Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Урок..docx
1. 4 клас Тема 7. Як це влаштовано?
Заняття- практикум з математики та інформатики
Тема: Розв’язування прикладів і задач. Графічні методи та
арифметичні міркування.
Мета:
формування предметних компетенцій: закріплювати володіння
обчислювальними навичками письмового множення і ділення
багатоцифрового числа на одноцифрове; множення і ділення
іменованих чисел, виражених в одиницях вимірювання
довжини і маси; обґрунтовувати вибір арифметичної дії для
розв’язання задачі; закріплювати вміння розв'язувати
практично-зорієнтовані задачі та задачі на обчислення площі;
розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;
формування ключових компетенцій:
уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче
місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та
діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння
доводити власну думку, правильно формулювати
висловлювання з використанням математичних термінів;
соціальної: розвивати вміння співпрацювати , виявляти
ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного
результату.
Обладнання: картки для самостійної роботи; карта; мультимедійне
обладнання, нетбуки.
Хід заняття
І. Вступна частина.
1.Організація класу:
(учні обирають букви : С,Т,А,Р,Т,А,П і об’єднуються у 5 груп)
Рефлексія для перевірки налаштованості на урок.
«Я хочу…» «Я вмію…» «Я буду…»
2.Актуалізація опорних знань:
Бліц опитування. Гра «Пінг-понг»
Як називаються числа при множенні, діленні, додаванні,
відніманні?
Які є види кутів?
Як знайти периметр прямокутника?
2. Як знайти площу квадрата, прямокутника?
Скільки кг у т, г у кг, см у м і т.д.?
ІІ. Основна частина.
1.Повідомлення теми і мети .
(Із вибраних раніше букв потрібно скласти слово)
Старт у нас хороший , а чи відомо вам, що означає «СТАРТАП»?
Вправа « Передбачення»
Стартап (від англ. startup, «стартує»)-
нещодавно створена компанія, ще не зареєстрована офіційно, не
вийшла на ринок і володіє обмеженими ресурсами.
Цікаво ? Отже почнімо!
Які знання нам необхідні для цього?
Тож ! Сьогодні будемо розв’язувати приклади і задачі, а також
будемо графічно зображати результати арифметичних дій.
Назва нашого стартапу : туристична агенція « Like tour» .
У вас уже є необхідний пакет документів (картка із завданнями
дод.1, картка плікерс, карта Вінниці дод.2).
Щоб відкрити фірму потрібно мати стартовий капітал!
Тож ви можете заробити гроші знаннями.
1)Усні обчислення за допомогою Kahoot! — онлайн-сервісу
(дії з іменованими числами).
3 доби : 6= 12 год
25грн:5 к.= 500
3ц:5кг=60
23 хв= 40 с
46год= 40 хв
2)Характеристика числа. Команда переможців характеризує число
і всі записують це число зменшуючи кожне наступне на 3.
3)Самостійна робота( з подальшою перевіркою вчителем).
Маючи стартовий капітал, можна винайняти приміщення і придбати
меблі.
Тож, пропоную дізнатися площу нашого майбутнього офісу, а також
ваші знання допоможуть вам облаштувати новий офіс усім
необхідним.
З використанням Plickers – ресурсу, з допомогою якого можна
організувати швидку перевірку знань учнів. Діти виконують
3. рівняння і задачу (чим більше правильних відповідей ,тим більше
предметів можуть взяти учні).
Задача
1) 80*80=6400(см2)-загальна площа;
2) 6400:16*7=2800(см2)-площа офісу;
3) 6400-2800=3600(см2)-площа коридору.
Рівняння
150370 : х =5 х : 14 = 38
Фізкультхвилинка- нейрогімнастика «ТІМБІЛДІНГ»
«Вухо — ніс»
Лівою рукою взятися за кінчик носа, а правою рукою — за
протилежне вухо. Одночасно відпустити вухо і ніс, плеснути в
долоні, змінити положення рук «з точністю до навпаки».
«Велосипед»
Вправу виконують у парах. Стати одне навпроти одного, торкнутися
долонями долонь партнера. Здійснювати рухи, аналогічні тим, що
виконують ноги під час їзди на велосипеді.
«Поплескали — погладили»
Вправу виконують у парах. Одну долоню покласти на плече
партнера, другу — йому на голову. Необхідно одночасно гладити
партнера по голові та поплескувати його по плечу. Спочатку можна
відпрацювати рух рук на собі: одночасно однією рукою гладити себе
по голові, а другою плескати по животу.
«Плескання над головою, удар ногою»
Плескаємо гучно, тупаємо тихо; стишуємо плескання, збільшуємо
силу тупання; плескаємо тихо, тупаємо гучно. Повторюємо три рази.
4)Опрацювання навчального матеріалу.
4. На вашу думку, як краще сприймаються числові дані? У вигляді
цифр чи графічно? За допомогою чого можна графічно зобразити
числові дані?
Що таке діаграма? Які бувають діаграми?
Діаграма — це графічне зображення, у якому числові дані подано
геометричними фігурами.
Потренуймося і спробуємо зобразити числові дані графічно.
Виконання завдання на нетбуках в електронному освітньому
ресурсі видавництва «Розумники» ( Математика 4 клас книга 3
тема 7)
5)Інфомаційна хвилинка.
Тепер нам необхідно обрати 3туристичні об'єкти на карті Вінниці .
( використаня інтерактивної дошки а також нетбуків дітей для
пошуку у Картах Google).
Сучасний туристичний об'єкт, історичний та візитівку міста.
Сучасний символ Вінниці - Фонтан Roshen
Єдиний в Україні і найбільший в Європі плаваючий фонтан
знаходиться у Вінниці!
Це найбільший у світі річковий світломузичний фонтан на відкритих
водоймах. Фонтан Roshen має довжину 140 метрів і висоту струменя
до 60 м.
Музей- історичний символ Вінниці -садиба М.І. Пирогова.
Де останні 20 років свого життя жив і працював видатний хірург,
вчений і педагог Микола Іванович Пирогов, якого вважають
засновником військово-польової хірургії, а також Товариства
Червоного Хреста.
5. Візитівка Вінниці -Водонапірна вежа
Візитівка Вінниці – 106-річна Башта на Європейській площі, вона
була побудована в 1911 році, як водонапірна вежа у Вінниці. Дивно,
але будівля до цих пір виглядає майже так само, як і раніше.
На сьогодні Вінницька вежа - уже не просто колишня водонапірна
башта. Це частина культури міста. У Вежі розташована частина
музейної експозиції Меморіалу революційної та бойової слави. А
також вона є Меморіалом пам’яті вінницьких воїнів, які загинули під
час Афганської війни.
Висота вінницької культурною візитівки Вінниці - 28 метрів! З нею
розкидається неймовірно гарний вид на місто!
Візитівка Вінниці – вежа (перегляд відео
https://www.youtube.com/watch?v=ZW5bQ4d2zcc)
6)Робота з картою
Візьміть карти і розрахуйте відстань від нашої школи до цих місць
користуючись масштабом.
Що таке масштаб?
Школа- фонтан = 6см*500=3000м=3км:
Школа- вежа= 5см*500=2500м=2км500м
Школа-садиба= 14см*500=7000м=7км
6. 7) Графічне зображення арифметичних дій.
Виконання завдань на комп'ютерах.
На основі отриманих дітьми даних скласти стовпчикову діаграму та
зробити висновок про те, яким видом транспрту краще дістатись до
цих туристичних об'єктів від нашого офісу. Обгрунтувати свою
відповідь.
ІІІ. Рефлексія
1. Вправа «Мікрофон»
Скажіть, для чого ми сьогодні виконували різні завдання?
А чи могли би ми створити свій стартап без математичних умінь?
Який можна зробити висновок про вивчення математики?
2. Самооцінювання
- Закінчити речення:
На уроці я дізнався…
Я працював на повну силу
Я працював мало, але…
Вдома мамі розповім про…
Мені сподобалося робити…
Було цікаво виконувати…
3.Шкала працьовитості
.
4.Домашнє завдання
«Реклама туру»
Дізнайтися бльше про основні туристичні об'єкти міста та створити
рекламний слоган:
У місті Вінниця варто відвідати……. тому, що….