатись щось нове про природу.
Обладнання:Миска з водою, паперові квіти
Хід досліду:
Опустимо в миску з водою паперову квітку,спостерігаємо за розпусканням
пелюсток лілії.
Відповіді дітей: Папір намокнув, став важким, ось пелюстки і розкрилися.
Вихователь.
- Діти, а якщо ми змажемо папір жиром, а потім змочимо його водою, що
станеться? (вода скочується, й папір залишається сухим)
4. Вихователь.
- Діти , ви повинні піклуватися про пташок. Що ви особисто для цього
робите? /відповіді дітей/.
Наступна стрілочка вказує на весняні квіти.
На нашій галявині виросли весняні квіти, вони кохані, весняні,з- під листя
встають, голівки підводять, від сну зимового до сонця ясного.
Д.Г. «Склади квітку» /діти кладуть до голівок квітів різні стебла/
Дитина. Я узнала. Ви – листочки фіалки, проліска і т.д.
Вихователь.
А зараз я чарівною паличкою махну і вас на квіточки і комах перетворю
111.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
/Танок квітів і комах/
Вихователь.
- Хто ж прилетів на гостини до квітів?
1. БДЖІЛКА
Я маленька трудівниця
Мед збираю як годиться:
Все у вулик, все у соти,
Не цураюся роботи.
2. БДЖІЛКА
З квітки на квітку
Лечу дуже швидко
Хвилинок не гаю
Медочок збираю.
3. БОЖА КОРІВКА
Тепле сонечко пригріло
І комашок розбудило.
Ось галявина моя.
А чи знаєте, хто я ?
Я комашка – сонечко,
Комашка - семи крапка
- Божа корівка
Вітаю тебе, сонечко !
Вітаю вас усіх, малята !
5. 4. ЖУК
Лапок – шість, а вусів – два
Чорні черевички..
Чорне тіло, чорний вус
Ніби справжній сажотрус.
Сів на квітку запашну.
І до неї доторкнувся,
До ромашки усміхнувся.
5. ДЖМІЛЬ
- Я з лісу, я джміль..
Мохнатий, чорний, як рілля !
- Хіба не бачили ви досі джмеля?
Біля яблуньки я літав.
Дж-ж-ж-ж- понад хміль
От тобі й джміль!
6. СОНЕЧКО
Я жучок невеличкий.
Цятка новенькі з’явились на спинці.
Хто ще не бачив, погляньте уважно,
Це вам не жарти,це дуже поважно.
Я Сонечко горде і раде без міри:
Рочків чотири і цяток чотири.
7. ДЖМІЛЬ
У кульбаб між пелюсток
Я вишукував медок
І носив його джмелисі,
Бо в хатинці на узліссі
На сніданок їсти звик
Кульбабовий медовик.
Вихователь
6. Малята, а чи всі комахи літають?
Діти. /Комахи літають, повзають- мурахи,мухи,жуки/, стрибають
/коники/.
Д.Г. «Комахи корисні чи шкідливі?»
Діти. Корисні – тому, що вони запилюють рослини, бджоли збирають
нектар і роблять мед; мурашина кислота використовується в медицині,
метелики радують нас своєю красою.
Комахи шкідливі тому, що гусениці поїдають листя і рослини гинуть,
вони знищують плоди, сарана губить посіви, деякі комахи є рознощиками
інфекцій.
Вихователь.
Малята, як ви рахуєте потрібно берегти комашок . /відповіді дітей/
Дитина.
Бережіть, комашок, діти:
Всі вони повинні жити
Може, день,а може,й рік –
В них у кожної свій вік –
А не стане в нас комах,
То загине кожний птах.
Як прийдемо на лужок,
Не побачимо квіток.
Щоб земля була у квітах –
Бережіть природу, діти!
Вихователь.
Так, діти в природі все взаємозв´язано. Не буде комашок, не буде пташок
і квітів.
Вихователь.
Давайте подивимося куди веде слідуюча стрілочка.
- Діти, що це за предмет такий круглий? /Глобус/
Океани й континенти
Гори й ліс, міста й поля,
Це, малюк – твоя планета,
Називається ../Земля/
Д.Г. «Земля яка?»/блакитна принцеса, різнобарвна/
Вихователь.
- Як ви думаєте, чим являється для нас Земля? Земля – це наш дім. А
хто ж тоді ми з вами у цьому домі?
Діти.
7. - Ми господарі цього дому і повинні піклуватися про нього, щоб
жилося в ньому радісно і щасливо. Щоб жили всі у мирі.
Мир на землі – це дім і мама, й тато,
Й любові стільки – просто через край !
Це там де щастя є багато,
І в кожній хаті – хліба коровай.
Ця та земля, де сміх і пісня лине.
Й ніколи у боях ніхто не гине,
Бо там господар – любов.
Вихователь.
Україна завжди була і є дуже миролюбною державою. Вона ніколи не
розпочинала війни, а лише захищала свої інтереси. Українці завжди
жадали жити під мирним небом і працювати на рідній землі.
- Давайте гукнемо, щоб наш заклик почули люди на всій планеті:
«Ми за мир!»
Наступна стрілочка веде - сюрпризний момент – «Чарівна скриня»
- Як ви гадаєте, що там є? /відповіді дітей/
/Сорока-білобока пригощає дітей яблуками/
1У. ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ