Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
164
1. 3 клас інформатика
Тема:Підсумковий урок за І семестр(Гра «У світі інформатики»).
Мета:Підвести підсумки вивченого у І семестрі, а саме повторитиі закріпити
знання та вміння учнів з тем: операційна система Windows, інформаційні процеси,
пам'ять комп’ютера і процесор;розвиватишвидкість під час роботи, логічне
мислення, математичні здібності, уяву, кмітливість, вміння орієнтуватися у
інформаційно-комунікаційному просторі;виховувати цікавість до вивчення
інформатики, охайне поводження з комп’ютерною технікою, дружні стосункиу
колективній роботі.
Обладнання:картки із завданнями, програмнезабезпечення «Stamina».
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Перевіряю готовність учнів до уроку, відсутніх на уроці. Усно правила поведінки у
комп’ютерномукласі:
Ситуація1.
У 3 класі закінчився урок фізкультури, після перерви Ваня зайшов у клас
інформатики з футбольним м’ячем та немитими руками. Які правила поведінки у
комп’ютерномукласі було порушено? (немиті руки, футбольний м’яч – зайва річ на
уроці)
Ситуація2.
Катя на великій перерві у буфеті купила тортик та не встигла його з’їсти, тортик
вона забрала на урок інформатики і поклала його біля клавіатури. Які правила
поведінки у комп’ютерномукласі Катя порушила? (зайві речі у класі – тортик, біля
клавіатури не кладемо зайвих речей)
Ситуація3.
Вдома, Дмитрик після виконання домашніх завдань сів за комп’ютер, батьків не
було вдома. Але вони наказали Дмитрику по закінченню виконання домашнього
завдання можна пограти але не довго та Дмитрик не помітив, як прийшли батьки.
Скільки часу дозволялосясидіти Дмитрику за комп’ютером?
ІІ. Розминка.
Завдання на картці:
У літературному кросвордізнайди6 слів, які ти зустрічав на уроках інформатики.
Зафарбуй знайдені слова у різні кольори.
А С В О Є Ч А С Н А В О
О Л У Б А Г Л О В У Х А
Ч П Е Р Е Д А Ч А Р И Г
І Н Ф О Р М А Ц І Я Б Я
Д І З Б Е Р Е Ж Е Н Н З
О С У К О Р И С Н А А И
Р У К А І С Т И Н Н А К
2. Відповідь:Своєчасна, передача, інформація, збереження, корисна, істинна.
ІІІ. Оголошеннятеми і мети уроку.
ІV. Повторення та закріпленнявивченогоматеріалу.
Гра «У світі інформатики».
Ми здійснимо невеличку подорож у світ інформатики, де повторимо всіті поняття
та терміни, які вивчили на протязіІ семестру. Закріпимо свої знання та вміння. За
кожну правильну та швидку відповідь учень буде отримуватизірочку. Тойучень,
який назбирає найбільше зірочокза урок, той учень найкращий юний інформатик,
на сьогоднішньомууроцівін отримає медаль «Юний знавець інформатики».
Перш ніж ми почнемо грати, пригадаємо, які дії можна робитиз інформацією. Я
демонструюмалюнок, а учні говорять, якудію можна виконувати з даною
інформацією. (див додаток «Обробкаінформації»)
1 ЗУПИНКА «КРАЇНА РЕБУСЛЯНДІЇ».
Хто першим відгадає три слова зашифровані у ребусах, той отримає зірочку. Яку
дію з інформацією ми будемо здійснювати (запам’ятовування, пошук, збереження,
обробка)? (пошук, обробка)(Див додаток1)
Відповідь:корова, портрет, газета.
2 ЗУПИНКА «ЗАХОВАНІ ТВАРИНИ».
Требазнайти 10 тварин і розфарбуватислова у різні кольори. Але перш ніж ви
почнете, скажіть будь-ласка:
1. Як ми будемо сприймати інформацію? (зором, перегляд малюнків та слів)
2. Який процес ми будемо здійснювати з даною інформацією: обробка,
збереження, пошук, запам’ятовування?(пошук)
Відповідь:лисиця, лев, слон, ведмідь, миша, корова, кит, вовк, заєць, тигр.
3 ЗУПИНКА «ПОСМАКУЄМО».
Требазнайти стиглі та смачні плоди, але перш ніж ми будемо шукати скажіть будь-
ласка, яким способом мисприймаємо інформацію про фрукти:
1. Зараз коли я про них говорю?(слухом)
2. Коли треба з’ясувати, який фрукт? (смаком)
3. Коли зараз ви будете виконувати завдання, які дії з інформацією ви будите
здійснювати? (шукати, обробляти, відтворювати)
Відповідь:вишні № 4: 90; полуниці № 1: 32.
4 ЗУПИНКА «ШУКАЧІСЛІВ».
Требазнайти слова, які раніше нам зустрічалися при вивченні інформатики. Але
перш ніж ви почнете, скажіть, яку дію з інформацією ви будите здійснювати?
(пошук) Знайти треба 15 слів. Хто перший отримує зірочку.
Відповідь:МИША, ІНФОРМАЦІЯ, ЗБЕРЕЖЕННЯ, СИСТЕМА, КЛАВІАТУРА,
ПРОЦЕСОР, ПРИНТЕР, ПОШУК, ОБРОБКА, ПУСК, МОНІТОР, КОМП’ЮТЕР,
ДИСК, ПАРТА, ФЛЕШКА.
3. 5 ЗУПИНКА «ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА»
Руки вгору, руки вниз -
На сусіда подивись,
Раз - подивимосьугору,
Два - нахилимось додолу.
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги.
Щоб ногам роботудати,
Будем низько присідати,
Раз-два, раз-два.
Вище руки підніміть,
Ширше в боки розведіть.
Сплесніть діти раз і раз –
За роботу!Все! Гаразд.
6 ЗУПИНКА «КЛАВІАТУРНА ЕКСКУРСІЯ».
Перш ніж ми розпочнемо змагання на клавіатурному тренажері, пригадаємо правила
поведінки за комп’ютером та правила введення тесту з клавіатури, зайдіть за
посиланням і виконайте завдання: 3 клас інформатикаПравилавведеннятекстудо уроку
узагальнення(learningapps.org).
Учні з допомогоюпрограмного забезпечення «Stamina», швидко набирають текст,
учні, які встигнуть за 10 хвилин набрати якомогабільше слів, отримують зірочку.
7 ЗУПИНКА «РЕЛАКСАЦІЯ».
Виконуємо вправи для відпочинку очей та пальчиків рук:
Вправа «Конвертик»: очимамалюємо у повітрі конверт.
Вправа «Сонечко»:очима малюємо у повітрі велике сонечко.
Вправа для пальчиків:розминаємо, змикаємо в замочокперевертаємо та
відводимо від себе, підводимо до себе та відпускаємо руки.
V. Підсумок уроку.
Підраховуємо зірочки та визначаємо переможців уроку, вручаємо медалі учням.
V. Домашнєзавдання.
Повторитививчений матеріал.
6. Для того, щоб дізнатися, які вишні найсмачніші, необхідно
розв’язати приклади, записані на листочках.
У найсмачніших вишень відповідь буде найбільшою
№ 1 № 2
54 + 13 =
№ 3 № 4
60 + 24 =
54+19
7. 27 + 31 = 45 + 45 =
Найсмачніші вишні під номером ?
Для того, щоб дізнатися, які полуниці нестиглі, необхідно
розв’язати приклади, записані на них. У нестиглих полуниць
відповідь буде найменшою
№ 1 № 2
№
3 № 4
80 - 43 =
47 - 15 =
86 - 25 = 90 - 24 =
8. Нестиглі полуниці під номером?
Знайди у кожному рядку „заховані слова”.
Підкресли слова, які ти знайшов.
Усього 15 слів.
ЯФОУФСНМИШАПХЬАІНФОРМА
ЦІЯГЪМЩЮСАЭЕЗБЕРЕЖЕННЯЛО
ЬИСИСТЕМАРЪКЛАВІАТУРАЖРЛ
ПРОЦЕСОРРАКГПРИНТЕРДЗПАК
МНПРСТУР
ФРПОШУКТВВОБРОБКАКДИЖСЯИПУС
КУЦПЧУЪЩМОНІТОРМОЖБКОМПЮТЕ
РРПТЯЭЦРДИСКАЯНСПАРТАГЛКЮГБЕ
ИОФЛЕШКАПАЛКАФСПТУ
12. У літературному кросворді знайди 6 слів, які ти зустрічав на уроках
інформатики.
Зафарбуй знайдені слова у різні кольори.
А С В О Є Ч А С Н А В О
О Л У Б А Г Л О В У Х А
Ч П Е Р Е Д А Ч А Р И Г
І Н Ф О Р М А Ц І Я Б Я
Д І З Б Е Р Е Ж Е Н Н З
О С У К О Р И С Н А А И
П Е К К І С Т И Н Н А К