Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
план коспект
1. Конкурсна робота вчителя інформатики
Комунального закладу «Сербівська загальноосвітня школа І-
ІІІ ступенів»
Кодимської районної ради Одеської області
Трембовецької Оксани Анатоліївни
Тема. Створення кліпів. Настроювання часових параметрів аудіо- та
відеоряду. Відеоефекти та відеопереходи. Титри.
Мета:
Навчальна: формувати знання про типові операції з опрацювання
мультимедійних даних ; ознайомити з основними прийомами роботи з
розкадрування та шкалою часу; формувати навички використання
відеопереходів та відеоефектів, створення назв і титрів засобами програми
Windows Movie Maker.
Розвивальна: розвивати логічне мислення, увагу, уяву та креативність,
лаконічність та чіткість у висловлені думок, формувати науковий світогляд.
Виховна: виховувати інформаційну культуру, естетичний смак.
Основні терміни і поняття для вивчення: панель розкадрування, шкала
часу, операції з фрагментами, аудіосупровід, відеоефекти, відеопереходи,
титри.
Обладнання: підручник, ПК з відеоредактором Windows Movie Maker та
підключенням до мережі Інтернет, мультимедійна дошка, проектор,
роздавальний матеріал
Тип уроку
Комбінований
Етапи уроку
І. Організація початку уроку (1хв)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності (2хв)
ІІІ. Перевірка домашнього завдання (5хв)
IV. Актуалізація опорних знань (3хв)
V. Вивчення нового матеріалу (7хв)
VI. Первинна перевірка засвоєння знань (8хв)
VII. Первинне закріплення знань(13хв)
VIII. Контроль і самоперевірка знань (3хв)
IX. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія (2хв)
X. Інформація про домашнє завдання (1хв)
2. Хід уроку
І. Організація початку уроку
1. Привітання.
2. Перевірка присутності учнів. (звітує черговий учень).
3. Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі. Перш ніж сісти за
комп’ютери слід пригадати всі правила безпечної роботи та поведінки в
кабінеті інформатики.
Методичний прийом «Вільний мікрофон»
Діти, які тримають мікрофон називають одне із правил техніки безпеки, далі
передають мікрофон наступному учневі, так триває доти, поки не
перечислять всі правила ТБ.
Оцінення: найактивні учні отримують 2 бали, менш активні – 1, учні, які не
приймали участь – 0балів. (Максимальна оцінка 2 бали)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Перегляд відео.
2. Методичний прийом «Мозкова атака»
Переглянувши відеоматеріал змонтований фахівцем та порівнявши його з
роботою початківця (вашою в даному випадку), видно, що різниця є. Що ж
потрібно зробити, щоб покращити враження від вашої роботи?
Приблизна відповідь учнів: вдало налаштувати переходи між
відеофрагментами та застосувати відеоефекти до деяких з них.
Оцінення: учень, який найбільш точним буде у своїй відповіді отримує 2
бали, якщо будуть ще висловлювання 1 бал. Ті, що не висловили своєї думки
0 балів.
То ж давайте ознайомимося із цими засобами.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
1. Перевірка завдання заданого за підручником. Методичний прийом
«Щадне опитування»
Клас розбиваю на дві групи по рядах варіантах. Ставлю питання, для першої
групи. При цьому кожен учень першої групи дає відповідь на це питання
своєму сусіду по парті – учню другої групи. Потім на це ж питання
відповідає сильний учень, або я. Учні другої групи, прослухавши вірну
відповідь, оцінюють учня першої групи.
Питання для учнів 1 групи
1. Редактор Windows Movie Maker – це ?... (програма для створення та
редагування аматорських фільмів)
2. Як називається документ Windows Movie Maker (проект)
3. Що станеться в разі переміщення аудіофайлу, який використовувався у
проекті, в інше місце? (музичний супровід буде відсутній)
4. Як називаються текстові написи на початку кліпу? (назва кліпу)
5.Файли яких форматів можна імпортувати до програми Windows Movie
Maker?
3. 6. Що характерно для основного етапу створення мультимедійного ресурсу?
(створення й оброблення зображень, створення анімації, відео фрагментів,
звукового супроводу, тексту)
Питання для учнів 2 групи
1. Що таке відеокліп? (короткий фільм, ролик)
2.Чим проект Movie Maker відрізняється від готового фільму? (зовнішнім
виглядом)
3.Як називаються текстові написи наприкінці фільму? (титри)
4. Що таке «Захоплення» відео? (це виконання додаткових налаштувань для
завантаження з зовнішнього носія)
5. Що характерно для підготовчого етапу створення мультимедійного
ресурсу? (створення сценарію)
6. Для чого призначена панель операцій з фільмами? (запису відео, монтажу
фільму, завершення створення фільму).
Оцінення: За кожну правильну відповідь 1 бал. Максимальна кількість балів
– 6.
2. Перевірка термінології. Методичний прийом «Місткий кошик»
Учні на папері малюють кошик і записують в ньому елементи вікна програми
Windows Movie Maker. Потім один із учнів, зачитує ті елементи, які він
записав, решта викреслюють зачитане ним. Наступний учень, доповнює. Той
у кого залишиться найбільше не закреслених елементів, виявиться з
найповнішим кошиком.
Оцінення: за кожне не закреслене слово 1 бал + 1 бал за 5 закреслених слів.
Закреслені
слова
Кількість
Бали Не закреслені
слова
Кількість
Бали
Від 1 до 5 0 1 слово 1 бал
Від 5 до 10 1
Від 10до15 2
Від 15 до 20 3
Загальна бал
Тобто учень у якого у кошику 5 слів і всі закреслені отримує 1 бал, 0 балів,
якщо у кошику менше ніж 5 закреслених слів. Загальний бал визначається
сумою всіх набраних балів.
ІV .Актуалізація опорних знань
Методичний прийом “Асоціації на дошці»
Я на дошці записую слово «Відеоефекти». Учні називають ознаки цього
поняття або асоціації, яке воно в них викликає. Коли асоціації закінчуються,
я пропоную учням відібрати найхарактерніші для подальшої роботи.
Оцінення: найактивнішим 2 бали, менш активним – 1 бал, учні, що не
виконували завдання – 0 балів.
4. V. Виклад нового навчального матеріалу
Міні лекція з елементами демонстрування
План вивчення теми
1. Додавання до відеокліпу ефектів.
2. Настроювання переходів між фрагментами відеокліпу.
3. Настроювання часових параметрів аудіо- та відеоефектів.
4. Створення назв і титрів.
Діти, у ході пояснення, роблять відповідні нотатки в зошити (міні-конспект)
Оцінення: учні один в одного перевіряють наявність конспекту, конспект є –
1 бал, конспект відсутній – 0.
VI. Первинна перевірка засвоєння знань
1. Робота з підручником (заповнення глосарію)
Також пропоную глосарій для сьогоднішнього уроку. Опрацювавши матеріал
підручника, прошу заповнити таблицю означення термінів. А в дома за
даним глосарієм вам потрібно буде скласти кросворд.
Слово Значення
Панель розкадрування
Шкала часу
Операції з фрагментами
Відеоефекти
Відеопереходи
Титри
2. Заповнити таблицю «Кнопки розкадрування та шкали часу»
Кнопка Назва Призначення
Оцінення: кожна правильна відповідь 1 бал. Максимальний бал – 5.
3. Установіть відповідність між зображеням відеопереходу та його
назвою
5. Зображення відеопереходу Назва
Замкова щілина
Діагональ, ніша
В шаховому порядку,
поперек
Вихор
Метелик, горизонтальний
Око
Діафрагма
Оцінення: кожна правильна відповідь 1 бал, максимальний бал – 7.
VII. Первинне закріплення знань
Практична робота «Створення відеокліпу»
Початковий та середній рівні навчальних досягнень
1. Завантажте програму Windows Movie Maker. (1бал)
2. Іспортуйте в проект: 2 відео, 10 фотографій, 1 музичний супровід.(4
бали)
3. Збережіть проект у власній папці.(1бал)
Достатній рівень навчальних досягнень
4. Встановіть відео ефекти за власним бажанням.(1,5бали)
5. Налаштуйте відео переходи за власним бажанням.(1,5 бали)
Високий рівень навчальних досягнень
6. Уведіть титри та мовний супровід у фільм.(1 бал)
7. Покажіть фільм учителю та учням.(1бал)
8. Збережіть у власній папці.(1бал)
Оцінення: згідно критеріїв. Максимальний бал – 12.
VIII. Контроль і самоперевірка знань
6. 1. Перевірка глосарію з учительської презентації.
Оцінення: кожна правильна відповідь 1 бал. Максимальний бал – 6.
2. Аналіз таблиць самооцінювання.
Вид роботи Отриманий бал
Вільний мікрофон
Мозкова атака
Щадне опитування
Місткий кошик
Асоціації на дошці
Міні-коспект
Глосарій
Заповнити таблицю
Установити відповідність
Практична робота
Загальний бал
3. Виставлення оцінки (переведення з бальної системи)
Кількість набраних балів Оцінка
0 -5 3
5 – 10 4
10 – 15 5
15 – 20 6
20 – 25 7
25 – 30 8
30 – 35 9
35 – 40 10
40 – 45 11
від 45 12
IX. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія
Пропоную учням вибрати смайлик, який відображатиме їхнє враження від
уроку та написати чому. (Чи сподобався урок, який вид роботи найбільше
сподобався на уроці, чи корисну інформацію вони отримали під час уроку,чи
пригодиться вона їм в майбутньому , де вони зможуть її застосувати і т.п.)
Враження від уроку
(добре)
Чому?
7. Враження від уроку
(так собі)
Чому?
Враження від уроку
(не сподобався)
Чому?
X. Інформація про домашнє завдання
1. Опрацювати тему «Створення кліпів. Настроювання часових параметрів
аудіо та відеоряду. Відеоефекти та відеопереходи. Титри»
2. Скласти кросворд за даним глосарієм .