Алгебра 7 клас. Збірник завдань для самостійних та контрольних робітСергій Ільчишин
Мякотіна Олена Миколаївна, Матвіюк Людмила Олександрівна, Сивак Ольга Дмитрівна, Гнатюк Анжела Георгіївна, Гораш Алла Іванівна,
СЗОШ№5, вчителі математики
Алгебра 7 клас. Збірник завдань для самостійних та контрольних робітСергій Ільчишин
Мякотіна Олена Миколаївна, Матвіюк Людмила Олександрівна, Сивак Ольга Дмитрівна, Гнатюк Анжела Георгіївна, Гораш Алла Іванівна,
СЗОШ№5, вчителі математики
Відкритий урок з літературного читання у 3-В класі
Тема. За добро добром платять. «Кривенька качечка» (українська народна казка)
Мета. Розширити знання учнів про особливості чарівних казок; вдосконалювати вміння аналізувати чарівні казки; розвивати навички виразного читання, зв’язне мовлення; виховувати доброту, людяність, повагу до інших.
Вчитель - Мельник М.В.
Відкритий урок з літературного читання у 3-В класі
Тема. За добро добром платять. «Кривенька качечка» (українська народна казка)
Мета. Розширити знання учнів про особливості чарівних казок; вдосконалювати вміння аналізувати чарівні казки; розвивати навички виразного читання, зв’язне мовлення; виховувати доброту, людяність, повагу до інших.
Вчитель - Мельник М.В.
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
29 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випробувань пестицидів: шлях до підвищення якості та надійності досліджень» від кандидата біологічних наук, виконавчого директора ГК Bionorma, директора Інституту агробіології Ірини Бровко.
Участь у заході взяли понад 70 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пані Ірині за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного захисту рослин у нашій країні!
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, підготував віртуальну виставку «Допомога НАТО Україні».
22 травня виповнюється 145 років від дня народження українського державного і політичного діяча Симона Петлюри.
Симон Петлюра – це видатна постать в українській історії, особистість загальнонаціонального масштабу, людина, яка була здатна своєю діяльністю консолідувати етнос, стати на чолі визвольних змагань за національну незалежність і процесу українського державотворення.
Будучи керівником УНР у найважчий для неї період, він зумів не лише на практиці очолити державну структуру, а й реалізувати її модель, закласти підвалини демократичної республіки. Аксіомою для С. Петлюри упродовж усієї його політичної діяльності періоду Української революції було невідступне дотримання постулату державної незалежності України.
Довгі десятиліття життя та діяльність Симона Петлюри були перекручені та спаплюжені радянською пропагандою. Таким чином комуністична пропаганда намагалася дискредитувати не тільки ім’я видатного політичного й військового діяча, а й саму українську ідею, до реалізації якої долучився Симон Петлюра й уособленням якої він був. Тому й досі надзвичайно актуальною залишається потреба пізнання справжнього Петлюри, аналіз як його досягнень і здобутків на ниві української справи, так і помилок та прорахунків.
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинtetiana1958
24 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарських рослин» від – кандидат сільськогосподарських наук, фізіолога рослин, директора з виробництва ТОВ НВП "Екзогеніка" Олександра Обозного та завідувача відділу маркетингу ТОВ НВП "Екзогеніка" Бориса Коломойця.
Участь у заході взяли понад 75 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пану Олександру та пану Борису за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного сільського господарства у нашій країні!
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жаріковаestet13
До вашої уваги історія про українську поетку, бойову медикиню, музикантку – Єлизавету Жарікову, яка з початку повномасштабної війни росії проти України приєдналася до лав ЗСУ.
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
відкритий урок математики у 2 г класі
1. Нетішинська ЗОШ І- ІІ ступенів № 1
Конспект
уроку- подорожі з
математики у
2-Г класі
Вчитель:
Осіпова І. А.
Нетішин 2016 р.
2. Тема:Таблиця множення числа 5. Знаходження значень виразів із буквою.
Складання і розв’язування задач за малюнком і схемою.
Мета:скласти таблицю множення числа5, формувати вміння обчислювати
вирази, розв’язуватизадачііз застосуванням таблиці, повторитививчені
випадки множення і ділення;
розвиватилогічне мислення, увагу, фотографічну пам’ять, математичні
здібності учнів;
виховувати охайність, дружбу, взаємодопомогу, бажання пізнавати нове,
працелюбність.
Обладнання:підручник М. Богданович, «Математика», демонстраційний
матеріал (таблиці, схеми ); ноутбук, ілюстративний матеріал; роздатковий
матеріал (диференційовані картки), офісна дошка, таблиця множення числа
5, аудіо запис «Космос».
Тип уроку: урок- подорож.
Хід уроку
І. Організаціякласу.
Девіз нашої планети:
Соколята-творчідіти
Вміємо життю радіти
Найсильніші, розумніші
І тому за всіх крутіші
-Як називається наша планета? (Соколята)
-Як називається наша шкільна галактика? (Веселкова галактика)
-Чи знаєте ви назву сусідніх планет?
-Ми сьогодніздійснимо подорож по нашій галактиці. Але, щоб потрапити на
сусідню планету, потрібно перетнути кордони. Кожнапланета підготувала
для нас завдання. Виконаємо їх- потрапимо у гості.
ІІ. Актуалізаціяопорних знань.
1. Перевірка домашньогозавдання.
-завдання від планети «Кмітливі»
37+45=82 62-36=24 2х8-12=4 3х8+40=64
16:2+32=40 24:3+13=21 81-(14-7)=76 81- 14-7=60
3. - Запишіть відповіді, які закінчуються на нуль 60 40
- Запишіть відповідь, яка є непарним числом 21
- Запишіть відповіді, які закінчуються на однаковуцифру 64 24 4
- Запишіть відповідь, яка менша за 80 76
- Запишіть відповідь, яка більша за 80 82
- Гарно справились із завданням і отримали перепустку на планету
«Кмітливі»
- Щоб не забути дату подорожі, ми запишемо її в зошит. Відкрийте
зошити і запишіть.
2. Усний рахунок
- Планета «Бджілки» надіслала своєзавдання
-Розв’яжіть задачі
Їжачок все порядкує,
У садку господарює.
Вніс на зиму заготовку
В лісову свою коморку:
Яблук 7 і груш 12,
Ще й грибочків штук 15.
Скільки ж фруктів під замок
Вніс в комірку їжачок?
(7+12 = 19)
Біля годівнички
Горобці й синички
Пісеньки співають,
Крихітки шукають.
Горобців — 12.
Синичок — 15.
Скільки в хорі співаків?
Хто дізнатися зумів?
(12 + 15 = 27)
Гра «Фотограф»
Вчитель демонструєкартки з прикладами на 1-2 секунди.
4х6 4х5 4х3 4х8 4х1 4х2 4х4 4х7 4х9 4х10
4. 3. Фізкультхвилинка
Інтерактивна гра «Так чи ні»
Так- присіли
Ні- підскочили
2х3= 9 8:4= 3 16:2=8 2х7=14
3х3=12 10:2=6 4х5=20 3х6=18
4. Каліграфічнахвилинка
П’ять- мов гак на автокрані,
Що вантаж підносить плавно
Цифра п’ять складається з трьох елементів: дугоподібної лінії, короткої
прямої лінії та правого півовалу. Починаємо писати коротку пряму похилу
лінію від середини клітинки вниз трохи праворуч на половину
клітинки. Потім, не відриваючи руки, пишемо правий півовал так, щоб він не
торкався правої її сторони, заокруглюємо ліворуч, ближче до нижнього
лівого кута. Відриваємо руку і вгорі проводимо дугоподібну лінію праворуч
до верхнього правого кута клітинки. (малюнок)
ІІІ Оголошеннятеми уроку
1. Інтерактивна гра «Мікрофон»
- Чому хочете навчитися?
- Які подобаються завдання?
- Сьогодні на уроці ми складемо таблицю множення числа 5.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1.Робота за підручником (с. 99-100)
Повторити назву компонентів при дії множення
Завдання 647. Коментоване розв'язування прикладів
Учні додають, а потім замінюють додавання множенням.
Завдання 648. Колективне опрацювання матеріалу
— Прочитайте
рівність5∙8=40. Що показує множник 8? Як перевірити, що 5 ∙ 8 = 40?
Завдання від планети «Промінчата»
2. Колективне опрацювання матеріалу
Складання учнями таблиці множення числа 5 на основітаблиці додавання
та набутих знань.
5. Спостереження та порівняння.
Значення всіх добутків закінчуються або на 5, або на 0. При множенні на
парні числа – на 0:
5 х 2 = 10 5 х 6 = 30
5 х 4 = 20 5 х 8 = 40
При множенні на непарні числа – на 5:
5 х 3 = 15 5 х 7 = 35
5 х 5 = 25 5 х 9 = 45
3.Фізкультхвилинка під музичний супровід
3. Завдання 650
Учні пояснюють, як виконати обчислення, користуючись таблицею
множення числа 5.
4. Робота над задачею. Завдання планети «Дзвіночки»
Тут нас чекає задача. Подивіться на малюнок і складіть за ним задачу. Нам
знадобиться для цього наша дошка. Ви працюєте в зошитах, а Мирослав
біля дошки.
(Діти розв’язують задачу)
- Нарешті з задачею впоралися
V. Розвиток математичнихзнань.
1. Коментованерозв’язування
Планета «Веселі ерудити» хоче перевірити, чи знаєте ви міри довжини.
Доведемо їм свої знання?
Завдання 654. Коментоване розв'язування завдання
Учні пригадують співвідношення між одиницями довжини. По черзі
пояснюють завдання, працюючи біля дошки.
2. Знаходження значень виразів зі зміною. Взаємоперевірка.
Якщо а=3, то 5ха=
Якщо а =6, то 5ха=
2.Групова робота. Повторити правила роботи в групах.
6. Планета «Невгамовні» дуже полюбляє працювати з геометричним
матеріалом. Ось їхнє завдання.
Листок паперу зігнути так, щоб утворилася нова фігура: трикутник,
п’ятикутник, квадрат.
3. Розв'язування логічних задач
1) Завдання 855*.
В одному літрі 5 склянок води. Скільки склянок води в двох
десятилітрових відрах? (100 склянок)
2) Миколка з’їв 4 сливи, а 6 — Настуся. Скільки слив з’їла їхня бабуся?
3) На галявині пасеться кілька кіз. У них 12 ніг. Скільки голів у цих кіз?
(3) Скільки рогів? (6)
4) Івась старший від Володі, а Володя старший за Мишка. Хто із хлопців
наймолодший? (Мишко)
5) Розшифруйте ребус: 5 ∙ [ ] = 5.
Розв’язання. У цьому ребусі добуток складається з множника 5 (не
рівного нулю!) і другого множника — невідомого. Добуток дорівнює
першому множнику. Отже, другий множник дорівнює одиниці.
Відповідь: 5 ∙ 1 = 5.
VІ. Підсумки уроку.
-Чи сподобалося вам?
- Що запам’яталося?
- Яке завдання було найважчим?
- З чим ви впоралися легко і швидко?
- Молодці!
Домашнє завдання. Інтерактивна гра «Вузлики»
Закресли цифри, які повторюються
128682157218
-Урок закінчено.