Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
20.docx
1. Урок інформатики у 8 класі
Тема:Узагальненнязнань з теми «Опрацюваннятекстовихданих».
Навчальна мета:
узагальнити знання учнів по темі «Опрацювання текстових даних»;
систематизувати основні поняття теми «Опрацювання текстових даних»;
формувати уміння використовувати текстовий процесор для вирішення
проблемних завдань.
Розвиваючамета:
розвивати практичні навички обробки графічної інформації під час роботи
з текстовими документами;
сприяти розвитку естетичних смаків учнів, творчого мислення;
розвиватиуміння виділяти головне, порівнювати і узагальнювати отримані
результати;
Виховна мета:
виховувати творчу активність, самостійність у застосуванні отриманих
знань;
виховувати сучасну творчу людину, здатну вчитися упродовж життя;
виховувати інформаційну культуру, толерантну поведінку;
сприяти професійній орієнтації учнів.
Тип уроку: урок систематизаціїіузагальненнязнань.
Обладнання:
Мультимедійна дошка;
Комп'ютери, під’єднані до мережі, з встановленими текстовим процесором
MS Word, браузером;
Презентація до уроку;
Смартфонидітей.
2. ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Добрийдень, діти! Я рада вітати вас на сьогоднішньомууроці.
II. Повідомленнятеми і мети уроку (демонстраціяпрезентаціїв
середовищі Prezi https://prezi.com/view/oMF44ecYffaQKTFs3ILX/ )
Тема нашого уроку: «Узагальнення знань з теми «Опрацювання текстових
даних»». Протягом декількох уроків, створюючи різні текстові документи, ви
переконалися, що текстовий процесор має широкі можливості для введення,
форматування і редагування тексту, організації та оформлення структури
текстового документу. Сьогодні на уроці ми з вами вдосконалимо навички
обробки текстових документів за допомогою текстового процесора.
III. Мотивація навчальної діяльності учнів
Цей урок я пропонуюпровести в формі подорожі. А щоб дізнатися назву
країни, куди ми вирушаємо, пропоную виконати завдання Дешифрувальник, яке
ви бачите на екрані.
Вправа «Розшифруйте повідомлення»
Що тут зашифровано?
03 16 18 05 13 06 15 05
(відп. Вордленд)
Отже, ми розпочинаємо подорож у країну Вордленд.
Під час роботиви будете отримувати бонусиза правильні відповіді, і
наприкінці матимете відповідні оцінки. Пропоную ознайомитись з картою нашої
подорожі.
3. Отже, я запрошую всіх у віртуальну подорож чудовою країною
«Вордленд». І для того, щоб ця подорож була цікавою, вам потрібно пригадати
все те, що ми вчили на минулих уроках, бути активними, старанними та
уважними. А епіграфом уроку стануть слова Аристотеля: «Розум полягає не
тільки у знанні, але й вумінні застосовувати знанняна практиці.» Бажаювам
успіху!
ІV. Актуалізація опорних знань учнів
Отже, рушаймо в подорож. Перша наша зупинка – це станція під назвою «Хто
швидше?». Побувавши на цій станції ми пригадаємо основні поняття і терміни з
теми «Опрацювання текстових даних». Діти виконують завдання в додатку
Kahoot https://create.kahoot.it/share/duplicate-of-10/d045cbf6-1664-4f98-b04c-
8482e241993d. Перші 3 лідери перегонів отримують бонусні 4 бали до свого
листа успішності.
V. Систематизація і узагальнення знань.
Учитель: Наступна зупинка нашої подорожі – це станція під назвою
«Знайди пару»
4. Учням пропонується виконати завдання на встановлення відповідності,
перейшовши за посиланням https://wordwall.net/ru/resource/25390551,
використовуючи QR - код:
Доберіть до назв кнопок правильні відповідники – значки та утворить
правильні за змістом пари:
За кожну правильно складену пару учень отримує 1 бал.
Учитель:Рушаємо далі і наступна зупинка нашої подорожі– це станція під
назвою «Інтелектуальна». Вам необхідно перейти за посиланням
https://www.classtime.com/code/G4JV44 або за QR-кодом і виконати тестування:
5. Одночасно учні починають виконувати тестування на платформі Сlasstime.
Учитель одразу бачить прогрес виконання завдань. Кожен учасник заносить в
лист успішності кількість балів, яку він отримав за тестування.
VІI. Повторення правил безпечної роботи за комп’ютером.
Учитель: Наступна зупинка нашої подорожі – це станція під назвою
«Безпечна».
Учні складають пазл в додатку LearningAрps за посиланням:
https://learningapps.org/watch?v=pa0n1jzh221
VІІI. Практична робота (робота за комп'ютерами протягом 15 хвилин).
Учитель: Продовжуємо подорожувати і наступна зупинка нашої
подорожі – це станція під назвою «Практична».
Створення інформаційної брошури за допомогою текстового
процесора.
А зараз пропоную вам ознайомитися з практичним завданням. Діти, вам
необхідно показати майстер-клас у сферіполіграфії. Уявіть, що наш клас сьогодні
– це салон друкарського видання, і до нас звернулись співробітники бібліотеки,
6. які до дня Святого Миколая готують брошуру для дітей «Іде Святий Миколай».
Вони підібрали матеріал, який має міститись в брошурі, але їм не вдалося
виконати оформлення цієї брошури, тому бібліотека звернулася за допомогоюдо
нас.
Отже, вам необхідно виконати це замовлення. Найкраща з робіт буде
надрукована і представлена на виставці в бібліотеці.
Матеріали для виконання завдання знаходяться у вас на комп'ютерах на
робочомустолів папці 8 клас - Брошура. Критерії до виконання роботиви бачите
зараз на екрані, а також у ваших інструкціях на робочих місцях.
Критерії оцінювання брошури
Вимоги до оформлення брошури Кількість
балів
Виконано форматування тексту (шрифт - Times New Roman,
розмір -14, до заголовків застосовані стилі, наявність
відступів перших рядків, вирівнювання тексту документа –
за шириною сторінки, міжрядковий інтервал -1,5)
2 бали
Наявність колонтитулів, номерів сторінки 1 бал
Наявність художнього тексту WordArt на титульній
сторінці
1 бал
Наявність колонок (вірші розташовані в колонки). 1бал
Наявність обрамлення сторінки та підложки 2бал
Форматування графічних об’єктів 1 бал
Наявність автоматичного змісту 2 бали
Креативність та оригінальність 2 бали
7. (Після закінчення виконання завдання - результати роботи кожного учня
виводяться на дошку Padlet https://padlet.com/subbotinayul/sqpgfofb74o2z9kx )
VIII. Підсумок уроку.
1. Підбиття підсумку змагання
Учитель: Всі учні продемонстрували хороші знання з даної теми, добрі
навички роботи в текстовому процесорі. Отже всі ваші роботи розміщено на
спільній дошці, адресу якої обов’язково передамо до бібліотеки, щоб обрати
найкращу роботу.
А тепер кожен з вас підраховує кількість балів за це завдання і заносить до
аркушу успішності. Складіть усі зароблені вами бали в і щоб дізнатися оцінку за
урок, відскануйте відповідний код у ваших аркушах успішності. Якщо у когось
щось не вийшло сьогодні, то будьте наполегливими і надалі все вийде. Не
потрібно боятися зробити помилку, адже не помиляється той, хто нічого не
робить. Тому помилок не варто боятися, а потрібно їх аналізувати і враховувати
цей досвід в подальшій роботі.
2. Підведення підсумку уроку. Рефлексія
Проводиться з використанням методу «Валіза, пральна машина, кошик».
Учитель: Ось і добігла кінця наша подорож країною Вордленд. Остання зупинка
нашої подорожі – станція «Підсумкова». Сподіваюсь знання, які ви отримали
протягом вивчення теми вам стануть в нагоді.
А тепер давайте візьмемо до рук ваші телефони і перейдемо за посиланням:
https://www.menti.com/9pejdh9cft
На дошці ви бачите зображення валізи, пральної машини та кошика для
сміття. Якщо отримані протягом вивчення теми знання є для вас корисними,
зрозумілими та цікавими, віддайте свій голос за валізу, щоб забрати знання з
собою та використовувати на практиці. Якщо ж отримані знання треба ще раз
«прокрутити» в своїй голові, віддайте голос пральній машині. Якщо знання не
корисні і не потрібні вам у подальшому, то проголосуйте за кошик для сміття.
ІХ. Домашнє завдання
8. Розгадайте кросворд, який доступний за посиланням:
https://learningapps.org/display?v=pbg1jrb6319
Або QR-кодом:
9. Аркуш успішності
Щоб дізнатисясвою оцінку відскануй QR – код
Прізвище,
ім’я
Дата
Завдання1
«Хто
швидше?»
Завдання
2
«Ззнайди
пару»
Завдання 3
«Інтелектуальна»
Практична
робота
Сума
балів
Оцінка
Всього
можливих
4 10 10 12 36 12
Отримано
Твій результат – 30 і
вище балів
Твій результат – 21-
29 балів
Твій результат –
12-20 балів