SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
1клас, інтегрований курс «Я досліджую світ»
Тема: Брати наші менші
Предмет: «Я досліджую світ»
Цілі:
o формування предметних компетентностей:
- розширити та уточнити знання учнів про різноманітність тварин;
- ознайомити з основними істотними ознаками кожної групи тварин;
- збагатити знання новими відомостями;
o формування ключових компетентностей:
- соціальної: здатність працювати в команді, приймати самостійні
рішення;
- уміння вчитися: проявляти зацікавленість навчанням;
- інформаційної: вміння слухати, осмислювати, аналізувати та
узагальнювати;
- громадської: поважати думку іншого;
- комунікативної: вміння самостійно працювати, розвивати творчі
здібності, дрібну моторику рук, уяву, фантазію .
- соціокультурної: виховувати інтерес до пізнання навколишнього
світу, любов до природи.
Тип уроку: комбінований.
Тиждень: «Подорожуємо в часі».
Обладнання: мультимедійна презентація та технічні засоби для її
демонстрації;
- відеопрезентація «Тварини. Істотні ознаки»;
- SMS;
- казковий персонаж Буратіно;
- картки-завдання для груп;
- звуко-запис «Голоси тварин»;
- LEGO;
- «Кубик Блума»;
- кольоровий папір;
- виставка робіт учнів закладу.
Хронометраж уроку
І. Організаційний момент 1
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Вправа «Синоптик»
2. Вправа «Очікування»
3
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Робота над загадками 2
І/. Повідомлення теми і мети уроку 1
/. Сприймання та знання матеріалу уроку
1. Розповідь учителя з переглядом відео
2. Метод піктограм
3. Руханка
5
4
1
/I. Закріплення набутих знань
1. Метод «Кубик Блума».Робота в макрогрупах
2. Створення найпростіших виробів у техніці оригамі.
3. Динамічна пауза.
5
5
1
/ІІ. Рефлексія
1. Вправа «Впізнай чий голос»
2. Вправа з LEGO
2
2
/III. Підсумок уроку.
1. Прийом «Закінчити речення»
2. Вправа відповідаємо цеглинками.
Всього:
1
2
35
Хід уроку
І. Організація момент.
Привітання Дзвоник лунає
Діток на урок скликає.
Тож урок розпочинаємо
Та гостей наших привітаємо.
- Доброго дня!
- Сядьте зручніше, подаруйте один одному посмішку і берімося до роботи.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Вправа «Синоптик»
- Розпочинаємо урок із фенологічних спостережень. Сьогодні попрацює
синоптиком…
 Дата.
 Яка зараз пора року?
 Який ранок чи день?
 Чи є опади та вітер?
2. Ігровий момент. Повідомлення на смарт-годинник про те, що прийшла
SMS ( від Буратіно).
- Діти, нам прислав SMS Буратіно. Цей казковий чоловічок просить допомоги,
він не може впоратися із домашнім завданням. Допоможемо йому?
3. Вправа «Очікування».
-Що ви очікуєте від уроку?
Щоб урок пройшов не марно
треба сісти рівно, гарно.
не крутитись на всі боки,
Як папуги та сороки.
Сказати хочеш, не кричи,
а лише руку підійми.
Якщо будемо дотримуватися цих правил, тоді обов’язково всі наші
очікування здійсняться.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1.Загадки.
Відгадайте загадки
Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав.
А як впав глибокий сніг,
Позіхнув і спати ліг. (Ведмідь) (Слайд 2)
Вірно людям я служу,
Їм дерева стережу,
Дзьоб міцний і гострий маю,
Шкідників ним добуваю. (Дятел) (Слайд 3)
І в день, і в ночі у кожусі на печі. (Кіт) (Слайд 4)
Не князівської породи,
А ходить в короні,
Не їздець, а зі шпорами,
Не сторож, а рано будить. (Півень) (Слайд 5)
Тіло як у черв’ячка,
Вуса наче у жучка,
Крила гарні, кольорові,
Наче квіточки казкові. (Метелик) (Слайд 6 )
Наче птиця, крила має,
Все літає та співає:
-Я медок вам наношу,
Не чіпайте, бо вкушу. (Бджілка) (Слайд 7 )
Я руда, низького росту,
Хитра і довгохвоста.
На курей я вельми ласа-
В них таке смачненьке м’ясо. (Лисиця) (Слайд 8 )
-Назвіть одним словом слова-відгадки: ведмідь, півень, метелик,
лисиця… (ТВАРИНИ)
І/. Повідомлення теми і мети уроку.
-Тож про кого треба підготувати Буратінові домашнє завдання ?
-Так, про тварин. А ще дізнатися, які тварини живуть на Землі, на які групи
вони поділяються та за якими ознаками.
/. Сприймання та засвоєння матеріалу уроку.
1.Розповідь учителя.
Тварини- це частина живої природи. Вони живуть скрізь, де для них є їжа,
місце для житла, схованки від ворогів.
Світ тварин багатий і різноманітний. Собака, слон, курка, соловей, жук,
гадюка – це тварини. Щоб назвати усіх тварин, не вистачить цілого дня. Але їх
можна об’єднати у групи. Кожна група має щось спільне, подібне.
А у які саме групи об’єднали тварини ми дізнаємося переглянувши
відеоролик. (Слайд 9 )
-Тож які групи ви запам’ятали?
-Давайте спробуємо їх ще раз пригадати, а допоможуть нам самі тварини.
2. Метод піктограм. (Додаток 1)
(Слайд 10)-Назвіть групу цих тварин. (Комахи)
-А яку вони мають істотну ознаку вам підкажуть піктограми на дошці.
(Мають шість лапок)
(Слайд 11 ) –До якої групи належать жаби, черв’яки, тритони? (Земноводні)
-Чим вони відрізняються від інших тварин? Оберіть їх істотну ознаку.
(Вони живуть частину життя на суші, а частину-у воді. Дихають
киснем повітря. Тіло вкрите вологою шкірою) .
(Слайд 12) (Черепахи, ящірки, крокодили…)
-А цю групу як назвемо?
-Чим вони відрізняються від інших тварин?
(Плазуни рухаються на суші плазуючи, тіло у них укрите сухими
лусочками.)
(Слайд 13) –Назвіть цю групу тварин та оберіть їх спільну рису.
(Птахи. Тіло вкрите пір’ям.)
(Слайд 14) – Яка група тварин перед нами?
-Назвіть істотну ознаку риб.
(Риби живуть у воді, тіло вкрите лускою, дихають киснем
розчиненим у воді.)
(Слайд 15)- Назвіть останню групу тварин та оберіть їх спільну рису.
(Звірі. Тіло вкрите шерстю, малят вигодовують молоком).
-Молодці. Тепер Буратіно запам’ятає на які групи поділяють тварин та за якими
ознаками.
3. Руханка. (Слайд 16 )
/I. Закріплення набутих знань.
1. Метод «Кубик Блума». Робота в макрогрупах.
Картка 1. (Група «Білочки»)
Виконати математичні дії
КОРА – А + ОВАЛ – Л (корова) (Слайд 17)
(Н-д: застосуй…)
-Привести приклади використання людиною корів.
Картка 2. (Група «Зайчики»)
Скласти слово з літер К І И Д Н (індик) (Слайд 18)
(Н-д: зроби аналіз будови тіла)
Картка 3. (Група «Сонечки») «Шифрувальники»
Розшифрувати слово користуючись алфавітом
22 19 18 7 28 15 19 (сонечко) (Слайд 19)
(Н-д: оціни вказавши всі плюси та мінуси цієї комахи)
(Сонечко хижа комаха яка поїдає інших комах: попелюх- користь приносить
рослинам, поїдає і корисних комах і цим завдає шкоди).
Картка 4. (Група « Котики»).
Скласти картинку тварини (пазли) (Сом) (Слайд 20)
(Н-д: опиши сома… риба яка живе у прісних водоймах, має велику голову,
здорову пащу, на голові довгі вуса і сама риба велика. Має забарвлення тіла в
залежності від кольору дна де живе).
2. Створення найпростіших виробів у техніці оригамі. «Собачка».
-Відгадайте загадку
Вірний друг у мене є,
Мені лапу подає.
Заглядає щиро в очі,
Мовби щось сказати хоче.
Замість слів лиш чути: -«Гав»,
Всіх котів порозганяв. (Собака) (Слайд 21)
-Так – це собачка. І наступне завдання для Буратіно – скласти із паперу цього
вірного друга. Допоможемо нашому герою?
-Будемо складати собачку у техніці «Оригамі». Це мистецтво складання паперу
використовуючи різні згини. Фігури оригамі складають без розрізів, тобто не
користуються ножицями.
( Діти під керівництвом учителя складають собачку)
-Давайте покажемо які гарні вироби у нас отрималися.
3. Динамічна пауза.
1, 2, 3, 4, 5!
Час настав відповичивать.
Дружно встали,
Руки в боки,
Ну-мо присідать.
1, 2; 3, 4; 1, 2; 3, 4.
Пострибаєм як зайчата,
Підкрадемось, ніби лисенята,
Погойдаймось, як ведмідь.
А тепер пташками стали,
Полетіли, покружляли
І за парти тихо сіли.
Час настав попрацювать.
/II. Рефлексія.
1. Вправа «Впізнай чий голос»
-Уважно послухайте та скажіть голоси яких тварин чуєте (звуко-запис.)
(Слайд 22 )
-Діти, у яку групу ми об’єднаємо цих тварин? (свійські тварини).
-Правильно. Про свійських тварин ми поговоримо на наступному уроці.
2. Вправа з LEGO «Неіснуюча тварина».
-Давайте пригадаємо назву цього тижня. («Подорожуємо в часі»)
-Уявіть, ми з вами у космічному просторі і там зустріли неіснуючих тварин на
нашій Землі.
-А зараз попрацюйте знову в групах. Візміть по дві башенки LEGO і створіть
власноруч цю тваринку. Доберіть їй кличку і подумайте до якої групи тварин
буде належати ваша неіснуюча тварина.
(Презентація «тварин»)
/ІІI. Підсумок уроку.
1. Прийом «Закінчити речення»
Ми знаємо … .
Ми вміємо … .
2. Вправа «Відповідаємо цеглинками»
-Чи справдилися ваші очікування? Ми про це дізнаємося за допомогою
цеглинок:
якщо урок сподобався візьміть до рук зелену цеглинку;
якщо урок не дуже сподобався-оранжева цеглинка;
якщо урок зовсім не сподобався- синя цеглинка
і тепер побудуємо башенки різних кольорів які будуть відповіддю на моє
питання.
3. (Слайд 23)
-Молодці. Я сьогодні отримала велике задоволення від уроку, від вашої
праці. Так тримати! Я своєю цеглинкою добудую зелену башенку.
Буратіно також нам вдячний. Тепер він готовийдо уроку і знаннями про
тварин поділиться з іншими друзями.

More Related Content

What's hot

What's hot (20)

220
220220
220
 
164
164164
164
 
162
162162
162
 
1
11
1
 
урок з природознавства у 1 класі
урок з природознавства у 1 класіурок з природознавства у 1 класі
урок з природознавства у 1 класі
 
1
11
1
 
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласниківРозробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
Розробки занять підготовчих курсів для майбутніх першокласників
 
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
 
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласникамиКалендарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
 
урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2
 
конспект уроку
конспект урокуконспект уроку
конспект уроку
 
урок з батьками
урок з батькамиурок з батьками
урок з батьками
 
172
172172
172
 
англійська мова в повсякденному житті в дитячому садку
англійська мова в повсякденному житті в дитячому садкуанглійська мова в повсякденному житті в дитячому садку
англійська мова в повсякденному житті в дитячому садку
 
1
11
1
 
1
11
1
 
корекційні ігри та вправи для дітей з особливими освітніми потребами
корекційні ігри та вправи для дітей з особливими освітніми потребамикорекційні ігри та вправи для дітей з особливими освітніми потребами
корекційні ігри та вправи для дітей з особливими освітніми потребами
 
Урок – свято 1 клас
Урок – свято 1 класУрок – свято 1 клас
Урок – свято 1 клас
 
1
11
1
 
гузієва
гузієвагузієва
гузієва
 

Similar to 169

8598 „еврика” 5 клас
8598 „еврика” 5 клас8598 „еврика” 5 клас
8598 „еврика” 5 клас
urvlan
 

Similar to 169 (20)

100,23.docx
100,23.docx100,23.docx
100,23.docx
 
розробка уроку..
розробка уроку..розробка уроку..
розробка уроку..
 
Konspekt shevchenko
Konspekt shevchenkoKonspekt shevchenko
Konspekt shevchenko
 
урок природознавства в 1 кл.
урок природознавства в 1 кл.урок природознавства в 1 кл.
урок природознавства в 1 кл.
 
Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...
Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...
Закріплення усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Птахи восени. Пе...
 
Різноманітність тварин у природі
Різноманітність тварин у природіРізноманітність тварин у природі
Різноманітність тварин у природі
 
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
Додавання та віднімання круглих десятків. Розв'язування задач та прикладів. 2...
 
природознавство
природознавствоприродознавство
природознавство
 
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічіMorning meeting - Ранкові зустрічі
Morning meeting - Ранкові зустрічі
 
Вікторина «рослини та тварини»
Вікторина «рослини та тварини»Вікторина «рослини та тварини»
Вікторина «рослини та тварини»
 
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
 
179,23.docx
179,23.docx179,23.docx
179,23.docx
 
тварини
тваринитварини
тварини
 
Тварини у природі. Як розрізняють тварин. Тварини – живі організми
Тварини у природі. Як розрізняють тварин. Тварини – живі організмиТварини у природі. Як розрізняють тварин. Тварини – живі організми
Тварини у природі. Як розрізняють тварин. Тварини – живі організми
 
план уроку 2 кл. тварини і домашні улюбленці
план уроку 2 кл. тварини і домашні улюбленціплан уроку 2 кл. тварини і домашні улюбленці
план уроку 2 кл. тварини і домашні улюбленці
 
Конспекти занять з англійської мови в ДНЗ
Конспекти занять з англійської мови в ДНЗКонспекти занять з англійської мови в ДНЗ
Конспекти занять з англійської мови в ДНЗ
 
урок 4
урок 4урок 4
урок 4
 
426,23.docx
426,23.docx426,23.docx
426,23.docx
 
Уроки.docx
Уроки.docxУроки.docx
Уроки.docx
 
8598 „еврика” 5 клас
8598 „еврика” 5 клас8598 „еврика” 5 клас
8598 „еврика” 5 клас
 

More from ssusera012b0 (20)

276
276276
276
 
275
275275
275
 
274
274274
274
 
273
273273
273
 
273
273273
273
 
272
272272
272
 
271
271271
271
 
270
270270
270
 
269
269269
269
 
268
268268
268
 
268
268268
268
 
267
267267
267
 
267
267267
267
 
266
266266
266
 
265
265265
265
 
264
264264
264
 
263
263263
263
 
263
263263
263
 
262
262262
262
 
262
262262
262
 

Recently uploaded

Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
OlgaDidenko6
 
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
JurgenstiX
 

Recently uploaded (17)

Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptxоцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
 
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 

169

  • 1. 1клас, інтегрований курс «Я досліджую світ»
  • 2. Тема: Брати наші менші Предмет: «Я досліджую світ» Цілі: o формування предметних компетентностей: - розширити та уточнити знання учнів про різноманітність тварин; - ознайомити з основними істотними ознаками кожної групи тварин; - збагатити знання новими відомостями; o формування ключових компетентностей: - соціальної: здатність працювати в команді, приймати самостійні рішення; - уміння вчитися: проявляти зацікавленість навчанням; - інформаційної: вміння слухати, осмислювати, аналізувати та узагальнювати; - громадської: поважати думку іншого; - комунікативної: вміння самостійно працювати, розвивати творчі здібності, дрібну моторику рук, уяву, фантазію . - соціокультурної: виховувати інтерес до пізнання навколишнього світу, любов до природи. Тип уроку: комбінований. Тиждень: «Подорожуємо в часі». Обладнання: мультимедійна презентація та технічні засоби для її демонстрації; - відеопрезентація «Тварини. Істотні ознаки»; - SMS; - казковий персонаж Буратіно; - картки-завдання для груп; - звуко-запис «Голоси тварин»; - LEGO; - «Кубик Блума»; - кольоровий папір; - виставка робіт учнів закладу. Хронометраж уроку І. Організаційний момент 1 ІІ. Мотивація навчальної діяльності 1. Вправа «Синоптик» 2. Вправа «Очікування» 3 ІІІ. Актуалізація опорних знань 1. Робота над загадками 2 І/. Повідомлення теми і мети уроку 1
  • 3. /. Сприймання та знання матеріалу уроку 1. Розповідь учителя з переглядом відео 2. Метод піктограм 3. Руханка 5 4 1 /I. Закріплення набутих знань 1. Метод «Кубик Блума».Робота в макрогрупах 2. Створення найпростіших виробів у техніці оригамі. 3. Динамічна пауза. 5 5 1 /ІІ. Рефлексія 1. Вправа «Впізнай чий голос» 2. Вправа з LEGO 2 2 /III. Підсумок уроку. 1. Прийом «Закінчити речення» 2. Вправа відповідаємо цеглинками. Всього: 1 2 35 Хід уроку І. Організація момент. Привітання Дзвоник лунає Діток на урок скликає. Тож урок розпочинаємо Та гостей наших привітаємо. - Доброго дня! - Сядьте зручніше, подаруйте один одному посмішку і берімося до роботи. ІІ. Мотивація навчальної діяльності 1. Вправа «Синоптик» - Розпочинаємо урок із фенологічних спостережень. Сьогодні попрацює синоптиком…  Дата.  Яка зараз пора року?  Який ранок чи день?  Чи є опади та вітер? 2. Ігровий момент. Повідомлення на смарт-годинник про те, що прийшла SMS ( від Буратіно). - Діти, нам прислав SMS Буратіно. Цей казковий чоловічок просить допомоги, він не може впоратися із домашнім завданням. Допоможемо йому? 3. Вправа «Очікування». -Що ви очікуєте від уроку? Щоб урок пройшов не марно треба сісти рівно, гарно. не крутитись на всі боки, Як папуги та сороки. Сказати хочеш, не кричи, а лише руку підійми.
  • 4. Якщо будемо дотримуватися цих правил, тоді обов’язково всі наші очікування здійсняться. ІІІ. Актуалізація опорних знань 1.Загадки. Відгадайте загадки Влітку медом ласував, Досхочу малини мав. А як впав глибокий сніг, Позіхнув і спати ліг. (Ведмідь) (Слайд 2) Вірно людям я служу, Їм дерева стережу, Дзьоб міцний і гострий маю, Шкідників ним добуваю. (Дятел) (Слайд 3) І в день, і в ночі у кожусі на печі. (Кіт) (Слайд 4) Не князівської породи, А ходить в короні, Не їздець, а зі шпорами, Не сторож, а рано будить. (Півень) (Слайд 5) Тіло як у черв’ячка, Вуса наче у жучка, Крила гарні, кольорові, Наче квіточки казкові. (Метелик) (Слайд 6 ) Наче птиця, крила має, Все літає та співає: -Я медок вам наношу, Не чіпайте, бо вкушу. (Бджілка) (Слайд 7 ) Я руда, низького росту, Хитра і довгохвоста. На курей я вельми ласа- В них таке смачненьке м’ясо. (Лисиця) (Слайд 8 ) -Назвіть одним словом слова-відгадки: ведмідь, півень, метелик, лисиця… (ТВАРИНИ) І/. Повідомлення теми і мети уроку. -Тож про кого треба підготувати Буратінові домашнє завдання ? -Так, про тварин. А ще дізнатися, які тварини живуть на Землі, на які групи вони поділяються та за якими ознаками. /. Сприймання та засвоєння матеріалу уроку. 1.Розповідь учителя. Тварини- це частина живої природи. Вони живуть скрізь, де для них є їжа, місце для житла, схованки від ворогів. Світ тварин багатий і різноманітний. Собака, слон, курка, соловей, жук, гадюка – це тварини. Щоб назвати усіх тварин, не вистачить цілого дня. Але їх можна об’єднати у групи. Кожна група має щось спільне, подібне. А у які саме групи об’єднали тварини ми дізнаємося переглянувши відеоролик. (Слайд 9 )
  • 5. -Тож які групи ви запам’ятали? -Давайте спробуємо їх ще раз пригадати, а допоможуть нам самі тварини. 2. Метод піктограм. (Додаток 1) (Слайд 10)-Назвіть групу цих тварин. (Комахи) -А яку вони мають істотну ознаку вам підкажуть піктограми на дошці. (Мають шість лапок) (Слайд 11 ) –До якої групи належать жаби, черв’яки, тритони? (Земноводні) -Чим вони відрізняються від інших тварин? Оберіть їх істотну ознаку. (Вони живуть частину життя на суші, а частину-у воді. Дихають киснем повітря. Тіло вкрите вологою шкірою) . (Слайд 12) (Черепахи, ящірки, крокодили…) -А цю групу як назвемо? -Чим вони відрізняються від інших тварин? (Плазуни рухаються на суші плазуючи, тіло у них укрите сухими лусочками.) (Слайд 13) –Назвіть цю групу тварин та оберіть їх спільну рису. (Птахи. Тіло вкрите пір’ям.) (Слайд 14) – Яка група тварин перед нами? -Назвіть істотну ознаку риб. (Риби живуть у воді, тіло вкрите лускою, дихають киснем розчиненим у воді.) (Слайд 15)- Назвіть останню групу тварин та оберіть їх спільну рису. (Звірі. Тіло вкрите шерстю, малят вигодовують молоком). -Молодці. Тепер Буратіно запам’ятає на які групи поділяють тварин та за якими ознаками. 3. Руханка. (Слайд 16 ) /I. Закріплення набутих знань. 1. Метод «Кубик Блума». Робота в макрогрупах. Картка 1. (Група «Білочки») Виконати математичні дії КОРА – А + ОВАЛ – Л (корова) (Слайд 17) (Н-д: застосуй…) -Привести приклади використання людиною корів. Картка 2. (Група «Зайчики») Скласти слово з літер К І И Д Н (індик) (Слайд 18) (Н-д: зроби аналіз будови тіла) Картка 3. (Група «Сонечки») «Шифрувальники» Розшифрувати слово користуючись алфавітом 22 19 18 7 28 15 19 (сонечко) (Слайд 19) (Н-д: оціни вказавши всі плюси та мінуси цієї комахи)
  • 6. (Сонечко хижа комаха яка поїдає інших комах: попелюх- користь приносить рослинам, поїдає і корисних комах і цим завдає шкоди). Картка 4. (Група « Котики»). Скласти картинку тварини (пазли) (Сом) (Слайд 20) (Н-д: опиши сома… риба яка живе у прісних водоймах, має велику голову, здорову пащу, на голові довгі вуса і сама риба велика. Має забарвлення тіла в залежності від кольору дна де живе). 2. Створення найпростіших виробів у техніці оригамі. «Собачка». -Відгадайте загадку Вірний друг у мене є, Мені лапу подає. Заглядає щиро в очі, Мовби щось сказати хоче. Замість слів лиш чути: -«Гав», Всіх котів порозганяв. (Собака) (Слайд 21) -Так – це собачка. І наступне завдання для Буратіно – скласти із паперу цього вірного друга. Допоможемо нашому герою? -Будемо складати собачку у техніці «Оригамі». Це мистецтво складання паперу використовуючи різні згини. Фігури оригамі складають без розрізів, тобто не користуються ножицями. ( Діти під керівництвом учителя складають собачку) -Давайте покажемо які гарні вироби у нас отрималися. 3. Динамічна пауза. 1, 2, 3, 4, 5! Час настав відповичивать. Дружно встали, Руки в боки, Ну-мо присідать. 1, 2; 3, 4; 1, 2; 3, 4. Пострибаєм як зайчата, Підкрадемось, ніби лисенята, Погойдаймось, як ведмідь. А тепер пташками стали, Полетіли, покружляли І за парти тихо сіли. Час настав попрацювать. /II. Рефлексія. 1. Вправа «Впізнай чий голос» -Уважно послухайте та скажіть голоси яких тварин чуєте (звуко-запис.) (Слайд 22 ) -Діти, у яку групу ми об’єднаємо цих тварин? (свійські тварини). -Правильно. Про свійських тварин ми поговоримо на наступному уроці.
  • 7. 2. Вправа з LEGO «Неіснуюча тварина». -Давайте пригадаємо назву цього тижня. («Подорожуємо в часі») -Уявіть, ми з вами у космічному просторі і там зустріли неіснуючих тварин на нашій Землі. -А зараз попрацюйте знову в групах. Візміть по дві башенки LEGO і створіть власноруч цю тваринку. Доберіть їй кличку і подумайте до якої групи тварин буде належати ваша неіснуюча тварина. (Презентація «тварин») /ІІI. Підсумок уроку. 1. Прийом «Закінчити речення» Ми знаємо … . Ми вміємо … . 2. Вправа «Відповідаємо цеглинками» -Чи справдилися ваші очікування? Ми про це дізнаємося за допомогою цеглинок: якщо урок сподобався візьміть до рук зелену цеглинку; якщо урок не дуже сподобався-оранжева цеглинка; якщо урок зовсім не сподобався- синя цеглинка і тепер побудуємо башенки різних кольорів які будуть відповіддю на моє питання. 3. (Слайд 23) -Молодці. Я сьогодні отримала велике задоволення від уроку, від вашої праці. Так тримати! Я своєю цеглинкою добудую зелену башенку. Буратіно також нам вдячний. Тепер він готовийдо уроку і знаннями про тварин поділиться з іншими друзями.