Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
алгебра
1. Конспектурокуз алгебри.БосаО.М.
Алгебра
7 клас
Многочлен. Подібні члени многочлена та їх
зведення. Степінь многочлена
Мета
Формувати компетентності: ключові, вміння вчитися – виявити
ініціативу в креативному підході до виконання поставленого завдання;
класифікувати інформацію з різних джерел та формувати висновки;
соціальні – точно висловлювати думки під час організації спільної
навчально-пізнавальної діяльності; залежно від ситуації застосовувати
ефективні стратегії спілкування; загальнокультурні – ефективно
застосовувати навички мовлення та норми мовної культури; та предметні,
домогтися свідомого сприйняття учнями змісту понять «многочлен»,
«подібні члени многочлена», «многочлен стандартного вигляду», «степінь
многочлена» та вдосконалитивміння зводити подібні доданки (подібні члени
многочлена), набуття навичок учнів записувати многочлен в стандартному
вигляді.
Тип уроку
Засвоєння нових знань, умінь, навичок
Обладнання
Різноманітний роздатковий матеріал, презентація уроку «Многочлен.
Подібні члени многочлена та їх зведення. Степінь многочлена», підручник,
дошка.
Епіграф уроку
- Те, що я чую, я забуваю. Те, що я бачу і чую, я трохи
пам’ятаю. Те, що я чую,бачу і обговорюю,я починаю розуміти.
Коли я чую, бачу, обговорюю й роблю,я набуваю знань та навичок.
Коли я передаю знання іншим, я стаю майстром.
давньогрецький філософ Конфуцій
2. Конспектурокуз алгебри.БосаО.М.
Хід уроку
Діяльність вчителя (викладання) Діяльність учнів
(учіння)
Діяльність вчителя
(ОУНПДУ)
І. Організаційний етап
1. Перевірка готовності учнів до
уроку.
2. Ознайомлення з критеріями
оцінювання діяльності учнів на
уроці.
3. Оголошення епіграфу уроку.
(Слайд 1)
Самоперевірка готовності
до уроку. Постановка
запитань щодо критеріїв
оцінювання (за
необхідності).
Консультування учнів (за
потреби).
ІІ. Перевірка домашнього
завдання
-Полілогічне спілкування з метою
з’ясування способу виконання
учнями завдань домашньої роботи:
- Перевірка тестових завдань
Озвучення результатів
виконання тесту одним із
учнів класу, інші
здійснюють самоперевірку
правильності виконання
тестових завдань
Фронтальне опитування
здійснюється за бажанням
учнів.
У разі неправильного
виконання тестового
завдання учнями класу,
пояснення правильного
рішення.
ІІІ. Акруалізація опорних знань
-Що таке одночлен?
(записати одночлен у стандартному
вигляді, спростити вираз) (Слайд 2)
Учні у зошитах виконують
завдання та коментують
правильність виконання
За потреби вчитель
коментує правильність
виконання завдання
ІІІ. Підготовка учнів до
сприйняття нового матеріалу
1. Постановка навчальної проблеми.
Мотивація навчальної діяльності
Проблемне питання (Слайд 3)
- Чи можна додатиодночлени?
- Що в результатіотримаємо?
-Як можна назвати отриманий вираз?
2. Інформування про мету співпраці
на уроці:
Оголошення теми та плану
вивчення теми.
2.1Тема сьогоднішнього уроку
«Мн1огочлен. Подібні члени
многочлена та їх зведення. Степінь
многочлена». (Слайд 4)
2.2План вивчення теми:
- Датиозначення многочлена.
- Датиозначення подібних членів
многочлена.
- Розглянути запис многочлена в
стандартному вигляді. (Слайд 5)
Вирішення проблемного
питання. Висловлення
припущення щодо
спрямування майбутньої
навчально-пізнавальної
діяльності на уроці.
Запис темиуроку в зошит.
Мотивація навчальної
діяльності шляхом
постановки проблемного
питання. Формування
дискусії між учнями.
Слова вчителя
супроводжуються слайдами
презентації.
ІV. Засвоєння нового матеріалу
1. Означення поняття многочлен.
Суму кількох одночленів називають
многочленом. Якщо многочлен
містить два доданки, то він
називається
двочленом,три - тричленом.
Одночлен вважається
окремим видом многочлена.
(Необхідно звернути увагу на
Учні вирішують поставлені
перед ними проблемні
питання. Засвоюють новий
матеріал. Дискутують.
Конспектують.
Викладення здійснюється за
допомогою пояснювально-
ілюстративного методу.
Також використано
постановку проблемних
питань:
- Якщо ми додамо два
одночлени то отримаємо?
Три? Чотири? Сто?..
У разі необхідності вчитель
3. Конспектурокуз алгебри.БосаО.М.
правильність формулювання
означення многочлена.
Часто учні під членами многочлена
розуміють модулі цих виразів,а
знаки сприймають як
знаки арифметичних дій. Тому під
час формулювання означення
необхідно звернути увагу
учнів на те, що многочлен – це
“алгебраїчна сума”.)
(Слайд 6)
відповідає на додаткові
запитання які виникають у
учнів.
2. Подібні члени многочлена
-Подібні члени многочлена – це
доданки, які відрізняються тільки
коефіцієнтами або зовсім не
відрізняються.
-4х+7х-6, де 4х та 7х - подібні
-3х2
+2х-8+5х2
-4-х назвіть подібні?
-Звестиподібні члени многочлена
означає вибрати подібні члени та
додати(або відняти) їх коефіцієнти.
При обговоренні поняття “подібні
члени многочлена” слід звернути
увагу, що для
виявлення подібних членів їх потрібно
записати у відповідному вигляді: на
першому
місці числовий множник, а потім
буквені множники в алфавітному
порядку. (Слайд 7)
Учні вирішують поставлені
перед ними проблемні
питання. Учні повинні
усвідомити, що всі
виконані перетворення
були вивчені на попередніх
уроках, на уроці ж ми
використовуємо відповідні
знання й уміння.
Дискутують.
Конспектують.
Викладення здійснюється за
допомогою пояснювально-
ілюстративного методу.
Також використано
постановку проблемних
питань. У разі необхідності
вчитель відповідає на
додатковізапитання які
виникають у учнів.
3.Стандартний вигляд многочлена
- Одночлен стандартного
вигляду?
- Подібні члени?
- Якщо всі члени многочлена -
одночлени стандартного
вигляду і серед них немає подібних,
то даний
многочлен записано в стандартному
вигляді. (Слайд 8)
Повторити поняття
«одночлен стандартного
вигляду». Щоб
перетворити многочлен у
многочлен стандартного
вигляду, учні повинні
засвоїти алгоритм
перетворення:
а) кожний член многочлена
звестидо стандартного
вигляду;
б) виконати зведення
подібних членів
многочлена, якщо такі є.
Учитель пропонує учням
створити алгоритм
приведення многочлена до
стандартного вигляду.
(постановка проблемного
завдання). У разі
необхідності вчитель
відповідає на додаткові
запитання які виникають у
учнів.
4.Степінь многочлена
- Найвищий показник степеня змінної
називається степенем многочлена.
- Вкажіть степінь многочлена
відносно змінної х та відносно
змінної а.
52
953
24
23
axxa
xxx
. (Слайд 9)
Роботиз текстом
підручника. Розв’язання
завдання. Порівняння
поняття «степінь
одночлена» та «степінь
многочлена».
Вчитель пропонує учням
опрацювати текст
підручника. З’ясувати
поняття «степінь
многочлена».
V. Закріплення нового матеріалу
Виконання практичних завдань
1. Який з виразів є многочленом.
(Слайд 10)
1.Учні по черзі визначають
чи є вирази многочленами.
Учні доповнюють свої
відповіді коментарямита
1.Перевірка правильності
виконання завдань.
Формування висновків.
Стимулювання учнів до
4. Конспектурокуз алгебри.БосаО.М.
аргументами. пізнавальної діяльності.
2. Укажіть степінь многочлена
відносно змінної х:
• 3ах-3а+9;
• Х3
-х4
+8;
• а3
х2
+ах;
2.1. Упорядкуйте за спадними
степенямизмінної х многочлен:
• 1-х4
+х2
-5х+2х3
;
• ах3
+а3
х-а2
х2
+4.
(Слайд 11)
2. Усно визначають степінь
многочлена відносно
змінної х.
2.1. Декілька учнів біля
дошки розв’язують
завдання. Решта виконують
в зошитах. Здійснюється
перевірка правильності
виконання завдання.
Перевірка правильності
виконання завдань.
Формування висновків.
3. Зведіть подібні члени многочлена:
(Слайд 12)
Самостійне виконання
завдань в зошиті.
Самоперевірка
здійснюється за слайдом
презентації.
Перевірка правильності
виконання завдань.
Формування висновків.
4.Запишіть многочлен у
стандартному вигляді:
(Слайд 13)
Декілька учнів біля дошки
розв’язують завдання.
Решта виконують в
зошитах. Здійснюється
перевірка правильності
виконання завдання.
Перевірка правильності
виконання завдань.
Формування висновків.
5. Запиши у вигляді многочлена
відповідь до задачі
• Один кілограм цукерок коштує m
грн., а один кілограм апельсинів
коштує n грн. Скільки треба
заплатити разом за один кілограм
цукерок та два кілограми
апельсинів?
(Слайд 14)
Учень біля дошки
розв’язують завдання.
Решта виконують в
зошитах. Здійснюється
перевірка правильності
виконання завдання.
Перевірка правильності
виконання завдань.
Формування висновків.
6.Обчислити площу та периметр
фігури.
(Слайд 15)
Учень біля дошки
розв’язують завдання.
Решта виконують в
зошитах. Здійснюється
перевірка правильності
виконання завдання.
Перевірка правильності
виконання завдань.
Формування висновків.
Робота за індивідуальними картками.
(додаток 1)
Виконання завдань
індивідуальної картки.
Перевірка правильності
виконання завдань.
VІ. Підсумок уроку
- Многочлен-це…
- Двочлен –це…
- Стандартний вигляд многочлена-
це…
- Подібні члени многочлена-це…
(Слайд 16)
Оцінювання своїх
результатів за шкалою:
1. Я думаю,що я знаю;
2. Я знаю;
3. Я вмію;
4. Я можу навчити.
Узагальненій коментар
щодо оцінювання
результатів діяльності учнів
на уроці.
VI. Домашнє завдання
• Параграф 10, опрацювати,
вивчити означення
• № 309, 313, 317 виконати
(Слайд 17)
Запис завдання в
щоденник. У разі
необхідності –
консультування щодо
способу виконання задачі.
Консультування (за
потреби).
145628
1295234
72
2234
22
232
xxxxx
yxxxx
xxxxx
12
4510
6835
222
22
yxxyyx
aaba
xxxx