SlideShare a Scribd company logo
1 of 9
ТЕМА:ЗАСОБИ ПЕРЕТВОРЕННЯ АУДІО ТА ВІДЕО ФОРМАТІВ.
ЗАХОПЛЕННЯ АУДІО ТА ВІДЕО, СТВОРЕННЯАУДІО,
ВІДЕО ФРАГМЕНТІВ.
Мета:
- Сформуватисвідомі знання з даної теми;
- Ознайомити учнів з засобами перетворення аудіо та відео форматів,
захоплення аудіо та відео та створення аудіо, відео фрагментів;
- Навчити учнів конвертувати мультимедійні файли за допомогоюон-
лайн – сервісів;
- Розвиватикреативність та логічне мислення;
- Сприятивсебічному розвитку.
- Виховувати інтерес до предмету;
- Виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до
комп’ютерної техніки.
Тип уроку: засвоєння новихзнань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: підручник, комп’ютери з підключенням до
Інтернету, проектор, роздавальний матеріал, навчальна презентація.
Програмне забезпечення:браузер, онлайн-конвертори
ХІД УРОКУ.
І. Організаційний етап.
Привітання. Перевіркаприсутніх.
Вправа « Самоналаштування»
Покладіть руки на парту, закрийте очіта промовляйте:
Я зможу сьогоднідобрепрацювати на уроці.
Я особистість творча.
Я бажаю всім однокласникам успіхів на сьогоднішньомууроці.
ІІ. Актуалізаціяопорних знань. Перевірка домашньогозавдання.
1. Вправа «Світлофор»
Зараз ми з Вами повторимо правила поведінки в комп’ютерному класі та
пограємо у «Світлофор». Я буду читати Вам ствердження, а ви повинні
підіймати картки. Якщо
ствердження правильне –
підіймайте зелену картку, а
якщо хибне – червону.
Всім зрозуміло що
потрібно робити? (чекаю
відповіді)
Запитання:
 Сидячи за
комп’ютером можна підгинати ноги та класти іх на стіл.
 До комп’ютерного класу завжди треба приносити бутерброди з
ковбасою.
 Сидіти за комп’ютером треба вільно, без напруги, не сутулячись і не
навалюючись на спинку стільця.
 Кожні п’ять хвилин намагайтеся відривати очі від екрану.
 Заходячи в кабінет треба одразу починати гру «Хто перший ввімкне
комп’ютер без дозволу учителя»
 Відстань від очей до монітору повинна бути 50-70 см.
 На урок інформатики треба приходити в спортивному костюмі, щоб
бігати в класі під час перерви.
 Перед роботою протерти монітор та системний блок вологою
серветкою.
 Не намагатися самостійно ремонтувати комп’ютер.
 Після закінчення роботи на комп’ютері необхідно вимкнути його
просто витягнувши дріт з розетки.
 Портфель треба покласти на системний блок.
 Не чіпайте дроти та роз’єми з’єднувальних кабелів
 Зошит та підручник покласти на клавіатуру.
 Будьте уважні, дисципліновані, обережні.
 Уникайте різких рухів та не покидайте робоче місце без дозволу
учителя.
Молодці! Всі пам’ятаєте про правила поведінки. Тепер ми можемо почати
наш урок. Зараз ми з Вами повторимо матеріал попереднього уроку. На
екрані проектора Ви бачите типи мультимедійних файлів та їх опис. Давайте
встановимо відповідність.
ІІ.Перевірка домашнього завдання.
1. Вправа «Знайди пару, знайди відповідність»
Тип формату Опис
1 WAV або WAVE (англ.
waveform audio format -
аудіоформат типу хвиля)
c Формат звукових файлів, що
використовується якосновний для
не-стиснутих аудіоданих в
операційних системах сімейства
Windows
2 MIDI (англ. Musical
Instrument Digital Interface -
цифровий інтерфейс музичних
інструментів)
f Формат файлів, що містять
команди для відтворення звуку
спеціальним пристроєм або
програмою -синтезатором
3 FLAC (англ. Free Lossless
Audio Codec - вільний аудіо-
кодек без втрат)
d Формат для стиснення
аудіоданих без втрат, що
розповсюджується за ліцензією
вільного програмного
забезпечення
4 МРЗ, точніше MPEG-1/2/2.5
Layer 3 (англ. Motion Picture
Experts Group - експертна група
a Один з найрозповсюдженіших
форматів аудіофайлів.
Використовується для
з питань рухомих зображень,
Layer 3 - третій рівень)
передавання звукових даних у
глобальних мережах, у
файлообмінних системах
5 МР4 або MPEG-4 Part 14 g Файли цього формату зазвичай
використовуються для цифрового
телебачення, зберігання
відеофільмів тощо або програмою-
синтезатором
6 WMA/WMV (англ. Windows
Media Audio/Video)
b Формат файлів для зберігання і
відтворення аудіо/відеоданих,
розроблений корпорацією
Microsoft і стандартно
використовується в ОС Windows
7 QuickTime (англ. Quick Time
швидкий час)
h Формат файлів, що базується на
технології збереження і
відтворення відео- та звукових
даних, яку було розроблено
корпорацією Apple
8 Flash відео e Формат файлів, що
використовуються зазвичайдля
розповсюдження відео в Інтернеті.
Характеризується високим
ступенем стиснення
даних
Відповіді: 1с,2f, 3d, 4a, 5g, 6b, 7h, 8e
(В презентації після кожної відповіді з’являється стрілка).
Молодці! Гарно (або непогано) попрацювали. (якщо погано відповідали -
Вдома ще раз уважно перечитайтевідомості про формати відео та аудіо).
ІІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності.
Постановка проблемного питання
В сучасномужитті ми бачимо та використовуємо відео та аудіо файли майже
на кожному кроці. А працюючи за комп’ютером уникнути роботи з ними
просто неможливо. Скажіть, Ви колись стикалися з ситуацією, коли не могли
відкрити відео файл, наприклад, вставивши флешку у телевізор? (чекаю
відповіді так) (Якщо відповідь ні : А от я стикався.) Вставляєш флешку з
записаним фільмом у телевізор, а на екрані з’являється напис «Файл не
розпізнано, не можу відтворити відео». Чому з’явився цей напис? (чекаю
відповіді «Телевізор не може відтворювати файли певного формату). А
фільм подивитися дуже хочеться. Тут нам на допомогу приходять спеціальні
програмидля обробки відео та аудіо файлів. А як створюються фото та відео
файли? Теж за допомогоюспеціальних програм. З цими програмамими зараз
познайомимося ближче.
ІV. Вивченнянового матеріалу
1.Розповідь вчителя з елементами презентації
Програмиопрацювання мультимедійних даних за своїм призначенням
поділяються на види:
1. Програми для перегляду або прослуховування мультимедійних
даних – плеєри. За допомогою цих програм ми можемо подивитися фільм,
послухати улюблену
музику.
2. Програми
для запису/захоплення
звуку та відео – грабери.
Ці програми
використовують під час
створення відео та аудіо
файлів. Щоб записати
мультимедійний файл на
комп’ютер, треба підключити пристрої введення/виведення мультимедійних
даних, такі як мікрофон чи веб-камера. Використовуючи ці програми, можна
записати звуковий коментар до презентацій, відеоконференцію в Skype, веб-
трансляцію спортивного змагання. У подальшому файл, який ви створили,
можна відкрити, переглянути та прослухати в середовищі програвача або
редактора мультимедійних файлів.
3. Програми для конвертації даних. Ці програми призначені для
зміни формату файлу, у який записано аудіо чи відеодані. Тобто ми
перетворюємо файл з одного формату в інший – КОНВЕРТУЄМО.
Конвертацію можна зробити за допомогою комп’ютерних програм або веб-
версій конверторів. Сьогодні ми ближче познайомимося з одним з веб-
конвертерів. Уважно дивимося на екран, запам’ятовуємо, потім ви будете
працювати з цим конвертером самостійно. (демонстрація роботи з
конвертером в презентації).
4. Музичні та відео редактори. Ці програмипризначені для обробки
мультимедійних файлів. Прикладом цієї програми є MovieMaker з яким
будете працювати на наступних уроках.
5. Музичні та відео студії. Це професійні програми з розширеним
набором функцій призначені для створення фільмів, анімацій, відео кліпів,
аудіо композицій та ін..
V. Закріпленнявивченогоматеріалу. Роботаза комп’ютером.
1. Прийом «Інформатичний
практикум»
Зараз ми з вами попрацюємо в
творчій лабораторії. На уроках основ
здоров’я ви вивчаєте тему «Безпека
харчування». Це дуже важлива та
цікава тема. Проблему безпечного
харчування порушено не тільки в підручниках та журналах, а і у жартівливих
мультфільмах. Сьогодніми з Вами спробуємо змінити формат відеофайлу під
назвою«Якбитварини харчувалися фаст-фудом». Сідаємо за комп’ютери, не
забуваємо про правильну осанку та відстань від очей до екрану. На екранах
ваших комп’ютерів відкрито браузер з вкладкою онлайн-конвертора. Для
конвертування потрібно відкрити наш файл з мультфільмом, який
знаходиться на робочому столі у папці 8 клас. Вам потрібно конвертувати
цей файл у формат MP4 та зберегти його у цій же папці, назвавши Вашим
ім’ям. (Відкривають файл. Конвертують. Зберігають). (Перевіряю, що у
кого вийшло.)
Конвертор, в якому Ви працювали, універсальний, тут можна конвертувати
як відео так і аудіо файли. В папці «8 клас» на робочому столі є файл під
назвою «Вівальді. Пори року.». Вам треба конвертувати його у формат waw
та зберегти під Вашим ім’ям у ту саму папку. Починаємо. Хто перший
виконає це завдання отримає додатковийбал. Вперед! (Виконують завдання).
VI. Релаксація
Молодці! Гарно попрацювали. А нашим очам треба відпочити. Давайте
зробимо гімнастику для очей.
 Обертаємо очимапо колу.
 Рухаємо вгору, вниз.
 Рухаємо вліво, вправо.
 Заплющуємо та розплющуємо очі.
VII. Підсумки уроку.
1. Прийом «Умовні знаки»
Запитую учнів: «Як би ти оцінив свої здобуткина уроці?» (відповіді учнів)
Пропонуюпідняти руку, якщо висловлювання Вам підходить.
- «Я зрозумів матеріал, я все роблю правильно»
- «Мені була зрозуміла більша частина матеріалу, але я ще іноді припускаюся
помилок»
- « Я майже нічого не розумію, новий матеріал для мене складний»
1. Які види програм для опрацювання мультимедійних даних Ви знаєте?
(плеєри, грабери, конвертори, редактори,студії)
2. Яка послідовність дій під час конвертації аудіо та відео файлів?
(відкрити конвертор, вибратита завантажити потрібний файл, обратиформат
у який треба конвертувати, натиснути кнопку ОК, зберегти отриманий файл).
VII. Домашнє завдання.
1. Прийом «Дуже кориснедомашнє завдання»
Домашнє завдання, яке я Вам зараз дам, буде трохи незвичним. Бо вчителя,
навпаки, завжди сварять за такі речі. Вдома Вам необхідно підготувати
шпаргалку з вивченої теми. Чия шпаргалка буде найкращою, той отримає
додатковий бал на наступному уроці.
Параграф 4.1 стор. 133-136 (Ривкінд)
VIІI. Рефлексія.
1. Прийом «Підіб'ємопідсумки»
А зараз підіб’ємо підсумки роботи кожного з Вас. Я буду говорити початок
речення, а Ви його продовжувати.
На уроці я...
—вивчив…
—дізнався...
—зрозумів...
—найбільше запам’ятав…
—навчився...
—найбільший мій успіх — це...
—найбільші труднощі я відчув...
—я не вмів, а тепер умію...
—я змінив своє ставлення до...
—на наступному уроці я хочу...
—вдома я потренуюся над…
ІХ. Оцінювання учнів.
Зараз кожен сам собі виставе оцінку за сьогоднішній урок. Будь ласка чесно
враховуйте свою роботу на уроці.
(Учні швидко оцінюють себе)
Дуже добре!
Наш урок добігає кінця. Дякую Вам за роботу. Бажаю успіхів! Акуратно
зберіть свої речі у портфелі, пам’ятайте про техніку безпеки.
До побачення!

More Related Content

Viewers also liked (20)

заптс
заптсзаптс
заптс
 
Svyato bukvarya 3
Svyato bukvarya 3Svyato bukvarya 3
Svyato bukvarya 3
 
Svyato pershoklasnika
Svyato pershoklasnikaSvyato pershoklasnika
Svyato pershoklasnika
 
1 urok
1 urok1 urok
1 urok
 
Urok kazki
Urok kazkiUrok kazki
Urok kazki
 
моє портфоліо
моє портфоліомоє портфоліо
моє портфоліо
 
2017 katerinchuk potrfolio
2017 katerinchuk potrfolio2017 katerinchuk potrfolio
2017 katerinchuk potrfolio
 
1.портфоліо
1.портфоліо1.портфоліо
1.портфоліо
 
Portfolio
PortfolioPortfolio
Portfolio
 
сторож1
сторож1сторож1
сторож1
 
портфоліо 2
портфоліо 2портфоліо 2
портфоліо 2
 
Portfolio aleynikova o_m
Portfolio aleynikova o_mPortfolio aleynikova o_m
Portfolio aleynikova o_m
 
портфолио боровой м.с.
портфолио боровой м.с.портфолио боровой м.с.
портфолио боровой м.с.
 
доруда
дорудадоруда
доруда
 
портфоліо красюк о.м.
портфоліо красюк о.м.портфоліо красюк о.м.
портфоліо красюк о.м.
 
Portfolio
PortfolioPortfolio
Portfolio
 
Portfolio meshkova
Portfolio meshkovaPortfolio meshkova
Portfolio meshkova
 
презентація школи (полина)
презентація школи (полина)презентація школи (полина)
презентація школи (полина)
 
річки дніпропетровщини
річки дніпропетровщинирічки дніпропетровщини
річки дніпропетровщини
 
польща
польщапольща
польща
 

Similar to ыващенко

Особливості використання та практичного застосування інформаційних технологій...
Особливості використання та практичного застосування інформаційних технологій...Особливості використання та практичного застосування інформаційних технологій...
Особливості використання та практичного застосування інформаційних технологій...
ZHOIPPO
 
4 информ корнієнко_крамаровська_2015_укр
4 информ корнієнко_крамаровська_2015_укр4 информ корнієнко_крамаровська_2015_укр
4 информ корнієнко_крамаровська_2015_укр
Aira_Roo
 
4 klas informatika_kornienko_2015
4 klas informatika_kornienko_20154 klas informatika_kornienko_2015
4 klas informatika_kornienko_2015
Svinka Pepa
 

Similar to ыващенко (20)

208,23.docx
208,23.docx208,23.docx
208,23.docx
 
презентація уроку налаштування часових параметрів
презентація уроку налаштування часових параметрів презентація уроку налаштування часових параметрів
презентація уроку налаштування часових параметрів
 
Особливості використання та практичного застосування інформаційних технологій...
Особливості використання та практичного застосування інформаційних технологій...Особливості використання та практичного застосування інформаційних технологій...
Особливості використання та практичного застосування інформаційних технологій...
 
215
215215
215
 
5_in_b_2022.pdf
5_in_b_2022.pdf5_in_b_2022.pdf
5_in_b_2022.pdf
 
Informatyka 4-klas-kornienko-2015
Informatyka 4-klas-kornienko-2015Informatyka 4-klas-kornienko-2015
Informatyka 4-klas-kornienko-2015
 
план коспект
план коспектплан коспект
план коспект
 
2 016 р.презентация урока литовченко апаратне та програмне забезп пк
2 016 р.презентация урока литовченко апаратне та програмне забезп пк2 016 р.презентация урока литовченко апаратне та програмне забезп пк
2 016 р.презентация урока литовченко апаратне та програмне забезп пк
 
віруси
вірусивіруси
віруси
 
4 информ корнієнко_крамаровська_2015_укр
4 информ корнієнко_крамаровська_2015_укр4 информ корнієнко_крамаровська_2015_укр
4 информ корнієнко_крамаровська_2015_укр
 
4 klas informatika_kornienko_2015
4 klas informatika_kornienko_20154 klas informatika_kornienko_2015
4 klas informatika_kornienko_2015
 
Урок №16 8 клас
Урок №16 8 класУрок №16 8 клас
Урок №16 8 клас
 
інформатика 4 кл
інформатика 4 клінформатика 4 кл
інформатика 4 кл
 
Publisher
PublisherPublisher
Publisher
 
25.doc
25.doc25.doc
25.doc
 
80
8080
80
 
3 клас урок 31 як підготуватися до захисту проекту
3 клас урок 31 як підготуватися до захисту проекту3 клас урок 31 як підготуватися до захисту проекту
3 клас урок 31 як підготуватися до захисту проекту
 
8 i b_2016
8 i b_20168 i b_2016
8 i b_2016
 
Informatika 8-klas-bondarenko-2016
Informatika 8-klas-bondarenko-2016Informatika 8-klas-bondarenko-2016
Informatika 8-klas-bondarenko-2016
 
лекції
лекціїлекції
лекції
 

More from Lala Lalala (20)

Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqQqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
 
Ooooooooooooooooooooooooooooo
OooooooooooooooooooooooooooooOoooooooooooooooooooooooooooo
Ooooooooooooooooooooooooooooo
 
Pppppppppppppppppppppp
PpppppppppppppppppppppPppppppppppppppppppppp
Pppppppppppppppppppppp
 
Wwwwwwwwwwwwwwwww
WwwwwwwwwwwwwwwwwWwwwwwwwwwwwwwwww
Wwwwwwwwwwwwwwwww
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Dklrjt
DklrjtDklrjt
Dklrjt
 
Kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
KkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkKkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
Kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
 
Wwwwwww
WwwwwwwWwwwwww
Wwwwwww
 
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
QqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqQqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
 
Gggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
GgggggggggggggggggggggggggggggggggggggGggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
Gggggggggggggggggggggggggggggggggggggg
 
Hhhh11111
Hhhh11111Hhhh11111
Hhhh11111
 
Ku yaaaaaaaaaaaa
Ku yaaaaaaaaaaaaKu yaaaaaaaaaaaa
Ku yaaaaaaaaaaaa
 
Dff
DffDff
Dff
 
Hhhyy
HhhyyHhhyy
Hhhyy
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
3 xxxxxx
3 xxxxxx3 xxxxxx
3 xxxxxx
 
Yyyyyyyyyyy
YyyyyyyyyyyYyyyyyyyyyy
Yyyyyyyyyyy
 
Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
 
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
9xdcvf
9xdcvf9xdcvf
9xdcvf
 

ыващенко

  • 1. ТЕМА:ЗАСОБИ ПЕРЕТВОРЕННЯ АУДІО ТА ВІДЕО ФОРМАТІВ. ЗАХОПЛЕННЯ АУДІО ТА ВІДЕО, СТВОРЕННЯАУДІО, ВІДЕО ФРАГМЕНТІВ. Мета: - Сформуватисвідомі знання з даної теми; - Ознайомити учнів з засобами перетворення аудіо та відео форматів, захоплення аудіо та відео та створення аудіо, відео фрагментів; - Навчити учнів конвертувати мультимедійні файли за допомогоюон- лайн – сервісів; - Розвиватикреативність та логічне мислення; - Сприятивсебічному розвитку. - Виховувати інтерес до предмету; - Виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки. Тип уроку: засвоєння новихзнань, формування вмінь. Обладнання та наочність: підручник, комп’ютери з підключенням до Інтернету, проектор, роздавальний матеріал, навчальна презентація. Програмне забезпечення:браузер, онлайн-конвертори ХІД УРОКУ. І. Організаційний етап. Привітання. Перевіркаприсутніх. Вправа « Самоналаштування» Покладіть руки на парту, закрийте очіта промовляйте: Я зможу сьогоднідобрепрацювати на уроці. Я особистість творча. Я бажаю всім однокласникам успіхів на сьогоднішньомууроці. ІІ. Актуалізаціяопорних знань. Перевірка домашньогозавдання. 1. Вправа «Світлофор»
  • 2. Зараз ми з Вами повторимо правила поведінки в комп’ютерному класі та пограємо у «Світлофор». Я буду читати Вам ствердження, а ви повинні підіймати картки. Якщо ствердження правильне – підіймайте зелену картку, а якщо хибне – червону. Всім зрозуміло що потрібно робити? (чекаю відповіді) Запитання:  Сидячи за комп’ютером можна підгинати ноги та класти іх на стіл.  До комп’ютерного класу завжди треба приносити бутерброди з ковбасою.  Сидіти за комп’ютером треба вільно, без напруги, не сутулячись і не навалюючись на спинку стільця.  Кожні п’ять хвилин намагайтеся відривати очі від екрану.  Заходячи в кабінет треба одразу починати гру «Хто перший ввімкне комп’ютер без дозволу учителя»  Відстань від очей до монітору повинна бути 50-70 см.  На урок інформатики треба приходити в спортивному костюмі, щоб бігати в класі під час перерви.  Перед роботою протерти монітор та системний блок вологою серветкою.  Не намагатися самостійно ремонтувати комп’ютер.  Після закінчення роботи на комп’ютері необхідно вимкнути його просто витягнувши дріт з розетки.  Портфель треба покласти на системний блок.  Не чіпайте дроти та роз’єми з’єднувальних кабелів
  • 3.  Зошит та підручник покласти на клавіатуру.  Будьте уважні, дисципліновані, обережні.  Уникайте різких рухів та не покидайте робоче місце без дозволу учителя. Молодці! Всі пам’ятаєте про правила поведінки. Тепер ми можемо почати наш урок. Зараз ми з Вами повторимо матеріал попереднього уроку. На екрані проектора Ви бачите типи мультимедійних файлів та їх опис. Давайте встановимо відповідність. ІІ.Перевірка домашнього завдання. 1. Вправа «Знайди пару, знайди відповідність» Тип формату Опис 1 WAV або WAVE (англ. waveform audio format - аудіоформат типу хвиля) c Формат звукових файлів, що використовується якосновний для не-стиснутих аудіоданих в операційних системах сімейства Windows 2 MIDI (англ. Musical Instrument Digital Interface - цифровий інтерфейс музичних інструментів) f Формат файлів, що містять команди для відтворення звуку спеціальним пристроєм або програмою -синтезатором 3 FLAC (англ. Free Lossless Audio Codec - вільний аудіо- кодек без втрат) d Формат для стиснення аудіоданих без втрат, що розповсюджується за ліцензією вільного програмного забезпечення 4 МРЗ, точніше MPEG-1/2/2.5 Layer 3 (англ. Motion Picture Experts Group - експертна група a Один з найрозповсюдженіших форматів аудіофайлів. Використовується для
  • 4. з питань рухомих зображень, Layer 3 - третій рівень) передавання звукових даних у глобальних мережах, у файлообмінних системах 5 МР4 або MPEG-4 Part 14 g Файли цього формату зазвичай використовуються для цифрового телебачення, зберігання відеофільмів тощо або програмою- синтезатором 6 WMA/WMV (англ. Windows Media Audio/Video) b Формат файлів для зберігання і відтворення аудіо/відеоданих, розроблений корпорацією Microsoft і стандартно використовується в ОС Windows 7 QuickTime (англ. Quick Time швидкий час) h Формат файлів, що базується на технології збереження і відтворення відео- та звукових даних, яку було розроблено корпорацією Apple 8 Flash відео e Формат файлів, що використовуються зазвичайдля розповсюдження відео в Інтернеті. Характеризується високим ступенем стиснення даних Відповіді: 1с,2f, 3d, 4a, 5g, 6b, 7h, 8e (В презентації після кожної відповіді з’являється стрілка). Молодці! Гарно (або непогано) попрацювали. (якщо погано відповідали - Вдома ще раз уважно перечитайтевідомості про формати відео та аудіо). ІІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності. Постановка проблемного питання
  • 5. В сучасномужитті ми бачимо та використовуємо відео та аудіо файли майже на кожному кроці. А працюючи за комп’ютером уникнути роботи з ними просто неможливо. Скажіть, Ви колись стикалися з ситуацією, коли не могли відкрити відео файл, наприклад, вставивши флешку у телевізор? (чекаю відповіді так) (Якщо відповідь ні : А от я стикався.) Вставляєш флешку з записаним фільмом у телевізор, а на екрані з’являється напис «Файл не розпізнано, не можу відтворити відео». Чому з’явився цей напис? (чекаю відповіді «Телевізор не може відтворювати файли певного формату). А фільм подивитися дуже хочеться. Тут нам на допомогу приходять спеціальні програмидля обробки відео та аудіо файлів. А як створюються фото та відео файли? Теж за допомогоюспеціальних програм. З цими програмамими зараз познайомимося ближче. ІV. Вивченнянового матеріалу 1.Розповідь вчителя з елементами презентації Програмиопрацювання мультимедійних даних за своїм призначенням поділяються на види: 1. Програми для перегляду або прослуховування мультимедійних даних – плеєри. За допомогою цих програм ми можемо подивитися фільм, послухати улюблену музику. 2. Програми для запису/захоплення звуку та відео – грабери. Ці програми використовують під час створення відео та аудіо файлів. Щоб записати мультимедійний файл на комп’ютер, треба підключити пристрої введення/виведення мультимедійних даних, такі як мікрофон чи веб-камера. Використовуючи ці програми, можна
  • 6. записати звуковий коментар до презентацій, відеоконференцію в Skype, веб- трансляцію спортивного змагання. У подальшому файл, який ви створили, можна відкрити, переглянути та прослухати в середовищі програвача або редактора мультимедійних файлів. 3. Програми для конвертації даних. Ці програми призначені для зміни формату файлу, у який записано аудіо чи відеодані. Тобто ми перетворюємо файл з одного формату в інший – КОНВЕРТУЄМО. Конвертацію можна зробити за допомогою комп’ютерних програм або веб- версій конверторів. Сьогодні ми ближче познайомимося з одним з веб- конвертерів. Уважно дивимося на екран, запам’ятовуємо, потім ви будете працювати з цим конвертером самостійно. (демонстрація роботи з конвертером в презентації). 4. Музичні та відео редактори. Ці програмипризначені для обробки мультимедійних файлів. Прикладом цієї програми є MovieMaker з яким будете працювати на наступних уроках. 5. Музичні та відео студії. Це професійні програми з розширеним набором функцій призначені для створення фільмів, анімацій, відео кліпів, аудіо композицій та ін.. V. Закріпленнявивченогоматеріалу. Роботаза комп’ютером. 1. Прийом «Інформатичний практикум» Зараз ми з вами попрацюємо в творчій лабораторії. На уроках основ здоров’я ви вивчаєте тему «Безпека харчування». Це дуже важлива та цікава тема. Проблему безпечного харчування порушено не тільки в підручниках та журналах, а і у жартівливих мультфільмах. Сьогодніми з Вами спробуємо змінити формат відеофайлу під назвою«Якбитварини харчувалися фаст-фудом». Сідаємо за комп’ютери, не забуваємо про правильну осанку та відстань від очей до екрану. На екранах
  • 7. ваших комп’ютерів відкрито браузер з вкладкою онлайн-конвертора. Для конвертування потрібно відкрити наш файл з мультфільмом, який знаходиться на робочому столі у папці 8 клас. Вам потрібно конвертувати цей файл у формат MP4 та зберегти його у цій же папці, назвавши Вашим ім’ям. (Відкривають файл. Конвертують. Зберігають). (Перевіряю, що у кого вийшло.) Конвертор, в якому Ви працювали, універсальний, тут можна конвертувати як відео так і аудіо файли. В папці «8 клас» на робочому столі є файл під назвою «Вівальді. Пори року.». Вам треба конвертувати його у формат waw та зберегти під Вашим ім’ям у ту саму папку. Починаємо. Хто перший виконає це завдання отримає додатковийбал. Вперед! (Виконують завдання). VI. Релаксація Молодці! Гарно попрацювали. А нашим очам треба відпочити. Давайте зробимо гімнастику для очей.  Обертаємо очимапо колу.  Рухаємо вгору, вниз.  Рухаємо вліво, вправо.  Заплющуємо та розплющуємо очі. VII. Підсумки уроку. 1. Прийом «Умовні знаки» Запитую учнів: «Як би ти оцінив свої здобуткина уроці?» (відповіді учнів) Пропонуюпідняти руку, якщо висловлювання Вам підходить. - «Я зрозумів матеріал, я все роблю правильно» - «Мені була зрозуміла більша частина матеріалу, але я ще іноді припускаюся помилок» - « Я майже нічого не розумію, новий матеріал для мене складний» 1. Які види програм для опрацювання мультимедійних даних Ви знаєте? (плеєри, грабери, конвертори, редактори,студії) 2. Яка послідовність дій під час конвертації аудіо та відео файлів?
  • 8. (відкрити конвертор, вибратита завантажити потрібний файл, обратиформат у який треба конвертувати, натиснути кнопку ОК, зберегти отриманий файл). VII. Домашнє завдання. 1. Прийом «Дуже кориснедомашнє завдання» Домашнє завдання, яке я Вам зараз дам, буде трохи незвичним. Бо вчителя, навпаки, завжди сварять за такі речі. Вдома Вам необхідно підготувати шпаргалку з вивченої теми. Чия шпаргалка буде найкращою, той отримає додатковий бал на наступному уроці. Параграф 4.1 стор. 133-136 (Ривкінд) VIІI. Рефлексія. 1. Прийом «Підіб'ємопідсумки» А зараз підіб’ємо підсумки роботи кожного з Вас. Я буду говорити початок речення, а Ви його продовжувати. На уроці я... —вивчив… —дізнався... —зрозумів... —найбільше запам’ятав… —навчився... —найбільший мій успіх — це... —найбільші труднощі я відчув... —я не вмів, а тепер умію... —я змінив своє ставлення до... —на наступному уроці я хочу... —вдома я потренуюся над… ІХ. Оцінювання учнів. Зараз кожен сам собі виставе оцінку за сьогоднішній урок. Будь ласка чесно враховуйте свою роботу на уроці. (Учні швидко оцінюють себе)
  • 9. Дуже добре! Наш урок добігає кінця. Дякую Вам за роботу. Бажаю успіхів! Акуратно зберіть свої речі у портфелі, пам’ятайте про техніку безпеки. До побачення!