1. Тема: Мудрий не все каже, що знає, а дурень не все знає, що каже.
«Сорочаче гніздо» (англійська народна казка)
Мета: продовжити ознайомлення учнів із казками народів Європи;
ознайомити з англійською народною казкою; удосконалювати
техніку свідомого виразного читання; вчити стежити за логікою
описування подій; формувати вміння визначати головну думку та
пояснювати її; виховувати наполегливість у навчанні.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мовленнєва розминка
1. Артикуляційна гімнастика
2. Робота над чистомовкою
3. Робота над скоромовкою
2. 4. Гра « Склади слово»
IV. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні ознайомимося з англійською народною казкою.
V.Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
Опрацювання англійської народної казки «Сорочаче гніздо»
1 Читання казки вчителем
— Чи сподобалася вам казка?
3. — Які птахи зустрічаються у цій казці ?
2 Словникова робота
1) Гра «Блискавка».
На дошці — малюнки сороки, дрозда, сови, горобця, шпака,
горлиці.
Учитель на картках-блискавках демонструє написані слова: дрізд,
сова, горобець, шпак, сорока, горлиця.
Діти читають, прикріплюють слово під малюнком птаха.
2) Тлумачення малозрозумілих слів.
3) Контроль швидкості читання (30 с).
4) Фізкультхвилинка
5) Повторне читання казки учнями мовчки .
4. - В якій послідовності птахи залишали сороку?
6) Робота в парах.
- . Розмістіть птахів у тому порядку, у якому вони відлітали.
7 Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання
— Чому птахи попросили навчити їх ліпити гніздо?
— Чи вдалося сороці навчити їх ліпити гніздо так само майстерно,
як вона?
— Прочитайте опис гнізда дрозда. Із чим його порівнюють?
— Яке гніздо у сови? у горобця? у шпака?
— Прочитайте зачин казки. Які інші зачини казок вам відомі?
— Хто залишився останнім учнем сороки?
— Чому горлиці не вдалося досягти майстерності сороки?
— Як робила гніздо сорока?
— Що заприсяглася сорока?
8 Гра «Хто уважніший?»
1) Хто це сказав?
Тягни три трісочки, тягни три-и. (Горлиця)
• Так он як воно робиться. (Дрізд)
• Я вже знаю, як його робити. (Сова)
• І я так зумію. (Горобець)
5. 2) Чиє гніздо?
Гніздо на зразок млинця (Дрізд )
Гнізда із хворостинок, зроблені абияк (Горобець)
М’якенько вистелені гнізда (Шпака)
6. 7 Гра «Диктор телебачення»
Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на
глядачів.
VI. Підсумок уроку
Гра «Мікрофон»
— Чого вчить казка? Що засуджує?
— Прочитайте прислів’я. Яке з них передає основну думку казки?
7. (Добре того навчити, хто хоче вчитися.)
VII. Домашнє завдання
—Навчитися читати казку в особах.