SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Корекційне заняття
«Подорож Країною Міркувань»
Тема. Розвиток логічногомислення. Логічнівправи, цікавізадачі.
Мета. Активізувати мислення дітей. Сприятирозвитку уваги, пам'яті,
швидкостімислення учнів, розвиватилогічне мислення. Сприятивихованню
наполегливості, сприяти формуванню розвиткупізнавального інтересу дітей;
стимулювати до пошукової діяльності; уміння узагальнювати і
класифікувати; активізувати спостережливість, сенсорнівміння та навички
дітей;
Обладнання: мультимедійна система, презентація «Вправи та ігри на
розвиток логічногомислення. Подорож Країною Міркувань»
навчальні плакати,картки, дидактичні ігри, фізкультхвилинка «Друзі».mp4
І. Хід заняття.
1.Організаційниймомент.
а) Привітання
Вправа «Я всміхаюсь сонечку».
Мета: сприяєрозвиткумовного апарату, пам’яті, дрібної та загальної
моторики.
Я всміхнуся сонечку: - Здрастуй, золоте! -
Я всміхнуся квітоньці –
Хай вона цвіте!
Я всміхнуся дощику:
Лийся, мов з відра!
Друзям усміхнуся –
зичу їм добра
(Пальцями правої руки по черзі«вітатися» з пальцями лівої руки,
поплескуючи однеодного кінчиками..)
Вправа «Розминка»(швидкодати відповідь).
1. Рослина, яка схожа на їжака, (кактус)
2. Другиймісяць зими (січень)
3. Яке найменше натуральне число (1)
4. Які букви українського алфавіту не можуть стояти на початку слова? (й, ь)
5. З якої частинитіла Адама бог створив Єву? (з ребра)
6. Геометричнафігура у якої 4 сторони. (Чотирикутник)
7.Ноїв... (ковчег)
8. Так називається дорожня розміткаі тварина (зебра)
9. Коливода замерзає, її називають... (лід)
10.Якої порироку день довше ночі? (Влітку)
II. Вправи на розвитокуваги.
1. Зашифроване слово ( прослухати слова, з першихлітер скласти нове
слово).
радість метро прапор настрій
ірис океан ім'я актор
донька вишня солома родина
абетка ніч образ
якір дитина
2. Задачі на увагу.
• Всі учні 4 класу вміють плавати. Таня Строчак вчиться в цьому ж класі. Чи
вміє Таня плавати?
• Маємо перехрестя трьохшляхів. Один з них веде до річки, другийдо міста,
третій - в село. Шлях, який іде прямо не веде до річки. Щоб потрапити до
міста, не треба йти прямо і не слід звертати праворуч. Кудиведуть шляхи?
село місто річка
Рухаючись за стрілочками, прочитайте прислів'я
III. Вправи на розвитокпам'яті.
1. За 7 сек. запам'ятати ряд чисел, дати відповідь на питання.
5, 6, 19, 3, 1, 4, 12, 8.
• Назвати перше і останнє числа.
• Назвати третє число.
• Назвати двозначнічисла.
• Чи правда, що п'ятим було число І?
2. Розвитокслухової пам'ті.
Прослухати пари слів, далі за одним словом назвати інше.
тарілка стакан
ніж виделка
стіл диван
коло квадрат
книжка портфель
яблуко дерево
3. Розвитокасоціативної пам'яті.
Прослухати слова, записати власні асоціації до слів (наприклад:
зірка небо).
За словами - асоціаціями пригадати прочитані слова.
кімната
гори
осінь
пісня
урок
IV. Вправи на розвитокшвидкостімислення.
1. Знайти приклади, які розв'язанінеправильно.
14:2=8 21:3=7
15-4=9 54:6=9
8+3=11 15+15=20
6х4=24 22-7=25
7х7=47 28:4=7
2. Знайти числа, які одночасно діляться і на 2, і на 3.
18, 14, 21, 12, 8, 6, 9, 15 3.
Знайти три числа, що в сумі дають задане число.
5 13 10 2 27 18 6 4 40 Жодного
10 2 3 7 9 12 8 4 15
4. Швидко рухаючись по колу, утворити слова.
колесо, осел, село, око
5. Якнайшвидше утворитиі записати слова.
само мель самовар
фант вар фантазія
лі вик літак
кара приз карамель
шин так шинель
сюр ель сюрприз
домо азія домовик
V. Вправи на розвитоклогічного мислення.
1. Цікаві задачі.
Двоє пішли 3 цвяха знайшли. Троєпідуть скільки знайдуть? ( 0 )
Мірошник прийшов на млин. В кожномукутку він побачив по 3 мішки, на
кожномумішку по 2 коти.
Питання задачі: чи багато ніг було на млині? (2, інші лапи).
На столі стояло 5 склянокз полуницями. Юрко з'їв однусклянку полуниці.
Порожнюсклянку він поставив на стіл. Скільки скляноклишилося? (5)
2. Ребуси.
Фронтальна робота.
і 100 рія
пі 2 л
ві 3 на
Роботав парах: розгадування ребусів, що підготували учні.
3. Встановлення закономірностей.
домалювати
вибрати :
VI. Вправи на розвитокобразногомислення.
1. Поділити фігуру на 2 рівні частини прямоюабо ламаною лінією.
2. З трьоходнаковихквадратів утворити7.
VII. Підсумок заняття. Нагородження учасників
подорож країною міркувань

More Related Content

What's hot

Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнятОсобливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Ольга Трифонова
 

What's hot (20)

Лепбук – новітній спосіб організації навчальної діяльності
Лепбук – новітній спосіб організації навчальної діяльності Лепбук – новітній спосіб організації навчальної діяльності
Лепбук – новітній спосіб організації навчальної діяльності
 
Zanyattya na druk
Zanyattya na drukZanyattya na druk
Zanyattya na druk
 
Багатофункціональний дидактичний посібник «Город і сад»
Багатофункціональний дидактичний посібник «Город і сад»Багатофункціональний дидактичний посібник «Город і сад»
Багатофункціональний дидактичний посібник «Город і сад»
 
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнятОсобливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
 
педагогічна майстерня математичні знахідки 2015
педагогічна майстерня математичні знахідки 2015педагогічна майстерня математичні знахідки 2015
педагогічна майстерня математичні знахідки 2015
 
потфоліо
потфоліопотфоліо
потфоліо
 
урзм 4 клас віночок
урзм 4 клас віночокурзм 4 клас віночок
урзм 4 клас віночок
 
Заняття
Заняття Заняття
Заняття
 
171
171171
171
 
Друдли
ДрудлиДрудли
Друдли
 
В.В.Чубар. Виховання зорової пам’яті та уваги на заняттях з дітьми із загальн...
В.В.Чубар. Виховання зорової пам’яті та уваги на заняттях з дітьми із загальн...В.В.Чубар. Виховання зорової пам’яті та уваги на заняттях з дітьми із загальн...
В.В.Чубар. Виховання зорової пам’яті та уваги на заняттях з дітьми із загальн...
 
Дидактична гра-презентація "Хто що робить?"
Дидактична гра-презентація "Хто що робить?"Дидактична гра-презентація "Хто що робить?"
Дидактична гра-презентація "Хто що робить?"
 
методичний
методичнийметодичний
методичний
 
226
226226
226
 
презен
презенпрезен
презен
 
Фролова Н.Є.
Фролова Н.Є. Фролова Н.Є.
Фролова Н.Є.
 
Ранкова зустріч
Ранкова зустрічРанкова зустріч
Ранкова зустріч
 
Вивчення віршів за допомогою мнемотехнології
Вивчення віршів за допомогою мнемотехнологіїВивчення віршів за допомогою мнемотехнології
Вивчення віршів за допомогою мнемотехнології
 
англійська мова в повсякденному житті в дитячому садку
англійська мова в повсякденному житті в дитячому садкуанглійська мова в повсякденному житті в дитячому садку
англійська мова в повсякденному житті в дитячому садку
 
заняття з сенсорики._бiлоусова_г._п.
заняття з сенсорики._бiлоусова_г._п.заняття з сенсорики._бiлоусова_г._п.
заняття з сенсорики._бiлоусова_г._п.
 

Viewers also liked

презентація до заняття
презентація до заняттяпрезентація до заняття
презентація до заняття
molchanovanata
 
заняття корекції розвитку
заняття корекції розвиткузаняття корекції розвитку
заняття корекції розвитку
molchanovanata
 
осіння подорож
осіння подорожосіння подорож
осіння подорож
molchanovanata
 
у світі казки
у світі казкиу світі казки
у світі казки
molchanovanata
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
molchanovanata
 
корекційне заняття осіння подорож
корекційне заняття осіння подорожкорекційне заняття осіння подорож
корекційне заняття осіння подорож
molchanovanata
 
у світі казки чарівної
у світі казки чарівноїу світі казки чарівної
у світі казки чарівної
molchanovanata
 

Viewers also liked (7)

презентація до заняття
презентація до заняттяпрезентація до заняття
презентація до заняття
 
заняття корекції розвитку
заняття корекції розвиткузаняття корекції розвитку
заняття корекції розвитку
 
осіння подорож
осіння подорожосіння подорож
осіння подорож
 
у світі казки
у світі казкиу світі казки
у світі казки
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
 
корекційне заняття осіння подорож
корекційне заняття осіння подорожкорекційне заняття осіння подорож
корекційне заняття осіння подорож
 
у світі казки чарівної
у світі казки чарівноїу світі казки чарівної
у світі казки чарівної
 

Similar to подорож країною міркувань

мероприятие для города презентация
мероприятие для города презентациямероприятие для города презентация
мероприятие для города презентация
abaha4i
 
інтегрований урок з математики у 6 класі
інтегрований урок з математики у 6 класіінтегрований урок з математики у 6 класі
інтегрований урок з математики у 6 класі
Andrey Goroshko
 

Similar to подорож країною міркувань (20)

мероприятие для города презентация
мероприятие для города презентациямероприятие для города презентация
мероприятие для города презентация
 
Вітроелектростанція – це добре чи погано? До уроку математики у 5 класі з тем...
Вітроелектростанція – це добре чи погано? До уроку математики у 5 класі з тем...Вітроелектростанція – це добре чи погано? До уроку математики у 5 класі з тем...
Вітроелектростанція – це добре чи погано? До уроку математики у 5 класі з тем...
 
174
174174
174
 
Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів
Презентація досвіду роботи вчителя початкових класівПрезентація досвіду роботи вчителя початкових класів
Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів
 
інтегрований урок з математики у 6 класі
інтегрований урок з математики у 6 класіінтегрований урок з математики у 6 класі
інтегрований урок з математики у 6 класі
 
Математика 1 клас
Математика 1 клас Математика 1 клас
Математика 1 клас
 
відкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множеннявідкр. заннят.чарівна скринька множення
відкр. заннят.чарівна скринька множення
 
249,23.docx
249,23.docx249,23.docx
249,23.docx
 
використання інноваційних технологій в навчальному процесі
використання  інноваційних технологій в навчальному процесівикористання  інноваційних технологій в навчальному процесі
використання інноваційних технологій в навчальному процесі
 
51
5151
51
 
гузієва
гузієвагузієва
гузієва
 
Педагогічна студія
Педагогічна студіяПедагогічна студія
Педагогічна студія
 
5 уроків
5  уроків5  уроків
5 уроків
 
220
220220
220
 
майстер клас 02.11.2017
майстер клас 02.11.2017майстер клас 02.11.2017
майстер клас 02.11.2017
 
Розвивальні творчі вправи
Розвивальні творчі вправиРозвивальні творчі вправи
Розвивальні творчі вправи
 
Готуємо дітей до школи. Методичний порадник
Готуємо дітей до школи. Методичний порадникГотуємо дітей до школи. Методичний порадник
Готуємо дітей до школи. Методичний порадник
 
ГОТУЄМО ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ. МЕТОДИЧНИЙ ПОРАДНИК
ГОТУЄМО ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ. МЕТОДИЧНИЙ ПОРАДНИКГОТУЄМО ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ. МЕТОДИЧНИЙ ПОРАДНИК
ГОТУЄМО ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ. МЕТОДИЧНИЙ ПОРАДНИК
 
182
182182
182
 
повторення вивченого про частини числа
повторення вивченого про частини числаповторення вивченого про частини числа
повторення вивченого про частини числа
 

More from molchanovanata

мо вчителів корекційного навчання
мо вчителів корекційного навчаннямо вчителів корекційного навчання
мо вчителів корекційного навчання
molchanovanata
 
подорож гра буду я природі другом
подорож гра буду я природі другомподорож гра буду я природі другом
подорож гра буду я природі другом
molchanovanata
 
корекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
корекційне заняття де є знання, знайдеться шляхкорекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
корекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
molchanovanata
 
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмомособенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
molchanovanata
 
обсеження мовлення
обсеження мовленняобсеження мовлення
обсеження мовлення
molchanovanata
 
чому діти не вміють читати
чому діти не вміють читатичому діти не вміють читати
чому діти не вміють читати
molchanovanata
 
емоційні розлади дітей
емоційні розлади дітейемоційні розлади дітей
емоційні розлади дітей
molchanovanata
 
заблукали картинки
заблукали картинкизаблукали картинки
заблукали картинки
molchanovanata
 
гра назви всі звуки у словах
гра назви всі звуки у словахгра назви всі звуки у словах
гра назви всі звуки у словах
molchanovanata
 
критерии оценивания продуктов деятельности групп
критерии оценивания продуктов деятельности группкритерии оценивания продуктов деятельности групп
критерии оценивания продуктов деятельности групп
molchanovanata
 
лист продвижения группы
лист продвижения группылист продвижения группы
лист продвижения группы
molchanovanata
 
презентация2
презентация2презентация2
презентация2
molchanovanata
 
українські народні казки презентація
українські народні казки презентаціяукраїнські народні казки презентація
українські народні казки презентація
molchanovanata
 

More from molchanovanata (19)

вимоги до уроку в спеціальній школі
вимоги до уроку в спеціальній школівимоги до уроку в спеціальній школі
вимоги до уроку в спеціальній школі
 
жовтень
жовтеньжовтень
жовтень
 
мо вчителів корекційного навчання
мо вчителів корекційного навчаннямо вчителів корекційного навчання
мо вчителів корекційного навчання
 
подорож гра буду я природі другом
подорож гра буду я природі другомподорож гра буду я природі другом
подорож гра буду я природі другом
 
корекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
корекційне заняття де є знання, знайдеться шляхкорекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
корекційне заняття де є знання, знайдеться шлях
 
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмомособенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
особенности развития речи детей с ранним детским аутизмом
 
Shulgenko
ShulgenkoShulgenko
Shulgenko
 
обсеження мовлення
обсеження мовленняобсеження мовлення
обсеження мовлення
 
чому діти не вміють читати
чому діти не вміють читатичому діти не вміють читати
чому діти не вміють читати
 
емоційні розлади дітей
емоційні розлади дітейемоційні розлади дітей
емоційні розлади дітей
 
заблукали картинки
заблукали картинкизаблукали картинки
заблукали картинки
 
гра назви всі звуки у словах
гра назви всі звуки у словахгра назви всі звуки у словах
гра назви всі звуки у словах
 
публикация
публикацияпубликация
публикация
 
критерии оценивания продуктов деятельности групп
критерии оценивания продуктов деятельности группкритерии оценивания продуктов деятельности групп
критерии оценивания продуктов деятельности групп
 
лист продвижения группы
лист продвижения группылист продвижения группы
лист продвижения группы
 
презентация2
презентация2презентация2
презентация2
 
Таблиця
ТаблицяТаблиця
Таблиця
 
буклет1
буклет1буклет1
буклет1
 
українські народні казки презентація
українські народні казки презентаціяукраїнські народні казки презентація
українські народні казки презентація
 

подорож країною міркувань

  • 1. Корекційне заняття «Подорож Країною Міркувань» Тема. Розвиток логічногомислення. Логічнівправи, цікавізадачі. Мета. Активізувати мислення дітей. Сприятирозвитку уваги, пам'яті, швидкостімислення учнів, розвиватилогічне мислення. Сприятивихованню наполегливості, сприяти формуванню розвиткупізнавального інтересу дітей; стимулювати до пошукової діяльності; уміння узагальнювати і класифікувати; активізувати спостережливість, сенсорнівміння та навички дітей; Обладнання: мультимедійна система, презентація «Вправи та ігри на розвиток логічногомислення. Подорож Країною Міркувань» навчальні плакати,картки, дидактичні ігри, фізкультхвилинка «Друзі».mp4 І. Хід заняття. 1.Організаційниймомент. а) Привітання Вправа «Я всміхаюсь сонечку». Мета: сприяєрозвиткумовного апарату, пам’яті, дрібної та загальної моторики. Я всміхнуся сонечку: - Здрастуй, золоте! - Я всміхнуся квітоньці – Хай вона цвіте! Я всміхнуся дощику: Лийся, мов з відра! Друзям усміхнуся – зичу їм добра (Пальцями правої руки по черзі«вітатися» з пальцями лівої руки, поплескуючи однеодного кінчиками..) Вправа «Розминка»(швидкодати відповідь). 1. Рослина, яка схожа на їжака, (кактус) 2. Другиймісяць зими (січень) 3. Яке найменше натуральне число (1) 4. Які букви українського алфавіту не можуть стояти на початку слова? (й, ь) 5. З якої частинитіла Адама бог створив Єву? (з ребра) 6. Геометричнафігура у якої 4 сторони. (Чотирикутник) 7.Ноїв... (ковчег) 8. Так називається дорожня розміткаі тварина (зебра) 9. Коливода замерзає, її називають... (лід) 10.Якої порироку день довше ночі? (Влітку)
  • 2. II. Вправи на розвитокуваги. 1. Зашифроване слово ( прослухати слова, з першихлітер скласти нове слово). радість метро прапор настрій ірис океан ім'я актор донька вишня солома родина абетка ніч образ якір дитина 2. Задачі на увагу. • Всі учні 4 класу вміють плавати. Таня Строчак вчиться в цьому ж класі. Чи вміє Таня плавати? • Маємо перехрестя трьохшляхів. Один з них веде до річки, другийдо міста, третій - в село. Шлях, який іде прямо не веде до річки. Щоб потрапити до міста, не треба йти прямо і не слід звертати праворуч. Кудиведуть шляхи? село місто річка Рухаючись за стрілочками, прочитайте прислів'я III. Вправи на розвитокпам'яті. 1. За 7 сек. запам'ятати ряд чисел, дати відповідь на питання. 5, 6, 19, 3, 1, 4, 12, 8. • Назвати перше і останнє числа. • Назвати третє число. • Назвати двозначнічисла. • Чи правда, що п'ятим було число І? 2. Розвитокслухової пам'ті. Прослухати пари слів, далі за одним словом назвати інше. тарілка стакан
  • 3. ніж виделка стіл диван коло квадрат книжка портфель яблуко дерево 3. Розвитокасоціативної пам'яті. Прослухати слова, записати власні асоціації до слів (наприклад: зірка небо). За словами - асоціаціями пригадати прочитані слова. кімната гори осінь пісня урок IV. Вправи на розвитокшвидкостімислення. 1. Знайти приклади, які розв'язанінеправильно. 14:2=8 21:3=7 15-4=9 54:6=9 8+3=11 15+15=20 6х4=24 22-7=25 7х7=47 28:4=7 2. Знайти числа, які одночасно діляться і на 2, і на 3. 18, 14, 21, 12, 8, 6, 9, 15 3. Знайти три числа, що в сумі дають задане число. 5 13 10 2 27 18 6 4 40 Жодного 10 2 3 7 9 12 8 4 15 4. Швидко рухаючись по колу, утворити слова.
  • 4. колесо, осел, село, око 5. Якнайшвидше утворитиі записати слова. само мель самовар фант вар фантазія лі вик літак кара приз карамель шин так шинель сюр ель сюрприз домо азія домовик V. Вправи на розвитоклогічного мислення. 1. Цікаві задачі. Двоє пішли 3 цвяха знайшли. Троєпідуть скільки знайдуть? ( 0 ) Мірошник прийшов на млин. В кожномукутку він побачив по 3 мішки, на кожномумішку по 2 коти. Питання задачі: чи багато ніг було на млині? (2, інші лапи). На столі стояло 5 склянокз полуницями. Юрко з'їв однусклянку полуниці. Порожнюсклянку він поставив на стіл. Скільки скляноклишилося? (5) 2. Ребуси. Фронтальна робота. і 100 рія пі 2 л ві 3 на Роботав парах: розгадування ребусів, що підготували учні. 3. Встановлення закономірностей.
  • 5. домалювати вибрати : VI. Вправи на розвитокобразногомислення. 1. Поділити фігуру на 2 рівні частини прямоюабо ламаною лінією. 2. З трьоходнаковихквадратів утворити7. VII. Підсумок заняття. Нагородження учасників