SlideShare a Scribd company logo
1 of 5
Виховний захід для учнів 10-11-х класів
«Я-свідомий громадянин України».
Мета:формування у учнів високої патріотичної свідомості, почуття вірності,
любові до Батьківщини; актуалізація знань з понять «патріот», «патріотизм»;
виховання шанобливого ставлення до рідної мови, культурної спадщини,
традицій України; формування національної самосвідомостіта гідності учнів.
Обладнання: проектор, маркери, аркуші паперу, фліпчат.
Хід заняття:
Педагог: Доброго дня!Я рада вітати вас на виховномузаході. Сьогодніми з
вами будемо спілкуватися про патріотизм. Я думаю, що ви знайоміз цим
поняттям і не раз зустрічались з ним на уроках історії, мистецтва, захиста
України, громадянськоїосвіти. Так що ж таке патріотизм? Хто така людина-
патріот? Протягом сьогоднішнього заняття ми спробуємо більш детальніше
розглянутиці поняття.
1. Мозковий штурм «Хто такий патріот?» (3 хвилини)
Мета:активізація уваги учнів, актуалізація опорнихзнань, стимулювання
мислення, залучення учнів до співпраціта взаємодії з вчителем та іншими
учнями.
Педагог:Перед вами лежать аркуші паперу. За моїм сигналом ви почнете
писати на них свої асоціації до поняття «патріот». На виконання цієї вправи
вам буде відведено 3 хвилини. Вам зрозуміло завдання? Готові? Почали!
Протягом 3-х хвилин учні записують свої асоціації. Педагог слідкує за часом.
Педагог:Час! Я прошу вас відкласти ручки. Зараз ми з вами по черзібудемо
називати свої асоціації – по одній. Я буду їх записувати на фліпчаті. Хто
готовийпочинати?
Учні поступово називають свої асоціації. Якщо хтось з учасників не згоден і
пропонує не включати цю асоціацію до списку, педагог пояснює, що кожна
людина має право на власну думку і все одно записує.
Педагог:Давайте уважно подивимось на фліпчат. Дивіться- як багато
асоціацій ми з вами записали. А що це може означати? (відповіді учасників).
Педагог підводить учнів до думки, що патріот-це обширне поняття, яке не
може бути визначене однією фразою.
2. Інформаційне повідомлення«Патріотизм» (7 хвилин)
Мета:актуалізація знань з поняття «патріотизм», відпрацювання навичок
аналізу інформації, активного слухання.
Педагог:А зараз я вам пропоную прослухати уважно невелике повідомлення
«Патріотизм».
Педагог зачитує повідомлення. Учні можуть занотовувати.
Інформаційне повідомлення «Патріотизм»
В українському суспільстві патріотизм – одне з багатогранних і
багатоаспектних явищ. Патріотизм викликає найрізноманітніші почуття та
асоціації у наших громадян – від любові до неприйняття, від піклування до
повної байдужості, від зачарованості до огиди.
Часто патріотизм плутають з націоналізмом, але патріотизм є значно давнішим
поняттям і несе набагато менше теоретичне навантаження. Націоналізм
передбачає, що народи існують як реальні і чітко окреслені цілісності;
натомість патріотизм може означати просто прив’язаність до певної місцини
або способу життя і не потребує ніякої абстрактної ідеї «країни».
Більшість словників дає визначення патріотизму як любові до Батьківщини.
Зокрема, за Академічним тлумачним словником українськоїмови, патріотизм
– це любов до своєї Батьківщини, відданість своєму народові, готовність для
них на жертви й подвиги. Зафілософським словникомпатріотизм – (грец. patre
- батьківщина) – громадський і моральний принцип, який характеризує
відношення людей до своєї країни, який проявляється в певному образі дій і
складному комплексі суспільних почуттів, який зазвичай називають любов'ю
до Батьківщини.
Педагог:Чи згодніви з автором цього повідомлення? Чи підтверджує воно
ваші асоціації? (відповіді учасників).
Педагог:А для нашої наступної вправи я пропоную поділитися на 2 групи.
Педагог ділить всіх учнів на 2 групи простим способом «1-2», «весна-літо»,
тощо.
3. Проблемний диспут«Чи може людина, яка живе закордоном, бути
патріотом?» (20 хвилин)
Мета:розвивати комунікативніздібності, критичнемислення, емоційний
інтелект, навички роботи в групі.
Педагог:Зараз у нас з вами буде проблемний диспут, або ,як зараз модно
називати, батл. Тема - «Чи може людина, яка живе закордоном, бути
патріотом?» Перша група буде доводити – ні, не може бути така людина
патріотом. Друга – звичайно, може.
Я даю вам 5-10 хвилин. У вас на столах лежать аркуші паперу. Ви можете
записувати на них свої нотатки. В обґрунтуванніточки зорусвоєї групи
приймає кожен учень. По завершенню часу, кожна група повинна довестидо
всіх своюточку зору– по черзі ви будете говоритисвої тези-обґрунтування.
Хочу зауважити, що ви всі повинні дотримуватися правилповедінки – не
кричати, не перебивати доповідачів, поважати думку кожного. Домовились?
Вам зрозуміле завдання? Почали!
Протягом 10 хвилин учні записують свої нотатки. За необхідністю, педагог
може допомогти учням сформулювати висловлювання, «наштовхнути на
думку». По завершенню цього часу вони доводять точки зору своїх груп один
до одного.
Педагог:Дякую вам за вашу роботу. Чи складно вам було? (відповіді
учасників)
4. Презентація«Нам є чим пишатися!» (10 хвилин)
Мета:поширення знань проісторичні пам’ятки та видатнихдіячів
Україна, виховання патріотичнихпочуттів, розвивати навички активного
слухання.
Педагог:Ми з вами розмовляємо про патріотів та патріотизм. Я впевнена ви
теж всі патріоти! А скажіть, будь -ласка, кого з видатних діячів політики,
культури, науки, історичні пам’ятки України, ви можете назвати? (відповіді
учасників).
Ви мене приємно здивували! Дякую! Я також підготувала для вас невеличку
презентацію з цікавими фактами про Україну.
Педагог показує презентацію. За бажанням учні можуть ії коментувати.
Педагог:Сподіваюсь, ви отримали кориснуінформацію з презентації. Чи
було щось для вас невідомим до цього часу? (відповіді учасників)
5. Супервізія «Як виховати патріотизм?» (5 хвилин)
Мета:розвиток навичок аналізу та синтезу інформації, комунікативних
навичок, закріплення знань з понять «патріот»,«патріотизм».
Педагог:На завершення нашого заняття я пропоную вам створититак звану
пам’ятку – «Як виховати патріотизм». Кожен з вас отримає стікери, на яких
ви зможете записати свої думки-рекомендації з виховання патріотизму. Ви
можете брати безліч наліпок. Потім ми всі стікери приклеймо до фліпчату.
Це і буде наша пам’ятка.
Педагог роздає учням стікери. Вони пишуть на них свої думки. Потім по
черзі або за бажанням приклеюють їх на фліпчат.
Педагог:Ось і підійшло до завершення наше заняття. Ми з вами розмовляли
про патріотів та патріотизм. Виконували вправи. Що вам сподобалось більш
за все? Що запам’яталось?(відповіді учасників). Дякую вам за роботу. До
наступної зустрічі.

More Related Content

What's hot

9 укр яз_бондаренко_ярмолюк_для рус_2009_укр
9 укр яз_бондаренко_ярмолюк_для рус_2009_укр9 укр яз_бондаренко_ярмолюк_для рус_2009_укр
9 укр яз_бондаренко_ярмолюк_для рус_2009_укр
Aira_Roo
 
ЗІ СВЯТОМ, ДРУЗІ! З ПОЧАТКОМ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!
ЗІ СВЯТОМ, ДРУЗІ! З ПОЧАТКОМ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!ЗІ СВЯТОМ, ДРУЗІ! З ПОЧАТКОМ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!
ЗІ СВЯТОМ, ДРУЗІ! З ПОЧАТКОМ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!
Institute of Pedagogy, Ukraine
 
Проект " Я віддячу їм якщо житищму гідно" Небесна сотня
Проект " Я віддячу їм якщо житищму гідно" Небесна сотняПроект " Я віддячу їм якщо житищму гідно" Небесна сотня
Проект " Я віддячу їм якщо житищму гідно" Небесна сотня
Igor Huraliuk
 
Формування досвіду читацької діяльності молодших школярів на уроках літератур...
Формування досвіду читацької діяльності молодших школярів на уроках літератур...Формування досвіду читацької діяльності молодших школярів на уроках літератур...
Формування досвіду читацької діяльності молодших школярів на уроках літератур...
Institute of Pedagogy, Ukraine
 

What's hot (18)

7 укр яз_ющук_2015_укр
7 укр яз_ющук_2015_укр7 укр яз_ющук_2015_укр
7 укр яз_ющук_2015_укр
 
листування
листуваннялистування
листування
 
9 укр яз_бондаренко_ярмолюк_для рус_2009_укр
9 укр яз_бондаренко_ярмолюк_для рус_2009_укр9 укр яз_бондаренко_ярмолюк_для рус_2009_укр
9 укр яз_бондаренко_ярмолюк_для рус_2009_укр
 
«Українська мова (рівень стандарту)» підручник для 11 класу закладів загально...
«Українська мова (рівень стандарту)» підручник для 11 класу закладів загально...«Українська мова (рівень стандарту)» підручник для 11 класу закладів загально...
«Українська мова (рівень стандарту)» підручник для 11 класу закладів загально...
 
Хотівський НВК
Хотівський НВКХотівський НВК
Хотівський НВК
 
ЗІ СВЯТОМ, ДРУЗІ! З ПОЧАТКОМ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!
ЗІ СВЯТОМ, ДРУЗІ! З ПОЧАТКОМ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!ЗІ СВЯТОМ, ДРУЗІ! З ПОЧАТКОМ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!
ЗІ СВЯТОМ, ДРУЗІ! З ПОЧАТКОМ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!
 
запорожець
запорожецьзапорожець
запорожець
 
лінгвокраїнознавчий аспект у викладанні французької мови
лінгвокраїнознавчий аспект у викладанні французької мовилінгвокраїнознавчий аспект у викладанні французької мови
лінгвокраїнознавчий аспект у викладанні французької мови
 
якість
якістьякість
якість
 
Факультатив старша школа
Факультатив старша школаФакультатив старша школа
Факультатив старша школа
 
Фастівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3
Фастівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3Фастівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3
Фастівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3
 
Cерницька пшб
Cерницька пшбCерницька пшб
Cерницька пшб
 
Проект " Я віддячу їм якщо житищму гідно" Небесна сотня
Проект " Я віддячу їм якщо житищму гідно" Небесна сотняПроект " Я віддячу їм якщо житищму гідно" Небесна сотня
Проект " Я віддячу їм якщо житищму гідно" Небесна сотня
 
Факультатив 8 клас
Факультатив 8 класФакультатив 8 клас
Факультатив 8 клас
 
Формування досвіду читацької діяльності молодших школярів на уроках літератур...
Формування досвіду читацької діяльності молодших школярів на уроках літератур...Формування досвіду читацької діяльності молодших школярів на уроках літератур...
Формування досвіду читацької діяльності молодших школярів на уроках літератур...
 
Ya
YaYa
Ya
 
Фастівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2
Фастівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2Фастівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2
Фастівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2
 
9 um g_2017
9 um g_20179 um g_2017
9 um g_2017
 

Similar to 147

Національно - патріотичне виховання як засіб становлення сучасного українця
Національно - патріотичне виховання як засіб становлення сучасного українцяНаціонально - патріотичне виховання як засіб становлення сучасного українця
Національно - патріотичне виховання як засіб становлення сучасного українця
Наталия Паровенко
 
Впровадження тренінгової програми для педагогічних працівників «З Україною в ...
Впровадження тренінгової програми для педагогічних працівників «З Україною в ...Впровадження тренінгової програми для педагогічних працівників «З Україною в ...
Впровадження тренінгової програми для педагогічних працівників «З Україною в ...
Institute of Pedagogy, Ukraine
 
Педагогічна рада 05.11.2021
Педагогічна рада 05.11.2021Педагогічна рада 05.11.2021
Педагогічна рада 05.11.2021
ssuserd97bd2
 
Теплові явища (8 клас) національно патріотичне виховання на уроках фізики
Теплові явища (8 клас)  національно патріотичне виховання на уроках фізикиТеплові явища (8 клас)  національно патріотичне виховання на уроках фізики
Теплові явища (8 клас) національно патріотичне виховання на уроках фізики
sveta7940
 
бабина к.б.
бабина к.б.бабина к.б.
бабина к.б.
Irina Zerkal
 

Similar to 147 (20)

Патріотичне виховання на уроках в початковій школі
Патріотичне виховання на уроках в початковій школіПатріотичне виховання на уроках в початковій школі
Патріотичне виховання на уроках в початковій школі
 
Національно - патріотичне виховання як засіб становлення сучасного українця
Національно - патріотичне виховання як засіб становлення сучасного українцяНаціонально - патріотичне виховання як засіб становлення сучасного українця
Національно - патріотичне виховання як засіб становлення сучасного українця
 
педсовет 6.11 петрова
педсовет 6.11 петровапедсовет 6.11 петрова
педсовет 6.11 петрова
 
Proekt 4bkl
Proekt 4bklProekt 4bkl
Proekt 4bkl
 
Впровадження тренінгової програми для педагогічних працівників «З Україною в ...
Впровадження тренінгової програми для педагогічних працівників «З Україною в ...Впровадження тренінгової програми для педагогічних працівників «З Україною в ...
Впровадження тренінгової програми для педагогічних працівників «З Україною в ...
 
Удосконалення пошукової та просвітницької роботи. Музейна педагогіка
Удосконалення пошукової та просвітницької роботи. Музейна педагогікаУдосконалення пошукової та просвітницької роботи. Музейна педагогіка
Удосконалення пошукової та просвітницької роботи. Музейна педагогіка
 
Семінар-практикум "Патріотичне виховання"
Семінар-практикум "Патріотичне виховання"Семінар-практикум "Патріотичне виховання"
Семінар-практикум "Патріотичне виховання"
 
крат наталия
крат наталиякрат наталия
крат наталия
 
Педагогічна рада 05.11.2021
Педагогічна рада 05.11.2021Педагогічна рада 05.11.2021
Педагогічна рада 05.11.2021
 
Патріотичне виховання в групі продовженого дня.
Патріотичне виховання в групі продовженого дня. Патріотичне виховання в групі продовженого дня.
Патріотичне виховання в групі продовженого дня.
 
прпопро
прпопропрпопро
прпопро
 
Теплові явища (8 клас) національно патріотичне виховання на уроках фізики
Теплові явища (8 клас)  національно патріотичне виховання на уроках фізикиТеплові явища (8 клас)  національно патріотичне виховання на уроках фізики
Теплові явища (8 клас) національно патріотичне виховання на уроках фізики
 
Світлиця українського слова
Світлиця українського словаСвітлиця українського слова
Світлиця українського слова
 
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання
 
Презентація вчителя української мови
Презентація вчителя української мовиПрезентація вчителя української мови
Презентація вчителя української мови
 
бабина к.б.
бабина к.б.бабина к.б.
бабина к.б.
 
виховуємо громадянина.додаток и.
виховуємо громадянина.додаток и.виховуємо громадянина.додаток и.
виховуємо громадянина.додаток и.
 
Авторська виховна програма Ковч Т.В.
Авторська виховна програма Ковч Т.В.Авторська виховна програма Ковч Т.В.
Авторська виховна програма Ковч Т.В.
 
Zarubizhna literatura-5-klas-nikolenko-2018
Zarubizhna literatura-5-klas-nikolenko-2018Zarubizhna literatura-5-klas-nikolenko-2018
Zarubizhna literatura-5-klas-nikolenko-2018
 
1
11
1
 

More from ssusera012b0 (20)

276
276276
276
 
275
275275
275
 
274
274274
274
 
273
273273
273
 
273
273273
273
 
272
272272
272
 
271
271271
271
 
270
270270
270
 
269
269269
269
 
268
268268
268
 
268
268268
268
 
267
267267
267
 
267
267267
267
 
266
266266
266
 
265
265265
265
 
264
264264
264
 
263
263263
263
 
263
263263
263
 
262
262262
262
 
262
262262
262
 

Recently uploaded

Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
Collaborator.pro
 
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
ssuser7541ef1
 

Recently uploaded (13)

Ім’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВ
Ім’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВІм’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВ
Ім’я чернігівця на карті Місяця. ЮРІЙ МЕЗЕНЦЕВ
 
Пасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptx
Пасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptxПасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptx
Пасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptx
 
Презентація про виникнення балади., особливості
Презентація про виникнення балади., особливостіПрезентація про виникнення балади., особливості
Презентація про виникнення балади., особливості
 
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
Анастасія Крижановська. Як AI-революція вплинула на бізнес контент-агентства?
 
Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з нимиХвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними
 
Альфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptx
Альфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptxАльфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptx
Альфрейні опорядження поверхонь ТООРтаПД.pptx
 
Графіки стабілізаційних відключень у Чернігові та області
Графіки стабілізаційних відключень у Чернігові та областіГрафіки стабілізаційних відключень у Чернігові та області
Графіки стабілізаційних відключень у Чернігові та області
 
Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...
Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...
Особливості застосування інструментарію оцінювання готовності дитини до навча...
 
Графіки відключень у Вінниці і області на 2024 рік
Графіки відключень у Вінниці і області на 2024 рікГрафіки відключень у Вінниці і області на 2024 рік
Графіки відключень у Вінниці і області на 2024 рік
 
80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...
80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...
80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...
 
Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...
Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...
Заняття у різновіковій групі. Особливості планування та проведення з дітьми д...
 
70 років тому – початок Кенгірського повстання
70 років тому – початок Кенгірського повстання70 років тому – початок Кенгірського повстання
70 років тому – початок Кенгірського повстання
 
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
Тренінг про тренінг. Педагогам ЗДО проте як скласти та провести тренінг у кол...
 

147

  • 1. Виховний захід для учнів 10-11-х класів «Я-свідомий громадянин України». Мета:формування у учнів високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини; актуалізація знань з понять «патріот», «патріотизм»; виховання шанобливого ставлення до рідної мови, культурної спадщини, традицій України; формування національної самосвідомостіта гідності учнів. Обладнання: проектор, маркери, аркуші паперу, фліпчат. Хід заняття: Педагог: Доброго дня!Я рада вітати вас на виховномузаході. Сьогодніми з вами будемо спілкуватися про патріотизм. Я думаю, що ви знайоміз цим поняттям і не раз зустрічались з ним на уроках історії, мистецтва, захиста України, громадянськоїосвіти. Так що ж таке патріотизм? Хто така людина- патріот? Протягом сьогоднішнього заняття ми спробуємо більш детальніше розглянутиці поняття. 1. Мозковий штурм «Хто такий патріот?» (3 хвилини) Мета:активізація уваги учнів, актуалізація опорнихзнань, стимулювання мислення, залучення учнів до співпраціта взаємодії з вчителем та іншими учнями. Педагог:Перед вами лежать аркуші паперу. За моїм сигналом ви почнете писати на них свої асоціації до поняття «патріот». На виконання цієї вправи вам буде відведено 3 хвилини. Вам зрозуміло завдання? Готові? Почали! Протягом 3-х хвилин учні записують свої асоціації. Педагог слідкує за часом.
  • 2. Педагог:Час! Я прошу вас відкласти ручки. Зараз ми з вами по черзібудемо називати свої асоціації – по одній. Я буду їх записувати на фліпчаті. Хто готовийпочинати? Учні поступово називають свої асоціації. Якщо хтось з учасників не згоден і пропонує не включати цю асоціацію до списку, педагог пояснює, що кожна людина має право на власну думку і все одно записує. Педагог:Давайте уважно подивимось на фліпчат. Дивіться- як багато асоціацій ми з вами записали. А що це може означати? (відповіді учасників). Педагог підводить учнів до думки, що патріот-це обширне поняття, яке не може бути визначене однією фразою. 2. Інформаційне повідомлення«Патріотизм» (7 хвилин) Мета:актуалізація знань з поняття «патріотизм», відпрацювання навичок аналізу інформації, активного слухання. Педагог:А зараз я вам пропоную прослухати уважно невелике повідомлення «Патріотизм». Педагог зачитує повідомлення. Учні можуть занотовувати. Інформаційне повідомлення «Патріотизм» В українському суспільстві патріотизм – одне з багатогранних і багатоаспектних явищ. Патріотизм викликає найрізноманітніші почуття та асоціації у наших громадян – від любові до неприйняття, від піклування до повної байдужості, від зачарованості до огиди. Часто патріотизм плутають з націоналізмом, але патріотизм є значно давнішим поняттям і несе набагато менше теоретичне навантаження. Націоналізм передбачає, що народи існують як реальні і чітко окреслені цілісності; натомість патріотизм може означати просто прив’язаність до певної місцини або способу життя і не потребує ніякої абстрактної ідеї «країни».
  • 3. Більшість словників дає визначення патріотизму як любові до Батьківщини. Зокрема, за Академічним тлумачним словником українськоїмови, патріотизм – це любов до своєї Батьківщини, відданість своєму народові, готовність для них на жертви й подвиги. Зафілософським словникомпатріотизм – (грец. patre - батьківщина) – громадський і моральний принцип, який характеризує відношення людей до своєї країни, який проявляється в певному образі дій і складному комплексі суспільних почуттів, який зазвичай називають любов'ю до Батьківщини. Педагог:Чи згодніви з автором цього повідомлення? Чи підтверджує воно ваші асоціації? (відповіді учасників). Педагог:А для нашої наступної вправи я пропоную поділитися на 2 групи. Педагог ділить всіх учнів на 2 групи простим способом «1-2», «весна-літо», тощо. 3. Проблемний диспут«Чи може людина, яка живе закордоном, бути патріотом?» (20 хвилин) Мета:розвивати комунікативніздібності, критичнемислення, емоційний інтелект, навички роботи в групі. Педагог:Зараз у нас з вами буде проблемний диспут, або ,як зараз модно називати, батл. Тема - «Чи може людина, яка живе закордоном, бути патріотом?» Перша група буде доводити – ні, не може бути така людина патріотом. Друга – звичайно, може. Я даю вам 5-10 хвилин. У вас на столах лежать аркуші паперу. Ви можете записувати на них свої нотатки. В обґрунтуванніточки зорусвоєї групи приймає кожен учень. По завершенню часу, кожна група повинна довестидо всіх своюточку зору– по черзі ви будете говоритисвої тези-обґрунтування.
  • 4. Хочу зауважити, що ви всі повинні дотримуватися правилповедінки – не кричати, не перебивати доповідачів, поважати думку кожного. Домовились? Вам зрозуміле завдання? Почали! Протягом 10 хвилин учні записують свої нотатки. За необхідністю, педагог може допомогти учням сформулювати висловлювання, «наштовхнути на думку». По завершенню цього часу вони доводять точки зору своїх груп один до одного. Педагог:Дякую вам за вашу роботу. Чи складно вам було? (відповіді учасників) 4. Презентація«Нам є чим пишатися!» (10 хвилин) Мета:поширення знань проісторичні пам’ятки та видатнихдіячів Україна, виховання патріотичнихпочуттів, розвивати навички активного слухання. Педагог:Ми з вами розмовляємо про патріотів та патріотизм. Я впевнена ви теж всі патріоти! А скажіть, будь -ласка, кого з видатних діячів політики, культури, науки, історичні пам’ятки України, ви можете назвати? (відповіді учасників). Ви мене приємно здивували! Дякую! Я також підготувала для вас невеличку презентацію з цікавими фактами про Україну. Педагог показує презентацію. За бажанням учні можуть ії коментувати. Педагог:Сподіваюсь, ви отримали кориснуінформацію з презентації. Чи було щось для вас невідомим до цього часу? (відповіді учасників) 5. Супервізія «Як виховати патріотизм?» (5 хвилин) Мета:розвиток навичок аналізу та синтезу інформації, комунікативних навичок, закріплення знань з понять «патріот»,«патріотизм».
  • 5. Педагог:На завершення нашого заняття я пропоную вам створититак звану пам’ятку – «Як виховати патріотизм». Кожен з вас отримає стікери, на яких ви зможете записати свої думки-рекомендації з виховання патріотизму. Ви можете брати безліч наліпок. Потім ми всі стікери приклеймо до фліпчату. Це і буде наша пам’ятка. Педагог роздає учням стікери. Вони пишуть на них свої думки. Потім по черзі або за бажанням приклеюють їх на фліпчат. Педагог:Ось і підійшло до завершення наше заняття. Ми з вами розмовляли про патріотів та патріотизм. Виконували вправи. Що вам сподобалось більш за все? Що запам’яталось?(відповіді учасників). Дякую вам за роботу. До наступної зустрічі.